HFC, VITESSE en LISSE hebben nog volop kansen TYBB verliest met 1-0 Stirling Moss lacht om zijn falende co-equiper m%m Nederlanders goed op dreef in springconcours Keulen Turnfestival in Haarlem PROMOTIECOMPETITIES Engelse triomf op Niiburgring Belgische personenauto vliegt uit hocht: echtpaar gedood Dee winnaar van 8ste S.L.S.-rit Mevrouw Benedictus-Lieftinck beste buitenlandse amazone Geslaagd „nationaal optreden van Ned. Kath. Gymnastiekbond Amsterdam - Real Madrid Motorrenner Leenheer eerste in Asselt Belgische korfbalzege op Nederland Kersenboomgaarden voor de spreeuwen MAANDAG 8 JUNI 1959 PAGINA 9 Baarn—H.F.G. 1—1 Q.S.G.Vitesse 24 T.Y.B.B.—Excelsior 0—1 Jeugdtoernooi van A.D.O. Chelsea wint in de finale met 60 Onfortuinlijke gastrollen Bouwmeester en Dahrs ernstig geblesseerd 's-Gravenzande- 1—1 -Lisse VOETBAL IN HET BUITENLAND hei roli beier hei plaki beier hei brandi beier WAAROM is Mascotte 3x beter? DAAROM is Mascotte 3x beter! Coupe Goenegracht voor Nederlands Limburg Rutten zeer gevaarlijk Sirola „helpt" België PSV wint dualmeet Weer kropsla naar België Ronde van Bysden Joop Captein in de eindsprint snelste Nationalistisch China accoord met I.O.C. Italiaans paard wint Grand Prix d'Alby In de Betuwe Eerste rode bessen aangevoerd Indische cricketploeg op rand van nederlaag Amsterdams zaterdag team boekt succes Courses Groningen Sportflitsen De promotie-competitie over alle fronten waaraan clubs uit Haarlem en omstreken tieelnemen krijgt een ongemeen spannend karakter. Vitesse deed de kans weer volop terugkeren en HFC kwam met een verdienstelijk gelijk spel bij Baarn vandaan. Lisse boekte een gelijkspel maar TYBB stelde teleur door tegen Excelsior met 10 te verliezen. HFC's positie werd door het gelijke spel tegen Baarn versterkt, ook al omdat de beide andere kandidaten VFC en SVW ook 11 speelden waar door de stand na de vierde ronde er als volgt uitziet: Na een vrijwel gelijk opgaand begin nam HFC het spel langzaam maar ze ker in handen. De Haarlemse voor- waartsen begonnen zich geducht te roe ren en met op de aanval afgestemd spel werd de vijandelijke veste stevig onder druk gezet. De Utrechtse verdedigers moesten keer op keer ingrijpen om het gevaar van een doelpunt af te wenden. In de twintigste minuut werd een door tastende actie der withemden de thuis club evenwel noodlottig. Hans Winter snelde voorwaarts, gaf een voorzet op maat juist voor de voeten van Janssen, die onmiddellijk toesloeg om doelman Luschen met een hard schot het nakij ken te geven, 0-1. Aangemoedigd door dit succes gooiden de HFC-ers er nog een schepje bovenop. Met man en macht verdedigend hield Baarn evenwel stand en met de rust in zicht slaagde de ploeg er tenslotte in het spel te verplaatsen. Het was nu de beurt aan Baarn om de blauw-witte achterhoede op de proef te stellen. Van der Lee moest het ontgel den met kogels van de Haan en Wou denberg, die evenwel door de Haar lemse goalie meesterlijk werden ge keerd. De tweede helft was enkele mi nuten aan de gang, toen Janssen na een doorbraak alleen voor Luschen kwam te staan. De Baarn-doelman hield het hoofd echter koel en greep precies op tijd in om het gevaar te verijdelen. Langzaam maar zeker ging de thuisclub tot het offensief over. Met nog twaalf minuten te spelen ontstond voor het doel van HFC een heftige schermutse ling. Van Daal kopte in, maar Van der Maessen kopte het leer van de doel lijn weg. De spelers van Baarn pro testeerden en maakten scheidsrechter Kemp attent op de vlaggende grens rechter. Na overleg met hem werd als nog een doelpunt toegekend en inder daad was gebleken dat de kopbal in kwestie de doellijn had overschreden. HFC 4 5 Baarn 4 4 SVW 4 5 VFC 4 2 De „come back" van Vitesse was even verrassend als fraai. In de lastige uit wedstrijd tegen QSC zegevierde de Cas- tricumse club met royale cijfers 4-2 en bezet thans de tweede plaats, want JOS klopte DWSV met 2-1. Voor ruim 3000 toeschouwers heeft Vitesse laten zien dat de nederlaag van vorige week maar een misstap was en dat het de ploeg nog volkomen ernst is om de 2e klasse te bereiken. Het begin was voor de Castricummers, want na 2 minuten plaatste Zonneveld de bal onhoudbaar in het QSC-doel. Maar QSC was na de eerste schrik spoedig de meer dere