Vele toonkunstenaars voor te zware taken „Maatschappelijk werk nog te veel in sfeer van armenzorg DAGPUZZLE DRAADLOOS CONTACT Wisselende Visie op r B 'M H M VJ33?' U J~ V J =wTjf> Alfredo Aantal musicerende leken veel minder dan vroeger Navo-bedevaart naar Lonrdes Jagers moeten woerden schieten Studiedagen op Bouvigne Auteurs ivensen meer geld van hun hoeken E re-doctoraten Vanavond 1st er en naar llcl^vt'iiittttcn van een Jang Gezin i;" Radio-V aficana MAANDAG 8 JUNI 1959 PAGINA 4 Boodschap van de Paus Mgr. Alfrink spreekt N ederlandse militairen toe Verkoop van lucht buksen aan banden? Benoemingen Spoorweghalte voor Leiden-Zuidwest Noorden heeft gebrek aan pioniers Bosbrand bij Hilvaren- beek Twee Nederlanders in Genève omgekomen In brandend gebouw in rook gestikt De avonturen van Kuifje en Bobbie 7—" 7™ ÏT" W~ IS Wii jcillcPTi naar: AUW! p 'i óp ij f me zéér. ,Jk... 0 9 -*> f^*\ TV* v /C- W OJEEE! AUW! Woe ha! Woeha! Met dat alles we ten we nog steeds niet waar Mijnheer Zonnebloem ver dwenen ("L ia V I. Dat was een prachtige film. Ik vraag me af waarom onze krant er zo'n slechte recensie van gege ven heeft. De critici hebben weilichi te veel aandacht besteed aan de recla me terwijl wij te veel aandacht hebben besteed aan de kritiek. Op de in Hilversum gehouden 79ste wat echter een keuring door een be- algemene jaarvergadering van de Ko- voegde cotmmissie nodig zou maken en ninklijke Nederlandse Toonkunstenaars hij legde deze gedachte ter bestudering Vereniging zijn als algemeen voorzitteT l voor aan de secties privé-muzieklera- en bibliothecaris resp. herkozen de ren en leerkrachten aan muziekinstel- heren prod. dr. K. Ph. Bernet Kempers iingen. en Paul LoeweT. In de plaats van de. eerste secretaris van de vereniging, prof. dr. .los Smits van Waesberghe. die zich niet meer herkiesbaar stelde, benoemde de vergadering de heer Ni co Dekker en als tweede secretaris de heer Paul Niessing. Prof. dr. Smits van Waesberghe heeft van 1945 af het algemeen secretariaat en het directeur- schap van de vereniging waargenomen, waarvoor hem de erkentelijkheid van hoofdbestuur en leden te beurt viel. Prof. dr. Bernet Kempers heeft in ztjn openingswoord gesproken over:: ..Cultuurspreiding en Cultuurversprei ding". Na er op gewezen te hebben dat het begrip spreiden een gelijkmatige ver deling betekent, zei spr. dat de cultuur echter niet gespreid, maar verspreid ligt. Zij is veelzijdig, verscheiden en ongelijk verdeeld. Onze tijd beschikt als geen andere Over middelen om de cultuur te verspreiden: de radio, de grammofoon, de film. Indien die wer kelijk goed werden gebruikt, zou ieder uil de rijke verscheidenheid van cul tuur voor zich Runnen kiezen waaraan hij behoefte had. Juist in deze tijd wor den allerwége symfonie-orkesten opge richt en muziekscholen met vakoplei ding, conservatoria en muzieklycea ge sticht. Enerzijds kan de toonkunste naarsstand zich daarover verheugen, daar hierdoor posities geschapen zijn voor velen, maar anderzijds worden ook noodgedwongen velen geroepen tot ta ken, waarvoor zij niet allen bekwaam zijn. De vele orkesten maken het moei- lflk een of twee super-orkesten in het leven te houden: het is dikwijls niet aantrekkelijk een provinciaal orkest en een provinciale lespraktijk op te geven om een zware, verantwoordelijke en naar verhouding niet veel beter betaal de plaats in een der beste orkesten in te nemen. De vele muzikale vakoplei dingen maken het gemakkelijk een mu zikale loopbaan te kiezen; er komen op deze wijze te veel musici, voor wie in derdaad wel meer plaatsen zijn dan vroeger