Duitse krachttoeren op lustrum-roei wedstrij den Knappe prestatie van Aegirs jonge acht Rédelé is beste skiffeur Fantastische koers van SOS in Alkmaar NIESTEN winnaar van de tweede kampioenswedstrijd Damen blijft leider van het klassement Grote come-back Urbanus van NAUTISCH FESTIJN BIJ DELFZIJL WEER BESLIST DE EINDSPRINT Toegang bijna verboden Uitslagen in Delfzijl Honkbal-competitie BROER DIRKS OP DERDE PLAATS Gaul ook kampioen van Luxemburg Anglade wegkampioen van Frankrijk Sis ff Spaanse voetbalbeker voor Barcelona mm MAANDAG 22 JUNI 19j>. PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) Het 69e lustrum van de Gro ningse Universiteit en het 80- jarig bestaan van de G.S.R. „Aegir" is een nautisch festijn zonder weerga geworden. Twee dagen lang hebben een record aantal buitenlandse en Neder landse roeiers op het Nieuwe Eemskanaal bij Delfzijl bijzonder krachtig aan de riemen getrok ken, twee dagen lang zijn er on danks de „voordelige" noord ooster goede resultaten behaald. In de strijd van de jonge achten B door de studenten van Aegir, die in een spectaculaire eindspurt voor zulk een hevige krachtsex plosie zorgden, dat de tegenstand van hun grootste rivalen: Njord en Laga zijn betekenis verloor. In het nummer oude vier met stuur man, door de Universiteit Kiel, welke „aast" op de Europese titel en bij de oude skifs door de 20- jarige H.B.S.'er Lex Rédelé, die tot tweemaal toe bewees nog altijd Nederlands beste skiffeur te zijn. Motorcross Bielstein AMSTERDAMS ELFTAL MET COPPENS IAN BLACK ZWEMT NIET IN WAALWIJK MM mi mmm mmm. Er was sfeer bij deze lustrumwed strijden. De talrijke vlaggen en de zomerse toiletten van het vrouwelijk deel van het publiek boden een schil derachtige aanblik. Een bonte meute aanhangers zorgde bij iedere race voor het nodige lawaai, dat de deelnemers op vaak kernachtige wijze duidelijk maakte, dat zij iedere gram energie waarover zij beschikten moesten aan spreken. De uiteraard zeer grote aan hang van Aegir's jonge acht B consta teerde met grote voldoening dat hun favorieten in het hoofdnummer heren roeiden, zoals men dat na de uitste kende resultaten in Lübeck en Amster dam mocht verwachten. In een voor treffelijke cadans en met een prachtige haal stoof de „B Noordhoff" met J. Caspers als stuurman direct na de start naar voren. Laga en Njord wisten tot 100 meter nog enigszins bij te blijven, maar vielen daarna duidelijk terug. Tegen het geweld van de Groningse „sterren" was geen kruid gewassen. Hun restte slechts een duel op het tweede plan. Dit was overigens nog spannend genoeg. Want terwijl de meisjes van Aegir „kushandjes" wier pen naar hun hijgende helden, die als sterke winnaars werden afgeschoten, deed Favorite Hammonia nog zeer veel moeite om met Njord en Laga mee te vechten om de eervolle tweede plaats. De Duitsers, die na 100 meter „nergens" waren, zetten hun aanval net iets té laat in. Vlak achter Njord en Laga gin- ?:en ze als vierde en laatste langs de inishtoren. Het hoofdnummer dames werd een triumf voor Nautilus, een ploeg die ongenaakbaar is. Met de lange, hel blonde Agnes Reuter als nummer drie, kunnen deze dames oude dubbel vier een geweldige kracht ontwikkelen. Het zeer fraaie roeien van Agnes Reuter inspireert haar