Nog weinig uitvallers bij de Avondvierdaagse I. KAN Aéemda voor Haarlem Eikenrode" territoriaal wordt zetel commandant Gelijkvloerse kruising bij Julianalaan is en blijft onaanvaardbaar 0:ih.danluma Kikvorsmannen duiken naar bronzen beeldje Zomerconcert van N. Ph. Orkest met gevarieerd Prachtige harmonie programma tussen orkest en solist in pianoconcert van Mozart 'n horloge van Kan I. KAN Nog slechts twee kandidaten voor Haarlemse schaaktitel Vader is waard iets goeds te krijgen Atphenaar Uit STAD en NAAIMACHINES STREEK GEMEENTERAAD BLOEMEND AAL WANDELSPORT z VRIJDAG 19 JUNI 1959 PAGINA 5 Ballonnenwedstrijd in Haarlem-zuidwest Morgenmiddag prijs uitreiking Rolschaatsfeest in de Amsterdamstraat Burgerlijke Stand Haarlem GESCHENKEN VOOR VADER In Sfiaarne onder Haarlem Gestolen uit tuin in Vijfhuizen Brandje aan Schalk wij kerweg Aanrijding op Orion weg Voor het Rode Kruis De opbrengst van de campagne 1959 van de afdeling Haarlem en omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis bedraagt voor Haar lem f 17.898.60, voor Heemstede f 3.842.24, voor Bloemendaal f 2.894.76 en voor Bennebroek f587.84. Samen f25.223.84. De af deling was er zeer mee gebaat, dat leerkrachten en leerlingen van de Rijkskweekschool in Haarlem de collecte hebben geadopteerd. Ook maakten leden der Colonne Rode Kruis Corps van de afdeling zich zeer verdienstelijk. Uitvoering Orgelmis van Johann Seb. Bach Geslaagd en dan JUWELIER - HORLOGER Barteljorisstraat 2, Haarlem, Tel. 13004 maar dan van JUWELIER HORLOGER s§ Barteljorissfraat 2 Haarlem - Tel. 13004 Toneel Muziek Diversen T entoonstellingen Waterstanden WIELERNIEUWTJES IN WAARDERPOLDER Brandstichters met beste bedoelingen konden vuur niet meer baas Uitslag huizenveiling Jac. P. Thijsse-Lyceum Overveen „Hof van Heemstede" BLOEMENDAAL Gemeentepersoneel voetbalt tegen Haar lems ziekenfonds Op het gemeentelijk sportterrein aan de Zeeweg in Overveen werd donderdagavond een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd gespeeld tus sen een elftal van Bloemendaals ge meentepersoneel en een ploeg van het Haarlems Ziekenfonds. De amb tenaren wonnen met zeven-een. Na dat de thuisclub een voorsprong van drie-nul had genomen redden de Zie kenfondsmensen nog voor de rust de eer met een tegenpunt. Na de rust drukte een sterker Bloemendaal het krachtsverschil tegen een verzwakt Ziekenfonds-elftal in nog vier doel punten uit. Piet Prins en Van den Heuvel scoorden elk drie maal, stop- perspil Wil Zijlstra bracht het aan tal Bloemendaalse doelpunten op zeven. Komende donderdagavond wordt op hetzelfde terrein de strijd aange bonden tegen het voetbalelftal van Hensen's Kledingbedrijf. Beurs van Amsterdam Beurs van New Vork Alle merken dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 De gemeenteraad van Bloemendaal heeft gistermiddag met een sneltrein vaartje de negenentwintig punten tel lende agenda afgewerkt. Het punt, Waarover enige discussie is ontstaan Was een adres van de bewoners van de Willem de Zwijgerlaan en de Waldeck Pyrmontlaan inzake de kruising van de westelijke randweg met de Juliana laan te Overveen. Daarin wordt ver zocht om de kwestie opnieuw in over weging te nemen en de minister van Verkeer en waterstaat te laten weten, dat naar het oordeel van het gemeen tebestuur een lange tunnel verreweg de voorkeur verdient, maar dat het al vorens een viaduct te kunnen accep teren gaarne een plan voor een goed beveiligde gelijkvloerse kruising uitge werkt en ook voorlopig uitgevoerd ziet. In een nota aan de raad herinneren B. en W. de raad er aan, dat zowel de raad als het college van B. en W. zich destijds hebben geconformeerd aan het oordeel van de stedebouwkun- dige adviseur, die een kruising a ni veau onaanvaardbaar acht. De voorzitter heeft daar gisteren middag nog eens duidelijk op gewezen en gezegd, dat zowel de provincie als het Bloemendaalse gemeentebestuur het er van beginne af aan over eens zijn geweest, dat een gelijkvloerse kruising tot de onmogelijkheden be hoort. De ruimte ter plaatse is te klein Morgenmiddag om twee uur worden ln „Ons Gebouw" aan de Kamerlingh Onnesstraat in Haarlem-zuidwest de prijzen uitgereikt van de ballonnenwed strijd, welke op Koninginnedag gehou den 