IS staat Succes staatslening werd nog niet in koers gehonoreerd De waterwerken van Versailles JOHANN STRAUSS, de Walsenkoning De kabouter kwam zijn muts halen Margriets boot kapseist Majoreringssurplus zoekt plaatsing Poging tot moord op zijn vrouw Jongen ernstig gewond DE BEURSWE Vijf jaar geëist Spel met munitie Cockpitruit gebroken bij botsing met vlucht zeemeeuwen HET BOKJE GING OP REIS VOGELSBERG - ZATERDAG 23 MEI 1959 PAGINA Iff ««uit Liturgische weekkalender Om Europese basketballtitel N atuurreservaat Advertentie alleen als er op H.K.H. prinses Margriet heeft gisteren na de tewaterlating van de tanker „Mo- hamed Reza Shaw" een zeilboot ten geschenke gekregen. Natuurlijk moesten óe leden van het Koninklijk Huis en hun keizerlijke gast het scheepje even bezichtigen. Nauwelijks waren zij vertrokken, of de wind kreeg vat op de boot, die prompt „kapseisde" zonder echter beschadigingen op te lopen. Hoewel de Nederlandse Staat met lijn jongste lening een fraai resultaat heeft geboekt, is het succes van deze emissie in zijn zichtbare uitwerking in eerste instantie toch niet zodanig ge weest als men gehoopt en verwacht had. Het bedrag van 1200 miljoen, waarvan 400 miljoen nieuw geld en 800 miljoen voor consolidatie van kortlopende schuld, dat het Rijk met deze lening in de wacht heeft gesleept, is geenszins onder de maat gebleven. Integendeel. De contante inschrijving, die in de emissieopzet op minimaal 200 miljoen was gesteld, kon worden verdubbeld en de conversie van ruim 70 pet van het uitstaande bedrag van de nog slechts korte tijd lopende lening 1962/64 heeft de taxaties overtroffen. Aan de andere kant rijst echter de vraag of de trek van 400 miljoen nieuw geld, zo betrekkelijk kort na de in janua ri j.l. resp. februari gelanceerde 4% pet leningen van de Staat en de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, niet wat te zwaar is geweest. Uit het vrij omvangrijke aanbod dat aanstonds na de vaststelling van het leningbedrag aan de markt is gekomen blijkt n.l. dat diverse inschrijvers meer toegewe zen hebben gekregen dan zij in werke lijkheid nodig hadden. De koersontwik keling welke de nieuwe lening in de eerste twee dagen van zijn bestaan te zien heeft gegeven is dientengevolge niet erg fraai geweest. Ongetwijfeld moet men de betekenis hiervan niet al te zwaar tellen. Tegen over het aanbod van degenen die te veel hadden gekregen stond immers vraag van anderen, die niet helemaal aan hun trek waren gekomen en deze vraag was wel zodanig dat de verko pers er nog zonder kleerscheuren af kwamen. In feite leverden de verkoop- transacties hun aanvankelijk zelfs nog een zoet winstje op, aangezien zij het koersverlies met een voordelig verschil konden dekken uit de inschrijvingspro visie van pet. Maar het doet voor de bonafide inschrijver toch niet prettig aan als hij de nieuwe lening op de eer ste dag van verhandeling al er? r.e tweede dag pet beneden de inschrij- vingskoers genoteerd ziet. Dan maakten de voorgangers van de onderhavige lening een betere beurt. De 4% pet staatslening die in januari tegen de koers van 99 pet werd uitge geven, deed de eerste dag al een agio Van pet, welk avans de tweede dag Uitgroeide tot pet. Rentedaling geremd Een toewijzing van 300 miljoen op nieuwe lening zou deze zeer zeker eveneens een fraaie start hebben gege- Ven en ook een bedrag van 330 mil joen zou vermoedelijk vlot zijn opgeno men. De volgende 50 miljoen waren echter net iets te veel om de markt ..graag" te maken. Dit wil niet zeggen dat dit majoreringsoverschot zijn weg met zal vinden. Maar de marktontwik- ebng zal er vermoedelijk