en na 10 minuten was de stand weer gelijk, 1-1. De thuisclub werd ster ker en de gevaarlijke Smit profiteerde van een fout in de Vitesse-achterhoede, zodat na 20 minuten de stand 2-1 was. Dit was eigenlijk voor Vitesse het mo ment de bakens goed te verzetten. Aan val op aanval werd opgezet. Maar steeds kon de QSC-defensie ingrijpen. Na 35 minuten kon Zonneveld een fout van de doelman afstraffen. Deze had een schot van de Zeeuw niet voldoende •nder controle en Zonneveld schoot in doel, 2-2. In de tweede helft, alweer na 2 minuten een geweldig Vitesse-of- fensief, waaruit Nico Jonker doelpuntte, 2-3. Aangemoedigd door dit succes werd QSC nu overspeeld en met een wel heel fraai doelpunt kon Zonneveld na 15 minuten de zege veilig stellen, 2-4. JOS 3 5 DWSV 3 2 Vitesse 3 3 QSC 3 2 TYBB bezorgde zijn aanhang een bit tere teleurstelling en verloor in Haar lem met 1-0, zij het onverdiend, van Ex celsior welke laatste nu een goede kans maakt. Overmaas zegevierde over HION met 5-2. Voor ruim vierduizend toeschouwers heeft TYBB zondagavond op het EDO- terrein met 1-0 van het Schiedamse Ex celsior verloren. Een resultaat dat hele maal niet in overeenstemming was met de krachtsverhouding. Maar aan het goede veldspel paarde TYBB geen be hoorlijke afwerking van de aanvallen. TYBB heeft de nederlaag aan zich zelf te wijten. Het goede veldspel van TYBB sor teerde dus geen effect al moet gezegd dat de Schiedamse defensie voor geen kleintje vervaard was. Vooral spil de Groot was een struikelblok en in laat ste instantie deed doelman v. d. Veen heel goed werk en door tijdig ingrijpen en uitlopen ontnam hij het geel-zwarte vijftal menige goede kans. Wat Jansen, Kroonsberg en Blom dan ook probeer den, het bleef vechten tegen de bierkaai en naarmate de strijd vorderde werd het Haarlemse spel minder zuiver. Maar al met al was het toch een wedstrijd die het aanzien volkomen waard bleef en wanneer TYBB het tik je geluk, dat een ploeg moet hebben om tot succes te komen, ook in deze faire en spannende strijd had mogen hebben dan had het zeker niet bij het ene doelpunt van Excelsior gebleven dat na een half uur door middenvoor Zuiderwijk werd gescoord na een vrije schop van v. d. Ven. Nu bleef het 1-0 voor de Schiedammers die met dit re sultaat meer dan tevreden mogen zijn. TYBB. dat met twee invallers speelde voor Weyers en Joe Smit moet vrezen dat het ook Pebesma zal moeten mis sen. Deze laatste was n.l. zo ongelukkig in de laatste minuut z'n pols te breken. Excelsior 2 4 TYBB 2 1 Overmaas 2 3 HION 2 0 Lisse veroverde de leiding in zijn af deling dank zij een gelijkspel tegen 's-Gravenzande en de 6-0 overwinning welke Spoorwijk over Bodegraven be haalde. rust bracht Bon Lisse weer gelijk. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft kwam 's-Graven zande fel opzetten, doch de prima ver dediging van Lisse met spil Van der Poel aan het hoofd stond pal en in laat ste instantie greep doelman Baak als steeds voortreffelijk in. De uitvallen van Lisse waren niet van gevaar ont bloot, doordat de thuisclub soms te ver opdrong. Even voor het einde zag het er naar uit dat 's-Gravenzande toch nog zou gaan winnen. Midvoor Boon brak door, doch alleen voor doelman Baak gekomen, schoot hij te onbesuisd, waar door deze kans verloren ging. Het ge lijke spel gaf echter toch beter de ver houding weer. Lisse 2 3 Spoorwijk 2 2 Bodegraven 2 2 's Gravenz. 2 1 Advertentie Voor plaatskaarten Jac. Groeneveld, Oranjestraat 5052, Haarlem-West, tot uiterlijk 14 juni a.s. Het Londense Chelsea heeft het in ternationale jeugdtoernooi van ADO gewonnen door in de finale Borussia (Dortmund) met 6—0 te verslaan. De Engelsen kwamen overigens slechts door een beter doelgemiddelde dan Volendam in de finale. De Volendam- mers speelden gelijk tegen Chelsea: 22, terwijl Feijenoord tegen de Britse ploeg eveneens een punt behaalde (11). Vo lendam bereikte de derde plaats door een zege op Wienei SK (10). De eindstand was verder: 5. Patro, 6. Lodz, 7. ADO, 8 Feijenoord. Twee gastspelers, Bouwmeester van NAC en Dahrs van Blauw Wit, hebben dit week einde weinig plezier beleefd van de wed strijden, waarin zij als versterking voor resp. Willem II en SHS optraden. Bouw meester werd zaterdag in de wedstrijd Wil lem II—Jahn