VERANDEREND STATIONSPLEIN IN HAARLEM Gokkers staan terecht voor Haarlemse politierechter Wielerkampioen Enthoven in Halfweg gehuldigd HENSEN Statencommissie „met tegen zin" voor plan van Rijks waterstaat TERN SHIRTS Te gast bij M de bijen in Heemstede Ook feest voor Sluis en Snijder Barcelona heeft interesse voor Coen Moulijn Agrarische bezivaren kunnen onder vangen worden door het stellen van voorwaarden f 225° •V' HAZARDSPEL IN BEVERWIJK SPIJKERBROEKEN SING-SING HEMDEN no-iron DINSDAG 9 JUNI 1959 PAGINA 3 PAARLAARSTEEG 1 Haarlem e.o. Films Toneel Muziek Diversen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem „Gekkenwerk" Geslaagd /n enkele weken tijds heeft het Haarlemse Stationsplein een ander aanzicht gekregen. Sinds Hotel Royal en de oude Beynes-fabriek afgebroken zijn, maakte het zuidelijke deel van het plein een rommelige indrukdie ook nog op deze foto te zien is. Thans zijn er keurige bus-perrons, versierd met bloembakken. Bus-passagiers, die steeds minder moeite hebben met het vinden van de juiste haltes op het nieuwe plein-gedeelte (het komt nog wél eens voor dat men instapt in de bus, wélke in de voor hen verkeerde richting rijdt) hebben nu nog wel moeite om niet te struikelen over de ravage op het „oude" gedeelte van het plein, maar ook dat komt wél in orde. De luchtfoto, gemaakt door K.L.M. Aerocarto, Iaat ongeveer in de linkerbovenhoek zien, wat er tegenover de stationsuitgang nog verdwijnen moet in de toekomst: een onregelmatig gevormd huizenblok aan het plein, de Kruisweg en de Lange Heeren straat. Bovendien zal mettertijd ook de zuidelijke gevélwand van hetgeen er nog over is van de Lange Heerenstraat moeten verdwijnen. Men ziet onder meer, een paar huizen van de Jans- weg (rechts op de foto), het oude Hofje van Beresteyn met zijn vredig-stemmige binnenplaats. De toekomstige bebouwing tegenover het station zal een hoogte van twintig meter moeten hébben. Er moeten reeds gegadigden zijn die er horeca- en andere bedrijven willen vestigen. Voor sportkleding natuurlijk Brood met aardbeien f 1.30 LUNCHROOM Grote Houtstraat 105, Telef. 18598. BOOM-RUYGROK N.V. P. N. van Rijn van Dordt wordt directeur Jubileum bij het P.E.N. VOLLEYBAL Missie-avond Het Zandmeefbij Vijfhuizen Zo gewassen, zo droog veel langer schoon... en de boord blijft Engels-onberispelijk Meneer BANK laaf de jeugd meegenieten van zijn hobby Accordeon-concours Speeltuin in „Delftwijk" Uitnodiging Tuinbouwbedrijf DE VRIES Beurs van Amsterdam Beurs van Nevi Y or' - Wegens het publiekelijk gelegenheid geven tot hazardspel hadden zich voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen te verantwoorden een 57-jari ge Haarlemse groentenhandelaar, een 48-jarige Beverwijkse koopman, een 32- jarige manufacturer uit Santpoort en een 43-jarige koopman in tweedehands stofzuigers uit Alkmaar. Zij gaven toe jarenlang eens per week in de woning van de groentenhandelaar, destijds nog in Beverwjjk „mijn en dijn" gespeeld te hebben, een soort open poker. Volgens hun zeggen mochten vreem den niet meedoen, maar er werden wel introducés toegelaten. De vier verdach ten traden regelmatig als bankhouder op en hadden een aandeel in de winst. Soms zou de winst op een avond, vol gens de verdachten, 100 tot 150 gulden hebben bedragen. „Maar het viel ook wel eens tegen", zei de groentenhande laar. Als getuige verklaarde een hoofd- CINEMA PALACE: The big country, 14 J.; 2 en 7.30 uur. FRANS HALS: Meisjes op bestelling, ontr. LIDO: Sahara, 18 j.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Vrijheren ^van het woud, a. 1. Do.