De zaak-Meulen Feiteo en Dorus was op dreef DEMKA boekte bevredigend resultaat in 1958 V f. fk DRAADLOOS CONTACT Alfredo Exploitatiesaldo licht gestegen Meer industrieën in Etten en Leur Weduwen jonger dan 65 jaar Hollandse nieuwe voor de Koningin Vanavond 1 Belevenissen van een Jong lïezin Landarbeider verongelukt Nederlandse film in Mannheim bekroond ARKA over salarissen overhei dspersoneel Van vandaag af aan vragen voor pensioen indienen Vlaardingse delegatie op Soestdijk en 't Loo Wij kijken naar De avonturen van Kuifje en Bobbie MAANDAG 1 JUNI 1959 tAGINA 4 Haardenfabriek failliet door HERGÉ 31 Toe,Bobbie, nog'n kleine in - spanning, en we zijn 'r. Hu, voorwaarts We gaan de kapitein begem Wat zou 'r van h em geworden zijn ?j Steeds niets!„.Zouhij zich bij 'tspringen verwond hebben? S3 Wie ter wereld haalde het in zijn hoofd -> vroeg in de morgen op te bellen? O, dat was je moeder, die zich sinds de veertien uur die ze gisteren op visite is geweest niet meer kon herinneren of ze ons uitgenodigd had zondag bij haar te komen. H Na in het kort de lezing van het echtpaar Meulenbelt over zijn eigen drama gegeven te heb ben, volgt hier nu de van gezagheb bende ambtelijke zijde gegeven le zing, die resulteert uit op klachten van de heer en mevrouw Meulenbelt ingestelde ambtelijke onderzoekin gen. 0e ambtelijke lezing: Ook in deze lezing wordt uitgegaan van het be staan van een arbeidsconflict tus sen de heer Meulenbelt en mr. Arendsen Hein, dat de aanlei ding is geworden tot het gedrag van de eerstgenoemde. De afwijking ontstaat op het moment, waarop de heer en mevrouw Meulenbelt van huis gaan op weg naar het Arnhemse politiebureau. De heer en mevrouw Meulenbelt vertoonden paranoide verschijnselen, zij verkeerden in een achtervolgingspsychose. In stede van hun huis door de voordeur te ver laten, zijn ze stilletjes aan de andere kant door het keukenraam geklom men. Zij waanden zich vervolgd door de heer Arendsen Hein. Aan het station de Klomp op de trein wach tend, meenden zij diens auto voor het station te zien rijden. Ze zijn daarop m grote opwinding in de trein gestapt, hebben zich daar ge wend tot de conducteur, met de mededeling, dat zij medici waren, die wegens een conflict achtervolgd werden, het Arnhemse politiebureau moesten bereiken, doch om dit zeker te kunnen bereiken zich reeds aan het station te Arnhem onder be scherming van de politie wilden stellen. Hun vreemd gedrag ziende, heeft de conducteur net raadzaam gevonden aan hun wensen gevolg te geven. Terwijl de Meulenbelts na •iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiitiinTTiiiiiimiiiiiiiiimiiiuiim auuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiliillll aankomst in de trein bleven is de conducteur een agent gaan zoeken. Toen hij met deze functionaris aan de trein kwam, waren de Meulen belts onvindbaar. Na enig zoeken bleken zij zichzelf opgesloten te heb ben in het diensthokje van de con ducteur. Na daaruit bevrijd te zijn, heeft de politieman hen begeleid naar het politiebureau. Daar aange komen maakten zij een hoogst opge wonden indruk. Zij spraken verward door elkaar, verlangden een klacht in te dienen, maar zeiden ook daar bij de aanwezigheid te verlangen van iemand, niet met name genoemd, die zij als collega-medicus over me dische aspecten van hun verklarin gen zouden kunnen raadplegen. De politie heeft hen in een kamer ge plaatst en heeft dr. Boonzaayer, de directeur van de G.G.D., geroepen. Toen deze verscheen kon hij geen begrijpelijk woord uit de Meulenbelts krijgen, waarna hij weer is vertrok ken. Voedsel en koffie, die hun door de politie werden aangeboden, wezen zij af, „omdat het wel vergiftigd zou kunnen zijn." Iedereen, die hen benaderde, werd ontvangen met een door hen beiden aangeheven spreek koor, luidende: „Wij zijn medici en wij djn niet gek." Ook hadden zij noe een andere roep, waarvan nie mand de woordelijke inhoud heeft kunnen verstaan. Verder zeiden zij geen zinnig