MEN NADERT JERUSALEM. TOT HET UITERSTE is men afwisselend pelgrim of toerist MOZES IN HET HEILI vanwaar De berg NEB(X het BELOOEDE LAND sag liggen H V CIS GRAVIN ZOLTOWSKA Bijous voor Parisiennes M' D T Nationale atletiekwedstrijden van Suomi in Velsen-noord m WAAR JACOB VOCHT ETEN VAN MOOIE BORDEN Tweehonderd jaar Wedgwood Gereedschap Nederlandse cracks in actie op Watervliet VRIJDAG 19 JUNI 1959 PAGINA 9 J I et is niet anders. Op een reis door het heilig land is men in deze tijd evenzeer toerist als pelgrim. Men moet, sinds de verdeling van Palestina in Jordanië en Israël, een lange omweg maken voordat men, het hart gespannen van ver pachting en emotie, Jerusalem binnengaat. Maar als pelgrim néémt men alle vermoeienissen en ongemakken van de uitvoerige reis, de betrekke lijke korte nachten omdat de reisroute voortjaagt on de koffers elke ochtend weer gepakt klaar moeten staan. Het lange zitten in de autobus, de dorst omdat het klimaat droog is. Men kan natuurlijk vliegen. De luchtvaartredacteur van ons blad heeft kortgeleden geschreven over zijn "kennismaking met het Midden-Oosten via de nieuwe luchtlijn van Kopenhagen naar Jerusalem. Maar de pelgrimsreis waaraan wij deelnamen, georganiseerd door de paters Franciscanen, die sinds eeuwen de bewakers van de heilige plaatsen zijn, ging per trein, boot en autobus. Met de trein tot Venetië, vanwaar de boot over de Middellandse Zee, via een kort verblijf in Egypte, ons bracht tot Beiroet in de Libanon. Dat hoger aan de kust Ugt dan Jaffa, waar men vroeger voet aan wal zette om Jerusalem te bereiken. Van Beiroet uit heeft men dan de lange autobustocht weer zuid- maarts, ten oosten van de J or daan door de lieflijke Libanon met slierten schapen en geiten tegen de berghellingen, door de Syrische woestijn, dan door Jordanië, om tenslotte vanuit Jericho de heilige stad te naderen. In de tijd, Ethel Barry more overleden 104-jarige overleden 9 dat U 't haar wast 't hóórt hij uw make-up! Zomercompetitie Waterpolo Uitstekende collectie met prachtige kleurencombinaties Moeder wist 't wel... BEELDHOUWWERK GEVONDEN VADERDAG Examens 1959 Kennemer Streekschool Koop RALSTON bij MAAS' VERFHUIS De verwachting is dan tot het uiterste Bespannen en men heeft het gevoel, na vele belevenissen en indrukken, het heilig land enigszins „veroverd" te hebben. Het land, dat men zo zielsgraag V'il leren kennen, omdat Jezus er ge leefd heeft, omdat het landschap er Hem vertrouwd was, omdat Hij het, met de natuur, het klimaat, de mensen, de wij ze van leven, gekozen heeft om er Zijn aardse leven door te brengen en er Zijn leer van goedheid te verkondigen. Men voelt zich ontzaglijk gelukkig op een reis naar het heilig land. Alle daagse zorgen en problemen zinken weg en men is vervuld met een geluk dat met niets anders te vergelijken is. Veel groter en vervoerender dan om het heer lijke klimaat, de blauwe lucht, de zon en de felle bloemenkleuren en de op- Windende eerste indrukken van het Oosten. Misschien is het omdat men, als htens bouwend op Christus, nergens ter Wereld zijn hart zo wijd kan openzetten, *n alles wat men er laat binnenstromen tegelijkertijd een gebed is. et is goed, dat het werkelijkheid worden van een verbeelding, die men vanaf zijn kennismaking als kind met het Oude an het Nieuwe Tes tament, tot op dit ogenblik, gekoesterd heeft, geleidelijk gaat. In Egypte leeft Advertentie Op de berg Neho stond deze spinnen de herderin, die met argwaan keek naar het fototoestel. men zich in de vlucht van het Godde lijk Kind met Zijn ouders in. In Damas cus loopt men in de straat waar Paulus, Zijn