teamgenoten tot grootse daden. Zij wonnen in Delfzijl zoals steeds In dit seizoen: met grote voor sprong. Nautilus in deze vorm verschijnt straks zeker op de Europese kampioen schappen. Daar kan zij dan de kennismaking hernieuwen met de oude vier met stuur man van de Universiteit Kiel. De heren Bittner, Hopp en K. en F. Schepke roeien dan misschien niet mooi, het ge mak waarmee zij hun stevige halen maken is zo groot, dat men hen in Malon gerust tot de favorieten mag rekenen. Al na 500 meter hadden zij een duidelijke voorsprong op hun concur renten Argo, Erster Kieler R.C. en E.T.U.F. Nereus kwam er in de serie niet aan te pas en toen zij er op de laatste meters nog een verbluffende eindsprint uitpersten bedroeg hun voor sprong op nummer twee E.T.U.F. uit Essen aan de finish maar liefst 10 secon den. Rentmeester kansloos Van Rentmeesters' illusie dat hij spoe dig als Nederlands beste skiffeur zou gelden, is op het driftig kabbelende Eemskanaal niets overgebleven. Het feit dat de H.B.S.'er Rédelé van zijn schooldirectei in Utrecht alle gelegen heid krijgt om dagelijks op de Bosbaan te trainen, heeft ongetwijfeld zeer veel bijgedragen tot de grote come-back van de Dordtse sculler. Rédelé wreekte zijn nederlaag tijdens de wedstrijden van de Amsterdamse roeibond met zeer veel allure. Zowel zaterdag met de pittige noord-ooster mee, als zondag toen de wind meer naar oost draaide en er van boeivoordeel geen sprake was, toonde Rédelé zich veruit de sterkste. Van de start af nam hij een voorsprong die geleidelijk aan uitgroeide tot ruim een bootlengte. Rentmeester van Willem III kreeg geen kans. Weliswaar roeide de donkere skiffeur zondag beter dan zaterdag toen hij slechts derde werd, zondag kwam hij als tweede door, ech ter op ruime afstand van Rédelé. Opvallend bij deze wedstrijden was het goede roeien van de Duitse ploegen, die zich in hun krachtmetingen met de Nederlandse roeielite vrijwel steeds de sterkste toonden. Dan waren de ver richtingen van de Engelse en Ierse deel nemers van heel wat minder gehalte. Vooral de Ieren brachten er maar bar weinig van terecht. Of dit voor hun aanleiding is geweest voor zeer veel roeiersleed, valt niet met zekerheid te zeggen. Iers roeiersleed Vast echter staat dat de Ieren, na zich twee dagen in de drijvende jeugdher berg Pieter Koerts voorbeeldig te heb ben gedragen, plotseling „.overstag" gingen en zich in Delfzijl vergrepen aan een indrukwekkende hoeveelheid bier. Herbergvader Rendering moest het 's nachts zonder een aantal Ierse gasten stellen, waarvan er enkelen per krui wagen bij de M.P. werden afgeleverd om in de beperkte ruimte van een cel langzaam maar zeker bij te komen. „Het roeiersleed is ondoorgrondelijk" merkten in dit verband de organisato ren van Aegir nuchter op. De Zweed Lundin heeft zondag te Bielstein zijn leidende positie in het klassement voor het wereldkampioen schap motorcross in de 500 cc-klasse aanzienlijk verstevigd door als eerste te eindigen vóór de Engelsman Curtis en onze landgenoot Broer Dirks. Lundin legde de basis voor zijn over winning in de eerste manche. Hij was hierin op het 2.16 km lange parcours, dat vijftien maal moest worden afgelegd, onbetwistbaar de snelste. De uitslag was: 1 Lundin, 7 pnt, 