HANDEL IN GEBRUIKTE WAGENS PROOI VAN ONBEVOEGDEN 6 Vakantiegangers met weinig geld willige slachtoffers MAPRO Spanning niet verdwenen w DE EILANDER Moeder tbabydermkï; commentaar m IV H oorkomen van ongelukken papt-.. GORDIJNSPIRAAL De Regeringsnota I KLAAS TOXOPEUS ZATERDAG 27 JUNI 1959 PAGINA 9 En meneer, als u de prijs hoort, dan zegt u: inpakken en meenemen. Er mankeert niets aan, ik zou geen enkele aanmerking kunnen maken. Het olieverbruik is volkomen normaal, en de motor is toevallig pas nog geheel nagezienVerder hangt alles af van de adspirant-koper. De handelaar heeft zijn verhaaltje gedaan, mom pelt nog iets over onderhandelingen die gaande zijn met een andere kandidaat, en laat de auto diep door zijn knieën zakken, ten teken dat ook de vering in prima staat verkeert. Wat zal de klant doen? De verleiding is wel erg groot, zo'n prachtige wagen voor een luttel bedrag. Maar hij vermoedt niets over de versleten lagers en de doorgeroeste cardanas, de chaos van telkens herstelde bedrading achter het fraai glimmende dashboard of de desolate toestand van juist dat ene kwetsbare onderdeel. Misschien besluit hij tot de koop, dingt nog vijftig gulden af en rijdt koninklijk weg in de gelukzalige verwachting, dat hij voor de vakantie onderdak is. Ook dit jaar hebben weer honderden mensen duizenden guldens verspeeld aan onklare vehikels, waarmee ze hun vakantie dachten door te brengen. De meesten wisten niet wat ze kochten, en de categorie handelaren in gebruikte automobielen die het van deze argeloosheid hebben moet, strijkt dik geld op zonder ook maar in het minst last te hebben van enige gewetenswroeging. Voor* hel lere Baby-huidje ROMAN VAN DE LOKKENDE ZEE door milium Louis Armstrong herstellende Jaarlijks verwisselt kwart miljoen automobielen van eigenaar Veilingen van auto's trekken altijd grote belangstelling, vooral ook van handelaren, die hier zowel trachten te kopen als te verkopen. men de hele vestigingswet aan zijn laars lappen. Een groot deel van alle transacties ioopt via goed bekend staande bedrij ven, aangesloten bij de BOVAG, die speciale erkenningen uitgeeft. Er zijn thans 97 van dergelijke officiële goed keuringen uitgereikt, die voor de koper evenwel nog geen absolute garantie van betrouwbaarheid inhouden. Wel heeft de BOVAG een scheidsgerecht, waar gedupeerd voelende kopers zich kunnen beklagen. Dan bestaat er in ons land een veilinginstituut, dat iedere week in de drie grote steden van ons land parade houdt van gebruikte wa gens. Het is daar vaak een aangele genheid van louter handelaren, terwijl de termijn om eventuele verborgen ge breken te ontdekken, veel te kort is. De koper heeft tweemaal 24 uur de tijd om de wagen terug te brengen, zo deze niet aan het bijbehorende keurings. rapport zou voldoen, en maar heel zel den slaagt hij er in zijn auto binnen dit tijdsbestek enigszins degelijk te la ten controleren. De A.N.W.B., die vroe ger de wagens voor deze veiling keur de, heeft zijn medewerking opgezegd. „Particulier" Wij staan op het terrein van een van Nederlands grootste sloperijen, in Ter- bregge onder Rotterdam. Rondom ons strekken zich de geplunderde karkas sen uit van honderden automobielen, sommige nog in redelijke conditie, an dere in staat van volledige ontbinding. Per jaar rrriveren hier ongeveer 3000 slooprijpe wagens, die op zich be schouwd hoogstens een paar honderd gulden opleveren, maar in onderdelen uitgedrukt nog zeer veel waarde ver tegenwoordigen. Wanneer de cadavers kaal zijn geplukt, worden ze op een hoop gegooid en in brand gestoken, de enige manier om er van af te komen. De metalen restanten gaan naar de schrotverwerkende bedrijven. Ergens vooraan staat een op het oog nog in redelijke staat verkerende Buick, een grote zwarte glimmende carrosserie, waarvoor ieder, geloven wij, toch een heimelijk zwak heeft. Wij voor ons zien ons althans al achter het stuur zitten van deze machtige, gestroomlijnde Amerikaan, al is het model