toch wel even door worden geremd. fii^nVai0OVer.ige-ns n08 de vraag of de n»Hp n„ autoriteiten over deze stag- ?Hn Het rfre wel erg rouwig zullen rfl ve^tition^ifSi van een voortschrijden- tuf eii f 5" J1" eenmaal niet on der alle omstandigheden als een ge wenste ontwikkeling worden gezien en zowel op de Kneuterdijk als op de Oude Turfmarkt zal men er wél voor waken dat het met zoveel inspanning bevoch ten herstel uit de impasse van 1957 niet in de waagschaal wordt gesteld. Met name zal men de kapitaalvoorziening van de lagere overheid krachtig in de hand wensen te houden. Overigens valt in de daling van de rentevoet de laatste tijd wel een ver traging waar te nemen. Bovendien is de ontwikkeling in het buitenland op het ogenblik ook niet van die aard dat van die kant veel steun is te verwach ten. Bijzondere aandacht trekt in dit verband de voortdurend stijgende ren te-ontwikkeling in de Ver. Staten. De mogelijkheid van een nieuwe disconto verhoging aldaar houdt de gedachten reeds lange tijd bezig. Wall Street weer op gang Intussen is ook deze week de donder dag, waarop dergelijke operaties in de V.S. in de regel plegen te worden uit gevoerd, zonder pijn verlopen. Voor Wall Street was dit gisteren een reden te meer om de remmen, die de beide voorafgaande dagen veiligheidshalve wat waren aangetrokken, weer los te gooien. De .Dow-Jonesgemiddelden be reikten zodoende weer nieuwe hoogte punten of bleven daarvan althans niet ver verwijderd. Al het andere gelijkblijvende zal het Damrak het voetspoor van Wall Street wel blijven drukken. In de afgelopen week liepen de uitkomsten van de Ne derlandse „internationals" enigszins uiteen. A.K.U. en Kon. Olie bleven, re kening houdende met de dividenden die van de koersen zijn gegaan, vrijwel onveranderd. Daarbij valt wat A.K.U. betreft op te merken dat dit fonds eni ge druk heeft te weerstaan van aan bod van uitgelote converteerbare obli gaties. Op 1 juni a.s. wordt immers een tiende gedeelte van de lening aflosbaar gesteld. Dit betekent dat de betreffen de stukken vóór die datum (tegen de speciale conversiekoers van 284 pet) moeten worden geconverteerd. Het uit deze omwisseling voortvloeiende aandelenbedrag beloopt nominaal f 1.470.000. De conversie-operatie van Philips heeft dinsdag j.l. zjjn beslag gekregen. De beurs heeft daarmede een wel uit zonderlijk geliefd papier verloren. Men nam dan ook op de recordkoers van 309)4 pet slechts node afscheid. De aandeelhouders ontvingen intussen uit de nalatenschap een agio-bonus van S pet (preferente aandelen 1 pet). Hier uit vloeien nog weer nominaal 30,8 miljoen nieuwe aandelen voort. Van enige koersdruk was echter geen spra ke. Onder bjjtelliug van de bonus be reikte de koers woensdag j.l., de eer ste dag van verhandeling van de stocks, integendeel een nieuwe record hoogte van ruim 680 pet. Donderdag deed Wall Street het Damrak even schrikken, maar vrijdag volgde alreeds een klein herstel en per saldo bleef voor het elektrofonds over de gehele week gerekend een winst van 13 pet behouden. Unilever bracht het er wat minder goed af; dit aandeel is ongeveer 20 pet gedaald. De lokale aandelenmarkt continueer de haar vaste houding. Met name door het buitenland en de beleggingsmaat schappijen gefavoriseerde fondsen ble ven op de voorgrond treden. Tegen een Winterwijkse procuratie houder, die wordt verdacht van poging tot moord op zijn vrouw, heeft de offi cier van justitie te Zutphen een gevan genisstraf geëist van 5 jaar met aftrek van voorarrest. De man had een verhou ding met een 22-jarige secretaresse en er werden plannen gesmeed om zijn