'werd voor de kinderen uit dat stadsdeel onder auspiciën van de Ver eniging ter Behartiging der Belangen van de Bewoners van Haarlem-zuid west, comité voor viering van Nationa le Feesten. Duizenden kinderen hebben woens dagmiddag op en om de trottoirs van de nieuw-geasfalteerde Amsterdamstraat in Haarlem genoten van de rolschaats- wedstrijden, die door de straatvereniging uitgeschreven zijn ter gelegenheid van de heringebruikname van de straat. Na een openingswoord van voorzitter S. N. Verstraten begonnen de wedstrij den, waarbij de heren Loppersum en C. de Graaf zich allerverdienstelijkst maakten voor de organisatie. Luid toe gejuicht door supporters aan de kant bekampten de jongens en meisjes op de rolschaatsen elkaar de zegè. Er wa ren tweehonderd deelneemstertjes en deelnemertjes, die tenslotte allen ont haald werden op koeken en kogelfles jes. De eerste, tweede en derde prijs in de verschillende groepen waren waardebonnen van respectievelijk 7.50, 5.- en 2.50, beschikbaar ge steld door de winkeliers. Voor de klein sten werd er ook nog een autopelwed- strijd gehouden, die zeer veel succes oogstte. Tijdens de prijsuitreiking werd ook nog speciaal dank gebracht aan de politie, wegens de uitstekende voor zieningen, welke getroffen waren. De uitslag van de rolschaatswedstrijd is als volgt: Meisjes 7 en 8 jaar: 1. Willy Peper, 2. Tineke van Vorst, 3. Franny Redeker. Meisjes 9 en 10 jaar: 1. Jeannette Rozenhart, 2. Ely Duits, 3. Annemieke Herbolt. Meisjes 11 en 12 jaar: 1. Sylvia Leis, 2. Marja van Ekelen, 3 Lyda Randema. Jongens 7 en 8 jaar: 1 Jac. Pijpe, 2 Kees Kuviner, 3 Robby van Maas. Jongens van 9 er» 10 jaar: 1. Coen Rietman, 2 Frans Zwarts, 3. Ewald van Heezik. Jon gens 11 en 12 jaar: 1. Eddy Peper, 2. Gerard van den Haak, 3. Hagen. Bevallen van een zoon: M. A. Knol- Pluis, C. H. Geel-Proost, M. J. Miedema- van c _r Smissen, M. Broekhuizen-Spaar garen, A. Konings-Does (2 zoons), E. Terwee-Heidebrink. Bevallen van een dochter: P. M. van der Veldt-Hagen, A. Verhagen-Tas- ma, J. van Schagen-Nooteboom. BEVALLEN van een zoon: E. H. van den Bosch-van Looij, J. A. M. Bujjs- Rommelse, N. C. M. Kaagman-Igesz, J. H. M. Ermers-Remmé, M. M. Ha- bes-Kolsteeg, H. W. Groot-Rubeling, A. M. de Kwant-Frijters. BEVALLEN van een dochter: H. M. J. Sleper-Krouwels, J. Nicolai-Kuijkho- ven, C. P. van Graas-van Westerhoven, S. M. Sehreuder-van den Haak, D. van den Aardweg-van der Heijden, J. W. M. Redeker-M oerkerk. ONDERTROUWD: J. H. de Wit en S. E, Th. ten Pas, J. Eekhof en J. E. Knib- be, J. H. Witte en H. A. van Egmond, A. Zwemmer en H. M. Geutskens, J. N. Hadders en E. Verdonk, C. Wolf en G. de Vos, J. Verheijden en G. Kruidenier, J. H. G. Takes en E. P. M. van Schaik, M. van Leuven en J. M. van de Manak ker, J. W. J. Tap en P. H. Schouw, L. Koster en J. van Amstel, W. P. Rombout en A. G. E. Hoogenes, A. J. Mulder en M. Mulder, Th. M. Groeneveld en A. M. Bekker, J. G. Kooij en A. van der Velde, M. Stolvoort en W. van Zalen, C. Quist en A. Teeuwen, H. Wijnalda en J. Jans- sens, J. F. M. Broekhuizen en T. C. Lagerweij, J. Misset en L. M. In 't Veld, P. Kooreman en E. Ravenhorst, C. J. Bosloper en E. van Steijnen. ONDERTROUWD: H. P. Cats en Ch. M. van den Merkenhof. GEHUWD:P. J. Winkel en S. M. Mulder, A. F. van Bakel en J. E. van Oploo, P. C. Stam en M. M. H. Plas, Th. C. van Eek en C. Molenaar, R. de Jonge en W. J. de Jong, D. Hars kamp en A. Komduur, H. H. Willemse en A. J. van der Put. GEHUWD: J. J. M. Kohier en W. J. M. Heppenstrijdt, C. C. Merckens en H. Klepper, L. A. Litchfield en C. J. C. de Munk, J. W. Stange en P. S. Rozenhart, A. p. M. Zantvoort en J. J. M. van Soest, C. M. de Vos en L. M. Eggerding, L. B. Tonnissen en M. G. Meerman, J. Th. Mul en H. C. Bleeker, E. J. Hoefgeest en E. Jt. M. Th. Heems, W. F. Koene en A. M. Koster. OVERLEDEN: A. van Drunen, 64 j., Hazepaterslaan; A. Th. Bosch, 58 j., Mo- mkkenstraat; B. G. van der Voort, 8 rnnd., Gasthuisvest; C. van Oostrum, j}8 j., Gasthuisvest: P. N. Lanting, 71 j- Mrt. van Heemskerkstraat: R. C. van Aalst-Van Overstraeten, 78 j., de Clercq- straat 1; c. Minnigh-Visser, 87 j., Alexanderstraat OVERLEDEN: W. J. Th. Cappelle, 77 j., Atjehstraat, L. Burggraaf, 85 j., Kerklaan, W. Miedema, 