wat uit de tijd en al zal de motor wel onles baar zijn. Maar de sloper had voor dit exemplaar net meer dan 125,- over gehad. Men kan er zeker van zijn, dat een malafide handelaar voor deze zelfde wagen zeker het vierdubbele bedrag ge vraagd zou hebben, waarbij hij verzwe gen had. dat de motor totaal uit zijn voegen ligt. Aaver tentie MAPRO-spiraal is sterk en soepei en overal in huis te gebruiken. Voor Uw gordijnen, de was. Uw garderobe enz. Enorm practisch, eenvoudig te be vestigen en te verwijderen. méér mogelijkheden met ned. octrooi 74341 Let op de gele bus I Jaar in jaar uit wordt er in kranten en tijdschriften over verkeersongeval len geschreven: alarmerende artikelen over de oorzaken en gevolgen van de ongelukken en alle mogelijke bijdragen tot het voorkómen daarvan. Het is de verdienste van Dr. J. J. Wafelbakker de sociaal-geneeskundige aspecten van de wegverkeersongevallen wetenschap pelijk te hebben bewerkt, waarbij hij niet vergeten heeft al dat knipselma- teriaal te ordenen en mee uit te wer ken. Hoewel hij bescheidenlijk zijn boek noemde „Enkele sociaal-geneeskundige aspecten van de wegverkeersongeval len", kan ik mij niet voorstellen dat hij één aspect onvermeld heeft gelaten. Deze constatering moge een even groot compliment inhouden als dat de au teur op dit veelbesproken gebied iets nieuws zou hebben gezegd. Het boek van Dr. Wafelbakker ligt er, en is nog wel uitgegeven in de reeks „Elementen voor de kennis der Volks gezondheid" bij Van Gorcum te Assen. Kwaadaardige tongen beweren, dat de regering alleen maar ingaat op voor stellen welke in en tot een boek ver werkt zijn, terwijl pamfletten, brochu res en losse artikelen hun doel nooit bereiken. Welnu, laat Wafelbakkers boek dan eindelijk die maatregelen er door heen drijven welke ter preventie van wegverkeersongevallen al eerder door anderen waren voorgesteld en metterdaad genomen moeten worden J.J.C.M. trachten te houden door steeds weer bepaalde onderdelen zo voordelig mo gelijk te vernieuwen. Verborgen man kementen komen bij verkoop dan min der snel aan het licht, maar de nieu we eigenaar ontkomt evenmin aan een bezoek bij de sloper, die voor de afgedankte wagen doorgaans minder betaalt dan men wel denkt. Kwart miljoen Het Nederlandse wagenpark bestaat momenteel uit ongeveer 470.000 perso nenauto' s en 140.000 vrachtwagens met aanverwante voertuigen. Hoezeer de handel in gebruikte automobielen floreert, blijkt wel uit een onlangs op gestelde berekening, dat per jaar on geveer een kwart miljoen wagens van eigenaar verwisselt; dat is dus maar weinig minder dan de helft van het to taal. Uiteraard willen velen van dit be drijf een graantje meepikken en profi teren van het feit, dat maar zo weini gen méér van een auto weten dan de bediening. En om een eigen handeltje in tweede-hands goed te beginnen kan „Van particulier aan particulier", een vaak misbruikte term in de adverten tiekolommen, is bedoeld om vertrou wen te wekken en de kooplust aan te wakkeren. Maar iedereen kan zich per saldo particulier noemen, en dat de ko per bij voorkeur geen handelaar mag zijn, heeft een louter zakelijke verkla ring. Een „particulier" zal immers be reid zijn een groter bedrag uit te leg gen dan iemand die de wagen zelf weer van de hand wil doen. Tenslotte is er dan de categorie der straat- en markthandelaren, stuk voor stuk uit geslapen lieden, bij wie desondanks een groot deel van de kandidaat-automobi listen aanklopt wegens de lage prijzen die ze doorgaans berekenen Hun aan biedingen zijn vaak afkomstig van dea lers, die in deze ingerui'de wagens zelf geen brood meer zagen en er dus de handel een plezier mee deden. Maar het plezier van de klant blijft meestal beperkt tot de eerste vijftig kilometer. Alle mogelijkheid tot ver haal heeft hij zich, zodra de narig heden beginnen, ontnomen door de kwitantie „Zoals gezien en bereden" te ondertekenen. De kopers dienen te bedenken dat de meeste wagens die worden ingeruild, aan