Oostduits protest tegen verkiezing in Berlijn Vandaag wordt opvolger van president Heuss gekozen Vrijere loonvorming is een bedenkelijk avontuur Havenmond bij IJmuiden wordt vergroot Acht jaar geëist voor overval in Amsterdam-Noord Pas Hl I Vóór geleide loonpolitiek Zware straf voor misplaatste grap Bejaarde magazijnmeester met ijzeren voorwerp bloedend verwond Vrouwelijke rebellen op mm Celebes jMsê Soekarno voert bij decreet grondwet van 45 weer in voor weer Juni droog en zonnig Overstroming vaagt dorp weg Vliegramp boven Japanse stad liet weer OUD-STAATSSECRETARIS VAN RHIJN VERLENGSTUKKEN AAJN DE PIEREN Scheveningse pier Rijksgoedkeuring komt MORRIS éefore you êuy! In Columbia Achttien doden WOENSDAG 1 JULI 1959 o» 83sfe JAARGANG No. 30252 TOUR DE QUAY „Laat hem niet ontsnappen" KONINGIN EN PRINS NAAR DEN HELDER Nasution kondigt aan: F: Suède damesjasjes in kleuren Vrij veel bewolking Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze correspondent in Bonn) WEST-BERLIJN, hedenmorgen. Oost-Duitsland heeft in nota's aan de Westelijke mogendheden „zeer scherp geprotesteerd" tegen het houden van de Westduitse presidentsverkiezingen in West-Berlijn. In de nota's, die via het Tsjechoslowaakse gezantschap aan de Westelijke diplomatieke missies zijn overhandigd, wordt gezegd dat het hou den van de verkiezing aantoont dat West-Duitsland met behulp van West- Berlijn poogt „de politiek van uitdagin gen jegens de Duitse Democratische Republiek en andere Europese staten voort te zetten". „De Initiatiefnemers van deze politiek zullen de volledige verantwoordelijkheid moeten dragen voor de gevolgen daarvan", aldus de nota's. Aan de vooravond van de verkiezing van de nieuwe Westduitse president als opvolger van prof. Theodor Heuss, die in september na een ambtstermijn van tien jaren zal aftreden, heerst in de „heimelijke hoofdstad" Berlijn nog steeds onzekerheid over de rol, die de Deutsche Partei zal spelen. Naar men zich herinnert, heeft op een partijcon gres, dat het afgelopen weekeinde in Bremen werd gehouden, het hoofdbe stuur van de Deutsche Partei haar 21 kiesmannen in het college van 1.038, dat vandaag in de Silezië-hal van het jaar beurscomplex onder de „Funkturm" in Berlijn bijeenkomt, aanbevolen op geen van de drie presidentskandidaten (dr. Lübke voor de C.D.U.-C.S.U., prof. Carlo Schmid voor de S.P.D. en dr. Max Becker voor de Vrije Democratische Partij) te stemmen. Ondanks het feit, dat de Deutsche Partei sinds 1949 te zamen met de C.D.U.-C.S.U. de regering van West-Duitsland heeft gevormd, verklaarde de partij de C.D.U.-C.S.U.- kandidaat dr. Lübke een voor haar on acceptabele figuur. De politiek, die dr. Lübke als minister van landbouw, voed selvoorziening en boswezen heeft ge voerd en die vooral was gericht op de verbetering der existentie van de klei nere boeren, strookte niet met de be langen der grote hereboeren uit Nedersaksen, in welke deelstaat de Deutsche Partei haar grootste macht be zit Belangrijk is dat het hoofdbestuur van de Deutsche Partei haar 21 kies mannen geen afwijzende instructie, doch ffiu &n aanbeveling hoop" men nu maar, dat toch MS «n aantal kiesmannen van de Deutsche Partei in de geheime zitting zich niet aan de aanbeveling van het partij be stuur zullen houden en toch op ar. Lübke zullen stemmen. Wanneer dat niet het geval is, is het n.l. uitgesloten dat dr. Lübke reeds bij de eerste stem ming tot Westduitslands tweede na-oor- logse president de vijfde president sinds Duitsland in 1919 een republiek werd zal worden gekozen. De Deutsche Partei zit dus op de wip. Toch hebben haar 21 kiesmannen niet zulk een hefkracht, als men op grond van het feit dat de C.D.U.