MACMILLAN stelt Lloyd gerust The Times veroorzaakt grote opschudding Internationaal vrachtvervoer per rail aanzienlijk versneld In 24 uur naar Zwitserland Ollenhauers leiderschap wordt bedreigd Ernstig conflict in boezem der socialistische partij Triomftocht van Boude wijn Geestdriftig onthaal van jonge vorst Brussel Parelvissende familie Een dementi van Adenauer Duitse vissers weer vertrokken IJ-tunnel zeer rendabel Brandweer op weg naar een brand verongelukt Na terugkeer uit de VS. Hoofdstad gonst van geruchten Soekarno's plan nu definitief verworpen Rassenkwestie rond biggetjes ^•VjWlNPSOR Parijse Métro staakt 24 uur Mislukte Grootboek organisatie Het weer. NIEUWE MAN OP FOREIGN OFFICE? 5600 gulden betaald Onderzoek Waterstaat Staatsloterij Vijf brandweerlieden gewond Vele S.P.D.-ers ontevreden Crisis in Indonesië rlp luxe Aeè' M W\%"êeforeifOu êuif! Het weer in Europa DINSDAG 2 JUNI 1959 83ste JAARGANG No. 30227 Opnieuw actie tegen kinderboek in V.S. «mm FALCON Nylon Regenjassen ïi SS Vrij zonnig BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoons Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red Omuidem Leeuwerlklaan 30 Telefoon 5790 Directies J. J. W. Boerrlgter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie! Dr» H. v. RUN en W Severla NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- toogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt ilch het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 'a avonds tel. 21544 De Britse premier, Macmillan heeft gisteren telegrafisch zijn verwondering tegenover de minister van buitenland se zaken, Selwyn Lloyd, uitgesproken over een bericht in The Times, volgens welk Lloyd binnenkort als leider van het Foreign Office zou aftreden, aldus meldt Reuter. De premier heeft zijn minister, die deelneemt aan de Geneef- se conferentie, meegedeeld dat het be richt geheel ongegrond is. Volgens het bericht in The Times zou bondskanse lier Adenauer van West-Duitsland zich tegenover president Eisenhower van de Verenigde Staten hebben beklaagd over Selwyn Lloyd.' iVlaar .,der Alte" heeft dit gisteravond reeds met klem tegengesproken. fn een vraaggesprek met een verslaggever van United Press International heeft de bondskanselier onder andere verklaard: „Juist het te genovergestelde is waar". Ook diplo matieke kringen in Washington zijn o- ver het algemeen geneigd het bericht In The Times als onwaar te beschou- -V PnnseDesiree van Zweden viert van daag haar 21ste verjaardag. Een recente foto van de prinses in een der kamers Dan het koninklijk paleis te Stockholm. De door de mijnenveger „Meppel" op gebrachte Duitse vissersschepen zijn he denmorgen om half vier uit de haven van Den Helder vertrokken om de vis- ser9 op zandspiering voort te zetten. Het laatste schip werd maandagmid dag gelost. De vissers hebben ontkend, binnen de driemijlszone te hebben ge vist. Dit schijnt echter in soortgelijke ge vallen het normale antwoord te zijn en is dus niets bijzonders, aldus de poli tie. De commandant van de „Meppel" zei echter zekei van zijn zaak te zijn. Toen hij met de oorlogsbodem op 2,8 tot 8 mijl buiten de kust koerste, lagen de zeven Duitsers aan de landzijde te vis sen ep dus binnen de driemijlszone Hl) heeft met zijn eerste officier deze ver klaringen tegenover de politie af-elegd De zeven Duitsers hebben ieder 300 gul den betaald als schikking voor het pro ces-verbaal en ieder 500 gulden als ge- Schatte waarde van het vistuig, samen 5600 gulden. Het eindeloos gerekte onderzoek over rentabiliteit van de Coentunnel en de •I-tunnel schijnt, zoals in Amsterdam vele malen is voorspeld, te zijn geëin- llSd met een grote overwinning voor de U-tunnel. Althans, zo meldt de Haagse vdacteur van „Het Parool". Het blijkt "4t de uitslag voor Amsterdam zelfs ?