Verenigd Front tegen Gaul Mogelijke Grote ruimte vroege aanvallen van Frankrijks Viersullen wellicht minder laten voor Nederlandse solo s Heeft Baldini gesimuleerd? De 120 Speciale instructies voor Nederlandse renners Startplaats Mulhouse is ^elijk een gekkenhuis Start van dames zonder sensatie Fredie Marinkelle al in eerste ronde „gewipt" M REMY MARTIN COGNAC Zeilweer te ruig voor vele deelnemers Dienaars van Charly zolang hij tot de kanshebbers behoort Wimbledon-kampioenschappen mm Kieler Woche Fraaie prestatie van Mulka in Flying-Dutchmanklasse V.S.O.P. 0 WOENSDAG 24 JUNI 1959 (Van onze sportredacteur) Geminiani waren aartsvijanden geworden na vele jaren van Het Verenigde Front van de trouwe vriendschap. Geminiani Grootmachten is op papier en Bobet keken elkaar niet meer gereed gekomen. Het moest aan na bijna evenveel jaren van en zou gecreëerd worden, zo be- eendrachtige samenwerking. En sliste in het najaar van 1958 de Anquetil en Rivière twisten om heer Jacques Goddet. Hij wist, het hardst om de eer van de dat hij hoog spel speelde. Hij wist sterkste der jongeren, echter ook, dat hij een machtig Gaat nu de aanval op Charly man is. En dus ging er een brief Gaul beginnen? De kleine Luxem- naar de grijze, meestal wat nors burger schijnt begrepen te heb- kijkende Marcel Bidot, de com- ben dat zijn kans om de Tour de mandant van de Franse hoofd- France andermaal te winnen bij macht in de Tour de France. „U zonder in gevaar komt als inder- verenigt in uw team Anquetil, daad de Franse Grote Vier gaan Bobet, Rivière en Geminiani en proberen hem een nederlaag toe met dat viertal tracht ge in een- te brengen. Daarom heeft hij, zo- drachtige samenwerking het leven wel in het buitenland als in het van de heer Charly Gaul bijzon- Groothertogdom, zijn reputatie der zuur te maken". Bidot vol- reeds veilig gesteld. In het buiten- tooide het eerste deel van zijn land door met veel allure de opdracht. Hij bracht de Grote Btonde van Italië op zijn naam te Vier bijeen in de ploeg der trico- brengen. In zijn eigen landje door lores. Maanden heeft hij daarvoor er de Ronde van Luxemburg te moeten zwoegen. Want hij en winnen. De Tour en de radio van de Tour Nederlandse tuigpaarden naar CHIO in Aken Zomercompetitie K.N.Z.B. Europese golftitel Zweden gaat aan de leiding Courses Groningen SPAANSE STREEP DOOR NAAM VAN LORONO mmMÊÈÊm v« Zeer oude uit het beste Cognac-gebied n Dellow weg bij SHS Unie van Katholieke Studentenverenigingen Vandaag, aan de vooravond van het avontuur, is de spanning in Mulhouse ten top gestegen. Twee vragen be heersen de gesprekken. De eerste is of er inderdaad zoveel eenstemmigheid heerst in de ploeg der Franse natio- nalen. dat z;j tot de imponerende kracht komen, die op papier aanwezig lijkt. Daaruit vloeit de tweede vraag voort, namelijk of de combinatie van Neder landers en Luxemburgers sterk en ho mogeen genoeg is om Gaul tegen alle aanvallen te beschermen. Niet voor niets zet men daarbij telkens grote vraagtekens. Laat ons allereerst eens zien hoe het bij de Fransen is. Zij bezitten in theorie de sterkste ploeg, de for matie die een onbedreigde zege moet kunnen behalen. Zij beseffen uiter aard ook, dat zij als eenlingen kans loos zullen zijn tegen Gaul. De winst, die de Luxemburger op eigen kracht in de bergen kan veroveren, is niet te compenseren met