-C.S.U. voor de absolute meerderheid van 520 stem men er met 517 dus drie tekortkomt, wel geneigd zou zijn te geloven. Wan neer de Deutsche Partei zou willen trachten om in een koehandel achter de coulissen haar drie stemmen te verko pen door b.v. voor zich het landbouw- ministerie op te eisen, komt zij van een koude Berlijnse kermis thuis. De Deut sche Partei beweegt zich zeer dicht aan de rand van de gevaarlijke vijfprocents- clausule in de Westduitse kieswet. Deze bepaalt, dat een partij, die geen vijf procent der uitgebrachte stemmen op zich verzamelt, geen zetel in de Bonds dag krijgt. Al haar stemmen zouden verloren kunnen gaan. Alleen de mach tige C.D.U.-C.S.U. zal in 1961 de Deut sche Partei door het afstaan van enkele zekere kieskringen kunnen helpen haar bestaan als nationale politieke partij te rekken en het C.D.U.-C.S.U.-hoofdbe- stuur zal zeker niet nalaten de mannen van de Deutsche Partei dit onder ogen te houden. De Deutsche Partei heeft in 1961 dus de C.D.U.-C.S.U. net zo hard nodig als de C.D.U.-C.S.U. de Deutsche Partei vandaag in de Silezië-hal. Het is niet onmogelijk, dat de ene hand de andere zal schoon wassen en dat dus toch nog dr. Lübke van de C.D.U. bij de eerste stemming de slotheer zal wor den van „Schlosz Bellevue" in West- Berlijn, dat voortaan de Westduitse bondspresident als Berlijnse residentie zal dienen. De ruim duizend kiesmannen zijn zon der noemenswaardige hindernissen in Berlijn aangekomen. De stoormanoeu- vres der Oostduitse autoriteiten, aan de zonengrens tussen West-Duitsland en de Oostzone, richtten zich voornamelijk op de vrachtwagens, die sinds maandag middag opvallend langzaam worden af gehandeld zodat zich lange queus van wachtende vrachtauto's aan de grens posten vormden. Het Hof van Beroep in Parijs heeft gisteren een zekere Claude Figus bij verstek veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf en een boete van 50.000 franc wegens grafschennis, aldus meldt Ar f. De man, die niet verschenen was had geprobeerd een ei te bakken boven de vlam van het monument- van de on bekende soldaat bij de Are de Triomphe in Parijs. In de tuin van het Orangerie-kasleel in West-Berlijn is gisteren een recevtie gehouden voor de leden van de Duitse Bondsdag, die vandaag een nieuwe V°°T West-Duitsland kiezen. De foto toont bondskanselier Adenauer die klinkt met de minister van landbouw, dr. Heinrich Lübke, die een goede kans maakt president te worden. (Van onze verslaggever) Acht jaar gevangenisstraf is dinsdag middag geëist tegen een veertigjarige Amsterdamse keukenknecht, die ervan wordt verdacht 2 december een over val te hebben gepleegd op de 74-jarige magazijnbediende. J- H. Smit in het kantoortje van diens magazijn aan de Wilgenweg te Amsterdam-noord, waar bij de heer Smit met een ijzeren voor werp op het hoofd werd geslagen en bloedend verwond. Omdat toevallig twee mannen aan de deur kwamen tij dens de overval, ging de overvaller er van door zonder geld te nebben be machtigd. De overvaller had de heer Smit toe geroepen: „Geld moet ik hebben. Maar de heer Smit verweerde zich hef tig en wist het ijzeren voorwerp - waarschijnlijk een Engelse sleutel - aan de overvaller te ontrukken die hem daarop met een sjaal trachtte te wurgen. Juist op dat moment kwamen twee mannen aan de buitendeur om een kast af te leveren. Ze belden aan m Deze J oio. welke juist is vrijgegeven door een vertegenwoordiger van de Indo nesische rebellen, toont leden van de vrouwelijke rebellen-brigade tijdens een exercitie bij hun kazerne ergens op noord-Celebes. De meisjes staan onder commando van luitenant-kolonel Jan Timboeleng. en hoorden ondertussen het lawaai van onlnge.Vle(ït;- 6 heer Smit wist de deur vbfJhttf „rygen waarop de overvaller OnHsnV ,verdween in de duisternis. Srrdt verwondingen is de heer hïï Te?