SantpoortCastricum en samen 2.400 patiënten PLASTI COLOR DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL ére/* Fraaie expositie van Haarlems zilver in Frans Halsmuseum „Gekke55 misverstanden bij „gewone55 mensen over psychiatrische klinieken Opheffing van Medemblik nabij SLEUTEL WEG 7 „De vrouwen krijgen hun zin" PROVINCIALE ZIEKENHUIZEN NOORDHOLLAND STICHTING ELIAS VOET TIEN JAAR ZATERDAG 20 JUNI 1959 PAGINA 3 Geen Meerenberg Willy Walden, Piet Muyselaar en Teddy Scholten in Minerva Gebrek aan personeel De ideale zonwering Fa. J. P. SENFT ZN. Haarlemse sportgroepen naar het buitenland „DE SLEUTELSPECIALIST" Het provinciaal ziekenhuis Dui- ntfibosch bij Castricum bestaat deze maand vijftig jaar. Een ge denkwaardig jubileum, dat echter niet naar buiten gevierd zal worden. Daarvoor heerst er teveel interne aktiviteit in het psychiatrische zie kenhuis. Er zijn nog verschillende kostbare voorzieningen en verande ringen nodig, om het aan de eisen des tijds te doen beantwoorden. Juist deze week bijvoorbeeld hebben Pro vinciale Staten van Noord-Holland een krediet van bijna negen miljoen gulden beschikbaar gesteld voor noodwendige uitbreiding en restau ratie van Duinenbosch, welke onder meer verband houd met de ophef fing van het psychiatrische zieken huis van de provincie in Medemblik. De Medemblikse patiënten zullen overgebracht worden naar de beide andere provinciale ziekenhuizen, in Castricum en nabij Santpoort. Het ziekenhuis in Medemblik, een vroe gere, in 1798 gebouwde zeevaart school, moest worden opgeheven, omdat er geen restaureren meer aan was. En juist voor de verpleging en genezing van geesteszieken is het van onmiskenbaar belang, dat ze in een omgeving vertoeven, die niet de primerend is. Dat kan men geluk kig zeer beslist niet zeggen van „Santpoort" (het vroegere Meeren- berg) en Duinenbosch. Al valt er aan de gebouwen thans het een en ander te moderniseren, de beide zie kenhuizen zijn uitgestrekte com plexen, omringd door luisterrijk na tuurschoon, kleine dorpjes bijiia, die voor een groot deel in hun dagelijkse behoeften „zelf-verzorgend" zijn, en waar met liefdevolle toewijding ge werkt wordt aan een prachtig doel: de genezing van geesteszieken. Er zijn helaas nog te veel „gekke" misverstanden over psychiatrische zie- kenhuizen b\j de gewone" mensen. Verhalen over dwangbuizen, kerkers, tot de tanden gewapende broeders, koud en heet water, waarin de arme patiën ten beurtelings gedompeld zouden wor den, enz. Het zijn allemaal de geijkte en „normale" misvattingen, die hard nekkig voort blijven woekeren. Ondanks het feit, dat gemiddeld zestig procent van de acuut geestelijk gestoorden, die in een ziekenhuis opgenomen worden, binnen het jaar weer „gewoon" naar huis gaat. De onvriendelijke-spreek- woordelijke „enkele reizen" worden bij na retourtjes. Een psychiatrisch zieken huis is geen „ziekenhuis", omdat die benaming beter klinkt dan „gesticht" of „inrichting", maar omdat er, net als in alle andere ziekenhuizen, ge streefd wordt naar genezing van de aandoening der patiënten. Dwangbui zen en hardhandige bewakers komen daar niet aan te pas, wel een flinke dosis idealisme en uithoudingsvermo gen bij het verplegend en geneeskundig personeel. Het Provinciaal Ziekenhuis naby Sant poort heet allang geen „Meerenberg" meer, maar het is typerend, dat die naam nog steeds in het spraakgebruik voortleeft. Hoewel datzelfde Meeren berg, gesticht in 1849 van den beginne af aan modern is geweest en aan de spits van de psychiatrische inrichtingen in Europa stond. In de vorige eeuw was het nog heel gewoon „krankzinnigen" „Een vroiyk zomeravond-program ma" is de titel van de revue, welke maandag 29 en dinsdag 30 juni door het gezelschap van Willy Walden en Piet Muyselaar in het Minerva-theater te Heemstede