betere prestaties in de ritten tegen het uurwerk. Die wetenschap zal de Franse rivalen wellicht doen besluiten om althans in eerste instantie eendrachtig samen te werken in de hoop Gaul dusdanig te kunnen bestoken met onverwachte aanvallen, dat de Luxemburgse fa voriet met een te grote achterstand zijn rol in de bergen moet vervullen. Maar, gesteld dat de Fransen in eerste aanleg hun doel bereiken, zul len zji dan ook daarna blijven samen werken en het aan het verloop van de strijd overlaten wie van hen de Ars Pagny Pont-a-Mousson et. 1 25-6--59 238 km Charmes Thaon Epinal emiremont Col de Bussang Le Thillot Thann MULHOUSE De radioreportage van de finish van de eerste etappe van de Tour de France is morgen tus sen 15.45 en 17.15 uur. De herha ling is om 18.25 uur. Om 22.45 uur volgt dan de nabeschouwing. Alle uitzendingen zijn via Hilversum 11 (298 m). FRANKRIJK BELGltl (Bidot) (Aerts) Anquetil Adriaenssens Bobet Brankart Cazala Buysse Darrigade De Bruync Everaert Desmet Geminiani Hoevenaers Graczyk Janssens Hassenforder Pauwels Mastrotto Planckaert Privat Van Aerde Rivière Van Geneugden Stablinski Van Tongerloo NE LUX. ITALIË (Goldschmidt) (Binda) Damen Baffi De Groot Baldini De Jongb Bartolozzi Kersten Bono Kool Brunl Van den Borgh Cestari P. van Est Fabbri Voorting Falaschi Bolzan Fallarini Ernzer Favero Gaul Gismondi Schmitz Padovan ZWITB.-DLD. SPANJE (Burtln) (Langerica) Rolf Graf Bahamontes Heinz Graf Berrendero Schellemberg Campillo Traxel Galdeano Vaucher Dpi Mural Schweitzer Manzaneque 11 Strehler Marlgil Altweok Otana Friedrlch Suarez Lfider San Emeterio Ommer Utset Reitz Moreno 1NTEHNATIONAAL CENTRUM-ZUID (Ducazeaux) (Deiedda) Andrews Anastasi Batlst8 Anglade Caruoso Bergaud Christian Bisiiliat Durlaciier, Busto Elliott Dejouhannet Hewson Dotto Jonsson Forestier Retvlg Gauthier Robinson Huot Suton Rohrbach Wierucki Rostoüan WEST-ZUIDWEST PARIJS-N.O. Le Drogo) (Mazier) Blenau Annaert Bouvet Champion Gainche Delberghe Groussard Hoffmann Lebuhotel Hoorelbeke Mabé Lach Pico- Le Disse2 Pipelin Lefebvre Queheiile Meneghinl Sabbadint Pavard Saint Robic Thomlii Vermeuiin winnaar in Parijs zal zijn? Of zullen zij elkaar dan toch nog gaan besto ken met als vermoedelijk geval, dat geen van de vier met de eer en de glorie gaat strijken? Op dat moment zou de Tour een geheel ardere wen ding kunnen nemen. Damen en Van den Borgh hoog in klassement? Charly Gaul weet, dat de tegenstand groter zal zijn dan het vorig jaar. Hij weet ook, dat hij in dit seizoen meer van zijn krachten gevergd heeft dan toen hij in 1958 aan de start van de Tour de France verscheen. De over winningen in de Ronde van Italië en de Ronde van Luxemburg heeft hij niet cadeau gekregen. Hij rekent daarom meer dan ooit op bescherming van zijn ploeggenoten, de Luxemburgers èn de Nederlanders. De rol, die het Neder landse achttal mag spelen van ploeg leider Goldschmidt, lijkt ons dan ook bescheidener van opzet dan het vorig jaar. Toen veroverden zowel Voorting als Wim van Est de gele leiderstrui en zij wensten die te verdedigen. Die tactiek heeft Gaul bijna de overwinning gekost, want toen hij zich op een be slissend moment verdedigen moest, bleken enkele Nederlanders in de voor gaande dagen te veel van hun krach ten gevergd te hebben. Zoiets zal men nu ongetwijfeld willen voorkomen. Dat neemt echter