-cyclus: Vrouwenbungalow, str. volw. T.m. do. 2 en 8 uur. REMBRANDT: De geheimzinnige passagier, 14 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: T.m. do.: De charge der Vaquero's, 14 jaar 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Als de kraanvogels overvliegen 14 jaar. Vooraf Rembrandt; 2.15, 7, 9.15 u! MINERVA: T.m. wo.: Koningin Christina, 18 jaar 8.15 uur. Do.: De nachten var Caberia, volw.; 8.15 u. Dinsdag 9 juni Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging V.Z.O.D. met Sabrina. Dinsdag 9 Juni "gebouw, 7.30 uur: Leerlingenuit- PrfSf **aarïems Muziekinstituut. Piet Kee wlVb 9 uur: Orgelconcert door Kee' Werken van César Franck. Woensdag lo iiini Stadsschouwburg, 8 uur: Muziekschool Toonkunst, leerlingen uitvoering. Dinsdag 9 Juni Laurens Costerlyceum, 7.45 u.: Haarlemse Disco-club: Stereo-demonstratie. Woensdag 10 juni Miner va-theater, 8.15 uur: Heemsteedse Kunstkring. Ledenvergadering, waarna le zing met lichtbeelden over Siam door de heer ir. C. Wijdooge. IJMUIDEN. Dinsdag 9 Juni Hoog water: 5.22 u. en 17.45 u. Laag water: 1.07 u. en 13.22 U. Woensdag 10 juni Hoog water: 5.57 u. en 18.19 u. Laag water- 1.3' u en 13.52 u. GEBOREN: T. Mulder-Scheffer z; W. H. Caljouw-Jansen z; E. C. Bredschneij- der-Poutsma z: E A. M. van Trigt-Was- senaar z; E G Zandbergen-d'Hane z; C Bouman-Vos z; G. van der Molen- Moorman z; G. Stoel-Appels z; A. H. Roelink-Versteeg z; P. C. Boulonois- Heijstek z; J. A. Neeskens-Kossen z; J. Hoogerbord-Spoor z; E. M. Gaillard- Evers d; J. Eenes-Pijl z; T. Verharen- Rosman z; J. M. Ruiter-Bakker d; R. L. Smit-Wijshake d: C. van Holthe-van Vloten d; M. E Tuijn-Joosten d; G. M. de Jong-van der Horst d; C. Sierveld- de Vogel d. OVERLEDEN: A. t. Gerrits-Duinhof, '4 j., Oost-Indiëstraat; W. Kors-Kuijten, 64 j., Burgwal: M. Akersloot-Meijs, 72 j,. Westerhoutpark; J. W. T. Goedhart- Venderbos, 77 j., Hazepaterslaan; L. Schenkel-van der Horst, 80 j., Jelgers- mastraat; M. J Erbrink-Dusseljee, 02 j., Hazepaterslaan: J Duineveld-van Steij- nen, 48 j„ Flevoplein; T. Jolles-van Braam, 69 j„ Eindenhoutstraat; J. Keur, 54 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: H Lingbeek en G M. Hoogendoorn; J. F. Smits en H A. M. Bartman; A. C. A. Murk en T. van der Glas. inspecteur van de Beverwijkse politie, dat er hoofdzakelijk geroutineerde spe lers gokten. Slechts in enkele geval len werd er via een sociaal werkster ge klaagd, dat mensen hun weekloon ver gokten. „Een groot maatschappelijk kwaad is het dus gelukkig niet", aldus de politierechter. „Helaas zijn de he ren niet onder elkaar gebleven met hun stompzinnig kaartspel," aldus de offi cier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. Hij eiste tegen de groen- tenhandelaaar 200 gulden en een maand voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. De drie andere verdachten hoor den 100 gulden en twee weken voor waardelijk met drie jaar proeftijd te gen zich eisen. De politierechter ver oordeelde de groentenhandelaar tot 200 gulden boete, maar halveerde de voor waardelijke straf. De Alkmaarder en Beverwijker, die al eens eerder voor soortgelijke delicten veroordeeld wa ren, kregen 100 gulden boete en twee weken voorwaardelijk, terwijl de ma- nufacturier alleen 100 gulden boete kreeg. „Ik schiet je aan flarden," zou een 50-jarige jachtopziener van de Heeren duinen in IJmuiden gezegd hebben te gen een bezoeker, die daar zonder gel dig toegangsbewijs gewandeld zou heb ben. De man zou niet op de paden ge wandeld en zich al eerder lastig ge toond hebben. „Hij doet niets anders dan stelletjes afgluren", zei de jacht opziener, die zich maandagmorgen voor de Haarlemse politierechter te