Öe-avond naar een café aan s-Se-pIeln te Amsterdam gegaan, van zifn di?d ter gelegenheid vlak daaron T h--anA dienstjubiieum. de daarhii hJh1 ecbter zijn baan en kwijtgeraakt. behorende dienstwoning Hö herkende op de zitting de keuken- Swf o'eJ aJs de dader van de over val. Ook de twee mannen, die juist op het moment van de overval hadden aan. gebeld, herkenden verdachte niet En verdachte zelf ontkende met grote ste" SI Tt\de overval zou hebben gepleegd. Ik ben in geen jaren aan de overzijde van het IJ geweest" zo luidde zijn verweer. De officier van justitie had echter een tjscoventer als getuige ongeroenen die vertelde dat bij die avond vlrdachtê thuis had ontvangen. Verdachte zou toen gezegd hebben: „Ik heb er een neergeslagen, ik had geld nodig". Ver dachte zou een met bloed besmeurde broek aan hebben gehad én aan zijn handen zou bloed hebben gezeten. Ver dachte zou thuis bij de tjscoventer zich hebben verkleed en een nieuw overhemd hebben aangetrokken, dat hij van de Üscoventer had gekregen. Dit overhemd is later in beslag genomen en de vrouw van de (jscoventer herkende het over hemd ter zitting van de rechtbank als dat van haar man. Een andere iiscoventer, ter wille van wie de zitting de vorige week was uit gesteld en naar wie toen tevergeef: een politiewagen had gesppurd nu ook als getuige gehoord maar niets positiefs verklaren. De officiei van justitie wees op het lange straf blad van de verdachte, over wie een zeer ongunstig rapport is uitgebracht. „Het is een toeval dat do bejaarde magazijnmeester nog leeft", aldus de officier van justitie. „Het schijnt te genwoordig de gewoonste zaak van de wereld te zijn iemand neer te slaan om aan geld te komen. Verdachte is een gevaar voor de maatschappij. De officier eiste daarop acht jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering. De verdediger pleitte vrijspraak en vroeg de onmiddellijke invrijheidstel ling. maar dit wees de rechtbank af. Uitspraak 10 juli. Na jaren van diepgaande studie na deren de plannen van de Rijkswater staat tot vergroting van de havenmond bq IJmuiden, een levensbelang voor Amsterdam, hun voltooiing. Het is thans wel zeker, dat de oude pieren zullen worden gehandhaafd, maar dat daarop verlengstukken zullen worden geënt, die de haveningang verder in zee bren gen en tevens ongeveer honderd meter breder zullen maken. In IJmuiden zijn voor dit project, dat naar schatting een uitgave van tachtig miljoen gulden zal vergen, uitgebreide proeven omtrent stromingen en slibaanvoer genomen. In het openluchtiaboratorium te Voorst heeft men allerlei schaalmodellen van mogelijke pjerwijzigingen beproefd irlen schat dat de werkzaamheden, zonder tegenslagen, vijf a zes jaar in beslag zullen nemen. De beide pieren, die thans 1500 meter ver in zee reiken, zullen worden ver lengd tot ongeveer 2100 meter. Op de Noordpier zal, ongeveer ter hoogte van de bocht m deze pier, een nieuw recht stuk worden geënt. - in de Zuidpier komt, iets voor de bocht, een nieuw recht stuk pier in zuidwestelijke rich ting, waarna deze zich ombuigt en ver der evenwijdig aan de bestaande pier zal worden doorgetrokken. Op deze wij ze ontstaat aan de zuidpier een bekro ning van een soort schild, dat vooral bedoeld is tegen de stromingen en te gen het slib. De arm aan de zuidpier zal iets langer worden dan die van de noordpier, waardoor de huidige haven ingang van 260 meter zal worden ver groot tot ongeveer 350 meter. Bij de bouw verwacht men niet de zelfde moeilijkheden te ondervinden als destijds omstreeks 1870 de Engelse inge nieur Sir John Hawkshaw ontmoette, die de IJmuider pieren voor het toen pas gegraven Noordzeekanaal maakte naar het model van de pieren bij Dover. Tijdens de aanleg werden toen telkens grote stukken door stormen weggesla gen. Hij bouwde toen de pieren met een grote houten kraan, die