wensen Handelsreizigers wettelijke bescherming DAGPÜZZLE m 1 m m m m Nieuw hospitaalschip aan het Rode Kruis overgedragen DRAADLOOS CONTACT Doorsnee van Hommeles 5% m m I 2-T MOTOR OIL Alfredo „J. Henry Dunant Katholieke EHBO bestaat 10 jaar luisteren naar. Radio-V atieana lleleveniKwen van een Jong füezin Jaarvergadering St.-Christoffel Dom Andriessen O.S.B. 25 iaar priester Pater Van Enckevort S.V.D. 25 jaar priester Hlasko wil terug naar Polen Vanavond F eestvergadering te U trecht Onderscheidingen MAANDAG 25 MEI 1959 PAGINA 4 Examens 9 12 VOOR TWEETAKT MOTOREN De avonturen van Kuifje en Bobbie _25-p -Ctebn. zijdt ~dedett -Trze&ode*# d/leen zijn Heerlijk! Citroen-vla! Ik wou dat ik tien jaar was. Waarom wil je tien jaar zijn? Dan is mijn maag groter en kan ik meer eten! De wettelijke bescherming van het beroep was een der voornaamste on derwerpen op de zaterdag in Rotter dam gehouden algemene vergadering van Sint-Christoffel, de katholieke vereniging van handelsvertegenwoor digers, handelsagenten en verzeke- rings-inspecteurs. De wettelijke be scherming is vooral van belang mét het oog op het vakdiploma, dat nog altijd niet door de overheid wordt erkend. In de eerste plaats zullen de ondernemers tot een gezamenlijk standpunt moeten komen. Namens diverse afdelingen werd ter vergade ring geklaagd, dat de handelsreizi gers, wettelijk gezien, de status heb ben van ongeschoolde arbeiders, ter wijl zij toch aan diverse zware eisen moeten voldoen om hun werkzaam heden naar behoren te kunnen ver richten. De voorzitter van „Sint-Christoffel", de heer P. J. M. de Graaf, maakte in zijn openingswoord gewag van het 60- iarig bestaan, dat de afdeling Rotter dam zaterdag zou vieren, reden waarom het congres in deze stad werd gehou den. De voorzitter constateerde, dat de laatste jaren in ondernemerskringen een groeiende belangstelling aan de dag wordt gelegd voor de functie van de handelsvertegenwoordigers, welke er toe zal leiden, hun de plaats te geven, waar op zij recht hebben. De heer De Graaf zou gaarne zien, dat de kringen der ondernemers eveneens een grotere aan dacht zouden besteden aan de stichting vakontwikkeling handelsvertegenwoor digers. De samenwerking zal misschien wat nauwer worden, wanneer vanaf het volgend jaar de stichting vakexamens het enige instituut zal zijn, dat bevoegd is examens af te nemen en diploma's uit te reiken, een belangrijke stap nader tot de wettelijke bescherming. Het ijveren van de vereniging om regelingen te verkrijgen voor de secun daire arbeidsvoorwaarden begint al vruchten af te werpen, ook voor de functionarissen in de buitendienst. Op korte termijn zullen regelingen in en kele industriële bedrijfstakken hun be slag krijgen, zo verwachtte de heer De Graaf. Het ledental van „Sint-Christof fel" is in 1958 gestegen tot 2972 e'n zal vermoedelijk dit jaar de 3000 rijkelijk overschrijden. Over de postorderbedrijven, waar tegen bedenkingen werden aangevoerd, zei de voorzitter, dat men moeilijk de Zijne Hoogwaardigheid Dom Paulus Andriessen OSB, abt van de Sint Adel- bertus-Abdij te Egmond Binnen heeft gisteren zijn zilveren priesterjubileum gevierd. Om half tien 's morgens cele breerde de jubilaris in de abdijkerk een pontificale Heilige Mis. Hierbij waren o.m. aanwezig Dom M. T. M. H. Mahler OSB, abt van de Sint Paulus-Abdij te Oosterhout. Dom C. P. Tholens OSB, abt van de Sint Willibrordusabdij te Doetinchem, mgr. H. J. van Deursen, president van het groot-seminarie te Warmond en prof. dr. J. C. Groot, die de feest-predikatie hield. Na de pontificale Heilige Mis verza melden de zeer vele belangstellenden: familie en vrienden van Dom Andries sen, oblaten van de Abdij en inwoners van