°g gunstiger is dan men had durven v*rwachten. ti Ih Amsterdam stel men zijn verwach tten op een spoedige uitspraak in deze *faire njet aj te h00g nu de onder brekingen in Den Haag bevestigd heb- Wat de onderzoekingen van de ge- dujjhtelijke diensten al jaren geleden Riiu lijk hadden "aangetoond, heeft ^Waterstaat zich met kalmte naar de hieuw onderzoek bewogen: dat van of rt°e'e'tIen(Ie weSen- Men wil nu weten v«,„ eze de verkeersstroom wel kunnen 'Werken. Staats]6 t4e klasse> 'ijst, van de 543e volgende6""1 wen. Er is op Lloyd in de vier jaar dat hjj als minister van buitenlandse zaken is opgetreden noga) eens kritiek geoe fend. Doch volgens Britse bronnen te Genève is er geen sprake van dat Llovd als leider van het Foreign Office zal aftreden. Het artikel van de politieke corres pondent in de Londense Times heeft nochtans veel opzien gebaard. Rege ringsfunctionarissen in de Britse hoofdstad hebben hun gramschap en verbittering over het feit dat de Ti mes dit moment heeft gekozen voor het bericht niet trachten te verberg- gen. Men is van mening dat het be richt op bijna elk moment van het af gelopen jaar geschreven had kunnen worden zonder schade te doen. De autoriteiten hebben besloten de storm over zich heen te laten gaan. Het leek gisteravond twijfelachtig dat eni gerlei formeel dementi zal worden uitgegeven. Het artikel droeg de volgende kop pen: ,,Dc plannen van de premier met de heer Selwyn Lloyd", „Verlichting van de ambtstaak", „Mogelijke over plaatsing nog verscheidene maanden in bet verschiet." De aanhef ervan luidde als volgt: „We mogen veilig aan nemen dat de heer Macmillan onlangs de heer Selwyn Lloyd vaderlijk bij de arm heeft gepakt, hem terzijde heeft ge nomen en uit het hart met hem gespro ken heeft. Noem het een persoonlijk ad vies van een leider aan een gewaar deerd medewerker, of de eerste onmis kenbare aanwijzing over de plannen van de premier wanneer hem na de alge mene verkiezingen gevraagd zou worden een nieuw kabinet samen te stellen - dat maakt geen verschil. Waar het op aankomt is dat Macmillan Lloyd heeft laten weten dat het, in deze benarde tijden, voor hem welletjes is geweest op het Foreign Office". Het blad „Tribune de Genève" gaf gisteren commentaar op het artikel in The Times" onder de kop: „Ma noeuvre tegen Lloyd?" en schreef dat het bericht, ervan afgezien of het be vestigd of tegengesproken wordt, nood zakelijkerwijze het verloop van de conferentie van Genève en de voort gang naar een eventuele top-conferen- tie zou beïnvloeden. Het blad meent dat het bericht van The Times onder de huidige omstandigheden niet door de Britse regering geïnspireerd kan zijn. Opgewekt lachend begroet koning Bou- dewijn de toejuichingen van zijn volk, op weg naar het paleis van het vlieg veld Meisbroek bij Brussel, waar hij arriveerde na zijn Amerikaanse reis. Op weg naar een felle uitslaande brand in het dorp Bavel is maandag avond onder de rook van Breda op de Bavelseweg een brandweerauto van de vrijwillige brandweer van Ginneken ten gevolge van het gladde wegdek geslipt, e wagen draaide om zijn as en botste tegen een boom. Vijf brandweerlieden werden van de wagen geslingerd en moesten met verwondingen in het Lau- rensziekenhuis te Breda worden opge nomen. Vier van hen liepen onder meer fracturen en hersenschuddingen op. Een van hen kon dezelfde avond het ziekenhuis verlaten. De Bredase brandweer assisteerde bij de brand in een meubelfabriek te Bavel, waarvan de showroom en de opslag ruimte totaal uitbrandden. Twaalfhon derd voor verzending opgeslagen stoe len, tafels en dressoirs gingen verloren. De schade loopt in de tienduizenden. f 5.000 f 2.000 t 1.500 1 1.000 ij zijn prijzen gevallen op de nummers; - 11684. - 4370, 7269. 