Regensburg vrij ernstig aan een voet geblesseerd en zal vermoedelijk enige tijd niet kunnen voetballen. Dahrs kwam zondag bij SHSBochum SV met zijn tijdelijke en vermoedelijk ook toekom stige ploegmakker Moreels van SHS in bot sing. Beide spelers liepen een hersenschud ding op. Dahrs kon later per auto naar Amsterdam vervoerd worden. Moreels ligt echter nog in het ziekenhuis. Ook in de tweede promotiewedstrijd, welke zaterdag reeds gespeeld werd, is Lisse erin geslaagd ongeslagen te blij ven, doch het heeft dit keer heel wat moeite gekost. Vooral in de tweede helft werd Lisse lange tijd in de verdediging 'gedrongen. In de eerste helft waren beide elftal len goed tegen elkaar opgewassen. Wel was de thuisclub meer in de aanval, doch de aanvallen van Lisse waren veel gevaarlijker van opzet. Na 20 minuten wist de midvoor der gastheren, Boon, van een verdedigingsfout te profiteren en onhoudbaar voor doelman Baak scoorde hij 1-0. Lisse zat echter niet bij d» pakken neer en een kwartier voor Het Britse team Stirling Moss—Jack Fairman heeft op de Niirburg-ring in een Aston-Martin DBR 300 de internatio nale sportwagenrace over 1000 kilometer gewonnen. De twee Britten legden de 44 ronden van het bochtige, 22,8 km lange circuit af in 7.33.18. Hun gemid delde was 132.9 km/uur. Tweede werden de Amerikaan Phil Hill en de Belg Oli vier Gendebien, in een Ferrari Testa Rossa, met een tijd van 7.33 59 en een gemiddelde van 132.6 km/uur. Derde werden de Engelsman Tony Brooks en de Fransman Jean Behra, eveneens in een Ferrari, met een tijd van 7.36.45. De vierde plaats was voor de Italiaan Humberto Maglioii en de Duitser Hans Hermann, in een Porsche 1600, met een tijd van 7.40.57. Op de vijfde plaats kwam de derde door de Ferrari-fabriek ingeschreven wagen, bestuurd door de Amerikaan Daniel S. Gurney en de En gelsman Chriss Allison. Moss reed zijn Aston Martin dezelf de wagen waarin hij de wedstrijd van vorig jaar had gewonnen gedurende 37 van de 44 ronden. Tweemaal kwam Moss weer op kop, nadat co-equipier Fairman de leiding aan de Ferrari's had moeten afstaan. De eerste maal nam Fairman het stuur van Moss over, toen de 29-jarige „aas" een voorsprong van 6 minuut had veroverd in de eerste 17 ronden, daarbij driemaal het ronde record verbeterend. Hij bracht het op 9.32, gemiddeld 143.5 km/uur. .Maar Fairman was de leiding snel kwijt. Bij Ru Dee Is algemeen winnaar gewor den van <fle 8e Scheveningen-Luxemburg- Scheveningen-rit. Zaterdagmorgen heeft de man uit Wassenaar in een voortref felijk en beheerst gereden slot-klasse- mentsproef op de Boulevard zijn voor sprong op zijn naaste concurrenten zelfs nog vergroot. Vol bewondering zagen de vele honderden belangstellenden toe, hoe Dee zijn Chevrolet Impala de grootste wagen van de gehele karavaan rond de pilonnetjes stuurde. In de sportklasse, waarin de minder geroutineerde rijders zijn ingedeeld, ging de zege naar de combinatie Smit- de Koek van Leeuwen (Voorburg/ Delft). De klasse-winnaars waren: super klasse 2: J. van Nieuwenhuyzen-mevr. van Nieuwenhuyzen (Scheveningen) met Volkswagen, 447,84 wedstrijdp.; klasse 3: D. de Wild-W. F. K. de Wild (Alkmaar) met Volkswagen, 404,03 wed strijdp.; klasse 4: Ed. H. Swart-F. Co lenbrander (Wassenaar/Den Haag) met Fiat 1100, 415,86 wedstrijdp.; klasse 5: P. M. Korsten-G. F. Korsten (Den Haag) met Borgward Isabella, 421,01 wed strijdp.; klasse 6: J. S. de Vries-H. Stut- terheim (Apeldoorn) met Auto Union 1000, 445,76 wedstrijdp.; klasse 7: R. H. R. Dee-mevr. Dee (Wassenaar) met Chevrolet Impala, 401,12 wedstrijdp.; klasse 8: P. R. Schous-P. W. Waltman (Haarlem/Utrecht) met M.G.A., 404,16 wedstrijdp.; klasse 9: W. L. Poll-G. J. F. van Dijk (Hilversum/Groenekan) met Porsche 1600 S, 406,24 wedstrijdp.; algemeen winnaar; R. H. R. Dee en mevr. Dee met 401,12 wedstrijdpunten. Sportklasse; klasse 2: W. M. G. Kooy- mans-H. A. Ziekemeijer-mej. P. M. C. Hompus (Teteringen/Rijswijk) met Mercedes 180 d, 458,11 wedstrijdp.; klasse 3: J. A. A. M. Sloots-M. Ciere- mans (Voorschoten/Den Haag) met Volkswagen, 411,62 wedstrijdp.; klasse 4- D. Molenaar-ir. W. H. Verschoor (Delft/Rijswijk) met Peugeot 203, 415,07 wedstrijdp.; klasse 5: K. H. R. Meijer- G E Sankwarden (Apeldoorn) met Ford Taunus 17 m, 408,96 wedstrijdp.; klasse 6: G. Hoogslag-F. A. Nieuwen- huizen (Rijswijk/Leiden) met Volva Amazone, 421,39 wedstrijdp.; klasse 6: G. Smit Azn.