maar wanneer deze plaatsen eenmaal bezet zijn, zijn zij dat voor een mensenleven. Er zullen dus steeds veel particuliere muziekonderwijzers blijven. Deze hebben een zwaar be staan door de concurrentie van de ge subsidieerde muziekscholen, die tegen prijzen onderricht geven, waarvan de niet-gesubsidieerde muziekleraar niet leven kan. Hierna speelde de referent met de gedachte van een subsidiëren per leer ling ook aan bona-fide privé-leraren. Het Nederlandse detachement van 800 personen met 24 zieken, is pa de Franse afvaardiging de grootste van de gehele NAVO-bedevaart, welke thans te Lour- des vertoeft. Mgr. dr. B. J. .Alfrink, de Nederlandse legerbisschop is in gezel schap van hoofdlegeraalmoezenier mgr. Van Straelen en van generaal Warringa met de militaire trein naar Lourdes ge reisd en op het station welkom geheten door mgr. Bodre, de Franse hoofdaal moezenier. Met de Nederlandse groep reizen als gasten mee twee katholieke militairen uit Noorwegen en twee mili tairen, die in de Poolcirkel op patrouille zijn. De bedevaart neeft sedert de aan komst met bijna ononderbroken regen buien te kampen gehad. Nadat zater dagavond een nachtwake gehouden is, heeft kardinaal Feltin zondag in de ba siliek Pius X in tegenwoordigheid van kardinaal Wendel en van de Duitse mi nister Von Strauss de pontificale H. Mis opgedragen. Tijdens de Consecratie brachten bazuinblazers der parachu tisten het eresaluut. Na het Evangelie las kardinaal Feltin een persoonlijke boodschap voor van de Paus. De H. Vader schreef, dat h]1 veel heimwee heeft naar Lourdes, dat hijzelf verschillende malen bezocht heeft. Ver volgens ging Paus Joannes XXIII in op de tekst van Petrus: ..Staat sterk en stevig in uw geloof." In een aparte bijeenkomst van de Ne derlandse militairen heeft mgr. Alfrink, die onvermoeibaar alle gebeurtenissen bijwoont, de militairen toegesproken. Het detachement vertrekt morden en arriveert woensdag in Roosendaal. De fout van de cultuurspreiding acht te inleider voornamelijk hierin gelegen, dat eenvoudig de grote stadscultuur als norm genomen wordt en opgedrongen aan de provincie, die van nature een ander, maar geen minder cultuurleven bezit. Daar bovendien velen, die vroe ger enthousiaste dilettanten geworden zouden zijn. nu gemakkelijker de muziek als vak gaan kiezen, dreigt de klank bodem van elk gezond muziekleven weg te vallen: de musicerende leek. Radio er grammofoon maken het bo vendien zo gemakkelijk muziek te ho ren. zonder deze zelf te kunnen voort brengen en toch kan men deze in wer kelijkheid slechts goed genieten, wan neer men zelf ook musiceert. Aldus prof. dr. Bernet Kempers. Spreker drukte alle leden op het hart deze ontwijfelbare waarheid voortdu rend onder de aandacht te brengen: ..Het begrijpen en genieten van muziek begint bij het zelf musiceren. Muziek is in de eerste plaats een spel, het boeiendste en volmaaktste spel dat er bestaat, een spel dat aan alle geeste lijke en psychische, maar ook aan fy sieke eigenschappen appelleert en de speler- onvermoede diepten en waarden van dse eigen persoonlijkheid en van de mensheid openbaart. Eerst in de twee de plaats is de muziek een fenomeen om naar te luisteren en dit fenomeen openbaart zich het zuiverst aan hen, die zelf spelend getracht hebben in haar geheimenissen door te dringen." De Kon. Ned. .lagersvereniging pleegt met bet ministerie van justitie overleg over een wettelijke regeling voor verkoop van luchtbuksen, die van speelgoed tot gevaarlijke wapens zijn ontwikkeld en die door iedereen vrij aangeschaft kunnen worden. Dit heeft de voorzitter