K.A.B. weinig ingenomen met regeringsnota Vooruitzichten voor een vrijere loonpolitiek uitermate gering zo niet nihil Naar 20 vrije zaterdagen in liet mijnbedrijf Nieuwe stap in de richting van de vijfdaagse werkweek Congrespartij vóór nieuwe ver kiezingen in Kerala Eisenhower brengt bezoek aan Sovjet-expositie In het vuur ermee! Lintvis in Noord zee gevangen Luchtkussenschip Ton gestolen uit brandkast Zestig procent der arbeiders neemt deel aan staking Kozlov leidt de president rond België staat op bijeenkomst van de NATO-raad Man tracht vrouw te beroven Lifter overviel automobilist Koel weer kW MORRIS 'êeforeipu êuif! Vreemde gast uit Indische Oceaan MET INGANG VAN 1 JANUARI 1960 Bij N.R.V. in Den Haag Onbemande straaljager ramt school op - Okinawa Gedrang van bijna 200 journalisten Engeland ook zonder landelüke bladen Gesprek van regering met havenbedrijf In Groningen Aan 200 onderwijzers uitstel van mil. dienst Hongaar aangehouden Zwaar-waterreactor te Halden in gebruik Aan zee DINSDAG 30 JUNI 1959 83ste JAARGANG No. 30251 Falcon Nylon Regenjassen liet weer Morgen opklaringen F VORIG JAAR Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-roogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5 30 uur avonds tel. 21544. Advertentie BARTELJORISSTR, HAARLEM Ta. 13439 LEIOSESTRAAT .(B/J KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk veel bewolking en plaatselijk buien, maar morgen ook opklaringen. Matige, tijdelijk nog krachtige wind tussen west en noord. Aanhoudend koel. Zon: 4.23-21.03. Maan: 1.43-16.35. Advertentie Voor nieuws van p het vernieuwde Beurscafé te Rot terdam zie pag (Van onze Utrechtse redactie) De KAB blijkt na rijp beraad weinig ingenomen met de jongste regerings nota met betrekking tot de hoofdpun ten van het daarin uitgestippelde so ciaal-economisch beleid. Haar grootste grief is, dat er van een arbeidersaan deel in de toegenomen welvaart voor er een huurverhoging komt vrijwel geen sprake is. Voorts dat de vooruitzichten voor een vrijere loonpolitiek uitermate gering, zo niet nihil zijn te achten. In de maandag te Utrecht gehouden dagelijkse bestuursvergadering maak te de nota een punt van langdurige be spreking uit. Geconstateerd werd, dat er oppervlakkig en op korte termijn ge zien wel enige aantrekkelijke punten in zitten, met name voor wat betreft de compensaties die aan de ruime kant lijken en die aanvankelijk, zij het niet voor allen, enig voordeel kunnen bie den. Omtrent de vrijere loonpolitiek was het bestuur van oordeel dat de nota in theorie wei een vrijere loonpolitiek in uitzicht stelt, doch in werkelijkheid legt ze door huurverhoging en melk prijsstijging primair te stellen een zo danig beslag op de ruimte, dat voor een effectieve vrijere loonpolitiek hoe genaamd geen plaats overblijft. Door de bij algemene maatregel op één datum gestelde intreding van beduidende stij gingen van de bedrijfslasten valt bo vendien prijsstijging te verwachten. Hier geldt hetzelfde bezwaar als door de KAB tegen een algemene loonronde geuit. Daarom valt ie vrezen dat de aanvankelijk geringe voordelen voor de werknemers spoedig zullen verdwijnen. Voor deze vorm van „zogenaamd" vrijere loonpolitiek wenst het dagelijks bestuur van de KAB geen enkele ver antwoordelijkheid te dragen. Van een Ïiroduktiviteitsbevorderende en stimu- erende loonpolitiek zal immers voor de eerstkomende jaren naar het zich laat aanzien niet veel terechtkomen. De verantwoordelijkheid voor deze politiek ligt volgens het bestuur primair bij de regering en bij de volksvertegenwoordi ging. De KAB zal zich onder de huidige omstandigheden alle vrijheid moeten voorbehouden om in overleg met de an dere vakcentralen de belangen ,van de werknemers te behartigen. Aangezien het in de regeringsnota uitgestippelde beleid van de regering wijst