Nederlands parlement is niet saai Socialistische oppositie boekt eerste nederlaag Moties over loonpolitiek en taken van Maatschappelijk Werk verworpen Aapjes keren levend uit de ruimte terug A.N.W.B. zendt uit over radio-Luxemburg Oproepdienst voor toeristen in het buitenland Hoofdagent schiet beruch te beer dood In dierentuin Apeldoorn Ministers vliegen samen terug naar Genève Eisenhower: Laat ze vliegen tot ze het eens zijn. Ik stuur wel een tankvliegtuig Able Regering wil departementale taak verdeling opnieuw bezien en „Baker" bevonden zich in uitstekende conditie Trein stort op Java in ravijn Kard. Wvszynski kritiseert Poolse redering Het weer. t IS V F' VRIJDAG 29 MEI 1959 83ste 'JAARGANG No. 30224 PlMi Paus neemt deel aan Sacramentsprocessie (H Hyena uit Belgische dierentuin ontsnapt Honderden mensen zouden gewond zijn «W'MORRIS 'êefore ifou êuif! Falcon wollen Tweedmantels Zeljde temperaturen BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. ITmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie; Dre H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter» toog te. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per veelt, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uuf 's avonds tel. 21544. (Van onze parlementaire redacteur) De discussies over de regeringsver klaring zijn gisteravond laat in de Twee de Kamer beëindigd met het verwer pen van twee socialistische moties. De oppositie voerde het debat op tot een echte parlementaire strijd en trachtte de Kamer te brengen tot uitspraken over de loonpolitiek en over de taak verdeling tussen de ministeries van So ciale Zaken en Maatschappelijk Werk. De socialisten Roemers en de oud-mi- histers Suurhoff en Hotstra namen bij herhaling met interrupties aan het de bat deel. Het steekspel ontlokte aan het eind van het debat aan prof. De Quay de uitspraak, dat hij misprijzende uit latingen over de saaiheid van het Ne derlandse parlement ten volle kon tegen spreken. Tegen het indienen van de eer ste motie liet de regering een veto ho ren. Immers, prof. De Quay had mede gedeeld, dat de regering voorrang geeft aan het invoeren van loonsverhogingen per bedrijfstak boven de komende huur verhoging. De volgende week reeds Wordt over de voorwaarden voor de vrijere loonvorming met het bedrijfs leven onderhandeld. De socialisten ver langden niettemin een uitspraak van de Kamer, dat de bestedingsbeperking eerst ongedaan moet worden gemaakt alvorens een huurverhoging aan de or de zou komen. Met 83-46 stemmen werd hun voorstel verworpen. De uitslag was te voorzien. Prof. Romme achtte het standpunt van de re gering volkomen duidelijk. De leiders van de drie andere grote fracties sloten zich b|j hem aan. Er bestaat niet de minste twijfel meer over het voorne men van het kabinet om op zeer korte termijn de mogelijkheid te scheppen tot verbetering van arbeidsvoorwaarden en P^s daarna de meerdere ruimte in de economie te gebruiken ter compensatie van de huurverhoging en afschaffing h subsidies, aldus prof. Romme. Uit n?t debat bleek, dat dit laatste pas be gin I960 aan de orde zal komen. Prof. Romme voerde tegen de door de socialisten uitgesproken twijfel over de economische ruimte aan, dat zelfs op het N.V.V.