van de vereniging, mr. J. O. Thate, zaterdag op de jaarverga dering in Utrecht medegedeeld. Spr. pleitte voor een uniforme regeling voor verongelukt of door honden gedood wild waarover thans op de meest ver schillende manieren beschikt wordt. Zeer grote schade wordt door stropen de en door hun eigenaren verwaarloos de honden gedaan aan wild. wol- en phiimvpe. Hef is een els van dierenbe scherming dat hiertegen legaal kan worden opgetreden, aldus de voorzitter. De vereniging overweegt de stichting van een Nederlands jachtmuseum dat voor de kennis van de levende natuur en ter voorlichting van het publiek van grote waarde zal zijn. Uitvoerig bracht mr. Thate de regeling van opening en sluiting van de jacht ter sprake. De ha zenstand die vorig jaar door ziekten zeer geteisterd is. zou bij een latere opening dan 15 oktober gebaat zijn ge weest. maar de belangen van bepaalde categorieën van jagers hebben die ope ningsdatum toch doen aanhouden. De eendenjacht zal met twee weken in fe bruari verlengd worden teneinde het surplus aan woerden te kunnen verklei nen. Dit surplus valt eenden op het nest of met kuikens lastig, met gevolg dat broedsels en gehele tomen kuikens ten gronde gaan. De voorzitter deed een beroep op de jagers vooral woerden te schieten. Bij K.B. is benoemd tot notaris te Wieringerwaard O. J. Reijntjes, kandi daat-notaris, wonende te Groningen, in de plaats van J. Koomen. eervol ont slagen. Voorts is bij K.B, benoemd tot nota ris te Hoogwoud P. W. Bjjlsma, kandi daat-notaris te Hoogwoud, in de plaats van mr. H. de Boer, overleden. Bij K.B. is bepaald, dat de notariële standplaats te Sas van Gent, openge vallen tengevolge van het eervol ont slag van J. A. M. van Esbroeck niet zal worden vervuld. Hetzelfde is bepaald ten aanzien van de standplaats te Aardenburg, opengevallen tengevolge van het ont slag van P. G. <L van der Schrieck. (Van onze Utrechtse redacteur) Binnen enkele maanden zal worden begonnen met het handwerk voor het maken van een spoorwegviaduct in de Lammenschansweg te Leiden, welk via duct eind 1960 gereed zal zijn. Tevens wordt daar een eenvoudig haltegebouw geplaatst met een plaatskaartenkantoor, wachtruimte en rijwielstalling, ten be hoeve van Leiden-zuidwest. De spoor wegen en de gemeente dragen elk voor de helft in de onkosten ongeveer twee miljoen bij. Het stationnetje wordt pas met de winterdienstregeling 1961 in gebruik genomen. Canada zal in 1961 een kunstmaan lanceren in samenwerking niet de Ver enigde Staten aldus heeft de Canadese minister-president, Diefenbaker, zater dag te Prince Albert in Saskatchewan bekendgemaakt. (Reuter). KRUISWOORDRAADSEL Het eigen karakter en de functie van het individueel maatschappelijk werk worden nog niet of onvoldoende ge waardeerd en erkend. Dit vindt zijn oor zaak o.a. in de historische groei, van de charitatieve organisaties uit, waardoor het maatschappelijk werk nog te zeer gezien wordt als bedoeld voor bepaal de, min-vermogende groepen, waarop zich blijkens een enquête ook nog een groot deel van het werk concentreert. Een andere oorzaak is het ontbreken van een juiste taakstelling bij de maat schappelijke werkers zelf, die te weinig in staat zijn om deskundig werkelijk maatschappelijk werk te doen en zich nog te veel zouden lenen om activitei ten te vervullen welke tot het maat schappelijk werk in geen directe relatie staan Er is een discrepantie tussen de inhoud van het maatschappelijk werk en de feitelijke organisatorische struc tuur: het maatschappelijk werk als aanpassingshulp heeft een eigen, des kundige taak, verschillend