-A. de Koek van Leeuwen (Voorburg/Delft) met Chevrolet Bel Air, 396,06 wedstrijdp.; klasse 8: G. Kwakkel-B. Meyer (Apeldoorn) met Alfa Romeo Guil spr, 447,08 wedstrijdp.; klasse 9: H. van der Meeren-mevr. van der Meeren (Eindhoven) met Porsche 1600, 402,64 wedstrijdp. Algemeen win naar; G. Smit Azn.-A. de Koek van Leeuwen met 396,06 wedstrijdp. een poging een kleinere wagen te mij den in het veld van 67 teams, raakte hij uit de baan en deukte de achterzijde van zijn wagen. Na dit incident, dat hem 8 minuten had gekost en hem op de vierde plaats had gebracht, kroop Moss weer achter het stuur. Zes ronden later reed Moss reeds weer op kop. Na 33 ronden rijden, met 2% minuut voorsprong, gaf Moss het stuur weer over. Maar na 2 ronden was Fairman de leiding al weer kwijt aan Hill. Weer nam Moss over en na vier ronden prachtig rijden had hij opnieuw de leiding en hij behield die tot de finish. Wisselen van bestuurder was reglementair verplicht. Geen rijder mag in deze wedstrijd langer dan drie uur achtereen aan het stuur blijven. Het was de derde achtereenvolgende overwinning van een Aston Martin in deze klassieke sportwagenrace, hoewel de wagen van Moss ditmaal de enige officiële inschrijving was van de Aston Martin-fabriek. Een andere Aston Mar tin, particulier ingeschreven en gereden door de Engelsen Whitehead en Nayler, viel spoedig uit door moeilijkheden met de versnellingsbak. De Nederlander Carel Gaudin de Beaufort, die met de Duitser Edgar Barth in een Porsche reed, behoorde tot hen die opgaven. 42 van de 67 teams reden de wedstrijd uit. Er waren 200.000 toeschouwers. De wedstrijd was de derde van de vijf die tellen voor het wereldkampioenschap sportwagens. De stand is nu: Porsche 15 p., Ferrari 14, Aston Martin 8, Maserati 2 punten. Voor het begin heeft zich nog een ernstig ongeluk voorgedaan dat aan twee mensen het leven heeft gekost. Toen het circuit nog open was voor het publiek sloeg een Belgische personen wagen in een bocht om en viel op een lager gelegen tent, waarin een Duits echtpaar met een vierjarig dochtertje kampeerden. Het echtpaar werd op slag gedood. Het dochtertje liep, evenals de twee inzittenden van de personenwagen, ernstige verwondingen op. De uitslagen van de wedstrijden, die zondag voor de Duitse kampioenscom petitie werden gespeeld, luiden: Kickers (Offenbach)Westfalia (Herne) 2-1, Hamburger SVTasmania (Berlijn) 3-0, FC KölnEintracht (Frankfort) 2-4, Weder (Bremen)FK Pirmasens 5-2. Advertentie De Nederlander Harry Wouters heeft op het springconcours te Keulen een uitstekende prestatie verricht door als tweede te eindigen in het meest belang rijke springnummer „De Puissance". De internationale dressuur werd gewonnen door Duitslands beste dressuurruiter van dit ogenblik, Harry Boldt jr., met Sankt Georg. De Nederlandse kampioene me vrouw Benedictus-Lieftinck met Kobold en Anny van Doorne met de fraaie Lip- pizaner hengst Maestoso Breda plaats ten zich als vierde. De wedsrtijden begonnen zondag met een parcours a l'Americaine, waarin elf hindernissen stonden opgesteld. Voor de ruiters die tweemaal foutloos het par cours doorkwamen, beslisten de tijden. Slechts twee deelnemers slaagden er in alle twintig obstakels „schoon" te sprin gen, namelijk de Duitser Jarasinsky met Ramses en onze landgenoot Willy Schee- ren met Berenice. De Duitser had 2.8 sec. minder nodig dan de Nederlander, zodat hij de eerste plaats bezette. Harry Wouters bereikte de elfde plaats. Het elftal van Nederlands Limburg heeft zaterdag in de wedstrijd voor de Coupe Coenegracht te Sittard met 30 van Belgisch Limburg gewonnen. De ruststand was 20. Al gauw na de aftrap werd het dui delijk, dat de Belgische aanvalslinie tegen de sterke verdediging van de Ne derlanders weinig kansen zou krijgen. Door snelle aanvallen werd de achter hoede van de gasten, waarin stopper Schroyens geen vat kon krijgen op Rut ten (MVV), herhaaldelijk voor grote problemen gesteld. In de derde minuut plaatste Gruysen (Sittardia) de bal laag voor het doel, waarna Adang (Sittardia) onhoudbaar inschool (1—0). Toen de scheidsrechter in de veertigste minuut bij