Geen breuk tussen Belgische regering en vorstenhuis De leken moeten hun eigen verantwoordelijkheid aandurven de zinnige RANG Binnen tien jaar raket-basis van V.S. op de maan? kruidig bij Rose anjers geuren het vorstelijk galadiner i Eenzaam KOELE BURGERZAAL EEN EN AL GRATIE Nieuwe koningskwestie niet te verwachten Hof heeft slechts zekere malaise doen ontstaan, die prestige van Belgische monarchie benadeelt Klaar-overs voor de St. Pieter Mgr. Jansen tot onderwijzers: New York Journal-American: Pentagon hoopt tegen 1965 een waarnemingspost te hebben Voorkeur van G.S. voor Marker waard 3400 woonwagens in Nederland Drie man in een tank over de oceaan V rijheidsmedaille voor Dulles mm Overstromingen in Zuid-Afrika: 45 doden Bromfietser op auto gereden en gedood Diogenessteekt vol gende week van wal Staatsloterij Op ziekbed overhandigd Pater K. de Bouvère gepromoveerd DONDERDAG 21 MEI 1959 PAGINA 3 Pullen-rijm Benoemingen in het aartsbisdom (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen. Er hangt in België voorlopig geen nieuwe koningskwestie in de lucht. De geruchten over een zogenaamde breuk tussen het vorstenhuis en de regering naar aanleiding van het huwelijk van prins Albert en prinses Paola Ruffo di Calabria zijn volkomen uit de lucht gegrepen. In politieke kringen verheelt men het nochtans niet dat het hof een zekere malaise heeft doen ontstaan, die het reeds zo sterk gehavende prestige van de Belgische monarchie zeker niet ten goede komen zal. Volgens deze kringen heeft het hof twee kapitale vergissingen begaan. Eerst en vooral heeft het een proce dure gevolgd welke van een constitu tioneel oogpunt uit bekeken moeilijk te verantwoorden is. Twee artikelen van de constitutie zijn op het prinselijk huwelijk toepasselijk. Artikel 60 stipu leert dat de prinsen van koninklijken bloede geen huwelijk mogen aangaan zonder de toestemming van de vorst, en artikel 64 bepaalt dat alle beslis singen van het staatshoofd door een handtekening van een verantwoordelijk minister moeten gedekt zijn. Daar koning Boudewijn en koning Leopold zelf de verloving van de prins van Luik hebben aangekondigd, is de veronderstelling gewettigd dat de koninklijke goedkeuring wel dege lijk aanwezig was. Maar anderzijds staat vast dat de regering van het door het hof gepubliceerde verlo vingscommuniqué niet vroeger ken nis kreeg dan het publiek. Toen de eerste-minister door de koning van de gebeurtenissen op de hoogte werd gebracht, was prinses Paola reeds on derweg naar Brussel. Het hof bleek intussen bij het Vati- caan stappen te hebben gedaan via de Belgische ambassadeur bij de H. Stoel, Poswick, zonder de minister van bui tenlandse zaken daarin te kennen. Ook de pauselijke nuntius te Brussel was ln volkomen onwetendheid gelaten. De ze eenzijdige demarche te Rome heeft de regering in ernstige verlegenheid ge bracht want en dit was de tweede flater van het hof bij de besprekin gen met het Vaticaan over een even tuele inzegening van het huwelijk door de Paus werd op geen enkel ogenblik de mogelijkheid van een burgerlijk huwelijk, hetzij te Brussel hetzij op de Belgische ambassade te Rome, onder ogen gezien. Eerst nadat de pers van enige ver wondering, ja zelfs van ontstemming had blijk gegeven, gaf men er zich te Laeken rekenschap van dat het ak koord met het Vaticaan en vooral dan de toestemming van de. Paus om per soonlijk het huwelijk in te zegenen iedere mogelijkheid van een burgerlijk huwelijk uitsloot. Het Vaticaan houdt zich aan de bepalingen van het verdrag van Lateranen van 11 februari 1929 krachtens hetwelk Italii erkent dat het Voljjens het canoniek recht ingezegende sacrament van het huwelijk elke ande re burgerlijke ceremonie, ais overbodig en strijdig met de pauselijke beslissin gen, uitsluit. Blijkbaar zal het geval ook geen verdere politieke gevolgen hebben. Hoewel ontstemd over het door het hof ten opzichte van de regering- Eyskens aan