woord. Dit ondervond ook de heer van Erp Taalman Kip, die om een in de mij verstrekte ambtelijke lezing niet erg duidelijk geworden reden, geruime tijd na het vertrek van dr. Boonzaayer op het politiebureau ar riveerde. Het echtpaar ziende en de ze verschijnselen constaterende, heeft deze deskundige geconcludeerd tot krankzinnigheid met te duchten ernstige gevolgen, en zijn bekende verklaring afgegeven. De lezing Meulenbelt: Zij had- len reden om de heer Arend sen Hein te duchten en inzon derheid te vrezen dat hij hen of een van nen wegens overspannenheid zou doen opsluiten. Blijkens geruch ten, verhalen die over hem in om- loop waren, was er iets als een re putatie om hem heen. Op het hoog tepunt van het arbeidsconflict heeft hij tegen de heer Meulenbelt gezegd: u bent overspannen, waarop de heer Meulenbelt onmiddellijk dacht: nu begint het. en antwoordde: dat had ik verwacht, dat u dit zou zeggen. Nadat de heer Meulenbelt alles had gedaan wat hij kon om het con flict op te lossen, was er een soort van impasse ingetreden. De heer Meulenbelt had geweigerd onder de arbeidscondities, die de heer Arend sen Hein naar M's overwogen me ning onrechtmatig stelde, nog ver der te werken en zat in zijn huis. Dit heeft een dag of zes zo geduurd, gedurende welke periode de heer en mevrouw Meulenbelt de toenemende zekerheid kregen, dat zij door de be volking van veluweland werden ge meden. Zij zagen niemand meer en vernamen niets. Dit kwam hun on heilspellend voor en zij begonnen te vrezen, dat de heer Arendsen Hein iets tegen hen in het schild voerde, fn die gedaehtengang besloten zij zelf een zet te doen, die de heer Arendsen Hein volkomen zou verras sen: een klacht in te dienen bij de politie. Over een andere methode, n.l. zich te voorzien van de mede werking van een juridische raads man, nenben zij niet gedacht, maar zij geven overigens toe, dat het wel een wat primitieve manier van doen was zich tot de politie te wenden. Nochtans: er kwam hun geen an dere manier in de zin. Om hun verrassingstactiek te kun nen doen slagen, meenden zij te moe ten voorkomen, dat hun vertrek van huis door de heer Arendsen Hein zou worden opgemerkt, a fortiori dat deze de gelegenheid zou krijgen zich hoe dan ook in hun weg te stellen. Gingen zij normaal de deur uit, dan moesten zij een betrekkelijk lange afstand afleggen over het terrein van „Veluweland" langs hel hoofdgebouw heen. Stapten zij daar entegen eenvoudig uit het raam van de gelijkvloerse keuken, dan stonden zij direct op het aanpalende terrein van een boerenbedrijf. Daarom ver kozen zij dit laatste. Alvorens naar het station te gaan bezochten zij een rijkspolitieman te Ederveen, welk be zoek zij in hun verhaal aan mij slechts terloops vermeldden. Voor de verdere gang van zaken was dit be zoek toch wel van enig belang. Im mers uit de lezing van de heer Arend sen Hein, die ik later zal weergeven, blijkt, dat hét deze politieman te Ederveen is geweest, die de heer Arendsen Hein het eerst telefonisch heeft verwittigd van de reis (Ook van de aanklacht? Ook van de geest verwarring?) van het echtpaar Meu lenbelt. Ook op andere wijze heeft het echtpaar nog zijn eigen taktiek doorkruist en aan de zet van een aan klacht bij de politie te Arnhem -iet verrassend karakter ontnomen. Im mers, op het station „De Klomp" aangekomen, besloten zij nog een poging te wagen om bemiddeling in te schakelen. Zij hebben daartoe twee personen opgebeld, de ene een zenuwarts in Utrecht, die zjj reeds eerder hadden verzocht, maar die op grond van persoonlijke relaties met mr. Arendsen Hein had geweigerd, de andere een lid van de medische staf op Groot Batelaar. die zich aanvankelijk zeer begaan had getoond met de positie van de heer Meulenbelt, maar vanaf een zeker moment niets meer van zich had laten vernemen. Op Groot Bate laar kregen zij de directeur aan de lijn. een functionaris van het Leger des Hells, die stroef deed en vertelde dat de gezochte collega niet