Shorts Peek&Cloppenburg Schat van geschenken voor prinselijk huwelijkspaar Als in een sprookje van Duizend en één nacht JJompadour Prins gaf interview voor T.V. Nieuwe Sovjet-ambassadeur Enkele opmerkingen Kerkelijke gezindte en vrije tijdsbesteding Geslaagde solovlucht Johannisberg TBeurscafé Radio Vaticana verhuisd Soekarno terug in Djakarta Op universele for mulékan worden voortgebouwd Onder katholieken zekere voorkeur voor lichtererecreatie-genres Heistelling omver gevaren elke woensdag jongens mark! FEESTVIEREND BELGIË VRIJGEVIG opening Servies en overhemden thans op goede adres Oud-premier van Wit- Rusland en oud minister Drie jaar voor Duitse inbreker P. PONOMARENKO Man juist aan de dood ontsnapt Meer controle van Staten-Generaal bepleit DINSDAG 30 JUNI 1959 PAGINA 3 op woensdag I juli a.s. des voormiddags 11.30 uur cabaret-bar-dancing Rudy Briuker met Betina Bartholomé Dilia en Risco Berti and Scotti IBOLJA MADAME DE POMPADOUR venusbar trltonbar i blue bell-box, Wet Invoerrechten en Accijnzen Prof. Werner Heissenberg Stoeisterke kwa liteiten o.a. in raincord, gabardine en structuurweefsel. Moderne kleuren Speciale J.M. prijs tkleine stijging per moofj Vin suisse iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimimmmiimiiii Twee jonge mensen, in geluk ver eend, luisteren glimlachend naar de aanhankelijkheidsbetuigingen van een enthousiaste menigte. (Van onze Brusselse correspondent) Brussel, hedenmorgen. Prinses Paola en Prins Albert heb ben gisteren in de witte salon van het paleis te Brussel de geschenken in ont vangst genomen, waarmee het (feestvie rende België hen ter gelegenheid van hun huwelijk heeft willen verrassen. Een indrukwekkende lijst was het wan neer men bedenkt, dat tussen half elf en vijf uur in de namiddag onafgebro ken auto's met delegaties van Belgische en Italiaanse feestcomité's, officiële personaliteiten en vertegenwoordigers van de grote Belgische adellijke fami lies het voorplein van het paleis opre den. Over enkele geschenken wordt voorlopig nog het stilzwijgen bewaard, andere zwerven nog ergens over de we reld rond, zoals het kostbaar zilveren theeservies van de Siamese koning, dat bij vergissing bij een student in Ble- rick terecht kwam. Maar de vluchtige blik, welke de pers in de geschenken zaal heeft mogen werpen, heeft onweer staanbaar toch doen denken aan de schatkamer van Alibaba en de sprook jes van Duizend en een nacht. De Belgische Kamer van Volksverte genwoordigers schonk een kostbare zil veren schotel en de voorzitter van de hoge vergadering gaf een „Lfje in de winter" van Albert Saverijs, het pro vinciaal bestuur van Brabant offreer de een mantilla in Brusselse rozensteek- kant, een handwerk van onschatbare waarde. Van de Luxemburgse Vereni ging te Brussel kreeg het prinselijk paar een met keramiektegels belegde smeedijzeren salontafel, een schilderij van Maurice Bourdon en een collectie boeken. De stad Antwerpen had voor een maquette gezorgd van een 17de eeuwse Oostvaarder. Het Belgisch-Ita liaans comité voor een theetafel in ma honiehout, een tableau van Benjamin Cup (17de eeuw) en vierentwintig zil veren schotels. De Belgische adel schonk een compleet zilveren tafelser vies, kantwerk allerhande en een weel de van Val St.