de dag gelegde gebrek aan vertrouwen en tact, is de C.V.P. zeker de laatste om het dossier van de koningskwestie weer te openen. Wat de socialisten betreft, zfj zijn naar het heet tijdens het linkse be wind vier jaar lang met zoveel vor stelijke attenties bejegend geweest dat zij op dit ogenblik geen avontuur wensen. Oud-eerste-minister Van Ac ker geldt als een van de vurigste monarchistische neofieten en zijn ge zag is in zijn partij stevig genoeg om de republikeinse ijver van bepaalde clubs binnen redelijke perken te hou den. Constitutioneel is de zaak overigens weer in het reine gebracht. Op het ogenblik waarop koning Boudewijn klaar stond om naar de Verenigde Staten te vertrekken, had in het star- tensklare vliegtuig een kort maar be wogen onderhoud plaats tussen de ko ning en zijn minister van buitenlandse zaken. Koning Boudewijn zou aan de minister gezegd hebben: „Wij rekenen erop, meneer de minister, dat u onze beslissing zult dekken." Waarop de mi nister antwoordde: „Wat wilt u dat ik anders doe, sire, nu u ons voor een voldongen feit hebt geplaatst." Meningsverschillen te Laeken Het is dus zeker niet uit de Wetstraat dat enig gevaar voor het vorstenhuis dreigt. Wanneer een "iergelijk gevaar dan toch bestaat, dient dit op een plaats te worden gezocht waar men het het minst had verwacht: te Laeken zelf. Wanneer wij goed z\jn ingelicht, zouden inderdaad in de schoot van de koninklijke familie ernstige menings verschillen jn gerezen. Eerst en voor al tussen koning Leopold en de rege rende koning Boudewijn. Het is geen geheim dat een steeds aanzienlijker fractie van de publieke opinie het vol ledig in de schaduw treden wenst van koning Leopold, die men, terecht of ten onrechte, als de grijze eminentie van zijn zoon beschouwt. Koning Leopold zelf zou tot het in zicht zijn gekomen dat in de gegeven omstandigheden zijn vertrek wenselpk is. Daaraan zou o.m. de beslissing ten grondslag hebben gelegen in het uitge strekte park van Laeken een tweede £aleis te bouwen dat als residentie voor eopold en prinses Liliane zou dienst doen. Maar van dit vertrek schijnt voorlopig niets terecht te zullen komen want in tegenstelling tot wat men ver onderstellen mag, dringt koning Bou dewijn niet aan op een grotere onaf hankelijkheid maar wel op een steeds ruimere participatie van zijn vader in ztaatsaangelegenheden. In hoeverre het land een dergelijke dubbelhoofdige mo narchie lange tjjd dulden zal, moet hien afwachten. Maar ook tussen koning Boudewijn en Prins Albert is in de afgelopen weken ®en ernstig conflict gerezen. Na de ver loving van Albert en prinses Paola had de regering aan het hof de villa Bel védère tijdens de wereldtentoonstel ling residentie van commissaris-gene raal Baron Moens de Fernig als woning voor het jonge paar aangebo- Afgezien nog van het feit dat Al bert zelf het weelderige Laeken boven net zevenkamerige Belvédère verkiest, „°Plng Boudewijn zich hardnekkig tegen deze suggestie hebben verzet. De koning zou de wens hebben uitgedrukt zpn broer naar een slot in de provincie te zien verhuizen, waar hij en zijn Vrouw minder in het centrum van de mondaine Brusselse belangstelling zou den staan. Er is aan deze schijnbaar onheuse uitwijzing een zeer delicaat aspect verbonden. Zolang Boudewijn niet huwt en voorlopig is daar geen sprake van is prins Albert de ver moedelijke troonopvolger terwijl prinses Paola koningin worden zou. Het ware volkomen normaal dat de prinses thans reeds bij recepties en openbare plechtigheden de rol van first lady van het rijk spelen zou. Maar precies deze gedachte schijnt koning Boudewijn niet te kunnen aanvaarden. Op grond van motieven welke men alleen begrijpen kan wanneer men sommige drama's beseft uit de jeugd van de jonge vorst, draagt koning Bou dewijn zijn pleegmoeder, prinses Lilia ne, een diepe kinderlijke verering toe welke hem er van lieverlede toe ge bracht heeft de echtgenote van zijn