voor het voetlicht zal worden gebracht. Aan deze revue wordt orider meer medewerking ver leend door Willy Walden en Piet Muy selaar, die uiteraard ook zullen optre den in hun vermaarde creatie als de dames Snip en Snap. Verder vermeldt het programma de namen van Teddy •n Henk Scholten, en het „Lidy-trio" op te bergen, de maatschappij tegen hen te beschermen. Dat opbergen ge beurde soms samen met landlopers en boeven, die ook niet in de vrye maat schappij thuis hoorden. In Meerenberg, gesticht door een vooruitstrevend pro vinciaal bestuur, was men er van meet af aan op uit „verzachting in het- droevig lot" te brengen van geestes- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiii miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii zieken, die men toen als ongeneeslijk beschouwde. De psychiatrische genees kunde staat nog in haar kinderschoe nen in het begin van deze eeuw wist men nog altyd niet goed raad met geesteszieken maar een verheugend feit is, dat de Nederlandse ziekenhui zen voor geesteszieken tot de beste ter wereld behoren. Het provinciaal ziekenhuis bij Sant poort moest reeds in de negentiende eeuw herhaaldeiyk worden uitgebreid. In 1898 werden de eerste plannen ge maakt voor een nieuw ziekenhuis, om dat er voorzien moest worden in de behoefte aan verpleegruimte voor arm lastige krankzinnigen. In 1903 werd be sloten tot de stichting van Duinenbosch, dat in 1909 in gebruik kon worden ge nomen, en sindsdien enkele malen ver groot moest worden. In de oorlogsja ren moesten zowel „Santpoort" als Duinenbosch geheel of gedeeltelijk wor den ontruimd, waardoor er na de oor log verschillende voorzieningen nodig werden. In 1953 werd in Duinenbosch een begin gemaakt met een algehele vernieuwing. Er werd een nieuw en aantrekkeiyk ingericht zusterhuis ge bouwd, het broeder-internaat werd ge reorganiseerd, er kwam een modernere centrale keuken, een nieuw theehuis voor patiënten, bezoekers en verpiegen- den, een ziekenhuis voor het personeel, een nieuw gebouw voor gymnastiek, bewegings-therapie, terwül in verband met de opheffing van het ziekenhuis in Medemblik nog drie nieuw pavil joens worden gebouwd, evenals een drietal nieuwe arbeids-therapeutische werkplaatsen. Er is dus de nodige bouwbedryvig- heid in Duinenbosch. Verschillende pa viljoens voor patiënten worden onder handen genomen. Ze krügen een wat vriendelyker verfje, en het „bedden park" wordt byvoorbeeld vernieuwd. Dat kan, omdat er wegens perso neelsgebrek gemiddeld steeds een paviljoen leeg staat. Gebrek aan personeel dreigt byna een schaduw te werpen op vröwel alle psy chiatrische ziekenhuizen. Dat komt zon der meer door gebrek aan liefde en de zucht naar geld. Verpleegster zyn is mooi, maar wat „schuift" het? De goede verpleegsters kan het helemaal niet zoveel schelen, wat ze verdienen, omdat ze hun werk met liefde doen. Bovendien is het dankbaar werk, een patiënt steeds beter te zien worden. Maar iemand, die alleen op geld uit is, heeft daar geen oog voor. De stemming onder de verpleegsters en verplegers is in de provinciale zie kenhuizen opperbest, ondanks de „te korten". Ze zijn uitstekend en allergezelligst gehuisvest, de keuken is er prima en wie niet al te zeer ge hecht is aan „normale" werktyden en vrü-op-zondag kan er best aarden. Daarby komt, dat psychiatrische zie kenhuizen een uitstekende naam heb ben op het gebied van de opleiding van verpleegsters, en dat het leven in internaatsverband alom wordt ge prezen om zon persoonlykheidsvor- mende gevolgen. De drie thans bestaande provinciale ziekenhuizen van Noord-Holland tellen 2.400 patiënten. Daarvan zon er 1.300 in Santpoort, 750 in Duinenbosch en 350 (nog) in Medemblik. Samen heb ben de drie ziekenhuizen 1.160 perso neelsleden, wat dus zeggen wil dat er voor twee