vrouw om het leven te brengen. Het meisje zou de man een flesje ether en giftige tabletten hebben gegeven. Na enige tijd wierp hij die echter weg. Later besloot de man toch het plan te volvoeren. Hij legde een hamer in een logeerkamer en opende de kraan van de gaskachel, zodat het in het ver trek naar gas ging ruiken. Toen zijn vrouw boven kwam boog zij zich over de gaskachel en daarop sloeg verdach te toe met de hamer. Hij trachtte haar vervolgens te wurgen. De vrouw wist echter naar de buren te vluchten. Uitspraak 5 juni. Een elfjarig Haags jongetje, R. Wil- lemstein,-is in Soesterberg zeer ernstig gewond geraakt toen een stuk munitie, waarmee hij zat te spelen, ontplofte. De jongen verbleef tijdelijk in het kin dertehuis Hemalie van de 's Graven- haagse vereniging voor gezondheidsko lonies Haagse bleekneusjes. Hij had in het bos de munitie gevonden en zat daarmee op het terrein achter het huis te experimenteren. Vier andere jon gens, die zich op enige afstand van hem bevonden, zagen hem met een steen ergens op slaan en hoorden di rect daarna de ontploffing. De jongen kreeg ernstige wonden in de onder buik, verloor drie vingers en een deel van de duim van de linkerhand en de wijsvinger van de rechterhand, en werd ernstig aan een oog gewond. Dokter Splinter uit Soesterberg verleende eer ste hulp, waarna zo spoedig mogelijk operatief werd ingegrepen. De andere jongens werden door rondvliegende splinters licht gewond. De ruit van de stuurhut van een da- kota van de Lufthansa brak gisteren, toen een aantal zeemeeuwen onmiddel lijk na de start yan London Airport tegen het vliegtuig opvloog. Een lid van de bemanning liep snijwonden in het gelaat op. Het toestel was opgeste gen voor een vlucht met vracht naar Düsseldorf. Na het incident keerde de gezagvoerder naar de luchthaven terug. De dakota bevond zich slechts enkele minuten in de lucht toen de botsing ont stond. Vliegtuigen lopen wel meer schade op bvj botsingen in de lucht met vogels. Zelden echter is de ravage zo groot. ZONDAG 24 mei: H. Drieëenheid; eigen mis; 2 geb. v. d. Ie zondag na Pinksteren; credo; pref. v. d. H. Drieëenheid; wit. MAANDAG: H. Gregorius, paus-belijder; mis Si diligis; 2 geb. H. Urbanus; wit. DINSDAG: H. Philippus Nerius, Belijder; eigen mis; 2 geb. H. Eleutherius. (Ro.: geb. H.H. Niro en gez.; 3 geb. H. Eleuthe rius); wit. WOENSDAG: H. Beda, belijder kerkleraar; eigen mis; 2 geb. H. Joannes; credo; wit. DONDERDAG: H. Sacraments dag; eigen mis; credo; wit. VRIJDAG: H. Maria Magdalena de Pazzi, maagd; mis: Dilexisti; wit. ZATERDAG: Mis van O. L. Vr. op zaterdag; 2 geb. H. Felix; pref. v. O. L. Vr.; wit. ZONDAG 31 mei: Maria Koningin; eigen mis; 2 geb. v. d. 2e zon dag na Pinksteren; credo; pref. v. O. L. Vr.; wit. In het Mithatpasha-stadion te Istanbul, waar op 10 mei het Nederlandse elftal de Turken bedwong, is donderdag het toernooi om het Europese kampioen schap basketball (heren) begonnen. De uitslagen luiden: Groep A: PolenFinland 72-57. Groep B: BelgiëTurkije 61-50. Groep C: Ita liëIsraël 74-59; RuslandFrankrijk 80- 48. Groep D; HongarijeIran 109-48. Poule C: RuslandOost/Duitsland 87—37 (rust 43—20). Poule D: RoemeniëOostenrijk 83 48 (33—21). Poule A: TsjechoslowakijeSpanje 85—62. B: BulgarijeJoegoslavië 8072. C: FrankrijkIsraël 7766, laagste hoogste laatste versch koers koers tüdv t.o.v 22 mei 3%% Stafl. '47 92% 93% 93 ft 3% Inv. crt. N 97A 97)4 97V. V, 3% Ned. 1962-6 97% 98}S 97)4 6% Won.bw '57 111% HlJi UI» ft A'dam Rubb 86 89 87% 1% H.VA 140% 143% 141)4 A.K.