-congres was toegegeven, dat er na een loonronde van vier pro cent toch nog een huurcompensatie mo gelijk zou z|jn. H|j vroeg de heer Roe mers te overwegen, welk belang de ar beiders er b|j zouden kunnen hebben om b|j de komende besprekingen met het bedrijfsleven over de vrijere loonvor ming zich reeds b|j voorbaat wantrou wend op te stellen tegenover de moge- Jukheden daartoe. „Wanneer het N.V.V. TJU eens meewerkt, zal het alleen maar beter gaan, al zal dit de levensduur Van het kabinet wel niet verkorten," zo merkte h|j op. Een tweede aanval kreeg het ka binet aan het einde van het debat te Verwerken, toen de socialisten met kracht een motie verdedigden, die ten doel had, de voorgenomen verschui ving van een aantal taken van So ciale Zaken naar Maatschappelijk Werk ongedaan te maken. Het be treft hier een onderdeel van de afde ling sociale bijstand, namelijk de zorg voor hen, die lange t|jd werkloos z|jn, en verder nog voor enkele catego rieën gehandicapten en thuiswerken- u' ^ierlUi kwamen twee opvattingen |phebP tegenover elkaar te staan. De j zag in die overgang een de gradatie van de betrokkenen tot men sen die dan, omdat z|j onder Maat schappelijk Werk gaan vallen, van de „bedeling zouden gaan leven. De so cialistische theorie vond gedeeltelijk steun bij de heren Tilanus en Bruins Slot, die deze overgang een psycholo gische fout noemden. Prof. De Quay verdedigde daarente gen het standpunt, dat het ministerie van Maatschappelijk Werk juist een heel ander karakter draagt. Op maat schappelijk werk mag niet het stempel gorden gedrukt van bedeling en chari tatieve zorg. De regering moest op deze grond de motie „dringend ontraden". De weer stand, met name tegen de overbrenging v®n langdurig werklozen, bleef bij de Pfot. chr. part|j echter aanwezig. De minister-president kon na een Kort be laad de Kamer toezeggen, dat de rege- hig de aangevoerde bezwaren nog eens ernstig zal overwegen. De socialisten bleven daarna vrijwel alleen staan. Mr. Burger wilde de motie niet intrekken. Hij kreeg echter alleen de steun van de P.S.P. en de communisten. In zijn antwoord aan de Kamer, waar mee prof. De Quay het debat in de na middag opende, deed de minister-presi dent nog de volgende mededelingen: De regering wil het wetsontwerp over het voortgezet onderwijs zo spoedig mo gelijk behandelen. De noodzakelijke ver nieuwing van het onderwijs staat geen uitstel toe. Alleen al om deze reden kon de regering niet ingaan op het plan van dr. Tilanus om opnieuw met het oude ontwerp-Rutten voor de Kamer te komen. B|j de parlementaire behan deling van het ontwerp van minister Cals zal natuurlijk rekening worden ge houden met de opvattingen, die in de Kamer leven. De regering is unaniem van mening, dat zo spoedig mogelijk de algemene wet op de kinderbijslag in de Kamer moet worden behandeld. Op het pro gram staat voorts een nieuwe invalidi teitswet en een wet op de arbeidson geschiktheid. De regering zal spoedig haar stand punt bepalen terzake van de subsidie voor de bouw van kerken. Het kabinet is van oordeel, dat een reële wettelijke regeling voor een voetbalpool moet worden getroffen. Daarbij zal worden gezorgd, dat een ongebreidelde speelzucht kan worden voorkomen. Het landbouwbeleid, met name de plan nen tot afschaffing van de producenten subsidie op melk, zal worden afge stemd op het betreffende SER-advies. Bjj de verdeling van het toe te wij zen bouwvolume zal zeker rekening worden gehouden met de belangen van gemeenten, die onder het regio nale industrialisatiebeleid vallen. Voor de minst draagkrachtigen zal ook in de toekomst een zekere woningsubsidie blijven bestaan. De defensie-uitgaven zullen tot en met 1960 op de bestaande" hoogte gehand haafd blijven. De regering zal waar schijnlijk bij de begroting voor 1960 in september met nieuwe plannen daar omtrent komen. De ontwikkeling van Nieuw Guinea tot eigen zelfstandigheid zal zoveel mogelijk worden versneld. De rege ring is niet voornemens over de posi tie van dit gebied met Indonesië te gaan onderhandelen. De gang van zaken bij de kabinets formatie is bij de replieken wederom ter sprake gekomen. Prof. De Quay wilde niet ingaan op het verzoek van prof. Romme om stukken uit het dossier van informateur Beel te lichten ten be- wyze