Fortuinlijke overwinning van Deense hockeyers Schietgraag FEIJENOORD klopt CORINTHIANS Anquetil wil niet met Rivière in een ploeg n o I V I Sportieve ontmoeting tussen personeel van universiteiten Alfredo Poblet in Napels sprint winnaar Nederlands B-elftal de dupe van vreemde beslissingen Beweeglijke Brazilianen maken kostbare dekkingsfouten Heftige reacties van Frankrijks grote mannen voor de Tour Krappe zege van Volendam: 1-2 Wij luisteren naar. Radio-V aticama Releveniftsen van een Jong Gezin VRIJDAG 22 MEI 1959 eAGINA 4 Ronde van Italië Oosterparkers terug naar amateursectie Schaken in Zürich Donner-Unzicker is nog niet beslist Grote opmars van Fischer Grote prijs van Nederland Aston Martin debuteert in Zandvoort Belgisch elftal tegen Oostenrijk Eervolle nederlaag van ATaris in Parijs Examens Van der Hart hersteld NEG verslaat DOS met strafschoppen ELINKWIJK TOCH NAAR DE WEST Cricketprogramma Stolker wint in België De avonturen van Kuifje en Bobbie Wij kijken naar &rt tïw-ee cfczg&ri' özZdt- Eerlijk gezegd voel ik er niet veel voor om met jou en Rita naar de hondententoonstelling te gaan. Ik ga liever naar die schilderijen- expositie. Je moet het zeif weten, maar de hondententoonstelling heelt verre weg de beste bespreking in de krant. Donderdagmorgen vertrokken de 121 overgebleven renners de Belgen Bor- ra, Sehils en Baudechon verschenen niet aan de start voor de vijfde etappe Rome-Napels. De strijd ontbrandde reeds dadelijk na de start. De Fransman Roger Dar- rigade en de Italiaan Neri verlieten reeds na enkele honderden meters de grote groep en namen snel een voor sprong. In Albano (na 17 km) passeer de een peloton met o.a. Gaul, Hoeve- naers en Anquetil reeds drie minuten na het leidende tweetal. Het zag er op dat moment donker uit voor Rik van Looy, die zich niet in het eerste peloton bevond, maar het pleit voor de Belg, dat hij zonder enige hulp er toch in slaagde bij te komen. Na ongeveer 100 km waren tenslotte alle renners weer bij elkaar. De rust was echter van korte duur. De Span jaard Poblet sprong weg in gezelschap van de Italiaan Kazianka, even later gevolgd door nog tien renners o.a. De- filippis, Carlesi. Sabbadin (allen Ita lië) en de Ier Elliott. Poblet en Ka zianka werden weldra door de tien ach tervolgers ingehaald, zodat zich een kopgroep van twaalf man vormde, die zich. met uitzondering van de Italiaan Pellicciari, zou handhaven tot het ein de. In Napels had Poblet tenslotte wei nig moeite om de sprint te winnen, voor de Italianen Carlesi en Oreste Magni. Het peloton, met alle favorie ten, had een achterstand van ruim 434 minuut. Het algemeen klassement na de vijf de etappe luidt: 1. Gaul 'Luxemburg) 26.14.52: 2. Van Looy (België) 1.08: 3. Anquetil (Fr.) op 1.27: 4. Hoevenaers (België) op 2.12; 5. Poblet (Spanje) op 3.19: 6. Zamboni (It.) op 3.24; 7. De- filippis (It.) op 3.50: 8. Couvreur (Bel gië: op 4.52. Op de jaarvergadering van de twee de divisieclub Oosterparkers, die 29 mei a.s wordt gehouden, zal worden beslist of de Groningers hun bestaan als be talende vereniging zullen beëindigen. Op de agenda staat namelijk een be stuursvoorstel, dat een terugkeer naar de sectie amateurvoetbal behelst. Advertentie bestellen 1 (Van onze verslaggever) Het gebeurt niet vaak, dat mensen, die op een universiteit werken, in het nieuws komen. Ieder jaar zien zij studenten komen en gaan, zij leven mee met teleurstellingen en drinken ook een glaas je bij successen, maar verder is hun leven dat te trekken. Niet in een dispuut, maar gewoon over de rug van een voet bal en een volleybal. Gis