Adenauer en Erhard begraven strijdbijl Bondskanselier looft zijn verbitterde minister Vijftien jaar voor overvallers Marinevliegtuig bij Goa neergestort: zeven doden Minister van defensie staakt ferry-vluchten naar N.-Guinea Garnizoen van Djakarta belangrijk versterkt Soekarno-getrouwe officieren worden overgeplaatst Aanslag op HERTER ontmoet Gromyko alleen Gesprek over de toekomst van Geneefse conferentie Trein grijpt onbewaakte auto op overweg president in Japan fifth kie-h iijfjfdytx Ned. Seahawks krijgen geleide projectielen Soldaat bij onge luk omgekomen Vijf babies gedood Luchtlanding bij Are de Triomphe? Nieuwe poort in Amersfoort Het weer. Na Russisch dreigement Overval-Kruislaan OP WEG NAAR NEDERLAND Zes jaar voor echtpaar Boer voor veertien mille bestolen Vasum" stuurloos Inzittende op slag gedood SOLEX DE LUXE „HET IS BIJGELEGD" DONDERDAG 11 JUNI 1959 83ste JAARGANG No. 30235 MOD. KOFFERS EN REISTASSEN EVHVII TllflIlilllS ELEGANTE TASSEN EN BY0UX Proeven geslaagd In Arnhemse kazerne Twee broers uit Eist en Nijmegen in arrest Naar Halifax gesleept d°efafier J. J. VAN K00TEN beforeyou êmj! Suède damesjasjes in kleuren Droog Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk Breestrsat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Mrectle: 3. W. Boerrlgter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dre H. v. RUN en W Severln. NIEUWE SCHE COURA 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter* toogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voof advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per weelt, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uw 's avonds tel. 21544 (Van onze correspondent in Bonn) BONN, hedenmorgen Adenauer en Erhard hebben zich verzoend. „Het is bijgelegd", zei prof. Ludwig Erhard, de Westduitse vice- kanselier en minister van economische zaken, tegen journalisten toen hij gis termiddag de vergaderzaal der C.D.U.- C.S.U.-fractie in het Bondsgebouw ver liet. De fractie had toen enkele minnten tevoren haar volste vertrouwen in Er hard uitgesproken en officieel de uit latingen betreurd, die het aanzien van de vice-kanselier hebben geschaad. Bondskanselier Adenauer heeft hoog opgegeven van de kwaliteiten van zijn minister van economische zaken en verklaard, dat het niet zijn bedoeling is geweest hem te denigreren. Dat staat in een resolutie, die door de C.D.U.-C.S.U.-fractie eenstemmig werd aangenomen. Daarmee is ook voldaan aan de twee eisen, waarvan Erhard zijn aanblijven in de regering afhan kelijk had gesteld. Dat deel van de crisis in de C.D.U.- C.S.U. is nu weer achter de rug, wat van het begin af aan wel te voorzien was, aangezien vaststond dat de grote Westduitse regeringspartij niet zou worden opgeofferd aan een controver se tussen Adenauer en Erhard, die bo vendien niet de eerste was in hun tien jarige samenwerking. Ditmaal was het echter een beetje hoog gelopen. Het was ook wel de waarschijnlijkste oplossing van de crisis: de partijdiscipline heeft gezegevierd. Er gebeurt verder niets. De C.D.U.-C.S.U. benoemt maandag de een of andere figuur tot presidents kandidaat, Adenauer blijft bondskanse lier en Erhard, zij het niet zonder ver bittering, vice-kanselier en minister van economische zaken. Er blijven nog genoeg problemen, die de C.D.U.-C.S.U. moet oplossen. Vandaag willen de Westduitse sociaal democraten bij de behandeling van de gelden voor de bondskanselarjj een fel le aanval op Adenauer doen. Een stormachtig debat is te verwachten, waarin de C.D.U.-C.S.U.