van de juistheid van de ook door hemzelf gehuldigde opvatting, dat de P.v.d.A. zichzelf van deelneming aan het nieuwe kabinet heeft uitgesloten. Hij beschouwde de informateur name lijk als een „instrument van de Kroon", zodat zijn documentatie geheim zou moeten biyven. „Ik ben echter over tuigd, dat wanneer prof. Beel niet tot tweemaal toe de mogelijkheden tot her stel van de brede basis na onderzqek afwezig had geoordeeld, de formatie anders zou zyn uitgevallen. Ook volgens prof. Beel ontbrak deze mogelijkheid geheel," aldus de minister-president. Hij voegde eraan toe, dat hy de ver- antwoordeiy'kheid voor het werk van de informateur als minister-president op zich nam. >5 tn WeR vrouwUesaPen' genaamd „Able" der "Baker"' hebben gisteren zon- d r 'etsel een vlucht door de ruimte k''geltaan" bevonden zich in de basis ra° een Inpiterraket, die van de f S ape Canaveral in Florida werd w-irfi °ten en na een v'uc'bt van een Atlantici.24®?. kilometer verder in de raket aan terechtkwam. De dus meldt F» ho*te van 480 km A1" dat een Het was de eerste maal Succes werif h i!' proef in de v s- met succes werd bekroond. Volgens geleer den hebben de apen weinig te iyden gehad van hun reis, waarop zij gedu rende ongeveer negen minuten niet meer aan de zwaartekracht onderwor pen waren. Het slagen van de proef wordt beschouwd als een grote stap in de richting van een ruimtevlucht door een mens. Een woordvoerder van het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruimte vaart heeft meegedeeld dat „Able", een rhesusaapje, al 77 uur voor de lan cering van de raket in de neuskegel een plaats had gekregen. Dit was Het in een ruimte-harnas gestoken Rhe- sus-aapje, dat deel uitmaakte van tie verzameling proefdieren, die in de neus van een Jupiter-raket een tocht van 2400 km door de ruimte hebben gemaakt en behouden op aarde zijn teruggekeerd. (Telefoto) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimimiiiimiiiiiii noodzakelijk geweest met het oog op het aanbrengen van zeer ingewikkelde apparaten. Het dier was in de tussen tijd gevoed met een oplossing van zout en glucose. Volgens de woordvoerder had het zich op zijn gemak gevoeld in z|jn isolement, daar het hieraan tevo ren was gewend. De andere ruimte reiziger, een eekhoornaapje, was zes uur voor de lancering in de raket gezet. De woordvoerder verklaarde ook dat het feit dat de proef met twee vrouw tjesapen was genomen, louter toeval was. Vele van de opgeleide apen wa ren mannetjes. Het aapje „Baker" zal langdurig worden onderzocht in het me disch instituut van de marineluchtvaart dienst te Pensacola, terwjjl „Able" in observatie gaat in het medisch insti tuut van het leger te Washington. Bobt Althoff (links), die beide beren had gekocht, en de dieren donderdag kwam afhalen, bond met zijn assistent Jan Yonke. na de dood van het manne tje, de wijfjesbeer met touwen om het dier zo naar de wagen te brengen. Later kwam er evenviel toch nog een vang- kooi aan te pas en verliep althans dit transport verder rustig. (Van onze Haagse redacteur) Met ingang van 1 juni a.s. zullen over Radio Luxemburg waarschuwin gen inzake ernstige familieomstandig heden worden doorgegeven voor Neder landse toeristen, die op reis zün in binnen- of buitenland. Deze dienst is georganiseerd door de A.N.W.B. Elke dag worden om 13.58 uur gedurende een minuut, of zoveel langer als nodig is, berichten uitgezonden zowel voor va kantiegangers als voor personen, die op zakenreis ziin. De golflengte is 208 m voor West-Europa en 49,26 m voor de overige landen. De dienst zal niet beperkt blijven tot het zomerseizoen, doch het gehele jaar door functionneren zodat bijvoorbeeld ock beoefenaars van de wintersport er van kunnen profiteren. Verder kunnen De