1 Honderden gymnasten defileerden door Haarlem Vlees Kapelaan C. Wenneker viert zilveren priesterfeest Interscholaire atletiek op H.B.C.-terrein MISTER MISTER MISTER Demonstraties in Noordersportpark Leerlingenuitvoering Aad en Jan Plas Veel spanning met bisschop pelijke belangstelling Uit STAD I en STREEK Bedenkelijke grap van scholier lil KATHOLIEK TURNFESTIJN D WIE IS g WAT DOET z MAANDAG 8 JUNI 1959 PAGINA 5 Haarlem e.o. Films toneel Muziek ïversen Waterstanden gelukkig Burgerlijke Stand Haarlem Examens Rijkskweekschool Haarlem Clubavonden Oranje Zwart „Oud-Heemstede- Bennebroek" naar Nijmegen Instructie-weekend op „Wisselseveld" Brand in Kennemer- duinen Receptie Bromfietser aangereden door losschietende aanhangwagen Voetgangster aan gereden A. Oosterdijk wordt 80 jaar Aanwinsten r.-k. leeszaal Softballcompetitie U itslagen D.S.S.-jubileumtoernooi groot succes Gepoogd eindexamens in bezit te krijgen Schilder gedood bij botsing met bus BLOEMENDAAL Ingesloten wegens diefstal Getuigen gevraagd HEEMSTEDE Politie gaat vissen HA ARLEMMERLIEDE Zomerweg en Liewegje worden verbeterd Beurs van Amsterdam V De tweede dag van het katholieke turnfestival in de Spaarnestad waar over men elders in onze courant meer kan lezen stond in het teken van de demonstratie. De prachtige sportdag Werd geopend met een H. Mis, in de open lucht opgedragen door de natio nale sportadviseur van de Nederland se Katholieke Gymnastiek Bond, rec tor P. J. Boymans, welke door alle medewerkenden op de grote overdekte tribune werd bijgewoond. Met de Nas- saulaan als beginpunt werd na het middaguur een optocht geformeerd, die, mede door het bijzonder fraaie Weer, veel belangstelling kreeg, onder hieer van het Haarlemse gemeentebe stuur, dat zijn interesse bovendien liet hlpken door een ontvangst ten stad- huize, „een hoge uitzondering op zon dag," zoals loco-burgemeester D. J. A. Geluk in zijn welkomstwoord zei. De heer Geluk, die onder zijn gehoor tal Van autoriteiten uit de wereld van de sport aanwezig wist, schroomde niet Ie doen uitkomen, dat, hetgeen Haar lem voor de sport doet, nog altijd te Weinig is. „Wij moeten helaas roeien biet de riemen die we hebben," zei spreker. Hij hoopte, dat de ogen van hen, die in dit opzicht wei belangrijke stappen konden zetten, spoedig zouden opengaan, ten voordele van de steeds Roeiende schare sportjeugd. De voor ster van de N.K.G.B., de heer M. P. *if>eijmakers die, als burgemeester van Stramproy in hetzelfde schuitje te zitten als alle gemeentebestuur- CINEMA PALACE: The big country, 14 j.; .2 en 7.30 uur. ÏRANS HALS: Meisjes op bestelling, ontr. LlDO: Sahara, 18 j.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Vrijheren van het woud, a. 1. Do.-cyclus: Vrouwenbungalow, str. volw. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. REMBRANDT: De geheimzinnige passagier, 14 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. HOXY: T.m. do.: De charge der Vaquero's, 14 jaar 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Als de kraanvogels overvliegen, 14 jaar. Vooraf: Rembrandt; 2.15, 7, 9.15 u. tolNERVA: T.m. WO.: Koningin Christina, 18 jaar 8.15 uur. Do.: De nachten van Caberia, volw.; 8.15 u. Maandag 8 Juni .JHdsschouwburg, 8.15 uur: Toneelver- z"lglhg „De Kennemer Kunstkring met. onUebrand en Blaren. Dinsdag 9 juni .Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging V.Z.O.D. met Sabrina. OPERA Maandag 8 juni Concertgebouw, 2.15 uur: Bastien en Bastienne van Mozart o.l.v. Marinus Adam, m.m.v. N.Ph.O. Solisten: Corry van Bec- kum, sopraan; Henk Meijer, tenor; Otto Couperus, bas. Maandag 8 juni Grote Kerk, 3.304.30 uur: Beiaardbespe- llng door Arie Peters. Dinsdag 9 Juni Concertgebouw, 7.30 uur: Leerlingenuit voering Haarlems Muziekinstituut. Grote Kerk, 8—9 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Werken van César Franck. Dinsdag 9 Juni .Laurens Costerlyceum, 7.45 u.: Haarlemse