van en an ders georiënteerd dan de charitatieve organisaties. Maatschappelijk werk in dienst van deze organisatie schept pro blemen: het feit dat beroepskrachten verantwoording schuldig zijn aan vrij willigers in de charitatieve sector, roept spanningen op. Tenslotte is het maatschappelijk werk nog inefficient georganiseerd. Aldus vatte drs. H. van Roosmalen zaterdag de voornaamste punten sa men, die in de discussies van de voor gaande dagen ter sprake waren ge bracht door de leden van de Katholie ke Vereniging van Maatschappelijke Werkers ,.Dr. Ariëns". Op kasteel Bou- vigne in Breda hadden zij hun jaar lijkse studiedagen gehouden. De discus sies waren ingeleid door dr. J. Pon- sioen. die een aantal interessante vra gen had opgesteld. Drs. van Roosma len merkte op, dat de congressisten zeer sterk waren geweest in het geven van negatieve analyses, maar dat de po sitieve gedachten in algemeenheden wa ren verzand. Op de vraag, of het moet komèn tot een verplichte volksverzeke ring voor geestelijke volksgezondheid, uit welk fonds behalve psychiatrische behandelingen ook het werk van de maatschappelijke werker^ gefinancierd zou worden (enigszins analoog met de ziekenfondsen) werd geen duidelijk ant woord gegeven. Enerzijds is het feit, dat men er thans niet voor hoeft te beta len, van belang voor de waardering van buitenstaanders: anderzijds zou een dergelijke verzekering het maat schappelijk werk uit de sfeer van de armenzorg kunnen halen. Hoewel het maatschappelijk werk ér nog niet in geslaagd is, die positie te verwerven welke het krachtens zijn éigen aard zou toekomen, zag drs. van Roosmalen toch gunstige tendenzen, niet alleen bij het maatschappelijk werk zelf, maar ook bij de centra, waar men zich is gaan bezinnen op de orga nisatorische structuur. De slotzitting werd bijgewoond door de bisschop van Groningen, mgr. P. A. Nierman, die wees op het gebrek aan katholiek kader, waarmee men in het noorden te kampen heeft, ook in de sec tor van het maatschappelijk werk. Hij deed een beroep op de maatschappelij ke werkers om, wanneer in het noor den krachten worden gevraagd, te den ken aan de missionaire taak die de ka tholieke Kerk daar te vervullen heeft Enige hectaren bos en heide In de Beekse bergen onder de gemeente Hilvarenbeek zijn zaterdagavond ten offer gevallen aan een bosbrand. Door het energiek optreden van de brandweer van Hilvarenbeek en Goirle, de bedrijfsbrandweer van de N.V. Van Puijenbroek te Goirle en een veertigtal mi litairen kan het vuur snel worden ingeperkt. Met het oog op de herdenking in Dor drecht van de honderdste geboortedag van de dichter Jacques Perk heeft de Vereniging van letterkundigen zater dagmiddag in de Merwestad haar jaar lijkse congres gehouden. De bijeen komst stond onder leiding van prof. dr. G. Stuiveling. Deze sprak in zijn ope ningswoord o.m. over de actie, die de vereniging voert ter verkrijging van een groter aandeel voor de auteur in de eco nomische opbrengst van een boek. De vereniging eist een minimum van tien procent. Prof. Stuiveling wees verder op de naar zijn mening onjuis te verhouding tussen de honorering van kunstenaars, wier inkomen veilig ge steld wordt door de rijksoverheid, en die van individueel werkende kunste naars. De laatsten moeten, aklus de voorzitter, een actie gaan voeren tot veiligstelling van bepaalde economi sche waarden. In de plaats van de heer Gabriel Smit die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer Michel van der Plas uit Aer- denhout in het bestuur gekozen. Tijdens de vergadering werd mevr. Marie Schmitz uit