18648. - 6697, 7762, 8136, 9021, 9498 13984, 20156, 21050. (Van onze correspondent in Bonn) BONN, hedenmorgen. Het is de voorzitter van de Westduit- se sociaaldemocratische party. Erich Ollenhauer. destijds al voorspeld, dat hem zijn bezoek aan de Russische am bassade in Oost-Beriy'n, waar hö een onderhoud had met de Russische pre mier Khroesjtsjev, te zijner tijd nog wel eens „zuur zou opbreken". Zoals be kend, beging Ollenhauer destijds de onvergeeflijke onvoorzichtigheid zich al leen in het Russische berenhol te be geven, zodat er van Westduitse zijde geen enkele getuige was (er waren daartegenover vier Russen) van het geen er werd besproken. Naderhand lek te uit, dat Ollenhauer tijdens het ge sprek Khroesjtsjev (op diens suggestie) met „Genosse" (kameraad) heeft aange sproken en de buitenwacht schudde het hootd over de socialistische leider, die tweemaal pretendeerde bij een even tuele socialistische stembusoverwin ning voor de Bondsdag kanselier der bondsrepubliek te willen worden. Vorige maand evenwel maakte een groep socialistische journaliste* een oriëntatiereis naar de Sovjet-Unie en volgden tijdens hun gesprek met Khroesjtsjev het voorbeeld van Ollen hauer na. Ook toen werd dus het woord „kameraad" door de Westduit sers veelvuldig gebruikt, maar geen der socialistische pennevoerders nam het woord als het er om ging de Westber- lijnse socialistische burgemeester, Wil ly Brandt, tegen Khroesjtsjevs venijn in bescherming te nemen. Het ge bruik van het woordje „kameraad" te genover Khroesjtsjev wordt Ollen hauer en de socialistische Rusland-rei zigers zeer kwalijk genomen. Het S.P.D.-bondsdaglid dr. Kar1 Mommer onder andere heeft hen van geestelijke armoede beticht. De socialistische jour nalisten hebben op hun beurt de ver wijdering van dr. Mommer uit de partij geëist. Dat zijn de uiterlijke symptomen van een ernstig conflict, dat in de West duitse sociaal-democratische partij is ontstaan en waarvan het partijleider schap de inzet is. In toenemende mate zijn de socialisten ontevreden gewor den met de huidige partijleiding, die niet in staat is geweest de S.P.D. uit het doolhof der oppositie te leiden. Op het partijcongres het vorige jaar werd de positie van voorzitter Ollenhauer ernstig ondergraven. Men gooide enke le van zijn supporters uit het partijbe stuur. Ook de fractieleiding werd gewij zigd, maar de partii-hervormers zijn nog niet tevreden en sindsdien woedt in de „S.P.D.-barak" in Bonn de strijd tussen de „rechtsen" en de „linksen" tussen de gematigden en de extremen, tussen de liberaler denkenden en de manifestgetrouwen, tussen degenen die menen dat de partijleiding met figuren als de Berlijnse burgemeester Brandt en de presidentskandidaat prof. Carlo Schmid moet worden bezet en degenen die als functionarissen aan hun baantjes vasthouden. Het gaat om het hoofd van Erich Ollenhauer. De Indonesische grondwetgevende vergadering heeft vandaag het voorstel van president Soekarno om terug te keren tot de revolutionaire grondwet van 1945 definitief verworpen. Bij de tweede en derde de laatste stem ming, die vandaag achtereenvolgens werden gehouden, heeft Soekarno's voor stel, evenmin als zaterdag by de eerste stemming, de vereiste tweederde meer derheid behaald. De Indonesische rege ring ziet zich nu geplaatst tegenover een crisis, aldus meldt Reuter. De derde stemming, die in tegenstel ling tot de vorige openbaar was, leverde 263 stemmen voor en 203 stemmen tegen het voorstel tot grondwetswijziging op. Bij de eerste stemming ontbraken er voor het behalen van een tweederde meerderheid 47 stemmen, by de tweede stemming 48 en bij deze laatste stem ming 49. Premier Djuanda had by de tweede stemming in antwoord op naar voren gebrachte bezwaren van parlements leden, dat zich in Indonesië wellicht ge lijksoortige gebeurtenissen als in de na burige landen zoude' kunnen voordoen indien de vergadering het voorstel van de president niet zou goedk- -o. Leden van de vergadering zagen hierin een verwijzing naar het overnemen van de machi door het leger in Pakistan, Thai land en Birma. Politieke waarnemers zyn echter van mening dat, gezien het zeer eensgezinde verzet van de Mohammedaanse partijen tegen het voorstel, het niet waarschyn- lijk is dat president Soekarno of het leger er toe zullen overgaan, de grond wetgevende vergadering te ontbinden. Wel achten zy het mogelijk, dat de pre sident bij decree* de grondwetgevende vergadering zal fuseren met het volks congres dat, onder het systeem van zijn geleide democratie, in Indonesië het hoogste constitutionele