Veilig verkeer De week in Westminster B z hJj ook in de vakantie Indonesië wenst meer handel met België Mgr. M. Lucas SVD Hond naar gesticht Kritiek op de magistraatshoven - Laks optreden tegen verkeersovertredingen J illfredo Kclevenimen van een Jong (gezin A postolisch visitator in Noord-Europa Mgr. Van der Bom en pastoor Van Alphen jubileren zondag Prins Philip vliegt in rose vliegtuig ZENUWRUST Geen minimumeisen voor geluidshinder Meer Hollandse boter naar Duitsland Wij kijken naar Wij kijken naar r", LUILU ZATERDAG 13 JUNI 1959 PAGINA 4 Feest in Breda en Den Haag Examens ln woningen De avonturen van Kuif ie en Bobbie Ik vind deze enig i Een ogenblikje, mag ik even kij- ol ik genoeg geld bij me iieb ken c (Van een verslaggever) De zomer is begonnen, de vakan ties staan voor de deur. Iedereen trekt erop uit en hoopt zich vrolijk en fris te ontspannen. Maar en dat is de schaduwzijde van de vakantie- tijd in de zomertijd neemt het aan tal verkeersongelukken, zo wijzen de statistieken uit, schrikbarend* toe. Het maandgemiddelde van 116 doden in het verkeer werd bijvoorbeeld in de maanden juli en augustus 1958 met resp. 194 en 188 dodelijke verkeers ongevallen bijzonder groot over schreden. Onder het motto „veilig verkeer, óók in de vakantie", begint maan dag een grootscheepse actie van het Verbond voor Veilig Verkeer. „Veilig uit - veilig thuis" staat er op de affiche, die bedoeld is als een appèl aan alle weggebruikers om in het verkeer altijd en overal aan de veiligheid tf denken. In heel het land zal men de affiches, die door hun sprekende kleuren doen denken aart een zonnige va kantietij d, maar die ook illustreren hoe druk het is op de vaderlandse paden en wegen, gedurende de zomermaanden kunnen aantreffen. Ook de radio is ingeschakeld bij het streven naar veiliger verkeer, in het bijzonder tijdens de zomeractie. Elke donderdagavond tussen 18 juni en 6 augustus zal onder de titel „Ge lijk oversteken" een soort test op het gebied van de verkeersregels wor den gehouden, telkens in de straten van een plaats in Nederland. In tegenstelling tot de politiële actie in verschillende plaatsen in ons land, waar de agent op straat na een ver keersovertreding rijksdaalders incas seert, zal in het kader van de radio actie aan hen die, ook op straat, tonen de verkeersregels te kennen rijksdaalders worden uitbetaald. Het belangrijkste onderdeel van de zomeractie van het Verbond voor Veilig Verkeer is het in verschillen de fasen attenderen op de voornaam ste verkeersregels, de zgn. „Gulden regels". In de eerste week, die maan dag a.s. begint, wordt een beroep gedaan op de voetgangers. De vol gende week is speciaal gereserveerd voor de wielrijders en bromfietsers en tot slot komt het gemotoriseerde verkeer aan de beurt. (Van onze Haagse redactie.) De Nederlandse regering heeft er bjj de Belgische regering op aangedron gen geen medewerking te verlenen aan de pogingen van Indonesische zjjde, om de handel in Indonesische producten naar België over te brengen. De Ne derlandse regering heeft tevens de aan dacht van de Belgische regering (en die van andere bevriende landen) ge vestigd op het risico van gerechtelijke acties, wanneer transacties zouden plaatsvinden met produkten van Ne derlandse ondernemingen die in Indo nesië „onder beheer" zijn gesteld. De Belgische regering heeft aan de Indo nesische pogingen geen steun verleend, aldus Minister Luns in antwoord op vragen van