-Lambert kristal. Van ex-koning Ümberto van Italië, Prins Alberts oom, is een kostbaar 16de eeuws meesterwerk, een religieus tafe reel, onderweg naar Brussel. En ook de Nationale Unie van banketbakkers zorg de voor een onverwachte vriendelijke attentie: een boeket asters, lelies en meiklokjes, alles in suiker. Over de huwelijksplechtigheid zelf, die over twee dagen wordt voltrok ken, zijn intussen meer details be kend. De burgerlijke ceremonie heeft ln de Empirezaal plaats, de oudste van het Brusselse paleis. De zaal, die uit de 18de eeuw dateert, getransfor meerd werd door Napoleon en ver groot door Leopold II, heeft witte en gouden met spiegels bezette muren en een grote Empire-schouw. Op een Empire-tafel van wit marmer zal het register van de burgerlijke stand worden neergelegd. Alle bloemen, welke de zaal zullen sieren, worden uit de konmklijke serres te Laeken gesneden. In dit decor zal de heer Cooremans, de burgemeester van Brussel, geassisteerd door mejuf frouw Van den Heuvel, schepen van burgerlijke stand, het prinselijke paar in de echt verbinden. Nieuw ceremonieel Een honderdtal personen, onder wie de getuigen en de familieleden, de voorzitters van Kamer en Senaat, de eerste minister en de leden van de re gering, de ambassadeur van Italië, de vertegenwoordigers van de stad Brus sel en de koninklijke notaris, de heer Taymans, zullen daarbij aanwezig zijn. Wanneer de burgerlijke plechtigheid, die ongeveer een half uur zal duren, ge ëindigd is, zal de officiële stoet twin tig auto's in totaal zich naar de St. Goedelekerk begeven. Alleen de fami lieleden nemen in deze wagens plaats. Advertentie alle voormalige bezoekers zijn gaarne welkom en gast van het huis tot 12.30 uur. in de wereldhaven) ROTTERDAM is weer een aanwinst te registreren, waarop een ieder trots kan zijn. want een inrichting voor maat schappelijk verkeer met toveel mogelijkheden vindt men zelden, zeker niet in het hart van een wereld stad en met een zo unieke sfeer en een zo gedegen restaurant als het vernieuwde Telefoon (010) 13.23.00 Coolsingel hoek Meent Coolsingel 60 - Rotterdam dagelijks geopend van 20.30 tot 's nachts 4 uur zondags en dinsdags matinee DANS- EN SHOWORKEST (Internationaal Cabaretprogramm» wereldklasse in moderne dansicrobitiek humoristische parodieën voormalige soubrette Wiener Staatsoperette Wiener pikanterieën in zang en dans. i4t opening van de dancing des nam. 20.30 uur geschiedt door Het kerkelijk huweljjk wordt volgens het nieuwe, door Rome voorgeschreven ceremonieel voltrokken. De deken van Brussel, mgr. Boone, zal derhalve het prinselijk paar in het portaal van de kerk afwachten en voorafgegaan door het kruis en koorknapen zullen de prins en de prinses gearmd naar het altaar worden geleid. De bewering van sommi ge kranten, dat dit ceremonieel speci aal werd bedacht om prinses Liliane op een delicate manier aan de kant te laten, Is derhalve onjuist. Het wordt sedert enkele tfjd reeds ln de meeste kerken van België toegepast. Kardinaal van Roey zal het jonge paar toespreken en de huwelijkszegen schenken. De stille Mis, die erop volgt, zal door het koor van St.-Goedele wor den opgeluisterd. Achtereenvolgens zal het Immaculato Conceptio van mgr. van Nuffel, het vierstemmig Ave Maria van da Vittoria, het Agnus Dei van Reficieli en het Alleluja van Handel worden ten gehore gebracht. Na de kerkdienst rijdt de stoet, geëscorteerd door honderd manschappen van de ko ninklijke wacht te paard en in groot uniform met berenmuts naar Laeken terug. Daar eindigt de officiële plech tigheid. Vermelden wij terloops nog, dat twaalfduizend soldaten van de verschil lende wapens en tweeduizend politie agenten en