verantwoorden had wegens bedreiging met doodslag. Tot een eis is het niet gekomen, omdat de bedreigde niet ver schenen was. De zaak zal daarom bin nenkort voor de meervoudige kamer komen. „Ik wilde hem verbaliseren", verklaarde de jachtopziener. „Dan hoeft u toch niet te schieten," aldus de officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman. wist toch wie het was. Gekkenwerk, zoals u bent opgetreden. U begrijpt niets van uw •ui. a'^ opsporingsambtenaar". De jachtopziener hield vol, dat de onwilli ge bezoeker voortdurend lastig was. Hp zou hem zelfs drie keer met een stok gedreigd hebben. De heer J. j. Zijp, hoofdagent van politie te Zandvoort, behaalde in Am sterdam het politie-diploma B. Advertentie in sterke DENIM-kwaliteiten KORTE Jongens Spijkerbroek vanaf 5.50 LANGE Jongens Spijkerbroek vanaf 7.65 HEREN-maten vanaf 10.25 Sterke „TWEKA"-kwaliteit JONGENS-maten vanaf 5.75 HEREN-maten vanaf 8.75 Temidden van zijn wielervrienden der Halfwegse Sportclub „De Bataaf" en vele belangstellenden van elders, is de nieuwe wegkampioen van Nederland der amateurs Dik Enthoven, maandag avond in het clublokaal „De keizers kroon" te Halfweg spontaan gehuldigd. De belangstelling was zo groot, dat velen een plaatsje op het terras moesten zoeken. Voorafgegaan door de harmonie „Eens gezindheid" werd Enthoven in een open landauer door Halfweg en Zwanenburg naar „De Keizerskroon" gereden. Zijn clubmakkers Ab Sluis, zevende in Zand voort, en Mik Snijder, tiende in het kampioenschap en groene truidrager in „Olympia's Toer", vergezelden hem op deze tocht en deelden in de hulde. Het feest in het clubhuis werd in geleid door voorzitter P. Wilderom van „De Bataaf". Hij prees in zijn openings toespraak het moedige rijden van de nieuwe kampioen en zei stom verbaasd te staan over de prestaties van zijn ren ners in de Haarlemmermeer, „Olympia's Toer" en het kampioenschap te Zand voort. De heer Wilderom memoreerde ook, dat het 28 jaar geleden was dat het wegkampioenschap door een renner van zijn club werd gewonnen. Drs. Visser, burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, sprak zijn bewondering uit over het door Dik behaalde succes en bood de vereniging namens het ge meentebestuur een vaantje aan voor de prijzenkast. Ook de burgemeester van de Haarlemmermeer, mr. Van Willigen, was op het huldigingsfeest present. Hij liet zich evenals de andere sprekers, onder wie dr. Nanninga uit Hoofddorp in zijn functie van voorzitter van het sportuitwisselingscomité Caterham-Haar- lemmermeer, de heer Koeman namens de juryleden, de heren L. Buis (5 mei comité), C. Bakker (supportersclub „De Batavier") en J. Engel (De Kampioen), in waarderende bewoordingen uit over kampioen Enthoven, zijn clubgenoten Sluis en Snijder en over „De Bataaf" in het algemeen. Veel applaus oogstte de heer Koeman, toen hij vertelde, dat hij en de andere juryleden er hard voor zullen werken om ook Mik Snijder af gevaardigd te krijgen naar het wereld kampioenschap. Spreker noemde deze renner een voorbeeld voor de wieler sport. Het feeft werd tot laat in de avond in intieme kring voortgezet. Dik Ent hoven, die gelaten al dit huldebetoon over zich heen had laten gaan, ging daarbij nog enkele keren op de schou ders van zijn supporters. Want populair was hij al voordat hij kampioen werd. Het was alleen jammer, dat van de verschillende Halfwegse sportverenigin gen alleen de voetbalclub „Halfweg" en de postduivenvereniging vertegenwoor digd waren. Als Feijenoord woensdag in Barcelona speelt zullen bestuursleden van de FC Barcelona bijzondere aandacht hebben voor Coen Moulijn. De Spaanse prof club overweegt