teren gebeurde dat aan de Kruislaan in Amster dam. Er waren elf uni versiteiten en hogescho len uit heel bet land. be halve uit Tilburg, waar men niet voldoende man kracht op de been had overwinning bekroond, hetgeen overigens niet verrassend was, want in het verleden legden zij immer op een der eerste plaatsen beslag. Om de derde en vierde plaats moesten strafschoppen de beslissing brengen. In de eerste ronde schoten Groningen en Leiden elk vier van de vijf maal raak, van de gewone man zon- kunnen brengen. Voor de maar Groningen was daar- der opwindende gebeur tenissen. Soms, bij een of ander lustrum, voetballen ze tegen de studenten, soms ook gaan ze kijken naar hun „pupillen", zo als de vorige week. toen er landelijke wedstrijden waren tussen de universi teiten. Wii zeggen met op zet „punillen". omdat het onopvallende mechaniek van een hogeschool of universiteit wordt ge vormd door laboranten, technici en administra teurs. kortom het perso neel. Zij zijn onmisbaar voor het succes van de studerenden, even onmis baar als de leiders van een vereniging voor hun leden. Eens in het jaar komt dit personeel bij elkaar om tegen elkaar van leer eerste maal in dit door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- nen in het leven geroepen en door de Amsterdamse Vrüe Universiteit geor- "anis°«rde toprnooi kwam de Economische Hoge school te Rotterdam met een afvaardiging. De vollevbalsters speel den met een verkwikkend enthousiasme, waarin zij wdijverden met hun mannelijke colleen's. Zelfs in de finale, die voor Amsterdam (Vrije Uni versiteit) de zevende en voor Delft (Technische Hogeschool) de zesde wedstriid van een half uur betekende werd be hoorlijk voetbal vertoond. De Delftenaren zagen hun technisch vernuft met een mee kennelijk aan het eind van zijn Latijn. Van de volgende vijf kansen benutte het er geen en kele, waardoor Leiden dat het vorig jaar eerste werd, de derde plaats veroverde. Bij de volleybalsters versloegen de Eindhoven- se meisjes (Technische Hogeschool) in de finale Wageningen (Landbouw hogeschool) met 15-4. 9-15 en 15-9. De burgemeester van Amsterdam was bij de finale aanwezig, even als een aantal professoren en curatoren. Na een door B. en W. van Amsterdam aangeboden receptie in het Tropenmuseum werd deze dag, die de band tussen het personeel der universiteiten stevig heeft aangetrokken, besloten met een diner. Het internationale schaaktoernooi te Zuerich in donderdag voortgezet met het spelen van de partijen van de derde ronde. Tevens werden enkele afgebro ken partijen uitgespeeld. De resultaten van de afgebroken partijen waren: eer ste ronde: Walter-Fischer %-%. Tweede ronde: Fischer-Bhend 1-0. Keller-Blau opnieuw afgebr. De resultaten van de partijen van de derde ronde luidden: Olafsson-Fischer 0-1, Blau-Walther af gebr., Duckstein-Keller afgebr., Barcza- Keres afgebr., Gligoric-Nievergelt 1-0, Bhend-Kupper %-%, Donner-Unzicker afgebr. Na de derde ronde de stand: 1/2 Fis cher (VS) en Gligoric (Joeg.) beiden 2,5 pnt.; 3. Tal (Rusl.) 2 pnt.; 4/5/6. Duckstein (Oost.), Barcza (Hong.) en Keres (Rusl.) 1,5 pnt. -+- 1 afgebr. partij; 7. Bhend (Zwits.) 