-fractie de bondskanselier echter in bescherming zal nemen, ook al om te demonstreren Advertentie ,R. HOUTSTRAAT 18a HAARLEM TELEFOON 20411 Seahawk-straaljagers van de Marine- Luchtvaartdienst hebben geoefend met (dummy) Sidewinder - projectielen, waarmee men deze vliegtuigen binnen kort zal uitrusten. De beproevingen hadden ten doel de aero-dynamische eigenschappen van deze vliegtuigen met de nieuwe geleide wapens aan boord onder allerlei mogelijke vliegom- standigheden te testen. De proeven mogen als volkomen ge slaagd worden beschouwd, hetgeen voornamelijk te danken is aan het on der de vleugels aangebracht ophan gingsmechanisme, dat door het mari nevliegkamp te Valkenburg met eigen middelen is vervaardigd. Het ligt in de bedoeling alle bi) de Kon. Marine in gebruik zijnde Sea hawk-straaljagers deze apparatuur te geven. Tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest heeft de recht bank te Amsterdam vanochtend een 26- jarige automonteur en een 23-jarige monteur, beiden uit de hoofdstad, ver oordeeld, wegens de door beu op 17 december j.l. aan de Kruislaan te Am sterdam gepleegde roofoverval op de toen 20-jarige Gerrit Pfrommer uit Har derwijk, die zij met revolverschoten levensgevaarlijk verwondden. De rechtbank achtte hen beiden schul dig aan poging tot doodslag vergezeld van diefstal (de auto van Pfrommer) en legde hun de maximumstraf daarvoor op. De primair ten laste gelegde poging tot moord werd niet bewezen geacht. Zulks in afwijking van de mening van de officier van justitie die voor moord en voor de diefstal an de auto de maxi mumstraf van twintig iaar met aftrek plus daarna terbeschikkingstelling der regering had geëist. In dit vonnis was „anders dan an ders", zo zei de president, mr. J. Knot tenbelt, een bijzondere voor beiden geldende overweging opgenomen luiden de, dat „ofschoon verdachtes jeugdige en zwakke persoonlijkheid en zijn minder gunstige levensomstandigheden gronden zijn, die tot een andere strafmaat had den kunnen leiden, hem toch een zeer langdurige straf behoort te worden op gelegd omdat de maatschappij moet worden beschermd tegen onduldbare levensgevaarlijke wandaden als de onderhavige". dat uiterlijk althans de eenheid in de partij is hersteld. Dat is natuur lijk zo rechtlijnig niet waar. Ook wan neer Adenauer geen plaats zal nemen op de presidentszetel is zijn verdwij ning van het Westduitse politieke to neel toch een kwestie van tijd, d.w.z. van hoogstens twee jaren. De meerder heid in de C.D.U.-C.S.U.-fractie is niet bereid Adenauer ook na 1961 nog bondskanselier te laten, vooropgesteld dat de C.D.U.-C.S.U. dan in de alge mene verkiezingen werderom zou winnen. Er moeten jongere mannen aan het roer van het schip van staat. De C.D.U.-C.S.U. moet in de komende twee jaren de kiezers bewijzen, dat de partij en de politiek, die zij tien jaren lang met zoveel succes heeft gevoerd, niet staan of vallen met de (aan) 85- jarige Adenauer. Dit moet een onder deel worden van alle toekomstige af spraken, die hoofdbestuur en tractie met Adenauer nog zullen maken om trent de voortzetting van zijn arbeid als bondskanselier. De Adenauer-era nadert ondanks de onverwachte omhaal van de bonds kanselier zijn eind. De volgende taak die de partij wacht, is het vin den van haar derde presidents-kandi- daat. Ook minister Edzel wil evenals Adenauer He- ver in de actieve politiek blijven en geen president wor den. Gerstenmaier, de voorzitter van de Bondsdag, wil ook niet. De blik ken richten zicb thans naar Karls ruhe, naar de presi dent van het con stitutionele hof, Gerhard Müller, de vroegere premier van Baden-Wiirt- temberg. Andere blikken richten zich op de Venusberg in Bonn, op de kliniek van prof. Martini, Adenauers lijfarts, die ook voor een eventuele kandida tuur in aanmerking schijnt te komen. De kansen van de sociaal-democrati sche kandidaat, prof. Carlo Schmid, zijn intussen aan zienlijk gestegen, tenzij ook in de „Bundesversamm- lung'' de partijdisci pline zegeviert en de C.D.U.