op het einde van de pier stond en met het vorderen van het werk steeds verder in zee kwam te staan. Vermoedelijk zal men wel dezelfde werkwijze volgen als rond 1870. Er is althans weinig kans op, dat men bij de aanleg van de nieuwe stukken aan de pieren gebruik zal maken van caissons. Eerst gaat men in zee een dam storten en daarop zullen dan de nieuwe armen worden gebouwd. Onderzoekingen van de zeebodem ter plaatse hebben al uit gewezen, dat de natuurlijke omstandig heden voor deze werkwijze gunstig zijn. Ko..ingin Juliana en prins Bernhard zullen zondag in Den Helder een deel van het feestprogramma bijwonen van de koninklijke marine jachtclub, die die dag haar zestigjarig bestaan viert. De berg der vrijere loonvorming heeft een muisje en nog wel een gevaarlijk muisje gebaard. Het in de regerings nota voorgestelde systeem geeft slechts een beperkte vrijheid. Het vraagt voor een goede doorvoering een sterk over heidsingrijpen en het brengt bij misluk king vrijwel zeker opnieuw een beste dingsbeperking en werkloosheid. Aldus de conclusie van de oud-staatssecreta ris van sociale zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, in een dinsdagavond voor leden van de afdeling Veldhoven (N.-Br.) van de Partq van de Arbeid gehouden re de. De heer van Rhijn ontraadt daarom het z.i. bedenkelijke avontuur van een vrijere loonvorming en hij zou gehand haafd willen zien „de beproefde metho de van de geleide loonpolitiek die ons na de oorlog telkens meer welvaart heeft gebracht". De oud-staatssecretaris van sociale za ken acht het van belang dat de rege ring in haar nota een uiteenzetting heeft gegeven van een systeem van vrijere loonvorming, maar daardoor komen naar zijn inzicht daartegen bestaande bezwaren te duidelijker uit. De erva ring heeft geleerd, zo zei de heer van Rhjjn verder o.m., dat een poging tot vrijere loonpolitiek in 1956 geen succes is geweest. Als oorzaak wordt veelal genoemd de destijds bestaande spanning op de arbeidsmarkt. Maar die spannin gen beginnen zich thans in toenemende mate te doen gelden. Voorts wordt als fout van 1956 genoemd het vermelden van een richtlijncijfer van maximaal zes procent. Het is evenwel voor het voor komen van overbesteding en het berei ken van coördinatie hetgeen de re gering in haar nota z.i. terecht wenst onvermijdelijk dat een richtlijncijfer be kend wordt, aldus mr. dr. van Rhijn. Ongunstig perspectief Voor het welslagen van het huidige plan der vrijere loonvorming biedt een en ander naar de mening van de heer van Rhijn derhalve een ongunstig per spectief. Ongunstig werkt z.i. ook het feit dat de nota op de vrijere loonvor ming een hypotheek heeft gelegd, door reeds per 1 januari een huurverhoging van twintig procent en een afschaffing van de melksubsidie aan te kondigen. Voor het doorvoeren hiervan zullen een loonsverhoging van 2,5 procent (maar met een minimum van 3.50 4,-) en een verhoging van de premie der kinderbijslag met een procent nodig zijn. Voorts moet dan nog de huurtoe- slag 1937 van ruim 1,5 procent in de lo nen worden verdisconteerd. Door deze maatregelen wordt een zeer groot deel der beschikbare ruimte gereserveerd voor de compensatie der huurverho ging en melksubsidie, zonder dat hier door voor de arbeider enige reële ver betering ontstaat, terwijl de opheffing der bestedingsbeperking vooral voor de „minimumlijders" wordt teruggedron gen, aldus de heer van Rhijn. De vrijere loonvorming van de rege ls uit- rgeefs J werd I r kor f Vaticaanstad Paus Joannes XXIII heeft gisteren een symbolische gift van 4.000 gulden ter beschikking ge steld van de wereldgezondheidsorgani satie voor zijn campagne ter uitroeiing van de malaria. (UPI). De stafchef van het Indonesische leger, luitenant-generaal Nasution, heeft van daag medegedeeld