niet weg, dat de Neder landse afvaardiging ongetwijfeld kansen zal krijgen om zich te onderscheiden, vooral Damen en Van den Borgh, die het vorig jaar zo veelbelovend in de bergen meegestreden hebben, zullen on getwijfeld de gelegenheid krijgen om zich te laten zien. Misschien gaan zij, als de strijd in een beslissend stadium komt, nog wel een rol van betekenis spelen. Baldini, troef van formaat Vreemd zult ge zeggen, de Tour de France schijnt dit jaar uitsluitend te gaan tussen de Franse nationalen en de ploeg van Charly Gaul. En de Italianen dan? Zij beschikken immers over Ercole Baldini, de wereldkam pioen. Inderdaad, ook Italië komt met een troef van formaat in de Tour. Toch is het de vraag of Baldini een potentiële winnaar genoemd mag wor den. Tot nu toe heeft hij dit seizoen nauwelijks iets gepresteerd, dat het vermelden waard geweest is. In de Ronde van Italië heeft men hem nau welijks gezien. Heeft Baldini z\jn wer kelijke kracht verborgen willen hou den of laat zijn conditie te wensen over? De Italianen hopen, dat het eerste het geval is. Wij vrezen ech ter, dat Alfredo Binda dit jaar niet met een campionissimo thuis zal ko men. Belgen weer verdeeld? Goed, zult ge opwerpen, dan wellicht geen Italiaan, maar de Belgen? Och, men kent de verhalen uit de vorige jaren. Telkens weer komen de Belgen aan'de start met een ploeg die gezien mag worden. Even zo vaak echter hebben zij gefaald. De rivaliteit in de Belgische ploeg is groter dan in welke formatie ook. Men heeft er allereerst te maken met de tegenstellingen tus sen Walen en Vlamingen. Men heeft vervolgens te maken met de nodige plaatselijke helden, die, opgezweept door hun aanhang, nimmer zullen toe laten, dat een rivaal uit de nabije om geving het beter zal doen dan zij. Nim mer is een Belgische ploegleider er in geslaagd al die tegenstellingen te overbruggen, waardoor hij de theore- Grote vreugde was er in het Ne derlandsLuxemburgse kamp toen Gerrit Voorting de gele leiders trui veroverde. Ploegleider Gold schmidt (links) en diens Neder landse secondant Klaas Buchly (rechts) lachten breeduit. Zal er dit jaar, nu Charly Gaul zo fel bedreigd wordt, ook zoveel ruimte zijn voor persoonlijke triomfen? tische kracht van zijn team in de prak tijk realiseerde. Niet voor niets wacht België nu al twintig jaar op een nieu we winnaar in 's werelds grootste wie- leravontuur. Zij hopen nu, dat ploeg leider Jean Aerts een Belg in de gele trui naar Parijs zal voeren. Dat Aerts een „geheim" „^.nspaard heeft.' is alge meen bekend. Zijn naam is Jos Hoeve- naers, die het vorig jaar debuteerde met een tiende plants in het algemeen klassement. Laat ons echter wachten tot mor gen. Over vierentwintig uur weten wij wellicht al meer. (Van onze sportredacteur) MULHOUSE, dinsdagavond „Dat onze eerste taak is Charly Gaal met een zo gering mogelijke achter stand naar de bergen te brengen, ligt voor de hand, maar als er voor ons per soonlijke successen in zitten, laten we ze niet lopen". Zo spraken de twee ver tegenwoordigers van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, de leden van de sportcommissie Max Koot en John Stol, nadat zij met Klaas Buchly en Goldschmidt een laatste gesprek over de gang van zaken in de Nederlands Luxemburgse ploeg in de Tour de Fran ce achter de rug hadden. „Maar", zo voegde de heer Koot er aan