Majoor Koopmann contra Kamercommissie-Koersen Allerlei tussenpersonen speel den een rol Kozlov niet welkom in Detroit Burgemeester Miriani zal Sovjet-leider negeren Hongaar Papp veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenis Vragen over postcensuur in Nieuw-Guinea Onpartijdig onderzoek gevraagd VLAMMENZEE OP KANAAL IN FRANSE STAD SETE Ruim 33.000 inwoners zijn aan een groot gevaar ontsnapt „LICHTVAARDIG OORDEEL" teram Dijk naar Marken 10 juli open Lockheed Elektra voor K.L.M. I Schots huwelijk op de helling? Wegens het in gevaar brengen van het leven van anderen Ernstige val van trapeze-artiest Schip plotseling gezonken Benzine stroomt uit tankboot Verwey schildert Van Dalsum 5% in metaal industrie Klachten werden niet behandeld Zonnig Herstel van het zomerweer Het weer in Europa Niet allemaal tegelijk... Schietpartij in legatie te Bern Dertig miljoen dollar schade in Pentagon Bij première van Krone in Haarlem Schipper op het nip pertje gered MARIE KOENEN ERNSTIG ZIEK Mr. J. Jolles president directeur van ANP ZATERDAG 4 JULI 1959 - 83sfe JAARGANG No. 30255 Aan zee ïWe Bilt Twente grtfburg ftankfort Ziehen S^rich Veneve Wenen S0rne Van verbrande documenten bestaan duplicaten Opvolger van H. J. J. v. d. Pol BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM lelefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, teief. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze Haagse redactie) ■Majoor Koopmann heeft zich in een nota aan de Tweede Kamer ver eerd tegen de conclusies waartoe °e Kamercommissie-Koersen bij haar onderzoek naar het militair aankoop- .A'o'd in Engeland is gekomen. De i' nioor werd, zoals bekend, in eerste 'stantie door de krijgsraad wegens weerde malversaties veroordeeld r„Xr later door het hoog militair ge- ontshof vrijgesproken. niajoor verwijt de commissie dat z,i op vele punten geen gebruik heeft k' maakt van de gegevens die voor een Juiste beoordeling nodig waren, en dat ook hemzelf niet in de gelegenheid Peft gesteld daarover een verklaring a' te leggen. De commissie is daardoor i°t een lichtvaardig oordeel gekomen, *o stelt hij. Verder zegt hij dat hij bij z'in onderhandelingen met firma's heeft getracht de voor het leger benodigde koederen zo goedkoop mogelijk te krij sen, maar dat hij in zijn pogingen ver schillende malen werd gedwarsboomd door andere functionarissen van het D-M.L. en van het ministerie van Oor- log. Zoals men zich zal herinneren is de commissie-Koersen in haar rapport m "et bijzonder ingegaan op twee geval len, waarin duidelijk van een verkeerd kankoopbeleid sprake zou zijn geweest, t-w. de orders voor kooktoestellen en Voor piat (anti-tankwapen) onderde len. Verder spreekt de commissie over de persoonlijke verhouding tussen de majoor en de heer v.B, die naast zijn contract als agent van het ministerie bok zakelijke belangen had bij verschil lende leveranties. Van de kooktoestellenaffaire zegt de majoor dat hij getracht heeft het fei telijke monopolie van de Engelse le verancier te breken door contact op Te nemen met een onderleverancier deze firma en door te schermen •Duit niet.. bestaande Concurrentie van Ml, ,e zÜde (een leugentje om best- k°lónBiet de majoor in zijn nota). Een ter tui,Aan het D.M.L. zou hier ech- aau de gekomen, o.a. door erancier voortijdig toe te i^ertentie Verwachting tot zondagavond opgemaakt te 11.15 uur) b,?u°5' zonnig en warm weer. Van- mist »!rem®k wmd en hier en daar mnti' 'orgen overdag zwakke tot 'ge wind tussen zuid en oost. Zon: Zon; Zondag: 4.26-21.02. Maan: 4.18-20.08. Maandag: 4.27-21.01. Maan: 5.12-20.48. (Van onze weerkundige medewerker) In de afgelopen week is er in ons l®nd 20 tot 40 millimeter regen geval- len, in het uiterste noorden nog iets meer. Ook bleef