gendarmes de haag zullen vormen langs het zeven kilometer lan- fe parcours tussen Brussel en Laeken, at de erewacht gevormd wordt door duizend jonge officieren van de krijgs scholen en dat de stad Brussel niet min der dan tweeduizend vlaggemasten heeft laten oprichten om de openbare pleinen en de grote lanen een feestelij ke aanblik te verlenen. Angstvallig bewaard geheim Het grote en tot dusver angstvallig bewaarde geheim is het bruidstoilet van Prinses Paola. Er is slechts bekend, dat het te Napels werd vervaardigd door de gerenommeerde modeontwerp ster Concettina Buonanno. De enkele kleine indiscreties, waaraan de werk meisjes van Signorina Concettina zich hebben schuldig gemaakt, volstaan van zelfsprekend niet om zich van het bruidstoilet een volledig beeld te vor men. Alleen weet men, dat het uit wit satijn is vervaardigd, dat de sleep on geveer vijf meter lang is, dat de rok 1.18 meter hoog is, dat de taille smal is en op de natuurlijke plaats ligt, dat de sluier uit Brusselse kant is vervaar digd en dat er voor het heie toilet niet minder dan twintig meter stof nodig waren. Hetzelfde modehuis uit Napels heeft voor de jonge bruid ook zeven jurken vervaardigd. Dat de kist, die een kostbaar thee servies bevatte, bedoeld als geschenk voor prins Albert van België en prinses Paola, in Blerick is terechtgekomen, is het gevolg geweest van het verwis selen van twee vrachtbrieven bij de KLM. De nummers van de vracht brieven, behorende respectievelijk bij de kist met het geschenk en een kist die een zending overhemden bevatte voor de heer Lamp in Blerick, waren bijna identiek. De kist met het theeservies is bezorgd bij de ambassade van Thailand in Den Haag, waarvoor zij bestemd was. In middels is ook de kist met overhemden aangekomen op het goede adres te Bleriek.... De nieuwe studio's van Radio Vati cana zijn gisteravond ingezegend en in gebruik genomen, aldus meldt het K.N.P. Zij waren vroeger gevestigd in de Vaticaanse tuinen op zulk een af stand van de St. Pieter, dat men met een auto naar boven gebracht moest worden. Thans hebben zij onderdak ge kregen in het voormalige museum van Patrianus aan het Plein van het H. Of ficie in Vaticaanstad. De inzegening geschiedde door kardi naal Ottaviani, de pro-secretaris van het H. Officie, in tegenwoordigheid van vele Vaticaanse en burgerlijke autori teiten. De voormalige Russische ambassa deur in Indië en Nepal, Panteleimon Ponomarenko, is benoemd tot Sovjet ambassadeur in Nederland. Zijn voor ganger, Stepan Kirsanof, is op een andere post benoemd. Naar het A.N.P. van de zijde van het ministe rie van buitenlandse zaken verneemt heeft de Nederlandse regering agré- ment verleend aan de benoeming van de heer Ponomarenko. Panteleimon Kondratiewitsj Ponoma renko is 56 jaar oud. Hij begon zijn poli tieke loopbaan bij de politieke leiding in het rode leger waar hij van 1932 tot 1935 werkte. Drie jaar later werd hij eerste secretaris van de communis tische partij van Wit-Rusland. Deze functie bekleedde hij tot de inval van de Duitsers in 1941. In de oorlog kreeg hij bekendheid als „stafchef van de par- tisanen" die de Duitse verbindingswe gen bestookten. Na de Duitse terugtocht werd Pono marenko premier van Wit-Rusland, welke functie hfj van 1944 tot 1950 be kleedde. Van 1948 tot de dood van Sta lin was hij lid van het secretariaat van het centrale partijcomité te Moskou. In de laatste jaren van Stalins bewind be heerde hij de portefeuille van