een hands bal terecht de voordeelregel toepaste, schoot Ummels (MW) raak (2—0). In de tweede helft waren de Neder landse Limburgers over de gehele linie toonaangevend. Reeds in de derde mi nuut schoot Ummels hard in, Dignef stopte het schot wel, maar kreeg de bal niet onder controle, waarna Van der Wey scoorde (30). In de laatste veertig minuten was het een zeer een zijdig duel tussen de verdediging van de gasten en de aanvalslinie van de Limburgers. Doelman Dignef, die in een schitterende vorm stak, maakte echter geen fout. De Nederlandse motorrenner Leenheer heeft zondag de race in de 125 cc-klasse van te Hasselt gehouden internationale mo torwedstrijden gewonnen. Hij legde op een Mondial de 10 ronden af in 18 min. 25 sec. De Belg Rouselle werd tweede in 19 min. 18 sec. Bij de kwart-liters werd Leen heer zevende met een ronde achterstand op de winnaar, de Duitser Xavier Heiss, die de 12 ronden aflegde in 19 min. 8 sec. In de 350 cc-klasse zegevierde de Belg Boogaert op een Norton in 22 min. 7 sec. De Nederlander Huberts werd, met een Matchless, derde. Hij had voor de 15 ron den 22 min. 37 sec nodig. De Nederlandse Norton-rijder Vis werd in 25 min. 14 sec. zevende en Van Son met als achtste op een ronde. De halve liters leverde een over winning op voor de Belg Dauwe met een Norton. Zijn tijd over de 18 ronden was 25 min. 23 sec. Huberts werd vierde in 25 Later op de dag overkwam het andere paard van Scheeren, Audacieux, een ernstig ongeval in het springnummer om de Sa-Concours van de stad Keulen. Scheeren trok toen ook zijn paard Be renice terug voor de barrage in het springconcours. Hij werd als vijfde ge- klaseerd. De Vugtse manégedirecteur verwierf de prijs voor de meest succes volle buitenlandse ruiter. Niet minder dan 24 combinaties ver schenen in de ring voor „De Puissance". In de eerste ronde vielen reeds zoveel slachtoffers ondanks dat de hoogste hin dernis slechts vrij laag stond, dat slechts negen rijders elkaar in de eerste bar rage ontmoetten. Vijf van hen kwamen in de tweede ronde. Een achttienjarige ruiter uit Verden in Duitsland nam feil loos drie zeer zware hindernissen, waar door hij op de eerste plaats beslag legde. Harry Wouters van den Oudenweyer maakte met het paard Hubertus een foutje en kwam daardoor met drie Duit se ruiters op de tweede plaats. De Nederlandse dressuuramazones zorgden eveneens voor goede prestaties. Mevrouw Benedictus-Lieftinck werd uitgeroepen tot de beste buitenlandse amazone. Na een vierde plaats in de internationale S-dressuur werd zij op de tweede dag met haar beide paarden Kobold en Lorbas nog eens vierde en zesde in de zware dressuur. Anny van Doorne plaatste zich met Maestoso Bre- cia als vijfde. In de laatste minuut van de korfbal wedstrijd Nederland-België, die ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de Drentse korfbalbond te Assen werd gespeeld, viel de beslissing. Scheidsrech ter Verbist kende de Zuiderburen n.l. een strafworp toe en zo kwam de Belgische zege op het laatste nippertje tot stand: 5-6. Hoewel de Nederlanders in de eerste minuten van de strijd gevaarlijk voor de Belgische korf opereerden werd de score door de Belgen geopend. Ramae- kers opende voor België de score, maar Janssens maakte spoedig gelijk: 1-1. Mevr. Gerlo bracht de stand op 2-1 voor de Belgen. De Nederlanders meenden met hun fantasierijke spel iets te kun nen bereiken, doch daar vergisten zij zich deerlijk in. Tegen het felle afbre kende spel van hun tegenstanders had den rij met verre schoten geen succes. Na 13 minuten kwam het derde Bel gische punt. Wagemaker strafte n.l. een blunder van Zwaanswijk resoluut af; (1-3). Pas na 23 minuten spelen werd de achterstand door Van Krieken geredu ceerd (2-3). Met deze stand kwam de rust. De Belgen waren ook na de her vatting goed op dreef. Door een fraai schot van Van der Velde bereikten de Belgen een voorsprong: (4-2), doch even daarna antwoordde Munnikes (3-4). Mevr. Adriaensen (Belg.) wipte de bal na 22 minuten in de korf (3-5). Dank zij Van Lunteren en Bos werd de stand 5-5, waarna de Belgische strafworp voor een sensationeel slot zorgde. In de w.edstrijd te Brussel tussen de Belgische IC, waarvoor uitkomen Bri- chant en de Italiaan Sirola, en de Aus tralische IC hebben