2 Cur tis (GB), 8 pnt, 3 Broer Dirks (Ned.), 8 pnt, 4 Nilsson, 9 pnt, 5 Smith (GB) op BSA, 13 pnt. De stand voor het wereldkampioen schap luidt thans: 1 Lundin, 34 pnt, 2 Archer en Nilsson, elk 20 pnt, 4 Broer Dirks, 15 pnt, 5 Curtis, 11 pnt, 6 Baeten en Rickman, elk 6 pnt. Het Amsterdams elftal, dat op dinsdag 30 juni zal uitkomen tegen Real Ma drid, is buiten de gastspelers Noter- mans, Van der Hart, Wilkes en Cop- pens samengesteld uit spelers van Ajax, Blauw-Wit en DWS/A. Daar Van der Kuil heeft bedankt wegens vakantie en Van Raalte geblesseerd is, ziet de ploeg er als volgt uit: doel: Hoogerman (Ajax); achter: Van der Klink (Blauw- Wit) en Ouderland (Ajax); midden: No- termans (Fortuna), Van der Hart (For tuna) en Muller (Ajax); voor: Seelen (Ajax), Wilkes (Fortuna), Coppens (Beerschot), Vonhoff (DWS/A) en Schmidt (Ajax). Reserves: Van Drecht (Ajax), De Jong (DWS/A), Althof (Blauw-Wit) en Engelander (Blauw- Wit). Na de Ronde van Italië en de Ronde van Luxemburg heeft Charly Gaul ook het Luxemburgs wegkampioenschap op zijn naam gebracht. Slechts drie man o.w. zijn helper Ern- zer verschenen aan de start. De enige die nu nog roet in het eten van Gaul kon gooien was Jempie Schmitz, die in de negende ronde (van de 12) een voor sprong van 50 meter nam. In de voor laatste ronde echter liet Gaul op een helling bij Gosseldange zo'n staaltje van klimkunst zien, dat hij binnen enkele kilometers een minuut voorsprong nam op Schmitz. Henri Anglade heeft geducht wraak genomen. De tengere wegrenner uit Lyon, hevig teleurgesteld, omdat hij ondanks zijn prachtige resultaten van dit jaar niet in de Franse nationale ploeg voor de Ronde van Frankrijk was gekozen, behaalde zondag het Franse wegkampioenschap. Hij liet daarbij o.a. Rivière en Anquetil achter zich. Rivière werd zelfs tijdens de jacht van het pelo ton op de ontvluchte Anglade, op de klim bij Lapize, losgereden en staakte in de laatste ronde de strijd. ■HM tr w^y De winnaar van de Ronde van Spanje 1959, Antonio Suarez, heeft zondag ook het Spaanse wegkampioenschap op zijn naam gebracht. Hij legde de 100 km af in 2 uur 25 min. 5 sec. (Gem. snel heid 41,300 km/u). IIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi -V. Zondagmiddag zijn in de duinen van het circuit te Zandvoort nationale motor- terreinwedstrijden gehouden om het kampioenschap van Noord-Holland. In de finale voor junioren tot 175 cc. reed de jongste deelnemer de 16-jarige L. S. de Wit uit Leiden op Maico een bijzon der kranige race onder luide toejui chingen van het publiek. We zien hem hier in de bocht achter Jan Put uit Alkmaar op D.K.W. Pierre Oelibrandt heeft zondag Rik van Looy onttroond als kampioen van België op de weg. Hij legde het parkoers van 280 km af in 7 uur 18 min. 47 sec. (Van onze paardensportmedewerker) De Alkmaarse baan heeft ditmaal eens een goed voorbeeld gegeven om, ondanks dat enkele koersen een flink aantal deelnemers voor de startlinten bracht, er toch geen enkele te splitsen. Waardoor de meeting op een behoor lijke tijd was geëindigd; hetgeen niet tegenstaande het fraaie weer algemeen bij de talrijke bezoekers in goede aarde viel. De eer van de middag mocht dit maal S.O.S. voor zich opeisen. Gereden door dr. J. H. Nienbuurt