bevoor rading. In het kabinet-Malenkof werd hij mi nister van cultuur en vervolgens eer ste partijsecretaris ln Kazachstan. Kort De Maastrichtse rechtbank heeft een dertigjarige meubelmaker uit Bensberg (Duitsland) veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens een reeks in braken, die de man in de loop van het vorig jaar in Zuid-Limburg heeft ge pleegd. De eis was vijf jaar. De dossiers maken melding van een kleine veertig gevallen. De meubelma ker was pas na een vrijheidsstraf van twee en een half jaar in Duitsland vrij gekomen, toen hij in Nederlands Lim burg zijn praktijken voortzette. In de dagvaarding waren hem slechts zes ge vallen van diefstal van geld en goede ren ten laste gelegd. In Heerlen en Bunde had hij auto's gestolen om er zich mee uit de voeten te maken. Prins Albert omhelst zijn bruid Paola bij haar aankomst in Brussel. (Van onze T.V.-redacteur) Gisteren op zijn verjaardag had Z.K. H. Prins Bernhard het goed gevonden geïnterviewd te worden voor de T.V. Het ging hierbij, wij zouden haast zeg gen uiteraard, om een telerecording. Maar vele tienduizenden Nederlanders zullen gisteravond ongetwijfeld hebben genoten van het vraaggesprek dat Herman Felderhof met de Prins had. Temeer omdat het toneel van dit joy euze gebeuren het Paleis Soestdijk was, met name de werkkamer van Z.K.H. en vooral het daarachter gelegen terras. Het werd een bijzonder aangenaam en vlot gesprek. En de Prins bewoog zich, bespied door de T.V.-camera's, met opvallend gemak en beminnelijke rust. Hij vertelde op charmante wijze over zijn goodwill-reizen o.m. zeggende dat die reizen „hard werken" beteken den en dat hij niettemin na zo'n reis de morele moed miste om vakantie te nemen. De Prins vertelde over het skiën van zijn dochters, over het be zoek dat Koningin Elizabeth en Prins Philip destijds aan Nederland hebben gebracht en over zijn geestdriftige lief de voor het besturen van vliegtuigen. En tussen de bedrijven van zijn cause rie door werden dan enkele filmfiitsen vertoond, o.m. van een door de Prins zelf gemaakt filmpje. Tenslotte zette de Prins zelf enkele grammofoonplaten op de draaitafel. Een allerplezierigst en inderdaad „nationaal programma" dus. President Soekarno van Indonesië is gisteren van zijn reis om de wereld in Djakarta teruggekeerd, aldus bericht AFP. Hij verklaarde bij aankomst, dat hij niet van plan is ais een dictator op te treden. Hij zal zich bij een be sluit over de kwestie van terugkeer tot de grondwet van 1945 uitsluitend baseren op de wensen van de meer derheid van het volk, aldus Soekarno. Aan de vooravond van zijn vertrek uit Indonesië, op 22 april, heeft de pre sident de Grondwetgevende Vergade ring gevraagd een terugkeer tot de re volutionaire grondwet goed te keuren, doch bij drie stemmingen in het par lement werd niet de vereiste meerder heid van twee derde behaald, zodat de kwestie nog niet is geregeld. na het aan het bewind komen van de regering-Boelganin werd hij in mei 1955 benoemd tot ambassadeur in Polen. Hij maakte deel uit van de Russische de legatie bij het Pools-Russische overleg te Moskou in november van het daar opvolgende jaar. In oktober 1957 werd Ponomarenko ambassadeur in Indië en Nepal. De Westduitse prof. Werner Heissen- berg heeft, sprekend op een maandag te IJndau begonnen 9-daags congres van Nobelprijswinnaars, meegedeeld dat veel van de tegenwerpingen op zijn „univer sele formule" thans ontzenuwd zijn. Blijven er nog argumenten te