-C.S.U. er met hulp van haar coalitiegenote de „Deutsche Partei" in zal slagen haar kandidaat, hoe die ook moge heten, in de „Villa Hammer- schmidt" te bren gen. Een toestel van hetzelfde type als het verongelukte vliegtuig In de Juliana van Stolbergkazerne te Amersfoort is woensdag een ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan een 25-jarige ongehuwde soldaat uit Arnhem. De soldaat was van de school geneeskundige dienst en werd opgeleid tot reserve-officier. De militair gaf op de parkeerplaats van de chauffeurs compagnie exercitie aan collega's. Hij stond met de rug gewend naar een aan tal auto's. De chauffeur van een van deze wagens reed bij een manoeuvre achteruit en raakte de soldaat met zijn drietonner. Het slachtoffer was op slag dood. ERHARD Nabij de Indische stad Goa is gister morgen om half elf een vliegtuig van de Koninklijke Nederlandse Marine ver ongelukt. Uit een mededeling van de minister van defensie blijkt, dat zeven van de acht inzittenden de dood hebben gevonden. De toestand van de enige nog overlevende, sergeant-vlieger S. Bruin, is ernstig. De volgende zeven personen zijn om het leven gekomen: luitenant ter zee vlieger der tweede klasse oudste categorie P. A. M. Landsdaal, de luite nant ter .zee waarnemer der tweede klasse oudste categorie J. Quispel, de luitenant ter zee waarnemer der tweede klasse M. J. A. Baarspul, de sergeant- vliegtuigmaker A. Djjkema, de sergeant- vlieger-telegrafist C. N. Gabeler, de ser geant-vliegtuigmaker C. Koster en de korporaal-vliegtuigmaker L. Bemer. Het toestel, een Martin Mariner-am- fibievliegtuig, was onderweg van Nieuw- Guinea naar Nederland. Op het traject Ceylon-Karatsji kreeg de machine, de P 306, een motorstoring. De comman dant, itz. Landsdaal, heeft getracht op één motor een noodlanding te maken op het vliegveld van Goa, maar die poging is mislukt. Een commissie van onderzoek ver trekt heden van Schiphol. Een K.L.M.- deskundige zal zich morgenochtend naar Goa begeven, teneinde aldaar een voor lopig onderzoek in te stellen. De minister van defensie heeft naar aanleiding van dit ongeluk (het tweede binnen een jaar) besloten, de ferry- vluchten van en naar Nieuw-Guinea te staken. De minister van buitenlandse zaken heeft opdracht gegeven aan Hr. Ms. vertegenwoordigers te Bombay en Co lombo alle mogelijke maatregelen te treffen voor een goede verzorging van de gewonde. In de eerste berichten was sprake van vier doden. Luitenant ter zee-vlieger Landsdaal, sergeant vlieger-telegrafist Gabeler en sergeant-vlegtuigmaker Kos ten zijn echter vannacht in het zieken huis te Goa overleden. De gouverneur van Nederlands Nieuw- Guinea heeft inmiddels aan de familie leden van de slachtoffers, alsmede aan de Marine-luchtvaartdienst zijn deel neming betuigd met het smartelijk ge beuren. Omtrent de personalia van de acht be trokken deelt de arine-voorlichtings- dienst het volgende mee. De heer Landsdaal was gehuwd en woonde in Biak. De heer Bruin'is even eens gehuwd. Hij is 31 jaar en woont in Oosterhout. Eveneens gehuwd waren de heer Gabeler, afkomstig uit Den Haag, 36 jaar, en de heer Koster, 36 jaar en afkomstig uit Katwijk aan Zee. De heer Quispel was gehuwd en woon de te Biak. Hij was 31 jaar. De heer Baarspul was ongehuwd, 24 jaar en woonde te Utrecht. De heer Bemer woonde te Katwijk aan den Rijn, was ge huwd, 31 jaar en de heer Dijkema was eveneens gehuwd, woonde te Katwijk aan den Rijn en was 30 jaar. De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen uitspraak gedaan in de zaak, die veertien dagen geleden diende tegen een 36-jarige loodgieter en diens 35- jange vrouw, beiden uit Rotterdam. Zij zouden vgf van hun pasgeboren kinde- r®?' resP- 'n .1951, 1952, 1954, 1956 en 1958 na de geboorte van het leven heb ben beroofd. De rechtbank veroordeelde de