op een totaal ander Joonbeleid dan de KAB met de door haar verdedigde vrijere loonpolitiek voor ogen staat, zal nog in de loop van deze week het uit gebreide verbondsbestuur bijeenkomen om zich nader op de situatie te beraden. C.N.V.Eerst lonen omhoog De verbondsraad van het CNV is van mening, dat het geen aanbeveling ver dient de algemene maatregelen op het gebied van de huren en de melk reeds per 1 januari in te voeren. Nadat ffe- durende ongeveer twee jaar een loon stop heeft bestaan dient volgens het CNV thans de mogelijkheid te worden geschapen de lonen te herzien voor de woninghuren en de melkprijs wordeD verhoogd. Indien de regering om technische of administratieve redenen afwijking van de door de SER bepleite datum van 1 april gewenst acht, komt, naar de mening van het CNV, een ver schuiving naar een later tijdstip, bij voorbeeld 1 juli 1960, meer in aan merking dan een vervroeging. Dit me. de; omdat de regering de datum van 1 juli I960 noemt als uiterste datum, waarop een verbetering in de lonen zal kunnen worden aangebracht. De verbondsraad juicht het toe, dat de regering in plaats van een verho ging met maximaal gemiddeld 25 pet. van de huren de voorkeur geeft aan een verhoging met 20 pet. De raad wijst er evenwel op, dat de SER heeft ge pleit voor een naar gemeenteklassen gedifferentieerd percentage, evenwel resulterend in een gelijk nominaal be drag. De regering voert geen enkel argu ment aan, dat tegen deze oplossing zal pleiten, aldus het CNV, dat van oordeel is, dat de huurverhoging voor alle ge meenteklassen nominaal gelijk dient te zijn, mede om te voorkomen, dat de ge meentenklasse-afstand opnieuw zal wor den vergroot. Tenslotte meent de verbondsraad, dat een ernstig beroep op de regering dient te worden gedaan om alsnog zowel prin cipieel als praktisch de mogelijkheid te scheppen tot een werkelijke bedrjjfs- taksgewijze loonvorming. De IJmuidense motortreiler Postboy IJm 35 van de n.v.visserijonderneming De Vem heeft maandag aan de visaf- slag te IJmuiden een voor deze omge ving zeldzame vis aangevoerd. Het be trof hier een lintvis, die als diepzeevis gewoonlijk in de Indische Oceaan wordt aangetroffen. De Postboy ving dit exemplaar in de Noordzee. Voor de twee meter lange vis bestond bij de IJmuidense groothandel geen belang stelling. De rederij heeft het beestje voor onderzoek afgestaan aan het rijks instituut voor visserjjonderzoek te IJmuiden. Deze luchtmacht eens met uiterste precisie gemaakt en door het grondper soneel vertroeteld ligt nonchalant opeengestapeld bij een Amerikaanse luchtmachtbasis in Arizona. Nog maar één trip wacht de machines: naar de hoogovens, waar zij omgesmolten zullen worden. (Van onze Limburgse redacteur) Het valt te verwachten, dat de mqn- industrieraad binnenkort de tweede fase van de arbeidstijdverkorting in het mijn bedrijf zal invoeren. Deze tweede fase houdt een vergroting van het aantal De opengebrande brandkast in het kan toor van de N.R.V. te Den Haag, waaruit een ton aan buitenlandse deviezen en reischeques is ontvreemd. Ongeveer honderdduizend gulden buitenlandse valuta en reischèques aan en reischèques zijn gestolen uit de brandkast van het hoofdkantoor van de Nederlandse Reis- vereniging aan de Zeestraat in Den Haag. Zonder vingerafdrukken na te laten zijn de inbrekers er niet de in houd van door gegaan. Zij hebben de brandkast deskundig op twee plaatsen opengebrand. In een deel van onze oplage van gis- j teren hebben wij reeds in het kort over deze inbraak bericht. De kassier ontdek te maandagmorgen de diefstal. Om de brandkast heen vond hij een manshoge stapel lege dozen, waarmee de inbre kers kennelijk het uitstralen van licht van hun snijbranders hebben willen vermijden. Er is gewerkt met zuurstof- en acetyleenapparaten. Er is geen enkel spoor van inklimming