verwer ken, het op basis van zijn formule op gezet onderzoekingswerk is zó goed ge slaagd, dat voortzetting ervan thans geadviseerd kan worden. Prof. Heissenberg maakte drie jaar geleden een universele formule bekend waarmede alle natuurkundige wetten tot één eenvoudige vergelijking kunnen worden teruggebracht. Een jaar gele den heeft hi] zijn formule beredeneerd en in details gepubliceerd. Sindsdien is er over gesproken en geschreven. De critiek heeft tot dusver de overhand gehad en was vooral afkomstig uit de V.S. Neen, deze Tour-1959 bevalt mij tot nu toe in het geheel niet. Om te beginnen liet onze Charly Gaul zich in de tweede ronde al door een argeloze plaatselijke politieagent het bos in sturen, instede van naar de finish. En dat duidt niet op een vastberaden waakzaam heid van onze klipgeit; misschien eer der op die van de agent. Ik vind dat Charly op zijn tellen moet passen; en in ieder geval dient hij in zo'n Tour te weten waar hij héén moet. Wij, Ne derlanders, zijn op onze beurt dan wel bereid een ogenblik te vergeten waar hij vandaan komt. Maar als hij zo doorgaat belandt hij nog in het ravijn. U heeft er geen idee van hoe arg listig (Franse) politieagenten kunnen wezen. Voorts bevalt mij het incident met onze Bram Kool niet. Die jongen ver scheen in Namen met een dusdanig gehavende broek, dat hij niet van zijn fiets af durfde te komen. Ik héb het niet op zulke dingen. Wie zit Bram achter zijn broek? Ik weet het voor alsnog niet. maar ik zal het uitzoeken. In afwachting daarvan dient Kool ech ter een reservebroekje mee te nemen. Die knaap heeft zijn rust net zo goed nodig als ieder ander. Tenslotte moet ik de heer Gold- schmidt ernstig waarschuwen. Ik heb van onze sportredacteur bijzonder akelige dingen over hem gehoord. Hij schijnt successen van onze Piet, Bram en vooral van onze Daan in de weg te staan. Alleen opdat Charly rustiger kan rijden. Dat gaat niet langer. Onze jongens worden op die manier in een hoek gedrukt en de ene gele trui na de andere gaat dusdoende aan hun neus voorbij. Goldschmidt, luister eens, ik kan mij voorstellen dat je gepor teerd bent voor Gaul en zelfs voor De Gaulle, maar onze Nederlandse jongens zijn er ook nog. Onthou hun en ons de roem niet, of je krijgt met mij te maken. Ik wil nu niet direct tweedracht zaaien in onze Nelux-gelederen, maar ik moet hier toch wel vast de vraag opwerpen of het niet dienstig is dat minister Luns een demarche bij zijn Luxemburgse collega gaat onderne men. Per slot van rekening hoeven wij ons niet de kaas an het brood te laten eten. Laten wij waakzaam zijn. En in dit opzicht houdt de broek van Bram Kool een waarschuwing in. Advertentie In het negende deel van de serie „Vrijetijdsbesteding in Nederland" heeft het centraal bureau voor de sta tistiek de Invloed van de kerkelijke ge zindte op het ontspanningspatroon van de Nederlander onder de loep genomen. Uit deze publikatie, getiteld „Kerkelij ke gezindte en vrijetijdsbesteding" blijkt o.m. dat de rooms-katholieken een zekere voorkeur voor de „lichtere" recreatie-genres (zoals kaarten, biljar ten, dansen en bezoek aan sportwed strijden) hebben, terwijl bij hen het percentage lezers lager is dan bij ande re groeperingen. De cijfers omtrent de vrijetijdsbeste ding der gereformeerden laten de In vloed zien van enige reserve ten op zichte van bepaalde ontspanningsmoge lijkheden (bezoek aan bioscoop, toneel, cabaret en sportwedstrijden, kaarten, dansen en biljarten), een