Egmond-Binnen, zich in een van de kloostergangen van de abdij. Hier werd de jubilaris toegesproken door de heer Th. Toby, die namens allen gelukwen sen overbracht en een bedrag van drie duizend gulden aanbood, dat gebruikt zal worden voor het aanschaffen van tapijten, o.m. bestemd voor het hoofd altaar in de abdijkerk. Vervolgens sprak Dom Andriessen een dankwoord uit en konden de aanwezigen ieder persoon lijk hun gelukwensen aan de sympa thieke abt overbrengen. AMSTERDAM, 23 mei. (G.U.) Doet. aardrijkskunde mej. A. A. H. Beekhuis, Am sterdam: kand. theologie J. B. van Heerde, Amsterdam: kand. economie H. W. v. d. Eerg. Amsterdam: F. de Koyer. J. H. v. d. Heyden en E. A. Molenaars, Haarlem, en met lof voor het doctoraal examen Frans mevr. M. van WilligenSinemus, 's-Gra- venhage, LEIDEN, 23 mei Doet. Neder lands recht: L. Wolfsbergen te Rotter dam, H. Cohen Jehoram te Delft en P. van Schilfgaarde te Den Haag. Kand. Nederlands recht: J. J. C. Taets van Amerongen te Den Haag. NIJMEGEN, 23 mei Doet. klas sieken: pater J. A. G. van Alphen SCJ (Bergen op Zoom). Kand. klassieken: pater Th. J. G. M. de Rooij W.P. (Nue- nen), J. M. Beaujean (Heerlerheide), Doet. geschiedenis: J. G. H. Peeters (Venlo). Doet. Frans: pater J. F. G. Boex S.J. (Nijmegen). Semi-artsexa- men: P. G. A. Rammeloo (Helmond), mej. M. Th. J. M. Schreurs (Nuth). KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 5 6 7 8 10 15 16 17 Horizontaal: 1. stuk stof; 4. deugniet; 6. plaats in Limburg; 8. landbouwwerktuig; 9. be vel; 10. deel van een vaartuig; 11. ver tragingstoestel; 12. lengtemaat; 14, mu zieknoot; 15. oorzaak (mv); 18. inviteren; 19. klein paardje. Verticaal: 1. vogeleigenschap; 2. emmer; 3. schil; 4. in orde brengen; 5. door smelting metalen mengen; 6. gevoelig; 7. plaats in België; 13. drank; 16. herstelplaats voor schepen; 17. vangwerktuig. OPLOSSING 22 MEI 1. most; 2. oker; 3. sela; 4. tram; 5. rede; 6. ezel; 7. Deli; 8. elim; 9. oord; 10. ober; 11. regu; 12. druk; 13. gade; 14. adel; 15. demi; 16. Elia. dynamiek in het vrije leven zal kunnen tegengaan. Op de duur, zo meende hij, zal toch wel weer blijken, dat het per soonlijk contact onontbeerlijk is. Lang is gesproken over het gegaran deerd minimuminkomen voor handels reizigers, waarbij de afdeling Bergen op Zoom op verhoging had aangedrongen. De heer De Graaf was van oordeel, dat men, hoewel „Sint-Christoffel" steeds naar een dergelijke verbetering streeft, meer heil kan verwachten wanneer de overheid het vakdiploma officieel er kent. Advertentie Toebehoren v d. Adresseersystemen ADORESSOGRAPH - ADREMA - BRADMA FAVAD - CfTOCRAF etc Adresseecplaten - Omramingen - Ruiters - Opbergladen en -kasten etc. N.V. AMMEFA - AMSTERDAM Vraagt offerto (Tel. 020-53941) Op 26 mei herdenkt de zeereerw. pater P. van Enckevort S.V.D., rector van het Missiehuis te Soesterberg, de dag waarop hij 25 jaar geleden de priesterwijding ont ving. Hij werd in 1908 te Sevenum gebo ren en ontving zijn priesteropleiding bij de Missionarissen van het Goddelijk Woord. Voor zijn benoeming tot rector van het Missiehuis te Soesterberg in 1945 was hij verbonden aan het klein-seminarie van de S.V.D te Deurne als leraar in de Latijnse taal. De receptie op 26 mei is van 13.00 uur tot 15.00 uur in de aula van het Missie huis te Soesterberg. Advertentie Het nieuwe hospitaal schip vanhet NederLandsche Roode Kruisde „J. Henry Dunanttijdens een vaart op de Rijn. vermengt zich vanzelf met de benzine in de tank. Esso 2-T Motor Oil bevat een speciale doop die bij tweetakt motoren veelvul dig voorkomende lagercor- rosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor Oil is de ideale motorolie voor alle typen tweetakt