liep de 8-jarige zoon van Premier Maos een fantastische koers over de lange afstand en alle dik wijls felle aanvallen werden afgeslagen. Zijn prestatie werd beloond met f 39.70 winnend. Het kostte nogal moeiteom de twee jarigen, van wie meerdere voor het eerst in de baan kwamen, goed weg te krijgen. Ook het zuiver draven moet veelal nog worden geleerd. Een en an der wekte dan ook nogal hilariteit. Voor de zoon van Double Six M, de tweejarige voshengst Ypermoron werd het evenwel een fraai debuut en hij nam de eerste prijs van f 1,000 mee naar huis. Het draven van de tweede aan komende Y Zella was echter stukken beter. De goede verwachtingen van Yec en Yeasty Hannover gingen niet in ver vulling. Het lag voor de hand dat de Talismanprijs slechts een aangelegen heid zou worden tussen Théo Messidor en Double Six M, van wie de eerste iets voor bleek te liggen. Rudolf G gaf nog het beste partij en werd op afstand derde. Xina S. beheerste het grote veld van zestien paarden in de Aardbeienprijs, waarin Xavero werd uitgeschakeld. Het zelfde lot trof Wanita van Barke en Winifried Hollandia in de Moulin Rouge-prijs, welke na felle strijd met Xylon S, aan X Pluto ten deel viel. In de Dutch Evernprijs zag Uganda er lange tijd als winnaar uit. De zwarte 6- jange merrie lag ver vooraan, doch haar draven was te onzuiver om haar te handhaven. Vrolijke Frans kon terecht vrolijk zijn, want hij ging nu als eerste over de eindstreep onder bedreiging van Victori. Vier dik gingen de ama teurs door de laatste bocht; na lang be raad van de jury werd Vivant Hollan dia het eerste geld toegewezen voor Sweetheart Julia B. De uitslagen: Aardbeienprijs: 2040 m„ 16 deelne mers: 1. Xina S (Tesselaar) 1.33.3- 1.60, 1.20. 2. Victress H. 2.60: C 12.60. 3. Xeno- graaf 1.40. Koppel: 9.20. Moulin Rougeprijs: 2040 m„ 7 deel nemers: 1. X Pluto (J. v. Leeuwen) 1.30.5; 4.90, 2.10. 2. Xylon S. 2.-; c 4.70. 3. Woudduif S. Koppel: 5.90. Mlzzi Schindlerprijs: 1380 m., 10 deel nemers. i. Ypermoron (Bloemsaat) Oude twee met stuurman: 1. Universi teit Kiel (Did.), 7 min. 33 sec.; 2. Rok- lubben viking Faxe Ladeplads (Denem.), 7 mm. 34 sec. Jonge dubbel 2: 1. Favorite Hammonia Hamburg, 7 min. 7 sec.; 2. Hansa Dort mund, 7 min. 20.4 sec. Jonge lichte acht: 1. Proteus, e min. 33.9 sec.; 2. Skadi, 6 min. 38.4 sec. Oude skif: Rédelé (De Pordtsche), 7 mjn. 26 sec.; 2. Bakker (De Maas), 7 min. 32 sec. Jonge acht A: 1. Laga 1, 6 min. 25.4 sec.: 2. Triton, 6 min. 30.9 sec. Jonge lichte vier B: 1. Ruderriege S.V. Rotgelb, Hamburg, 7 min. 11.4 sec.; 2 Skadi, 7 min. 18.2 sec. Dames jonge vier: 1. Viking, 3 min. 52.8 sec.; 2. De Hoop, 3 min. 57.6 sec. Dames jonge dubbelvier: 1. De Vliet, 3 min. 49.2 sec.; 2. DDS, 3 min. 54.3 sec. Dames jonge skiff: 1. mevr. A. Zeegers (Wetterwille), 4 min. 10.8 sec.; 2. mej E_v- d. Boom (DDS), 4 min. 15.5 sec. Dames jonge acht; 1. De Vliet, 3.32.7 sec.: 2. De Hunze. Oude vier met stuurman: 1. Universi teit van Kiel, 6.26.2: 2. ETUF (Essen), 6.36.2. Dames oude vier: 1. De Vliet- 2 De Viking (Utrecht). Dames oude dubbel twee: 1. Duisbur- ger R.V., 3.45.8; 2. De Hunze, 3.55.0. Dames oude dubbel vier hoofdnummer: 1. Nautilus (Rotterdam), 3.35.5; 2. De Vliet 1, 3.42.2. Stuurmanloze lichte vier: 1. Dussel- dorfer S.V., 6.39.6; 2. Willem ill, 6.42.1. Oude lichte vier: 1. Hamburger und Germania R.K., 6.56.1; 2. Hansa (Dort mund), 7.03.9. Oude skiff: 1. Dordtse 1 (A. C. Rédelé), 7.21.2: 2. Willem III (J. W. Rentmeester) 7.25.0. Jonge acht B hoofdnummer: 1. Aegir, 6.07.2; 2. Njord. 