gevonden. De inbrekers moeten zich ebben laten insluiten of hebben de be schikking gehad over een valse sleutel. vrije zaterdagen in van twaalf tot twin tig per jaar. Sinds 1957 is de eerste fase van de arbeidstijdverkorting in de mijnindustrie van kracht. Toen bepaal de de mjjnindustrieraad, dat de onder grondse mijnwerkers voortaan per jaar op twaalf zaterdag3n niet behoefden te werken. Ook de bovengronders kregen op deze twaalf zaterdagen vrijaf, maar zij moesten in tegenstelling tot de on- dergronders de extra vrije tijd inhalen op andere dagen. De tweede fase zal vermoedelijk op 1 januari 1960 ingaan. Met de wettelijk verplichte feestda gen meegerekend komt de nieuwe rege ling hierop neer, dat de mijnwerkers één extra vrije dag per veertien da gen zullen krijgen. De tweede fase geldt zowel voor ondergronders als bovengronders, zodat de laatste cate gorie de vermeerdering van het hui dige aantal vrije zaterdagen niet be hoeft in te halen. Vooruitlopend op de twintig vrije zaterdagen-regeling, krij gen de mijnwerkers dit jaar nog drie extra vrije zaterdagen, zodat het aan tal vrije raterdagen over 1959 zal stij gen van twaalf tot vijftien. Een en ander zal geschieden met handhaving van de huidige achturige arbeidstijd per dag, alsmede met behoud van de thans geldende lonen Dit voor de Limburgse mijnwerkers verheugende nieuws heeft maandag de voorzitter van de Nederlands Katho lieke Mijnwerkersbond (N.K.M.B.) de heer F. Dohmen op de bondsraadsver gadering in Geleen bekend gemaakt De verwachting, dat de mijnindustrieraad de tweede fase binnenkort zal aanvaar den, meende de heer Dohmen te kun nen baseren op het feit, dat de com missie arbeidstijdverkorting de nieuwe regeling reeds gunstig heeft onthaald. Wel wees spreker er nadrukkelijk op, dat in de uitvoering van deze tweede fase nog de goedkeuring van de regering behoeft. Tevens wees de voorzitter erop, dat de kostprijzen tengevolge van de ar beidstijdverkorting niet mogen stijgen, hetgeen impliceert, dat productiviteits verhoging noodzakelijk is. Dit wil even wel niet zeggen, dat de mijnwerkers ten behoeve hiervan overmatig werk zullen moeten gaan verrichten. Produk- tiviteitsverhoging is immers ook langs andere wegen (meer doelmatigheid en meer mechanisatie) te bereiken. De tweede fase, aldus de heer Doh men, is een nieuwe stap in de richting van de vijfdaagse werkweek, welke de N.K.M.B. voor alle mijnwerkers (on der- en bovengronders) voorstaat. Ten aanzien van het tempo, waarin deze vijfdaagse werkweek wordt gereali seerd, wil de bond zich niet vastleggen op bepaalde data. De invoering van de vijfdaagse werkweek hangt af van tal van factoren. Een en andei zal in etappes dienen geschieden. Vast staat, aldus spreker, dat de invoering van de vijfdaagse werkweek de werk gelegenheid nooit in gevaar mag bren gen en dat de concurrentiepositie van de mijnen niet mag worden aangetast. Dit merkwaardige „vaar-voer-vliegtuig" is een Zwitsers ontwerp. Het vierkante gevaarte van 8x10 meter dat 4 ton weegt, vliegt met een snelheid van 60 km/u over het oppervlak van het water, gedragen door een luchtkussen. Het lucht kussen wordt gevormd door samengeperste lucht, die door zes rotoren gecompri meerd wordt. De machine heeft een tweetal motoren van 210 pk elk aan boord. Op de bovenste foto: het toestel gemeerd in het meer van Zurichonder: de ontwerper, Carl Weiland, roeit met twee belangstellenden naar zijn uitvinding. De campagne tegen de communisti sche regering van de Indische deelstaat Kerala schijn- een nieuwe climax te hebben bereikt, aldus meldt U.P.I. Van daag is een algemene staking begon nen, waaraan volgens de anti-commu nisten zestig procent der arbeiders deelneemt. De communisten noemen de algemene staking een hopeloze misluk king. De parlementsfractie van de Congres