mannetjesbeer, die via een loopgang van 40 meter van zijn kooi naar een getraliede vrachtwagen werd gedreven onder het wakend oog van hoofdagent Schepel, wist plotseling uit deze gang te ontsnappen, maar werd doodgeschoten. Vanuit de Ara Coeli-kerk op de Kapi- toolse heuvel te Rome is gisteravond, op Sacramentsdag, de processie getrokken, die jaariyks door dit oudste deel van Rome naar het Colosseum trekt. Voor het eerst sinds vele jaren nam weer een paus aan deze processie deel. Volgens het KNP maakte paus Joannes XXIII een gedeelte van de plechtigheid mee. Wegens zyn hoge leeftyd had hy er van afgezien de processie geheel te volgen. Belangstelling voor de gedode woeste ling. In het midden met witte pet hoofd agent Schepel, die een einde aan het berenleven maakte. De ministers van buitenlandse zaken Herter van de Verenigde Staten, Sel- wyn Lloyd van Groot-Brittannië, Couve do Murville van Frankrijk en Gromy- ko van de Sovjet-Unie zyn gisteren uit Washington naar Genève vertrokken. Zy reizen samen in één vliegtuig en mi nister Herter zei naar aanleiding hier van te hopen „dat wy by de gedachten- wisseling tydens de reis misschien en kele meer hoopvolle wegen tot overeen stemming kunnen vinden waaraan wij in Genève verder kunnen werke.n." De ministers hebben gisteren met presi dent Eisenhower van de Verenigde Sta ten geconfereerd, en daarna geluncht met de president, met onder andere bondskanselier Adenauer van West- Duitsland en diens minister van buiten landse zaken, Von Brentano en de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. Luns. Adenauer vertelde na afloop van de lunch dat Eisenhower tijdens de maal tijd de mogelijkheid had geopperd de super-constellation met de vier mi nisters en hun naaste medewerkers te laten vliegen tot er een vergelijk tot stand is gekomen. De president kon wel zorgen voor een tankvlieg tuig, dat de vliegende gevangenis re gelmatig zou bijtanken. Gromyko, die b|j Adenauer stond toen deze de jour nalisten over het vliegtuig vertelde, bracht in het midden dat het toch ook wel nuttig zou z|jn als het vliegtuig de aardse realiteit zou naderen. Dat zou niet slecht zün, aldus Gromyko. Adenauer nam hem b|j de arm en zei: „Zeg dat aan uw meester". Aan de lunch, die anderhalf uur duur de, heeft men in hoofdzaak over niet- politieke zaken gesproken, en de con versatie had dan ook, volgens Adenau er, geen enkel politiek belang. Toen de ministers, onder wie zich ook mr. Luns bevond, op de trappen van het Witte Huis verschenen, werden z|j omstuwd door fotografen en verslaggevers. Tot z|jn Turkse collega, Zorloe, merkte mi nister Luns op: „WD z|jn even populair als Marilyn Monroe." Voor de lunch heeft de president in zyn onderhoud met de vier ministers een beroep op hen gedaan de besprekingen in Genève te doen slagen, aangezien een topconferentie anders niet gerecht vaardigd is. Het onderhoud heeft een half uur geduurd. Na de conferentie, waarby geen tolken nodig waren, om dat de ministers allen Engels spreken, trad Gromyko als woordvoerder op, na dat minister Lloyd had gezegd: „De heer Gromyko gaat een verklaring af leggen." Eveneens glimlachend zei Gro myko toen: „We hebben een aangena me en nuttige conversatie met de presi dent gehad." Couve de Murville zei: „En dat is alles." Lloyd merkte op dat hij met Gromyko's verklaring instemde, en de Rus maakte het spelletje uit met de woorden: „Ja, iedereen is het eens over deze verklaring." Heeft Eisenho wer voorwaarden voor een topconferen tie genoemd? De perschef van de pre sident, Hagerty, meent van niet. Maar hy vertelde er overigens by dat hy gpen vragen kon beantwoorden omdai hij de bijeenkomst in het Witte Huis niet had bygewoond. De leiders van het Amerikaanse Con gres hebben gisteren een