het weer koel en sterk wisselvallig, maa. in de afgelo pen 24 uur is een snelle verbetering opgetreden. Een depressie ten westen van Ierland komt iets naar de Noord- ,ee, maar trekt naar IJsland weg. Daar v?.mt nog bij, dat een hoge druk-gebied by de Golf van Biscaje zich naar onze omgeving heeft versterkt. Door deze ontwikkeling mogen wij een herstel van net zomerweer ook voor de zondag ver achten.Daarbij komt de temperatuur nog een paar graden hoger te liggen. Weekend met mooi en zonnig strand weer. Matige wind tussen zuid en zuid west. Temperatuur in de middag 20 ir 24 graden Celsius, zeewater ruim 4? graden Celsius. Goed zicht. Vooruit zichten: nog aanhoudend zomers en °nnig strandweer. Station Heider J-Penburg Ussingen Weer £rtnc*hoven zwaar gC.-Limburi gmckholrn k 0 Copenhagen ~°'iden Nice AthSbrUck ^thene ^®Üorca onbewolkt mist onbewolkt half bew. mist mist bew. g zwaar bew. zwaar bew. licht oew. onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. motregen regenbui zwaar bew, half bew. onbewolkt zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt max. min. neersl. temp. temp. afgel. 24 uur 0.2 1 0.1 0.6 2 2 0.4 0.2 0 0.1 0.2 0 19 21 20 20 21 20 22 20 23 22 17 24 21 23 22 27 24 19 25 23 27 27 26 28 32 31 35 27 lt 13 15 13 12 14 13 15 11 14 13 14 12 14 12 12 16 15 15 13 13 10 13 13 19 17 18 13 2 0 0 0 0 4 0.1 0 0 0 7 0.1 3 0 0 0 zeggen dat hü de order zou krijgen. Op beschuldigingen tegen deze kolo nel en enkele tussenpersonen heeft de behandelende generaal niet gerea geerd. Bij de PIAT- leveranties is volgens de kamercommissie van groot belang geweest dat de majoor aan de heer v.B., als agent van het ministerie blanco offertebrieven in handen heeft gegeven waardoor deze een belangrij ke invloed kreeg op de keus van de firma's die voor levering in aanmerking kwamen. Majoor Koopmann ontkent dit ten stelligste. Bovendien, zo stelt hij in zijn nota. worden dergelijke offerte- brieven alleen in het binnenland ge bruikt. Zij zijn in het Nederlands ge steld en het rondsturen van dergeipke formulieren in het buitenland is waar deloos. Alle geldende voorschriften zpn in acht genomen, aldus de majoor. De order is tenslotte toch bij de betreffen de firma gekomen door een beslissing van de reeds vermelde generaal en op aanbeveling van de agent van het mi nisterie in Engeland, die tevens agent .van de firma was en uit dien hoofde recht had op commissie. Majoor Koopmann wijst iedere ver antwoordelijkheid voor het doen en la ten van deze agent af en ontkent dat hij met hem op ,,te vriendschappelij ke voet" zou hebben gestaan, zoals de commissie hem heeft verweten. De controle op deze agent geschiedde door het ministerie van Oorlog. Hij haalt in zijn nota een brief aan van de direc teur - generaal van het ministerie waar in deze hem amice" noemt en hem een belangrijke toezegging doet. Dit wordt gesteld tegenover de verklaring van de directeur-generaal tegenover de commissie, „dat hij zich genoodzaakt voelde zijn handen te wassen toen hij voor het eerst aan de agent was voor gesteld". Een Schots vrouwelijk lid van het Britse parlement, mevrouw Jean Mann, heeft bij de staatssecretaris voor Schot se aangleegenheden een plan aanhangig gemaakt om de regering te verzoeker de wetten op de huwelijkssluiting in Schotland te herzien, zodat weggelopen minderjarige paartjes hun toevlucht niet meer in Schotland kunnen zoeken. Zoals bekend hebben ook verscheidene Neder landers van de weinig omslachtige hu welijksformaliteiten in Schotland ge bruik gemaakt. Mevrouw Mann wil het onmogelijk maken dat niet-volwassenen wier verblijfplaats normaliter niet in Schotland is, daar kunnen trouwen. Tot- nutoe kunnen minderjarigen boven de 16 er zonder toestemming van ouders of kantonrechter in de