Ü. 312 324 313% 8% Ver. Dell Myei 158.60 160 1 59.80 0.70 Van Gelder Z 234 238 238 -f 8 Hoogovens 496 513 497 13 Mill]er Co 309 315 315 9 Ned. Kabelf 400 412 412 Philips 633 666 638 —18% Unilever 558 585% 562)4 —19% Wilt FtJenrd 205 207% 207% 2% Kon Petr 166.50 173 167.45 —3.10 KXJM 130.— 131.50 130.10 6.10 Holi.-Am Lijn 152% 154% 154 4% K.N.S.M 147% 150% l +1 Van Ommeren 246 248 246% 9)4 N Seheepv U 134% 136% 135% 1% Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 20.658.855. Obligaties 19.358.166. Deze week (voorl.) Aandelen 16.496.624. Obligaties 35.817.184 (4dgh). IIU!IMIIIHlllllllllllllllli;;:;: viiiiiiiimmiiimiiiiiiiiii De spuitende fonteinen in het park van Versailles trekken telkenjare dui zenden bezoekers. De waterwerken van Versailles werden voor de eerste maal in werking gesteld tijdens een groot nachtfeest gegeven door Lodewflk XIV op 18 juli 1668. In de loop der eeuwen zijn vele fonteinen in onbruik geraakt. Aan het begin van de 18e eeuw telde het park van Versailles niet minder dan 1.400 fonteinen, thans zjjn er nog 607, die 6.000 kubieke meter water ver bruiken. iiiitiHiinitiiiiiitmniiiiiiiiiimiiimMimmitiiiimHHHiiiHiimmiiiiiiniiiiiiiitiiiniiiiiiiimiiiiiiimiiiniMiMitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Johann Strauss dirigeert „Aan de mooie blauwe Donau", 3 juni ls het zestig jaar geleden dat de beroemde Oostenrijkse componist Johann Strauss jr. te Wenen overleed. Johann Strauss, de vader, zag het levenslicht te Wenen in 1804. In de muziekkunst opgeleid, speelde hij reeds op vijftienjarige leeftijd vlooi. En al spoedig speelde hij in een orkest eerste viool. Toen hij negentien jaar oud was, vormde Strauss een eigen or kest en speelde meeslepende walsmu ziek. Zfln vader werd dan ook een be roemd man. Deze stierf in het jaar 1849. Johann Strauss, de zoon, zou zijn va der nog overtreffen. Hij werd, zoals wij reeds meedeelden, 125 jaar geleden geboren. Hij vormde al op jeugdige leeftijd een eigen orkest. Na de dood van z}jn vader nam hij de leiding van diens orkest over en werd spoedig de gevierde walsenkoning. Hij componeer de meer dan vierhonderdvijftig wal sen, waarvan er vele nog dagelijks ge- Stemmingsbeeld aan de Donau. speeld worden. Ook over de radio kun je de walsen geregeld horen. Wij den ken bijvoorbeeld aan de „Aan de mooie blauwe Donau", „Weens bloed", en de operette „Zigeunerbaron" zowel als de vrolijke opera „Vleermuis", welke gere geld worden uitgevoerd. F ons en Fieneke woonden dicht bij een groot bos. Daar gingen ze dikwijls naar toe, want het was er mooi en je kon er zo fijn spelen. Maar soms waren ze zo stil als muisjes als ze in het bos waren. Dan slopen ze op hun teentjes, over de bospaadjes. Dan keken ze speurend naar links en naar rechts. En recht vooruit, in de verte. Weet je waarom ze dat deden? Fons en Fieneke wilden zo graag eens 'n kaboutertje zien. En ze dachten: als we ons heel stil houden en goed rond kijken, dan zien we er misschien wel een. Maar het lukte niet. Hoe ze ook gluur den en hun adem in hielden en rond slo pen, zo stil als muisjes, er was nog nooit een kaboutertje te voorschijn gekomen. Zie je nu wel, zei Fons op een keer. Er wonen geen kabouters in ons bos. Laten we maar weer gaan spelen. Maar Fie neke zei: ze wonen er wél. Ons bos is veel te mooi en veel te groot, om zon der kabouters te zjjn. Ik denk, dat ze alleen maar 's nachts te voorschijn ko men. Dan hoeven we ook niet meer te zoeken, zei Fons. Dan zien we er toch geen. Hij rende naar een boom en klom er in. En Fieneke nam haar mandje en zocht eikels en denne-ap- pels. Ze dachten allebei: we hebben nu lang genoeg naar kaboutertjes uitgeke ken. Als ze dan niet eventjes uit hun huisje willen komen, dan moeten ze 't maar laten. Toen zag Fieneke 'n klein rond ding. Het hing aan 'n takje en 't schom melde heen en weer. Het was een ka boutermutsje. Fieneke wist het meteen. Het kon eenvoudig niets anders zijn dan een kaboutermutsje. Fons, Fons, schreeuwde ze. Kom eens gauw kijken. Een van de kabouters heeft vannacht zijn muts laten hangen. 