6.12.2. Jonge vier A: i. Nereus, 6.48.0; 2. Laga 6.55.8. Jonge lichte vier A: 1. Triton, 7.12.9: 2 Argo, 7.12.9. Stuurmanloze twee: 1. Universiteit van Kiel, 7.15.0; 2. Aegir, 7.24.0. Jonge skif B: 1. Willem III (W. J F. Kels), 7.31.2: 2. Universiteit van Kie) (B. Kruse), 7.38.8. Overnaadse skif; 1. De Hunze (J. D Tmelman), 8.04.8; 2. Laga (B. van der Loo), 8.34.5. Jonge twee B: 1. Duisburger R.V., 7.40.3: 2. Nereus, 7.41.2. Dames oude skif: 1. Nereus (mej. M Ludéres). 4.00.0; 2. De Hoop (mevr. A Biaisse), 4.11.7 Overnaadse vier: 1. Triton, 7.03.9; 2 Laga, 7.08.2. Oude lichte écht: 1. Hansa-Rotgelb (Hamburg) combinatie, 6.18.1; 2. Proteus Oude acht eerste klasse: 1. Universiteit van Kiel, 6.05.0; 2. Aegir, 6.14.0. 1.42.2; 14.40, 5.10. 2. Y Zella 8.10. C 25.30. 3. Young Six 13.70. Koppel: 3.40. Dutch Evernprjjs: 2040 m„ 12 deel nemers. 1. Vrolijke Frans (Strooper) 1.30; 11.70, 2.50. 2. Victori 2.40; C 10.50. 3. Vaandrig 1.90. Koppel: 30.50. Zoete Fransjesprijs 2360 m., 11 deel nemers. 1. Victory Queen (M. v. Leeu wen) 1.27.7; 5.30, 2.60. 2. Promotor O 5.30; C 20.10. 3. Vite Hollandia. Koppel: Amazoneprijs: 2720 m„ 11 deelnemers. 1. S.O.S. (J. H. Nieubuurt) 1.28.3; 39.70, 4.30. 2. Terraise 1.60; C 3-, 3. Victor Emanuel 1.40. Koppel: 2.40. Elephantprijs (Amateurs) 2040 m„ 7 deelnemers. 1. Vivant Hollandia (G. v. d. Wal) 1.27.4; 2.30. 1.50. 2. Sweetheart Julia B 1.50; C 3.70. 3. Sonja Belwin. Koppel: 3.30. Talismanprijs: 2360 m., 6 deelnemers. 1. Théo Messidor (Eerenberg) 1.23; 1.60, 1.10. 2. Double Six M. 1.30; C 2.50. 3. Rudolf G. Koppel: Toto-omzet: f 115.390. Door in de finale met 41 te winnen van Granada, heeft FC Barcelona zondag beslag gelegd op de Spaanse voetbalbeker. Bij de 1-ust leidde Barcelona met 20. In de Britse zwemploeg, welke op 25 er. 26 juli in Waalwijk in een Interland-ont moeting zwemmen en waterpolo tegen Ne derland uitkomt, zal de drievoudig Europees kampioen Ian Black ontbreken. Hij is eind juli met vakantie en wilde niet in de ploeg worden opgenomen. Enschedese Boys heeft zaterdagavond met 3—1 gewonnen van de Duitse voetbal vereniging Augsburg. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Coen Niesten reed zondagmiddag na 220 moordende kilometers triomfante- HJk door de finish van de tweede rit van het Nederlands kampioenschap voor professionals. Vlak achter hem kwamen De Roo en Geldermans, die op 2 secon den werden gevolgd door de Tour debutant Bram Kool. Slechts drie secon den achter de Delftenaar won Piet Maas de sprint van het „grote" peloton, waar bij hij net één plaatsje afsnoepte aan Damen. Aan de hand van deze opsomming is het duidelijk, dat ook de tweede rit van de professionals ondanks het grote aan tal kilometers, het golvende parcours bij Groesbeek, de schroeiende zonne hitte en de uitdrogende wind een teleur stelling is geworden. Evenals op 19 april op het Adsteeg-circuit bij het Limburg se Beek bleven de verschillen onder de eerste twintig beperkt tot