echt worden ver bonden. Engeland zelf eist daarvoor een leeftijd van 21 jaar. De dijk naar Marken zal vrijdag 10 juli officieel worden geopend. Een dag later zal het autoverkeer met uitzon dering van autobussen, van de dijk ge bruik kunnen maken. Het gemeentebe stuur van Marken raadt de automobi listen reeds thans aan, de eerstkomen de zondagen niet in groten getale naar het voormalige eiland te rijden aange zien dan zeker verkeersopstoppingen zullen ontstaan. V< 4;VA s® MM* De eerste Lockheed Electra voor de K.L.M. is net de proefvluchten begonnen. De machine zal in september van dit jaar op Schiphol aankomen. De Russische vice-premier Frol Kozlov heeft op een diplomatieke receptie in Washington een fel woordenduel gehad met de Amerikaanse vice-president, Richard Nixon. De Amerikaan slaagde er echter in Kozlov te doen toegeven, dat de Verenigde Staten Rusland in de jaren 1921—1922 gratis voedsel hebben ver strekt Kozlov had n.l. tevoren beweerd, dat Amerika Rusland voor deze voedsel- zendingen met goud had laten betalen. De V.S. beschikken evervwel over een offi ciële dankbrief van de Russische regering in verband met aeze Amerikaanse hulp. De burgemeester van Detroit, Louis E. Miriani, heeft volgens UPI het ministerie van buitenlandse zaken te Washington meegedeeld dat hg de Rus sische vice-premier Kozlov zal nege ren als die naar Detroit komt, en heeft daarbij opgemerkt dat het beter zou zijn als Kozlov in het geheel niet naar Endre Papp, de 21-jarige Hongaar die in augustus van het vorig jaar een aanval deed op het Hongaarse gezant schap in Bern, is gisteren door een Zwitsers Gerechtshof veroordeeld tot anderhalf jaar Revangenis met a trek va: voorarrest, aldus meldt Reuter. Hij zal na het uitzitten van zijn straf niet uit Zwitserland worden uitgewe zen. De openbare aanklager had twee jaar geëist. Zoals bekend liep een me deplichtige van Papp, Sandor Nagj, bij de overval zo zware verwondingen op dat hij een week later overleed. Papp, die veroordeeld is wegens het in gevaar brengen van het leven van anderen, heeft voor de rechter ver klaard dat hij en zijn medeplichtige de dood van oud-premier Imre Nagy en generaal Pal Maleter hadden willen wreken. ..Ik ben er nu echter van over tuigd" aldus Papp, ,,dat het commu nisme niet kan worden bestreden met de middelen die het zelf gebruikt, nl. terreur en geweld. Wp vluchtelingen uit de communistische landen kunnen alleen maar hopen en bidden dat uit eindelijk de waarheid het zal_ winnen van de communistische leugens". Papp is ook schuldig bevonden aan het bedreigen van Hongaars legatie- personeel. Daarom moet hij 3.000 Zwit serse francs betalen aan de legatiese cretaris mevr Gasparik. Voorts zijn de proceskosten, 1.140 franc, voor zijn rekening. Zowel de president van de rechtbank als de openbare aanklager hebben tij dens het proces gewezen op het gepas sioneerde, haast mystieke anti-commu- nisme van Papp en Nagy, die veron derstelden dat hun actie nuttig resul taat zou opleveren. Men heeft tal van verlichtende omstandigheden in aan merking genomen, zoals het feit dat Nagy Papps beste vriend was en dat zijn dood Papp zeer diep hteeft getrof fen, en de omstandigheid dal Papp kennelijk geloofde in zijn eenmaal ge nomen besluit. Papp is jok mcl uilge wezen, zoals doorgaans het guai is met buitenlanders die een gevangenis straf moeten ondergaan in Zwitserland. Van de geheime documenten die don derdag bij de brand in het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van defen sie verloren zijn gegaan, bestaan dupli caten, zo hebben regeringsfunctionaris sen gisteren volgens Reuter verklaard. Die duplicaten zijn elders opgeslagen De schade die de brand heeft aange richt, beloopt een dertig miljoen dol lar. Er zijn elektronische apparaten verloren gegaan en er is grote schade aangericht aan het gebouw. Detroit kwam. „Ik geloof dat deze reis niet in het algemeen belang is", aldus Miriani. Kozlov komt In geen enkele officiële functie, aldus de burgemees ter van de autostad, en niemand hoeft hem dus te begroeten. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Herter, heeft, toen het standpunt van Miriani bekendge- worden was, onmiddellijk een telegram gestuurd waarin hij de burgemeester verzoekt zijn standpunt te herzien. Per slot van rekening, aldus Herter, is Koz lov ook door de president, door de vice-president en door de minister van buitenlandse zaken ontvangen. „Het bezoek van de Russische delegatie is niet in het algemeen belang, wij ver trouwen dat u de heer Kozlov en diens Russische delegatie hiervan in kennis zult stellen," antwoordde Miriani ech ter met een kalm gemoed. „Detroit heeft een zeer ongelukkige ervaring, zoals u, hooggeachte heer, zeer goed weet," heeft hij eraan toegevoegd, doelend op het bombardement met sneeuwballen en eieren dat een ande re vice-premier, Anastas Mikoyan, in Detroit heeft ondergaan. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft later meegedeeld dat men Kozlov nochtans niet heeft ge adviseerd zijn reisprogramma te wij zigen. Het ministerie blijft namelijk van oordeel dat Kozlov recht heeft op een beleefde ontvangst in Detroit, on geacht het standpunt van burgemees ter Miriani. Kozlov is gisteren uit Washington vertrokken voor wat hij noemde zijn „communistische infiltratie" in de Verenigde Staten. Gedurende tien da gen zal hij een rondreis maken, waarbij Sacramento in Californië zijn eerste stopplaats zou zijn. Daar zou hij een onderhoud met gouverneur Brown hebben. Voor zijn' vertrek uit de Amerikaan se hoofdstad heeft Kozlov een gesprek met de onderminister van buitenland se zaken, Livingstone Merchant ge voerd. De Rus verklaarde dat de Sov- jet-Unie en de Verenigde Staten grote natuurlijke hulpbronnen hebben en dat er niets is om over te vechten. Hij zei, dat later zou blijken, dat bondskan selier Adenauer van West-Duitsland een slechte leider is. Overigens merkte hij op, dat het gemakkelijker is om het eens te zijn over het verleden dan over het heden. „Wij moeten twee of drie dagen er voor nemen om van ge dachten te wisselen, want ik heb u niet en u heeft mij niet overtuigd," al dus de Russische vice-premier. Tijdens de première, die Circus Kro ne vrijdagavond in Haarlem gaf, is een der artiesten ernstig ten val gekomen. Toen Pierre Alizé met zijn assistenten Jacques en Marlies hun nummer brach ten aan de vliegende trapeze, greep hij mis en viel naar beneden. Zijn vaart was zo groot, dat hij nog wel het vang net schampte, maar terecht kwam op een podium, dat in de piste was opge slagen. Hij bleef liggen en werd daarop snel weggedragen. Naar aan het einde van de voorstelling, die normaal door gang vond, werd medegedeeld, is de toestand van Pierre Alizé, die in de Mariastiehting te Haarlem is opgeno men, redelijk wel te noemen. Twee leden van de Tweede Kamer, de heer de Graaf (K.V.P.) en van de Wetering (C.H.) hebben de minister van zaken overzee a.i. vragen gesteld over de kwestie van de postcensuur in Nieuw-Guinea. De vragen van de heer de Graaf lui den als volgt: Kan de minister mededelen of en in hoeverre in Nederlands Nieuw-Guinea postcensuur werd en/of wordt uitge oefend, op welke wettelijke bepalingen deze censuur berust en aan welke in stanties zijn was/is opgedragen? Is de minister voornemens te bevor deren, dat een grondig en met vol doende waarborgen voor strikte onpar tijdigheid omkleed onderzoek wordt in gesteld naar de vraag of, al of niet met medeweten van de gouverneur, in Ne- SOVJET-UNIE In Rusland s een aantal artikelen