aanwe zig was. De Utrechtse specialist weigerde wederom en zei, op het vernemen dat het echtpaar aan De Klomp was op weg naar Arnhem, dat hij mr. Arendsen Hein zou op bellen. Ook aan de directeur van Groot Batelaar hebben zij hun ver blijfplaats bloot gegeven. Op het station „De Klomp" heeft het echtpaar Meulenbelt een goed half uur op de trein ge wacht, in vrees levend dat de heer Arendsen Hein hen achterna zou ko men. Inderdaad verklaren zij perti nent de auto van de heer Arendsen Hein, net toen de trein binnenkwam, het pleintje voor het stationnetje te hebben zien oprijden, doch zij hebben niet met zekerheid kunnen vaststel len, dat hun tegenstander er ook in zat. In de trein gekomen, hebben zij zich onmiddellijk gewend tot de hoofd conducteur, die eveneens op hun bal- con instapte. Nadat de heer Meulen belt hem had gezegd, dat hij medicus was en hem een ogenblik dringend moest spreken, heeft deze het echt paar meegenomen naar zijn hokje, waar de M's hem zeer summier heb ben aangeduid, wat hen bewoog en wat het doel van hun reis was, de wens te kennen gevende dat zij aan het station Arnhem door de politie zouden worden afgehaald. Dit om te voorkomen, dat zij door of vanwege de heer Arendsen Hein alsnog zou den worden opgevangen. De wel ver baasd kijkende conducteur heeft zon der meer toegezegd aan een tussen station naar Arnhem te zullen bellen. De conducteur heeft de M's daarop in zijn hokje laten zitten en zij heb ben het uit eigen beweging ook niet verlaten. In Arnhem stonden er twee poli tiemannen op het perron. Op uitno diging van de conducteur stapten zij, omdat dit de kortste weg was, door de aangrenzende goederenafdeling uit. De politiemannen hebben hen gebracht naar een dienstvertrek in het station, waar zij korte tijd ge wacht hebben en een kop koffie ge dronken, die hun werd aangeboden. Per auto zijn ze naar het politiebu reau vervoerd, waar zij hun wensen kenbaar hebben gemaakt. Deze waren drieledig: zij wilden hun klacht indienen; zij wilden hun werkgever, het Leger des Heils, opbellen om deze op de hoog te te stellen. (Zij hadden het Leger reeds in de aanvang van het conflict ingelicht, maar niets meer verno men); zjj verzochten om een collega medicus ter assistentie. Op hun eerste verlangen werd hun geantwoord, dat dit alleen kon gebeu ren bij een hoofdofficier, zoals de hoofdcommissaris, maar dat deze pas later zou komen. Op hun tweede verzoek werd geantwoord, dat het niet nodig was de werkgever op te bellen, omdat deze reeds op de hoog te was (daaruit leidden de Meulen belts af dat mr. Arendsen Hein ook het politiebureau had verwittigd). Op het derde verzoek werd hun ge vraagd een medicus te noemen, doch dit hebben zij niet gedaan, aangezien net hun per saldo om het even was. Uitgezonderd de heer van Erp Taal man Kip, die zij bij reputatie, mede gevestigd door vroegere verhalen en opmerkingen van mr. Arendsen Hein, niet vertrouwden. De assistentie van dr. Boonzaayer hebben zij geweigerd, omdat hij in een ambtelijke kwaliteit kwam. Om twaalf uur 's middags is hun inder daad naar gewoonte op het politiebu reau een maaltijd aangeboden, die zij hebben afgewezen, omdat zij geen trek nadden en meenden met een uur wel zelf ergens te kunnen gaan eten. Na nog verscheidene uren wachten hebben zij, wee geworden, toch om iets te eten gevraagd. Daar op hebben zjj boterhammen met kof fie gegeten. Tot hun verbijstering zagen zij ten langen laatste juist de heer van Erp Taalman Kip de kamer waarin zij zaten binnenkomen. Deze ontmoeting is van beslissend belang in het dra ma, reden waarom ik haar in een volgend artikel uitvoeriger zal be schrijven. LIBRA (Wordt vervolgd) Hedenmorgen om vijf uur werd de 62-jarige landbouwer D. C. van K. bij het onverhoeds oversteken van de rijksweg Lexmond-Meerkerk door een hem achteropkomende vrachtauto met aanhangwagen gegrepen en op slag ge dood. Het slachtoffer zou met zijn zoon gaan melken. De haardenfabriek „De Scheld-s" te Ber