patiënten gemiddeld een per soneelslid is. Per jaar geeft de pro vincie in totaal aan de ziekenhuizen on geveer tien miljoen gulden uit, hetgeen gemiddeld per patiënt per dag elf gul den is, alles inbegrepen. Van die kosten zün er 39 procent voor het verplegend personeel en 28 procent voor de economische dienst. Dat laat ste komt echter, omdat de ziekenhui zen als het ware grote gezinnen zyn, waar veel in eigen beheer wordt ge daan. In de drie keukens byvoorbeeld moet dageiyks voor 3.000 mensen ge kookt worden. De personeelsinternaten zijn ware hotels, wat de verzorgings- eisen betreft. Er zijn eigen moestuinen, schoenmakery, kleei-makery, meubel- makery, schilderswerkplaatsen, loodgie- terü enz. Bp dat alles maken ook de patiënten zich verdienstelijk. De spe ciaal voor arbeidstherapie opgezette boekbinder^, wevery, vervaardiging van cocos- en pitrietartikelen, meube len en speelgoed heeft een jaariykse omzet van 120.000. Er zyn drie win kels, die vorig jaar in totaal voor 150.000 hebben omgezet, terwyl de omzet van het theehuis in Duinenbosch f 50.000 bedroeg. In ons land zyn ongeveer veertig psy chiatrische ziekenhuizen, waar de kost prijs gemiddeld een tien gulden per dag bedraagt. Er verbleven samen onge veer 30.000 patiënten. Alles by elkaar kosten de psychiatrische ziekenhuizen dus honderd miljoen gulden per jaar. Is dat te veel? In 1957 gaf ons volk voor roken negenhonderd miljoen gul den uit, voor alcoholica tweehonderd- vyftig miljoen en voor banket, choco lade en jjsjes zevenhonderd miljoen gul den. Advertentie VRAAQ FOLDER EN KLEURADVIES POSTBUS 8032 - AMSTERDAM PLASTIC0L0R: 'n kwa lite its pro du kt van PIETER SCHOEN - ZAANDAM Woensdag is het groot feest ge weest in Velsen-Noord en in Beverwijk, in het bovengebit dus van de IJ-mond. Velsen-Noord staat bekend om zijn enorme acti viteiten ten gunste van het Konin gin Wilhelmina-Fonds, Beverwijk probeert zijn naam hoog te houden als aardbeienstad, hoewel de aard- beienslof van de tuinder het reeds lang heeft moeten afleggen tegen de gepantserde schoen van de in dustrie-arbeider. Nu was het voor menigeen woens dag een groot probleem, waarheen hij zijn schreden zou richten. De bevers hadden zich namelijk achter hun aardbeienkoningin geschaard, de velsers juichten om hun miss Lunapark. Ik heb geen keuze ge maakt; ik ben beide dames gaan bezichtigen, omdat je bij gebrek aan Bloemenmeisjes toch een bepaalde compensatie wilt hebben. Die heb ik ook ruimschoots gekregen. Ik heb het meisje in Beverwijk bewonderd om haar moed, te willen regeren over een uitstervend ras. De dagen van de aardbeienkonin ginnen zijn immers geteld, maar het lieve kind was reeds gelukkig met een illusie, en dat geluk maak te haar statie zo stralend onecht. Diezelfde ervaring heeft Haarlem opgedaan, dat als Bloemenstad vele jaren een bloemenkoningin creëer de in een stad zonder bloemen. De tijd is ook in Beverwijk niet ver, dat in een stad zonder aardbeien koninginnen naar het schavot wor den verwezen en de revolutionai ren meer vreugde kunnen beleven aan aardbeienmeisjes. Maar intussen zitten de Velsers met hun Miss Lunapark, een merk waardige creatie, welke het middel is dat door het doel wordt gehei ligd. Er zijn daar rijke perspectie ven geopend voor Haarlem, dat het nu gerust kan aansturen op een Miss Hildebrand, een Miss Zeep kistenrace of een Miss Rolschaats. Ik meen echter, dat dan juist de mooiste kans gemisst wordt, name lijk om een feest in een gezonde volkse stijl te houden. Bovendien, wie garandeert ons, dat wij niet in een misselijke strijd gemengd wor den tussen al die juffrouwen met onmisskenbare kwaliteiten? Het ge rucht gaat, dat Koningin Aardbei op gespannen slof leeft met Miss Lunapark. Wij Haarlemmers moe- ten ons daarbuiten houden. Wij kunnen geen partij