seconden. Het resultaat was, dat Damen, die in Beek zegevierde en nu op de zesde plaats eindigde, met een voorsprong van 5 kostbare punten in het algemeen klassement de leiding heeft behouden voor de titelhouder van 1958 Lahaye. Kool staat derde met een achterstand van 7 punten op Damen, De Roo vierde op 8 punten en Hinsen vijfde op 9 pun ten. Al in de eex-ste van de 22 ronden wa ren er liefhebbers voor de vrije ruimte. Van den Borgh, de stayerkampioen Koch, Pauw en Ehlen probeerden de drukte van het peloton te ontvluchten, maar zij kregen niet meer dan een hon derd meter. Evenzo verliep de po.. g van Moolenijzer, Jonker en Stolker in de tweede omloop. Toen trok Kool er tussen uit. Samen met Moolenijzer be vocht de sterke Delftenaar een voor sprong van 45 seconden, maar daar bleef het dan ook bij. Toen Damen, Jonker, Westdorp en Lute de achtervolging in zetten werden ook deze stoutmoedigen spoedig tot de orde geroepen. Na 55 km was het weer Koch, die sa men met Lonkhuizen een bruggehoofd sloeg voor Geldermans, Huissoon, Rent meester, Verhoef, Westdorp en Lahaye. Lonkhuizen verdween al spoedig weer naar de achterhoede, waaruit Gerrit Schulte teleurgesteld verdween met een gebroken bracketas. Van den Borgh een van de werkers van het eerste uur had er ook wel zin in, maar zijn sprong reikte niet ver genoeg en toen hij door het al geducht ggslonken pelo ton weer werd teruggehaald, stapte de Limburger maar af. Intussen was de voorsprong van de kopgroep gegroeid tot ruim een minuut. En dit was het sein voor De Haan, die de eerste hon. derd kilometers steeds maar aan de staart van de grote groep had gereden en daar de een na de ander in audiëntie had ontvangen om genoeglijk over zijn recente successen te babbelen. Hij slaag» de er echter niet in bij de vluchters te komen. Pas toen Vergoossen na 115 km eenzelfde poging deed, begon het peloton wakker te worden. Dat betekende het einde van het vrije leven van de zeven koplopers, die na 150 km de witte vlag hesen en zich overgaven. Toch bleef het niet rustig. De van „hogerhand" afgekomen toestemming om in verband met de hitte in elke ronde te mogen ravitailleren en de dankbaar aanvaarde douches van de langs het circuit wonende wieier- enthousiasten zorgden ervoor, dat er steeds weer liefhebbers waren om de opgefriste kop in de wind te steken. Eerst Hinssen, daarna Kool in het gezelschap van Van der Pluym. Ook zij konden de strijd niet forceren en vielen weer terug op de groep, die na 190 km nog 33 renners telde. De 10.000 bezoekers leefden op toen Geldermans duidelijk wilde maken dat i Het heerlijkste van heel de wedstrijd: de sproeiende tuinslang die even de barre warmte doet vergeten. zijn passeren voor de Tour-ploeg een vergissing moest zijn. De Beverwijker ontsnapte op de lange maar flauwe klim naar de eindstreep na büna 200 km. Helemaal alleen ging Geldermans het gevecht tegen al die op glorie beluste renners achter hem aan. Damen, ge steund door De Roo en Wim van Est en vergezeld door Rentmeester, joeg tevergeefs op de felle Beverwijker, die hij het ingaan van de laatste tien kilo meter een voorsprong van 20 seconden had op Van den Brekel, terwijl Stolker, De Haan en Niesten het peloton tot grotere actie opzwiepten. De