toe, „als het verloop van de strijd zo mocht zijn, dat Gaul nauwelijks nog een kans heeft of als wij bij het ingaan van de bergen een man hebben, die tot de favorieten behoort, dan belt B chly ogenblikkelijk Den Haag op om nieuwe instructies van ons te krijgen". Dat de Nederlandse ploeg naar aller wens is, kan bepaald niet gezegd wor den. Men herinnert zie' wellicht dat Gaul in de plaats van Daan de Groot Geldermans wilde. Zo zijn er meer kwesties geweest, als bijvoorbeeld het verwijzen naar de reserves van Van de Brekel en het passeren van Stolker. Vandaar dat wij de heer Koot om na dere uitleg gevraagd hebben. Ziet hier zijn commentaar: „Geldermans heeft dit jaar uitstekend gereden in WarschauBerlijnPraag, maar zijn karakter deugt niet voor de Tour de France. Pietje en ik Van de Brekel en Van den Borgh wonen vlak bij elkaar. Hun onderlinge rivalite is zo groot, dat ze niet samen in de ploeg konden. We moesten dus kiezen en al kan Van de Brekel een etappe winnen, Van den Borgh is ons als etapperenner meer waard". Van den Borghs commentaar hierop was: „Pietje en ik kunnen het goed met elkaar vin den, maar onze supporters Daan heeft ervaring Wat Stolker betreft, „zijn mentaliteit deugt niet", aldus de heer Koot. „Een paar weken geleden, in de Dauphiné Libéré, is hij niet alleen plotseling van de fiets gestapt, hij heeft bovendien tegen de anderen gezegd dat ze ook maar naar huis moesten gaan. Er zou niet genoeg te verdienen zijn. Voor een dergelijk voor de ploeggeest funest ge drag hebben wij Stolker vorig jaar ook een wrarschuwing moeten geven. Hij schijnt echter niet te willen luisteren. Dan nemen wij liever Daan de Groot mee. Die heeft bovendien heel wat er varing in de Tour de France en dat is ook belangrijk". Behalve de officiële Nederlandse ruiter-équipe zullen voor de eerste maal ook Nederlandse tuigpaarden deelnemen aan het internationale concours-hippi- que te Aken, dat van 27 junijtot 5 juli a.s. wordt gehouden. De ploeg bestaat uit: E. Hemmes (Groningen) met „San- dor", „Graaf Trior", „Judo" en „Mia"; J. W. van Dijk (Emmeloord) met „Spoetnik", „Frusco", „Algra" en „Titu lair"; J. van der Touw (Den Haag) met „Jancko", „Robert" en „Saturnus". Zweden heeft door een overwinning in het tweede gedeelte stroke play I de leiding behouden in de strijd om het Europees golfkampioenschap voor ama teurs. De stand van het kampioenschap 1. Zweden 612 p. (304 en 308). 2. Frankrijk 615 p. (320 en 295). 3. Duitsland 622 p. (311 en 311). 4. Spanje 624 p. (319 en 305). 5/6 België 634 p. (315 en 319) en Zwit serland 634 p. (315 en 319). 7. Italië 637 p. (321 en 316). 8. Nederland 646 p. (327 en 319). 9. Portugal 678 p. (335 en 343). Uitslagen van de op dinsdag gehou den draverijen: Lustrumprijs, 1940 m: 1. Woudsnip S (B U. de Jong), tijd 2.55.2, km-tijd 1.32.2, 2. X Gouden Rijder, 3. Veleta van Gonny. Tot.: winn. ƒ3.30, pl. ƒ1.80, 3 20. 3.40, gek. ƒ8.20. cov. ƒ15.80. Gronopolisprijs, 1940 m: 1. W. H. Hol- landia (M. Vergay), tijd 2.41.1, km-tijd 1.28.2, 2. Vliegende Hollander. 3. Vau- ban B. Tot.: winn. 3.50. pl. 1.50, 1.60, 1.80, gek. ƒ5.-, cov. ƒ4.50. Mutua Fides-prijs, 2300 m: 1. Wash ington (N. J. Bloemsaat), tijd 2.20.6, km-tijd 1.27.2, 2. Vite Hollandia, 3. Uiver S. Tot.: winn. ƒ9.40. pl. ƒ4.40, 190. 2.80, gek. ƒ14.60. cov. ƒ12.