dat president Soe karno een dezer dagen waarschijnlijk bij decreet de grondwet van 1945 op nieuw in werking zal doen stell-n De nresident zal zich daarbij aan het hoofd 'tellen van een presidentieel kabinet ïaar het Amerikaanse voorbeeld, aldus verklaarde Nasution volgens UPI. De Indonesische stafchef deelde op een persconferentie van correspondenten van westerse persbureaus mede, dat het optreden van de president binnen en kele dagen te verwachten is. Hij ver klaarde evenwel niet te kunnen zeg gen welke procedure gevolgd zal kun nen worden bij het wede. in werking stellen van de oude grondwet, „daar ik geen rechtskundige ben" „Maar bin nen enkele dagen zuilen wij een nieuwe grondwet .ïebben en ik denk dat de president haar bij decreet zal doen af kondigen'aldus Nasution. „De grond wet van 1945 zal ons een betere kans geven een sterke en stabiele regering op te richten" zo verklaarde hij. President Soekarna zal „in het vol gende kabinet" tegelijk hoofd van de staat en leider van de regering zijn, zo deelde Nasution volgens Reuter mede Hij zei. dat de constitutionele positie van de Indonesische president van de- zeiide aard zal zijn als van de Verenigde Staten en de Verenigde Arabische Re publiek. ringsnota brengt in wezen slechts een schim van vrijheid, aldus spreker. De loonsverhogingen worden immers aan tal van beperkingen gebonden, o.a. be taling der loonsverhoging uit de ar- beidsproduktiviteit; geen prijsverhogin gen; geen loonsverhogingen die te veel uitschieten: achterstand is geen toe laatbaar argument voor loonsverho ging, enz. Naar de mening van de heer van Rhijn zullen de arbeidersleiders in ve le gevallen hier in een moeilijke posi tie geraken. Hij vroeg zich af hoe zij b.v. wanneer de werkgevers menen dat de arbeidsproduktiviteit geen loonsverhoging toestaat, het tegen deel kunnen aantonen. De arbeiders leiders missen de daarvoor nodige ge gevens. Er zal hieruit, naar de me ning van de heer van Rhijn, gemak kelijk een bron van arbeidsconflicten voortvloeien welke nadelig is voor de produktiviteit. Gevaar voor overbesteding In tegenstelling met het program van deze regering betekent het overwe gen van een wettelijke regeling van het minimumloon ook een belangrijke uit breiding van de taak van de overheid. Van te hoog vastgestelde minimumlo nen zal een opstuwende werking op de lonen van hogere groepen uitgaan, met het gevaar van een nieuwe overbeste ding en werkloosheid. De minimumlo nen Zullen gedifferentieerd moeten ziin. hetgeen een groot apparaat vraagt. Een halve eeuw geleden, zo bracht mr. dr. van Rhijn in herinnering, was het stel sel van wettelijke minimumlonen in trek, o.a. voor verbetering van de ar beidsvoorwaarden in de z.g. seating- industries". Het lijkt meer een ana chronisme dat de regering thans over weegt dit systeem in onze normale loonvorming in te bouwen. Dezer dagen zal de rijksgoedkeuring worden verleeijd voor de bouw van de pier in Scheveningen, zodat in septem ber met de uitvoering van het werk kan worden begonnen. Dit heeft de mi nister van Volkshuisvesting en bouw nijverheid, mr. J. van Aartsen, heden aan de n.v. exploitatie maatschappij Scheveningen medegedeeld. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mee: De afgelopen maand juni moet tot de droge maanden worden gerekend ofschoon het de laatste vjjf dagen vrjj veel heeft geregend. In het noordoos ten van het land was juni evenwel natter dan normaal. Daar hebben de laatste vijf dagen nog omstreeks 50 mm regen gebracht zodat in Gronin gen in totaal in de gehele maand 77 mm is gevallen tegen 53 mm nor maal. Het droogst was het in Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland, Noord-Brabant en in het grootste deel van Limburg. Over het algemeen is evenwel ook daar juni 1949 droger