bijeenkomst met Herter belegd. De minister vertel de hun dat er geen politieke menings verschillen tussen Groot-Brittannië en de andere Westelijke bondgenoten z|jn. Herter zei ook dat de besprekingen in Genève wellicht veel tyd in beslag zul len nemen en zeker „een grote mate van geduld zullen vereisen." Hy stelde de senatoren vervolgens op de hoogte van de besprekingen in Genève. Adenauer heeft gisteren een ontmoe ting van ruim een uur met de Ameri kaanse vice-president, Nixon, gehad. (Van een correspondent) De twee Himalayaberen, waarvan het mannetje Eerste Pinksterdag de eigenaar van het vogel- en dierenpark te Apeldoorn, de heer F. L. Put, ty dens een gevecht dodelijk verwondde, hebben donderdag weer de nodige sen satie verwekt aan de Zwolseweg. Het berenpaar was gekocht door de direc tie van circus Boltini. De dompteurs Bubi Althoff en Jan Yonke kwamen de dieren 's morgens om tien uur halen. Het was echter geen eenvoudige op dracht. Op zeker ogenblik werd de si tuatie zelfs zo kritiek, dat de politie de mannetjesbeer moest neerschieten. De twee dompteurs plaatsten voor het transport van de zwarte beren een Ioopkooi voor het nachtverblijf. Met koek en lieve woordjes trachtte men de kwaadste van de twee, het man netje, naar het slaaphok en in de loop- kooi te lokken. Toen het beest b|jna aan het einde van de Ioopkooi was, draaide het zich om en liep naar zyn slaaphok terug. Bubi Althoff en zijn hel per, die zich inmiddels in het berenhok hadden gewaagd, begonnen hierna met touwen te werken. Zij wierpen een lasso om de kop van de woeste beer. Tien po tige mannen hielden het touw met de wild geworden beer vast. Juist op het moment, dat men dacht het pleit te heb ben gewonnen, boog de zwarte beer de tralies van de Ioopkooi uiteen en stapte er uit. De stoere kerels lieten toen nood gedwongen het touw los en de tiental len Apeldoorners, die de verrichtingen van de circusmensen hadden gevolgd, stoven verschrikt uiteen. Een camera man van de Nederlandse televisie stich ting zette het op een lopen, want het woeste beest kwam recht op hem af. De rechercheur J. Tabak bedacht zich toen niet langer en loste een schot uit zyn dienstpistool op het wil de beest. De kogel verbrijzelde slechts een deel van de kaak van het dier. Een tweede schot van hoofdagent E. W. J. Schepel trof de beer in de hart streek, waarna het beest met een dof fe dreun neerstortte. Het werk-was hiermede nog niet ten einde. Hoewel het vrouwtje zachtmoe diger bleek te zyn, achtten de domp teurs het toch raadzamer nu een an dere tactiek te volgen De bei de dompteurs wikkelden haar in touwen, maar ook zjj bleek over enorme kracht te beschikken, want toen het er op aan kwam, braken de touwen als zijden draadjes. Tenslotte namen de circus mensen hun toevlucht tot een gekooi de kist. Deze plaatste men voor het nachtverblijf en na drie kwartier zwoe gen zat de berin er eindelijk in. De Belgische radio heeft gisteren de bevolking gewaarschuwd voor een hye na van een gevaarlyk soort, die ont snapt is uit een particuliere dieren tuin te Lokeren, aldus meldt Belga. In Lokeren en omgeving worden thans klopjachten gehouden. Honderden mensen zijn gewond bij het neerstorten in een ravijn van een passagierstrein in het gebied van de oostelijke Preanger op West-Java, aldus heeft het Indonesische persbureau „An. tara" vandaag bekendgemaakt. Volgens dit persbureau is het treinongeluk het ergste in de geschiedenis van Indonesië. Regeringsfunctionarissen hebben zich naar het rampgebied begeven. In een communiqué van het ministerie van verbindingen is gezegd dat de ramp gebeurde tussen de stations Tjipeundeuj en Tjiawi op de spoorlijn naar Ban doeng, in een gebied van talrijke ravij nen en bergkammen. Als oorzaak is het