-. Vindicat Atque Polit-prijs, 2200 m: 1. Turdus Musica S (H. van Dijken), tijd 310.9, km-tijd 1.27.6, 2. Urenlooper S, 3. Tina. Tot.: winn. 3.50. pl. 1.20, 1.20, 1.20. gek. ƒ7.30, cov. ƒ3.40. Universiteit-prijs, 2200 m: 1. O Lapize K (J. Oosting), tijd 3.07.4, km-tijd 1.25.2, 2. Sam Spencer, 3. Quitewell S. Tot.: winn. ƒ5.40. pl. 2.20, 2.20, 2.90. gek. f8.50, cov. 7.50. Magna Pete-prijs, 1850 m: 1. Zampa (mevr. F. A. C. Dekkers-Coebergh), tijd 2.014, 2. Monpti, 3. Peigne d'Or. Tot.: winn. 3.40, pl. 1.60, 1.90, gek. 5.-, cov 3.80. Reünisten-prijs, 1850 m: 1. East Wyn (H J v. d. Kraats), tijd 2.02.6, 2. Ata- lante, 3. Coldwater. Tot.: winn. 1.80, pl. ƒ1.30, 1.40, gek. ƒ6.60, cov. ƒ4.20. Tot.-omzet ƒ53.160,40. Op de zonovergoten banen van Wim bledon, waar duizenden toeschouwers een plaatsje op de tribunes hadden be machtigd, is dinsdag de strijd om de titel in het dames enkelspel begonnen. Verrassingen bleven uit. Maar enkele geplaatste speelsters hebben toch al hun krachten moeten aanspreken om de volgende ronde te bereiken. Het 19- jarige Amerikaanse meisje Sally Moore was één van die geplaatste speel sters. Met grote moeite versloeg zij haar 6 jaar oudere tegenstandster Fay Muller uit Australië. Bijna 2 uur heeft deze partij geduurd. Via een zege van 5-7, 8-6, 6-4 op Fay plaatste Sally Moore zich voor de derde ronde. Fredie Marinkelle bleek niet opge wassen tegen de Francaise De la Cour- tie, maar Marian Moritz klopte de Engelse mevrouw Brock in drie sets. Angela Mortimer, finaliste van het vorig jaar, won zonder een game af te staan met 6-0, 6-0 van de Spaanse Ma ria Weiss. Voor de Braziliaanse kam pioene Maria Esther Bueno heeft het duel in de eerste ronde ook geen moei lijkheden opgeleverd. Met 6-1, 6-3 stuur de zij het Britse meisje Pauline Ed wards naar de kleedkamer. De als der de geplaatste Amerikaanse Beverly Fleitz, die in 1955 runner-up was, heeft op het centre court een felle strijd te gen de Zuidafrikaanse Renée Schuur man geleverd. De eerste set was voor de stevige Zuidafrikaanse. Met haar uitstekende service bracht Beverly Fleitz haar tegenstandster daarna in moeilijkheden en de twee volgende sets waren voor haar: 6-4, 6-4. Christine Truman, van wie de Britten heel veel verwachten, had het niet gemakkelijk. Dat de last op haar schouders zij werd als nummer een geplaatst zwaar is, kwam in de partij tegen de Engelse onderwijzeres Susan Water tot uitdrukking. Christine Truman won het duel, doch de cijfers, waarmee zij zegevierde (6-3, 7-5) spreken voor zich zelf. Herstel van fredie In de eerste set heeft Fredie Marin kelle in de partij tegen de Francaise Florence de la Courtie volkomen ge faald. Haar groundstrokes waren uitge sproken slecht en het was geheel niet vreemd, dat zij deze set met 6-0 ver loor. Herstel kwam in de tweede set. Het was een lust voor het oog om Fredie te zien spelen. Zij had controle op haar slagen en met prachtige stop volleys en goed geplaatste ballen langs de lijnen in de hoeken veroverde zy punt na punt. Het Nederlandse kamp hoopte, dat zij ook in de derde set zo spelen zou, maar deze hoop vervloog snel. Het lukte niet meer en met 6-2 voor de Francaise kwam het einde. (Van onze sportredacteur) ulhouse is gelijk een gekkenhuis Voetgangers gaan er sneller dan auto's, zo druk is het. De winkets staan op straat. De ne gotie is naar de trottoirs gebrachtomdat men an