PLASTI COLOR PROFESSOR CUPIDO, film- :omedie over de journalistiek r EN ALTIJD LOKT DE VROUW, nieuwe film van juan Bardém Circus Krone met een enerverend en boeiend programma in Haarlem Haarlem is klaar voor het Internationaal Orgelconcours IN HET RITME VAN DEZE TIJD Reprises en prolongatie Cowboy Opstanding SLEUTEL WEG bruidswerk v. Empelen ZATERDAG 4 JULI 1959 PAGINA 1 M in rVLwvm H IA Haarlem e.o. Films Muziek Di versen Waterstanden Rembrandt Dekens sto Apotheken en dokters- diensten Zondagsdienst garage bedrijven Roxy Luxor P. S. C. v. d. Boogaard 40 jaar bij P.W.N. N.PH.O. IN ZANDVOORT Duitsers aangehouden E. v. Honschooten 40 jaar jachtopziener Politieman Mastenbroek vertrekt Burgerlijke Stand Heemstede Bas Studio WASSERIJ DUYN „DE SLEUTELSPECIALIST" H.H. Missen op zondag dekenaat Haarlem in Brutale oplichtster slaat in Haarlem haar slag Brand in rijwielzaak aan Gen. Gronjéstraat Katholieke scholen in Parkwijk en Schalkwijk Paard dood gebleven Concert Haarlemse politiekapel Burgerlijke Stand Haarlem TYBB niet kansloos voor promotie Lisse voor beslissing Zwemkampioenschap- pen kring Haarlem K.N.Z.B. Volleybalcompetitie T enniskampioenschap van Haarlem Tweehonderd deelnemers Advertentie t rans Hals zet voor veertienjarigen nog een week de vertoning voort van „Van het westelijk front geen nieuws". Cinema Palace brengt een interessan te reprise: „De Derde Man". 14 j. In Minerva kan men vanavond en mor genavond Jacques Tati zien in „Jour de fête". A.l. Morgenmiddag draait er „Toya, het weesmeisje". A.l. Maan dagavond tot en met woensdagmiddag wordt „Und abends in die Scala" ver toond met Caterina Valente. A.l. Don derdagavond gaat er „Ik was aan hem verslaafd". 18 j. Advertentie VRAAG KLEURADVIES EN FOLDER BIJ PLASTICOLOR NEDERLAND N.V. Singel 514 - Amsterdam PLASTICOLOR: 'n kwaliteitsproduct van PIETER SCHOEN ZAANDAM CINEMA PALACE: De derde man, 14 Jaar: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do. 7.30 uur: De graaf van Monte Christo, 14 Jaar. FRANS HALS: Van het westelijk front geen nieuws, 14 jaar (2e week); 2.30, 7, 9.15 u. Zo. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstaling om 8 uur. LIDO: De wet, ontraden. Za. 23.30 uur: Vrouwen achter het bamboe gordijn, 18 jaar. LUXOR: Opstanding, 18 jaar. Za. 2, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Do. cyclus: Ivanhoe, 14 j.; 2 en 8 uur. REMBRANDT: Professor Cupido, a. 1.; I, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: Cowboy, 14 jaar. Ma. t.m. do.: De Bloedhond, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: En altijd lokt de vrouw, 18 J.; 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Jour de Fête, a. L Za. en zo. 7 en 9.15 uur. Za. 2.30 uur. Zo. 2 en 4.15 uur. Toya het weesmeisje, a. L Ma. en di. 8.15 uur: Und abends in die Scala, a. 1. Wo. 2.30 en 8.15 uur. Do. 8.15 uur: Ik was aan hem verslaafd, 18 jaar. Zaterdag 4 Juli Concertgebouw, Tuinzaal, 7.30 uur: Mu ziekschool o.l.v. mej. B. Koopman, leerlin genuitvoering. Zondag 5 Juli Concertgebouw, 2 uur: Zangconcours van de R.-k. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland. Maandag 6 Juli Grote Kerk, 8 uur: 9e Internationaal Or gelconcours Deelnemersconcert. Concertgebouw. 8 uur: Haarlems Muziek Instituutleerlingen uitvoering. Grote Kerk, 3.304.30 uur: Beiaardbe speling door Arie Peters. Zaterdag 4 Juli Hclicopterterrein Wagenweg, 3 en 8 uur' Circus Krone. Natuurbad Velserend Santpoort, 10 uur: Vuurwerk. Zondag 5 juli Helicopterterrein Wagenweg, 3 en 8 uur: Circus Krone. Maandag 6 Juli Helicopterterrein Wagenweg, 8 uur: Cir cus Krone. STOMEN STOPPEN VERVEN HMUIDEN. Zondag 5 Juli Hoog water: 3.15 u. en 15.40 u. Laag water: 11.15 u. en 23.37 u. Maandag 6 juli Hoog water: 3.52 u. en 16.17 u. Laag water: 11.54 u. Maanstand: Nieuwe maan 3.00 u. Haarlem Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ekster straat 100, tel. 51959; Stations-Apotheek, dr. J. J. Hoff, Kruisweg 30, tel. 10043; Apo theek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel 10539. Doktersdienst: indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathot, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 20361. Tandartsen: O. Wiersema, Lorentzkade340, tel. 20361. Dierenarts: J. Westerman, Leidsevaart 74, tel. 12111. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Heemsteease Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhoilts- duinweg 8, tel. 42962. Bloemendaal Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, tel. 16760; Santpoortse Apo theek, Bloemendaalsestraatweg 145, tel 8249. Doktersdienst: H. Immini, Bloemendaal- seweg 126, tel. 57753. Heemstede Apotheken: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: K. Kout, J. de Wittlaan 23, tel. 38411: J. Laeijendecker, Raadhuis plein 9. tel. 38103. Overveen Apotheek: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: C. Post. Gilles Schoolmees terlaan tel. 42630. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte straat 8, tel. 2389. Doktersdienst: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, tel. 3355. Santpoort Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. 02560-8570. Apotheken (ook nachtdienst)Santpoortse apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Sant poort, tel. 02560*8249. Haarlem: Garage School Van Loon. Am sterdamsevaart 126, tel. 13002. Bloemendaal: Garage C. van Maren en Zoon, Bloemendaalseweg 234, tel. 53558. In de film Professor Cupido wordt de journalistiek aangesneden, maar behal ve de journalistiek ook nog de liefde zoals men begrijpen zal. Clark Gable en Doris Day zorgen voor de verrassin gen onder leiding van Georges Seaton de regisseur. Want Clark en Doris zijn heel veel aan het woord en Seaton heeft dus min of meer het toekijken. Clark is chef va nde stadsredactie van een groot Amerikaans blad van zomaar even een half miljoen lezers. Zijn stand punt is: niet teveel tekst en zoveel moge lijk advertenties. Dat is niet het stand punt van Doris, die lector is in de jour nalistiek aan de universiteit. Een krant is iets meer dan een advertentieblad, vindt zij. Ook staat Clark de mening voor dat de journalistieke praktijk meer waard is dan de journalistieke theorie, die hij waardeloos vindt. Doris niet. Voor de grap gaat de journalist college lopen bij de professor, onder een valse naam voorlopig. Daar komen stukken van, onder andere in de vorm van verliefd heden, die na allerlei strubbelingen hun beslag krijgen. En u hebt het al geraden: ze krijgen elkaar. Men wordt een poos aangenaam bezig gehouden door het krantenleven en de botsing der meningen. Dan begint het verhaal zwak te zwak te worden,juist op het ogenblik dat we niet meer kun nen geloven in de mislukking van de intrige. Het komt dus allemaal in orde Een Western van het betere genre, dat het verhaal vertelt van een koppige jongeman die om de liefde van een vrouw te winnen met enkele veedrij vers een barre tocht naar New Mexico onderneemt. Hij heeft het niet gemak kelijk want het leven onderweg is zwaar en de vrouw blijkt intussen te zijn ge trouwd. De jongeman blijkt beter tegen de ontberingen en het avontuur opge wassen te zijn dan menigeen vermoedt en aan het slot van de film is hij een volslagen cowboy geworden, die de ach ting heeft gewonnen van zijn baas. Re gisseur Delmer Daves heeft met dit werkje weinig moeite gehad. Hij bereikt enkele spectaculaire effecten bij scher mutselingen met de onvermijdelijke In dianen en in een spoorwagon als het vee in nood raakt. In Roxy voor boven de veertien. Vanaf maandag draait in deze bios coop de thriller „De bloedhond". 