met ingang van deze maand gemiddeld 21 procent goedko per geworden, zo is in Moskou meege deeld. Tot die artikelen behoren 'ietsen, bepaalde soorten camera's, horloges, grammofoons, speelgoed en wijn. (Van onze correspondent) De schipper A. J. Lavieren van de tankboot Shell 71 uit Zierikzee, beleef de vrijdagmiddag enige angstige ogen blikken, toen zijn schip in het Keten plotseling zonk. In enkele ogenblikken tijds was het vaartuig onder water verdwenen. De schipper zag nog kans eei reddingsboei te grijpen en over hoord te springen. Het water, waarin hij terecht kwam, was overdekt met de uit het schip vrijkomende olie. De schipper, die reeds olie binnen had ge kregen en het bewustzijn verloren had, werd door de bemanning van het pas serende motorschip Leroberd opgepikt Toen de schipper bij kennis gekomen was. wist hij slechts te vertellen dat de Shell 71 plotseling rechtop was gaan staan en daarna in luttele seconden in de diepte was verdwenen. De Shell ligt in twintig meter diep water. De in Houthem-St.-Gerlach wonende romanschrijfster dr. Marie Koenen, die dit jaar haar 80ste verjaardag vierde, is dezer dagen in het ziekenhuis St.-An- nadal te Maastricht opgenomen. Uit voorzorg zijn haar de sacramenten der stervenden toegediend. De ruim 33.000 inwoners van de Zuidfranse stad Sete zijn gisteren aan een groot gevaar ontsnapt, aldus meldt AFP. Omstreeks het middaguur voer de Italiaanse tankboot „Umbrina" van 6.155 ton met een lading van 5.000 ton vliegtuigbenzine in het kanaal, dat via de stad de in het meer van Thau gele gen oliehaven met de zee verbindt. Midden in de stad raakte de voorste ven een pijler van een brug, waardoor er benzine uit een scheur in de scheepswand stroomde. Deze ver spreidde zich over het kanaal waar een aantal schepen voor anker lag. De „Umbrina" voer vervolgens tegen een Brits jacht aan, waardoor er een bran dend komfoor aan boord van dit vaar tuig omviel en de laag benzine op het water werd aangestoken. Het jacht was dadelijk één vlnmmenzee waarin de eigenaar om het leven kwam. Aan boord van de „Umbrina" verloren twee Italiaanse bemanningsleden het leven. Met behulp van schuimblusmiddelen was men het vuur na een half uur meester. Ook de brand die ontstaan was aan boord van drie gemeerde schepen de ruim 2.000 ton metende Franse vrachtboot .Jacques Schiaffi- no", het 1.000 ton metende Franse vaartuig „Tessala" en de Marokkaan se kustvaarder „Stilbex" kon spoe dig worden geblust. In de Cara'Aiische Zee heeft zich ook een scheepsongoluk voorgedaan. Het Colombiaanse schip „Rio Atrato", dat in de nacht van donderdag op vrydag in brand is gerankt, is gisteren op tweehonderd mijl van Cristobal geëx plodeerd en gezonken. Het Duitse vrachtschip „Essen" heeft 39 opvaren den gered. Het is niet bekend of ande re bemanningsleden van de „Rio Atra to" om het leven zyn gekomen. Over de toestand van de overlevenden is ook niets bekend. Wel heeft de „Es sen" meegedeeld dat er zich passa giers onder bevinden. Het Duitse schip zou vandaag de haven van Cristobal binnenlopen. derlands Nieuw-Guinea door ambtelijke instanties onwettige postcensuur werd en/of wordt uitgeoefend? Kan de minister toezeggen, dat het rapport, houdende de resultaten van dat onderzoek, op korte termijn aan de Ka mer zal worden overgelegd? De heer van de Wetering heeft zijn vragen de volgende vorm gegeven: Heeft de minister kennis genomen van berichten als zou de gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea de advo caat-generaal bij het Hof van justitie te Hollandia ongevraagd verlof hebben verleend in verband met een door de ze ambtenaar ingediende klacht over onwettige postcensuur door het parket van de procureur-generaal? Kan de minister mededelen, of deze schorsing heeft plaats