Disco-clubStereo-demonstratie. tolWUIDEN. Maandag 8 juni Hoog water: 4.49 u. en 17.12 u. Laag water: 0.34 u. en 12.50 u. Dinsdag 9 juni Hoog water: 5.22 u. en 17.45 u. Laag water: 1.07 u. en 13.22 u. Advertentie 2 Vlees hóórt ELKE deren en zich de gevoelstoestand van loco-burgemeester Geluk derhalve heel goed kon indenken, sprak een kort dankwoord. Er volgde aanbieding van de erewijn, waarna het gezelschap on der leiding van de heer Geluk een rondgang maakte door het Haarlemse stadhuis. Om half drie werd op het EDO-ter- rein het siotprogramma geopend met een vaandelgroet van de deelnemende verenigingen. Temidden van voortref felijk uitgevoerde algemene vrije oefe ningen, grondgymnastiek en een springnummer van de heren, benevens een tweetal demonstraties ritmische gymnastiek, klassikaal brugturnen en een algemene vrije oefening met knots van de damesteams van St.-Raphael uit Den Haag en Advendo uit Rotter dam, vormde het optreden van de Ne derlandse keurploegen uiteraard het hoogtepunt. De demonstratie hoogrek van de he re^ van wie opnieuw de homogeniteit opviel, werd beurtelings uitgevoerd met het ringenzwaaien van de dames. Op de tribunes werd een en ander door een talrijk publiek, dat in alle opzich ten in feeststemming verkeerde, met belangstelling en genoegen gadegesla gen. De prijsuitreiking geschiedde door voorzitter Hoeijmakers, die onder de uit te delen trofeëen een medaille had, beschikbaar gesteld door Hare Majesteit de Koningin, benevens prij zen, afkomstig van het Haarlemse Ge meentebestuur, Haarlems Bloei en di verse kranten. Bij de sluiting konden de organisa toren terugzien op een geslaagd weekeinde, zij het, dat de landenont- moeting op zaterdagavond pas ver na het middernachtelijk uur eindig de. De oorzaak hiervoor moet wor den gezocht in de nieuwe punten waardering, welks toepassing de ju ryleden voor kersverse moeilijkheden plaatste. De Belgen bleken vooral aanvankelijk namelijk, door een an dere interpretatie, tot bijzonder ho ge cijfers te komen, hetgeen de di verse commissies tot tijdrovend ver gelijken en bespreken noopte. De organiserende commissie is zeer dankbaar jegens de Haarlemse gezin nen, die medewerking hebben verleend bij het onder dak brengen van de di verse deelnemers. De onmiddellijke beantwoording van een verzoek dien aangaande heeft grote indruk gemaakt op de organisatoren en mede dank zij deze gastvrijheid der Haarlemse bur gerij zal de Nederl. Kath. Gymnas tiek Bond de beste herinneringen aan Haarlem bewaren. In de propvolle Kroonzaal van Brink- mann hielden Aad en Jan Plas zaterdag avond hun traditioneel geworden jaar lijkse leerlingenavond. Een 45-tal pia nisten, cellisten en violisten hebben zich laten horen, waarbij het dikwijls tot zeer behoorlijke muzikale presta ties kwam Zowel in de elementaire klasse als in de meer gevorderde af- delingen werden uitstekende dingen ge daan. De leerlingenavonden van Aad en Jan Plas kenmerken zich gewoonlijk door veelvuldig optreden van leerlin gen uit één gezin. Er wordt hierbij veel aandacht aan het ensemblespel be steed, hetgeen het huiselijk musiceren natuurlijk sterk bevordert. De families Velthuys, Oortwijn, Nuyens, Vlaming, Grillis en van Trappe zjjn goed verte genwoordigd. De diverse telgen uit deze gezinnen leveren stuk voor stuk reeds prestaties op muzikaal gebied die de aandacht trekken. Ook anderen, zo als Donald Köllerf, Marion van Keu len, Harriet Venekamp, Carel Alphe- naar en Richard Eggink lijken mij dankbare leerlingen te zijn. Over de pedagogische kwaliteiten van Aad en Jan Plas behoeft gezien de resulta ten weinig gezegd te worden. Deze zijn voortreffelijk. De drie laatste werken van het programma waren composi ties van Tartim, Vivaldi en J. Chr. Bach, met begeleiding van een klein strijkorkest. Alles bij eikaar een goede afsluiting van een programma dat toch al opviel door smaakvolle samenstel ling en verzorgde