namelijk de Rotterdam mer over te nemen. Er wordt, naar de club officieel heeft laten weten, reeds onderhandeld, overigens zonder dat er al concrete dingen op papier staan. Moulijn zal ook een onderhoud hebben mei het bestuur van de FC Barcelona, zo werd meegedeeld. Advertentie De jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der Boom-Ruygrok N.V., uitgevers en drukkersbedrijf te Haarlem, heeft vanmorgen afscheid ge nomen van de heer K. R. v. Staal, sinds 1945 directeur, die wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd per I ultimo december van dit jaar zijn func- tie neerlegt. Hij zal als adviseur aan de I onderneming verbonden blijven. Tot directeur is benoemd de heer P. N. van Rijn van Dordt. Er werd af scheid genomen van de onderdirecteur, ae heer Jac. Meesters, die een lange reeks van jaren aan het bedrijf ver bonden is geweest. Als onderdirecteuren werden benoemd de heren J. W. van Keeken en J. M. Boom Jr. De heer L. van Horssen werd herbenoemd als com missaris. De balans per 1 januari 1959 en de verlies- en winstrekening over 1958 werden onveranderd goedgekeurd. Donderdag 11 juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer W. Feenstra, wonende Brederoodseweg te Santpoort in dienst trad bij het PEN. De heer Feenstra, die werkzaam is als hoofd opzichter bij de vervoerafdeling, zal op die dag door de directie worden ge huldigd. Hp recipieert in het Jeugd huis aan de Donkerelaan te Bloemen- daal van drie uur tot half zes. In de Energie-hal te Rotterdam wer den zaterdagmiddag de beslissingswed strijden gespeeld tussen de herenploe- gen van HVS (Haarlem), Spirit (Amersfoort) en Celebes (Den Haag). In de eerste wedstrijd Spirit-Celebes was er al dadelijk een grote spanning. De eerste set was voor Celebes: 15-11; de twee volgende voor Spirit: 15-13, 16-14de vierde weer voor Celebes 15-12, waardoor de laatste set de be slissing moest brengen. Spirit liet even de moed zakken en Celebes won daar door gemakkelijk met 15-6. In de wed strijd HVS-Spirit kwam een verslagen Spirit in het veld. De eerste set was dan ook duidelijk voor HVS 15-5. In de tweede set herleefde Spirit, maar Clay en zijn mannen wisten niet van wijken: 15-12 voor HVS. In de derde set stond HVS plotseling achter met 12-5, maar door juist uitgevoerde „time out's" van coach Hogerhout werd het toch 15-13 voor HVS. De der de wedstrijd zou de beslissing brengen. HVS startte goed, 15-9 in de eerste set; maar in de tweede set waren Clay en zijn mannen er volkomen uit en werd het 15-5 voor Celebes. De derde was voor HVS 15-7, de vierde voor Celebes 15-10. Ook nu kwam het dus op de vijfde set aan. Na een hartig woord van coach Hogerhout nam HVS al da delijk de leiding en won uiteindelijk overtuigd met 15-6, waardoor het het volgend jaar in de hoofdklasse West heren zal uitkomen. Het missie-actiecomité te Zandvoort geeft woensdag a.s. een parochie-avond in het parochie-huis te Zandvoort. Het doel is gelden bijeen te brengen voor de voortzetting van de studies van een geadopteerde Afrikaanse priester-stu dent. De junioren van de toneelclub „Pionier" zullen opvoeren „Een eeuw achter" van Godfried Bomans. Deze avond zal de trekking plaats vinden van de door het comité georganiseerde loterij. Door Amerikaanse verkoop zul len tenslotte nog aantrekkelijke prijzen (waaronder een fiets) aan de man wor den gebracht. Hoewel met tegenzin kan de grote meerderheid van de commissie uit Provinciale Staten van Noord-Holland, die het voorstel tot zandwinning door Rijkswaterstaat besproken heeft ten be hoeve van de aanleg van de rijksweg van de Velser tunnel beoosten Haarlem naar