geweest. Het aantal uren z. ineschtjn was in De Bilt groter dan tot dusver in deze eeuw ooit in juni was geregistreerd. Het bedroeg 301 tegen 218 normaal. De zon scheen nog 29 uren meer dan in juni 1940, de maand die tot nu toe de zonnigste juni was geweest. De temperatuur was gemiddeld een wei nig boven normaal. In De Bilt kwa men zeven (normaal vijf) zomerse da gen voor, maar ook kwam het daar in drie nachten dicht bij de grond nog tot lichte vorst. Advertentie BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM.IEL 223596 Overal langs de grenzen van Saarland bereidt men zich voor op „X dag", de dag, waarop de economische eenwording van Saarland en West-Duitsland een feit wordt. De bijgaande foto werd gemaakt op de Frans-Saarlandse grens, op de weg van Metz naar Saarbrücken, waar bij de grenspost door werklieden reeds een slagboom van het Duitse type wordt geplaatst. De wankels in Saarland geven hun klanten het advies om bijv. radio- en televisietoestellen nu te bestellen. De aflevering geschiedt dan op „X-dag", tegen de veel lagere Duitse prijzen. De gehele bevolking van het Colum- biaanse dorpje Junta, geschat op 150 mensen, is gisteren omgekomen tenge volge van een overstroming van de ri vier de Combeima. De nensen werden vroeg in de morgen door het woest stro mende water in hun slaap verrast. Ook ai het vee kwam om. Van hei dorpje met zijn armoedige huizen bleef niets over dan wat ruïnestukken, aldus meldt UPI. Pas in de loop van de middag be merkte men in de stad Ibague, ruim tien kilometer van Junta gelegen, iets van de ramp, die in de onmidde":ike omge ving had plaatsgehad. Toen pas begon het reddingswerk, waarbij helikopters werden ingeschakeld. Tot nu toe zijn honderd lijken gevonden. Vijftig perso nen worden nog vermist, zo meldt AFP. Wrakstukken van een straalvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht, dat gisteren in de lucht uit elkaar sprong, zijn neergekomen op dertig huizen en een volle eetzaal van een school in de stad Isjikawa op het Japanse eiland Okinawa, aldus bericht Reuter. Acht tien mensen werden gedood en 81 ge wond. Generaal Burns, commandant van de Vijfde Amerikaanse luchtvloot, heeft zich naar de plaats van het on geluk begeven om persoonlijk een on derzoek in te stellen. De piloot van het toestel, een super Sabre straaljager, heeft getracht de stad te ontwijken, maar is daarin niet geslaagd. Even voordat het toestel ex plodeerde, heeft hij het met zijn schiet stoel verlaten. Hij is ongedeerd. In de eetzaal van de school bevon den zich bijna honderd kinderen toen het ongeluk gebeurde. Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zachter weer met vrij veel bewol king en aanvankelijk hier en daar wat lichte regen, maar morgen over dag op de meeste plaatsen droog. Matige, in het noorden van het land vrij krachtige wind tussen west en zuidwest Zon: 4.24-21.03. Maan: 2.14-17.34. warmer Ook morgen tijdelijk nog vrij veel bewolking met wat lichte motregen. La ter droog met enkele opklaringen Temp. ongeveer 18 gr. C. in de middag. Matige wind uit zuidwestelijke rienting. zee water 16 gr. Vooruitzichten: strandweer en droog. Station Den Helder Ypenburg VTissingen Eeide De Bilt Twente Eindhoven 'd -Lin» Stockholm Oslo Kopen- Londen Amstf Brussel Parijs Nice r i li n Frank ton MÜnehen Zürlch Weer i max min neersl temp temp afgel 24 uur geheel bew. 15 14 3 regen 15 14 0.6 zwaar bew. 16 14 1 regen 18 14 4 geheel bew. 14 14 3 geheel bew. 16 14 5 regen 1» 13 3 motregen 18 12 4 half bew. 14 12 0 onbewolkt 22 12 0 ;waar bew. 21 15 0 ?eheeJ bew. 20 11 0 ïeheel bew. 15 14 6 geheel bew. 18 12 1 licht bew. 21 12 5 onbewolkt 25 15 2 zwaar bew. 21 13 0 zwaar bew. 19 14 3 regen 15 10 7 regen bul 15 10 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1