partij, waartoe ook premier Nehroe be hoort, heeft zich in Nieuw Delhi uitge sproken voor nieuwe verkiezingen in Kerala en heeft verklaard, dat het ver zet tegen de onderwijspolitiek van de communisten in Kerala, die het onder wijs voor de verspreiding van hun ideeën willen inschakelen, gerechtvaar digd is. De leiders van de Congrespar tij in Kerala hebben hun tevredenheid over de uitspraak v>an de parlements fractie betuigd en aangekondigd de campagne tegen de regering nu nog krachtiger dan voorheen voort te zullen zetten. De christelijke kerken in Kerala heb ben gisteren het aanbod van de pre mier de nieuwe onderwijswet, die de aanleiding vormde voor het uitbreken der onlusten, nog eens te bespreken, af gewezen. Gisteren hebben zich opnieuw hevige botsingen voorgedaan in Tellieherry in Noord-Kerala. Volgens de regering werd de politie door een menigte de monstranten met stenen bekogeld, waarbij een aantal agenten werd ge wond. Volgens de anti-communisten echter voerde de politie een charge uit op de demonstranten en verwondde zij ongeveer driehonderd van hen. Samen scholingen van meer dan vijf personen zijn nu verboden in Tellieherry. Over de gehele staat werden gisteren naar verluidt tweeduizend mensen in hechte nis genomen. In totaal werden hiermee nu zeventienduizend mensen gearres teerd sinds het uitbreken der ongere geldheden. Een straaljager van het type F-100 van de Amerikaanse luchtmacht in Ja pan is vandaag brandend neergekomen op een schoolgebouw in Isjiwaka op noordelijk Okinawa Minstens negen mensen zijn om het lever, gekomen 62 kinderen en volwassenen werden ge wond. Het vliegtuig stortte neer, nadat de piloot het veriaten had Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht heeft de vlie ger, toen hij het toestel wegens een ont ploffing aan boord moest verlaten, zijn vliegtuig gericht op het vrije veld bui ten de stad. Maar het vliegtuig maakte een bocht en kwam midden in de stad isjiwaka terecht op de school. De Russische klassieke balletgroep, die „en reeks voorstellingen zou geven in Australië en Nieuw-Zeeland, heeft deze zonder opgaaf van reden afgelast. President Eisenhower van de Ver enigde Staten heeft gistermiddag voor de officiële opening een bezoek gebracht aan de Russische handelstentoonstel ling in het Coliseum te New York. De president werd rondgeleid door de Sovjet-vice-premier Kozlov, die voor de opening naar New Vork is geko men en die later naar Washington zal gaan voor besprekingen met de Ame rikaanse leiders. Aldus meldt AFP Ondanks de voorzorgsmaatregelen van de politie waren ongeveer twee honderd journalisten en fotografen er in geslaagd tot de Sovjet-tentoonstel ling door te dringen toen de president zijn bezoek aflegde. Zij drongen zo op dat de president slechts weinig van de tentoonstelling te zien kreeg. Met eni ge moeite slaagde Kozlov erin hem in het voorbijgaan te wijzen op modellen van Spoetniks en Loeniks, die een ere plaats hadden gekregen, en op model len van de atoompsbreker „Lenin" en nieuwe Russische vliegtuigen. Bjj het afscheid verklaarde Eisenho wer, dat hij graag nog eens zou terug komen om de expositie op zijn gemak te bekijken. Kozlov bood hem zijn ver ontschuldigingen aan voor het gedrang, doch Eisenhower stelde hem gerust. Hij was dat gewend. „We gebruiken in Amerika geen gas of gummistokken tegen journalisten", aldus Eisenhower. Kozlov wordt vandaag in Washing ton verwacht. Morgen zal hij met pre sident Eisenhower en diens minister van buitenlandse zaken, Herter, spre ken, waarna hij vice-president Nixon De Belgische ambassadeurs in Loa den, Washington en Parijs hebben gis teren de regeringen van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk formeel verzocht akkoord te gaan met bijeen roeping van de NATO-raad, aldus heeft volgens Belga een woordvoerder