college zou zyn. (Van onze Brusselse correspondent) Hoezeer sommige anti-royalistische kringen het wellicht ook hebben ge wenst, de campagne tegen het vorsten huis schynt in geen enkel opzicht de populariteit van koning Boudewijn te hebben aangetast. Zelden is een vorst te Brussel met zulk een wild enthou siasme onthaald, nooit was een triomf tocht in de Belgische hoofdstad volle diger dan Boudewijns terugkeer giste ren uit de Verenigde Staten. Ruim 250.000 mensen stonden langs het tien kilometer lange parcours tussen de lucht haven van Meisbroek en het paleis van Laeken opgesteld. Wegens de iet wat gespannen sfeer van de laatste we ken hadden politie en rijkswacht strenge voorzorgsmaatregelen genomen maar toen de koninklijke stoet in het gezicht kwam, werd de ordedienst let terlijk onder de voet gelopen. De ge motoriseerde marechaussee en de bijna honderd politieagenten en detectives in burger die koning Boudewijns wagen escorteerden slaagden er niet in de geestdrift binnen de protocollaire per ken te houden. _n w het spontane en weinig vormeiyke Ame rika een goede leerschool is geweest doorstond de stormloop zijner hoofd stedelingen glimlachend, ontspannen maar opvallend kalm en gereserveerd. Velen hadden wellicht een meer Ameri kaanse verschijning verwacht maar zo als Boudewijn het op zpn laatste pers conferentie te New York verklaarde: „België is nu eenmaal niet Amerika" en er zal nog veel water door de Schelde moeten vloeien vooraleer de muur tussen vorstenhuis en volk is op geruimd. Vandaag heeft de koning op het paleis te Brussel de journalisten ontboden: een revolutionaire nieuwig heid in dit land. Of het er tot een on gedwongen gesprek zal komen tussen het staatshoofd en de krantenvertegen woordigers is twyfelachtig. Maar het klimaat van deze eerste ontmoeting zal in ieder geval een belangrijke aanwjj- zing verstrekken of er in het paleis iets veranderd is. Brussel gonst intussen nog steeds van wilde geruchten. Gisteravond werd gefluisterd dat koning Boudewijn zich slechts met de grootste tegenzin bij de beslissing van zpn vader, koning Leo pold, heeft neergelegd. Het is in ieder geval opvallend hoe de koning zijn va der op de nationale luchthaven met een byzondere warmte omhelsde. Ook prin- David Hawthorn, een van de voor vechters van rassenscheiding in de Ame rikaanse staat Florida, heeft zich druk gemaakt over de inhoud van een kin derverhaal „de drie biggetjes". Dit be schrijft de avonturen van drie biggetjes, een wit, een zwart-wit en een zwart. Alleen het slimme zwarte biggetje ont snapt aan de vraatzucht van de boze wolf. Hawthorn kan zich hiermee niet verenigen en vindt dat het zwarte ras hierdoor als superieur wordt voorge steld. Hij heeft verklaard, dat de drie biggetjes in de oorspronkelijke versie van het verhaal wit waren. Hij heeft zich tot het staatsbestuur gewend om gedaan te krijgen dat het boekje ver wijderd wordt uit de kinderbibliotheken van Florida. Zoals bekend heeft zich in Alabama een soortgelijk geval voorgedaan. De autoriteiten aldaar hebben opdracht ge- gever: het kinderverhaal „De konijnen- bruilott" uit de bibliotheken te verwij deren. In dit verhaal komt een zwart konijn voor dat met een wit trouwt. ses Liliane's aanwezigheid is aan de aandacht van de waarnemers niet ont snapt. Een ander, en naar men verzekert, zeer ernstig gerucht heeft betrekking op koning Boudewijns huwelijksplannen. De koning, die tot dusverre een huwe lijk op de lange baan had geschoven, schijnt nu onder de druk van de om standigheden tot een ander inzicht te zijn geraakt. In kringen welke met eer ste minister Eyskens nauwe betrekking onderhouden schynt men aan de in om loop zijnde geruchten voedsel te willen geven hoewel men aangaande concrete plannen toch een begrijpelijke discre tie aan de dag legt. Öp een politiek diner waagde men zich gistermiddag echter een heel eind verder. De naam Bourbon Parma werd duideiyk ge noemd. Iemand wist zelfs te vertellen dat koning Boudewyns leraar in de Nederlandse taal onlangs aan