grote volgeling, vele voetstappen heeft gezet. En als men, rijdend door de Libanon, de besneeuwde bergtop van de Grote Hermon ziet en iemand hoort zeggen, „daar ontspringt de Jordaan", dan wordt de wezenlijke en gewijde nabijheid van net land van Jezus in eens een aangrijpende realiteit. Al ben je er nog drie dagreizen van verwijderd. Wat later, in scherpe bochten afdalend van een bergrug, ligt diep in het dal de zijrivier van de Jordaan, de Jabbok, die men van boven af ziet als een drassige slinger tussen rose begroeide oevers. Dichterbij gekomen blijkt de plek een profusie van rose., oleanders. Het is de plek uit de bijbel waar Jacob met zijn hele gezin op de terugreis naar Isaac door de rivierbedding waadde en 's nachts vocht met de engel. En als men zich in het leven van Jacob de aarts vader en Gods omgang met hem ver diept heeft en in het landschap staat, waar deze machtige dingen gebeurd zijn, dan is men bijna verwonderd aan de oever een doodgewone auto te zien staan en spelende jongetjes, die pootje baden in het ondiepe water en aan de taaie oleanderstruiken rukken. De volgende dag staan wij, na in Amman overnacht te hebben, met het gezelschap pelgrims dat langzamer hand groeit tot één grote familie, op de berg Nebo, de berg van waaraf Mozes het Beloofde Land. dat hij nooit betreden zou, zag liggen. Met de bus zijn wij near .bp.yen gereden, eerst door de vruchtbare velden van Moab, waar op de rode aarde de rogge rijp is en klaar staat om met de sikkel neergeslagen te worden. Door de vrou wen, zoals dat hier nog gebeurt. Als de weg stijgt ziet men nu en dan een kudde, een enkele tent. Soms is er wat lage wijnbouw in ommuurde terras vormige wijngaardjes. Hoger draait de smalle, stijgende kronkelweg tussen schrale rotsen. Als we op de top uit stappen in de brandend warme zon. waar een Arabier ons water biedt uit een leren zak, ligt wijd en wazig blauw het Heilig Land diep onder ons met de Jordaan, die zich in de vlakte slin gert naar de Dode Zee. Het is een onbeschrijfelijk moment. Het is diep aangrijpend hier te staan en de afbeel dingen van de lang tevoren bestudeer de „atlas van de bijbel" tot leven te zien komen. In iedere verwachting overtroffen, omdat je. het landschap opnemend met je blik, de grond voe lend en de lucht inademend, nu vol ledig deel hebt aan dit meest gehei ligde stuk van de wereld. Kleine arenden cirkelen in de blauwe lucht boven het weidse, nevelige, ge wijde panorama in de diepte. Een kre kel sjirpt vlakbij in de warme, droge grond, waarop vuurrode papavertjes bloeien en paarse statice. In de verte beweegt een zwaarbeladen kameel zich met zijn majestueuze, wiegende gang naar boven. De bijbelkenner in ons ge zelschap leest met krachtige stem de lofzang die Mozes vóór het bestijgen van de berg dichtte over Jahweh's zorg voor Zijn volk en ieders blik is getrokken naar het Beloofde Land, dat daar wer kelijk ligt in de diepte, weids en wat versluierd in de nevel. Maar het is er en we zullen er komen. Er zijn momen ten op deze pelgrimsreis, waarop je hart te klein is. Misschien is het goed, dat de vele emoties die het doen zwellen af gewisseld worden met de belevenissen die je als toerist ondergaat, 's Middags zwommen we in de Dode Zee. hokje met zoetwaterdouche. Het is goed dat er een kleine loopplank ligt over het smalle zandstrand met de stenen, die de branding aanvoert, want je brandt je voetzolen op de gloeiende grond op dit laagste punt van de aar de. Geen schelpje is er te bekennen, geen wier, geen garnaal, geen visje, geen krabje. De Dode Zee is levenloos door het zout. Maar