vader, koning Leopold, meer en meer te Laeken in de functie van gastvrouwe op het eerste plan te schuiven. Alleen een huwelijk van koning Boudewijn zelf zou hierin verandering kunnen bren gen. Maar volgens vertrouwelingen van het hof is juist Boudewijns vrees iemand boven prinses Liliane te stellen de ernstige handicap voor een huwe lijk. Wellicht zou het ook eenmaal het grote drama van het Belgische vorsten huis kunnen blijken te zijn. Advertentie Barometer zegt: steeds beter zonnehitte buiten zitten onder bomen loompjes dromen koel pleziertje Amstel biertje gul geschonken Pul geklonken. AMSTEL SpatPW lcVettnl<A4er Het aantal doden tengevolge van de overstromingen in Zuid-Afrika is tot 45 gestegen. Gevreesd wordt dat na het herstel van de verbindingen zal blijken dat het aantal doden hoger is. De stad Oemzimkoeloe, 135 km. ten westen van Durban, is het meest getroffen. Daar zijn ongeveer honderd gezinnen dakloos. Er is een fonds voor steun aan de slachtoffers ingesteld. Per vliegtuig wor den levensmiddelen naar de geïsoleer de gebieden gebracht. Het leger zal bai leybruggen bouwen om de weggespoelde bruggen te vervangen. Ernstig gebrek aan voedsel zou verscheidene mensen in het overstromingsgebied er toe ge bracht hebben vlees van verdronken vee te eten. Brazilië In Rio de Janeiro zijn woensdag minstens zes mensen om het leven gekomen toen bij een wolkbreuk, die twee uur duurde, het water in som mige hoofdstraten een meter hoog kwam te staan en op sommige plaat sen geparkeerde auto's meesleurde. (Van onze onderwijsredacteur) De uitspraken van de voorzitter van het Katholiek Onderwijzers Verbond, de heer J. H. M. Derksen, op de jubi leumvergadering van het K.O.V. te Scheveningen over de wenselijkheid, dat degenen die thans niet bij de K.A.B. georganiseerd zijn, meespreken op so ciaal-economisch terrein, hebben bij de andere „middengroepen" direct de aandacht getrokken. De heer Derksen zei, dat de vakcentrales willen zij me despelers blijven in het sociale, maar vooral in het economische leven van ons land, op de duur de middengroe pen niet kunnen missen. Volledigheids halve zij vermeld, dat hieraan werd toegevoegd: „Maar dit zal een andere structuur eisen dan de huidige. Dit punt moet ernstig bestudeerd worden." De opbouw van het katholieke orga nisatiewezen besprekend heeft de heer Derksen vragenderwijze gesuggereerd, dat het verlangen naar een bisschop pelijke uitspraak over deze aangelegen heid min of meer een vlucht voor de eigen verantwoordelijkheid zou zijn. De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, die het episcopaat vertegen woordigde bij de jubileumviering van het K.O.V., zei dat ais er één ding is wat in de Kerk van Nederland moet ge beuren, dit is dat de leek zijn eigen verantwoordelijkheid moet aandurven; de leken moeten zich niet altijd ver schuilen achter de geestelijke leiders. Men mag aannemen, dat deze uitlating een reactie was op de opmerkingen van de voorzitter van het K.O.V. Overigens heeft de bisschop van Rot terdam gewezen op de sterk groeien de betekenis van het onderwijs in ons dichtbevolkte, industrialiserende land. De onderwijzers mogen hun invloed niet onderschatten. Minister Cals vroeg in zijn toespraak tot het jubilerende K.O.V. om construc tieve kritiek bij de raamwet voor het voortgezet onderwijs. De bewindsman Sprak de hoop uit, dat de verschillende onderwijsgroeperingen bij deze wet niet te zeer zullen vasthouden aan particu liere wmsen. Mgr. mr. F. Op de Coul heeft in zijn gelukwens aan het K.O.V. waardering geuit voor de goede wil van de onder wijzers tot samenwerking. Woensdag is de 25-jarige bromfietser W. H. J. uit Maastricht op een weg splitsing bij Borgharen tegen een be stelauto gebotst en vrijwel op slag ge dood. Het ongeluk gebeurde doordat de bromfietser, die uit een zijweg kwam, geen voorrang verleende aan de van rechts komende auto. Advertentie M cert i ff RANG Het Amerikaanse ministerie van de fensie hoopt dat tegen 1968 op de maan een Amerikaanse raketbasis ter bedreiging van de Sovjet-Unie kan wor den ingericht en het ministerie heeft reeds projecten in de hand om tegen Romeinse kLaar-overs hebben meegedaan aan een wedstrijd die georganiseerd werd door de Italiaanse automobielclub en die onder supervisie stond van het Italiaanse ministerie van Onderwijs. De finale van de wedstrijd had plaats op het St.