van het Belgische ministerie van buiten landse zaken meegedeeld. Zoals bekend heeft België de vorige week steun ver leend aan het Italiaanse initiatief om tot een bijeenkomst van de raad te ko men vóór de hervatting van de bespre kingen in Genève op 13 juli. De Belgische regering heeft onder meer haar genoemde ambassadeurs ver zocht het in de hoofdsteden van de Wes telijke Grote Drie duidelijk te maken, ,,dat België geen belang stelt in een Atlantische alliantie die de kleinere lan den tot satellieten van een directoraat van grote mogendheden maakt". De grote Engelse dagbladen zullen over drie of vier dagen ophouden met verschijnen als voor die tijd geen op lossing is gevonden voor hun inktaan- voer, aldus heeft de vereniging van kranteneigenaren te Londen giste ren volgens UPI meegedeeld. De „Newspaper proprietors association" heeft lang vergaderd en tenslotte, sprekend namens alle grote dagbla den, duidelijk gemaakt tn welk gevaar de kranten verkeren door de staking bü twee van de vijf inktfabrieken. Men heeft de algemeen secretaris van de stakende bond in kennis gesteld van deze feiten. Vandaag komt het bonds- bestuur bijeen, vermoedelijk niet om de staking af te gelasten, maar om haar officieel te maken. Daarmee Is voorlopig het lot van de grote kran ten dan wel bezegeld. Maandagmiddag heeft de staatssecre taris van sociale zaken en volksgezond heid, de heer B. Roolvink, een onder houd gehad met de vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersor ganisaties in het havenbedrijf in ver band met de ingediende loonvoorstellen. Uiteraard zal de gebruikelijke procedu re worden gevolgd Na uitgebracht ad vies door de Stichting van de Arbeid zal het college van rijksbemiddelaars een beslissing nemen. De Sovjet-vice-premier Kozlov, die mo menteel de Verenigde Staten bezoekt. zal bezoeken en met leden van de se naatscommissie voor buitenlandse za ken zal lunchen. Op weg naar Was hington zal hij te Camden in New Jer sey de werf bezoeken waar een atoom schip wordt gebouwd. Na zijn bezoek aan Washington zal hij een reis van tien dagen door de Verenigde Staten maken. In Washington verwacht men, dat Kozlov met Eisenhower en Herter zal spreken over de kwesties-Berljjn en Duitsland, de ministerconferentie in Genève en andere politieke vraagstuk ken, waaronder het probleem van het staken der kernproeven. Gisteravond om elf uur moesten twee burgers in actie komen, toen zij een man uit het „Beurstheater" in Groningen zagen komen, die een vrouw met zich meesleurde. Zij schoten toe en wisten de vrouw, die luid om hulp gilde, te ont zetten. De man gaven ze over aan de politie voor wie hij geen onbekende bleek. Het bleek dat de vrouw, de bedrijfs leidster van de bioscoop, een tas met f 500.-, een deel van de kassa-opbrengst, in de kassa had neergezet, toen zij om elf uur nog even een kijkje nam in de grote zaal. Toen ze terugkwam zag ze de man met haar tas verdwijnen. Ze begon hard om hulp te roepen en wist de man nog juist te grijpen. Hij kon haar niet kwijt raken en sleurde haar mee naar buiten. Daar wisten de beide burgers hem te overmeesteren. De man is opgesloten en ter beschik king van de officier van justitie gesteld. In het afgelopen jaar is aan ruim tweehonderd onderwijzers uitstel van eerste oefening voor de militaire dienst verleend. De minister van De fensie heeft thans aan zjjn ambtgenoot van O.K. en W. meegedeeld, dat aan deze onderwijzers vrijstelling zal wor den gegeven, indien het uitstel in de eerste plaats was verleend omdat de betrokken onderwijzer bij het onder wijs een plaats innam welke beslist niet onvervuld kon worden gelaten. Op deze plaats moet hij ook thans nog onmisbaar zijn en in zijn vervanging moet op generlei wjjze kunnen worden voorzien. Voorts moet hij nog niet in werkelijke dienst zijn of zijn