59 j., Merk manstraat. om een dergelijke kruising waar over tien verkeersstromen zouden moeten worden geleid te realiseren. Aan de adressanten zal dan ook wor den medegedeeld, dat theoretisch een gelijkvloerse kruising misschien wel mogelijk is maar dat het Bloemendaal se gemeentebestuur de mogelijkheden daartoe niet aanwezig acht. Het voorstel om een extra-crediet van 6510,- beschikbaar te stellen voor het treffen van brandveiligheidsvoor zieningen in Bloemendaalse scholen werd aangehouden tot de eerstvolgende vergadering. Eveneens was dat het ge val met het voorstel om richtlijnen vast te stellen voor de verkoop van gemeentewoningen. Toen dat voorstel namelijk ter sprake werd gebracht, werd de wethouder, die deze kwestie behandelt, door een plotselinge lichte ongesteldheid genoodzaakt de vergade ring te verlaten. Besloten werd voorts de Noordlaan een nieuwe naam te ge ven en daaraan de naam van het vroe gere raadslid, de heer C. Schulz te ver binden. Een gedeelte van de Deken Zondaglaan werd gewijzigd in Teylin- gerweg. Ook in Bloemendaal zal voort aan de ontwerp-begroting in afdelin gen worden behandeld. Besloten werd een wijziging in het reglement van orde aan te brengen. De raad ging verder akkoord met het aanbrengen van een brandalarmeringsapparaat in het poli tiebureau van Overveen. De kosten er van worden geraamd op 12.000,-. Ten behoeve van de bewoners van het Duinlustpark zal in het portiershuisje van het Provinciaal Ziekenhuis een alarminstallatie worden aangebracht. In het verleden is herhaaldelijk gebleken, dat er teveel tijd gemoeid was om de po litie in Overveen te waarschuwen. Zo dra de brandmelding bij de portier van het ziekenhuis binnenkomt, wordt deze onmiddellijk doorgegeven aan de poli tie. Voor de aanleg van parkeerhavens langs de Zeeweg voteerde de raad een krediet van ƒ7500,-. Tenslotte ging de raad akkoord met het bouwplan van een bejaardentehuis op ,,De Rijp". Advertentie Vulpenhouders - Telefoonklappers Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Donderdagmiddag hebben de beken de Haarlemse kikvorsmannen, de ge broeders Vos in het water van het Spaarne nabij de Buitenrustbrug te Haarlem gezocht naar een bronzen beeldje, dat verleden week in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen is uit de tuin van de draadkunstenaar Bob Kion aan de Vijfhuizerdijk in Vijfhui zen. Het 80 cm hoge beeldje stelde een Griekse wijsgeer voor en was op een stenen sokkel gemonteerd vóór de ga rage bij het huis. Het onderzoek onder water heeft geen enkel resultaat opge leverd. De recherche van Haarlemmermeer was er de afgelopen dagen in geslaagd een der vermoedelijke daders, een jeug dige Haarlemmer, te grijpen. Hij is danig aan de tand gevoeld en heeft be kend bij de diefstal betrokken te zijn geweest. Tezamen met twee jeugdige kornuiten zou hij met een oude Chevro let naar Vijfhuizen gereden zijn, waar zij een draad om het beeldje hebben gelegd en het van zijn sokkel getrok ken hebben. Daarop hebben zij het tachtig pond zware beeld in de auto geborgen en in de daaropvolgende da gen. hebben zij het te koop aangeboden. Bij het weghalen zijn op twee plaatsen deeltjes van het beeld afgebroken, wel ke de politie heeft gevonden. Toen de jongelui er niet in slaagden het beeldje van de hand te doen, zouden zij het in een zak gestopt en in het Spaarne gegooid hebben. Zoals gezegd, is het echter niet gevonden. Gisteravond om tien voor half zeven is brand uitgebroken in een houten loods aan de Schalkwijkerweg te Haar lem. e loods, die een ppervlakte heeft van vijf bij acht meteh en bestemd was voor de sloop, is aan de achterzijde ge deeltelijk uitgebrand. Naast de loods lag huisvuil, waarop een vrij grote hoe veelheid olie was gestort. Het vppr is vermoedelijk door kinderen aangesto ken. De Haarlemse Brandweer heeft de brand met drie stralen in 25 minuten geblust. Om instortingsgevaar te voor komen heeft de politie een middenpaal van de loods omgetrokken. Naar de oor zaak van de brand wordt een onder zoek ingestelt. Hedenavond, beginnen de deelnemers aan de Avondvierdaagse aan de tweede helft van dit jaarlijks wandelfestijn. Zij hebben nu twee avonden achter de rug. Op de derde wandeling vanavond