gen op Zoom, die dit jaar haar 125-jarig be staan zou vieren, is door de rechtbank te Breda failliet verklaard. Daarmee is de voorlopige surséance van betaling, die op 24 april j.l, werd verleend, ingetrokken. Het bedrijf lag de laatste dagen al vol komen stil. „Dorus" was zaterdagavond wél op dreef in de „avond in Saint Germain des Prés", die de VARA zaterdagavond op het beeldscherm bracht. Hij zorgde met zijn troepje nu niet direct voor het fijne lachwerk, maar waarom zou een mens ook niet eens onbekommerd proesten? En dat deed men dan wel. Vooral ove rigens om de malle parodie op het t.v.- interview. Jan Pruis deed zijn werk als leider van de actualiteitenrubriek „Van hier tot gunder" voortreffelijk en om de „twee stuiversopera", die weliswaar samengesteld was overeenkomstig een overbekend procédé, maar die dan ook met zoveel vaart en mallotigheid werd gebracht, dat men royaal door de knieën ging. De Koninklijke Demka Staalfabrieken boekte in 1958 blijkens de winst- en ver liesrekening een saldo exploitatiereke ning groot f4.459.848 (4.205.844). Aan interest werd ontvangen f70.548 (38.889). terwijl baten uit vorige boekjaren nog f6.362 (298.853) opleverden. Na aftrek van betaalde interest ad f 51.312 (60.167) wordt afgeschreven f2.250.000 (onv.). Aan het fonds voor vernieuwing en uit breiding wordt f 650.000 (onv.) toege voegd, aan de voorziening voor aanvul ling pensioenen f250.000 (300.000) en aan de reserve diverse belangen f 300.000 (250.000). Blijft een saldo winst groot f 1.035.447 (1.033.420). Zoals bekend Tijdens de achtste „Mannheimer Kul- tur- und Documentarfilmwoche", die van 25 tot en met 31 mei in Mannheim is gehouden, zijn twee Nederlandse films onderscheiden. „Een leger van gehouwen steen" van Theo van Haren Noman, die onder de titel „Niederlaendische Passion" werd gepresenteerd, verkreeg een van de vijf Mannheimer „Filmdukaten". De film gaat, zoals men zich zal herinneren, over de Nederlandse verzetsmonumenten. Bert Haanstra's „Glas" werd met een eervolle vermelding onderscheiden. Op deze film week komen wij nog terug. De Boliviaan Jaime Laredo heeft de eerste prijs gewonnen op het interna tionale violistenconcours „Koningin Eli sabeth". dat de afgelopen week in Brussel is gehouden. De jury heeft de tweede prijs toegekend aan de Rus Albert Markof de derde aan de Ame- r.Kaan Joseph Silverstein en de vierde aan de Rus Wladimir Malinin. De ARKA heeft in een schrijven aan de r.-k. centrale aandacht gevraagd voor de speciale positie van het over heidspersoneel, nu is gebleken, dat toe komstige loonsverhogingen bedrijfstaks- gewjjze tot stand zullen worden ge bracht en daarenboven mag worden verwacht dat spoedig de vrijere loon vorming in de onderscheiden bedrijfs takken zal worden doorgevoerd. De ARKA vraagt de centrale het no dige initiatief te ontwikkelen teneinde de verbetering van de salarispositie van het overheidspersoneel in de cen trale commissie voor georganiseerd overleg aan de orde te stellen en te be werkstelligen. Op 16 januari 1957 waren er in Ne derland 511 scholen voor BLO met 49.565 leerlingen en 3.495 onderwijzers. Aldus blijkt uit een dezer dagen ver schenen mededeling van het centraal bureau voor de statistiek. De meest omvangrijke groep van het BLO wordt gevormd door de 297 scholen voor zwakzinnigen, die tezamen 36.188 leerlingen telden. In een raadsvergadering heeft burge meester J. P. Godwaldt va-n Etten en Leur meegedeeld, dat in de gemeente vier nieuwe fabrieken zullen worden gevestigd en dat de industrieën Tornado, Blenzo en Spaarnestad op het industrie terrein te Etten, welke samen na het gereedkomen aan circa 1200 mannelijke en vrouwelijke werkkrachten emplooi kunnen schenken, belangrijk zullen gaan uitbreiden. Tornado neemt van dit aantal ongeveer 200 voor haar rekening. De nieuwe industrieën zijn: de conser- venfabriek Zwanenburg te Zwijndrecht, die acht hectare heeft gereserveerd en aan ongeveer 500 mensen werk zal geven, de