prachtig van de cor met het loodblauwe water gevat in de coulissen van de wazig-paarse bergen. Een sensatie is het, met de sportieven van de groep, je neer te vlijen in het water dat je, met zijn hoog zoutgehalte, draagt zodat je niet onder kunt. En het is een verrukke lijke verkoeling, want de temperatuur is eenenveertig graden Celsius. Maar pas op, dat je niet spat, want het over matig zoute water brandt en bijt in je ogen. De gids vertelt echter, dat het Dode Zeewater genezend is. ook voor oogkwalen. Hij krijgt gelijk, want je voelt je na het bad bij aankomst in Jericho als vernieuwd. In de zoutwoestijn rondom de Dode Zee is Jericho met de bronnen een hart- verheugende oase. Jericho, de palmen- stad, ligt ook in de diepe aardkom, zowat vierhonderd meter beneden zee- peil. Het klimaat is er tropisch. Don kerpaarse bougainville in een uitbundige bloei vreugde die de noordelijke landen niet kennen, was ons welkom in de hoteltuin, waar het zoet geurde van de witte rozen die in de cypressen woeker den, en van de felbloeiende bomen met trossen paarse en gele bloemen en grote, rode kelken. „We zijn in Jericho", zelden we tegen elkaar, „en margen zijn we in Jerusa lem," A. Bgl. De bekende Amerikaanse filmster van de oude garde Ethel Barrymore is donderdag in de ouderdom van 79 jaar te Hollywood overleden. Ethel en haar beide broers John en Lionel Barrymore stonden bekend als „het koninklijk ge zin" van Broadway. Ethel Barrymore was in het negende geslacht van een bekende toneelspelers familie te Philadelphia geboren. Ze maakte haar toneeldebuut te New York in 1894 en trad sedertdien in talloze toneelstukken en later in films op. In 1928 werd in New York een nieuw theater naar haar genoemd. Vaticaanstad - Paus Johannes XXIII heeft gisteren prins Rainier en prinses Gracia van Monaco in officiële audiën tie ontvangen. (Reuter) Advertentie WAGENWEG 2 b h PLEIN TEL. 13007 Te Baarn is in de ouderdom van 104 jaar overleden mevrouw A. M. Kort halsFuchs. Zij was de oudste inge zetene van Baarn cn tevens een van de oudste inwoonsters van ons land. Men zegt dat Nederlanders zulke grote porties eten, maar de Engelse eetborden zijn veel groter dan de onze. Dat valt sterk op, als men de bjjzonder aardige en verzorgde ten toonstelling bekijkt, die bij van Gel der aan de Prins Hendrikkade 25 in Amsterdam is ingericht, ter ere van het tweehonderdjarig bestaan van Wedgwood. Wedgwood is een begrip en wie Wedgwood zegt, denkt meer aan het stijlvolle crèmekleurige ser viesgoed dan aan het Engelse ge slacht dat in ononderbrokenopvol ging vanaf 1760 „pottery" maakt, waarmee Josiah Wedgwood begon. an Amman uit reden we er heen over een gloednieuwe weg door de woestijn van Judea en tenslot te, steeds dalend, want de Dode Zee ligt zowat vijfhonderd meter beneden de Middellandse Zee-spiegel, door het aller merkwaardigste levenloze maanland schap van levenloze witte zoutformaties. Je zoekt daartussen de versteende ge stalte van de vrouw van Lot, die om keek naar de vuurzee toen hier de verschrikkelijke eruptie plaats vond, waarin Sodoma en Gomorrha ver dwenen. „Lido, restaurant, bar" staat er op het bordje van de primitieve uitspan ning, waar enkele Amerikanen iets koels zitten te drinken. Je koopt voor vijftien piaster, dat is f 1.50, een- kaartje dat recht geeft op een kleed- lUlllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllllllllMlllllllllllllllllllllillllllllllllllltMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllUrilllllllllllllllllllllUllllllMllllliy.! IIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII kunt U even