reparatie toe zijn, ofwel aan een algehele revisie. Straathandelaren missen de outillage om er zelf iets aan te doen en ver kopen de wagens door in de staat waarin zij ze binnenkrijgen. Legio zijn de afschrikwekkende ver halen van bedrogen kopers, maar hun aantal zal altijd ontoereikend zijn om te verhinderen dat de mensen zich steeds opnieuw vol vertrouwen tot een handige scharrelaar, wénden, die wa gens voor enkele honderden guldens te koop aanbiedt, en nog wel z.g.a.n. Periodieke inspectie Er kan tegen deze handel op straat weinig gedaan worden. Men kan de gegadigden die zich hiermee inlaten meestal vakantiegangers met een smal le beurs moeilijk tegenhouden, en de handelaren zelf behoeven over ge nerlei vergunning te beschikken om tot transacties over te gaan. Zodra zij evenwel binnenshuis handel drijven, bij voorbeeld voor het schrijven van de re kening, vallen zij onder de werking van het vestigingsbesluit, maar men be grijpt, dat ontduiking hiervan nauwe lijks is na te gaan. De verkeersveiligheid moet eigenlijk een factor zijn om de handel in tweede hands automobielen in goede banen te leiden. Men stelt, rijdende in een auto mobiel met motorische of mechanische mankementen, immers eigen leven en dat van anderen aan groot gevaar bloot. Een periodieke controle lijkt dan ook een dwingende eis, liefst natuur lijk op basis van vrijwilligheid, maar anders bij wettelijke verordening. In Duitsland, Zwitserland en België' be staan al dergelijke maatregelen, ter wijl in Nederland de Commissie Vei ligheid Wegverkeer een plan in voor bereiding heeft. Maar er heersen ;bin- nen deze commissie diverse menings verschillen, o.a. over de vraag, door welke instantie de inspectie verricht zou moeten worden, en om de hoe veel tijd. De A.N.W.B. is er niet bepaald enthousiast voor, terwijl de BOVAG weer een eigen plan heeft ingediend. De gedachte van de BOVAG komt hierop neer, dat over schrijving van het kentekenbewijs al leen zou mogen plaatsvinden bij over legging van een keuringscertificaat. Om u het lot te besparen van. de man die een hele mooie auto kocht maar met een bodem van bëtonj of van de beklagenswaardige automobi list, die voor een gebruikte wagen nog driehonderd gulden meer had betaald dan de nieuwprijs bedroeg, volgen hier enkele welgemeende wensen. De eerste is deze: koop op dit ogen blik géén auto. De markt is wat wer kelijk goede wagens betreft uiterst krap en wordt pas in het najaar weer wat veelzijdiger. Alleen de betrouwba re handelaren zorgen er voor constant voldoende voorraad te hebben. De tweede raad is: neem altijd een des kundige mee bij een transactie, en laat de wagen éérst keuren alvorens uw handtekening onder de kwitantie te zetten. Maar we maken ons geen illusies. Het kost enorme moeite om, oog in oog met een mooie glanzende automobiel, neen te zeggen en weer op de fiets of tram te stappen. En dan met een motor die pas is gerevideerd, en een j nieuw gespoten carrosserie In een lange rij staan de auto's te koop aangeboden op de openbare weg. In lichtingen bij de caféhouder! In Rotterdam treedt de politie sinds kort op tegen de straathandel door de wagens van de weg te laten verwijderen. (Van een medewerker) Het feit, dat de regeringsnota over het te volgen sociaal economisch beleid van de nabije toekomst eerst op 14, 15 en 16 juli door de Kamer in behandeling kan wórden genomen, is op zich reeds door de vakbeweging met de nodige reserves ontvangen. In het S.E.R.-advies, waarop de nota zou zijn gebaseerd, is door een groep welke een meerderheid in de S.E.R. vormde, ge adviseerd om met welvaartsverbeteren- de maatregelen te beginnen op 1 juli 1959. Op dat moment zou de tien cent toeslag op de kinderbijslag moeten wor den omgezet in een algemene verho ging, aangevuld met een extra-toeslag van 3 cent vanaf het eerste kind. Dit enkele voorbeeld toont al aan, dat de regering cich in haar jongste nota eigenlijk geheel heeft losgemaakt van de onderscheiden adviezen, welke in het S.E.R.