ders al de kooplustigen niet kan bereiken. Even dwaas is het voorspel tot het Grote Avontuur, de 46ste Tour de France, waarvan de Opperman, de als altijd even gesoig neerde heer Jacques Goddet, zo juist voor het eerst gesignaleerd is. Een van ellende nu al! lijkbleke Jean Gar- nault, diens assistent, is Goddet tegemoet gesneld. Nu, 24 uur na de offi ciële termijn zijn ze daarmee bedoelde Gar- nault de coryfeeën als Charly Gaul, Anquetil, Rivière en Geminiani stipe kelen gegleden was, was het tijd om naar het sportpaleis te gaan. Daar zouden de aanwezige Hel den „getoond" worden Daar was voorts een uit gebreid variété-program ma, waarvan een der trekpleisters het optreden van mevrouw Hassenfor- der als prima ballerina was. Want, Mulhouse leeft in deze dagen van de Tour de France meer nog dan anders mee met zijn plaatselijke held, Roger Hassenforder, bijgenaamd de fietsende dwaas, die dit jaar tot ieders opperste verbazing in de Franse nationale ploeg gekozen er nog niet, vertelde hij ;s. Men twijfelde overigens in opperste wanhoop. In tussen rende de ploeg leider van de Nederlands- niet aan de fietscapaci- teiten van de heer Has senforder, want toen hij Luxemburgse formatie, enkele jaren geleden zo- Jeng Goldschmidt, voor veel plezier had in het de zoveelste keer naar het station. Mischien, dot nu de eerste van de vier Luxemburgers eens kwam opdagen. Op hen wacht men ook al 24 uur. Charly Gaul is met zijn eeuwigemetgezel Mar- Grote Avontuur, dat hij zeer tegen zijn gewoonte in tot het laatste toe in de strijd bleef, veroverde hij vijf etappe-overwin ningen. Bovendien: Mul house heeft diep respect voor wat Hassenforder als cel Ernzer eerst nog even wielrenner presteert, om- naar Rouen geweest. Daar kon hij 300.000 francs ver dienen met 25 kilometer Mulhouse stond van avond volledig op zijn kop. Toen dan eindelijk de kooplust bevredigd was, toen voorts het nodige El- zasser bier door de dor- dat het weet, waarom hij ooit op de fiets geklau terd is. Dat was namelijk na een overigens onschul dige stoeipartij in zijn jonge, nog dollere jaren Zijn op dat moment wat betreft het gebruik van geestrijke dranken laten Voor de waterpolo-competitie van de K.N.Z.B. zijn dinsdagavond de volgende i wedstriiden eesoeeld- Het duel tussen Marian Moritz en de Heren hoofdklasse- H Z.P.C.-D.Z.V.1 Engelse mevrouw Brock is fel geweest. nooidKiasse. n.t-.r.y- Hef werd een gevecht vanaf de base line. De eerste set moest de Nederland se aan haar tegenstandster laten, maar gewonnen gaf zij zich beslist niet. Met 7-5, 6-4 won Marian de laatste twee 1—2. Heren 1ste klas A: S.V.H.—Rotterdam 4—3. Heren 1ste klas B: Merwede—V.Z.C. (VI.) 5—3. sets. Angela Mortimer wordt in de der de ronde haar tegenstandster en dat we maar zeggen niet ge heel brandschone oppo nent kwam tijdens het stoeien zo ongelukkig op een trottoirrand te val len, dal hij een nekwer- vel brak en overleed. Has senforder moest een enorm bedrag aan scha deloosstelling betalen. Al leen met fietsen is zoveel geld te verdienen, meende hij. Hij kocht een race fiets, werd professional en zie binnen enke jaren ivas de schuld afgelost En nu heeft hij de smaak van de roem te pakken. Ook in de rennerskara vaan hebben zich de no dige ongebruikelijke, voor de Tour de France echter alledaagse zaken afge speeld. Neem bijvoorbeeld hetgeen er