1,5 pnt - 8/9/10. Don- ner (Ned.), Olafsson (IJsl.) en Unzicker (Did.) allen 1 pnt. 1 afgebr. partij; 11. Larsen (Den.) 1 pnt.; 12. Walther (Zw.) pnt. 2 afgebr. part.; 13. Kup- per (Zw.) pnt.; 14/15 Blau (Zw.) en Keiler (Zw.) beiden 0 pnt. 2 afgebr. part.; 16. Nievergelt (Zw.) 0 pnt. Advertentie bestellen 1 Het Belgische voetbalelftal, dat zon dag 24 mei te Brussel tegen Oostenrijk speelt, is als volgt samengesteld: D: Nicolay (Standard Luik): a: Wau- ters (Antwerp) en Thellin (Standard Luik): m: Hanon (Anderlecht), N.N. en Lippens (Anderlecht); v: Piters (Stan dard Luik), Huysmans (Beerschot), Coppens (Beerschot), Goeyvaerts (Brugge) en Jurion (Anderlecht). Reserves zijn: Van der Stappen Charleroi), Van de Boer (Anderlecht), Houf (Standard Luik) en Dries (Ber- chem). De Ronde van Frankrijk 1959 is be gonnen. Tenminste wat betreft de strijd om een plaats in de Franse na tionale ploeg. Marcel Bidot heeft voor lopig zes renners geselecteerd: de drie groten" Anquetil, Bobet, Rivière en verder Geminiani, Darrigade en Pier re Everaert. Deze kenze aeeft hevige reacties teweeg gebracht. De situatie ls nu onge veer gelijk aan die van 1957 toen Bobet en Geminiani zich er tegen verzetten dat Anquetil in de nationale ploeg zou worden opgenomen. Door het niet deel nemen van Bobet en Geminiani in 1957 kreeg Anquetil de gelegenheid om als kopman te fungeren en. te zegevie ren. AdvertentU bestellen (Van onze tennismedewerker) Maris is in het enkelspel van de in ternationale tenniskampioenschappen van Parijs uit de strijd. Maar in zijn nederlaag tegen de Italiaanse reus en Davis Cup-speler Sirola heeft hij het beste spel uit zijn nog korte loopbaan gegeven: vinnig, met goede controle op zijn drives, met gespreide volleys. Slechts de service en de brede bestrij king van het net gaven de Italiaan 5—7, 6—2, 11—9, 6—4. Ja, op twee punten, service en net- spel. was Sirola superieur, doch op de basis van het spel, de drive was Maris ditmaal zijn gelijke. Verrassend was de controle van de Nederlander op de fore hand en op de gesneden backhand, een slag waarmee Sirola meermalen geen raad wist. Het was die backhand die bij 45 in de eerste set Maris twee setpunt-tegen te niet deed en het was zijn agressieve netspel dat hem de set gaf. In de tweede was hij minder secuur en de 62 scheen zijn regel rechte nederlaag in te luiden, doch in de derde troefde hij de nu wat al te zelfverzekerde Italiaan herhaaldelijk: 53. Toen scheen Sirola het gevaar te beseffen. Hij speelde attenter, won de service van Maris, kwam op 55, doch hij had nog tien games nodig voordat hij de set door een nieuwe moeizame doorbraak won. In de vierde haalde Maris nog op van 25 tot 45, doch de 5—5 haalde hij juist niet. In het internationale milieu ging een tweede geplaatste speler ten onder, de befaamde Patty. Hi) begon majestueus tegen de Zweed Lundquist: 60. Maar dat was tevens het einde van zijn sterke, tactische spel. Zijn controle verliet hem en hij speelde na het verlies van de tweede set als een geslagen man: 06, 63, 64. 6—4 voor de Zweed. Drobny handhaafde zich glorieus tegen de taaie Pool Skonecki 7—5, 6—1, 6—2. AMSTERDAM, 21 mei (G.U.): Kand. pol en soc. wetenschappen: mej. K. v. d. Korst (Haarlem); doet. natuur kunde: J. J. Broerse en R. Mewe (Am sterdam); doet. sterrenkunde: W. Velt- man (Amsterdam); doet. wijsbegeerte: F. A. van Scheepen (Amsterdam). Tolk-vertaler Zweeds: mevr. H. van Embden-Lankhout (Den Haag) en mej. H. J. M. Jansen (Noordwijkerhout). Bevorderd tot arts de heren A. C. Stut- terheim. J. W. Vissker, M. J. Diepen horst, W. Büthker (Amsterdam) en E. F. Arnold (Den Haag). LEIDEN, 21 mei: Doet. Ned. recht: J. W. van Hoogstraten en L. J. Brink horst, beiden te Den Haag; kand. Chi nese taal- en letterkunde: A. H. Wel ling te Rotterdam. TILBURG, 21 mei: doet. bedrijfshuis- houdkundige richting, de heer A. Bra- him (Tilburg). GRONINGEN, 21 mei: sociale we tenschappen: M. te Velde uit Kiel-Win- deweer. NIJMEGEN, 21 mei Kand. ge schiedenis: mej. G. L. L. M. Schuer- man (Tilburg). Marcel Bidot heeft bij zijn selectie re kening gehouden met de bedreiging van de Luxemburger Charlie Gaul en de beste Franse coureurs in de Fran se nationale ploeg samengebracht. Jacques Anquetil, die op het ogenblik deelneemt aan de Ronde van Italië, heeft heftig gereageerd: „Als Rivière in de Franse ploeg rijdt, trek ik mij te rug". Louison Bobet, die zich gematigder toonde in zijn uitlatingen, verklaarde zich moreel gebonden te voelen aan An quetil en alvorens zich definitief uit te spreken achtte hij een gesprek met Anquetil wenselijk. „Maar de toer rijd ik in ieder geval", aldus Bobet. Geminiani, die evenals Rivière achter Marcel Bidot staat, verklaarde dat hij altijd wel gedacht had, dat, wilden de Fransen Charlie Gaul of de Italiaan Baldini kunnen verslaan, een samen bundeling van de krachten van Anquetil, Bobet, Rivière en hemzelf nodig zou zijn. „Uitlatingen van Anquetil en het volkomen stilzwijgen van Bobet heb ben mij wei eens doen overwegen terug te keren tot de ploeg van Centraal-Mid- den Frankrijk, samen met Roger Ri vière. Nu Marcel Bidot anders heeft be slist zal er overeenstemming moeten worden bereikt tussen de vier coureurs. De onderhandelingen zullen waarschijn lijk moeilijk zijn, maar er zal een óp- lossing gevonden moeten worden", al dus Geminiani. Ploegleider Marcel Bidot zei tenslot te: „Ik handhaaf mijn selectie en wat de renners zullen doen is voor hun ver antwoordelijkheid Advertentie bestellen (Van onze verslaggever) Coen Moulijn, de schriele linksbuiten van Feijenoord, kreeg donderdagavond een omhelzing van zijn clubgenoten te doorstaan, waarnaar de spelers van Corinthians, die op dit gebied toch echt wel het een en ander zijn gewend, met verbaasde gezichten stonden te kijken. Het was in de 25e minuut, dat de zwar te international een voorzet van Van der Gijp opving, in „Garrincha-stijl" langs zijn bewaker Vlamir gleed en vervolgens de spectaculaire, maar lang niet betrouwbare keeper Gylmar op een dermate fraaie manier versloeg, dat scheidsrechter Andries van Leeu wen enkele ogenblikken vergat te flui ten en naar het midden te wijzen. Deze treffer bracht sfeer in het Rotterdamse stadion, waar 30.000 toeschouwers hun passieve, bewonderende houding lieten varen en de „Golden Boys" opzweep ten naar een kraohtprestatie, welke op de Europese voetbalmarkt hoog wordt aangeslagen: een overwinning van 5-1 op de S.C. Corinthians, Paulista, een van de topploegen nit Brazilië. Deze grote overwinning was verdiend, hoewel de Brazilianen stuk voor stuk een betere conditie en balcontrole de monstreerden. Op dat punt bleven de Rotterdammers inderdaad in de min derheid, maar Feijenoords zege vond zijn oorsprong in het afstraffen van de vele tactische blunders, die de Brazi lianen tijdens hun show maakten. Het zag er in het begin overigens niet naar uit, dat de Corinthians met 5-1 klop zouden krijgen, want kort na de aftrap namen de donkere gasten de leiding door een schot van rechtsbinnen-aan voerder Indio: 0-1. Deze treffer leidde een periode van groot Braziliaans overwicht in. waarin de gasten wel hun formidabele lenig heid lieten zien. maar bij het doel een voudig niet wilden schieten. Deze tactiek is hun duur komen te staan, want toen de Rotterdamse ver dediging zich eindelijk wat op het ra zendsnelle Zuidamerikaanse aanvals- spel had ingesteld, kwam ook Feijen oord herhaaldelijk gevaarlijk door. Kees Rijvers was spil Olavo enkele ma len te snel af, maar de gelijkmaker kwam van de schoen van Moulijn, die op prachtige wijze een voorzet van Van der Gijp benutte. Ondanks