uitvoering. J.L. BEVALLEN van een zoon: P. C. Smit, Plessius; M. de Wit-Heilig: J. C Kan- Boei; J. Zonneveld-Brink; W. Hoek-Ko- linsky. BEVALLEN van een dochter: M. Ton-Vink; M. J. Hullen-Kiekebosch J. F. Meerveld-LiboSanE. C. Zomer dijk-van de Laarschot; G. A. Vermeulen- Bremer; E. M. Wubbe-Janssen. GETROUWD: P. G. Stroet en J. Ste- renberg; R. Wit en G. M. Blom; B. A. Maat en J. van Ravenstejjn. OVERLEDEN: E. Leuveling Tjeenk- Groen, 70 j., Rijklof van Goensplein; C. van Musscher-van Meeteren, 78 j., Snelliusstraat; J. H. Pattes, 76 j., Zijl- weg. Tijdens het tweedaags turnfeest van het Nederlands katholiek Gymnastiek Verbond defileerden de gymnasten langs het stadhuis, waar een deputatie door wethouder D. J. A. Geluk werd ontvangen. Voor de eindexamens van de tweede leerkring van de Rijkskweekschool in Haarlem zijn vijf kandidaten geëxami neerd. Geslaagd zijn de dames G. de Jonge, Haarlem, en L. Schippers, Heemstede, alsmede de heren J. Koks, Haarlem, D. Mandersloot, Heemstede en H. Siewertsen, Santpoort. De clubavonden van de R.K.T.T.V. „Oranje Zwart" zullen met ingang van heden niet meer gehouden worden op woensdagavonden, maar vanaf 8 juni wekelijks plaatsvinden op maandag avond. Dit geldt zowel voor senioren als voor de junioren. De laatste speel avond van dit seizoen zal 26 juni wor den gehouden, waarna de zaal geduren de anderhalve maand gesloten zal zijn. Advertentie X Mede door het bijzonder geschikte weer is de eerste excursie van de ver eniging „Oud Heemstede-Bennebroek" welke zaterdag met bijna 70 deelneem sters en deelnemers een bezoek bracht aan Nijmegen, uitstekend geslaagd. Om half twee 's middags vertrokken twee autobussen naar Nijmegen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het stad huis met zijn beroemde Trèveszaal, waar in van 1676 tot 1678 moeizame onderhan delingen zijn gevoerd om een einde te maken aan de oorlog, waarin tien Eu ropese landen verwikkeld waren. Na het stadhuis wandelde het gezel schap langs het Waaggebouw en de nog steeds in restauratie zijnde St. Stevens- kerk. Ook werd nog een kort bezoek aan het Valkhof gebracht. Tijdens een verblijf in een restaurant kregen de op excursie zijnde dames en heren een voortreffelijk boekje aangeboden: „Nij megen in de spiegel" waarin negen prominente mannen, o.a. prof. dr. L. Rogier, ds. Jan Wit, Godfried Bomans en Anton van Duinkerken, op geestige en badinerende wijze de spiegel van Nijmegen tonen. Op 20-21 juni zal in het gemeentelijk Haarlems buitencentrum „Het Wissel seveld" te Epe (G) een instructie weekend voor kindervakantiekamplei- ders worden georganiseerd door de Haarlemse Raad voor de Jeugd in sa menwerking met de Stichting Kinder vakantiekampen Haarlem. Zaterdag worden de deelnemers in kennis gebracht met „Het spel in het kinderkamp", terwijl zondag onder lei ding van de Vereniging voor Handen arbeid instructie in de handenarbeid zal worden gegeven. Deelname aan dit weekend is open gesteld voor allen die deze zomer lei ding zullen geven in een kinderkamp. Aanmelden bij de Haarlemse Raad voor de Jeugd, Kleine Houtweg 47, tel. 10101. De directeur van het nationaal park De Kennemer Duinen te Bloemendaal heeft zaterdagmiddag om half twee de hulp ingeroepen van de Bloemen- daaise brandweer, voor een duinbrand die woedde op het terrein „De Lakens". Na een uur was de vuurzee bedwongen en kon de brandweer inrukken. Een oppervlakte van 500 vierkante meter was afgebrand. De oorzaak is nog on bekend. Op 26 mei was het vijfentwintig jaar geleden dat kapelaan C. W. <J. YVcnne- ker van de kathedraal de priesterwij ding had ontvangen. Daar er door diver se plechtigheden niet eerder een zon dag beschikbaar was, heeft hü giste ren met de parochianen zijn zilveren priesterfeest kunnen vieren. De jubilaris heeft in tegenwoordig heid van zijn moeder, van zjjn familie en van vele parochianen de plechtige hoogmis opgedragen. Hierbij verleende de