c.v. libero, 'n metaalfabriek te Dordrecht (ruim vier hectare en ruim 200 mensen), de meubelfabriek Wensing te Rotterdam (1,6 ha en 60 mensen) en een Nederlandse onderneming, die voor lopig plaats heeft voor 75 mensen, doch waarvan de burgemeester de naam nog niet kon vrijgeven. Hij deelde wel mee, dat met de inwerkingtreding van de nieuwe premie- en reductieregeling voor de kerngemeenten een groot aan tal aanvragen tot industrievestiging de gemeente hebben bereikt. Het gemeen tebestuur diende tot schifting over te gaan, niet alleen omdat niet alle indus trieën interessant voor Etten waren, maar ook omdat er op dit ogen-blik geen industrieterrein meer ter beschikking is. Van vandaag af zijn formulieren ver krijgbaar voor het aanvragen van we- duwenpensioen krachtens de over gangsbepalingen van de algemene we duwen- en wezenwet (A.W.W.). Deze formulieren kunnen worden gehaald bij de raden van arbeid en bij alle post kantoren en postagentschappen. Vol gens de gegevens van het centraal bu reau voor de statistiek zijn er in Ne derland ongeveer 125.000 weduwen jon ger dan 65 jaar. Hiervan komen er naar schatting ruim 100.000 voor een weduwenpensioen of een tijdelijke we- duwenuitkering in aanmerking. Wedu wen van 65 jaar en ouder vallen niet onder de algemene weduwen- en wezen wet (A.W.W.)zij genieten ouderdoms pensioen krachtens de algemene ouder domswet (A.O.W.). Het beschikbaarstellen van formulie ren voor het aanvragen van wezenpen sioen zal te zijner tijd worden bekend gemaakt. Een aanvraagformulier thuis ge stuurd krijgen de weduwen, die pen sioen gepieten van de pensioenraad, het ministerie van defensie, het spoorweg pensioenfonds, de stichting administra tie Indonesische pensioenen, de buiten gewone pensioenraad, de stichting '40 '45 en het algemeen mijnwerkersfonds, alsmede de weduwen, die een weduwen- rente krachtens een der ongevallenwet ten genieten. Zij kunnen zich een gang naar het postkantoor of de raad van ar beid dus besparen. Vannacht om drie uur is in de Konin gin Wilhelminahaven te Vlaardingen binnengekomen het stoomloggerschip VI 216 „Henny" onder schipper H. van Roon van de visserijmaatschappij „Vlaardingen", met 34 last Hollandse nieuwe. Deze haring was van zulke kwaliteit, dat hieruit door de heer W. J. van der Windt, hoofdcontroleur van de Nederlandse haringcontrole, de haring kon worden uitgekeerd, geschikt voor aanbieding aan de Koningin en Prinses Wilhelmina. Om kwart over negen zijn twee met vlaggen versierde auto's van het stadhuis vertrokken om het zee banket, verpakt in de traditionele oran je gekleurde vaatjes, te gaan aanbieden. Op Soestdijk werd om half elf de haring aangeboden door de burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens, de direc teur van de visserijmaatschappij Vlaar dingen, de heer D. Kwakkelstein, en de hoofdcontroleur de heer W. J. van der Windt, schipper H. van Roon en de con troleurs van de Nederlandse haring controle, de heren J. Nuyt en M. Ryn- sent. Om half een kwam de uelegatie op het paleis Het Loo aan. wordt voorgesteld een dividend van 10% uit te keren over het kapitaal ad f8.082.000, waarvan 51% in handen van de Kon. Ned. Hoogovens is. De resultaten zijn bevredigend, aldus de directie in haar verslag. Weliswaar heeft de staalproduktie, welke de laatste jaren op een steeds hoger niveau is ge komen het topcijfer van 1957 niet be reikt, doch de winstmarges zijn over het geheel genomen gunstiger geweest. De verminderde produktie is toe te schrijven aan de omstandigheid dat de walserij slechts een deel van haar ca paciteit heeft kunnen benutten en is mede veroorzaakt door de geleidelijke vermindering van de leveranties van blokken aan de Kon. Ned. Hoogovens en aan Breedband. Deze leveringen heb ben een tijdelijk karakter gehad en zijn thans geëindigd. Een van de Siemens- Martin-ovens is stil gelegd, de capaci teit van de overige is toereikend om in de normale eigen staalbehoefte te vol doen. Ten aanzien