Dordrecht benoemd tot erelid wegens haar verdiensten voor de Nederlandse letteren. De vergade ring ging akkoord met het voorstel van het bestuur om plannen uit te werken voor de vorming van werk- en belan gengroepen voor toneelschrijvers, au teurs van kinderboeken, vertalers van literaire werken en schrijvers van non- fiction. Zaterdag hééft de universiteit van Notre Dame in de Ver. Staten het ere doctoraat verleend aan kardinaal Ot- taviani, pro-secretaris van de congre gatie van het H. Officie. Zondag heeft dezelfde universiteit het eredoctoraat toegekend aan kardinaal König, aartsbisschop van Wenen. Tij dens deze plechtigheid heeft de voorzit ter van de Atomic Emergency com mission een toespraak gehouden. NIJMEGEN, 6 juni. Geslaagd voor M.O.A. pedagogiek: mej. E. M. J, Meeuwissen (Nijmegen), mej. A. G. J. L. Wessels (Nijmegen), mej. A. M. L. P. van Kempen (Den Bosch) en mej. M. H. Jansen (Vogelenzang). Geslaagd voor het artsexamen: de heer A. M. H. J. G. Sluyters (Ravenstein). LEIDEN, 6 juni. Geslaagd vooor het kandidaatsexamen Nederlands recht: mej. C. E. H. van den Berge (Voor burg), mej. P. van der Windt (Vlaar- dlngen), mej. E. van Ditmarsch (Haar lem) en de heren B. J. H. Holties (Delfzijl) H. E. van Delden (Groenlo) en R. Haverschmldt (Heerlen)'. Het eerste lustrum van de Eurovisie werd zaterdagavond, laten wij zeggen, gevierd met een rechtstreekse uitzen ding uit twaalf verschillende Europe se landen, die elk voor zich kwamen met een specimen van wat men ter plaatse onder een „amusementspro gramma" verstaat. Vooraf dient ge zegd te worden dat het hier althans ging om een technische prestatie van dè eerste en indrukwekkende orde, voor welke niet minder dan 800 technici en artisten verantwoordelijk waren. Het verliep alles natuurlijk niet helemaal gladjes daar waren enkele geringe geluidsstoornissen en ietwat abrupte overgangen, maar over het geheel geno men stak de zaak toch goed in elkaar en stapte men onbekommerd over van Kopenhagen naar Londen of van Mi laan naar Bussum. Het geboden amusement op zich was overigens van zeer wisselend gehalte. En wij kunnen bijvoorbeeld niet aanne men dat de Franse t.v. in dit opzicht ook maar enigszins representatief was vertegenwoordigd met de nogal stomp zinnige sketch van de „viool-virtuoos" Boris Steinberg, noch dat men bij de BBC niet anders had kunnen verzin nen dan de larmoyant-kitscherige ver toning die een fantasie op een thema uit het Warschau-concert „opleverde". Het best kwam, naar onze smaak, Luxemburg voor de dag, waar mén ons Gilbert Becaud met een voortreffelijk gezongen en Ook geregisseerd chanson voorschotelde. Ook Nederland sloeg lang geen slecht, zij het we] dave rend gek, Figuur met het optreden van „Dorus en zijn Gabbers", dat althans aanleiding gaf tot gaaf lachwerk. Voor de rest viel het alles dan zo'n beetje tussen hangen en wurgen uit. Afgezien dan van de Belgen, die met een bloed serieus optreden van een ballet in de grotten van Dinant kwamen, een optre den dat Opviel door allerlei weelderige artistieke misvattingen: afgezien ook van de Italianen, die ons verplaatsten naar de Scala in Milaan, waar Anna Moffo en Franco Corelli zeer fraai een scène uit Verdi's „Othello" zongen, een scène die overigens het akelige lot trof van even plotseling als wreed te worden afgeknapt. En dat Verdi en Othello nog eens ooit, samen met Dorus onder de afdeling amusement zouden worden gerubriceerd, hebben zij zeker nooit durven verwachten. Vóór dit alles tezamen genomen toch wel bonte en onderhoudende Eurovisie- feest was de KRO deze avond aan