mr. Berkhoouwer (WD). De Minister zegt ook kennis te heb ben genomen van de voordracht, die de juridisch adviseur van het Ameri kaanse Ministerie van Buitenlandse Za ken. de heer Loftus Becker, heeft ge houden over onteigeningskwesties in het volkenrecht. De heer Becker heeft in deze voordracht de Indonesische praktijken afgekeurd, alleen al wegens het uitblijven van schadevergoeding. Hij nam tevens stelling tegen ontei gening als pressiemiddel in een poli tiek geschil. Mgr. M. Lucas van de missionaris sen van het Goddelijk Woord, tot 1957 pauselijk internuntius in Indië is be noemd tot permanente apostolisch visi tator in de noordelijke landen. Tot zijn ambtsgebied behoren de diocesen Ko penhagen, Oslo, Stockholm en Helsinki alsmede de apostolische vicariaten IJsland, centraal-Noorwegen en noord- Noorwegen, in totaal een gebied van rond 1,6 miljoen vierkante kilometer. Er wonen ongeveer 61.500 katholie ken op een bevolking van bijna 20 mil joen. De benoeming van mgr. Lucas S.V.D. houdt verband met de ontwikkeling van de kerkelijke toestand in noord-Europa tot een normale hiërarchie. Deze is begonnen met het geleidelijk in het le ven roepen van bisdommen in de jaren 1Ö53 tot 1957. Mgr. Lucas S.V.D. is 16 oktober 1895 in Haarlem geboren. Hij werd in 1924 priester gewijd en werkte eerst in de Nederlandse provincie van de congrega tie van het Goddelijk Woord, waarvan hij verscheidene jaren provinciaal was. In 1945 werd hij titulair bisschop van Adulis gewijd en aanvaardde toen de apostolische delegatie in Zuid-Afrika en later de intemuntiatuur in Indië Zondag is het veertig jaar geleden, dat mgr. Th. van der Bom, pastoor van de parochie van St.-Jozef te Bre da, de priesterwijding ontving. Mgr. van der Bom werd 21 september 1894 te Oudenbosch geboren. Na zijn wijding studeerde hij aan de universiteit van Freiburg wijsbegeerte en natuurweten schappen. Hij promoveerde in 1922 in de philosophie „magna cum laude", en in 1924 in de natuurwetenschappen eveneens „magna cum laude". Terug in Nederland, werd de jonge doctor benoemd tot leraar aan het se minarie Ypelaar. Twaalf jaar lang heeft hfl daar gewerkt aan de oplei ding van de priesterstudenten. In 1936 volgde zjjn benoeming tot rector van het liefdesgesticht te Breda en in 1940 tot pastoor-deken van Etten. In 1945 werd hij benoemd tot kanunnik van het kathedraal kapittel en in 1954 tot pas toor van de parochie St.-Jozef te Bre da. In 1950 reeds had paus Pius XII hem verheven tot geheim kamerheer. Mgr. van de Bom heeft vooral be kendheid verworven als voorzitter van de Vereniging tot samenstelling van Nederlandse bedevaarten. Vanwege zijn verdiensten voor de Lourdes-bede- vaarten werd hij onderscheiden met de benoeming tot Chapelain de la Grotte. Zondag na de H. Mis wordt de jubi laris gehuldigd. Een tweede feesteling is pastoor W. C. C. M. van Alphen van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad in Den Haag, die ook veertig jaar priester is. Hoogtepunt van de viering zal zijn de plechtige Hoogmis, gevolgd door een groot vriendenmaal. Verte genwoordigers van de gehele parochie gemeenschap en alle parochianen van zeven jaar die dezelfde doopnaam heb ben als de pastoor zullen met de jubi laris en zijn persoonlijke gasten aan deze koffietafel aanzitten. De jubilerende pastoor was achter eenvolgens kapelaan in Achthuizen, Amsterdam, Gouda, Den Haag en Rot terdam. De Hertog van Edingburgh, prins Philip, heeft