plebaan, mgr. H. W. Agterof assis tentie als presbyter, pater Johan van Schie S.V.D. een neef van de jubilaris en missionaris uit China, als diaken en de neomist Theo Wenneker, even eens een neef van de jubilaris, als sub diaken. Het kathedrale koor zong de Missa festiva van A. Gretsjaninow. Pater van Schie heeft de predikatie gehouden. Als leidraad nam hij daarbij de woorden van Sint Paulus aan de He breeën, waaar deze zegt, dat de priester uit de mensen genomen wordt en voor de mensen wordt aangesteld in bun be trekkingen met God. Bij de consecra tie noemt de priester wat hü doet en wat er gebeurt een geheim des geloofs. Een geheim des geloofs is ook het priesterschap zelf, waardoor een mens mag doen wat Christus deed. Gelovend in dit geheim zien wij in de priester de afgezant Gods. Ook wat de roeping en uitverkiezing betreft is het priesterschap een geheim van het geloof. God zelf heeft hierbij het laatste woord en kiest zijn afgezant om weldoende rond te gaan, te preken, te zegenen en zonden te vergeven, om voor velen de hemel te openen. On het voetstuk van het vernielde standbeeld van de Lesseps, de ontwerper van het Suez-kanaal, had de predikant gelezen, dat hjj de aarde voor de volkeren had opengelegd. Van de priester mag men zeggen dat hij de hemel voor de mensen openstelt. Angstwekkend is het geheim des ge loofs van het priesterschap, wanneer men bedenkt dat geen engelen, maar mensen voor dit ambt worden uitgeko zen en aangesteld. Pater van Schie besloot zijn toespraak met een vraag om gebed voor de priesters, ter ere Gods en tot heil der zielen. Na de hoogmis heeft het koor Cantate Domino gezongen van Vincent d'Indy. In het clubhuis aan de Leidsevaart Plebaan mgr. H. W- Agterof overhandigt zijn jubilerende kape laan een geschenk onder couvert, de feestgave van de kathedrale parochie. heeft om twee uur de plebaan de jubi laris toegesproken en hem een ge schenk uit de parochie aangeboden. Hij prees de jubilaris om de blijmoedige Ijver waarmede hü dag in dag uit zijn priesterlijk werk doet en dat al negen jaar in de kathedrale parochie. De ju bilaris had zelf wel gehoopt zijn zilve ren feest te kunnen vieren als pastoor in een landelijke omgeving, maar de plebaan kon er slechts bly om zijn, dat zijn oudste kapelaan zijn zilveren feest nog in de kathedraal mocht vieren. Maar voor een vroeg of laat toch wel komend pastoraat had hij een geschenk uit de parochie meegebracht, een som geld die hij in een envelop de jubila ris overhandigde. Kapelaan Wenneker nam het ge schenk met blijde dankbaarheid aan. Zoveel waardering was hem kennelijk een verrassing, want hij had toch maar gewoon zijn best gedaan, zo zei hij. Maar al met al, hij was altijd graag in de grote parochie van de kathedraal geweest. Bij dat laatste woord spits ten velen, ook zijn collega s, de oren. Maar hij bleek toch nog geen pastoor benoeming gekregen te hebben. De meesten van zijn klas zijn nog geen pas toor. Het moet wel een grote genade zijn lang kapelaan te blijven, aldus de jubilaris. Zijn collega's trokken toen de wenkbrauwen op. Zeer velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt de jubilaris tijdens deze receptie te fe liciteren. In het danklof om half vijf heeft kapelaan Wenneker heel ongedwongen en heel hartelijk de gelovigen voor hun gebeden, hun hulp en sympathie en voor hun geschenk bedankt. Hij zal het nog wel eens voor de inrichting van zijn pastorie gebruiken. Maar zo ver is het nog niet. Toen de bisschop met de vicaris hem 's morgens was komen feliciteren, had hij geen pastoorsbenoe ming meegebracht, de jubilaris zei dit in zijn toespraak zo leuk en goedmoe dig, dat er een hartelijke lach van mee gevoel door de kathedraal golfde. Hoezeer het initiatief van de R.K. At- Ietiek-vereniging „Holland" om de at- Ietiek-beoefening onder scholieren te propageren steun vindt bij geeste lijke en wereldlijke autoriteiten bleek zaterdagmiddag onmiskenbaar bij de interscholaire atletiekwedstrijden te Heemstede. Even voor het aanvangsuur arriveerde mgr. dr. J. A. E. van Do- dewaard op het H.B.C. terrein te Heem stede. gevolgd door landelijke en dis trictsbestuurders van de N.K.S. verte genwoordigers van het R.