laatste drie De traditionele 2 km-wedstrijd op de Amsterdamse Boshaan heeft voor de damesploegen een verrassing opgele verd. Het was ditmaal niet De Robben, die won, maar de vereniging Naarden. Bij de heren won DJK. Van de niet „ingeschrevenen" had de KNZB op ver zoek Judith de Njjs en Atie Voorbij ingeschreven. Judith werd tweede op de vrije slag achter Corrie Schimmel; Atie Voorbij werd niet geplaatst, daar zjj de gehele afstand al vlinderend had afgelegd bij de strijd op de schoolslag. De poloërs, die verplicht mee moes ten doen, zwommen allen derace uit. De uitslagen: 2.000 m vrije slag dames: 1. Corrie Schimmel (Gooi) 27.49.4; 2. Judith de Nijs (KNZB) 2817.9; 3. Wil Lamboer (Naarden) 28.44.5; 4. Mary Kok (De Robben) 28.44.6; 5. Riet Heemskerk (Naarden) 28.44.7. 2.000 m vrije slag heren: 1. Hermsen (De Robben) 27.06.3; 2. Bultman (Gooi) 27.55.2; 3. Bergman (De Zijl) 28.08.-; 4. Van Spingelen (HZ en PC) 28.13.-; 5. Vriend (Het IJ) 28.16.5. 2.000 m schoolslag dames: 1. Rita Kroon (De Robben) 32.56.2; 2. Loes de j Jonge (ADZ) 34.21.5; 3. Gré Drogtrop I Een bordje met „verboden toegang" aan de Amsterdamse Bosbaan, waar zondag het grote jaarlijkse zwemfeest werd ge houden. En daarbij de Robben-zwem sters Atie Voorbij (links) en Judith de NijsHet was een te verleidelijke combinatie voor de fotograaf om daar aan zonder knippen voorbij te gaan. De meisjes werde-i door hun vereniging bijna van deelname uitgesloten, maar de K.N.Z.B. zorgde er op het nippertje voor, dat zij toch op de twee kilometer konden starten. Judith werd tweede. Het conflict-Stender is dus nog steeds niet van de baan. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (DWR) 35.38.-; 4. Timmermans (ADZ) 35.48.-; 5. Loskamp (De Shell) 36.04.-. 2.000 m schoolslag heren: 1. Van Oest (Het IJ) 32.15.9; 2. Mensonides (Zian) 33.03.-; 3. Wouda (De Meeuwen) 33.06.5: 4. Van Bunschoten (Naarden) 33.11.-; 5. Van der Molen (De Zijl) 33.15.-. 2.000 m vrije slag heren militair kamp.: 1. Van Spingelen 28.13.-: 2. Hans Muller 28.30.-; 3. Bouwman 29.01.-; 4. Richards 29.02.-; 5. Posthuma 32.38.-, Waterpolo: DJK-Het IJ 4-3. (Van onze honkbalmedewerker) OVVO heeft zijn aanhang wel een heel prettige verrassing bezorgd door met niet minder dan 7-0 van Sparta te winnen. Aan deze zege is, zoals zovele malen in het verleden, weer onverbrekelijk de naam van Han Urbanus verbonden. Als werper zowel als slagman schitterde de international. EHS kwam met de hak ken over de sloot door met 3-2 van WV/HEDW te winnen. Schoten heeft de zegetocht vanHHC een halt toegeroe pen. Het werd na een goede wedstrijd verdiend 5-1 voor de Geel-Zwarten. EDO was geen partuur voor VVGA. OVVO begon direct goed tegen Spar ta. Al heel gauw hadden de Amster dammers alle hoeken vol door fouten en een honkslag van Han Urbanus. Dit gaf een deuk in het zelfvertrouwen van de kleine Spartaanse werper De Koning. Deze gaf hierna een vrije loop weg en het was 1-0. Even leek het erop dat Sparta zich zou herstellen. Maar in de derde inning werd de zege reeds weg gegeven. Vier ernstige veldfouten en twee vrije lopen deden de score snel stijgen 4-0. In de vijfde slagbeurt speel de OVVO weer echt honkbal. Twee twee- honkslagen van Willy Meyer, een jonge slagman met toekomst, en