gehad, en, zo ja, of zulks verband houdt met de in de eerste vraag vermelde klacht? Indien de vorige vraag bevestigend wordt beantwoord, zowel ten aanzien van de schorsing als met betrekking tot de aanleiding, mag hieruit dan worden geconcludeerd, dat in Neder lands Nieuw - Guinea postcensuur wordt uitgeoefend o.a. op de post van vooraanstaande particulieren en ambtenaren? Indien de aanleiding der schorsing niet is gelegen in de vermelde klacht over postcensuur door het parket van de procureur-ger.eraal, wat moet dan worden verstaan uit het antwoord, ge geven door het ministerie van zaken overzee, dat, als het onderzoek door het Hof van Justitie zal zijn afgesloten, vermoedelijk zal blijken, dat deze aan gelegenheid eenvoudiger ligt dan de ge ruchten willen? Is de minister niet van oordeel, dat, zelfs indien deze aangelegenheid een voudiger ligt dan het bericht uit Hollan dia vermeldt, er niettemin wel sprake is van een bepaalde mate van postcen suur op vooraanstaande ambtenaren en particulieren, zoals aan de leden van de parlementaire missie tijdens hun bezoek in 1957 herhaaldelijk werd ver klaard, en acht de minister dit feit op zichzelf niet reeds belangrijk genoeg om tegen een schending van het grond wettelijk erkende briefgeheim op te tre den? In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer H. H. J. van de "ol aftreden als pre sident-directeur van het Algemeen Ne- derlandscb Persbureau ANP met in gang van 1 juli 1960, op welke dag het ANP, dat hij geleid heeft van de op richting af, tevens 25 jaar zal bestaan. De raad van beheer van de stichting ANP heeft tot zijn opvolger benoemd met ingang van dezelfde datum mr. J. Jolles, tot nu toe hoofd van de Bescher ming Burgerbevolking. Hij zal reeds in het najaar van 1959 aan het ANP ver bonden worden met de titel en in de functie van waarnemend president-di recteur. De heer Jolles heeft tot nu toe een ambtelijke carrière gehad. Hij is in 1916 in Utrecht geboren, heeft aldaar het stedelijk gymnasium gevolgd en daarna rechtswetenschappen gestudeerd aan de rijksuniversiteit. Tijdens de oor logsjaren afgestudeerd trad mr. Jolles, na korte tijd als advocaat en procureur bij de Utrechtse balie te zijn ingeschre ven, in dienst van de Nederlandse Spoorwegen. Door zijn werk in de ille galiteit vervulde hij na de bevrijding enige tijd de functie van secretaris van de Politieke Opsporings Dienst in Utrecht, waarna hij een aanstelling kreeg bij het ministerie van Financiën als hoofd van het bureau oorlogsbuit. Na vervolgens enige jaren aan hetzelfde ministerie militaire en met name NAVO problemen te hebben behandeld, werd mr. Jolles als financieel raad van de diplomatieke vertegenwoordiging van Nederland naar Indonesië gezonden. In de vakraad voor de metaalindus trie hebben partijen bij de c.a.o. in de metaalindustrie overeenstemming bereikt over een loonsverhoging van vijf procent, welke na goedkeuring van het college van rpsbemiddelaars met ingang van 1 augustus zal wor den toegepast. Het ligt in de bedoeling deze loonsverhoging tezamen met een beperkte verwerking van de huurbjj- slag op te nemen in de loontabellen van een nieuwe c.a.o. In afwachting hiervan is de c.a.o. van april 1957 op nieuw verlengd en wel tot en met 31 juli. De Haariemse kunstschilder Kees Verwey heeft verleden week van de minister 1 1 opdracht gekregen een portret te schilderen van de toneelkunsie- naar Albert van Dalsum ter plaatsing in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. In het atelier van Kees Verwey aan het Spaarne te Haarlem komt Albert van Dalsum, die m °kj-°ber van dit jaar zijn 50-jarig toneeljubileum viert, regelmatig poseren. Het portret nadert reeds zijn voltooiing.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1