man en de vrouw ieder tot een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek, de man wegens moord meermalen gepleegd en de vrouw wegens medeplichtigheid daaraan. Tegen ieder van hen was tien jaar ge vangenisstraf met aftrek geëist. In de motivering zegt de rechtbank, dat aan deze verdachten onontkoombaar lange gevangenisstraffen dienen te wor den opgelegd. De man heeft tot vier maal toe een mens met voorbedachten rade gedood en ten aanzien van zijn vrouw is komen vast te staan, dat zij driemaal medeschuldig is, zulks terwijl de slachtoffers juist aan hun bijzondere zorg en bescherming waren toever trouwd. De rechtbank achtte de door de offi cier van justitie gevorderde straf, gezien de ernst en het getal van de gepleegde delicten, stellig niet onverantwoord. I och wilde de rechtbank, meer nog dan de officier reeds heeft gedaan, rekening houden met de omstandigheden van de verdachten, welke de rechtbank als zeer verzachtend aanmerkte. De recherche der rijkspolitie heeft twee broers, respectievelijk uit Eist en Nijmegen, aangehouden op het vermoe den dat zij ongeveer f 14.000,. bij een bejaarde boer in Lathum hebben gesto len. De broers kwamen geregeld aan huis bij de landbouwer, die relaties on derhield met hun zuster in Arnhem. Zij zouden het geld hebben gehaald uit een kistje, waarin zich in totaal ongeveer 30.000,- bevond. Het Nederlandse tankschip „Vasum" van de Shell Oil is woensdag door zijn zusterschip „Hinea" naar Halifax ge sleept. De „Vasum" was stuurloos doordat de elektrische controle zondag defect raakte. Het schip was op weg van Mon treal naar de West-Indische eilanden, toen het ongeveer 250 mijl ten zuid oosten van Halifax moeilijkheden kreeg. De Westelijke mogendheden hebben gis teren in Genève de eis van de Russische minster van Buitenlandse Zaken Gromy ko, dat de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk hun troepen binnen twaalf maanden uit West-Berlijn terugtrekken, afgewezen en de Rus duidelijk gemaakt dat zij niet onder bedreiging wiUen on derhandelen, aldus meldt Reuter. De Westelijke ministers deden een beroep op Gromyko zijn eis te laten vallen en bij de komende besprekingen aan te knopen bij het punt dat bereikt werd vóór de Rus zijn eis stelde. Zij gaven Gromyko een dag de tijd om zich te bezinnen op het Westelijke standpunt. Morgen zuilen de besprekingen name lijk op een plenaire zitting hervat worden. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Herter, heeft in tussen een regeling getroffen voor een privé-bijeenkomst met Gromyko, ten einde te pogen de Rus over te halen zijn eis inzake Berlijn in te trekken. De beide ministers komen vandaag in de villa van Herter bijeen. Volgens Amerikaanse zegslieden had Herter Gromyko verzocht te komen om „de toekomst van de conferentie te bespre ken". De drie Westelijke ministers heb ben gisteren de Russische eis een „dreigement" genoemd. Gromyko zelf verklaarde echter dat zijn plan geen enkele bedreiging inhield. Her ter merkte op dat de eis van Gromy ko neerkomt op een herstel van de situatie van november 1958, toen de Sovjet-Unie de crisis rondom Berlijn in het leven riep en erop aandrong dat haar voorwaarden vóór 27 mei 1959 aanvaard zouden worden. „Wij zpn niet bereid te onderhandelen met dit dreigement boven ons hoofd en ik hoop dan ook dat de regering van de Sovjet-Unie haar standpunt zal her zien", aldus Herter. De voornaamste punten van Gromy- ko's voorstellen zj]n: 1. Rusland zal op dit ogenblik niet aandringen op een onmiddellijke en volledige opheffing van de bezetting van West-Berlijn. De Sovjet-Unie kan ermee akkoord gaan dat de Weste lijke mogendheden nog voor de tijd van een jaar bepaalde bezettingsrech ten in West-Berlijn uitoefenen. Griekenland heeft het voorstel van de Roemeense