de fami lie Bourbon een bezoek heeft gebracht. Om de charmante telgen van het adel lijk Franse huis met de grondbeginse len van Vondels taal vertrouwd te ma ken, zo werd niet zonder ironie ver klaard. Advertentie (Van onze correspondent) Dank zij de medewerking van bui tenlandse spoorwegmaatschappyen en tegemoetkomende faciliteiten van de douanes in Duitsland en Zwitserland kan het internationale vrachtvervoer per rail uit ons land aanmerkeiyk wor den versneld. Met de nieuwe zomer dienstregeling voor het goederenver voer, die vannacht is ingegaan, is deze bespoediging van het vrachtvervoer een feit geworden. Vanmorgen is uit Venlo de eerste goederentrein volgens deze nieuwe re geling vertrokken. De transittrein door Duitsland was uit Nederlandse wagens samengesteld tot een totaal nuttig ge wicht van duizend ton. De Nederlandse douane had de wagons van loodjes voor zien en dit garantiebewijs zal in het vervolg door de Duitse en Zwitserse douane worden geaccepteerd. Dank zij deze medewerking is het mogelijk het goederenvervoer tussen Nederland en Zwitserland aanzienlek te bespoedigen. Goederen uit Londen voor Zwitserland zullen door de nieuwe regeling onge veer twintig uur eerder op de plaats van bestemming kunnen zijn. In de meeste gevallen zal het goederenver voer tussen Nederland en Zwitserland niet meer dan 24 uur in beslag nemen. Door de vroege aankomst in Basel en SCHUIMRUBBERMATRAS Voor de handel: N.V. vjh GEBR. PETERS N.Z. VoorburgwaJ_2 - Amsterdam-C. (Van onze Parijse correspondent Gisteren wao het een jaar geleden dat generaal De Gaulle officieel en „langs wettige weg" terugkeerde aan de macht: met 329 stemmen voor en 224 tegen verleende de Franse Natio nale Vergadering „de meest illustere van alle Fransen" op wie president Coty een beroep had gedaan voor het vormen ener regering, de investituur. De volgende dag kreeg premier De Gaulle de verlangde volmachten voor hervorming van het republikeins staatsbestel. De historische gebeurte nis is van de zijde der overheid met geen enkel ceremonieel herdacht en ook de Parijse dagbladpers is er vrij wel stilzwijgend aan voorby gegaan. Maar voor Parijs is het gisteren toch niet een dag als andere dagen ge weest. Een „volkomen geslaagde" sta king vaei hetmétropersoneel van de ver scheidene syndicale obediënties - met uitzondering van de kleine groep der christelijken - heeft de Franse hoofd stad de gehele dag beroofd van haar veruit belangrykste en meest doeltref fende middel van massatransport. De vier miljoen reizen, die gemiddeld dagelijks in de Parijse métro worden gemaakt, hebben de normale plus de voor de gelegenheid ingezette extra ver voersmiddelen bovengronds uiteraard bij lange niet kunnen verwerken, ter wijl bovendien de verkeerschaos en de verkeersopstoppingen op tal van momen ten en plaatsen allerindrukwekkendst waren: overigens zoals gebruikelijk by dergeiyke gelegenheden. Verscheidene op zich waarschijnlijk geenszins onre delijk te achten looneisen, worden aan gevoerd als motief voor de waarschu wingsstaking, die voorts vooral van be lang was te achten als eerste niet ver smade symptoom dat de arbeidersklasse weer te vinden zou kunnen zijn voor „eenheid van actie". Volgens de commu nistische slogan is „eenheid van actie" daarbij bovendien ook de weg om zich te ontdoen van de „pouvoir personnel", de persoonlijke macht. Voor nuchter oordelende waarnemers zal echter ook een spectaculaire sta king als die van gisteren vooral aan tonen dat, „persoonlijke macht" of niet, in Frankrjjk de essentiële democrati sche vrijheden en rechten inclusief der halve het stakingsrecht, nog altyd ge ëerbiedigd worden. De vraag is zelfs, of deze eerbiediging niet goeddeels aan de gewraakte „persoonlijke macht" is te danken. de facilitieten van de Zwitserse douane is het voorts mogelijk snel door te rij den naar Oostenrijk en noord-Italië, zo dat ook het vrachtvervoer per rail naar deze landen kan worden bespoedigd. „Nog weinig bevredigend" noemt het verslag van de Algemene Reken kamer de stand