gisteren in een geheel rose geverfd vliegtuig gevlogen, al dus meldt UPI. De bedoeling van de kleur is de kans op botsingen in de lucht te verkleinen. Het is het eerste vliegtuig van de koninklijke vliegtuig- groep dat met de nieuwe lichtgevende verf is bedekt, zoals aanbevolen door een commissie voor veilig verkeer. Verscheidene vliegtuigen van de bur gerluchtvaart en van het ministerie van transport zijn reeds voorzien van ban den lichtgevende verf. Maar het ko ninklijke vliegtuig is het eerste in Euro pa dat geheel, van neus tot staart, met de rose verf werd bespoten. Advertentie nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten AMSTERDAM, 12 juni—Doet. rech ten: mej. M. de Langen, F. A. Bflls- ma en met lof C. Sluyk (Amsterdam. AMSTERDAM, Vossius Gymnasium. Diploma A le groep: Hemert van Bre da, Hans Gaasbeek, Han Goudsmit, Milly Ionker, Mary Rodrigues, Arna Roeterink, Stieneke Schokking, Teenstra. De examens worden voort- gëZGt. AMSTERDAM, V.U. geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie A. C. Langedijk Den Haag, J. A. v. Bogge- Ien De Bilt (Utr) kandidaatsexamen sociologie mej. A. M. Polman Kampen. AMSTERDAM, 11 juni. Gem. Kweek school. Geslaagd: H. Steenmeyer. M. E. Visscher, J. Zuidema en M. Bock, A. C. Vet. ■s-GRAVENHAGE, 12 juni Geslaagd voor het examen ter verkrijging van de staatsbevoegdheid voor heilgymnastiek en massage mej. T. van Eflnsbergen te 's-Hage, mej. S. M. Fijn van Draat te Amsterdam., mej. W. H. van Gin- kel te Amsterdam, mej. E. Goubitz te Amsterdam, mej. S. de Greve te Am sterdam, mej. J. M. Gruijs te Rotter dam, mej. P. A. de Haan te Amster dam. OIRSCHOT: R.K. Kweekschool voor Onderwijzeressen. T. Louwers, Chr. Smetsers, G. van de Wai, Oirschot; S. t Aalst, Riethoven; M. Broeders, Oos- tcJ beers; J. Cornelissen, Bakel; G. v. Gaal. Schaijk; M. v. Doorn, Someren; T Jansen, Bergeijk; C. van Gock, Am- merzoden; A. van Hees, Aalst; M. Len ders, Meijel; W. Kuijlaars, Westerhoven; M. Luk, Gouda; L. Martens, Someren; H Michels, Someren; Th. Mesman, Wes terhoven; M. v. Ostaijen, Meijel; C. v. d Oord, Ammerzoden; M. Rijnders, Helmond; A. den Ouden, Esch; L. de Wit, Hilversum; M. Vloeman, Kaats heuvel; T. v. d. Wouw, Haaren. VENRAY 11 juni. Verpleging Zenuw en Zielszieken. (Ziekenverpleging Di ploma B.) Geslaagd: E. C. M. Baay, G. M. J. Bijnen; L. M. De Schrevel; M. H. J, Devens; Th. L. Droog; M. E. Hartjes; J. E. G. Kallen; M. A. Laan (Zr. Gratia); A. A. Martens: A. G H. Martens; G. M. P. Nillesen; V. G. Olas- zy; M. M. H. Rommerskirchen; W. Ch. Siroen (Zr. M. Petronella); L. D M. Steegh; A. O. M. van Vugt; F. P. J. Welten. ROTTERDAM, 12 juni Geslaagd voor het kandidaatsexamen in de eco nomische wetenschappen: de heren C. Zuidweg, Rotterdam., P. J. Vos, Rot terdam.. A. C. Roodhuyzen. Den Haag., L. J. Labrujere, Rotterdam., J. van Loon, Rotterdam., P. H. P. van Ree, Rotterdam., H. Jacobs, Rotterdam., W. A. Houtbraken, Schiedam^ G. A. Min- nee, Katwijk a. Zee en H. 6. Evers, Go- rinchem. Doctoraal examen: A. L. Na- gar, Rotterdam., Moeljoto Djojomarto- no, Rotterdam, J. G. van Oord, Rotter dam., W. M. J. van der Snoek, Zeist en Kow Khe Bian, Rotterdam. Bevorderd tot accountant J. A. M. Tak, Den Haag. GRONINGEN 12 juni Kand. tand heelkunde: mei H. I. van Doorn, Apel doorn, G. W. Potgieser, Groningen, P. Vernooys, Middelharnis, F. Heida, Ol- delamer, J. Jansma, Leeuwarden, R. F. Lindeman, Amersfoort. Artsexamen le gedeelte: R. G. Bos, Kloosterburen, P. H. Markesteyn, Groningen, P. M. van Veen, Spyk. Bevorderd tot arts: A. Osinga, Jutrflp, E. W. Sauer, Zwol le, W. S. Stratingh, Groningen, J. T. Zantema, Groningen. VUGHT: M.M.S. „Regina Coeli". A. Bots, Amstelveen; I. Broekhoven, Zeist; W. van Dijk, 's-Hertogenbosch; L. van Hövell tot Westerflier, Vught; M. Hup- peretz. Weert; Ph. Krugers Dagneaux, Vught; I. de Kuyper, Vught; I. Lampe, Sneek; M. de Meyer, Terneuzen; M. Mommersteeg, Vlijmen; R. Mutsaerts, Tilburg; M. L. van Rappard, Vught; G. de Sain, Oisterwijk; I. Schroder, Bloemendaal; P. Schweigman, Vught; J. Swane, Vught; I. Venmans, Weert; F. Zijlmans, Bladel. Het gerechtshof van het Engelse graafschap Durham heeft een hond veroordeeld tot opsluiting in een „gesticht voor heropvoeding van misdadige honden", aldus meldt A.F.P. De hond h -ft enige tijd ge leden te '"hester-le-Street een schaap doodgebeten. De plaatselijke ma gistraat veroordeelde het beest on barmhartig tot de dood, doch zijn baas ging in hoger beroep bij het gerechtshof van het graafschap. Na een roerend pleidooi van de verde diger, die viees op het vroeger zo blanke strafregister van de hond, maakte de rechter van het graaf schap de doodstraf ongedaan. Hij volgde het advies van een vertegen woordiger van de lierenbescherming op en bepaalde dat de dader naar een verbeteringsgesticht moet wor den gezonden. (Van onze Londense correspondent) De Engelsen vinden het altijd erg vermakelijk dat die gekke buiten landers zo verzot zjjn op titels. Een „Herr Geheimrat" is per se ko misch. Wat de Engelsen evenwel ple gen te vergeten is, dat zij op geheel eigen wijze ook een ietwat komische gewoonte hebben. Zij zijn geneigd om achter hun naam de initialen te plaat sen van alle eerbetuigingen, onder scheidingen en academische distincties welke hen ten deel zijn gevallen. En met betrekking tot het laatste gaan zij zelfs zo ver, indien zij gestudeerd heb ben aan een van de twee sjieke univer siteiten, Cambridge of Oxford, om niet slechts hun academische graad maar ook de universiteit te vermelden, om te voorkomen dat men zou aannemen dat zij aan een gewone universiteit hebben gestudeerd. Een van de onderscheidingen welke de Engelsman in staat stellen het aan tal hoofdletters achter zijn naam met twee te vermeerderen is de benoeming tot J.P., Justice of the Peace. Deze be noeming wordt gegeven aan burgers of edellieden die zich maatschappelijk on derscheiden hebben en die derhalve waardig worden gekeurd, ook al bezit ten zij geen juridische kennis, om op te treden als magistraten in de ma gistraatshoven. De Engelsen mogen dan al beweren dat zij de beste recht spraak ter wereld bezitten, maar als buitenlander en leek is men gerechtigd zich af te vragen of een verdienstelijke niet-jurist de aangewezen persoon is om recht te spreken, ook al moet hier bij gezegd worden dat een juridisch ge schoolde griffier is toegevoegd aan alle magistraatshoven zodat hfl de vrede rechters voor de ergste juridische blun ders kan behoeden. Het Hogerhuis, dat tegenwoordig een veel interessanter instituut is dan het Lagerhuis en dat, terloops vermeld, tal rijke leden heeft welke de distinctie hebben J. P. achter hun adellijke na- men te mogen plaatsen, heeft deze week zeer ernstige kritiek uitgeoefend op de wflze waarop talrijke magis traatshoven hun taak uitoefenen met betrekking tot verkeersovertredingen. Het is een publiek geheim dat de ma