gemakkelijk, maar veei beter een tintgevende haarwassing toe passen met POLYCOLOR Kleurshampoo Uw haar wordt bijgetint (zonder ver ven) in uw natuurlijke kleur of een mo dieuze nuance. (Keus uit 20 tinten!) Bij alle drogisten en par fumerie-zaken. LAHNEMANN Laren N.H. Postbus 18. Voor de tweede klasse B van de zo- mer-waterpolo-competitie KNZB heeft DWT uit gespeeld tegen De Vest 1. Zeer tegen de verhouding in wist DWT tegen het eind van de strijd de over winning in de wacht te slepen. Met ëen zware druk op de DWT-verdedi- ting begonnen de spelers van De Vest e strijd, maar z(j kregen geen kans de DWT-veste te doorboren. Door het te veel naar voren dringen van de Vest-aanvallers kwamen de DWT-aan- Vallers vrij te liggen en hadden tot tweemaal toe een gunstige gelegenheid °m de bal in het Vest-doel te depone ren. Na de rust maakte een DWT-spe- 'er een zware fout, welke door de scheidsrechter gehonoreerd werd met sen strafworp aan de tegenpartij en Kwam uit een scrimage voor het DWT- doel de balans in evenwicht 2-2. In de strijd om het winnende doelpunt be- Sing een DWT-speler, nadat er geflo ten was. een overtreding. De spelers- hiinderheid deerde DWT echter niet en door het taktisch benutten van een rrïje worp door de DWT-aanvallers Kwam het winnende doelpunt 3-2. Hier door heeft DWT thans uit de 3 gespeel de wedstrijden 4 punten binnengehaald, fh dezelfde afdeling heeft VZV 1 op ?*gen terrein met 5-1 van DAW 1 ver toren. Verder zijn gespeeld: dames derrie Klasse; VZV 1-HVGB 1: 4-0. Heren Re serve tweede klasse: Neptunus Amers foort 4-HPC 2: 2.1. ...Competitie Kring Haarlem Konink- 'pke Nederlandse Zwembond. Afdeling AJ II Hillegom-HPC DWR b: 5-1. b: 6-2; VZV b- iiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin (Van onze medewerkster in Parijs) n Wenen woonde jaren geleden de jonge vrouw van een Poolse graaj. Ze was zelf een Weense en opgegroeid in een groot huis met veel bedien den; ze had een zorgeloze leugd en ook eenmaal ge trouwd verliepen haar eerste huwelijksjaren normaal. Maar de oorlog bracht grote veranderingen, ook al op financieel gebied. Langzamerhand werd het per soneel al meer en meer ingekrompenkamers werden gesloten en elke uitgave werd een probleem dat heel wat hoofdbrekens kostte voor de oplossing ervan was gevonden. Toen de oorlog geëindigd was, begreep het vrouw tje dat het haast ondoenlijk zou zijn in Wenen het hoofd boven water te houden en ze trok naar Zwitserland in de vaste overtuiging daar wel een toekomst te kunnen opbouwen. Ze had pottenbakken geleerd, waar haar gevoel voor kleuren haar natuur lijk goed bij te pas kwam. Maar de Zwitsers wilden niets weten van haar aardewerk. Madame Zoltowska voelde zich bovendien niet thuis in Zwitserland. Met een wonderlijk nuchtere zin voor realiteit, die men niet achter haar zou zoeken, begreep ze dat ze het in Zwitserland tol niets zou brengen. Bij de pakken neerzitten was haar gewoonte niet, bovendien kon ze zich dat niet veroorloven, want ze had maar bitter weinig geld. Daarom reisde ze door naar Parijs. Toen ze daar door de voornaamste winkelstraten wandelde, rank klein figuurtje verloren tussen de mensenmassa die onverschillig langs haar heen liep, begreep ze plotseling welke richting ze uit moest gaan. De meeste fantasiebijous die ze overal zag lig gen bestonden nagenoeg alle uit parelcolliers. Al die roomwitte kralen vond ze een eentonig gezicht. In Tyrol waren zulke prachtige gekleurde stenen, waar haar landgenoten reeds voor de oorlog fantasie bijous mee maakten! Waarom zou zij dat ook niet doen en dan aangepast aan de Parijse