wordt weer in de richting Bloemen daal gewandeld. Van Domi af leidt het parcours via Bloemendaalseweg en Mollaan naar de Brederodelaan. Vandaar gaan de seni oren, die vjjftien kilometer wandelen, langs Brederoodseweg, Velserenderlaan Middenduinerweg, Duinenkruidberger- weg, Kennemergaardeweg, Santpoortse- dreef, Valckenhoeflaan, Roos en Beek laan, Kruidbergerweg, Hagelingerweg, Hoofdstraat, Joh. van Beemlaan, Wüs- telaan en Bloemendaalsestraatweg, naar de Kennemerweg. De junioren, die tien kilometer afleggen, bereiken van de Brederodelaan af via Van Ewijcklaan, Duinlustparkweg en Johan Verhulstweg de Kennemerweg. Vandaar leiden de beide parcoursen langs Huize Wildhoef naar de Laan van Boreel, Van Wickevoort Crommelinlaan, sta tion Bloemendaal, Iepenlaan, Klever laan (Haarlems gedeelte), Kleverpark weg, Brederodestraat, Korte Ver- spronckweg, langs Stoop's bad, Adri- aan Stooplaan, Julianalaan, Bloemen daalseweg naar Domi aan het Zand- voorterpad. Zaterdagmiddag om twee uur kun nen de deelnemers al starten voor het laatste parcours, dat voor de junioren over tien en voor de senioren over twintig kilometer gaat. Dat wordt een wandeling door Haarlem. Het eerste deel is voor senioren en junioren ge lijk. De route luidt: Zijlweg, Duven- voordestraat, Joh. van Vlietstraat, Kin derhuissingel, Schotersingël, Ostade- straat, Kleverpark, Kleverparkweg, Delftlaan, Orionweg, Planetenplein, Planetenlaan, Rijksstraatweg overste ken, zuidzijde Jan Gijzenvaart tot aan Spaarndamseweg. De junioren gaan van hier langs de Spaarndamseweg, het Prinsen Bolwerk, Staten Bolwerk, Kin derhuissingel, Zijlweg en Zandvoorter- pad terug naar Domi. De senioren gaan naar Spaarndam, langs watergemaal, Pol, Sluissteeg, IJdijk, Hoge Spaandam- merdijk, Kerkweg (Spaarnwoude) Spaarnwouder Liederweg, Oude Weg, Harmenjansweg, Catharjjnebrug, Kou- denhorn, Nieuwe Gracht, Kinderhuis- vest en Zijlweg terug naar het uitgangs punt het parochiehuis Domi. Op de tweede dag verschenen don derdagavond alle 223 senioren en 579 junioren, die woensdag de eerste tocht 'hadden volbracht, weer aan de start. Op de tweede avond waren slechts drie uitvallers te noteren en wel bij de se nioren. Vanavond gaan dus totaal 799 wandelaars van start. De eerste-hulpverlening wordt ver zorgd door de Rode Kruiskolonne. De belangrijkste hulp moest worden ver leend aan wandelaars met blaren. Gistermorgen omstreeks half twaalf is een 49-jarige bromfietsberijdster op de Orionweg in Haarlem in botsing geko men met een 22-jarige bromfietser. De vrouw kwam op het wegdek te vallen en is met een hersenschudding en een linkersleutelbeenfractuur naar het Grote Gasthuis overgebracht. De organist Piet Kee zal met mede werking van het Haarlems Bachen- semble onder leiding van George Ro bert dinsdag 23 juni van 8 tot 9 uur in de Grote Kerk te Haarlem een uit voering geven van het eerste gedeelte van de orgelmis van. Johann Sebasti- aan Bach. Dinsdag 30 juni om 8 uur zullen dezelfde uitvoerenden het twee de gedeelte van de orgelmis spelen. Advertentie Het derde concert in de zomersêrie begon donderdagavond met de niet zo bekende symfonie concertante in Bes gr. terts van Joseph Haydn. Het stuk, geschreven te Londen in 1792, had de componist kennelijk bedoeld, om enige leden uit het orgest, die de symfonie uitvoerde, degelegenheid te geven, hun solistische prestaties te demon streren. Het heeft daardoor enigszins overeenkomst met een concert, het geen de titel trouwens doet veronder stellen. De vier solisten waren J. Hes- merg, viool, A. Grentzius, hobo, E. Biele, cello, en S. Klein, fagot. Zij heb ben hun partij uitstekend gespeeld, al had de hoboïst wel iets ritmischer kun nen spelen. Het orkest onder leiding van Marinus Adam zorgde voor een goed afgewerkte aansluiting. Tini Bres- ser was hierna soliste in het prachtige piano-concert in c. kl. terts van Mo zart. Dit concert biedt niet de briljan te passages en de spirituele inslag van zijn andere werken in deze vorm. De muzikale inhoud is verdiept door een weemoed, die zelfs (in het eerste deel) iets tragisch heeft. De ernst doet den ken aan het Requiem of sommige Ouvertures (Don Giovanni) van de meester. De solo-partij was bij Tini Bresser in zeer goede