motoren, ook voor bromfietsen. Verkrijgbaar in bussen van '/4 en 1 liter. Zaterdag is te Rotterdam het nieuwe hospitaalschip voor het Nede.rlandsche Roode Kruis, de „J. Henry Dunant" overgedragen. De kiellegging van het schip, dat werd gebouwd op de werf van de „N.V. Scheepswerven v.h. H. H. Bodewes", geschiedde 10 oktober 1958. De „J. Henry Dunant" ging 14 maart j.l. te water. Het hospitaalschip zal een tweeledige functie krijgen. Er zullen vaartochten mee worden gemaakt over de Nederlandse binnenwateren en me ren met chronische, bedlegerige patiën ten en het schip zal beschikbaar blij ven om in tijd van nood dienst te kun nen doen ais noodhospitaal en rampen- of evaeuatieschip. Tevens kan het wor den gebruikt als drijvend depot voor het Rode Kruis. De vaste bemanning telt zes koppen, terwijl 35 personen de reizen van het schip als verplegend per soneel kunnen meemaken. Normaal biedt de ,,J. Henry Dunant" plaats aan 70 patiënten, doch indien zulks nodig zal blijken, kunnen er ongeveer 10Ö noodbedden worden geplaatst. Als eva cuatieschip kan het 1000 personen ver voeren. Bij de overdracht, die plaatsvond in het gebouw van de Kon. Roei- en Zeil vereniging ,,De Maas", waren tal van genodigden aanwezig. Onder hen bevon den zich de commissaris van de konin gin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de burgemeester van Rotterdam, mr. l G. E. van Walsum, de voorzitter van de Rotterdamse Kamer van Koophan- I del, mr. dr. K. P. van der Mandele, I dr. Z. S. Hantchef, directeur van het me- disch-sociaal bureau van de Liga en de i directeur-generaal voor de Volksgezond- j heid, prof. dr. P. Muntendam. Mr. F. H. A. de Graaff, voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, reikte aan ir. F. de Boer, voorzitter van de „Kleine commissie grote bedrijven", die een groot aandeel heeft gehad in de financiering van de bouw, het Kruis van Verdienste van het Rode Kruis uit, de hoogste onderscheiding, die de stichting kent. Met dit kruis werden tevens on derscheiden de ontwerper van de ,,J. Henry Dunant", ir. van Tuinen, en de heer A. Molenaar, die bij de bouw als nautisch-economisch adviseur is opge treden. De Poolse schrijver Marek Hlasko, die een jaar geleden „de vrijheid ver koos", heeft van de Poolse gezant in Jeruzalem bericht gekregen dat zijn vi sum klaar ligt. Hlasko, voor wie zijn verblijf in het westen een teleurstelling is en die zijn bezoek aan Israël een mis verstand acht, wil terugkeren naar Po len, waar hij het idool van de jongere generatie is. Hlasko is van oorsprong een Warschaus taxichauffeur. Hij werd in West-Europa bekend door zijn boek „Achtste dag van de week". Na zijn vlucht heeft hij ner gens buiten Polen vaste grond onder de voeten kunnen krijgen. Zelfs in een Israëlische kibboets, waar mensen werk ten die Hlasko nog uit Warschau ken nen, maakte hij het te bar: hij werd na drie dagen op straat gezet. Hoogtepunt van het t.v.-amusement in dit weekend was in feite een oud programma; althans een recapitulatie van verschillende oude programma's. De VARA bood zondagavond n.l. een „Doorsnee van Hommeles". Men zag dus de van Dam's hun koffers pakken voor hun verhuizing naar Wemeldinge tenzij het uiteindelijk toch Suriname wordt en inmiddels haalden zij ijve rig herinneringen op. Hetgeen ons te stade kwam, inzoverre wij nog eens in de gelegenheid werden gesteld fragmen ten uit vorige uitzendingen, die op tele- recording waren vastgelegd, te zien. En wij moeten zeggen dat het de moeite waard was. Men kon er weer danig plezier aan beleven. Overigens had men, menen wij, wel wat méér werk kunnen maken van dit afscheid van het beste amusementsprogramma dat de t.v. tot nu toe heeft gekend. Piet