geschied is bij de Spanjaarden. Daar had de Spaanse wielerbond aan ploegleider Dalmatio Lan- garica een ploeg voor geschoteld met drie „lei ders". Favoriet nummer een was natuurlijk Baha- montes, maar ook Lorono en Suarez, de laatste is de jongste winnaar van de ronde van Spanje, moesten bijvoorbeeld de posities innemen. „Lorono komt niet met mij aan één tafel te zitten, hij is mijn grootste vijand," liet Ba- hamontes zeer resoluut weten. Langarica voelde niets voor een hachelijk avontuur met twee dwars kijkers. Hij sloeg hard met de vuist op tafel bij de Spaanse wielerbond Het gevolg? De heren hebben heel laconiek een streep door de naam Lo rono gezet en als twaalfde man in de ploeg aange- Earl Bucholz, de jonge Amerikaanse tenniscrack zorgde voor de eerste sensatie wezen een zekere Utset. op Wimbledon. Op het Centre-court „wipte" hij de Italiaanse favoriet Pietrangeli. r «.TO L I zal helaas wel het einde van het toer nooi voor Marian betekenen. De Zuid-Afrikanen Gordon Forbes en Abe Segal hebben niet meer dan een uur nodig gehad om het Nederlandse heren dubbel Willem Maris-Hans van de Weg in de eerste ronde te verslaan. Vooral Segal was te sterk voor de Ne derlanders. Zijn service was keihard en voor de Nederlanders niet te retourne ren. Bovendien scoorde Segal met zijn volleys en dodelijke „overhead play" menig punt. Hans van de Weg was de zwakke schakel in de Nederlandse com binatie. Hij verloor veelal zijn service- game. Enige opschudding verwekten de ne derlagen van de Zweden Davidson en Schmidt, die het vorig jaar de Wim- bledontitel in het heren dubbelspel be machtigden. Nu verschenen zij met an dere partners op de banen. Schmidt speelde met Lundqvist en werd in vijf sets verslagen door de Australiër Howe, die met de Engelsman Becker een paar vormde. Davidson, die met Stockenberg uitkwam, verloor van het Franse duo Grinda-Molinari in straight sets. De belangrijkste uitslagen luiden ver der: Heren dubbelspel, tweede ronde: Davies en Wilsen (G. B.) versl. Bri- chant en Jancso (Belg.-statenl.) 7-5, 9-7, 6-4. Leegnstein en T. Ulrich (sta- tenl.-Den.) versl. Frost en Woodcock (V. S.-Austr.) 4-6, 6-3, 6-2, 6-1. Mackay en Olmedo (V. S.) versl. Gulyas en Javorsky (Hong.-Tsj.) 7-5, 3-6, 6-3, 6-4. Pietrangeli en Sirola (It.) versl. Hann en Warwick (G. B.) G-3, 7-9, 6-2, 10-8. Mulloy en Patty (V.S.) versl. Hicks en Nette (Austr.) 8-6, 2-6, 6-8, 6-4, 6-3. De eerste-divisieclub A.G.O.V.V. heeft De Vries en Jonker op de transferlijst geplaatst. De Franse voetbalploeg Stade de Reims heeft in Tiflis met 52 verloren van Dynamo Tiflis. Bij de rust leidden de Russen reeds met 41. Advertentie IMPORT*. JACOBUS BOELEN Leverinf alleen via de handel 11 Ruw water en windkracht 6 tot 7 stelden op de tweede wedstrijddag van de „Kieler Woche" hoge eisen aan de deelnemers. Het was dan ook geen wonder dat ongeveer 1/3 deel in de vei lige haven bleef. Vooral de jollen had den het zwaar te verduren, zo zwaar, dat niet minder dan 22 boten omsloegen. De Nederlanders traden ditmaal niet zo op de voorgrond en alleen Van Duyl (tweede bij de Draken) kon op een van de eerste drie plaatsen beslag leggen. Koos de Jong, de grote favoriet in de Finnjollenklasse, behoorde in de tweede race tot degenen, die de finish niet haalden, waardoor zijn kans op de eind overwinning in zjjn klasse practisch verkeken