handen, want Advertentie Een voortreffelijke zege van F. A. Spinhoven op de Heemstede-speler J. Bonkenburg heeft *- laatste kansloos gemaakt in de strijd om de Haarlemse schaaktitel. Er zijn nu nog slechts twee kandidaten over. De huidige kampioen Spinhoven en A. Herfst, die ditmaal zijn partij in gewonnen stelling tegen J. W. de Munck zag afgebroken. Als gevolg hiervan blijft hij een punt voor op Spin hoven. De V.H.S.'er besloot namelijk na een moeizame strijd de afgebroken par ty met T. Slagt op de 72ste zet remise te geven. A. Herfst nam toen geen risi co's meer tegen P. Roubos en besloot eveneens de afgebroken party remise te geven. In de eerste klasse is P. Verdonck (V.H.S.) kampioen geworden. De laatste ronde ging het overigens wel erg ge makkelijk. Zijn tegenstander P. Pancras kwam veel te laat op het appèl. Voor hij toen in staat was de eerste zet te verrichten had hij reeds verloren door tijdsoverschrijdingOverigens een wat onbevredigend slot, te meer daar W. Krijnen hierdoor zqn kans op een ge deelde eerste plaats verloren zag gaan. Deze veelbelovende speler slaagde er namelijk in de afgebroken partij tegen G. v. d. Stoop in winst om te zetten. Doordat hij echter in de laatste ronde aan het treffen met H. C. Honsbeek slechts een halve punt overhield kwam hij net een neuslengte te kort. Overigens kan hij op een prima toernooi terugzien. Zijn tweede plaats zal hem bovendien een afvaardiging naar de Noordholland se kampioenschappen eerste klasse ga randeren. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: Afgebr. part.: T. Slagt— F. A. Spinhoven remise, A. Herfst—P. Roubos remise; 7e ronde: H. Duisen- berg—T. Slagt afgebroken in gewonnen stelling voor Duisenberg, P. Roubos H. Bosscher C-l, J. W. de MunckA. Herfst afgebroken in gewonnen stelling voor Herfst, N. HuyboomW. M. Mazee remise en F. A. SpinhovenJ. Bonken burg 1-0. Advertentie oeoeoeoeoeoeoeoeoeoêoeoeoeoeoeoeceoeoeoeoeceoi iö SS2SSS£SSS£S£S2SSSSSSSSSSS£S2S28SSbSsSSSïSWSS?SSïSSSïSS 8SSS8Si8«SSf 8SSSg!sS«SS<g«SsSiSÏSSSiSSgSSS8S88SSSS8S8SS8SaSSSSSSSSSSSS8S?8SSSS88SS8S88SS888Sg88S8888SSÈ88SSS8 CINEMA-PALACE: St.-Louis Blues, 14 j.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Do. alleen in de avondvoorstellingen: De nofnar, a. 1. FRANS HALS: Voor het vuurpeloton, 18 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstelling 8 uur. LIDO: T.m. wo.: The Hanging tree, 18 j. Do.: Casablanca, 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: The old man and the sea, a. 1. Do.: De man met de wassen beelden, 18 j. Vr. 2, 7 en 9.15 uur. Za. 2, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. REMBRANDT: Vrouwen zonder mannen, volw.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: Naar eer en geweten, 14 jaar. Ma. t.m. do.: De scalpenjager, 18 jaar; 2.30, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Een huis vol heksen (2e week), 14 jaar; 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Liebelei, 14 jaar. Vr. 8.15 uur. Za. en zo. 7 en 9.15 uur. Za. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: Perry, a. 1. Ma. en di. 8.15 uur: Het glazen muiltje, alle leelt. Wo. en do. 8.15 uur: Hellzapoppin, a. 1. Zaterdag 20 Jifnl Openlucnttheater Bloemendaal, 8 uur: Toneelgroep Theater met Iphigeneia ln Aulis. Vrijdag 19 Juni Concertgebouw, 2 uur: Rudolf Steiner- school, leerlingenuitvoering. Concertgebouw, 7.30 uur: Haarlems Mu ziekinstituut, leerlingenuitvoering.. Paterskerk, Nieuwe Groenmarkt, 8 uur: Leida van de Wakker, sopraan, en Joan Krouwels, orgel. Werken van Parcell, J. S. Bach en Duruflé. Muziekschool voor Toonkunst, Nieuwe Gracht 41, 8 uur: Leerlingenuitvoering. Zaterdag 20 juni Stadsschouwburg, 1.45 uur: Muziekschool voor Toonkunst: Leerlingenuitvoering. Zondag 21 Juni Treslong, Hillegom: Muziekconcours. Maandag 22 Juni Grote Kerk, 3.304.30 uur: Beiaardbe speling door Arie Peters. Dinsdag 23 juni Grote Kerk, 8 uur: Orgelbespeling door Piet Kee, m.m.v. Haarlems Bachensemble o.l.v. George Robert. Eerste gedeelte Or gelmis van J. S. Bach. Donderdag 25 juni Concertgebouw, 8.15 uur: N.Ph.O., zomer concert o.l.v. Marinus Adam. Solist: Dick de Reus, viool. Programma: Werken van Rabaud, Saint Saëns, Ravel en Wagenaar. Concertgebouw, Tuinzaal, 7.30 uur: Mej. C. Riemersma, leerlingenuitvoering. Grote Kerk, 3—4 uur: Orgelbespeling door Albert de Klerk. Grote Kerk, 8—9 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Vrijdag 19 Juni Gebouw Wit-Gele Kruis, Kenaupark 15, 8 uur: Jaarvergadering Interparochieel So ciaal-Charitatief Centrum Haarlem. Zondag 21 Juni Gebouw Haarlemse Kegel Bond, 3.30 uur: Receptie Nederlandse Kegelbond. Zaterdag 20 Juni Concertgebouw, 12 uur: Bond zonder Naam, afscheid Pater Loop. Gebouw Cultura, Jansstraat, 1218 uur: Tentoonstelling Ned. Vereniging „De Ver zamelaar". Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst: schilderijen, middeleeuwse beeld-, houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur. Zon en feestdagen van 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden <o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 10—17 en zo. 1317 uur. Grote Kerk: Te bezichtigen van 917 uur op werkdagen. Stadhuis, Grote Markt: Te bezichtigen op werkdagen van 917 uur; za. 912 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische natuur kundige instrumenten, mineralen. 31-toons Fokker-orgel. Geopend Iedere werkdag, behalve maandag, var 1115 uur. De eer ste zondag van elke maand van 1315 uur. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: Tot 30 juni: Tentoonstelling van werken van Ploos van Amstel, Geopend dag., ook zo., van 1022 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Kl. Houtweg: Geop. do. 10—12.30 er 13.3017 uur: zo. 1417 uur. Galerie Espacc, Kl. Heiligland: Zomerten- toonstelling. Geopend op werkd. v. 1117 uur. (T.m. 15 juli). Cruqulusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland. Geopend van 912.30 en van 1.305 uur Zondag van 105 uur. De Vleeshal, Grote Markt: Tentoonstelling op het gebied van Natuur- en Plantsoen bescherming, van de Natuurbeschermings commissie Zuid-Kennemerland. Geopend dag., ook zo., van 922 uur. (6 t.m. 14 juni). Frans Halsmuseum: Stichting Elias Voet. Jubileum-tentoonstelling „Haarlems Zil ver". Geopend van 1017 uur en zo. 1317 uur. (17 juni t.m. 30 juli). IJMUIDEN. Vrijdag 19 Juni Hoog water: 1.56 u. en 14.29 u. Laag water: 9.45 u. en 22.28 u. Zaterdag 20 juni Hoog water: 2.47 u. en 15.20 u. Laag water: 10.48 u. en 23.18 u. Maanstand: Volle maan 21.00 u. Eerste klasse: Afgebr. part.: W. Krij nenG. v. d. Stoop 1-0; 7e (laatste) ronde: J. BrohetG. v. d. Stoop 1-0, P. PancrasP. Verdonck 0-1 reglementair, G. van LangelaarR. P. v. d. Kasteeie remise en W. KrijnenH. C. Honsbeek remise. De stand in de hoofdklasse luidt nu: 1. A. Herfst (1) 6 4 2 —5 2. F. A. Spinhoven 7 4 2 1 5 3. H. Bosscher 7 4 1 2 4K 4. J. Bonkenburg 7 3 2 2 4 5. T. Slagt (1) 6 15 2'A 6-7. J. W. de Munck (1) 6 1 3 2 2% P. Roubos (1) 6 I 3 2 2K 8. H. Duisenberg (1) 6 4 2 2 9. N. Huyboom (1) 6—331 V, 10. W. M. Mazee 7 3 4 H4 (1) is een afgebroken partij. Zaterdag wordt de laatste ronde ge speeld. Tegenstanders zullen dan zijn: P. RoubosF. A. Spinhoven, J. W. de Munck—T. Slagt, N. HuyboomH. Bos scher, W. M. MazeeA. Herfst en J. BonkenburgH. Duisenberg. In de eerste klasse luidt de eindstand: 1. P. Verdonck 7 5 11 5 'A 2. W. Krijnen 7 3 4 —5 3. H. C. Honsbeek 7 4 1 2 4K 4. G. van Langelaar 7 3 2 2 4 5. J. Brohet 7 3—43 6. G. v. d. Stoop 7 2 1 5 214 7-8. R. P. v. d. Kasteeie 7—432 P. Pancras 7 12 4 2 de innigheid van haar spel kwam juist in dit stuk zo bijzonder goed tot uiting. Haar instelling leek aan de beschei den kant, maar toch kon zij in het weinige echte passagespel een voor treffelijke indruk van haar techniek geven. Marinus Adam was voor haar de begeleider, die met een zeker in stinct elke situatie zo feilloos juist aanvoelt, dat er altyd een prachtige verhouding tussen soliste en orkest blijft bestaan. Na de pauze hoorden wij de Fantasie sur deux airs populai- res angevins van Guillaume Lekeu, de zo vroeg gestorven leerling van César Franck. Lekeu heeft desondanks wei nig stijlkenmerken van zijn leermees ter overgenomen. Eerder neigt hü naar de uitbundigheid van de Bayreuther meester Richard Wagner en soms meent men de muzikale wereld van Ra- vel binnen te treden, hetgeen overi gens een zuiver toeval is, gezien het feit, dat Lekeu reeds gestorven was, toen de laatste amper 