't Is toch niet waar! riep Fons en hij liet zich met zó'n vaart uit de boom gljjden, dat h;j krak een winkelhaak in zijn broek trok. Daar schrok Fons wel 'n beetje van, maar hij was zo nieuws gierig dat hij er niet verder op lette, 'n Ogenblikje later zat hij naast Fieneke op de grond en bekeek de kabouter muts, die gemaakt was van vuurrode wol en die zomaar aan een takje in het bos te schommelen hing. Fien, zei hij, nou zullen we er toch nog eentje zien. Die kabouter komt na tuurlijk dadelijk zijn muts terughalen. Kabouters hebben altijd mutsen op. Ik geloof zelfs nog als ze in bed lig gen. Heb jij ooit 'n kabouter zonder muts gezien? Nee, zei Fieneke. Ik heb helemaal nog nooit 'n kabouter gezien. Jij toch ook niet. Stil, zei Fons. Ik be doel op een plaatje. Kabouters lopen nooit zonder muts. Zelfs in het boek van Sneeuwwitje hebben ze nog een muts op in hun bed. Die kabouter weet zich vast geen raad. Die loopt vast de hele dag al te zoeken. Gauw, laten we hier wegkruipen, achter deze struiken. En niets meer zeggen hoor! Hjj mag niet merken dat we er zijn. Ze verstopten zich vliegensvlug in het groen en wachtten af. Ze wachtten vijf minuutjes en tien minuutjes en 'n kwartier. Maar 't mutsje hing daar maar te schommelen aan de kleine tak en een kabouter was nergens te zien. Hij komt niet, zei Fieneke einde lijk. Stil, zei Fons, misschien was hij nu juist in de buurt. Hatsjie! nieste Fiene ke. Stil, zei Fons weer. Jij jaagt hem weg. Ik kan het toch niet helpen, zei Fieneke. Iedereen doet toch hatsjie, als er 'n nies in zijn neus zit. Weet je wat? Laten we de muts mee naar huis ne men. Dan moet de kabouter hem bij ons thuis komen halen en dan zien we hem in ieder geval. Zo, zei Fons, en weet die kabouter dat dan zomaar? We schrijven hem 'n briefje, zei Fie neke. In mijn mandje heb ik potlood en papier. BESTE KABOUTER, WIJ HEBBEN DE MUTS GEVONDEN. KOM HEM HALEN BIJ FONS EN FIENEKE, zo kwam er op 't brief je te staan. Ze hingen 't op de plaats waar de muts gehangen had en toen gingen ze op 'n holletje naar huis. Nog nooit waren ze zo blij geweest, toen 't eindelijk bedtijd was. Vooral Fons. Hij had moeder nog niets verteld van de winkelhaak in zijn broek. Moeder had 't die dag juist erg druk gehad. Ik wacht maar tot morgen, dacht Fons en hij hield stilletjes zijn hand ervoor. Ze lagen die avond in 'n wipje in bed en ze hoopten dat 't gauw pikdonker zou worden. Maar dat duurde nog wel even. Het duurde té lang om er wakker bij te blijven.. Hum,-hum, zei het kabou tertje dat in 't licht van 'n manestraal op de vensterbank was gesprongen, 't Was maar 'n zacht kabouter-hummetje, maar 't was hard genoeg om Fons en Fieneke klaarwakker te maken. De ka bouter! zeiden ze. Daar is hij! Dag kin deren, zei het kaboutertje. Ik kom mijn muts halen. Ik heb een verschrikkelij ke dag achter de rug. 