zekere intel lectuele inslag (hoogste percentages voor lezen, verenigingslidmaatschap en schaken), en voorts een hoge mate van belangstelling voor religieuze zaken (o.a. verhoudingsgewijs hoge cijfers voor kennisname van godsdienstige lec tuur, lidmaatschap van godsdienstige verenigingen, en dergelijke). De Nederlands-hervormden wijken slechts weinig af van het „gemiddeld" patroon van de gehele Nederlandse be volking, wat betreft hun vrijetijdsbeste ding. Binnen de diverse kerkelijke ge zindten zijn aanzienlijke verschillen waar te nemen tussen kerkgangers en niet-kerkgangers. In vele maar lang niet in alle opzichten liggen de cij fers voor de niet-kerkgangers in een be paalde gezindte ongeveer halverwege tussen die van de kerkgangers en die van de onkerkelijken. Zo zijn bijvoor beeld de niet-kerkgangers veel minder dan de kerkgangers lid van confessione le organisaties, maar toch zijn zij altijd nog in meerdere mate lid van zulke confessionele organisaties dan onkerke lijken. Opvallend is dat niet-kerkgangers minder aan het verenigingsleven deel- Het Sn Groningen thuishorende 330 ton metende kustvaartuig Gronitas heeft maandagmiddag een langs het Eemskanaal opgestelde heistelling omvergevaren, toen de mast van het schip de over het kanaal gespannen staaldraden van de heistelling deed afknappen. Aan het werk met de hei stelling is een schade van naar schat ting 30.000,. veroorzaakt. De werk zaamheden zijn vermoedelijk drie weken gestagneerd. De 25 meter hoge stalen masten vie len boven op een stoommachine van de heistelling en daarna op de grond. De heistelling, de stoomketel, geleiders en een deel van de juist gereed gekomen beschoeiing werden deerlijk gehavend. De stelling was verzekerd. De heer J. Johannes, wonende te Muntendam, werkzaam bij de aanleg van de nieuwe werken, zag kans op het laatste moment weg te hollen. Hij werd nog getroffen door een vallende staal draad, waardoor hij kwam te vallen. Juist op dat moment viel op nauwelijks een halve meter afstand van hem de stalen mast op de grond. De andere, bij dit werk betrokken werklieden waren tijdens dit ongeval juist aan het schaf ten in een op enige afstand van het werk staande keet. nemen dan kerkgangers. Verder blijkt, dat met betrekking tot sommige vormen van vrijetijdsbesteding onder de niet- kerkgangers de vrouwen meer aan de tradities van een kerkelijke gezindte gebonden zijn dan de mannen. Enige uitzonderingen daargelaten zijn de in- ter-confessionele verschillen in vrije tijdsbesteding in diverse leeftijdsgroe pen en sociale milieus van ongeveer de zelfde orde van grootte. Wat de „binding" aan de eigen confessionele richting aangaat, deze is voor het lezen van dagbladen, boe ken en radioprogrammabladen en de deelname aan het verenigingsleven het sterkst bij rooms-katholieken en gereformeerden, het zwakst bij her vormden. Opmerkelijk is dat deze „binding" aan de eigen confessie het minst naar voren komt bij leidinggevenden en wel- gestelden, doch zeer sterk is bij boe ren en landarbeiders, terwijl de mid denstanders en arbeiders in dit opzicht een tussenpositie innemen. (Van onze Haagse redactie) Het ontwerp voor een Algemene Wet inzake de douane en de accijnzen, dat over het algemeen in de Tweede Ka mer goed is ontvangen, heeft daar de vraag doen rijzen of niet te veel be voegdheden aan de Minister van Finan ciën worden gedelegeerd. Van verschil lende zijden is tegen deze delegatiebe palingen in het Voorlopig