19 jaar was. Het stuk was een kolfje naar de hand van de dirigent, want met alle roman tische flair van zijn voorliefde voor warmbloedige muziek deed hij de par tituur een boeiende realisatie onder gaan. En toen werd het publiek nog even de feeënrijke en fantastische we reld van Ravel's suite „Ma mère l'oye" binnengevoerd. Welk een geniale instru- mentator was deze Baskische toondich ter, toen hü zijn oorspronkelijke kla viersuite voor vier handen deze be werking deed ondergaan. Elk stukje uit dit kaleioskopische gewrochte is een wonder. Het werd een gelukkig makend slot van dit concert. G.M. Op de sintelbaan van het gemeente lijk sportpark te Lisse houden „De Bol lenstreek" uit Lisse en het Leidse Swift" zaterdagmiddag 20 juni een clubontmoeting. Nagenoeg alle streek- favorieten, waaronder Arie van Wet ten, Wim Knoppert en Wim Janssen (allen uit Noordwijkerhout), Arie van Houwelingen en Bert Zoet (beiden uit Sassenheim), Siem v. d. Poll (Lisse) en Jos Koop (De Zilk), zullen aan dit tref fen deelnemen. Het programma om vat: sprints, afval- en klassementwed- stryden, achtervolgingen en wedstrij den over onbepaalde afstand. De aan vang is bepaald op drie uur. Oud-renner en mecanicien W. Metz uit Haarlem zal als ploegleider funge ren van een ploeg van vijf amateurs, die zondag 28 juni aan het 110 km lange criterium van Hollerich in Luxem burg deelneemt. Deze ploeg bestaat uit de Haarlemmers Aad Straver en Theo Mathot, Henk Buis uit Vijfhuizen, de Badhoevedorper Ab Sluis en Mik Snijder uit Halfweg. Het sprintkampioenschap over 1000 meter van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" wordt donderdagavond 9 juli in de Velserbroekpolder gehou den. Start zeven uur. Door de vereniging „Ijsvermaak Bo- venspel" is ..De Kampioen" weer belast met de technische organisatie van de Ronde van Bakkerstraat in Bovenkars- pel op zondag 5 juli. Nagenoeg alle ren ners van de Haarlemse club zullen aan deze ronde deelnemen. Er zal een spe ciale bus naar Bovenkarspel rijden met renners en supporters. Als er in de Spaarnestad voldoende belangstelling voor blijkt te bestaan, dan wil men van „De Kampioen" een toerafdeling oprichten. Inlichtingen daarover kan men 's maandagsavonds verkrijgen op de vergadering in het clublokaal „Kennemerland", Rijksstraat weg 433, Haarlem-noord. KRUISWEG 47-49 HAARLEM Er was vanmorgen brand in de Waarderpolder op het voormalige Rids- terrein, waar thans een auto- en me- taalwarensloperij is. Geen ernstige, ge vaarlijke brand. De rode haan behoef de er niet voor te kraaien. Het vuur was overigens met de beste bedoe lingen door het personeel van het sloopbedryf om een uur of zeven van morgen zelf aangestoken, om overtolli ge rommel te vernietigen. Als gevolg van de wind laaiden de vlammen ech ter spoedig zo zeer op, dat de slopers hef ergste vreesden omdat ze de zaak niet meer in bedwang hadden. Tegen tienen arriveerde de brand weer, die een terrein van ongeveer vijftig vierkante meter brandend aan trof. Dreigend lagen in de buurt een paar vaten met benzol, die niets met de brand te maken hadden, maar mo gelijkerwijs vlam konden vatten. Dat is gelukkig niet gebeurd. Met drie hogedruk- en twee lagedruk- stralen gingen ongeveer vijfentwintig brandweerlieden het vuur te lpf. Het water daarvoor ontleenden ze aan het Spaarne in de buurt, via een „aan- jaagpomp". De vlammen waren spoe dig gedoofd, maar het terrein rookte nog lange tijd. In totaal moest er on geveer anderhalf uur lang gespoten worden. Thomsonlaan 577, opbod f 8800. tot. f 8800 J. C. v. Waalwijk v. Doorn: Indische- straat 42, niet geveild; Overtonstraat 25, niet geveild; Overtonstraat 43, niet geveild; Overtonstraat 49 niet geveild; Camphuysstraat 22, opbod f 1300, afslag f 1500, totaal f2800, F. A. Groen q.q.; Herensingel 53 zw. en rd., opbod f 5100, afslag f 150, totaal f 5250, D. J. v. Rijn qq; Zuid Brouwersstr. 