-K. Onderwijs en bestuurders van verschillende sport verenigingen. Na welkom geheten te zijn door de heer A. Meljland, voorzitter „Holland" richtte de coadjutor zich In eeri korte toespraak tot de in groepen opgestelde sportjeugd. Hij stelde dat sportontspan- ning als deze middag werd gezocht ook een vorm was van eer brengen aan de Schepper en hjj wenste de deelnemers met deze intentie veel succes. Onmiddellijk daarna werd op vlotte wijze het programma verwerkt en jeug dig enthousiast het bezit van de wissel- bekers- verdedigd of aangevallen. De groep 1314-jarigen streden om de hoofdprijs de Mgr. J. P. Huibers-wissel- beker; de 15—16- en 17—18-jarigen om de beide „Holland"-bekers. De C.V.G.L.O.-school behaalde bij het hardlopen 60 m. en kastiebalwerpen het maximaal aantal van 2x11 punten, met de sprinters Smolenaars (8,1) en Kenselaar (8,2) en de werpers Van Schie (71,55) en Hagenaars (68,63). Dit was een prachtige basis voor het totaal van 43 punten, dat voor de St.-Henricusschool met 37 en de bekerhoudende St.-There- siaschool - o.a. met Eichhorn 1.38 m. hoogspringen met 30 punten te veel bleek. Administratief spannend was vooral Advertentie X Zaterdagmorgen om tien minuten o- ver negen is op de Oudeweg te Haar lem een bromfietser aangereden door een aanhangwagen, die doordat de t^r- bindingsbout was losgeraakt vrij over de weg naar links zwenkte. De be stuurder van de bromfiets kwam daar bij te vallen en klaagde over pijn in zijn benen. Met verwondingen aan armen en benen is hü naar de Mariastichting overgebracht. De aanhangwagen is in een sloot langs de weg tot stilstand ge komen. Op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Schoterbosstraat te Haarlem is za terdagmiddag om kwart voor zes een 51-jarige vrouw aangereden door een personenauto, die met een snelheid van ongeveer vijftig kilometer in de rich ting Velsen reed. Zonder voldoende op het verkeer te letten is de vrouw met haar fiets aan de hand de rjjbaan over gestoken. De bestuurder van de auto haalde nog iets naar links uit, maar kon niet meer voorkomen dat de vrouw werd aangereden. Met schaafwonden is zjj naar het Grote Gasthuis overge bracht. De autobestuurder is zonder te stoppen doorgereden. Om zeven uur heeft een agent de man op het Kenne- merplein kunnen aanhouden. Men con stateerde gebruik van alcoholhouden de drank. De wagen werd in beslag ge nomen. De politie van Haarlem ver zoekt de bestuurder van een blauwe auto die op de hoek Floresstraat-Soen- daplein de betrokken personenauto voor. rang heeft verleend, alsmede ooggetui gen van dit ongeluk zich met haaar in verbinding te stellen. De heer A. Oosterdijk oprichter en mede-directeur van „Fort" Schoenen industrie N.V. te Haarlem en Klaziena- veen wordt vrijdag 12 juni 80 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt die dag een receptie gehouden in café-restaurant Dreefzicht te Haarlem, 's middags tus sen drie en vijf uur. De r.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70, Haarlem, heeft als „nieuwe aanwinsten" geregistreerd: Beets, Over lichaamsbeleving en se- xualiteit in de puberteit; Bosquet en Seghers, Les poèmes de l'année 1957; 1958; Brandt Corstius, De muze in het morgenlicht; inleiding tot de geschiedenis van de eenheid der wes terse literatuur; Dinaux, Gegist be stek; benaderingen en ontmoetingen. Dl. 1. Het Gilgamesj epos; 3e dr.; Ho- hof f, Flugel der Zeit; Deutsche Gedich te; 1900-1950; Homerus, Ilias. Ho merus, Odyssee, beide metrische ver taling van A. W. Timmerman; Hour- din, Francoise Sagan vraagt een ant woord; Michon, Spreek vaardig Engels; Pasternak, Gedichten; Pré- vost, Le roman catholique a