Verslag be zwaar gemaakt. Een belangrijk deel van de Commissie, die de openbare behande ling van het ontwerp voorbereidt, is van mening dat gezocht moet worden naar ,een methode om met handhaving van 'de op zichzelf wenselijke delegatiemo gelijkheden de controle van de Staten Generaal meer effectief te maken. Voor gesteld wordt om het eveneens bij de heffing van Omzetbelasting gevolgde systeem van wettelijke goedkeuring achteraf, ook op de regeling van in voerrechten en accijnzen toe te passen. Een vliegtuig van een Limburgs luchtreclamebedrijj schreef zaterdag een ongewone yM&JÊÊta., ,.'w slagzin in de lucht. Boven het vliegveld Zuid-Limburg stond namelijk in royale lettert „Bra- p r^SÊBBSKB^Ê vo Marcel" te lezen. Deze origi- WW nele hulde was bedoeld voor de vliegende bouwmaterialenhan- sP delaar Marcel Smeets uit Maas- «K tricht, die een experimentele solo-vlucht van meer dan 2500 mijl van Tel Aviv naar Beek tot een goed einde had gebracht. Drie weken geleden reisde de Limburgse sportvlieger naar Tel Aviv om een Fokker-toestel te kopen van de Bedek-Aircraft Maatschappij voor zijn lucht- reclamebedrijf. De nieuwste aanwinst wilde hij persoonlijk naar Nederland vliegen. Tal van jMp Israëliërs vonden dit een groot waagstuk. De Hollander moest I ïfHH wel waanzinnig zijn, om met een Fokker-toestelletje helemaal naar Beek te vliegen. Het vlieg- tuigje was wel goed voor korte rondvluchten, maar toch niet HH? voor een grote luchtreis. Mar- cel Smeets hoorde al deze be denkingen rustig aan, maar liet Mornol Srnpptc zich door niemand en niets van ITXcllLCA DlUCClo de wijs brengen. Tijdens de oefenvluchten maakte de Fokker PH-Sik, op hem zo'n goede indruk, dat hij de solovlucht best durfde ondernemen. Het moest al heel raar lopen, wanneer het hem onderweg in de steek zou laten Voor het geval dit onverhoeds toch mocht gebeuren, nam de vlieger als bagage een parachute, een zwemvest en een rubberbootje mee. Noch het zwemvest, noch de rubberboot en al evenmin de parachute zijn aan de solovlucht van zes dagen te pos gekomen. De Fokker beschaamde het ver trouwen van zijn nieuwe eigenaar niet. Vol trots kon Marcel Smeets de jongste aanwinst van zijn bedrijf op het vliegveld aan de grond zetten Daar wachtte hem een grootse huldiging van zijn vele vrienden, die de populaire vlieger kwamen gelukwensen. Met de succesvolle solovlucht bewees Smeets opnieuw een koene luchtvaarder te zijn. De vliegerij is eer. hobby, die de 41-jarige directeur van de Maastrichtse bouwmaterialenhandel Smeets nu reeds vijf jaar intensief beoefent, ln 1954 maakte hij een rond- vluchtje boven het vliegveld Zuid-Limburg, hem aangeboden door een bevriende sportvlieger. Marcel Smeets kreeg de smaak zodanig te pakken dat hij onmiddellijk vlieglessen ging nemen, ln korte tijd behaalde hij hel sportbrevet, het zweefbrevet en tenslotte nog het brevet B 3. Ook volgde hij de parachutistenopleiding btj de kortgeleden omgekomen instructeur Janus Plaizier. Om de kosten van zijn dure liefhebberij enigszins te dekken, stichtte Marcel Smeets een luchtreclamebedrijf, dat tevens rondvluchten boven Zuid-Limburg organiseert. Onlangs is er nog een derde bedrijf bijgekomen; samen met de Maastrichtse fotograaf Mathieu Fonteijn heeft hij nog een maatschappij opgericht, die zich de vervaardiging van lucht foto's ten doel stelt. Bij dit alles zal de Fokker hem stellig goede diensten gaan bewijzen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3