premier Stoica om onder handelingen te openen over de instelling van een atoomwapenvrije zone op de Balkan van de hand gewezen. De Griek se antwoordnota is gisteren overhan digd, aldus meldt U.P.I. Het garnizoen van Djakarta is op be vel van de stafchef van het leger, ge neraal Nasution, met drie bataljons versterkt, aldus meldt United Press International. Dit is gelijkmatig ge schied in een periode van ongeveer een maand. Vast staat dat de drie batal jons trouw zijn aan Nasution, en dat het percentage troepen, die bekend staan om hun trouw aan president Soekarno ver minderd is. Er lopen geruchten dat de versterking van het garnizoen voortvloeit uit een door Nasution tegenover de Mo hammedaanse politici afgelegde belof te, dat het leger de communistische partij onschadelijk zal maken. Het garnizoen van Djakarta was tot dusver vrijwel onafhankelijk opgetre den. Het stond eigenlijk alleen maar onder de president. Daar is, door de veranderingen die zich onder Nasu- tions leiding hebben hebben voltrok ken, nu weinig meer van overgeble ven. De drie bataljons die extra aan getrokken zijn, staan onder de generale staf, dus onder Nasution. Bovendien is het percentage aan Soekarno getrou we officieren in de overige onderdelen afgenomen als gevolg van overplaat singen. Het „stadscommando", zoals het garnizoen van Djakarta wordt ge noemd, heeft de grote stoot gegeven voor het optreden tegen de nationalis tische Chinezen in Indonesië. Pas veel later zijn de onder bevel van Nasution staande troepen buiten Djakarta ertoe overgegaan het voorbeeld van Djakarta te volgen. De „Tokio Sjimboen", een der grote dagbladen in de Japanse hoofdstad, heeft gemeld dat een delegatie van In donesische opstandelingen getracht heelt in Japan een onderhoud te krij gen met president Soekarno, wiens of ficiële bezoek zal overgaan In een on officieel bezoek van acht dagen. Het onderhoud is geweigerd. Momenteel is een tweede verzoek in voorbereiding. Wordt dat eveneens afgewezen, dan zal gepoogd worden een moordaanslag op Soekarno te plegen, aldus het blad. De politie te Tokio verklaarde niets te we ten over een op handen zijnde moord aanslag, maar deelde_ mee dat de be waking van de president ook tijdens het niet-officiële gedeelte van diens be zoek aan Japan gehandhaafd zal wor den. Soekarno heeft naast de politie bescherming ook een eigen lijfwacht meegenomen. De politie van de Japan se hoofdstad laat niets aan het toeval over. Volgens de „Tokio Sjimboen" is de delegatie van de opstandige bewe ging nog steeds in Japan. Parljse kranten maken volgens A.F.P. melding van geruchten volgens welke Britse parachutisten plannen hebben ont worpen om boven de Are de Triomphe in Parijs uit een vliegtuig te springen om zo de wedstrijd te winnen, die een Brits blad heeft uitgeschreven ter ge legenheid van de 50e verjaardag van Blérints vlucht over het Kanaal. Het Britse blad heeft een flinke prijs uitge loofd voor degene die er in slaagt in de kortste tijd van de Londense Marble Arch naar de Parijse Are de Triomphe of omgekeerd te komen. Bij de Parljse prefectuur zijn nog geen verzoeken om toesteming voor parachu tesprongen boven de lichtstad ontvan gen. Functionarissen hebben reeds te verstaan gegeven, dat hiervoor nooit toestemming zal worden gegeven. Doch al moet men aannemen dat Britse mili tairen het niet zullen wagen zich het officiële ongenoegen der Parljse autori teiten op de hals te halen, toch stelt men zich nu de vraag of wellicht een burger zijn hachje en een flinke boete zal ris keren om de prijs op deze manier te winnen. Op een onbewaakte overweg tussen Amersfoort en Terschuur is woensdag middag een auto in botsing gekomen met de trein die uit Enschede kwam. De bestuurder, de 21-jarige Amers- foortse dierenarts G. S. was op