Han Urbanus, brachten weer een run op 5-0. Het werd 6-0 nadat De Lugt zich opofferde, Kruis een vrije loop afdwong en De Munnik weer de bal het veld in speelde. In de zevende slagbeurt waren het weer Meyer met een eenhonkslag en Han Ur banus met een driehonkslag die het publiek van OVVO in vervoering brach ten 7-0. Hierbij bleef het. Schoten, zonder zijn grote coach Keu- lemans en derde-honkman Klooster, die beiden met vakantie waren, heeft de moeilijke en gevreesde tegenstander toch onder de duim kunnen houden. Het lukte Schoten opnieuw, zoals wel meer in het verleden is voorgekomen, werper Jan Smidt van de plaat af te spelen. Dit gebeurde in de vijfde inning, toen Scho ten krachtige pogingen deed de 1-0 voorsprong, verkregen in de eerste in ning, op te voeren. Een goede slag van Jan Klijn en een fout op een tik van Sauer brachten 2-0 op de scorekaarten. Herman v. d. Brugge kreeg 4 wijd, waar na Gerrit Nanne alle honken vol liet lopen met een honkslag. Heemskerk plaatste de bal toen heel laconiek met een sierlijke boog buiten het (voorlo pige) bereik van de verre velders en het was 5-0. Twee knappe slagen van Hen- driksen en Wemerman in de achtste slagbeurt brachten HHC nog op een run. In het treffen van EHS tegen WV/ HEDW hebben de Amsterdammers vele zeer goede kansen gehad. Maar achter elke kans stond nooit de man die de be slissende hand kon leggen op de reali sering hiervan. Het gebrek aan slag mensen kwam duidelijk naar voren. Ook viel dikwijls op de hardnekkigheid, waarmede mensen voor niets naar het tweede honk werden gestuurd door coach Meyer en dat even zovele nullen betekende. EHS had 4oor fouten pas in de zesde inning kans gezien door Oos- terbaan en Ben Tromp te scoren, 2-0. In de achtste slagbeurt werd het onver wachts gelijk 2-2, na een honkslag van Schreuders, een midveldfout, een opof fering van De Pauw en opnieuw een honkslag, nu van Smith. De laatste in ning werd spannend, nadat Broersma een gave slag plaatste en kans zag het tweede honk te stelen. Zijn drieste po ging dit ook op het derde te herhalen mislukte. Hij sneuvelde. Nadat B. Tromp als eerste man was uitgegaan voor EHS kwam Nol Houtkamp met een slag in het midveld op de honken. Hij stal het tweede. Jole schoof toen de bal langs het derde honk, waarop Houtkamp op I het derde honk terecht kwam. Nadat de kregen hun zin. Want nog voor het In de zon blakerende „platte" werd be reikt was Geldermans bedwongen. In de laatste klim viel uiteindelijk de be slissing. Niesten greep met De Roo en Geldermans in zijn spoor de zege. De Haan kon zijn in Frankrijk gescherpte eindspurt niet in het geding brengen door een botsing in de laatste kilometer waardoor zijn voorwiel werd ontzet. Niesten, winnaar in Groesbeek. bal was teruggespeeld, buitte coach Ho- genbos goed de situatie uit door Hout kamp naar de thuisplaat te sturen, toen men alleen oog had voor Jole dat hij niet het tweede honk zou bereiken. Dit kostte WV/HEDW de wedstrijd, 3-2. De standen zijn: Hoofdklasse Eerste klasse: EHS 916 UVV 9—15 Schoten 9—14 ABC 9—13 VVGA 9—12 Volewijck. 913 HHC 9—9 Ajax 910 Sparta 9—8 HCK 8—8 OWO 9—6 SC Haarlem 95 WV/HEDW 9—5 Kennemerl. 92 EDO 8—2 Blauw Wit 81

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 7