geweest. Verder heeft de minister van Defensie medegedeeld, dat voor het schooljaar 1959/1960 hoogstens aan enkele tien tallen onderwijzers uitstel van eerste oefening kan worden verleend. De be trokkene moet dan een vacature ver vullen of gaan vervullen aan een twee- of driemansschool bij het gewoon, voortgezet of uitgebreid lager onder wijs in Zeeland, op de Zuidhollandse eilanden of in een afgelegen gehucht in het overige gedeelte van het land. Zondagavond omstreeks tien uur is de heer K. uit Helden ter hoogte van de hoeve St. Jan in Grubbenvorst be roofd door een lifter, die hij in Venlo in zijn wagen genomen had met bestem ming Horst. In een café te Venlo had de heer K. de man ontmoet die nader hand vertelde nog naar Horst te moe ten. De heer K. bood hem toen een lift aan. Omdat de Heldenaar niet goed op de hoogte was met de weg naar Horst verzocht hij zijn passagier de kortste weg te wijzen. Daarna loodste de toen nog onbekende de niets vermoedende Heldenaar naar een landweggetje en verzocht hem te stoppen, omdat hjj er even uit moest. Toen de heer K. gestopt had stompte en sloeg de lifter hem in het gezicht en nam hem zijn portefeuille met cir ca 250 gulden af. De heer K. holde daarop met het contactsleuteltje van de wagen in zijn zak naar de dichtstbij zijnde boerderij en belde daar de po litie op. De recherche die de Grub- benvorster rijkspolitie naarstig assis teerde met een speurhond, kwam de dader op het spoor, maar raakte dit op de verharde weg weer kwijt. Het archief van de Venlose politie bracht echter spoedig uitkomst. Een van de daarin aanwezige foto's werd door de heer K. aangewezen als die van zijn he rover. Het bleek een Hongaar te zijn en tevens geen onbekende van de poli tie. Hij is inmiddels gearresteerd, maar blijft tot nog toe hardnekkig ontkennen. Een zwaar-waterreactor, ontworpen door het Nederlands-Noorse centrum voor kernonderzoek te Kjeller en ge bouwd in een berg te Halden in Noor wegen, heeft maandag met succes voor het eerst gewerkt. De reactor die ko kend zwaar water gebruikt, is de eerste van dit type ter wereld. West-Duitsland De 69-jarige kardi naal Tien, de uit China verjaagde aarts bisschop van Peking, is gisteren uit Duitsland naar de Verenigde Staten etruggekeerd. Hij leefde sinds 1949 in Chicago. Kardinaal Tien overkwam vorig jaar zomer een auto-ongeluk waar van hij nu hersteld is (K.N.P.). In onze omgeving wordt de wind noordelijk, zodat de aanvoer van po laire lucht aanhoudt. Hoewel de nader bij komende rug van hoge druk :nige stabilisatie van de atmosfeer bewerk stelligt, zullen toch morgen ook nog buien voorkomen. De kans op tussen tijdse opklaringen wordt echter groter. Ook morgen nog koel strandweer met op enkele plaatsen een bui. Wisselend bewolkt, temperatuur in de middag 16 17 gr. Zeewater 16 gr. C. Krachtige later afnemende wind tussen noordwest en noord. Vooruitzichten: langzaam eni ge verbetering maar voorlopig nog koel. max mip neersl Station Weer temp temp afgel 24 uur Den Heider regen 17 13 8 Ypenburg geheel bew. 19 14 0.4 Vlissingen half bew. 18 14 0 EeJde regenbui 19 12 17 De BiJt geheel bew. 19 13 1 Twente regen 20 12 4 Eindhoven half bew 21 10 1 zwaar bew. 19 12 3 Stockholm regen 15 11 5 Osio zwaar bew. 18 12 2 Kopennagi licht bew. 21 13 0 Londen regen 20 12 0.1 Amsterdam regen bul 18 13 1 BrusseJ half bew 21 12 5 Luxembur. regenbui 17 10 7 Parijs licht bew. 20 11 3 Nice licht bew. 29 17 0 crlijn onbewolkt 23 14 0.1 Frankfort zwaar bew. 20 12 15 München regen 17 10 9 Ztirlch regenbui 18 10 8 Genéve regenbui 22 11 10 Wer er- regen 18 13 16 regen 18 9 15 Belgrado zwaar bew 28 17 0 Athene onbewolkt 31 22 0 Rome zwaar bew. 27 19 0.4 Advertentie Voor de handel: N.V. v/h G£BR. PETERS N.Z. Voorburgwal 2 - Amsterdam-C.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1