smaak? adame Zo:towska wandelde een keer te meer door de Faubourg Saint Honoré en de om liggende straten. Ze begreep dat, wilde ze een kans van slagen hebben haar sieraden een zeer per soonlijk cachet moesten hebben. Onversaagd toog ze aan het werk en toen ze te vreden was over de resultaten ging ze haar eerste sieraden in de grote couturehuizen aanbieden. Daar vond men ze wei mooi, maar wat vreemd en nergens kreeg ze een bestelling En het gravinnetje had heel wat trappen beklommen en geduldig in de gang ge wacht tot men haar ontvangen wilde, vóór Pierre Balmain een paa-r manchetknopen van haar kocht. „Ik danste naar huis!" zei ze toen ze me eens sprak over dat moeilijke begin; „je kunt je niet voor stellen hoe ik me voelde, ik begreep toen dat ik goed gedaan had met vol te houden". Sindsdien heep ze in enkele jaren bekendheid ver worven en haar bijous, die ze onder de naam Cis verkoopt, zijn niet alleen in alle Parijse couture huizen te Vinden, maar eveneens in de voornaamste winkels in Noora- en Zuid-Amerika en ook in Europa. Men zag ze ook b.v. in Amsterdam! Nu is de show die ze een keer in het jaar houdt een gebeurtenis die geen inkoper over zal slaan, evenmin trouwens als de gespecialiseerde pers. Ze ontvangt dan in haar eigen home, want de hokkerig gemeubileerde kamers, die ze eerst bewoonde, heeft ze verwisseld voor een grote ruime woning op de Lila en donkergroene stenen op email, Quai Malaquais in een historisch huis, waar eens Manon en Des Grieux hun geld met roulette spelen verloren! it keer lanceert Cis voornamelijk omvangrijke colliers; ze vallen tamelijk dicht tegen de hals aan en sommige vormen een soort van op staande kraag Onder de halskettingen, die zowel bij een eenvoudige tailleur als bij een cocktailtoilet op hun plaats zijn, nemen de colliers van verscheidene rijen gevlochten zilver- en goudkleurige kralen de eerste plaats in Soms is zo'n gevlochten band hier en daar bezet met gekleurde stenen, maar altijd op discrete wijze. De colliers die bij avondtoilet gedragen worden zijn breed en meestal m contrasterende kleuren. Pur per, groen en geel mengt ze tot een harmonieus ge heel. Voor de ketting op bijgaande foto afgebeeld koos ze lila en donkergroene stenen gezet om paarse emailmotieven. Tal van clips lijken geïnspireerd op medaillons uit de Louis Philippe-tijd, terwijl libellen met doorzichtige vleugels aan de sieraden van 1910 doen denken. Hoewel erg groot en ondanks de contrasterende kleuren behouden de bijous iets stemmigs, waar schijnlijk omdat ze voor het merendeel in oud zilver zijn gezet. oen na de show laat op de middag een gedeelte van de aanwezigen in gesloten gelederen een aanval ondernam op het buffet, waren de genen die zich naar huis haastten, het allen met elkaar eens: een uitstekende collectie, nieuw van vorm en met ingedachte kleurencombinaties. Cis heeft haar plaats onder de Parijse „paruriers" schit terend verdedigd! DINY K. W. .{V, f Zijn nazaat, Sir John Wedg wood was dezer dagen in Am sterdam om de feestelijke tentoon stelling te openen, waarbij vroeger en nu elkaar ontmoeten. Want ook hier heeft de vormgeving de traditionele stijl doorbroken en de moderne ser viezen hebben een eenvoudige kleur- rand en niet meer de uitbundige bloe men- en bladranken, die zo passen bij de romantische Britse natuurliefde. Het meest verkocht, ook in ons land, is nog steeds het effen roomkleurige ribbeltjes servies. Weet u waarom het porcelein zo hard is? Omdat er fijnge malen ossebeenderen in meegebakken zijn. Dat geeft ook de mooie ivoorkleur. Het servies met de klimopranken werd gebruikt door Napoleon op St.