te Nuyl jr. kwam weliswaar met een bloemetje voor het echtpaar van Dam aandragen, maar wij hadden graag ook andere medewerkers gehuldigd gezien. Enfin, wij hebben met weemoed afscheid ge nomen. De VARA begon gisteren ook met een nieuw programma: En Passant van Pier Tania en Eimert Kruidhof. Het bleek een bijzonder levendig misschien iets te levendig gevalletje met aller lei „culturele" nouveauté's, d.w.z. met een voordrachtje of dansje hier en een interviewtje daar. Het had niet alles niveau, maar er zit zeker groei in dit programma. Zaterdagavond was er ook ai een af scheid. Ditmaal een minder pijnlijk. Johan Bodegraven kwam voor de laat ste maal met zijn quiz „Plus of min"; zij is, zoals wij reeds eerder schreven, nooit uit de verf gekomen en zij kon dat, krachtens haar slappe opzet, ook niet. De NCRV deed er dus wijs aan er mee op te houden. Voor de rest was er zaterdagavond weet het gebruikelijke „Scherzo" van Jelle de Vries, dat ingrijpend mank ging aan bijzonder zwakke teksten en geforceerde humor. Men kon zelfs aan de medewerkenden zien dat zij zich ver veelden. Wij zullen dus niet onze eigen gemoedstoestand weergeven. In „Van grote naar kleine K" ont popte Ramses Shaffy zich als een veel zijdig begaafde jongeling. Met name dit maal als een vaardig pianist, die heel amusant in verschillende „stijlen" wist te parafraseren op „In Holland staat een huis". H. Hn. Na het radioprogramma „Met band en plaat voor u paraat", waarin wer ken van Clarke, Handel en Haydn zijn opgenomen, zendt de NCRV vanavond „Een Hondeleven" uit, een hoorspel van Roderick Wilkinson onder regie van Johan Bodegraven. Later op de avond spelen de Amsterdamse Politie- kapel onder leiding van J. K. Pinkse en het Sherwood-septet onder leiding van Guy Sherwood. Het Radioscoop-programma van de AVRO, dat volgt op het veertiendaagse jeugdprogramma „De Peperklip" van Gerrit den Braber, fs geheel gewijd aan Zweden. Na een inleidend woord van de Zweedse ambassadeur. Zijne Ex cellentie S. V. Dahlman, zingt de Ne derlands-Zweedse artieste Maria Dieke in de rubriek „H.M. de Vrouw". De causerie van mr. G. B. J. Hiltermann over de plaats van Zweden in Europa wordt gevolgd door een programma van Zweedse lichte muziek en een door Win: Ruth samengesteld klankbeeld over Zweedse zeden en gebruiken. Een cocktail van instrumentale en vocale Zweedse klanken vormt de overgang naar een door Tom Nieuwenhuijsen sa mengesteld klankbeeld, dat wordt uit gezonden onder de titel „Het Europe se Amerika". Na een „Zweedse Or kestenparade", waaraan o.a. wordt deelgenomen door Gosta Theselius en zijn „All Star Combinations" en „The Swedish Folk Dance Fiddlers", wordt het programma, besloten met de uit zending van August Strindbergs hoor spel „Freule Julie", waaraan onder re gie van Bert Dijkstra wordt meegewerkt door Eva Janssen, Tine Medema en Huib Orizand. Prof. Muntendam noemde het werk, dat zal worden verricht aan boord van het nieuwe schip, een ken merkende taak van het Rode Kruis. Aan de arts F. Delhez uit Hengelo, die in 1949 het initiatief nam van de boottochten voor chronische invali den, reikte de directeur-generaal voor de Volksgezondheid de versierse len uit, behorende bij het ridderschap in de Órde van Oranje Nassau. Mr. W. F. Schokking, lid van de Raad van State en vice-voorzitter van het Rampenfonds, overhandigde mr. de Graaff een bedrag, dat zal worden be steed aan de benodigdheden voor de geestelijke verzorgers aan boord van het hospitaalschip. Tot slot deelde de burgemeester van Ooltgensplaat, de heer W. M. v. d. Harst mede, dat de bevolking van het eiland Goeree-Over- flakkee, die bij de ramp van 1953 het zwaarst werd getroffen, het schip heeft verrykt