gistraten, gewooniflk zelf eveneens automobilisten, zeer luchtig omsprin gen met 's lands wetten als het gaat om een mede-automobilist. Sprekend in het debat op woensdag ging Lord Lucas zelfs zo ver dat hfl net lakse optreden van de vre derechters aanwees als de voornaam ste individuele factor leidend tot het stflgend aantal van verkeersongeluk ken. Hfl sprak van „de schuldige na latigheid" van de magistraatshoven. Hfl ging verder en beschuldigde de vre derechters ervan, en dit onder bijvals betuigingen van talrijke andere leden van het Hogerhuis, dat zij de wil van het parlement negeerden. Dag-in dag- uit verzaakten volgens hem de vrede rechters hun plicht door veel te lichte straffen op te leggen aan automobilis ten die zich hadden misdragen langs de weg. Een ander adellflk spreker verklaar de het geheel eens te zfln met Lord Lu cas en zei dat, indien het Parlement zou zeggen dat het de vrederechters niet langer kan vertrouwen, het hier toe redenen zou hebben. Zonder het op te willen nemen voor zfln mede-magis traten verklaarde Lord Winter dat de vrederechters niet de enige schuldigen waren en dat in de hogere gerechtsho- (Van onze Haagse redactie) In antwoord op vragen van mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) heeft mi nister Van Aartsen verklaard dat hfl in de bouwvoorschriften gfeen mini mumeisen voor geluidshinder in wonin gen wil opnemen. De praktflk heeft aangetoond dat aan eventueel te stellen minimumeisen veelal reeds wordt vol daan, aldus de bewindsman. Indien de eisen echter expliciet worden gesteld, zou dit de verbetering van de woningen eerder in de weg staan dan bevorde ren, omdat dan aan constructies met een minimale geluidwering en soort „officiële goedkeuring" wordt verbon den. Minister Van Aartsen is wel bereid te bevorderen dat met redelflke voor zieningen ten behoeve van de geluids wering bfl de beoordeling van de stich- tingskosten en de vaststelling van hu ren voor woningwetwoningen wordt re kening gehouden. Een soortgelflke maatregel denkt hij te nemen voor voorzieningen voor de bezorging van levensmiddelen (boodschappenkastjes) Ook wat dit punt betreft zfln er echter bezwaren (gevaar voor diefstal, trap penlopen, alleen laten van jonge kinde ren e.d.) die het verplicht stellen van een dergelijke voorziening in de bouw voorschriften ongewenst maken. Op het ministerie van voedselvoor ziening te Bonn wordt overwogen de Duitse grens voor invoer van groter hoeveelheden boter, met name uit De nemarken en Nederland, te openen. Deze vergrote invoer zou dan gezien kunnen worden als een tegenhanger voor de voorgenomen beperking van de invoer in het kleine grensverkeer. Het ministerie wil die kant uit dat de hoeveelheid boter die per persoon over de grens mag worden gebracht, wordt teruggebracht van 1 kilo op pond. Men wflst er evenwel op dat nog geen besluiten zfln genomen. Binnenkort zullen tussen de regerin gen van West-Duitsland en Nederland ook weer onderhandelingen over de kaasinvoer beginnen. Het doel is te be reiken dat de lage Nederlandse kaas- prflzen de afzet van Duitse kaas gedu rende de melkovervloed niet beïnvloe den, aldus meldt U.P.I. ven, waar de rechter een jury naast zicht heeft, de jury's dikwflls nog lak ser bleken ten aanzien van verkeers overtredingen dan de laagste gerechts hoven. Hfl ging zelfs zover te zeggen dat iedereen die in staat van beschuldi ging werd gesteld wegens dronken schap achter het stuur of