18 jr. Tolstoi's Opstanding behandelt, naar men weet, de lotgevallen van een meisje dat, hoewel onschuldig, tot een langdurig verblijf in een kamp in Si berië wordt roordeeld en dat door een rouwmoedige jonge graaf, die het meisje eertijds heeft verleid, in haar ballingschap wordt gevolgd. Rolf Han sen heeft getracht een soort portret van het Russische volk en de adel te geven, maar hij is hierin maar ten de le geslaagd. Het is een praatfilm ge worden, zonder enige artistieke ver dienste, met een nogal hulpeloze ka raktertekening en in de hoofdrol de jonge Horst Buchholz die als de graaf bepaald misplaats is. In Luxor voor boven de achttien. De hoofdrolspelers in „Professor Cupido". en er treedt bovendien nog een psychia ter op, die beide parten hun ware aard duidelijk weet te maken en hun menin gen enigermate tot elkaar weet te bren gen. Dan heeft cupido zijn doel bereikt. Men kan de film zien in Rembrandt. Iedere leeftijd. De heer P. S. Chr. van den Boogaard, Hagelingerweg 52 in Santpoort-station zal op dinsdag 7 juli veertig jaar in Overheidsdienst zijn. Thans is de jubi laris administratief ambtenaar op het hoofdkantoor van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noordholland aan de Essenlaan in Bloemendaal. Hij is daar werkzaam op de afdeling Boek houding. Eerst was de heer Van den Boogaard werkzaam bij de gemeente Velsen en bij het staatsbedrijf der P.T.T. In 1920 kwam hij bij het Provinciaal Electri- citeitsbedrijf en op 28 januari 1925 ging hij naar het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noordholland over. Op de dag van zijn jubileum zal de heer Van den Boogaard met zijn gezin op het hoofdkantoor in de morgenuren worden ontvangen en worden gehuldigd. In zijn vrije tijd verrichtte de jubilaris veel werkzaamheden voor personeelscommis sies. Tijdens de bezettingsjaren onder hield hij contacten met ondergedoken personeelsleden en naar Duitsland ge deporteerde collega's, en na de oorlog legde hij banden tussen de ambtena ren van het P.W.N., die als militair in Indonesië hun plicht vervulden. Als een zeer geziene figuur zal het de ju bilaris dinsdag 7 juli zeker niet aan be langstelling ontbreken. GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 AMSTERDAMSEVAART 30 - TEL. 115.61 BINNENWEG 137 - TEL. 36432 Op donderdagavond 9 juli zal het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends een con cert geven in de N. H. Kerk te Zand voort. Voor de plaatsing van het orkest in de benedenruimte van de kerk zullen bijzondere voorzieningen worden getrof fen. Het programma vermeldt de volgende werken: Sinfonia in E gr. t., Joh. Chr. Bach; Fluitconcert in D gr. t., W. A. Mo zart (solist: Pieter Odé); 4e Symphonie (Italiaanse), F. Mendelssohn-Bartholdy. Dit concert, dat door de medewerking van de gemeente en Touring Zandvoort mogelijk wordt gemaakt, wordt georga niseerd door de Stichting Culturele Kring 't Helm. De Zandvoortse politie heeft twee Duitsers aangehouden, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van goe deren uit een café in de Haltestraat. Zaterdag 11 juli zal de heer E. Th. van Honschooten te Zandvoort zijn 40- jarig jubileum vieren als jachtopziener der familie Quarles van Ufford. Al die tijd heeft hij het Zandvoortse duingebied bewaakt. De heer van Honschooten is een natuurliefhebber en besteedt altijd grote zorg aan het opfokken van fazan ten en patrijzen. Hij trad daarbij in het voetspoor van zijn thans 92-jarige va der, Jan van Honschooten, die nu een welverdiende rust geniet. De hoofdagent van de Zandvoortse politie A. Mastenbroek, is benoemd tot fotograaf bij de Landbouw fysisch-tech- nische dienst te Wageningen. De heer Mastenbroek is te Zandvoort belast met de politie-fotografische dienst en heeft als zodanig zeer verdienstelijk werk verricht. GEBOREN: d. v. H. van der Schrier en I. Blik; z. v. H. J. Hofland en J. M. Eerland; z. v. J. H. van der Zijden en B. G. M. van Opzeeland; z. v. N. P. Renning en W. S. M. van Looij; z. v. A. Meijnckens