van het lopende boek jaar wordt in het verslag nog gezegd dat er reden is om voor 1959 een ver dere stabilisatie van het economisch le ven te verwachten. De algemene toe stand in de staalindustrie vertoont thans een gunstiger beeld. Door het ophou den van de afzet van plaatblokken zal men de capaciteit van de smelterijen slechts gedeeltelijk kunnen benutten. Hiertegenover staat echter een verbe terde vraag naar walserjjprodukten, ter wijl ook de vooruitzichten voor de af zet van draad, draadprodukten en blank materiaal gunstig zijn. Theo Eerdmans had met zijn quiz „Je neemt er wat van mee" nogal pech in zoverre de deelnemers niet zo heel veel wisten, zodat zij vrij spoedig waren uit geschakeld; slechts één van hen, de heer Lrijdsman, doorstond de vuurproef. Maar Eerdmans verstaat nu eenmaal uitste kend de kunst om zijn slachtoffers te verlokken tot het doen van allerlei kern achtige uitspraken en het blijft altijd een prettig programma. Zondagavond was er weer een quiz. De K.R.C. en de N.I.R. kwamen met de tweede editie van hun gecombineerde „Tele-dubbel". Wij zien in dit vrij lauwe spelletje nog steeds weinig toekomst. Paul v. d. Velde bedelft de heer Wijn beek, die getest wordt op zijn kennis van de geschiedenis van het Oranjehuis, steeds maar weer onder een stortvloed van woorden en hij maant hem voort durend tot „rust", op het moment dat er maar één onrustige man op het beeld scherm paraisseert: Paul v. d. Velde na melijk. Laat de heer Wijnbeek verstek gaan, dan trapt Rik van Steenbergen in Brussel onder auspiciën van Jan Blaaser zijn rondje en iedereen wéét natuurlijk dat dat goed af zal lopen. Bij deze „tele- dubbel" gaat men bepaald veel te om slachtig te werk om te kunnen boeien. En de ingelaste t.v.-spelletjes zijn van een barre infantiliteit. Men hoorde en zag deze zondagavond ook het laatste van een kleine serie con certen door het Kunstmaand-orkest o.l.v. Anton Kersjes. Erna Spoorenberg zong Schuberts „Hirt auf den Felsen" met verrukkelijke stem, maar, naar het ons wil voorkomen in een iets te voortva rend tempo. Overigens behoorde dit con certje, evenals het vorige, tot de plezie rige belevenissen en de K.R.O. heeft met dit muzikale initiatief eer in gelegd, dunkt ons. H. Hn. ,,Te voet van Jemen naar Je ruzalem" heet het hoorspel van Mi riam Bligh-Grotto naar de ware erva ringen van David Ben-Ezra, dat van avond onder regie van Wim Paauw voor de NCRV-microfoon wordt opge voerd. De medewerkenden zijn Paul Deen Enny Mols-de Leeuwe, Johan Walhain, Mien van Kerckhoven-Kling, Sylvain Poons, Piet te Nuyl sr., Wam Heskes en Huib Orizand. Na het spel, dat wordt voorafgegaan door het grammo- foonplatenprogramma „Met band en plaat voor u paraat", speelt het Pro menade Orkest onder leiding van Hu- go de Groot met medewerking van A. D. van Kralingen, tapdance, werken van Theron Kirk, Nacio Herbert Brown en M. Gould. Tot slot volgt onder re- DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 10.15 Caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Caus. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Gram. 12,50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. vrouwen v. h. platteland. 14.45 Gevar. progr. 16.00 d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Lichte muz. 10.20 Gram. 18.45 Lichte muz 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Bas en piano. 20.55 Radio Philh. sextet. 21.25 Caus. 21.55 Utrechts Stedelijk ork. en soliste. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.35-24.00 Film muziek. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.°0 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Piano spel. 8.30 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Caus. 10.00 Gram. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Vocale polyfone muz. 15.00 V. d. vrouw 15.30 Gram. 16.00 Caus. 16.05 Gram 17.30 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gevar. muz. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.30 Ge var. muz. 22.00 Lichte muz. 22.15 Act v. New York. 23 16 New York calling. 22.30 Pianospel. 23.00 Nws. 23.15 Beursber 23.21-24.00 Gram. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m: 12.25 Gram. 19,00 Gram. 20.00 Revue- ork. 21.45 Strijkkwart. 22.45 Pari. overz 23.06-23.36 Pianorecital. ENGELAND. BBC Light progr., 1500 en 247 m: 11.45 Gram. 13.00 Lichte muz. 15.00 Ork. conc. 15.45 Lichte muz. 17.15 Pianomuz. 17.30 Nws. en gevar. progr 20.30 Nws. en lichte muz. 21.30 Nws. en onbekend. 22 40 Ritm. muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Volksmuz 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.20 Piano recital. 17.45 Lichte muz. 19.20 Lichte muz. 21.00 Gram. 23.20 Moderne muz 0.10-1.00 Dansmuz. FRANKRIJK, progr III (Nat progr.), 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 14.10 Solis- tenconc. 14.40 Koorzang. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 19.16 Knapenkoor. 20.00 Ka mermuz. 21.50 Gram. Dagelijks - 21.00 Gezinsrozenkrans in het Latijn (196 m middengolf). Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Maandag 1 juni: 22.15 uur - Pauselijke missie intentie van het Apostolaat des Gebeds: „Heer, zorg voor het eeu wig Heil van de mensen in de Aziatische landen, waar de Kerk niet meer vrij is". Woensdag 3 juni: 22.15 uur - Vatikaanse wetens waardigheden. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196 m. Donderdag 4 juni: 17.00 uur - „Missa Brevis" van W. A. Mozart, voor solisten, koor. orgel en orkest o.l.v. Bernard Baumgartner. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Vrijdag 5 junt: 22.15 uur - „Stromen van Levend Water zullen uit Zijn Binnenste vloeien'.; dit zeide Hij van de Geest, Die zij zouden ontvangen, die in Hem geloven". (Joa. 7.38,39). (N.B.: Programma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten). 484 m: 12.00 Gram. 13.20 en 14.00 Gram. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 17.10 Gram. 20.00 Int. vioolconcours Koningin Elisa beth. NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Filmprogr. 21.00-22.20 Speelfilm. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. jeugd. 17.40-18.00 Voor post zegelverzamelaars. (Regionaal progr.: NDR: 19.30 Borneo-story. 20.00 Nws. 20.20 Hier und Heute. 19.25 WDR: Circusprogr. NDR: 19.30 Boreo-story). 20.00 Nws. 20.20 Documentair progr. 20.45 Speelfilm. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 De kath. gedachte en actie. 19.30 Nws. 20.00 Blijf jong. 20.15 Satirische te- BRUSSEL, 324 m: 12.00 Lichte muz. kenfilm. 20.25 Experimentele filmschets. 12.15 Pianospel. 12.40 Pianospel. 13.11 20.35 De Antikwaar, kameropera. 21.35 Gram. 15.45 Volksmuz. 16.02 Vlaamse muz. Literair progr. 22.05 Nws. 16.30 Omr. ork. en solist. 17.10 Pianoreci tal. 18.30 V. d. sold. 19.30 Lezing over FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. Indië. 19.30 Gram. 21.00 Omr. ork en 19.00 Visa voor de toekomst. 19.30 De solist. 22.15 Altvioolrecital. 22.45 Clave- inktpot. 20.00 Nws. 20.35 T.V.-spel. 5.2.05 cimbelrecital. Grote vertolkers. 22.35 Wereldnws. dactie van Gerard lelo de rubriek „Het Nederlandse Volkslied als inspiratie bron". In het VARA-programma kan men hedenavond luisteren naar een eigen opname, die deze omroepvereniging maakte van een concert, dat door het Groot Weens Omroeporkest onder lei ding van Robert Stolz is gegeven voor de Oostenrijkse Omroep. Na een klank beeld van Bob Uschi en Gabri de Wagt over de alcoholbestrijding, dat al eens op 13 maart jl. werd uitgezonden, vol gen eveneens 'n herhaling en wel van 6 februari 1957 het eerste en twee de bedrijf van „Herodiade", een opera in vier bedrijven van Jules Massenet. Tot slot van de avond speelt he Ballroomorkest onder leiding van J? Corduwener melodieën van RodgeJ Bechet, Cleber, Youmans, Porter en dirigent zelf. DE ZONNETEMPEL by Uitgeverij Casterman Copyright P. I. 8. Bo» 6 Copenhogen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4