wegens ge vaarlijk rflden er maar het best aan deed te weigeren zich te laten be rechten in het magistraatshof en te vertrouwen op het hoger gerechtshof waar zfl konden rekenen op spmpathie van de jury. Lord Goddard, tot voor kort als Lord Chief Justice de hoogste rechter van het land, stemde in met deze mening en verklaarde dat niemand er tot he den in geslaagd was een methode te vinden om te voorkomen dat jury's een geheel ontoelaatbare uitspraak deden. In ditzelfde deprimerende debat wees Lord Elton erop dat er in de loop van het vorig jaar 6000 personen waren ge dood op Britse wegen en 300.000 ge wond. Maar het publiek trok zich hier weinig of niets van aan. Hfl had steek proeven genomen en een veertigtal vrienden en kennissen gevraagd hoe veel Britten het vorig jaar slachtoffer waren geworden van verkeersongeval len. Slechts twee meenden dat het aan tal meer dan 50.000 had bedragen. Maar de meeste anderen deden een veel lagere schatting. Het hoofd van een beroemd college in Oxford meen de dat het aantal niet meer bedroeg dan 10.000, en de chauffeur van een vrachtauto schatte het aantal slachtof fers op 2000, d.w.z. op minder dan een procent. ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelijke liederen. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Kerkdienst. NCRV: 11.30 Kamerkoor. 11.45 Alt en orgel. KRO: 12.15 Apologie. 12.35 Instr. octet. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Caus. 13.10 Hoorspel. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Utrecht Sted. Ork. 14.25 Pianotrio. 14.55 Caus. 15.05 Zang en piano. 15.35 Muz. caus. 16.00 Sport. 16.30 Landdag van kerkkoordiri genten. IKOR: 17.00 Calvijn-herdenkings- dienst. 18.00 Caus. 18.30 Caus. NCRV: 19.00 Kerkelijk nws. 19.05 Jeugdkoor. 19.30 Caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Caus. 20.15 Cabaret. 20.45 Promenade-ork. en solisten. 21.20 Caus. 21.30 Hoorsp. 22.15 Lichte muz. 22.35 Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kal 23.00 Nws. 23.15-24.00 Philharmonisch ork. en soliste. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 V. h. platte land. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Caus. 10.00 Lichte muz. 10.30 Boekbespr. 10.40 Ca baret. 11.15 Gram. AVRO: 12.00 Harmo- nie-ork. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgel spel. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Ge- var. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Radio Philharm. ork. en sol 15.20 Caus. 15.35 Kinderkoor. 16.00 Dansmuz 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Gram. m. comm. 17.50 Nws. en sportuitsl. en sport- journ. VPRO: 18.30 Kerkd. IKOR: 19.00 Kinderdienst. 19.30 Caus. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.50 Humoreske, voordrachten. 21.20 Accord, spel. 21.35 Stemmingsbeeld. 21.50 Lichte muz. 22.20 Act. 22.35 Piano-improvisaties 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. ENGELAND, BLC Home Service, 330 m: 14.30 Symf. conc. 18.45 Amus. muz. 22.00 Gram. 23.06-23.56 Koorzang. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.00 Verz. progr. 13.15 Lichte muz. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Filmprogr. 15.30 Lichte muz. 17.00 Gram. en interv. 18.00 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.30 Sa menzang. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Va- riété-ork. en sol. 22.40 Gram. 23.30 Piano spel. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Ork. conc. 13.25 Zangrecital. 