de „Belgen" met 6-0 gewonnen. In het enkelspel won Brichant met 6-3, 6-3 van Mulligan en Sirola versloeg Mark met 7-5, 0-6, 8-6. Ook het dubbelspel was voor de Bel gisch-Italiaanse combinatie, die tegen Mark en Mulligan met 6-4, 3-6, 6-4 in de meerderheid bleven. Ook op de tweede dag bleven de „Belgen" ongeslagen. Sirola versloeg in het enkelspel Mulligan met 3-6, 6-2, 6-2 en Brichant had weinig moeite met Mark: 6-2, 6-4. In het dubbelspel was er al evenmin veel spanning. Brichant en Sirola wonnen van Mark en Mulli gan met 6-4, 6-4, waardoor de eindstand 6-0 werd. De herenatleten van PSV hebben zon dag een dualmeet tegen de Belgische club Schaerbeek gewonnen met 8760 pt. Eef Kamerbeek nam aan vier num mers deel. Hij won de 110 meter horden in 14.6 sec., sprong 3.60 meter met de polsstok, startte op de 200 meter en maakte deel uit van de Zweedse esta fetteploeg die het zuidelijk record op 1 min. 58.8 sec. bracht. Haus werd eerste op de 400 meter in 50.2 sec. en op de 1500 meter in 4 min. 1.8 sec. België en Luxemburg hebben besloten dat, met directe ingang, de invoer van kropsla uit Nederland in deze landen weer zal wor den toegestaan. (Van een verslaggever) Na 's Hertogenbosch, dat in 1955 de eerste was waar de Nederlandse Katho lieke Gymnastiekbond met een groots opgezet turnfestival demonstreerde, is Haarlem in het afgelopen weekeinde het toneel geweest waar het puik der katho lieke turners en turnsters voor het voet licht is getreden. Achtentwintig verenigingen uit alle delen van het land, van Castricum tot Brunssum en van Enschede tot Breda, hebben elkaar zaterdagmiddag in het Krelagehuis, verdeeld naar de drie gra daties bekampt. Deze verenigingskracht meting betrof, zowel voor de dames als de heren een vierkamp. Knotsoefenin gen, ritmische vrij oefeningen, brug en evenwichtsbalk waren de vier onder delen voor de dames, terwijl de heren na de vrije oefeningen brug, rek en ringen als toestellen kregen aangewe zen. Na drie uur hard werken kwamen de volgende uitslagen uit de bus: Heren: A. 1 Furenthela. Voerendaal 346.6 pnt.; 2. Don Bosco, Brunssum, 331.8 p.; B. UNA, Almelo, 228.6 p.; C. Crescendo, Soestdijk, 145.2 p.; 2. OBK, Moerdijk, 140.1 p.; 3. FIER. Breda. 139.4 p. Dames: A. ONA 1, Eindhoven, 622.3 p.; 2. Durfal, Breda, 576.3 p.; B. 1. St Jozef, Arnhem, 388.4 p.; 2. Orion,Apeldoorn 384.6 p. 3. Virtus. Velp, 366.5 p.; C. 1. ONA 2, Eindhoven, 219 p.; 2. Kwiek, Breda, 217.4 p.; 3. UNA, Almelo, 208 p. Het hoogtepunt van het festijn volgde 's avonds in dezelfde zaal, waar een talrijk publiek getuige was van een bijzonder boeiende tweekamp tussen de nationale dames- en herenploegen van België en Nederland. Deze ontmoeting betekende voor de dames een eerste treffen op internationaal plan. Ellie Walraven, Nettie Paulissen, An nie van Leusden, Nettie Claes, Truus min. 4 Osec. Van Son met één ronde achter- Bruin en Truus Spaansen hebben het er stand vijfde, Vis - op twee ronden - zesde. I niettemin goed afgebracht Op de even- VS.,N Vliegende schotels zullen het straatbeeld van de zeer nabije toekomst beheersen. Zij worden door de speelgoedindustrie ie grote troef na de hoela-hoep genoemd. De schotels hebben een doorsnee van 24 cm. Het nieuwe vermaak is uit Australië konen overwaaien. wichtsbalk klopten zij hun Belgische tegenstandsters zelfs met 2.8 punt, een voorsprong, die echter te klein was om het verlies op de onderdelen vrije oefe ning, brug en paardspringen geheel goed te maken. De beste persoonlijke prestatie leverde Truus Bruin uit Noord Scharwoude, die met 35.8 punt de beste der Belgische turnsters, mej. As- selberghs met 0.3 punt de baas bleef. In totaal verkregen de Belgen, die er op het stuk van de vrije oefening een opvallend soepeler inslag op na bleken te houden, 174.2 punten, precies twee meer dan de Nederlandse dames. De Nederlandse herenploeg, die op vallend homogeen van samenstelling was, behaalde een fraaie zege op de Bel gische. Topscorer was hier de Neder landse coming-mnn Vic Holten met 47.1 punt. Deze eerste overwinning op de Belgen sedert 1947 ontstond nadat de Nederlanders op alle onderdelen, vrije oefening, paard voltige, brug, ringen én paardspringen bewezen hadden de sterk- sten te zijn. Het puntenverschil bedroeg zeven ten