met een gebrandschilderd ge denkraam, als dank voor de hulp, die zij van het Rode Kruis heeft ontvangen. Na de overdrachtsplechtigheid wer den de genodigden in de gelegenheid ge steld, een tochtje met het schip over de Nieuwe Maas te maken. De Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. zal in de loop van dit jaar een actie op het gebied van veilig verkeer op touw zetten, welke onder de titel „Bij stand 3" beoogt voorlichting te geven over de gevaren in het moderne snelverkeer Dit werd medegedeeld door de heer A. .VI Bergers, voorzitter van de bond, op de zaterdag te Utrecht gehouden algemene vergadering, welke in verband met het tienjarig bestaan van de bond een feeste lijk karakter droeg. Besloten werd het bondsbureau, dat t.z.t. naar Utrecht zal worden overgebracht, voorlopig nog in Rotterdam te houden. Er zal echter naar betere huisvesting worden uitgezien. De heer Bergers verklaarde zich tevreden over de in het eerste decennium verkregen resultaten. De bond telt thans bijna 500 afdelingen met 25000 leden. Geen plaats van betekenis in ons land of de Kath. E.H.B.O. is er vertegenwoordigd. De secretaris, dr. De Lange, wierp een terugblik over het afgelopen tijdperk en huldigde meer in het bijzonder de daad kracht en de toewijding van de bondsvoor zitter, aan wie hij een fraaie oorkonde of freerde, behorend bij de hem reeds eerder verleende onderscheiding, de gouden Mgr. Venings-medaille. Aan mevr. Bergers wer den bloemen aangeboden. Verscheidene vertegenwoordigers van or ganisaties op het gebied van de volksge zondheid, o.m. mr. J. de Vreeze van het Wit-Gele Kruis, dr. H. J. Hagenbeek na mens de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., dr. J. Baesjou namens het Rode Kruis en dr. H. J. Oosterhuis van het Oranje Kruis, richt ten waarderende woorden aan het adres van de jubilerende organisatie on haar voorzitter. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de afdeling Voorburg van de Katholieke Kinderuitzending in de bis dommen Haarlem en Rotterdam heeft mevr. A. H. M. J. ICnaapen-Van der Burg de onderscheiding „Pro Ecclesia" ontvangen. Mevr. Knaapen heeft zich jarer mp als secretaresse verdienstelijk gemaakt voor de kinderuitzending; zij yntving de onderscheiding daarenboven voor haar vele andere activiteiten op sociaal-charitatief gebied. Het ereteken werd overhandigd door pastoor A. J. van den Oudenhoven. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m KRO: 7.00 Nws. 715 Gram. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.15 caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 caus. 12.00 Middag klok - Noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Amus. muz. 14.00 Piano spel. 14.25 Gram. 14.35 V. d. vrouwen v. h. land. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 13.30 Ziekenlof. 17.40 Beursber. 17.45 RegeringsuAtz,; Rijks delen Overzee. 18.00 Amateurprogr. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 R.V.U.: De weg der filosofie. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Omr.ork., koor en sol. 21.30 caus. 21.55 Instr. kwart. 22.15 Viool en pia no. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.35- 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7!10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Hammondorgelspel. 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regeringsuitz.; Landb.rubr. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Metro- pole ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Gram. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Kamermuz. 15.55 Gram. 16.00 caus. 16.10 Gram. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.20 Instr. kwint. 18.55 Paris vous parle. 