-Pietersplein. Op het einde van de wedstrijd verscheen de H. Vader voor een der vensters van de St.-Pieter om de kinderen zijn zegen te geven. In een brief aan de minister van Ver keer en Waterstaat hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Holland mee gedeeld. dat de kleinst mogelijke meer derheid in het college bij de volgorde van inpolderingen van het IJsselmeer de voorrang wenst te verlenen aan de Markerwaard. (Van een verslaggever) Telkens bij vorstelijke bezoeken herleeft iets van de praal en de glans, zoals die vroeger aan de vorsten hoven te aanschouwen zijn geweest. Het diner, dat tra ditiegetrouw op de eerste dag van buitenlandse staat- siebezoeken in de burger zaal van het koninklijk pa leis op de Dam wordt ge geven, is wellicht het aller meest een reprise van de sprookjesachtige evenemen ten uit de geschiedenis. De burgerzaal, van een door en door Hollandse zakenmans aristocratie, bepaalt door zijn koele stijl de sfeer. We hebben even voordat het diner ter ere van de Sjah van Perzië aanving, een bezoek aan de burger zaal mogen brengen: een injectie voor onze fantasie, die aanknopingspunten zocht om een voorstelling te vormen van de feestelijke avonddis. Het anders zo kil le marmer van de wanden met de hoge nissen en krul lende festoenen, de gewoon lijk zo trots geheven beel den van Quellinus in het 30 meter hoge gewelf, sche nen zich voor het eerst te voegen naar de gratie, pas send bij de weelde van avondtoiletten en gala-uni formen. De zes kroonluch ters probeerden reeds hun fonkelingen over de lange gedekte tafels, waar lakeien met de laatste toebereidse len voor de 193 aanzittenden bezig waren. Staande naast de hof maarschalk van de Konin gin, overste mr. Van Zin- nicq Bergmann, die voor de organisatie verantwoordelijk was, hebben wij het schone tafereel opgenomen. Vele honderden teer-rose anjers hulden de zaal als het ware in bruidstooi. De kruidig geurende anjers, in overda dige boeketten op het zwaar damasten tafellinnen en in weelderige bossen in de dof Kaarsen, kristal en anjers. gouden vazen, verrichtten een wonder, vulden de zaal met hun blij licht en leken in hun bijna onwezenlijke pracht rijker, kostbaarder dan de barokke vergulde tafelstukken, de Engelse en Franse plateaus en het Sè- vres-servies met de blauwe rand. De hoge, dunne kan delabers behoefden nog de kroon der kaarsenvlammen en dan zou het ideale beeld compleet zijn. Het servies was bedekt met servetten, waarop de kaartjes prijkten met de na men van de hogen in het land: regeringsautoriteiten van Nederland en Perzië, leden van het corps diploma tique, rectores magnifici, militaire autoriteiten. Aan de linkerhand van de Sjah zouden de Koningin, de mi nister van Buitenlandse Za ken van Iran en prinses Beatrix zitten. Aan zijn rechterhand de prins en prinses Irene. Bij elk porceleincouvert waren vier glazen in een strak gelid geplaatst, de champagne-flüte stak er even boven uit. Het tafel zilver met het Rijkswapen en het Engelse fruitbestek pronkten in hun spiegelend carré. We hebben de chef-kok A. v. d. Linden gevraagd naar het menu. Als we dit even prozaïsch mogen vertalen en voor de verzorgde opsmuk een beroep doen op de fan tasie van de lezers: koude kip met paté, met daarbij Champagne Moët Dom Pé- rignin 1947; champignonsoep met noedeltjes en broodjes met een kaassmaak; tong met daarbij als wijn Batard Montrachet 1950; een met voorjaarsdelicatessen gegar neerde lamsbout met als wijn Chateau Haut Brion 1943 