kiezen, omdat de Bevers en Velsers voor ons geen partij zijn. En dan nog: hoe zouden t wij moeten helpen? Onze meisjes zijn zo zachtmoedig geworden, dat i wij onmogelijk een Miss Kenau i kunnen aanstellen. Het is deze week een kwestie 1 van binnen-blijven gewor den. Wij beschikken thuis over een uitgebreid corps oppassers maar in deze dagen schijnen alle meisjes op hoogspanning te leven En in zekere zin heb ik met hen te doen. Niet met het meisje natuur lijk, dat in volle glorie en met vlag en wimpel is getrouwd, tenger en nerveus aan de zijde van een brui degom, die als een Gysbrecht van Aemstel zijn slag in Haarlem heefl geslagen. Maar die andere kinderen zijn te beklagen. Zij blokken en zwoegen, dat de stukken er af vliegen. Hoe is het mogelijk, dat examinatoren zulke meisjes zo op de proef kun nen stellen. Met dat mooie weer kun je beter gaan zeilen. Er blijft dan altijd nog wel gelegenheid om een paar vragen te stellen. Een andere oppas moest drie da gen in volslagen retraite. Drie dagen heeft zij haar mond moeten hou den, en zij heeft het bijzonder pret tig gevonden. Het nadeel is, dat wij er geen woord meer uit kunnen krijgen en onze flat een soort re traitehuis is geworden. Gelukkig begint morgen echt de zomer. De vakantie lacht reeds van ver. Wij zullen er niet het zwijgen toe doen. Maar een retraite wordt het wel. (aluminium laioezieën) Dekoratie! Duurzaam en Praktisch. Nassaulaan 76 Tel. 10743 Haarlem Voor het zomerprogramma van het sportuitwisselingscentrum ..Sportcontact Buitenland" zullen 22 sportgroepen, in totaal 1100 deelnemers, in de komende maanden een bezoek brengen aan bui tenlandse clubs. Van verenigingen uit Haarlem zün ongeveer 250 deelnemers ingeschreven. Vrijdag vertrekt een Haarlemse tafeltennis-volleybalgroep voor een elf-daagse reis naar Joego slavië. Onderweg zal zich de Midden- duitse sportvereniging „Sportfreunde Siegen" by hen voegen. Om de top by de tafeltennissers op te voeren is voor Nederland de internationaal Jan Scheffer en voor Duitsland Horst Ter- beck uitgenodigd. Van Haarlemse zij de neemt de kampioen van Kennemer- land Kees Schoof deel. Verder Boot, Boers, Voogd, Hart en anderen, als ook het sterkspelende Haarlemse meis je Anneke Lahey. De Joegoslaven zul len aantreden met onder andere de nummers twee en vijf van Joegosla vië, Tomacic en Kern. Er staan wed- stryden op het program in Ljubljana, Bied en Koper. Een groep van de sport vereniging Johez gaat 4 juli met 45 deelnemers negen dagen naar Vorarl- berg-Bodensee. De tocht geschiedt in het kader van de uitwisseling met de Oostenrijkse SV Hörbranz, die eind augustus met een voetbal- en tafelten- nisteam naar Haarlem zal komen. Er worden wedstryden gespeeld in Ober- reute, Hörbranz en Bregenz. Zondag 2 augustus vertrekken 45 leden van de voetbalvereniging Schoten met haar eerste seniorenploeg en A-junioren voor een 9-daagse reis naar Noord Jut land, Denemarken. Deze teams zullen in Bjerringbrö deelnemen aan een in ternationaal toernooi. Ook H.C. Con cordia gaat met 45 leden naar Noord Jutland om met een dames en heren- ploeg deel te nemen aan een internatio naal handbaltoernooi. De H.C. de Blin- kert reist met ongeveer 50 leden naar Vorarlberg-Bodensee. Een dames- en herenhandbalploeg zal uitkomen tegen S.V. Dornbirn. Advertent:. LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11498 VESPERS De interparochiële Schola Cantorum zingt zondag in de kerk van de Allerleiligste Drievuldig heid te Bloemendaal, 's avonds om half acht, de vespers van de vyfde zondag na Pinksteren. De vitrines in de gang die de Goud leerzaal van het Frans Halsmuseum verbindt met de 18e eeuwse stijl kamer, zijn daar kortgeleden aange bracht voor perma nente expositie der Costeriana: de eer stelingen der boek drukkunst. Tot 30 juli