gunste van het zestal van Dijk, Sijbers, Hendriks, Staps, Engels en Holten, van wie veteraan Staps (45.6 punt) een fraaie come back vierde. De Amsterdammer Joop Captein heeft zondag de Ronde van Eysden, een wegwed strijd voor profs en onafhankelijken, ge wonnen. Hij had voor de 125 km 3 uur 18 min. 28 sec. nodig. De beslissing viel in de eindsprint. De Belg Machiels werd tweede, Arnold Ehlen (Broeksittard) derde, Arie van Wet ten vierde en de Belg Bar vijfde in de zelfde tijd als de winnaar. Hendriks (B.) werd in 3.18.54 zesde, Vergoossen (Echt) zevende. Serin (B.) achtste, Vranken (B.) negende en Hendrikx (B.) tiende. Allen in 3.18.54. Nationalistisch China blijkt genegen te zijn de nodige concessies aan het Interna tionale Olympisch Comité te doen teneinde de Olympische zaak voor Formosa te red den. Leden van het Olympisch comité te Taipeh, dat onder de naam „Chinees Natio naal Olympisch Comité" van het I.O.C. is geschrapt hebben verklaard, dat het co mité geheel akkoord gaat met de nieuwe naam „Olympisch comité van nationalistisch China (Formosa)". Zij hopen dat het IOC deze nieuwe naam zal willen accepteren, want men zal in Taipeh onder geen be ding de naam willen veranderen in „Olym pisch comité van Formosa". Voorts is in de nationalistische hoofdstad bekend ge maakt, dat president Tsjang Kai Sjek zich intensief bezig houdt met de deelneming van zijn land aan de spelen in Rome. De Grand Prix d'Alby de vijfde koers voor het Europees kampioenschap dra ven, die zondag in Göteborg werd ge houden, is gewonnen door het Italiaanse paard Icare IV. De km tijd van de winnaar, die werd gereden door W. Baroncini was 1 min. 19.3 sec. Na vijf races is de stand voor het Europees kampioenschap draven als volgt: 1. Jamin (Fr.) 9 pnt., 2. Icare IV (It.) 15 pnt., 3. Jariolain (It.) 27 pnt., 4. Jens Protector (Noorwegen) 30 pnt., 5. Infante II (Fr.) 32 pnt. Het Nederlandse paard Quicksilver S staat met een totaal van 36 pnt. ex aequo als 16e geplaatst. (Van onze correspondenten) Nu de verkopingen van kersen-op-het- hout in de Betuwe in volle gang zijn, menen deskundigen in vol seizoen een winkelprijs van vijftig cent per pond te mogen verwachten. De vroege ker sen zijn tengevolge van de droogte klein van stuk gebleven, evenals de aarbeien van de koude grond. Voor de grote kersenverkoping die het Elfgelopen weekeinde te Culemborg werd gehouden bleek weliswaar grote belangstelling te bestaan maar kopers kwamen niet opdagen. De arbeidslo nen voor het keren en de weersom standigheden waren voor de belang stellenden aanleiding de notaris met zijn kersen te laten zitten. De totale verkoping bracht slechts 2850,- op. Hierdoor worden duizenden ponden ker sen aan de spreeuwen prijs gegeven die er ongetwijfeld dankbaar van zul len snoepen. Een verschijnsel dat zich sinds 1939 niet meer heeft voorgedaan. Hoewel er over het algemeen dit jaar in ons land gerekend mag wor den op een redelijke tot goede oogst van hard fruit, zal de hoeveelheid toch wel belangrijk kleiner zijn dan er tij dens het afgelopen seizoen op de vei lingen werd aangevoerd. Dit is de me ning van de heer P. Dekker uit We- meldinge, voorzitter van de veilings vereniging Kapelle-Biezelinge en om geving. Hij wees er met nadruk op dat het beeld nog grote veranderingen kan ondergaan tengevolge van de droogte. De juni-rui van appels en peren vindt op het ogenblik plaats en deze Is voor bepaalde rassen vrij he- vig. De fruitkweker J. J. Mol uit Hans- weert heeft zaterdag op de veiling in Kapelle de eerste rode bessen van dit seizoen aangevoerd. Het was het ras Jonkheer van Tets waarvan enkele doosjes van 250 gram werden aange boden. Er werd 49 cent per doosje voor betaald. Verwacht wordt dat er volgende week reeds meer rode bes sen aangevoerd zullen worden. Vorig jaar kwamen de eerste rode bessen pas 20 juni aan de veiling. De eerste testmatch tussen Engeland en India, die te Nottingham wordt ge speeld, is na de derde dag eigenlijk al beslist. Met nog slechts 7 tweede in- nings-wickets in handen moet India meer dan 119 runs scoren om tenminste een innings-nederlaag te ontgaan, zodat hier eigenlijk alleen het weer nog maar redding kan brengen voor de mannen uit India. Zaterdag brachten de Indiase bats- lieden de score