de grote Braziliaanse druk, ging Feijenoord met een voorsprong rusten, want op een through-pass van Rijvers scoorde Schouten 2-1. Na de pauze kwamen de twee binnenspelers niet terug, maar ook hun vervangers bleven het sierlijke voetbalballet dan sen, zonder dat er een behoorlijk schot uitkwam. Na het derde doelpunt van Feijenoord, dat in de zesde minuut door Schouten werd gemaakt, gingen de stadionbewoners steeds meer overheer sen. Door Meijers, die in de 19e mi nuut een „one man show" van Oreco afstrafte, werd het 4-1 waarna Mou lijn in de 37e minuut keeper Gylmar (die tijdens de gehele strijd om de we reldtitel slechts vier keer werd gepas seerd) voor de vijfde maal versloeg. Door een van de merkwaardige be slissingen van de zwak fluitende Deen se internationale scheidsrechter Otto Husted is de jonge Nederlandse B-ploeg donderdagavond op het winderige sportpark „Duintjesveld", binnen het Zandvoortse racecircuit, een geijjk spel en misschien zelfs wel een zege ont houden op de nationale Deense forma tie. Toen Verloop (S.C.H.C.) in de 20e minuut van de tweede helft met een ver schot de Deense doelman ver schalkte leek de B-ploeg (eigenlijk een versterkte C-ploeg een voorsprong van 2-0 te hebben behaald. Maar de heer Otto Husted. die zich in de rust on tevreden had uitgelaten over de ach terstand van 1-0 van zijn ploeg, was een andere mening toegedaan. Hoewel Verloop duidelijk minstens een halve meter binnen de cirkel was geweest op het moment van zijn schot, keurde de Deen het doelpunt af, omdat de Nederlander van buiten de cirkel zou hebben geschoten Nog geen zeven minuten daarna had den de Denen een beslissende voor sprong van 1-2 genomen door twee doelpunten pinnen zestig seconden te scoren. Zij waren aanvankelijk onte vreden geweest omdat zij tegen een C-ploeg hadden moeten snelen. Na deze onverdiende zege op de B-ploeg, waar in overigens maar liefst acht C-spelers waren opgesteld, zullen de Denen bij een volgend bezoek aan ons land wel de eis stellen tegen de nationale equipe te willen uitkomen In de eerste helft kon het vertoonde spel de enkele honderden toeschouwers Cor van der Hart, de aanvoerder van het Nederlands elftal, is geheel hersteld van de blessure aan zijn linkerenkel, die hij zaterdag j.l. tijdens de wedstrijd Fortuna '54-FC Luik opliep. Dr. Ramae- kers uit Geleen heeft de enkel onder zocht en verklaarde dat Van der Hart zondag kan uitkomen in de wedstrijd Fortuna-DWS/A. Ook voor de wedstrijd die het Nederlands elftal woensdag in Amsterdam tegen Schotland speelt, is de stopper van de nationale ploeg dus be schikbaar. Bondscoach Elek Schwartz zal naar alle waarschijnlijkheid het Nederlands elftal vrijdag bekend maken. maar matig boeien. In de zevende mi nuut had rechtsbuiten Verhulst (MOP) uit een crosspass van linksbinnen Van Rossem (H.H.Y.C.) de stand op 1-0 gebracht. Na de hervatting belegerde de nu toch wel wat beter ingespeelde Deense ploeg aanvankelijk het Nederlandse doel. Evenals zijn collega aan de an dere kant moest nu ook De Ruiter aller lei bokkesprongen maken om de scho ten van het Deense binnentrio weg te werken, waarin hij met enig geluk slaagde. De Denen bleven echter doordrukken, vooral na het ten onrechte afgekeurde doelpunt van Verloop en in de 61e mi nuut schoot Henrik Soerensen de stand naar 1-1. Nog geen zestig seconden la ter hadden de Denen opnieuw aanleiding tot juichen toen Erling Nielsen van dichtbij het winnende doelpunt maakte (1-2). Advertentie bestellen J NEC heeft zich geplaatst in de vierde ronde van het toernooi om de KNVB- beker. In de ontmoeting