-rapport tot uitdrukking kwamen. Nu hadden we vooraf al eens de op merking gehoord, dat de regering eigen lijk op rozen zat. Als immers de repre sentanten van het bedrijfsleven, het samen niet eens konden worden over de te nemen maatregelen en de te vol gen weg, wat bleef de regering dan anders te doen over dan haar eigen koers te bepalen! Zulk een redenering klopt evenwel slechts in schijn. Nadruk kelijk moge er aan worden herinnerd, dat alle vertegenwoordigers van de AdverievTif Laalsle gang Er komt een oud Fiatje het ter rein op rijden, dat elk ogenblik de laatste adem uit zou kunnen blazen. Inderdaad was de rit naar de sloper zijn laatste gang geweest, zo blijkt weldra. De bestuurder had het ve hikel juist diezelfde middag bij een scharrelaar gekocht voor 450,-. Maar hjj was nauwelijks in zijn nieuw verworven eigendom weggereden, of de politie hield hem aan en onder wierp het wagentje aan een grondige controle. De inspectie bleek niet ge heel ongegrond. Er kwamen namelijk zóveel nogal essentiële tekortkomin gen aan het licht, dat de politie de automobilist voor de keus stelde: of wel de wagen onmiddellijk geheel la ten nazien, ofwel te berusten in een verbeurdverklaring. De man had het eerste gekozen, maar was recht streeks naar het sloopbedrijf gere den, dat hem tenminste nog honderd gulden voor het wrak betaalde. In een uur had hij f 350 verspeeld door zich ondeugdelijk materiaal aan te laten praten. Een sloperij is natuurlijk een nut tig instituut als kerkhof voor onbruik bare motorvoertuigen, anderzijds is zij een onuitputtelijke bron voor lie den, die een wagen met een gare motor of andere gebreken op de been 4 «ÉÉÉt werknemers unaniem van oordeel wa ren (en beslist nog zijn) dat welvaarts- verbeterende maatregelen, vooral voor de minder draagkrachtigen, maar ook voor de loontrekkenden in het algemeen vóór dienden te gaan bij de verdeling van consumptief aanwendbare natio- naal-economische ruimte. Ook de con fessionele werkgevers waren deze ge dachten toegedaan. We hebben reeds een aantal weken geleden gewaarschuwd tegen een in Den Haag merkbare nei ging om deze ruimte op de eerste plaats aan te wenden voor huurverhoging en consumenten-subsidie-verlaging. Wij meenden en menen nog, dat dit een wel zeer kwalijke honorering zou zijn van de bereidheid, die de werknemers heb ben betoond, om door het brengen van een consumptie-offer 's lands verstoor de economie weer in evenwicht te brengen. Bij de discussies rond de re geringsverklaring heeft prof. Romme zijn uiterste best gedaan om van prof. De Quay de verzekering te krijgen, dat die welvaartsverbeterende maatregelen voorrang zouden hebben boven de ook naar onze mening zeer noodzakelijke maatregelen als: huurverhoging en melkprijsstijging. ie de tekst van het antwoord van de minister-president nog eens herleest, kan de heer De Quay zeker niet van woordbreuk be schuldigen. Hij heeft immers gezegd, dat de ene maatregel de andere niet zou verdringen, maar men leze er de com mentaren van de heer Romme nog eens op na, om te weten dat het niet an ders mogelijk is dan dat ook hij, en met hem derhalve vrijwel de gehele katho lieke Tweede Kamer-fractie, zich nu toch wel teleurgesteld moet voelen. Op verschillende punten immers wijkt de regeringsnota af van het geadviseerde in combinatie A. We hebben nog niets gelezen over de mogelijkheden van ver beteringen in het gemeentenklassenstel- sel. De kinderbijslag gaat zoals ge zegd later omhoog dan was gevraagd; de huurverhoging komt drie maanden eerder; de melkprijsstijging, waarvan was aangeraden deze in etappes door te voeren, heeft een nóg snellere weg naar de invoering gevonden. Deze kant van de optelsom is derhalve nog niet Het autokerkhof is de plaats, waar alle wagens een roemloos einde vinden, en meestal veel te laat, want het grootste deel van ons Nederlandse wagenpark blijft onverantwoord lang op de weg. Het internationale