in de eerste innings van 116 voor 3 op 206 all out. Opnieuw hebben Freddie Trueman, Brian Stat- ham en Alan Moss met hun verrader lijke bowlery de strijd volkomen be heerst. Slechts Dattajirao Gaekwad, de captain van India, zag kans de Engelse bowlers geruime tijd te weerstaan. Hij stond 2 uur 20 minuten aan het wicket, doch scoorde niet meer dan 33 runs. Na de lunch werd aan de tweede in nings begonnen. De Engelsen stuurden hun tegenstanders opnieuw naar de wickets. Bij het trekken van de stumps wees het scorebord 96 voor 4 aan. Pan- kaj Roy, in de eerste innings met 54 punten top-scorer, leverde opnieuw een goede prestatie. Twintig minuten voor tijd werd hij op short leg uitgevangen. Hij had toen 49 runs achter zijn naam staan. Roy had voor zijn innings, die 8 vieren bevatte, ruim 2% uur nodig. Amsterdam heeft het Vierbondentoer- nooi voor KNVB Zaterdagmiddagclubs gewonnen. Het werd te Zandvoort ge houden en had de volgende uitslagen tot resultaat: Noord HollandAmster dam 1-0, Den Haag—Haarlem 1-0, Noord Holland—Haarlem 0-2, Amsterdam- Den Haag 2-4. Eindstand: 1: Amsterdam 3-4 (5-2); 2: Den Haag 3-4(6-6); 3: Haar lem 3-2 (2-2); 4: Noord Holland 3-2 (3-6). Uitslagen van de zondag te Groningen gehouden draverijen: W. Petrosia-prijs, 1960 m: 1. Heg Justisima K (J. v. Leeu wen) 2.58.6 (1.33); 2. H. Parisun Bond; 3 Willv K. Tot. winn. f 17.40. pl. f 3.40. f 20.-, 3.30. gek. f 11.20, cov. f 36.90. Gregoriusprijs, 1200 m: le afd.: 1. Yli- notte (Th. H. Kooyman) 2.05.5 (1.44.6); 2 Yrma Dunst; 3. Y. Paulse. Tot. winn. f 2 50, pl. f 1.30, 2.10, 2.40, gek. f 11.40. cov. f 6.70. 2e afd.: 1. Y. Nelly (J. v. Dooyeweerd) 1.56.3 (1.36.9); 2. Yvonne; 3. Y. Saint Parisien. Tot. winn. f 2.80, pl f 1.20, 1.10, 1.30, gek. f 6.20, cov. f 3.40. Grote Joh. Smit amateurprijs, 1900 m: le serie: 1. Uiver S. (R. Bosma) 2.47 (127 9)2. Uganda; 3. Wybok. Tot. winn. f 2.40, pl. f 1.30, 2.60, 1.50, gek. f 6.20, cov f 10.90. 2e serie: Uferlooper S. (G. v. d. Wal) 2.47.5 (1.26.4); 2. Turdus Mu- sica S.; 3. Sus van Vredenhof. Tot. winn. f 3.10, pl. f 1.60, 2.70, 5.30, gek. f 14.90, cov. f 11.90. Toekomst, 1800 m: 1. Xiphias W. (K. Woudstra) 2.40 (1.28.9); 2. Xuthus Hol- landia; 3. X. Pluto. Tot. winn. f 11.60, pl. f 2.30, 1.50. 2.30, gek. f 13.70, cov. f 4.90. Kwarteltje S. prijs, 1960 m: 1. Vauban B. (P. Dj. Bolt) 2.57.4 (1.30.5); 2. Wi- cher's Lady Gr.; 3. Veralynn Maire. Tot. winn. f 13.60, pl. f 6.70, 6.60, 11.20, gek. f 15, cov. f 17.10. Leeuwerik S. prijs, 2400 m: 1. Tira (M. Vergay) 3.27.5 (1.26.5); 2. Hyde Park; 3. Sam Spencer. Tot. winn. f 4, pl. f 1.60, f 1.90, 1.60, gek. f 10.30, cov. f 5.90. R. Petrosia prijs, 2300 m: 1. Terraise (A. Wagenaar) 3.22.6 (1.26.6); 2. Wiebe- line Wip; 3. Tector. Tot winn. f 3.20. pl. f 1.40, 1.50, gek. f 3.90, cov. f 4.40. Finale Grote Joh. Smit Am. prijs, 1900 m: 1. Uferlooper S. (G. v. d. Wal) 2.48.8 (1.27.-); 2. Sus van Vredenhof; 3. Turdus Musica S. Tot. winn. f 4.40, pl. f 1.50, 2.30, 1.50, gek. f 14.30, cov. f 9.90. Totale omzet f 92.254. De Italiaan Beghetto heeft het wereld record wielrennen 1 km op open banen met staande start (amateurs) verbeterd en ge bracht op 1 min. 8.4 sec. De tijd van Beghetto is beter dan die waarmee de En gelsman Harris het wereldrecord op dit nummer houdt bij de professionals. De Grote Prijs van Parijs, een sprint wedstrijd voor profs, is gewonnen door de Italiaan Sacchi. Op de tweede plaats ein digde de wereldkampioen Rousseau. Vierde werd Derksen, de winnaar van het vorig jaar. Het Nederlandse paard Forges, gereden door A. G. Heskes, is vierde geworden in een internationale draverij in Hamburg. In de finale van het heren-enkelspel te Birmingham toonde Wilson zich superieur aan Davies. Hij won met 36 62 108. Maria Bueno won het dames-enkelspel door een zege op Ann Haydon met 36 62 64. De Zwitserse wielrenner Schellenberg heeft de wedstrijd BernGenève gewon nen. In het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap heeft Italië de Portugese ploeg houder van de titel met 8—2 verslagen. Piet van den Brekel heeft zaterdag in liet Belgische Alost een wegwedstrijd voor professionals gewonnen. Hij versloeg In de sprint de Belgen Van Gompel en Kerck- hove.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 9