NEC—DOS, donderdagavond in het Goffert-stadion te Nijmegen gespeeld, won de Nijmeegse club na verlenging via strafschop pen. De eindstand van de ontmoeting was 0—0. Een verlenging van 4x734 minuut leverde evenmin een doelpunt op. Het is nu zeker, dat Elinkwijk naar Suriname zal gaan. Zaterdag 18 juli vertrekt het team uit Nederland. Na de wedstrijd in Suriname volgen nog een wedstrijd op Curacao en een op Aruba. Het cricketprogramma voor zondag 24 mei luidt: Eerste klas A: HCC 1 Hermes-DVS, VRA—HCC 2. VOC— Quick Hg. Eerste klas B: Haarlem Excelsior, PWSparta. De nieuwe formule 1-wagens van As ton Martin voorheen legde dit Engel se merk zich eigenlijk alleen toe op de produktie van sportwagens zullen in de Grote prijs van Nederland debuteren. De Amerikaan Caroll Shelby en de Brit Roy Salvadori zullen zondag 31 mei op Zandvoort in deze wagens uitkomen. De contracten met de K.N.A.C. zijn reeds gesloten. Een woordvoerder van de Ferrari- fabrieken verklaarde dat niet drie Fer rari's met resp. Behra, Brooks en Hill aan het stuur op Zandvoort zullen starten, doch vier. Deze vierde Ferrari zal een formule 2-wagen zijn, die ge reden wordt door de Brit Cliff Allison De volgende dertien coureurs zijn thans gecontracteerd voor deze race, die meetelt voor de competitie om het wereldkampioenschap: Ferrari: Jean Behra (Fr.), Tony Brooks (GB) en Phil Hill (VS). Cooper: Jack Brabham (Aus- tr.) en Masten Gregory (VS). Cooper- Walker; Stirling Moss (GB) en Maurice Trintignant (Fr.). Aston-Martin: Carol] Shelby (VS) en Roy Salvadori (GB). Lotus: Graham Hill (GB) en Peter Lovely (GB). BRM: Harry Shell (VS) en Joaki M. Bonnier (Zweden). Volendam heeft zich donderdag ge plaatst in de vierde ronde van het toer nooi om de KNVB-beker, d„or in Lei den met 2-1 te winnen van UVS. De Nederlander Michel Stolker heeft donderdag in het Belgisch Helshteren een wegwedstrijd voor professionals ge wonnen. Hij legde het 149 km lange parkoers of in 4 uur 19 min. Jaap Ker sten eindigde achter de Belg Vrancken als derde in dezelfde tijd als de win naar. De overige Nederlanders bezetten de volgende plaatsen: 6 Wim van Est 4.19, 12 Jo de Roo op 37 seconden, 18 Toni Bergmans, 28 Gerard Vergoossen, 30 Hein van Breenen allen in dezelfde tijd als De Roo. Advertentie bestellen 1 DE ZONNETEMPEL door HERGÉ 23 by Uitgeverij Casterman Ze hadden hem waarschijnlijk 'n verdovend middel gegeven, want hij volgde ze gedwee, a/s 'n s/aap - wande/aar.Toen is de trein ver trokken zonder mij, helaas! want 'k was bijna zonder geld. ..Toen heb 'k de terugtocht aanvaard .tenein de U te ontmoeten. Bommen ërr granaten /ia de bandieten Met Zonne - h/oem vertrokken Maar, we nemen de volgende trein en Maarhoe komt 't dat U alleen bent?En de politie eker .Jammer genoeg is 'r slechts om de twee dagen 'n trein... ZATERDAG Golflengten: 25m67, 31ml0; 41m2t; 196m2. Vrijdag 22 mei 22.15 uur Wat denkt de H. Stoel over. ...r Dagelijks: 196m 21.00 uur Gezinsrozenkrans in het Latijn. N.B. Programma-wijzigingen voor - oehouden vanwege actualiteiten) HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.40 Omm& 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Radio Rallye 1959. 10.20 Gram. 10.25 Radio Rallye 1959. 10.30 Ben je zestig? 10.55 Radio Rallye 1959 11.00 V. d. /-.'.eken 11.45 Gram 11.55 Radio Rallye 1959 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Mftropole- ork. en soliste. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Radio Rallye 1959. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.55 Radio Rallye 1959. 