-Helena in 1815. Vele groten der aarde hebben van Wedgwood gegeten en gedronken. Men kan er hier verschillende servies stukken van in ogenschouw nemen en de banketten er omheen denken. Bijzon der fraai zijn de borden gebruikt bij het kroningsbanket van koningin Eliza beth II van Engeland, zes jaar geleden, met een matgouden monogram E. R. De klassieke borden met de „aceola- de"-rand heten nog steeds „Catharina" borden omdat ze aan keizerin Catha rina van Rusland geleverd werden in 1774. Een gedeelte van het servies dat voor ,,De groene Draeckhet zeiljacht van Prinses Beatrix werd gebakken, is hier tentoongesteld. Het heeft als geestig motiefje slechts een simpele kleine groene draak. Behalve enige eenvoudige gedekte ta fels met borden en schalen, die de maaltijd tot het kleine feest van goede smaak maken, dat het altijd moet zijn en een keur uit de moderne serviezen van porcelein en aardewerk kan men ook siergoed en enkele mu seumstukken bewonderen. Onder ande ren schalen en kannen van zwart ba saltsteen zoals men vroeger in Hol land gebruikte in tijd van rouw! Er zijn ook vazen in lichtgekleurd steen goed met reliëfversiering, die aan Griekse vazen doen denken, het zoge naamde „Jasper". En al dat breekbare fraais, dat men hier kan zien tot 14 juli, wordt van de fabriek in Engeland over de hele wereld verzonden in tonnen, gevuld met stro. Het komt zelden gebroken aan. A. Bgl. De Jabbok, zijrivier van de Jordaan. waar Jacob vocht met de engel. Oevers vol oleanders en een pootjebadende jongen in het water. Advertentie Maar ook U kent nu haar Keukengeheim, 't Is de Maizena Duryea die de groenten zo lekker maakt. (Van onze correspondent) Het op de laatste dag van de open lucht beeldhouwexpositie in Etten ge stolen werk. De Vogel van J. Grosman is terecht. Het is gevonden langs een dijk tussen Steenbergen en Dinteloord, waar het was neergegooid. In het paleisraadhuis te Tilburg wordt tot 20 juli een tentoonstelling gehouden „Portrettisten-kunstenaars van nu". Advertentie Donderdagavond bood Suomi op de door de droogte vrij rulle, baan van Watervliet te Velsen-noord een goed at- letiekprogramma, waarin een aantal cracks uitkwamen, die tot zeer redelijke prestaties kwamen. Neerlands beste sprinter van dit seizoen, de V. en L. er Hans Smit, toonde z(jn ghote kwalitei ten bij de sprinttweekanip. Hij zegevier de tweemaal op duidelijke wijze en zijn tjjden van 10.8 sec. op de 100 m en 22.- sec. geven duidelijk blijk van zijn prima vorm. Er werden nog meer uitstekende pres taties geleverd. De D.E.M.-atlete Corrie van Wijk kwam bij het kogelstoten steeds boven de 13-meter grens en haal verste stoot was 13.67 m. Met dit resul taat gaat zjj steeds meer een bedrei ging vormen voor Dinie Hobers, die met 13,99 m houdster is van net i\eder- lands record op dit nummer. Bij het discuswerpen moest Z(j genoegen nemen met de tweede plaats. De suomi-voor- zitter J. 1'. v. d. Poll bleek het speer werpen nog niet te zijn verleerd. Met een goede worp van ruim 48 meter be- haaiae hij de zege in de B-klasse. Met tlinke voorsprong ging Klaas Lieuwen van de organiserende vereniging als eerste door de linish op de sou meter, terwijl bp de B-jongens op de 600 m zijn clubgenoot Bos naar de zege scheen te lopen, xiij had zich echter teveel ge geven en in de voorlaatste bocht moest nij wel vier lopers laten passeren. Jan van Gooi (D.E.M.) werd hier derde in een nieuwe clubrecord-tijd. Behalve Nel Zwier, die won met 1,60 m, leverden de overige atletes elkaar veel strijd bij het hoogspringen. Niet minder dan vjji at letes sprongen 1,45 m. Tijdens deze wedstryuen werden een aantal uistncvs- en aiaenngsrecords verbeterd door at leten uit üu-eent en West-r riesiand. De belangr'vjKSte unsiagen waren: 80 meter meisjes B: 1. L. Jonker, Lócurgus, 10.7; 2. X. Jonker, Lljcurgus, 1U.