cent ans; Simon, La littérature du péché et de la grace; De wereld verwacht de Kerk; met medew. van K. Adenauer, M. Klompé. TYBB heeft met de robuuste cijfers 23-4 gewonnen van een volkomen fa lend Schoten. Tegen HHC echter moes ten zij met 14-11 de vlag strijken. HHC is door deze overwinning nog steeds lljstaanvoerdster van de eerste klasse, op de voet gevolgd door de Pinquins, die tegen de Catchers met 10-2 geen fout maakten. In de tweede klasse be haalde DSS haar eerste overwinning ten koste van Pinquins 3 met 6-4. RCH en DIO staan in deze klasse bovenaan. Uitslagen le klasse: TYBB-HHC 11-14: OWO-The Catchers 5-6; The Catchers- de Pinquins 2-10; Rooswijk-OVVO 1-7; Schoten—TYBB 423; VVGA—HHC 1-8. 2e klasse A: DIO-de Meteoor 9-8; de Pinquins 3-TYBB 2 9-11; RCH-DSS 8-1;. 2e klasse B: SC Haarlem-Schoten 23-4; de Pinquins 2-HCK 2 8-8; THB- DCG 4-15; EDO-DCG 1-4; HCK 2-SC Haarlem 8-7; Schoten 2-THB 4-21. 3e klasse A: EDO 2-Bloemendaal 6-4; OWO 2-VVGA 2 8-15. 3e klasse B: R.ooswijk 2-RCH 2 4-2; DSS 2 SC Haar lem 2 10-4; TYBB 3-EHS 10-31. 4e klas se A:, Terrasvogels 2 DSS 3 8-7; de Meteoor 2-EDO 3 34-11; DSS 3-DIO 2 2-20; Lijnden-RCH 3 12-7. Vierde klas se B: HCK 5-THB 2 11-13; Bloemen daal 2-Terrasvogels (Terrasvogels n.o.). n.o.). de strijd bij de 15—16-jarigen, waar de uitslag werd: 1 Triniteitslyceum 29, 2 St.-Thehesiaschool 28, 3 St.-Anthonius- school 25 en 4 Mendelcollege 24 punten. Hier was relatief de vertesprong van het meisje Reijnen met 4,75 m zeker even goed als de 5,73 m van de jongen Christiaanse en de finish op de 80 m jongens tussen De Vries (0,9), Weyers (10,0) en Ballegoy (10,1) spannend. Het Mendelcollege vormde met een dubbele overwinning op de 100 m., Ade laar 11,8 en Mathot 12 sec. de grond slag voor een totaal van 53 punten. De fraaie hoogtesprong van Mascini, (1.65 m) Triniteitslyceum, woog op tegen de niet minder fraaie vertesprong van Ade laar (6,42 m) Mendelcollege. In deze groep werd Triniteitslyceum tweede en het Seminarie Hogeveld derde. Hoogspringen meisjes 17—18 j.: 1. M. Da- men, Mariaschool, 1.17; 2, L. de Koning, Mariaschool, 1.15. Verspringen meisjes 1718 J.: 1. E. Vogel, St. Ther., 4.30; 2. R. Leerveld, M.A.. 3.45. Verspringen jongens 1516 j.: 1. Chris tiaanse, Trin., 5.73; 2. A. v. Rooyen, L.T.S., 5.44 3. De Vries, Mend., 5.40. Kastiebal jongens 1314 j.: 1. P. v. Schie, C.V.G.L.O., 71.55: 2. C. Hagenaars. C.V.G.L.O., 68.63; 3> B. Ridder, S. Henr., 67.18. Hoogspringen jongens 1314 j.: 1. J. Over- pelt, S. Henr., 1.35; 2. A. Dinkelberg, C V.G.L.O.. 1.35: 3. M. v. d. Vaart, C.V.L.O.. 1.35. Kastiebal jongens 1516 jaar: 1. H. So- mers, L.T.S.. 76.23: 2. C. Kat, Trin., 74.50; 3. H. v. Vliet, S. Joz., 74.10. Kastiebal Jongens 17—18 j.: 1. J. Wage- mans, Mend., 79.86; 2. F. Soeters, Trin., 77.93; 3. M. Jansen, Trin., 76. Verspringen meisjes 1516 jaar: 1. I. Reijnen, St. Theresia, 4.75; 2. D. Verde- gaal, S. Ant., 4.41; 3. W. Donker, S. Ther., 4.31. Hoogspringen meisjes 1314 j.: 1. M. Eichhorn, S. Theresia. 1.38; 2. A. Koen- ders, S. Ant., 1.30; 3. W. Beerepoot, S. Lu- cia, 1.25. Hoogspringen jongens 17—18 jaar: 1. P. Mascini, Trin., 1.65; 2. I. Lindström, Mend., 1.55; 3. J. Wagemans, Mend., 1.45. Finale 60 m. meisjes 1314 j.: 1. M. El- dering, S. Th., 9.2 2. E. v. Bakel, S. Ant., 9.3; 3. I. Perukel, S. Luc., 9.5. Finale 8 Om. jongens 1516 j.: 1. E. de Vries, Mend., 9.9; 2. M. Weyers, Trin., 10; 3 H. v. Ballegoy, St. Jeroen, 10.1. Finale 80 m. meisjes 1516 j.: I. Rhey- nen. S. Th., 11.5; 2. M. Piek, S. Th., 11.7; 3. Y. Hugen, S. Luc., 11.8. D.S.S. is er in geslaagd haar eigen softballtoernooi, georganiseerd ter ere van het veertigjarig jubileum der R.K.S.V. „D.S.S. ongeslagen op haar naam te brengen. Begunstigd door fraai zomerweer en sportieve strijd tussen de deelnemende teams is deze dag een enorm succes geworden. In poule A plaatste D.S.S. zich voor de finale via overwinningen op T.H.B., T.Y.B.B. 