19.05 Cabaret. 20.05 Radio-revue. 21.05 Progr. over Hamburg. 21.35 Gram. 21.45 Act. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Koorzang. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York calling. 23.21-24.00 Moderne muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m 12.25 Ork. conc. 19.00 Gram. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Donderdag- avondconc. 23.06-23.36 Pianorecital. ENGELAND, BBC Light Program- me, 1500 en 247 m 12.00 Gram. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.30 Nws. en gram. 15.45 Lichte muz. 17.15 Pia nospel. 17.30 Nws. en gevar. progr. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gram. 22.40 Gevar. muz. NDR/WDR, 309 m 12.00 Ork. conc. 13.15 Amus. muz. 16.00 Concer tante muz. 17.45 Operaconc. 19.20 Volksliederen. 20.55 Tagebuch eines Verschollenen, liederencyclus. 23.30 Moderne kamermuz. 0.10-1.00 Dans muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m maandag 25 mei 22.15 uur Drie golven over Afrika. woensdag 27 mei 22.15 uur „Neemt en eet.... Drinkt allen hieruit. Golflengten; 25m67; 31ml0; 41m21; 48m47; 19Sm2. donderdag 28 mei 17.00 uur „Laudi dell' Orato ria Filippino'., uitgevoerd door het „Coro Vallieelliano" van Rome, o.l.v. de z.e. pater Antonius Sartori. Golflengten: 25m67; 31mlQ; 41m21; 196m2. vrijdag 29 mei 22.15 uur De viering van Sacramentsdag in Rome. DAGELIJKS: 21.00 Uur Gezinsrozenkrans in het Latijn. (196 m-middengolf). (Programma-wijziging voorbehou den vanwege actualiteiten). 12.05 Ork. conc. 14.10 Solistenconc. 14.40 Romantische muz. 17.00 Kamer muz. 17.25 Gram. 19.16 Knapenkoor. 20.00 Kamermuz. 23.13 Gram. BRUSSEL, 324 m 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.34 Pianospel. 13.11 Gram. 15.45 Gram. 16.02 Gram. 16.30 Vlaamse muz. 17.10 Zang en piano. 18.30 V. d. sold. 19.40 Gram. 20.00 Nationaal ork. en sol. 22.45 Gram. 484 m: 12.00 Gram. 12.15 Pianomuz. 12.30 Chansons. 13.20 Gram. 14.45 Omr. ork. 15.30 Gram. 17.10 Gram. 20.00 Nationaal ork. en sol. 22.30 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tekenfilm. 20.30-22.15 Film- progr. DUITSE TV PROGRAMMA'S 17.00 V. d. jeugd. 17.30-18.00 Idem. (Regionaal progr.: 18.45 NDR: Die Nordschau. WDE: Hier und Heute. 19.25 NDR: Cinematografen-theater. 19.30 NDR: Schoolblijven voor vol wassenen). 20.00 Nws. 20.20 Film. 21.50 Caus. over de psychologie v. d. toverkunst. FRANS BELG. TV PROGR. 19.00 Waals progr. 19.30 Luchtvaart- kron. 20.00 Journ. 20.30 Film. 22.00 Gevar. muz. Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG. TV PROGR. 19.00 Luchtvaartkron. 19.30 Nws. 20.00 Blijf jong. 20.15 Perry Como show. 21.00 TV-spel. 21.50 Documen tair progr. 22.15 Nws. en journ. Ethiopië Keizer Haile Selassie heeft de uitnodiging van president Nas ser van de V.A.R. voor een staatsiebe- zoek aanvaard. Het keizerlijke bezoek zal van 24 tot 29 juni plaatsvinden, al dus een officieel communiqué. Irak Een militair tribunaal in Bag dad heeft zeven deelnemers aan de op stand in Mosoel ter dood veroordeeld. Zes „samenzweerders" kregen levens lange gevangenisstraf en dwangareid. (U.P.I.) DE ZONNETEMPEL door HERGÉ 25 by Uitgeverij Casterman 'k Ga 'ns even in de trein 'n kijkje nemen Eigenaardiginderdaa d...Ge- durende uw afwezigheid heb 'k dit boekje 'n weinig doorbla - derd...Weet Udat dezespoorlijn, op'n traject van loa mijl,'n hoog te bereikt van 15.865 voet, en dat we de hoogste spoorbaan van de wereld berijden Dat verwondert me voortdurend Hoe vreemd..Stel Uvoordat we in de ze wagon absoluut Hé we rijden lang - zamerWe nade - ren waarschijnlijk 'rt station 77*7(5 Copyright P. I. B. Box 6 Copenhoger* MO CO er de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4