14.10 Accordeon-duo. 14.30 Gram. 14.45 Radio Rallye 1959 15.40 Boekbepr. 15.50 Radio Rallye 1959. 16.00 Gregoriaanse zang. 17.20 Viool, altviool en contrabas. 17.40 Filmmuz. 18.00 Jour nalistiek weekoverz. 18.10 Strijkork 18.45 conc. 22.45 Gram. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazz- Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 muz. 2.15-5.30 Gevar. muz. Caus. 19.40 Kamerork. en solist. 20.35 Ge- var. progr, 21.55 Caus. 22.05 Lichte muz FRANKRIJK, progr. Ill (Nat. progr. i 22.35 Wij luiden de zondag in. Aanslui- 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 13.36 André tend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws Chenier, opera. 16.00 Gram. 20.05 Opera- 23.15 Nws. in Esperanto. 2332-24.00 Nou- muz. 23.05 Ork conc. veauté's. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.45 HILVERSUM II, 298 m, VARA: 7.00 Gram. 15.00 Accord, muz. 15.15 Volksmuz Nws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nws 15.45 Accord, muz. 16.00 Gram. 17.20 Li- 8.18 Gram. 8.55 Caus. 9.05 Gymn. v. d. turg. gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Orgel vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Caus. conc. 18.30 V. d. sold. 19.30 Gram 20.00 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. Gevar. progr. 21.00 Gram. 21.15 Amus vrouw. 10.45 Gram. 10.50 Cabaret. 11.20 muz. 22.15 Verz progr. 23.05-24.00 Gram Buitenl. weekoverz. 11.35 Pianorecital 484 m: 11.55 en 12.54 Gram. 13.15 Verz 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded, progr. 16.00 Gram 17.10 Gram. 17.20 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Lichte Operamuz. 18.38 Gram. 20.00 Gevar. muz. 13.40 Muziekkiosk. 14.40 Madrigaal- nrogr. 22.10 Gram. 22.15 Jazzmuz. koor. 15.05 Boekbespr. 15.25 Kamerork. en solist. 16.20 Caus. 16.35 Kinderkoor. 16.55 Gram. 17.30 Weekjoum. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.45 Hammond trio. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Caus 19.40 Caus. 19.55 Caus. VARA 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Métropole- ork. 21.30 Gram. 22.00 Sportkron 22.30 Zigeunerork. 23.00 Nws 23.15-24.00 Gram NTS: 20.00 Joum. en weerber. NCRV: 20.20 Plus of min. 21.00 Cabaret 21.15 Scherzo. 22.15 Dagsluiting. DUITSE TELEVISIEPROGR 17.00-18.30 Gevar. progr 18 45-19.00 Hiei ENGELAND, BBC Home Service 330 und Heute. 20.00 Nws 20.20 De Windsors m: 12.25 Gevar. muz. 13.10 Gevar. progr 20.40 Progr. v. Peter Frankenfeld Daar- 13.40 Gevar. muz. 15.45 Ork. conc 18.15 na: Woord v. d. zondag. 22.30 Ber over Gevar. muz. 20.00 Gevar. progr. 23.06-23.38 de Duitse voetbalkampioensch 1959 Kamermuz. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. ENGELAND, BBC Light progr, 1500 19.00 La Pensée et les Hommes 19.30 en 247 m: 12.30 Nws. en gevar. muz 13.15 V. d. kind. 20.00 Journ. 20.35 Film. 21.35 Gevar. muz. 14.10 Gevar. muz 15.30 Ge- Rendez vous met22.05 Worstelwedstr var. muz. 16.15 Ork. muz. 18.35 Jazz 19.30 22.45 Wereldnws. Nws. en dansmuz. 20.00 Ork. conc 21.00 Gevar. muz. 22.40 Gevar. muz 23.00 VLAAMS-BELG TELEVISIEPROGR. Gram. 17.00-18.00 V d. kind. 19 00 Religieus progr. 19.30 Nws. 19.45 De week in oeeld NDR/WDR, 309 m: 13.25 Jazzmuz 14.00 20.15 Disneyland. 21.00 Als de ooievaar Gevar. muz. 15.30 Volksliederen. 16.30 komt. 21.15 Scherzo. 22.15 Feuilleton Pianorecital. 17.00 Kamermuz 22.10 Ork 22.40 Nws. Die heren sliepen!.,. Wat Jansen en Jan- sens betreft, die zijn naar U opzoek. Onze plaatsen zijn in de laat ste wagon, niet waar Ja,senor rigM P. I. 0. Box 6 Copenhagen -wa c°p MOCO ■dV—i I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4