15.00 Ork. conc. 16.30 Dans muz. 18.15 Symf. ork. 18.45 Tenor en piano. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Ritm. muz. 23.00 Lichte muz. 23.15 Amus. muz. 0.05 Symf. ork. en solist. 1.15-4.30 Gevar muziek. FRANKRIJK, progr. III (Nat. progr.) 280 en 235 m: 12.05 Symf. ork. 15.45 Mo zart, opera. 17.30 Gram. 17.45 Symf. ork 19.40 Lichte muz. 20.15 Franse muz. 22.50 Gram. BRUSSEL, 324 m: 11.00 Verz. progr. 12.15 Amus. ork. 12.34 Amus. ork. (verv.) 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 16.50 Rep. voetbalwedstr. Oostenrijk—België. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Gram. 23.05 en 23.45-24.00 Gram. 484 m: 12.15 Gram. 13.15 Verz. progr. en sportber. 16.50 Voetbalwedstr. Oosten rijkBelgië. 17.55 Voetbalrep (verv.). 18.50 Gram. 20.00 Gram. 20.30 Le Major Cravachon, opera buffa. 21.30 Lichte muz. 22.10 Brussel bij nacht. 23.00 Jazz KRO: 9.45 Hoogmis. Na afloop: gesprek. NCRV: 20.00 Tobias en de Engel, toneel stuk. 21.35 Dagsluiting. 21.45 Pauze. Ge- Zondag 14 juni 22.15 uur - Enige documentatie over datgene, wat de Paus in deze maand bevorderen wil. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Maandag 15 juni 22.15 uur - Wat doe je al niet, om een beker te winnen? Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Woensdag 17 Juni 22.15 uur - Vatikaanse wetens waardigheden. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Donderdag 18 juni 17.00 uur - Helena Cella, pianiste, voert werken uit van Bach, Haen- del, Liszt, Rachmaninoff en Ibert. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. Vrijdag 19 Juni 22.15 uur: - Wat denkt de H. Stoel over. Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 196m2. (N.B. programmawijziging voorbe houden vanwege actualiteiten) DAGELIJKS: 21.00 uur Gezinsrozen krans in het Latijn (196m2). zamenlijk progr. van AVRO, KRO, VARA en VPRO: 22.00 Sportaet. DUITSE TELEVISIEPROGR. .12.00-13.00 Int. borreluurtje. 13.00-13.40 Voetbaluitsl. 14.30 V. d. kind 15.00 Voet balrep. 16.40-18.30 Atletiekwedstr Duits land—Zwitserland. (Regionaal progr.: NDR: Geen uitz. WDR: 19.00-19.25 Hier und Heute). 19.30 Weekjourn. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Documtair progr 21.40 Discussie. 22.15 Filmrep. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.30 Hoogmis. 15.00 Devant l'ob- jectif. 15.30-16.10 Tien tegen één. 19.00 Beroemde figuren 19.30 De laatste der Mohikanen. 20.00 Nws. 20.45 T.V.-spel. 22.15 Rep. Daarna: Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 14.30 V .d. kleuters. 14.50 Poppenfilm. 15.05 Reisroutes. 15.35 Int. landb. kron. 16.00 V. d. vrouw. 16.30 Tekenfilm. 16.40- 18.30 Overname v. d Duitse T.V.: Int. atletiekwedstr. 19.00 Feuill. 19.30 Nws 20.00 Filmklucht. 20.15 Gevar. progr. 21.30 Gevar. progr. 21.55 Twee celli. 22.14 Beroemde bokswedstrijd. 22.25 Nws. MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8,15 Sportuitsl. 8.25 Ge wijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 11.00 Gram. 11.40 Gram. 11.55 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.30 Gram. 16.30 Pianokwintet. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz. 18.00 Orgelspel. 18.30 Friese uitz. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.30 Hoorsp. 21.45 Gram. 22.00 Caus. 22.15 Bariton, viola da gamba en cello. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.05 Gymn. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Prom.