is. Eén deelnemer is reeds zeker van de eindzege; in de 5,5 meterklasse is de Hamburger Herbert Scholl na twee races onbereikbaar voor zijn naaste con current, de Italiaan Lapanje. De Zweed Ribbhagen, die vorig jaar in deze klasse zegevierde en in de race van zondag als derde eindigde, staakte dinsdag de strijd. In de starklasse gaat de strijd tussen de 45-jarige Italiaanse marine-officier Straulino, de Fransman Chanceral en de wereldkampioen van 1939, de Bra ziliaan Vaon Huetschler. In de Flying-Dutchmanklasse zijn oud-wereldkampioen Rolf Mulka en zijn fokkenist Von Bredow moeilijk te verslaan. Na halsbrekend „trapezewerk" passeerden zij evenals in de eerste race ais eerste de finish. Oerlemans bezette de zesde plaats. Hoe slecht de weersomstandigheden waren blijkt wel uit het feit, dat bij de Sharpies slechts twee deelnemers de race beëindigden. Bij de H-Jollen werd dit record nog overtroffen. Hier be reikte slechts één deelnemer de finish. De voornaamste uitslagen waren: Drakenklasse: 1. Sorrentino (It.) met Aretusa; 2. Van Duyi (Ned.) met Trin- tel 2; 3. Cosentino (It.) met Venilia; 9. C. Groot (Ned.) met Vagans Semper; 11. J. Bier (Ned.) met Joy; 18. A. Visser (Ned.) met Goede Hoop; 19. Warners (Ned.) met Vanguard. In het klassement na twee dagen heeft Cosentino de leiding. De Duitser Ravenborg is tweede en daarna volgen twee Nederlanders. Van Duyl en Groot, die resp. de derde en vierde plaats be zetten. Finnjollenklasse: 1. Schwarz (Denem.) met Dok; 10. W. Maarse (Ned.) met Finnig; 11. L. Gerhards (Ned.) met Firebird. De Deen Schwarz veroverde door zijn zege tevens de eerste plaats in het alge meen klassement. Flying Dutchman-klasse: 1. Rolf Mul ka (Did.) met Macky 6; 2. Kreidel (Did.) met Butzemann; 6. N. Oerlemans (Ned.) met Glider. In het klassement heeft Mulka de lei ding voor Kreidel. Sharpieklasse: 1. Modersitzki (Did.) met Wiebke. 5,5 meter-klasse: 1. Scholl (Did.) met Hojwa; 2. Lapanje (It.) met Sparviere. Scholl is na twee wedstrijddagen reeds zeker van de eindzege Hij heeft 34 punten en zelfs als hij in de derde race geen punten haalt, kan de Italiaan Lapanje, die met 17 punten de tweede plaats bezet, alleen nog maar gelijk met hem komen. Starklasse: 1. Straulino (It.) met Merope 3; 2. Huetschler (Braz.) met Pimm. Straulino deelt met Chanceral (Fr.) de eerste plaats in het klassement na twee dagen. Huetschler is derde. De K.N.V.B. deelt mee dat de oefen- meester, de heer R. Dellow, op zijn verzoek de overeenkomst met de ver eniging Scheveningen/Holland Sport heeft beëindigd. Het bestuur van S.H.S. heeft zich hiermee akkoord verklaard. Het dagelijks bestuur der Unie van Katholieke Studentenverenigingen in Nederland is voor het jaar 1959-1960 als volgt samengesteld: J. A. M. van Aren- donk, praeses; G. M. G. L. J. Kats, vjce-praeses: G. A. M. Wehry, vice- praeses voor internationale zaken; mej. C. Th M. Hanegraaf, assessor. Secre tariaat: Rode Laan 38, Voorburg. Op 73-jarige leeftijd is te Den Haag de oud-voorzitter en erelid van de ver eniging van Nederlandse tennisleraren, de heer H. J. J. Krone overleden. De demonstratie honkbalwedstrijd tussen twee bondsteams van de Kon. Ned. Honkbalbond, welke vanavond te Zeist zou worden gehouden, gaat niet door wegens de grote droogte van het terrein.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 7