2 en Bloemendaal. Vooral in de wedstrijd tegen Bloemendaal was van prima Softball te genieten. Een home run van T. Harlebelt en honkslagen van L. v. Huizen brachten tenslotte D.S.S. met 63 op winst. Rooswijk 2 zorgde voor een verrassing door in poule B als eerste te eindigen vóór D.S.S. 2 en Shell. In de finale was Rooswijk 2 niet op gewassen tegen een geconcentreerd en slagvaardig spelend D.S.S. Vooral C. Hogenboom en L. v. Huizen zorgden met verre tikken voor het nodige vuur werk en de puntenstand 1310. Om de derde en vitrde prijs toonde T.Y.B.B. 2 zich de sterkste; zij gaven de D.S.S.-reserves met 121 geen schijn van kans. Uitslagen: POULE A: BloemendaalT.Y.B.B. 2 56 T.H.B.—D.S.S. 4—16 BloemendaalT.H.B. 45 T.Y.B.B. 2—D.S.S. 4— 6 BloemendaalD.S.S. 36 T.H.B.T.Y.B.B. 2 2—6 POULE B: TerrasvogelsShell 02 Rooswijk 2D.S.S. 2 171 Shell—D.S.S. 2 6— 7 TerrasvogelsRooswijk 2 010 ShellRooswijk 2 14 TerrasvogelsD.S.S. 2 215 FINALE: D.S.S.Rooswijk 2 1310 OM DE DERDE EN VIERDE PRIJS: D.S.S. 2—T.Y.B.B. 2 1—12 ONGEVALLEN. Door onverantwoor delijk rijden van een jeugdige wegge bruiker vond zondagmiddag op de Zandvoortselaan te Zandvoort een aan rijding plaats tussen twee bromfietsen. Een achterop zittend kind werd op het wegdek geslingerd en kon ternauwer nood door een naderende automobilist worden ontweken. Zaterdagmiddag is op het circuit te Zandvoort een personenauto over de kop geslagen. De wagen kwam in de duinpan terecht en werd zwaar bescha digd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. AANGEHOUDEN De recherches van Heemstede en Zandvoort hebben vijf jongelui aangehouden, die er van ver dacht worden in Zandvoort, Heemstede en andere gemeenten een groot aantal bromfietsen te hebben gestolen. De kna- en zijn voor de officier van justitie te 'aarlem geleid. PLEZIERRITJE. Op de Prins Bern- hardlaan te Haarlem werden zondag middag twee motoragenten door een burger aangesproken, die meende, dat hjj een 17-jarige jongeman zag rijden op een bromfiets, die kennelijk aan een vriend van hem toebehoorde. De jongeman is aangehouden en bekende de bromfiets omstreeks één uur uit de Berkenrodesteeg te hebben weggeno men om er een plezierritje op te ma ken. Hü is overgegeven aan de kinder politie. BRAND. Zondagavond is brand uit gebroken in een directiekeet aan de Troelstrastraat te Zandvoort. Na een half uur was de brandweer het vuur meester. Een door de politie ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat een jongetje van zes jaar vermoedelijk de brand heeft aangestoken. Advertentie X 4 mei werd een Haarlemse drukkerij, die de eindexamenopgaven mulo drukt, opgebeld door een achttienjarige scho lier uit Amsterdam, die zei inspecteur van het onderwijs te zijn. Hij vroeg of men de eindexamenopgaven wilde zen den naar zijn huis. dat later het huis van een vriend bleek te zijn. De druk ker vertrouwde het zaakje niet, omdat hij meende, dat. de onderwijsinspectie de opgaven ófwel moest kennen ófwel ze langs andere kanalen kon krijgen. Hij vond het nog vreemder, toen hij een paar uur later door een juffrouw werd opgebeld, die zich de secretaresse van de inspecteur noemde en mededeelde, dat alles in orde was. De opgaven kon den naar het opgegeven adres worden gestuurd. De juffrouw bleek later, toen de zaak uitkwam, het dienstmeisje van de ouders van de scholier te zijn. Vanmorgen maakte de jongeman zijn zwaarste eindexamen voor de Haarlem se politierechter, mr. J. P. Petersen, die het allemaal erg dom vond. „Je had de volgorde moeten omkeren: eerst de se cretaresse op laten bellen en dan pas de inspecteur". De jongen zei er erg veel spijt van te hebben. Het dienst meisje had hem gewaarschuwd en hem zelfs aangeraden nog maar eens op te bellen om te zeggen, dat alles een grap je was. „Dom., maar ook bedenkelijk", noem de, de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouma-n het idee van de jongen. Hij eiste honderd gulden