en M. J. van der Meer; z. v. J. P. M. Peeperkorn en A. C. M. Hellebrekers. ONDERTROUWD: A. Th. J. Wesse- ling en M. C. Kemp; J. W. van der Vooren en A. C. Tesselaar; J. C. van den Dool en W. Dekkers; J. Versteeg en A. Balk. GETROUWD: J. H. M. Bierens en J. D. Tjaarda; H. B. Havinga en S. Dekker; A. Mesman en Th. A. Spoor; G. J. M. Striekwold en J. C. Meden- blik; A. C. Knjjnenburg en J. C. Dries- sen; G. J. van Stade en C. M. Ver- donkschot. OVERLEDEN: A. M. de Glas, 81 jr; A. Th. Spook, 41 jr.; D. Pekelaer, 93 jr; A. Cenijn, 84 jr; R. IJntema, 65 jr. De hoofdfiguur uit „En altijd lokt de vrouw De films Calle major en Dood van een wielrijder zijn twee herinneringen aan de bekwame Spaanse regisseur Juan Bardém, die met beide werken en voor al met het laatstgenoemde bewezen heeft, de film te beheersen. Men vindt hem terug in La Venganza, een titel die in het Nederlands niet De wraak luidt maar zoiets als „En altijd lokt de vrouw" is geworden. Nu, in de hele film is geen enkele lokkende vrouw te bekennen in de zin als de titel doet ver moeden. Wat moet men er dus van denken. Dit neemt niet weg, dat La Venganza hele stukken voortreffelijk film vertoont en dat het verhaal de moeite van een uitwerking waard is, vooral omdat het een typisch Spaans sentiment is dat er aan ten grondslag ligt. In een dorp heerst een vete tus sen twee families. Een jongeman is ver moord, de dader is niet gevonden maar men verdenkt een zekere Juan, die tien jaar de gevangenis ingaat. Als hij terugkomt, spreken hij en zijn zusje An drea af, dat ze zullen blijven zoeken naar de ware dader. Zij verdenken Luis, een jongeman uit de familie, die zij haten. Luis nu gaat met een klein troepje maaiers op weg naar Castilië om de oogsten binnen te halen. Andrea en Juan gaan mee, in de hoop, dat zij onderweg zullen ontdekken dat Luis in derdaad de moordenaar is. Herhaalde lijk blijkt, hoe groot de haat is van het meisje en haar broer. Maar het onver wachte gebeurt: Andrea en Luis wor den verliefd op elkaar. Het is diepe ernst. Juan echter zal de eed, die hij eenmaal aan Andrea gezworen heeft, inlossen. An het einde van de oogsttijd als allen weer naar huis gaan, moet het er van komen. Andrea heeft intus sen van Luis vernomen, wie de moor denaar is. Zij zou dus haar geliefde kunnen redden door haar broer de waarheid te openbaren. Zij doet het ech ter niet omdat zij van mening is, dat men moet vergeten en vergeven Na een kort gevecht tussen de twee vijanden, een gevecht dat door aanstormende rui ters wordt verstoord, weet zij Juan over te halen, vriendschap met Luis te sluiten en zo gaan ze allemaal in vrede naar huis. Er zitten fraaie stukken in de film, vooral waar de maaiers in de uitge strekte velden staan en de zon haar vernielende kracht op hen botviert. Daar krijgt men enorme ver gezichten te zien in een barre hitte en daar broeit een atmosfeer die in het drama past. Maar ook in enkele dra matische taferelen is goed werk te zien. met name aan het slot, waar het meis je probeert haar broer van zijn moord plannen af te houden, en tijdens het gevecht in de velden. De kleur, die Bardém gebruikt is om beurten een meespeler en een overbodigheid, een lot, dat de muziek met de kleur deelt. Het geheel heeft allure, een ze kere pathos, die dramatische spannin gen oproept. Advertentie AMSTEKÓAVfeEV.\hKT20 TI.I..110W Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. U493 Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45. 8. 9.15, H., 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. i 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7. 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H„ 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30, 10 H en 1145 uur. BLOEMENDAAL, Allerh. Drieëenheid: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 H. en 11 uur. AERDENHOUT: 7.30, 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H. en 11 uur. Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN; 7. 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo): 6.30, 7.30, 8.30, 9.40 H„ 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart): 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM; 7.30 en 10 uur H. Zouden wij een man zijn niet circus- bloed in de aderen, wij zouden u een verslag presenteren „in het ritme van deze tijd" van de circus-show, die Kro ne tot en met donderdag 9 juli ten bes te geeft. Dat ritme was bepalend tijdens het programma, dat gisteren voor Haarlem in première ging. Een ritme overigens, dat heel even maar scherp verstoord werd door de ernstige val van Pierre Alizé, doch direct weer werd opgenomen door het orkest en een drietal clowns, die hun fratsen aan de man brachten aisof er niets gebeurd was. Een incident, dat volgens de wet ten van het circus geen pauze mag zijn, maar dat de toeschouwers niettemin eerst moeten verwerken om in de galop weer aansluiting te vinden. Zo is het ons tenminste vergaan en deze inlei ding hebben wij nodig om weer de ca dens te pakken te krijgen, waarin het prachtige en spectaculaire programma van Krone ons tot de val van Alizé ge bracht had. Die cadens werd er als het ware in gereden door de boeiende paardennum- mers, die een enerverende sfeer binneh en buiten de piste schiepen. Nog nim mer zijn wij in de gelegenheid geweest zo de gratie van het paard te bewonde ren en veroijsterd te kijken naar wat de mens aan gratie weet te complete ren. Wie Christel Sembach hogeschool heeft zien rijden, vergeet dat van zijn leven niet meer. Hij bewaart dan te vens een grootse herinnering aan Carl Sembach, die eerst met zijn vier en twintig Arabische schimmelhengsten en later met zijn twaalf Shetland-ponnies een boeiend spel van lijnen en figuren in de piste toverde, een verrukkelijke en wervelende charme, die een lust was voor het oog. Dat spektakel en charme elkaar niet behoeven uit te sluiten be wéés Maurice Houcke met zijn renbaan nummer, gevolgd door het fabuleuze optreden van Hansels ruitertroep. Het Nederlands vocabulaire biedt te weinig adjectieven om de behendigheid, de durf en de razende lenigheid van deze ruiters te beschrijven. Daar waren ver der de lichte cavalerie met een hoge school-quadrille, cowboys en cowgirls, die een verrassende voltige presenteer den. Christel Sembach maakte daarbij, staande op haar paard, met haar lasso een reuze crinoline. Zij was het ook, die reeds in het begin het vuur er in sloeg, toen zij acht Indiaanse moorhengsten liet opdraven, een nummer met een bij na gepassioneerde allure. Maar het bleef niet bij paarden al leen, ofschoon hun nummers afwisse lend genoeg waren om geen ogenblik te vervelen. De regie had er naar ge streefd de verschillende nummers naar aard en sfeer onder te brengen in ver schillende cè nes, die op hun beurt door het nodige divertissement tot één ge heel verbonden werden. Dat diverteren de bestond voornamelijk uit dansnum- mers, welke in zoverre geslaagd waren, dat zjj bepaalde stemmingen opriepen om de daarop volgende cé ne accepta bel te maken. Van het dansen zelf kwam niet veel terecht. De afwisseling was er dus in ruime mate, zelfs in de dierennummers. Wij zagen een nogal kinderlijk berennum mer, een boeiend en geraffineerd spel van Gilbert Houcke met fraaie konings tijgers, een logge en korte creatie van een nijlpaard, een wonderlijke show van acht dromedarissen, gebracht door Gas ton Bosman en tenslotte een indrukwek- Volgende week speelt Haarlem binnen het raam van het Hol land Festival een belangrijke rol. Dan wordt voor de negende achter eenvolgende maal het Internationaal Orgelconcours gehouden met als hoogtepunt de improvisatiewedstrijd op het binnenkort te restaureren Christian Müller-orgel van de Oude of Sint