hebben deze hun plaats moeten afstaan aan een verwant kunsthand werk: de zilver- smeed-, -drijf- en -graveerkunst van Haarlemse meesters uit vroeger eeuwen. Het is de stichting die de naam heeft gekozen van de Haarlemse zilver smid Elias Voet, welke ter viering van haar 10-jarig bestaan een collec tie van ten naaste bij 250 stuks Haar lems zilver uit de 16e tot de 19e eeuw heeft bijeengebracht en hier geëxpo seerd. In deze intieme historische ruimte met haar, ten dele in de architectuur opgenomen tentoon stellingsaccommo datie, is het zilver, dat veelal een mi- nitieuze bewerking heeft ondergaan en veelzijdig licht no dig heeft om ten volle tot leven te komen, wel zeer fraai geplaatst. Het is ondoenlijk in dit bestek een gedetailleerde beschrijving te geven van de produkten van deze ambachtskunst omdat de beschrijving van vorm en de tail nauwelijks een indruk vermag te geven van de schoonheid of eigenaard die slechts aan het aanschouwelijke contact is voorbehouden. De chronologische lijn die in de op stelling der stukkken gevolgd is men dient te beginnen bij de Goudleer- zaal begeleidt de geschiedenis van een volk in zijn wederwaardigheden, in zijn maatschappelijke ontwikkeling en welstand en van een beschaving. Ziet men in de zestiende en in het begin van de zeventiende eeuw het zilver gehanteerd als een kostelijk en vooral edelmetaal dat, gezag en eerbied symboliseert, in zijn bruut ge wicht als betaalmiddel gewaarmerkt wordt en daarnaast dient als een mate riaal, waardig slechts voor eerbiedwaar dige en hooggestemde zaken, in het verloop van de eeuw en in de acht tiende eeuw wordt het edele metaal geprofaneerd als grondstof voor aller hande huishoudelijke artikelen: van theebusjes tot haardblikjes en blakers die in de eerste plaats de welstand van hun eigenaar moesten demonstreren. Eert der fraaiste werken op de zilver-expositie in het Frans Halsmuseum, een monstrans, die evenzeer door de bewer king als door grootte de bezoeker weet te boeien. De aanwending van het materiaal heeft vóór 1650 ontegenzeggelijk meer allure; vaatwerk voor de heilige ere diensten of deze katholiek is dan wel reformatorisch, kenteken voor de bur gerlijke overheid en van de ambachts gemeenschappen die de gilden vormen. Nadien verkleint de verwerking om zilver tot het bezit van de particulier die er in alle luister zijn pap mee eet, er de melk in bewaart of het zijn kin deren als duur speelgoed in handen geeft. In deze verburgelijking van het zilver is de devaluatie duidelijk. Onder auspiciën van het Werk verband Katholiek Amateur toneel van de kring Haarlem wordt zondag 28 en maandag 29 juni in de Haarlemse Stadsschouwburg een opvoering gegeven van het blij spel „De vrouwen krijgen hun zin" van de Spaanse schrijvers Serafin en Joaquin Alvarez Quintero. De rol len worden vertolkt door spelers en speelsters van zeven katholieke ama teurtoneelverenigingen, te weten Tha lia, Sint Genesius. Rokato, De spelers van Sint Frans, Sint Bavo, Ludamus en Alberdingk Thijm. Het is de eerste keer, dat het WKA in Haarlem met een dergelijke toneel manifestatie voor het voetlicht treedt. Het initiatief daartoe werd geboren, nadat vorig jaar november een nieuw bestuur aan het bewind kwam. Tot dan toe was in Haarlem het WKA nimmer in het volle licht van de schijnwerpers getreden. Het bewoog zich bescheidenlijk op het achterplan, waar het verdienstelijk werk deed met name voor de totstandkoming van een gemeentelijke amateurtoneel- subsidie. Een eerste activiteit-naar- buiten was het beleggen van een bij eenkomst, waarop de toneelkunste nares Vera Bondam voor de leden van de bij het WKA aangesloten verenigingen specimina van de dra matische kunst ten beste gaf. De bun deling van krachten voor een toneel voorstelling in de Stadsschouwburg mag