-ork. en solist. 11.40 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 Hammondorgel en zang. 13.45 Caus. 14.00 Radio Filh. sextet. 14.35 Hoorsp. 15.45 Orgelspel. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Volksmuz. 17.15 Vakantietips. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dans muz. 18.50 Openb, kunstbezit. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regeringsuitz. 19.30 Amus. muz. 20.00 Nws. 20.05 Orkestconc. 20.30 Klankb. 21.00 Radio Filh. ork. en soliste (In de pauze: Voordr.). 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.35-24.00 Gram. ENGELAND; BBC Home Service, 330 m: 12.25 Ork. conc. 13.10 Gram. en interv. 19.00 Schots ork., koor en sol. 23.06-2336 Gram. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.00 Muz. portret. 12.30 Nws. en ork. conc. 13.00 Lichte muz. 15.00 Ork. conc. 15.45 Lichte muz. 18.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en amus. muz. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 23.40 Lichte muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Jazzmuz. 13.15 Operettemuz. 16.00 Symf. ork. en sol. 17.45 Lichte muz. 19.30 Symf. conc. 22.10 Lichte muz. 22.30 Amus. muz. 0.10 Dans muz. 1.15-4.30 Gevar. muz. FRANKRIJK, progr. III (Nat. progr.), 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 13.30 Gram. 16.00 Ork. conc. 17.30 Gram. 18.05 Ka- mermuz. 20.30 Festival v. Straatsburg. 23.10 Recital. 23.25 Franse muz. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.42 Gram. 13.11 Gram. 15.00 Ork. conc. 15.45 Kamermuz. 17.10 Gram. 17.45 Kinderlie deren. 18.15 Kinderlied. 18.20 Gram. 19.30 Gram. 20.00 Kamermuz. I. d. pauze: Kunstkaleidoscoop. 22.15 Amus. ork. 22.45 Gram. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m: 12.00 Gram. 13.15 Gram. 14.00 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Gram. 17.10 Gram. 17.20 Cello en piano. 17.50 Gram. 18.55 en 19,10 Gram. 20.00 Gram 22.10 Ork. conc. NCRV: 17.00-17.30 V. d. kind. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.20 Idem. 17.40-18.00 Rep. (Regionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nordschau, WDR: 18.45 Hier und Heute. WDR: 19.25 Progr. over Mexico. NDR: 19.30 Vader is de best) 20.00 Nws. 20.20 Filmprogr. 20.50 Toneelstuk. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Sportber. 20.00 Nws. 20.35 Spe ciaal nummer. 22.05 Herdenking Conan Doyle. 22.45 Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Reizen zonder paspoort. 19.30 Nws. 20.15 Zoeklicht op20.25 Film progr. 20.55 Jazzmuz. 21.35 Wetensch. progr. 22.15 Nws. DE ZONNETEMPEL door HERGÉ 42 by Uitgeverii Caslerman Wanneer hm<3 kwaad is Toe, we hebben genoeg tijd verloren /Mes in orde?..Hoeheetje eigenlijk Jd/k weet,duizend bommen Wanneer lama kwaad is, hij altijd zo doen... Zorrino,senor. Welnu, Zorrino, weet jij waar zich de vriend bevindt die we zoe - ken Nochtans,niemand van de door ons ondervraagde Indianen scheen iets te weten Bang voor wie?... Zij even zo goed weten als ik, senor.Maar, zij niets zeggen aan vreemde senor... Zij bang zijn... Voor inca,senor..,/nca zich altijd verschrikkelijk wreken wanneer Indiaan aan Blanke dingen ver tellen die Blanke niet weten mag.. De Inca.De IncaEr zou dus nog 'n Inca bestaan?...In ons tijd- perk ?...Dat 's ongelooflijk De Blanken niet we V ""6 l'c V' w MOCO CopyrigM P. B. Box 6 Copennogery y ,u, V/

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4