Ï. Kogelstoten heren A-klasse: 1. J. Le- jeune, Suomi, 12.89 m. B-klasse: 1. J. Luglen, G.A.C., 12.80 m; 2. P. Colijn, Tempo, 12.52 m. Speerwerpen heren B-klasse. 1. J. F. v. d. Poll, Suomi, 48.05)4 nt; 2. P. Koe ten, Suomi, 43.41 m. 1000 meter heren A: 1. H. Janssen, 2.31.3; 2. G. Giling, Olympus, 2.32.2. 1000 meter heren B: 1. Kingma, Hol land, 2.34.7; 2. J. Padberg, M.F.C., 2.35.8. 800 meter dames A: 1. C. Groen, Olympus, 2.29.-; 2. C. Adrichem-Been- tjes, D.E.M., 2.33.-. B-klasse: 1. A. van Buuren, A.D.A., 2.31.2; 2. F. Jonker, Doves, 2.34.7. 300 meter jongens A: 1. K. Lieuwen, Suomi, 37.3; 2. de Jong, Lijcurgus 40.-. 600 meeer jongens B: 1. A. Kuiper, A.V. '23, 1.29.5; 2. R. Brasser, DOVES, I.30.4. 100 meter dames B: 1. P. v. d. Wegen. Estafette, 13.2; 2. T. Maathuis. D.E.M., 13.2. 100 meter meisjes A: 1. B. Biljardt, A.D.A., 13.3; 2. Th. Potma, D.E.M.. 13.5. 100 meter heren B: 1. H. Massier, P.E.C., 11.5; 2. C. Winkel, Olympia, II.6. 3000 meter jongens A: 1. B. Droog, Estafette, 9.11; 2. V. Vellinga, Atletika, 9.27.-. Hoogspringen dames B: 1. C. Will- komm, De Zwaluwen, 1.50 m; 2. P. v. d. Wegen. Estafette, 1.45 m. Hoogspringen dames A-klasse: 1. N. Zwier, Olympia, 1.60 m; 2. M. Schenk, Olympia, 1.45 m. Discuswerpen dames B: 1. A. Hoog- ma. Estafette, 34.26J4 m; 2. L. Vink, D.E.M., 32.52 m. Discuswerpen dames A: 1. T. Tesse- laar, K.N.A.U., 37.63 m; 2. C. van Wijk, D.E.M., 36.39 m. 400 meter meren A: 1. H. Heida, A.V. '23, 50.7; 2. Honselaar, Blauw Wit, 51.5. 400 meter heren B: 1. K. Lieuwen, Suomi, 52.2; 2. J. Groen, Suomi, 53.5. Kogel dames B: 1. N. Zwier, Olym pia, 11.12; 2. M. Schenk, Olympia, 10.98. Discuswerpen heren B: 1. P. Colijn, Tempo, 38.92 2. P. Koeten, Suomi 35.94. Verspringen heren: A-klasse: 1. G. Weisscner, Estafette, 6.83. B-klasse: 1. M. J. Adelaar, Holland, 6.26; 2. C. Win kel, Olympia, 6.25. Sprinttweekamp, dames A: 1. M. Fen- ton, De Meeuwen, 12.8, 26.2, 1605 p.; 2. M. Schenk, Olympia, 12.8, 26.4, 1589 p. Heren: 1. H. Smit, V. en L., 10.8, 22.-, 1912 p.; 2. W. Bruin, Olympia, 11.1, 22.3, 1742 p. 4 x 100 meter dames AB: 1. Gemeng de ploeg 51,5; 2. D.E.M., Beverwijk 54.2. Kogel dames A: 1. C. v. Wjjk, D.E.M., 13.67; 2. R. Holierhoek, De Meeuwen, 11.53. 2 Engelse mijl heren: A-klasse: 1. K. de Ruiter. A.V. '34, 9.10.4; 2. W. Lam, V.I.F., 9.34.6. B-klasse: 1. C. de Njjs, 01.47, 10.02.4. C-klasse: 1. W. Ligthart, Olympus, 10.02.4; 2. H. Joosten, Atle tika, 10.20.4. Als. Aperitif voor een uitnemende Port of Sherry SHERRY GUERRERO VERY PALE DRY' f 4.95 per fles. HUTCHESON PORT TT (rood of wit f 5.25 p. fl. Geslaagd Akte A. (Kleuterleidster): De dames: A. Ament, Velsen; C, E. C. Bartelomij, Heiloo; M. van den Bos, Haarlem; G. L. Bouwer, Haarlem; E. Grothuis, Bentveld; A. S. Krom, Haar lem; M. W. Kroonstuiver, Haarlem; M. A. Kruisman, Santpoort; .J F. Kwantes, Heemstede; G. J. Ouds hoorn. Vijfhuizen; T. Ouwejan, Haar lem; J. van Schoonhoven. Santpoort', T. L. van der Wildt, IJmuiden: Y. v. d. Zwaan,Heemstede. Geslaagd Akte B. (Hoofdleidster): De dames: N. van Andel, Haarlem; A. W. Barendse. Haarlem; H. Beiboer, Bloemendaal; Y. C. E. den Blaauwen, Haarlem; M. E. Bosman, Beverwijk; G. M. Dijkstra, Bloemendaal; A. J. Groot, Haarlem; L. W. van Heumen, Overveen; J. 'C. Hoogerduyn, Driehuis- Westerveld. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 9