evenwel een bijzonder gelukkig initiatief worden genoemd. „Met deze uitvoeringen", aldus een schrijven van het WKA aan de donateurs van de verschillende toneelverenigingen, „willen de Haarlemse katholieke ver enigingen een daad naar buiten stel len en deze een manifestatie doen zijn van katholiek toneellievend Haarlem." Al enige weken achtereen repete ren spelers en speelsters op de zolder van de school aan de Westergracht. Er wordt onder leiding van de be kwame regisseur Wim Pauw heel hard gewerkt aan dit verrukkelijke en luchthartige blijspel, waarin het er om gaat een zwierige, levenslustige advocaat en een bedeesd jong meisje aan elkaar te koppelen. Het hele dorp doet aan deze koppeling mee, de pastoor incluis. Het WKA, dat met deze toneelmanifestaties een jaar lijkse traditie wil opbouwen, hoopt, dat zeer veel toneelminnenden in Haarlem er naar komen kijken. Bij gaande foto werd gemaakt tijdens een van de laatstgehouden repetities. Van links naar rechts Laura Dekker als Pilar, Jeanne Kruyver als Concha Puerto, Ans van Nieuwland als Jua- nita la Rosa, de bruid-in-spe, Els de Zwager als Angela, Miep Beijk als Santita, d.e dove zuster van pastoor Don Julian, en Ans Swart als Dona Beien. De advocaat Don Adolfo Ada- lid wordt gespeeld door Dick Vrees wijk. Eenvoud treffender dan schittering Misschien dat het aan de voorkeur van ons geslacht ligt, maar de een voud in de onbelemmerde, eerlijke, na tuurlijke werking van het edele, tot voorwerpen verwerkte materiaal, heeft ons meer getroffen dan de dwangpositie van gefixeerde schittering waarin het materiaal door drukke en ingewikkelde bewerking gevangen is. Een enkele uit zondering daargelaten, zoals de meeste, geometrisch, met cannaluses, plooien of kraalranden ingedeelde voorwerpen, of het drukker geornamenteerde specerij enschoteltje uit het bezit van het Frans Halsmuseum. Het liturgisch vaatwerk heeft door gaans de eenvoud die recht doet we dervaren aan het materiaal en aan de edele vorm van het voorwerp. Het zelfde geldt voor huishoudelyke voor werpen zoals lepels en vorken die, in hun „functionele vormgeving"' uit praktische overwegingen geen praal verdragend, het uiterste vragen van de vormkracht en het metaal daarmee zijn milde rust gunnen. Meerster Elias Voet jr., geboren te Haarlem in 1868 en in de zomer van 1940 overleden te Bloemendaal waar hij een huis bewoonde aan de Busken Huet- laan, was lid van de firma W. Voet in de Anegang, de oudste juwelierszaak in de stad. Meer dan met de handel in zilverwerken hield deze heer Voet zich bezig met de vervaardiging ervan en met de studie van het vak. Hij was een bekwaam graveur, wiens werk op de wereldtentoonstelling 1910 in Brussel meervoudig is bekroond. De burgemees tersketens van Haarlem en Bloemendaal zijn door hem vervaardigd. Als kenner en publicist heeft hij grote vermaardheid verworven. In 1903 ver zorgde hij een beknopte lijst van de namen der Haarlemse goud- en zilver smeden van 1382-1807; in 1902 merken van de Amsterdamse edelsmeden: in 1928: De Haarlemse goud- en zilver smeden en hunne merken; in 1932 de Friese zilvermerken en in 1937 de Ne derlandse goud- en zilvermerken van 1445-1935. Kort na zijn dood verscheen, in samenwerking met dr. H. E. van Gelder, de beschrijving der Haagse zilvermerken. Zijn naam te verbinden aan de Stichting die zich bezig houdt met de oude zilversmidskunst is dan ook meer dan een gebaar van piëteit. L.T. Advertentie OiOEFONEEAD HANDELSMERK Het onlangs gereed gekomen nieuwe zusterhuis van het provinciaal zie kenhuis Duin en bosch bij Castricum een uitgestrekt en in een prachtige omgeving gelegen complex, dat deze maand vijftig jaar bestaat. De foto toont een van de gezellige „zitjes" voor de verpleegsters.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3