'n Kabouter zon der muts, oeioei, ze hebben me alle maal uitgelachen. En vannacht liep ik voor schandaal door 't bos. Ik was zó blij toen ik jullie brief vond. Kan ik mijn muts alsjeblieft dadelijk krijgen? Tuurljjk, zei Fieneke, kijk, hij lag on der mijn kussen. Zet hem maar gauw op. Hoe kan ik jullie bedanken? vroeg 't kaboutertje. Eerlijke vinders beho ren altijd beloond te worden. Maar ik ben maar 'n arm kaboutertje en ik heb niets. Geeft niets hoor, zei Fons. We vonden 't al prachtig dat we 'n echte kabouter gezien hebben. Daar hebben we al zo dikwijls voor op de loer gelegen. Maar kan ik dan niets voor jullie doen? vroeg de kabouter. Ik wil jullie graag laten zien, hoe blij ik ben, dat ik mijn muts terug heb. Daar moesten Fons en Fieneke even over nadenken. Wat konden ze nu vra gen aan zo'n arm, klein kaboutertje. Opeens zag Fons zjjn broek hangen. Ik weet wat, riep hij. Ik heb mijn broek gescheurd en mijn moeder heeft 't ver schrikkelijk druk. Zou jij die misschien kunnen maken? Ik heb wel 'ns ge hoord, dat kabouters verschrikkelijk handig zijn, in dat soort dingen. Dat zul je meemaken, zei de kabouter. Hij nam de broek van Fons en glipte er mee 't raam uit. Fons en Fieneke wil den natuurlijk wakker blijven, tot hij terug zou komen. Maar de winkelhaak was erg groot en 't duurde heel lang voor de kleine kabouter die gemaakt had. Te lang om er bij wakker te blij ven Fons en Fieneke vielen al gauw in slaap en de volgende morgen von den ze de broek keurig opgevouwen „Ik wil eens op reis," zei de bok Gimpiegijs. „Wat heb ik een zin om te rennen?' En hij vroeg aan de geit: „Ga je mee, beste meid? Dan gaan we de wereld verkennen.' „Och, welnee," zei de geit. ,Jk heb heus niet de tijd. En ik voel niet voor hollen en jagen." „Nou, dat vind ik onwijs," zei de bok Gimpiegijs. „Maar ik zal het de hond wel eens vragen.' „Och, wel nee," zei de hond. „Gimpiegijs, loop toch rond. Wie moet hier de boel dan bewaken? Beste bok, weet je wat? Ga op reis met de kat. Die wil wel een wereldreis maken." Maar het katje zei: „Mauw! Ik op reis gaan met jou? Dat kun je niet van mij vertangen. Want ik heb het hier goed. En de melk smaakt me reet. Ik blijf hier om muizen te vangen." „Niets gedaan," zei ie bok. ,,'k Vraag de haan in zijn hok." Maar dr haan begon zacht te gillen: „O, ik heb reuze zin! Maar ik heb een gezin. Het gaat niet, al zou ik wel willen." „Vlieg maar gauw op je stok." ,,'k Ga alleen," zei de bok. „Wat een moed," riepen allen. „Wij blijven. 't Ga je goed Gimpiegijs! Goeie reis! Goeie reis. Zul je gauw eens een briefkaartje schrijven?" VERA WITTE Duitsland bezit ongeveer 940 natuur reservaten. Onlangs is daar het 21.600 hectaren grote gebied „Hoger Vogels- berg", dat zich over vier districten van het land Hessen ten noorden van Frankfort a. d. Main, uitstrekt, bijge komen. De Vogelsberg is een bij uit stek rustige streek met dorpjes, die rijk aan fraaie vakwerkhuizen zijn. En kele kastelen liggen verspreid in het landschap. Door zijn eeuwenoude bos sen met zeldzame bomen en prachtige lanen, veel wild en een zeldzame flora, is de Vogelsberg een bij uitstek gun stig gebied voor wandeltochten. De Vo gelsberg verheft zich als een eiland tot op een hoogte van 772 m boven het omliggende vlakke landschap. Een oude cultuur hoort in deze streek thuis. Zij is een paradijs voor vrienden van de natuur. op de stoel. Met hun tweetjes zochten ze naar de plaats waar de winkelhaak gezeten had. Maar die was nergens te vinden, 't Kaboutertje had de broek zó mooi gestopt, dat er niets meer van te zien was. Dat was wel 'n beetje jammer. Fons en Fieneke hadden hun verhaal graag tegen iedereen willen ver tellen en dan de winkelhaak laten zien die de kabouter gestopt had. Maar nu wilde niemand het geloven. Toevallig kwam IK Fons en Fieneke gisteren te gen. Ze hebben me de hele geschiede nis verteld. En omdat ik al meer met kabouters te doen heb gehad, geloofde ik het wél! LEA SMULDERS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 15