of der tig dagen, aan welke straf de politie rechter zich conformeerde. Op de Oostdijk te Rotterdam bij Bol nes, is zondagavond de 49-jarige schil der A. van Toorn uit Ridderkerk met zijn bromfiets tegen een autobus van De Twee Provinciën gereden, die uit tegenovergestelde richting kwam. De man sloeg tegen de voorzijde van de bus en viel vervolgens van de vier meter hoge dijk. Onder aan de dijk, op de benedenrijweg. bleef hij liggen. Een arts constateerde de dood. Bij de kerk van de Allerheiligste Drie-eenheid in Bloemendaal is zondag een motorrijwiel gestolen, dat toebe hoorde aan een 22-jarige student uil Delft, die tijdelijk in Bloemendaal ver blijft. In samenwerking met de politie Haarlem heeft men twee scholieren van zeventien jaar aangehouden, welke la ter zijn ingesloten. Een 33-jarige vertegenwoordiger uit Heemstede, die zondagmiddag met zijn auto op de Brouwerskolkweg rechts ai de Duinlustweg in sloeg, is in aanra king gekomen met een wielrijdster die in gelijke richting op het fietspad reed. Het meisje werd ongeveer twintig me ter meegesleurd en klaagde over pijn in haar benen. Zij is door een jongeman achter op zijn fiets meegenomen. De politie van Bloemendaal wil gaarne be kend gemaakt worden met de identi teit van het aangereden meisje en van de jongeman die haar heeft vervoerd. Onder auspiciën van de politie schiet en sportvereniging „Heemstede" wor den vrijdag 19 juni in de Ringvaart bij Vijfhuizen de nationale kampioenswed strijden hengelen gehouden voor politie- sportverenigingen. Voor deze wedstrij den hebben zich reeds ongeveer vijftig individuele deelnemers en dertig vijf tallen uit alle delen van Nederland aan gemeld. Er zal twee keer anderhalf uur worden gevist. De aanvang der wed strijden is vastgesteld op des morgens half tien. Na afloop van de wedstrij den vindt omstreeks drie uur in het Sportparkrestaurant" de prijsuitdeling plaats. Burgemeester en Wethouders van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stel len de raad voor een krediet van 2.748 beschikbaar te stellen voor de verbete ring van het onder hun gemeente val lende gedeelte van de Zomerweg. Die weg heeft in Haarlem een gesloten weg dek, in Haarlemmerliede slechts een grintverharding, welke beslist niet meer voldoet. Ten behoeve van verbeteringen aan het Liewegje stellen B. en W. voor aan het waterschap de Zuiderpolder een bijdrage van 600 te verlenen. Het Lie wegje was aanvankelijk slechts een toe gangsweg tot de landerijen ten westen daarvan. Vroeger waren er zeven vee houders gevestigd, thans wonen er reeds tweehonderd mensen. Het polderbestuur heeft de omslag reeds geleidelijk ver hoogd ten behoeve van het wegonder houd. Dit jaar bedraagt die J 27 per hectare, vorig jaar bedroeg die f20. OVER DE KOP. - Zondagavond is op de Parallelweg te Zandvoort een per sonenauto, die bestuurd werd door een 26-jarige dame uit Dusseldorf, over de kop geslagen. De bestuurster werd naar het Grote Gasthuis te Haarlem overge bracht. Haar wagen werd ernstig be schadigd. 414 Ned t958 41/4 Ned. 1959 33/i Ned 1953 Staffel 1947 3(4 Ned 1956 314 Ned. 1948 3(4Ned 1950 3(4 Ned 1954 3(4 Ned 1955 D B.N.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mij Ceri Amsterdam Rubber H.V.A Senembah-MtJ A K U Berke) Patent Caivé-Delft Cert Dell Mil Fokker v. Gelder Hoogovens Mfiller Co. Philips Gem.bez. Unilever BHilton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn K.L.M Kon Ned Stoomb Mu K.P.M Ned. Stoumv Mlj v Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Kentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 II 2(4 Rotterdam '57 Alb. Heijn kl. obl. 4 koersen) Vorig opening Slot 8/6 100% 100% 97tf 95 93A 92fi 93*, 89 86*4 87 nitt 229 98 99 156% 156% 190 364 366% 295 185*2 183.50 300 250 326 648% 648 584% 587% 264 164.40 163.50 162% 162% 129 154% 154% 246 140% 140% 117% 108 82% 95% 97%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5