smalfilmers- verbond Unica, waarbij 24 landen zijn aangesloten, zal van 24 tot 31 juli in Helsinki zijn achttiende jaarcongres houden. Totaal versleten of verongelukte auto mobielen leveren nog honderden onder delen op die min of meer bruikbaar zijn en aldus het leven weer rekken van vehikels die eigenlijk ook al lang rijp zijn voor de sloop. Maar Hedwig hield aan. „En als ik nou 'ns met paard en kar kom, Simonzou je dan nog „nee" zeggen? De oude jutter bleef staan. Hij scheen ha te den ken over Hedwigs aanbod „Vooruit dan maar!", zei hij na een korte poos. „Je zal je deel hehben. Schiet op..., ik zal hic, op je wachten". Hedw g draafde naar de boerderij, in enkele minu ten hac hij net paard ingespannen. Binnen het kwar tier was hij we„; bij Simon de Rijke, die in de luwte van Je reddingbootschuur een pijp zat te roken. Hjj stond op toen hij het zachte geluid van paar denhoef en hoorde „Dat is tenminste vlug werk", prees hij. „En ver tel me nou eens waar die Zweed zo ongeveer zit." Heawip schatte de afstand en wees een punt aan dat iets ten westen van het kustvuur van het naburige eiland lag. „In die hoek moei-ie zitten." zei hij. Simon de Rijk» snoof als een hond die wild ruikt. Hp peilde de stroom en de wind en berekende hun verloop. „Ik ku'er langs de waterlijn om de oost", zei hij na enige tijd. „Ga jij met die brik van je binnendoor. We treffen mekaar bij paal veertien". Hedwig liet het paard draaien en voerde het langs een schelpenpad dat achter de duinenrij liep, naar de aangegeven plaats. De maan was geheel achter het wolkendek verdwenen toen Hedwig het punt be reikte. Hij probeerde in het duister iets te onder scheiden... Wachi...! Daar danste een lichtje langs de vloeaujn' Het bleek Simon te z(jn, die gewapend met een enorme staaflantaarn de vloedlijn langs liep. Hedwig liet paaid en wagen in de „tweede duinen" staan. Hij begreep aat hy en Simon het gevonden goed daar heen zouden slepen, om het pas aan het slot van de operatie op de wagen te laden. Zolang de buit in de tweede duinen lag zou niemand eraan komen. Dat is zo dp ongeschreven jutterswet, die eerbiediger word nageleefd dan welke „Haagse" wet ook. Even ratei dansten r twee dwaallichten langs het strand. De oude en de jonge jutter spraken geen woord. Het verhoogde de sensatie, vond Hedwig. Opeens bleef Simon staan. „Hebbes" riep hij zacht. Het was het ee'ste woord dat Hedwig op het strand var hem hoorde Kris kras verspreid lag er een par tij nieuw hout voor hun voeten. Iets verder onder scheidde Hedwig de lege olievaten, die zij bijna op hun hoofd hadden gekregen tijdens de tocht met de reddingboot. Zwijgend begonnen zij de restanten van de dek last die de „Lux" had vervoerd naar de tweede duinen te slepen Na een hall uur zwoegen zei Simon: „Dat is genoeg voorlopig!" Bij de platte wagen van Chris Hed and lag een stape> hout van ruim honderd stuks. Krakend retu oc wagen even later over de strand- ■veg in de richting van Simons huis. Pas bij het af- 'aden spi ak de oude jutter tot zjjn helper. „Laat twintig balken op de wagen liggen, zeun!", zei hij „Die breng jij morgenvroeg netjes naar de strandvondei En denk erom: met twee woorden tegen hem spreken. En als ie vraagt of er soms nog méér i dan zeg je nee. Begrepen?" „Watte?" vroeg Hedwig, die zijn oren niet goed geloofd' „Doe wat ik zeg en klets niet zoveel. Simon wéét wat-ie doet en je zal je deel krijgen. Geen cent te min. Reken daar op!" HOOFDSTUK III Het liep al tegen tienen toen Hedwig eindelijk bij Harm en Boukje binnenstapte. Menke was er al an derhalf uur. Zij had lange tijd thuis zitten wachten, doch toen Hedwig niet was komen opdagen, had ze besloten dan maar op eigen gelegenheid naar de bruiloft te gaan. Dat men haar de deur zou zwijgen behoefde Menke niet te vrezen. De oudere eilandse families zijn praktisch allemaal wel ergens aan el kaar verwant - en dit verklaarde ook de aanwezig- neid van de ruim zeventig gasten. Zij zaten in de grote