28, opbod f1700, afslag f 140. totaal f 1840, H. J. v. Goor qqRiouwstraat 38, opbod f 6100, afslag f10, totaal f6110, n.n.Gen. Joubert- straat 52, opbod f 3600, afslag f 5. totaal f 3605, P. J. v. Goor; Linnaeuslaan 2, opbod f 40.000, totaal f 40.000, J. W. G. Anschütz, kant. J. W. G. Droste -qq; Achterweg 24 zw. en rd. opbod f 13.400, totaal f 13400, J. C. v. Waalwijk v. Doorn qq; Heemstede. Adr. de Jonge- straat 24, opbod f 6000. afslag f 50, to taal f 6050, R. v. Bergen; Raadhuis straat 31, 31 en 31B, niet geveild; Ver- spronckweg 61, opbod f 23.000, totaal f 23.000, n.n. OVERVEEN, 18 juni Jac. P. Thüsse-lyceum. Geslaagd voor het eindexamen HBS-A: de heren P. E. A. H. Bijvoet, H. S. van Lennep, H. M. M. van Workum en de dames Ch. M. B. Eggink, E. B. de Kroes. Afgewezen geen. Als gevolg van een misverstand heb ben wq gisteren bericht, dat het café bedrijf „Hof van Heemstede" te Heem stede zou zijn overgenomen door het echtpaar Lolle Hylkema. dat voorheen „Paardenburg" in Ouderkerk a. d. Am stel exploiteerde. Dit bericht was on juist. De eigenaar van ..Hof van Heem stede" heeft zich weten te verzekeren van de medewerking van het echtpaar Hylkema, maar hij heeft het bedrijf niet overgedaan. Het buitengoed „Eikenrode" aan de Herenweg in Heemstede, dat in 1952 door het Rijk werd aangekocht om er mettertijd het Marine-hospitaal te ves tigen, wordt binnen enkele maanden zetel van de territoriaal commandant Noord-Holland van de Koninklijke Landmacht, kolonel J. J. C. baron Taets van Amerongen. Op „Eikenrode" moe ten nog enkele voorzieningen worden getroffen om het landhuis voor zijn nieuwe bestemming geschikt te maken. De plannen om het Marine-hospitaal op „Eikenrode" te vestigen zijn niet doorgegaan, omdat de eigenaresse van het gebouw van het hospitaal in Over veen de St.-Lambertusstichting besloten heeft een nieuw bejaarden tehuis te doen bouwen aan de Domp- vloedslaan in Overveen. Het gebouw wordt ontworpen door prof. G. H. M. Holt. Aanvankelijk wilde de stichting haar bejaardentehuis weer in het ge bouw van het Marine-hospitaal onder brengen, zodat deze instelling naar an dere huisvesting moest omzien. Het Ma rine-hospitaal was bovendien uit het gebouw gegroeid. Thans is besloten, dat het hospitaal aan de achterzijde zal worden uitgebreid, dus op Haarlems ge bied. Enige jaren geleden is de gemeente Haarlem met het ministerie van oorlog in onderhandelingen getreden over een eventuele huur van „Eikenrode" door Haarlem. De gemeente wilde er een ver pleeginrichting voor chronisch zieke be jaarden in vestigen. Er zouden dan na kostbare verbouwingen ongeveer vijftig patiënten in ondergebracht kun nen worden. De hoge kosteti vormden echter voor de gemeente een overwe gend bezwaar, te meer waar intussen de bestedingsbeperking haar invloed deed voelen. De onderhandelingen zijn ten slotte afgebroken. Haarlem heeft daarna naar andere mogelijkheden omgezien om de bedoel de verpleeginrichting onder te brengen. Laatstelijk zijn onderhandelingen ge voerd met de eigenaars van het land goed „Kareool", maar ook dgze onder handelingen zijn op niets uitgelopen. INBRAAK In de nacht van woens dag op donderdag is in een Mulo-school een houten kast ojJfengebroken. Bij on derzoek werd niets vermist. In een wo ning aan de Kinderhuissingel zijn door onbekenden kasten en laden doorzocht. Een herentrui en een stukje kaas werden vermist. 4% Ned. 1958 41/4 Ned. 1959 33/4 Ned 1953 StatteJ 1947 3Va Ned. 1956 3% Ned. 1948 3V4 Ned 1950 3*4 Neó 1954 3% Ned. 1955 D B.N.G Won.bouwl 0 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.VA Senembab-Mt) A.K.U Herkei Patent Calvé-Delft Cert Dell Mij Fokker v. Gelder Hoogovens Mtiller Co. Philips Gem.bez Unilever BHilton Ze Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn KLJU Kon Ned Stoomb Mij K.P.M Ned. Stoomv MIJ v Ommeren Ned Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrteven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 U 2(4 Rotterdam '57 Alb. Heijn kl obL koersen Vorig opening Slot 19/6 100% 97% 97H 94& w 93 93 88% 87H 88% 90 112 217 96% 95% 151% 190 351 346% 247 542 Ve 170 y2 169.50 281 505 299Va 630% 626 555 553 257 158.20 157.60 124.90 147% 147% 129 152 247% 138 137% 81% 95% 132 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K1.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S Steel 17/6 63*» 53% 68 >4 80 50 106% 33% 45% 63(4 75 41% 79(4 72 57(4 50% 24% 98(4 18/6 63*1 53% 68% 80(4 50 105 33 45% 64% 75% 42 79 72(4 57% 50% 24% 98(4 Stemming: onregelmatig Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5