en tot slot ijs met no ten en fruit. „Het ijs wordt opgediend in de vorm van een Hollandse molen met een Iraanse vlag", verklapte de kok niet zonder trots. Als we ons nog tot slot in prenten, dat een strijkje aangename muziek ten ge hore brengt, voelen wij ons al als een van de gasten van het feest. In onze droom worden we echter gestoord. We moeten vertrekken. In de zijgangen bemerken wij iets van haast en nervosi teit, de onvermijdelijke ver schijnselen achter de scher men van het grote feest. Advertentie de Koning te rijk een vorstelijke koelkast R. S. STOKVIS ZONEN N.V %e»iop Te Dordreht is woensdag in de na bijheid van het woonwagenkamp aan de Kilkade een r.k.-school voor woon wagenkinderen geopend. De voorzitter van het schoolbestuur, pastoor L. C. Schinkel, zei dat er op het ogenblik naar schatting in Neder land 3400 woonwagens zijn, verspreid over verschillende kampen. De zorg voor de woonwagenbewoners is van het ministerie van justitie overgenomen door het ministerie van maatschappe lijk werk, hetgeen de gewijzigde om standigheden accentueert. Volgens de wet van 1918 moest het streven er op gericht zijn, bet aantal woonwagens drastisch in te krimpen, maar al spoe dig bleek dat men in deze opzet nooit zou slagen. Thans is het doel, het le venspeil van de woonwagenbewoners te verheffen door geestelijke en maat schappelijke zorg en niet in het minst door het geven van goed onderwijs aan de kinderen. Engeland In de autofabrieken van Austin in Birmingham kunnen sedert woensdag een 5.000 man niet werken wegens gebrek aan onderdelen. Dit ge brek is het gevolg van een staking van een zestigtal arbeiders, die protesteren tegen het overplaatsen van een van hen. Het ziet er naar uit dat de sta king een produktieverlies van 800 tot 900 auto's per dag zal veroorzaken. 1965 op de maan een waarnemingspost in te richten," zo meldt de New York Journal-American. In een artikel over de organisatie van de Amerikaanse verdediging tegen in tercontinentale raketten meldt het blad dat systeembehoefte nr. 183 van het Pentagon vraagt om een waarnemings post op de maan, tegen 1965 indien mogelijk, die elke lancering van een intercontinentale Sovjet-raket in Ame rikaanse richting onmiddellijk zou waarnemen. Volgens de schrijver van het artikel heeft een functionaris van het ministerie verklaard, dat dergelij ke raketten direct bij het opstijgen moeten worden bestreden. Als ze een maal goed en wel op weg zijn kan men ze niet meer neerschieten. De Journal-American haalt voorts een bericht uit het tijdschrift „Avia tion Week" aan, dat het ministerie van defensie reeds zeven grote vlieg tuig-fabrieken op de hoogte heeft ge bracht van de zogenaamde systeem behoefte 192, een project om de Sovjet-Unie onder het dreigende vuur van Amerikaanse intercontinentale raketten vanaf de maan te brengen. Het ministerie hoopt dat In 1968 zo'n raketbasis op de maan gereed kan zijn. Twee van de zeven vliegtuigfabrieken zouden contracten met de luchtmacht hebben gesloten die verband houden met de plannen voor de bouw van een waarnemingsbasis op de maan. 99 Als er geen kink in de kabel komt zal volgende week een zwart en geel geschilderde watertank, 6 meter langen 1,80 meter in doorsnee, met drie man nen erin vanuit St.-Johns, New Found- land, naar zee gesleept worden. De drie mannen willen er al drijvend de Atlantische Oceaan mee oversteken. Gebruikmakend van de golfstroom ho pen zij de reis in ongeveer twee maan den te maken en dan op de westkust van Europa aan te spoelen. Maar voor alle zekerheid nemen ze voor drie maanden voedsel „aan boord". De watertank is „Diogenes" gedoopt. Ze is voorzien van een snuiver-instal latie, waarmee de drie inzittenden ook bij zwaar weer van verse lucht wörden voorzien. Bij rustig weer zullen de „opvarenden" in een soort commando toren, die op de cylindrische tank is gebouwd, op de uitkijk staan. Waarom zijn „gezagvoerder" Richard Mellersch, 24 jaar, Robert Ranz, 30 jaar en Albert Barth, eveneens 30 jaar, met dat plan voor de dag gekomen? Ze weten het niet. Barth zegt dat zij nu eenmaal de eersten willen zijn die de oceaan op deze manier oversteken. Van de havenautoriteiten van St.