breken van een kop peling tussen de locomotief en de rest van de trein aangegeven. De wagons schoten uit de rails en vielen in de af grond, aldus „Antara". de uitzendingen van belang z|jn voor vrachtwagenchauffeurs, schippers, enz. De uitzending zal beginnen met het herhaald overgaan van een telefoonbel. Hierop volgt de aankondiging „Dit ls de radio-oproepdienst van de A.N W.B, met oproepen voor de volgende perso nen", waarna genoemd worden de naam en het huisadres van de opgeroe- penen alsmede de kentekenen van even tuele voertuigen. Tenslotte wordt mee gedeeld. dat de personen in kwestie de A.N.W.B. in Den Haag moeten bellen (telefoonnummer 182600, bereikbaar van acht uur des morgens tot 10 uur des avonds). Alle berichten, die 's morgens voor 12 uur bij de A.N.W.B. worden opge geven, gaan dezelfde dag nog de aether in. Men is tot het organise ren van deze dienst overgegaan om dat de praktyk heeft uitgewezen, dat hieraan vooral in het reisseizoen be hoefte bestaat. Het huidige S.O.S.-svs- teem van de Nederlandse omroepen, voldoet, hoe prijzenswaardig het op zichzelf ook is, niet geheel aan de behoeften omdat men hierby zeer strenge maatstaven aanlegt. De op roepdienst van de A.N.W.B. wil het begrip „ernstige familie-omstandighe den" zo ruim mogelyk interpreteren. Men zal eventueel ook berichten door geven betreffende een geboorte In het gezin van de opgeroepen, een brand in zijn bedrijf, heimwee van de kin deren enz. De A.N.W.B. zal echter wel van tevoren verifiëren of de ernst van de situatie zodanig is, dat men inderdaad moet overgaan tot een op roep. De reikwijdte van de Hilversumse zen ders maakt het niet mogelyk, dat ze in alle delen van Europa goed beluis terd kunnen worden. Mede hierom is de dienst opgezet via radio Luxemburg. Men verwacht, dat op de duur de Ne derlandse toerist in het buitenland er een gewoonte van zal maken 's middags om twee minuten voor twee af te stem men op radio Luxemburg. De dienst staat ter beschikking van zowel de leden als de niet-leden van de A.N.W.B. Voor leden, die in het bezit zijn van een in ternationale reis- en kredietbrief van de A.N.W.B. is de service gratis, voor leden zonder krecietbrief zijn de kosten van een oproep f 7.50 en voor niet-leden f 15. In eventueel overblijvende zendtijd zal geen reclame voor de A.N.W.B. worden gemaakt: die tijd wordt besteed voor berichten van algemene aard. zoals bij voorbeeld informaties inzake toestand van de wegen e.d. Kardinaal Wyszynski de pri maat van Polen, heeft gisteren te Warschau zyn stem verheven tegen het overheidsverbod om zyn openbare preek ter gelegenheid van een gods dienstig feest door luidsprekers te laten versterken, aldus bericht A.F P. Kar dinaal Wyszynski sprak voor een meni- te van honderdduizenden mensen die hem echter grotendeeld niet konden ver staan en noemde de maatregel „een belediging van onze religieuze gevoe lens". Hy eiste eerbiediging van de rech ten van de Kerk en verzette zich ook tegen de recente verplaatsing van een heiligenbeeld door de stedelijke over heid. Advertentie BARlEUORISSTR. HAARLEM IEL 13439 LElDSESTRAAT (BIJ KÓNINGSPLEJN> AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot zwakke wind, aanvankelyk noor delijk, later veranderlijk. Koude nacht, morgen overdag dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. Zon: 4.29-20.46. Maan: 1.36-13.31. temp neersl Station Weei neden max afgel 7 uur gist 24 uur Stockholm zwaar bew. 9 15 0 Kopt" onbewolkt 11 14 0 Londen onbewolkt 9 16 0.2 Amsterdam licht bew. 10 13 2* BrusseJ zwaar bew. 8 13 0 Parijs Nice half bew. 8 15 0 zwaar bew. 15 20 0 Berlijn zwaar bew. 10 15 0.7 Frankfort zwaar bew. 9 15 0 Rome regen 16 25 1 Advertentie TONEEL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1