van zaken van het Grootboek Woningverbetering, dat, naar men zich herinneren zal, in ver band met het huurblokkeringscom- promis bij de jongste huurverhoging op 1 augustus 1957 in werking trad. Wij vinden dat te vriendelijk uitge drukt. Niet alleen blijkt, dat 23 sep tember 1958 nog altijd een aanmerke lijk deel van de in de termen vallende huiseigenaren geschat op 60.000 van de 300.000 in gebreke was met zijn aanmeldxngs- en stortingsplicht, maar en dat interesseert ons hier op de eerste plaats bovendien bleef het Grootboek ernstig ten achter bij de afdoening van zijn administratie. Degenen, die destijds bij de behan deling der wet op de te verwachten administratieve rompslomp wezen, hebben tot op dit ogenblik het gelijk aan hun zijde. En zij, die hun verzet tegen deze blokkering van de helft der toenmalige huurverhoging baseer den op de kennelijke onbillijkheden van dit politieke compromis tegen over de huiseigenaren, krijgen door de gebrekkige administratie nog een onbillijkheid meer om hen in hun afkeer te stijven. Want de stortings- plichtige mag op zijn minst verlan gen, dat hij snel een antwoord krijgt op zijn verzoek om deblokkering en ontheffing, of om enigerlei andere verandering in zijn verplichtingen. Doch het Grootboek heeft maar liefst een kleine 90 pet van de hierover binnenkomende papierwinkel niet kunnen verwerken (van de verzoe ken om deblokkering is zelfs nog niet één procent in behandeling geiiomen). De Rekenkamer, die ons nog in kennis brengt met enkele andere af- voerwegen van 's rijks formulieren stroom terzake, spreekt berustend de hoop uit, dat de minister er in dit lo pende jaar in zal slagen de beide bo vengenoemde euvels uit de wereld te helpen. Wij zijn op dit punt even nieuwsgierig als de Rekenkamer, maar wij zijn ook nog benieuwd of de minister zowel de ontbrekende huiseigenaren op het spoor kan ko men als de administratie saneren, zon der een aanmerkelijke verdere kos tenverhoging voor deze Grootboekor ganisatie. Dat zullen we bij de ko mende begrotingen kunnen verne men. In ieder geval versterken de mededelingen van de Rekenkamer ons in de mening, dat een politiek huur- blokkeringscompromis, als waarmee wij in 195 7 gezegend werden, in de rij der huurverhogingen rijkelijk ge noeg, ja eigenlijk één te veel is. BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BH KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TjEL. 223596 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en vrij zonnig weer met zwakke tot matige zuidwestelijke wind en hogere temperaturen dan vandaag. Zon: 4.25-20.51. Maan: 3.12-17.44. temp. neersL Station Weer heden max. afgel. 7 uur gist. 24 uur Stockholm regen 12 20 5 Oslo regenbui 8 18 5 Kopen nage- licht bew. 11 19 0.2 Londen half bew. 7 16 0.5 Amsterdam onbewolkt 12 18 0.3 Brussel zwaar bew. 11 19 0 Luxemburg zwaar bew. 11 19 0 Parijs zwaar bew. 11 22 0.2 Nice zwaar bew. 16 21 0 Berlijn zwaar bew. 12 22 0.3 Frankfort zwaar bew. 12 22 0.6 München regen 12 19 0.1 Zürich regen 11 21 2 Genève licht bew. 12 21 0 Wenen zwaar bew 15 15 3 Rome onbewolkt 15 21 2 Advertentie De Engelse familie Marks zit het avontuur in het bloed. In september a.s. hoopt zij de haven van Newhaven te verlaten om parels te gaan vissen in de Timorzee De familie bestaat uit vader John Bernhard, een 31-jarige scheepswerktuigkun- dige, moeder Joy en de zeven jaar oude Philip David. Drie jaar geleden heeft de heer Marks een trawler gekocht. Daar moest nogal wat aan worden gedaan. Thans is de „Boy Erich" echter geheel zeewaardig. Op de grote reis zullen ook vier duikers met de familie meegaan. Zij vormen een vriendenkring. Ook zal er een dikke stapel leerboeken aan boord worden gebracht, want de studie van zoonlief moet volgens de plannen gewoon doorgaan. Tien jaar geleden heeft de heer Marks dit allemaal reeds uitgekiend. "Hij diende toen bij het Engelse leger in Malakka, waar hij, naar beweerd wordt, veel tijd had om van zijn grote avontuur te dromen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1