- Johns hebben de drie avonturiers al toestemming gekregen om hun vreem de reis daar te beginnen. Een sleep boot zal hun tank buitengaats brengen. Daarna zijn ze op de zeestroming aan gewezen voor een reis van minstens 2500 zeemijlen. In de 543ste Staatsloterij, 4de klasse, 3de lijst, zijn vandaag de volgende prij zen gevallen: f 2000 op 4804; f 1500 op 9693 en f 1000 op 2386, 10559, 12601, 15565, 18010, 20281, 20740 en 21484. Gisteren de Sjah gezien. Op de televisie dan. Toen hij in close-up op het scherm verscheen riep on ze buurdame, die ook was komen kijken verrukt uit: „Echt een eenzame man". En zij nam behaaglijk een slokje van haar koffie. „Zo zijn de vrouwen", zou Louis Davids hebben gezongen. Ik doe dat niet, want ik ben veel te bang dat ik ruzie met ze krijg: al was het maar met mijn eigen vrouw. Maar in ieder geval, wij mannen doen het niet, ons verkneuteren in an dermans eenzaamheid. En bovendien, zij viel mij gisteren niet eens op, die eenzaamheid van de Sjah. Ik zag nog al wat mensen om hem heen. En ïk ben niet romantisch genoeg om door die dingen héén te zien. Maar onze buurdame wel. Op een gegeven moment kwam er een hele hoge militair in een oorver dovend uniform op het scherm. „Kijk daar eens", riep onze buur dame „wat een knappe man!" „Nou", zei ik. „Een stoere knaap". „Ja", zei zij weer, „en zo, zo..." „Zo eenzaam", vulde ik in. Advertentie Schotse whiskylikeur IMP. N.V. WILMERINK 4 MULLER - AMSTERDAM Vaticaan Vierhonderd Russische toe risten hebben gisteren de Vaticaanse musea bezocht. President Eisenhower heeft aan Fos ter Dulles de vrijheidsmedaille toege kend, de hoogste onderscheiding die de Amerikaanse regering aan een burger kan verlenen. In de daarbij behorende vermelding wordt gezegd dat de onder scheiding aan Dulles is verleend we gens de hoogste bijdrage voor de veilig heid van de V.S. en de wereldvrede. Majoor John Eisenhower, zoon en een van de militaire adjudanten van de president, heeft de van brons vervaar digde medaille gisteren overhandigd aan mevrouw Dulles. Zjj heeft de on derscheiding woensdagavond in het zie kenhuis aan haar echtgenoot gegeven. Men heeft Dulles, wiens gezondheids toestand nog steeds achteruit gaat, ken nelijk een officiële overhandiging van de medaille willen besparen. Pater K. L.de Bouvère S.C.J. oud leraar te Bergen op Zoom, is gisteren aan de gemeente Universiteit van Am sterdam gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift getiteld „A method in proofs of unde- finability (with applicatinos to func- ions in the arithmetic of natural num bers)". Promotor was prof. dr. E. W. Beth, hoogleraar in de logica en haar geschiedenis en de filosofie der exac te wetenschappen. Z.H. Excellentie de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, heeft onder de bestaande parochie van de H. Johannes de Doper te Zutphen met in gang van 25 mei a.s. een nieuwe paro chie opgericht onder de titel van Em manuel en heeft benoemd tot pastoor aldaar de zeereerw. heer W. J. Jongerius. Verder heeft de aartsbisschop met in gang van 29 mei benoemd tot rector van Huize „Maria-Oord" te Vinkeveen de zeereerw. heer N. J. W. van Dieden; tot pastoor te Gorssel de weleerw. heer C. G. B. Sloot, die kapelaan was te Deven ter (H. Johannes Vianney). Tot kapelaan te Haaksbergen (H. Bo- nifatius en Gezellen) heeft de aartsbis schop met ingang van 22 mei benoemd de weleerw. heer J. S. Buisman, en op voordracht van de hoogeerw. pater provinciaal van de Missionarissen van het H. Hart tot kapelaan te Etten de zeereerw. pater A. C. M. Vinkesteijn. m.s.c., die rector was van Huize „Mana- Oord" te Vinkeveen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3