de weg Amsterdam-Den Haag bij Sassenheim, zich verenigen met het voorstel van Gedeputeerde Staten, de zandwinning goed te keuren. Door het stellen van voorwaarden zijn zo zeg gen G.S. de bezwaren te ondervan gen, die van agrarische zijde tegen het plan zijn ingebracht. Uit het rapport van de Vereniging Proefstation voor de Bloembollencultuur blijkt onder meer, dat ook compensatie voor het verlies aan bollengrond mogelijk is. De zandwinning in de Haarlemmer meer bij Vijfhuizen is, zo werd opge merkt, niet overeenkomstig het streek plan Zuid-Kennemerland. Er zijn ech ter geen andere plaatsen, geschikt voor de zandwinning ten behoeve van de wegaanleg, te vinden in de omgeving van de geprojecteerde „oostelijke rand weg". Er blijft dus aldus G.S. geen andere keus over, dan het plan te aan vaarden. Streekplannen beogen welis waar een bepaalde lijn voor de toe komst te trekken, maar er kunnen on voorziene ontwikkelingen komen, die Advertentie Gentlemen prefer -by - Alleen verkrijgbaar bij jg AMSTERDAM HAARLEM DEN HAAO ROTTERDAM De heer Bank, die voor broodwinning een vishandel houdt, heeft als liefhebberij het houden van bijen. Af en toe nodigt hij een klas van de Aloysiusschool uit om bij hem wat practische kennis op te steken van de natuurlijke historie. Een beetje huiverig voor het wat al te nijvere bijenvolk, slaat de jeugd de verrich tingen van imker Bank gade. eneer Bank verkoopt vis in Heemstede Maar in zijn vrije tijd houdt hij dieren: vogels, fazanten, kippen en zelfs bijen. Maar vissen doet hij niet en houdt hij niet. „Daai heb ik geen hart voor". Meneer Bank steekt zijn liefde voor dieren niet onder stoelen of banken Af en toe nodigt hij een klas van de Aloysiusschool aan de Molenwerflaan in Heem stede uit, om eens een kijkje te komen nemen. De jongens willen wel en de broeder vindt het prachtig, dat zijn jongens op die manier wat praktische kennis opsteken omtrent het leven in de na tuur. Meneer Bank is een goed docent. Met een boek onder de arm wacht hij zijn jeug dige gasten op aan de ingang van zijn tuin en begint ze iets te vertellen over zijn grote liefde: de bijen. De na tuur blijkt wreed te zijn. Ver schrikkelijke verhalen krijgen we te horen: koninginnen die elkaar op leven en dood be vechten tot de sterkste het pleit gewonnen heeft. En in september ieder jaar worden alle mannetjesbijen door de vrouwtjes doodgestoken. Nu moeten we eerlijk toegeven, dat de mannetjes het er zelf naar gemaakt hebben. De vrouwtjes sjouwen en tobben een jaar lang om honig te verzamelen en de raten te vullen, maar de mannetjes lopen er de kantjes maar af. Dat kan niet anders dan tot een matriarchaat leiden. De mesje, dat niet anders blijkt vrouwtjes zijn zelfs nog mild. te zijn dan een veeltandige 's Zomers, als er overal voed- vork en dat dient om de ge sel gevonden kan worden, vulde raten van de bescher- kan het ze niet veel schelen mende waslaag te ontdoen; de of haar heer gemaal wat kisten, waarin de raten ge- rondslentert en meeëet van hangen worden en de centri- de nijver vergaarde honig. Maar als tegen de winter een voorraad gevormd moet wor den om het schrale seizoen door te komen, dan is het uit fuge, waarmee de honig uit de raten geslingerd wordt. En tot slot van de excursie krijgen de kinderen een echte bijenkast te zien, waarvan de met de liefde en dan gaat de heer gemaal er zonder par don aan. Over het houden van bijen valt veel te vertellen en men moet de heer Bank bezig ho ren om te kunnen constate ren, dat de jongeren intens van deze les genieten. On vermoeid laat hij de verschil lende apparaten zien, die hij deksel wordt opgetild om een