keuken, in de kamer en op de deel, waar lange tafels waren neergezel. Het vee was zolang onderge bracht oü een buurman. Menke keek lang niet vriendelijk, toen ze Hedwig zag verschijnen Waar had hij gezeten? Blijkbaar voelde hij zelf ook wel, dat hij zich niet bepaald behoor Hik had gedragen. Gelukkig voor hem, dat de andere bruiloftsgasten een klein hoera'tje lieten horen bij zijn binnentreden. „Daar is de redder!" riepen ze gekscherend en iemand kneep Menke in de arm, zeggend: „Pas maar op met zó'n vrijer, Menke. Die laat je al in de steek voor ie zijn eerste zoentje te pakken hebt' Er was een heel gerommel met banken en stoelen, ■er Hedwig een plaatsje naast Menke had gevonden, aan één van de lange tafels die rijkelijk met bloemen versiert waren Het zilveren bruidspaar was nergens Ie bekennen Da' ging schuil achter een blauwe mist bank van sigaren en sigarettenrook. Menke keurde Hedwig nauwelijks een blik waardig. Zij zat demon stratief te praten met de buffetbediende van de veer boot. een jongen met geplakte haren, die haar met onders'"eping van veel weidse gebaren vertelde hoe benauwd de overtocht was geweest, gisteravond. „Bij 't havenhoofd" vertelde hij, „voelde ik de schuit compleet o\ er de stenen schuren. En we werden ge woon naar binnen gesméten. Tjonge, wat 'n stroom er stond D'r was geen sturen meer tegen! Ik mag ster ven als ik 't lieg Hedwig, die het hoorde, meesmuilde: „Moeten wij geloven, dat jij ie tijd hebt verdaan met het maken van acrobatische toeren...?" „Wees jij maar stil!" zei Menke boos. „Zorg jij liever dat je op tijd bent als je een meisje uitnodigt voor een bruiloft'" Hedwic keek haar verontschuldigend aan. „D'r was van alles op 't strand, Menke" zei hij zacht. „Ik móést er even heen! Je bent er toch niet kwaad om?" (Wordt vervolgd). bepaald in staat om ons gerust te stel len en dus zeker niet om ons tot enthou siasme te verleiden over dit regerings stuk. Zeker, er is daarnaast ook een op telsom te maken van de concrete ver beteringen, welke voor bepaalde bevol kingsgroepen nu op korte termijn zijn te verwachten. In het bijzonder ver heugt ons de maatregel ten behoeve van de invaliditeitsrentetrekkers. Hun basisuitkering (dus zonder de 90 pet. toeslag) wordt verdubbeld en de gehuw den krijgen er bovendien nog 5 gulden gezinstoeslag bij. Ieder komt dus min stens op 290 pet. van het oorspronke lijk wettelijk vastgestelde bedrag en de gezinshoofden gaan daar nog 5.- bo ven uit. Ook de verlaging van de vrij gezellenbelasting is een positief goede noot. Eveneens stemt tot optimisme de realiteitszin van de regering, dat on middellijk is gesteld, dat de salarissen van de overheidsdienaren de lonen in het vrije bedrijf moeten volgen. Hope lijk voorkomt deze constatering het lang zamerhand zo berucht geworden lang zame overleg over de positie van deze toch betekenisvolle bevolkingsgroep. Zowel de Katholieke Volkspartij als de A.R. en de C.H.U., dus de drie eigenlijke volkspartijen van de rechter zijde, komen op 14, 15 en 16 juli voor een bijna beangstigend verantwoorde lijke taak te staan. Mogen zij het aan vaarden, dat van de welvaartsverbete ring, welke zij vooral bij de verkiezings campagne zo vol overtuiging hebben verdedigd, niet dat terecht komt wat zjj zich hadden voorgenomen? En als langs de weg va amendering niet de ver beteringen kunnen worden aangebracht die zij er zeker zullen trachten in te brengen, moeten zij dan deze regering naar huis zenden? Wij kunnen ons voor stellen. dat menig Kamerlid de komen de weken met zichzelf in een ernstige conflictssituatie zal geraken. Advertentie Louis Armstrong, die wegens long ontsteking in het ziekenhuis van Spo- leto is opgenomen, is aan de beterende hand. Dr. Alexander Schiff, zijn huisdokter, vertelde dat Armstrong bjjna de ge hele dag had geslapen. In de middag mochten fotografen foto's nemen, waar bij de patiënt allerlei grimassen maakte

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 9