slag dood. De trein die met een snelheid van honderd kilometer per uur reed, scheurde de wagen in twee stukken. De locomotief sleepte een deel van het wrakstuk, waarin het slachtoffer verbleef, over een lengte van 300 meter mee. Met snijbranders moest men de resten van de auto onder de trein weg halen. De spoorbaan was pas om half vier over beide sporen weer bruikbaar. De dierenarts was onderweg om in een nabijgelegen weiland enige pinken in te enten. Hij weifelde eerst bij het oversteken van de overweg, maar zet te tenslotte toch door, hetgeen hij met de dood bekopen moest. Advertentie DE VEILIGSTE BROMFIETS nu ƒ375.- Houtplein 18-20 - Tul. 16615-12000 Grote Houtstraat 140 - Tel. 12349 (Ook op gemakkelijke betalingscondities> Om het stoffelijk overschot van de chauffeur te bergen, moesten de brok stukken van de auto met snijbranders uit elkaar gehaald worden. GROMYKO 2. In deze termijn zullen Oost- en West-Duitsland een commissie voor geheel Duitsland in het leven roepen, waarin beide partijen even sterk ver tegenwoordigd zijn, die dan de con tacten tussen beide Duitslanden moet versterken, speciale maatregelen voor de hereniging moet uitwerken en voorbereidingen moet treffen voor het sluiten van een vredesverdrag. 3. De Westelijke mogendheden zul len hun strijdkrachten en bewapening in West-Berlijn verminderen en hier slechts een symbolische strijdmacht handhaven. 4. Aan de vijandige propaganda te gen Oost-Duitsland en andere com munistische landen moet een einde worden gemaakt. 5. Alle organisaties in West-Berlijn, die zich bezig houden met „spionage en ondermijnende activiteit", gericht tegen Oost-Duitsland, de Sovjet-Unie en andere communistische landen, moeten geliquideerd worden. 6. De Westelijke mogendheden moe ten zich verbinden geen kernwapens in West-Berlijn op te slaan of daar raketbases te vestigen. Gromyko voegde hieraan toe, dat Rus land akkoord zal gaan met handha ving van de huidige verbindingen tus sen West-Berlijn en de rest van de bondsrepubliek, als het Westen de Russische voorstellen aanvaardt. Hfl maakte echter duidelijk dat Rus land het bezettingsregime van West- Berlijn niet langer meer zal aanvaar den, zo het Westen zijn voorstellen mocht afwijzen. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 IEIDSE$TRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM JEl. 223596 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met zonnige perioden Zwakke wind. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. Zon: 4.20-20.58. Maan: 10.32 Amersfoort gaat zijn 700-jarig bestaan vieren. In de stad is een middeleeuwse poort gebouwd van karton. Er naast ligt de Amersfoortse kei. Op de achter grond de Lange Jan. Een zwak warmtefront brengt morgen tijdelijk iets meer bewolking, maar ove rigens goed en overwegend droog strandweer. Zwakke tot matige wind draaiend naar zuidwest. Stijging van tem peratuur, in de middag ongeveer 17 k 18 gr. C. Vooruitzichten: goed strandweer met opklaringen en iets warmer. max. min. neersl. Station Weer temp. temp afgel. 24 uur Den Helder vrijw. onbew. 15 12 0 Ypenburg vrijw. onbew. 15 10 0 Vlissingen hall bew. 16 11 0 Eelde half bew. 16 6 9 De Bilt vrijw. onbew. 15 4 0 Twente half bew. 16 6 6 Eindhoven vrijw. onbew. 17 4 1 Zd.-Limburi vrijw. onbew. 16 7 1 Stockholm geheel bew. 19 12 0 Oslo onbewolkt 20 7 0 Kopen hagc licht bew. 16 7 0 Londen hlf bew. 18 7 0 Amsterdam onbewolkt 15 6 0.1 Brussel onbewolkt 16 6 0.4 Luxemburg onbewolkt 14 5 0 Parijs onbewolkt 19 6 0 Nice licht bew 24 16 0 Berlijn half bew. 19 10 0.1 Frankfori half bew. 16 8 0 München zwaar bew. 15 8 1 Ziirich zwaar bew. 17 10 0.1 Genève half bew. 18 9 0 Wenen regen 14 10 12 Innsbruck regenbul 14 7 2 Rome onbewolkt 25 12

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1