blik in het inwendige te kun nen werpen. Als de kinderen echter niet heel rustig zijn is dat niet nodig, want dan ko men de bijen luid-zoemend naar buiten om zich te neste len in de haren, op de armen en halzen van de jongelui en niet zelden moet de heer Bank dan angels verwijderen als imker nodig heeft. De en pijnlijke bijensteken met oude hoed met het gazen masker, de ineengeknutselde pijp met de grote kop om met de rook de bijen te verdoven; de verschillende klemmen om de korven aan elkaar te klam pen; de buisjes en doosjes, waarin men afgescheiden ko ninginnen vervoert; raten met nieuwe vellen celwerk, dat door de bijen „opgewerkt moet worden"; een afsteek- een zalfje bijwerken. Maar dan is er altijd nog de troost van een beschuit met echte honig, die aan het slot aan ieder kind wordt uitgereikt, zodat iedereen voldaan en plakkend van top tot teen huiswaarts kan keren. Dat imkerschap is een merk waardige liefhebberij van de heer Bank, waarmee hij ne gen jaar geleden op wel heel toevallige manier begonnen is. Hij stond op een dag in zijn viswinkel, toen iemand binnenkwam en zei: „Jij moet van mij eens wat bijen ko pen." De heer Bank vond het een beetje griezelig, maar ging op het aanbod in, omdat het zo goedkoop was. Hij haalde er een echte imker bij die wel even orde op zaken zou stellen. Na een dag of veertien zag de heer Bank een paar mensen voor zijn tuin aan de Cruquiusweg staan, die vroegen of ze zijn bijen eens mochten zien. Het bleek een broer van de man te zijn, die hem de bijen ver kocht had. De imker had ze verkeerd behandeld en op nieuw werd er orde op zaken gesteld. De heer Bank heeft zich in de loop der jaren grondig ingewerkt, maar nog altijd komt „de broer" hem helpen. Het verzorgen van de bijen eist heel wat tijd. En als men - zoals de heer Bank enige honderdduizenden bijen te verzorgen heeft, dan moet men beslist niet met de armen over elkaar blijven zitten. Maar het resultaat is zoet. Per kast kan men zo om en nabij de dertig pond honig winnen en als men acht a negen kasten heeft, dan wordt het behalve een liefhebberij ook een aardige bijverdien ste. En de jeugd van de Aloysiusschool is er ook nog goed mee, want de heer Bank steekt zijn liefde voor de bijen niet onder stoelen of banken. het nodig maken, van de vastgesteld# lijn af te wijken. Een der statenleden bepleitte, voort aan bij de vaststelling van streekplan nen rekening te houden met de be hoefte aan zand en een zandplan of „zand-balans" voor de gehele provinci# op te stellen. Het laatste zullen G.S. in overweging nemen. In de statencom missie werd ook geklaagd over de hou ding, die Rijkswaterstaat in het alge meen aan zou nemen ten aanzien van streekplannen. Niet of nauwelijks zou Rijkswaterstaat bereid zijn zich bij d# voorbereiding van streekplannen duide lijk vast te leggen omtrent de in dat gebied uit te voeren rijkswerken. Men schijnt het bij Rijkswaterstaat nog steeds een juiste politiek te achten bij het planologisch werk te spelen op „zien komen", hetgeen in de praktijk betekent, dat men zich pas bij het entameren van een bepaald werk gaat bekaden op de planologische consequen ties. Wat de besparing van acht mil joen gulden betreft, indien het zand in de buurt van de aan te leggen „oostelijke randweg" wordt gewonnen, werd er in de statencommissie aan herinnerd, dat bij de planologie econo mische belangen nooit doorslaggevend mogen zijn. Indien het zandwinningsplan wordt uitgevoerd, ontstaat er bij Vijfhuizen een waterplas, die voor de recreatie geschikt zou zijn. Die geschiktheid be twijfelde een der commissieleden, om dat er een gat van twintig meter diep