bod feweest. Met o.a. een indrukwekkende, ocumentaire herinnering aan de D-day van 15 jaar geleden. De ietwat opge wonden commentaar trof hierbij overi gens niet helemaal de juiste toon, In „Stukjes en beetjes", een .pro gramma rond een oude grammofoon" kon men een zorgeloos gevalletje aanschouwen, waarin Joekie v.d. Valk en Henk Elsink zoveel aardige dingen deden als het scenariootje hun toeliet te doen. En dat waren er genoeg om er zich niet al te opvallend mee te amuseren. H.Hn. In de Radioscoop van de AVRO, die opent met de Hollandse Rhapsodie van Hugo de Groot, gespeeld door het Pro menade-orkest onder leiding van de di rigent zelf, wordt een indruk gegeven van de vakantiesfeer in Valkenburg, Amsterdam en Scheveningen. Als vir tuozen treden op de Hollands-Hongaarsé violist Primas Pali Lakatos en Pierre Palla, die het orgel bespeelt. Onder re gie van Dick van Putten wordt „Cir cus Spencer", een door hemzelf ge schreven hoorspel, voor de microfoon gebracht. Medewerkenden z]jn Piet te Nuyi sr., Dries Krijn, Fé Sciarone, Frans Somers en Huib Orizand. Jo« Cleber zorgt voor de finale. aver ten tie Toebehoreo v d Adiossevisystemen ADDRESSOCRAPH - ADREMA - BRADMA FA VAD - CITOCRAF etc Adresse©'platen Omramiriqon Ruilen Opbe'qfedon en -lusten etc N.V AMMEFA - AMSTERDAM Vraagt offerte (Tol 020-539411 Een Nederlander en een Nederlandse zijn in de nacht van zaterdag op zondag In Genève om het leven gekomen in een flat gebouw, waar brand was uitgebroken. Om dat zij in hun eigen appartement op een van de verdiepingen met rookverstikking werden bedreigd, trachtten ze het bran dende gebouw uit te vluchten, waarbij zij per ongeluk de trap naar de kelder af daalden. Daar zijn zij door de rook be dwelmd geraakt en gestikt. Brandweerlie den hebben hen later aan de voet van de trap in de kelder gevonden. De man en de vrouw waren gekleed in pyama. Hun stof felijke overschotten zijn overgebracht naar een ziekenhuis. De consul-generaal van Nederland is van het ongeluk op de hoogte gebracht. DE ZONNETEMPEL door HERGE 37 by Uitgeverij Casterman 2 i 6 7 8 9 10 11 12 16 17 Horizontaal: 1. Europeaan - 1. oersteld - 6. plaats in Limburg - 8. daar - 9. vogel 10. ver nis 11 vertragingstoeste! - 12. uitgave (afk - 14 deel van zen Franse ont kenning 15 treiteren 18. inviteren 19 drank. Verticaal: 1. vogeleigenschap - 2. gast - 3. moment - 4 bedachtzaam - 5 leervak op school - 6 kweken - plaats in Belgié - 13 toespraak - 16. kleeimiddel - 17. zoog dier OPLOSSING 5 JUNI 1. mode - 2. Oder - 3 Deli 4 Erie 5 kris - 6. r< de 7 idee - 8. seef - 9 13 bres - 14. reet - 15. Eede 16 stel gram - 10. rage - 11. Agen - 12. mens - DINSDAG 'IIIIHIMIIIIIIIIIIHIIllliMIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIMIIIIIinillllllll HILVERSUM 1. 402 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7,o0 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en li turg. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Wa4 rst. 10.15 Caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Chansons. 11.50 Caus. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.03 Gram 12.30 Land- en tuinb.meded 12.33 Gram 12.50 Act, 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Gram. 13.30 Amus. muz. 14 00 Pianorecital. 14.25 Gram. 14.35 V d. vrouwen v h. land. 14.45 Ge- var. progr 16.30 Ziekenlof. 1740 Beursber 17 45 Regeringsuitz.: Uit- vvisselingsprogr. over Joego-Slavië 18.00 Amateursprogr 18 20 KVP. nol. caus. 18.45 Pianospel 1900 Nws 1910 Act 19.25 Sportpraatje 1935 Gram 20.30 Orm. ork.. groot koor en sol. 21.45 Caus. 22.15 Orgelconc. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.35-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. - AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.30 Gram VPRO: 7.50 Meditatie AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gvm. 910 De Groenteman. 9.15 Jram. 9 40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 11.00 V d. zie ken. 12.00 Dansmuz. 12.20 Regerings uitz.: 12.20 Landb. rubr 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 1300 Nws. 13.15 Meded. of gram 13 20 Promenade-ork. 13 55 Beursber 14.00 Mijn naam is Cox. hoorsp. 15.00 Blaastrio. 15.30 V d vrouw. 15.45 Vo cale polyfonie 17.30 Orgel en zang 18.00 Nws. 18.15 Pianospel 18.30 The- aterork. 1855 Paris vous parle 19.00 Gram. 19.45 Filmnraatje 20.00 Nws. 20.05 Gram 20 40 Hoorso. 21 20 Lichte muz. 2140 Rendez-vous in Israël, reisren 22.00 Hawaiian muz 22.15 Act. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v New Vork. 2321- 24.00 Gram. ENGELAND. BBC Home Service. 330 m 12.00 Ork conc. 15.30 Lichte muz. 1900 Gram. 20.00 Gevar, muz 21.45 Donderdagavondeonc. 22.45 Pari. overz. 23 06-23 36 Pianorecital ENGELAND. BBC Light Progr, 1500 en 247 m - 12.00 Gram 12.30 Nws. en progr. v. d. arb 13,30 Nws en gevar muz 15.00 Dansmuz 15 45 Lichte muz. 17.15 Pianospel 17.30 Nws. en samenzang 18.35 Weerber en nws. 18.38 Act. caus. 20 30 Nws en gevar muz 22 00 Gram 22:40 Ge var. muz. NDR/WDR., 309 m. - 12.00 Lichte muz., 13.15 Gevar muz 16.00 Ork conc. 1745 Orgelspel. 17.55 Lichte muz 19 55 Pianospel 20 15 Verz. pro gr 23.30 Kamermuz 0.10-1.00 Dans muz. FRANKRIJK 3 235 en 280 m. - 12 05 Ork conc 14 10 Solistenconc 16 25 Gewilde muz. 17.00 Kamermuz 1725 Gram 1916 Knapenkoor 2000 Kamermuz. 2150 en 23.13 Gram. maandag 8 juni 22.15 uur - „Dodelijke gevaren" in Zuid-Amerika. woensdag 10 juni 22.15 uur - Vatikaanse wetens waardigheden Golflengten: 25^67: 31ml0: 41m21; 196m2. donderdag 11 juni 17.00 uur Jozef Zimmerman voert bo het orgel muziek uit van Bach. t en S^hroeder. Golflengten: 25n-i87- 31ml0: 41m21: 196m2 vrijdag 12 Juni 22.15 uur Wat denkt de H. Stoel over (NB programmawijziging voorbe houden vanwege actualiteiten) DAGvtj.tkS' 21 on uur Gezinsrozen- •-„„—e. r n06m2) Golflengten: 25mfl7: 31ml0: 41m21: 196m2. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii BRUSSEL, 324 m. - 12.00 Gram 12.15 Pianosoel. 12.34 Pianospel.-13.il Gram 1545 Gram. 16.00 Koersen 16 20 Gram 16 30 Gram 1710 Piano recital. 18.00 De jeu»d musiceert 19 30 Gram 20 00 Gram. 2100 Dans muz. 21,45 Gram. 22.40 Konkrete muz. 484 m.: - 12.00 Gram 12.30 Chan sons. 13.20 Gram. 14.45 Ork. conc 15.20. 15 30. 16 05 en 16.30 Gram. 18 30 Gram 2000 Symf. ork. en sol. NTS: 20.00 Journ. en weerovèrz 20.20 Filmprogr. 21.00-22.30 Speel film. DUITSE TV-PROGR. 17.00 V. d. kind 17.10 V d. jeugd 17.30-18.00 Documentair progr (Re gionaal orogr.: NDR: 18 45 Die Nord schau. WDR: Hier und Heute 19.25 WDR: Circus op reis. 19.30 NDP Schoolzftten voor volwassenen.) 20.0" Nws 20 20 Gezelschapsspel 21.25 Anecdotes FRANS BELG. TV-PROGR. 19.00 Waals progr 19.30 Luchtvaart kron. 20.00 Journ. 20.30 Film. ±22.0( Rep Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG. TV-PROGR. 19.00 De Liberale Gedachte en Actie 19 30 Nws 20.00 Blijf jong 20.15 Do- ■umentair progi 20.40 Perry Como Show. 21.25 Filmdoeumentaire. 21.50 Pianorecital. 22.10 Nws. en journ. Bobbie...Hier, Bobbie'., „ótop!... Hu is 't genoeg Psttt! ...óehor! ...Jij stilstaan, sehor..Jij naar mij luisteren. .03» NX vto. Va- Copyright P. I. 8 Box 6 Copenhogen MOCO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4