te gegraven wordt, dat voor de zeil- sport ongeschikt zou zijn. Bovendien bestaat er zijns inziens ter plaatse wei nig behoefte aan een object van dien aard. Lang niet alle gronden, die voor de bollenteelt geschikt te maken zouden zijn, kunnen in exploitatie worden ge bracht. Aldus het standpunt van een ander commissielid, die wat zijn be zwaren tegen de zandwinning betreft, wel een voorbehoud maakt wat het verlies aan bollengrond betreft. De Haarlemse Accordeonvereniging „Esmeralda" heeft zondag met veel succes deelgenomen aan een Bonds- concours van de Nederlandse Accor deon. en Mondaccordeon Bond te Arn hem. Esmeralda moest zich meten met een vijftigtal orkesten uit alle delen van het land. Zjj leverde een prachtige prestatie, door niet alleen hel beste resultaat te behalen in haar afdeling, maar tevens onder leiding van de heer Adriaan Oort te promoveren naar de klasse uitmuntendheid. Een fraaie be ker was het resultaat. De wethouder van jeugdzaken, de heer J. Schippers, heeft zaterdagmid dag in Delftwijk op het Top Naeff- plantsoen de negentiende speeltuin van het Haarlems Speeltuinverbond ge opend. Tijdens een daarna voor geno digden in de Charlotte de Bourbon- school gehouden „nabetrachting" werd de katholieke bond voor het gezin ver tegenwoordigd door de heer Jansen. Hp getuigde van de goede verstand houding bij de speeltuinen onderling. De nieuwe tuin van „Delftwyk" noemde spreker een bijzonder mooie aanwinst. Sedert hfl in 1903 in Haarlem kwam is er wel heel wat voor de jeugd verbe terd, constateerde de heer Jansen. Tpdens deze büeenkomst boden de he ren Schuitemaker namens de NUSO en I D. Rookhuizen namens het Haarlems Speeltuin Verbond geschenken aan. De i kinderen namen gecostumeerd en voor zien van ballonnen en vlaggetjes de nieuwe tuin in gebruik. De verschil- op ,het gras. Daarnaast is een groot I lende speelwerktuigen bevinden zich op het gras. Daarnaast is een groot tegelplateau voor rolschaatsen, volley bal en andere sporten. Een zandbak zal nog worden aangelegd. De twin tigste tuin van het H.S.V. zal over enige maanden geopend worden op het Marianne Philipsplantsoen. Advertentie Woensdag 10 juni '59 vanaf 5 uur is onze verbouwde zaak te bezichtigen. BINNENWEG 48 - Cloosterlaan 2 Telefoon 38061 - HEEMSTEDE (Niet officiële koersen) VA Ned. 1958 41,4 Ned. 1959 3% Ned. 1953 Staffel 1947 3)4 Ned. 1956 3)4 Ned. 1948 3)4 Ned 1950 3)4 Ned 1954 3)4 Ned. 1955 D B.N.G Won.bouwl 8 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.VA Senembab-MU AJC.U BerkeJ Patent Calvé-Delft Cert Dell MÖ Fokkei Gelder Hoogovens MüIleT Co. Philips Gem.bez Unilever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 HoU Amerika Ltln KXJW Kon Ned Stoomb Mu K.P.M Ned. Stoom» MJÖ v Ommeren Ned Scheepvaart Unit Kentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2)4 Amsterdam '86 2)4 Amsterdam '56 U 2)4 Rotterdam '57 Alb HeUn kl obi 4 Anaconda Coppei Bethlehem SteeJ Chrysler Corp tien era! Electric General Motors Kennecott Copper KiJVl Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel RoyaJ Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny 1'ldewater U.S Steel Vorig opening Slot 8/# 100% 97 H 97% 94)4 93 92H 93,) 89 86)4 87% 89% 111H 229% 99 94% 157% 152)4 191 367 347)4 255 573)4 183.50 180.10 293 245 530 310% 649)4 621 581)4 572% 260 163.70 161.30 162)4 162 127 155)4 :s2>i 133% 154 249% 140% 140)4 117% 86% 96% 97% 130)4 5/6 8/6 63% 63% 51 50)4 66 64»/. 80% 80 50% 49)4 110). 108% 33 32% 46% 46% 6514 63% 72 71% 43% 42% 82% 82 6814 67% 56 55% 51% 31% 27 26% 94% 92i 2 Stemming: gemakkelijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3