Bavokerk. Aan deze. wed strijd, die donderdag 9 juli 's avonds om acht uur plaats heeft, nemen dit keer slechts vier jonge organisten deel. Het zijn de winnaar van het vorig jaar, de Oostenrijker dr. Hans Haselböck, de Duitser Uwe Röhl, de Canadees Raymond Daveluy en de Nederlander Wim Daim. Zoals ge bruikelijk moeten de deelnemers na een uur voorbereiding tien minuten improviseren op een door de jury op gegeven thema. De jury wordt ge vormd door prof. Flor Peeters uit Mechelen, Maurice Duruflé uit Parijs en door de Haarlemse stadsorganist Piet Kee. Tijdens een receptie op vrij dagavond 10 juli zal aan de winnaar de wisselprijs door de burgemeester van Haarlem worden uitgereikt. Het hoogtepunt van het concours wordt geflankeerd door drie concerten, waarvan het eerste wordt gegeven op maandag 6 juli door de deelnemers aan de improvisatie-wedstrijd. Zjj zullen op het orgel van de Sint Baaf werken naar eigen keuze spelen. De Nederlander Wim Daim heeft op zijn programma voor dit concert twee werken van Ne derlandse componisten staan, te weten de Passacaglia van Hendrik Andries- sen en de Partita over psalm 116 van Cor Kee. Twee dagen later wordt in het gemeentelijk concertgebouw een concert gegeven, waaraan medewerken het Noordhollands Philharmonisch Or kest onder leiding van Henri Arends, de Christelijke Oratorium Vereeniging onder leiding van George Robert, de sopraan Elisabeth Lugt, de bariton Hans Wilbrink en de organist Maurice Duruflé, die na de pauze het Requiem van Duruflé ten gehore zullen brengen. De Haarlemse recherche heeft vrij dag een 20-jarige hulp in de huishou ding uit Haarlem aangehouden die er van verdacht werd zich herhaaldelijk schuldig gemaakt te hebben aan op lichting. Met grote brutaliteit ging zij te werk in een aantal winkels in de Haarlemse binnenstad. Zij gaf zich daarbij uit te handelen in opdracht van een goede kennis of buurvrouw die ziek was, en kwam in haar naam de goederen kopen. Zij deed dan grote be stellingen en nam alvast enkele artike len mee. Ook heeft zij goederen op zicht gevraagd. Ze heeft bekend toilet artikelen, sigaretten, lingerie, zuivel- produkten en chocolade te hebben ver duisterd. Ook is zjj een keer brutaal weg bjj een dameskapster op de stoel gaan zitten om een permanentbehande ling te ondergaan. Na een breedvoerig verhaal maakte zjj daarop een afspraak voor haar moeder, die ook wel voor haar zou betalen, daar ze tot haar ont steltenis bemerkte geen portemonnaie bij zich te hebben. In een rijwielherstelwerkplaats aan de Gen. Cronjéstraat te Haarlem is gister middag omstreeks drie uur brand uit gebroken. De werkplaats brandde vrij wel geheel uit, terwijl het vuur over sloeg naar de aangrenzende winkel. De schade wordt geschat op ruim 2000 gul den. De brand is ontstaan, doordat bij reparatiewerkzaamheden aan een ben zinetankje van een bromfiets vermoe delijk benzinedampen zijn vrijgekomen, die ontbrandden door de aanwezigheid van een gloeiende soldeerbout op de werkbank. Het tankje vatte vlam, waar na de leerling-monteur het op de grond liet vallen. Omwonenden hebben met behulp van schuimblussers getracht het vuur te blussen, maar een grote rook ontwikkeling maakte verder blussings- werk haast onmogelijk. Drie vaten met olie, die aan de zoldering waren be vestigd, vatten vlam, doordat de plastic slangen waren aangetast en de olie er uit liep. De brandweer, die inmiddels gearriveerd was, heeft met twee slangen het vuur bedwongen. Enkele leden van het personeel liepen lichte brandwonden aan hoofd en handen op. De eigenaar van de rijwielzaak was met vakantie. Dr. Hans Haselböck. organist van de Dnminikanerbasilika te V/enen. Hij zal de door het gemeente bestuur van Haarlem beschikbaar gestelde „Prix de Challenge", die hij het vorig jaar tijdens het Inter nationaal orgelconcours te Haarlem won, moeten verdedigen. Voor de pauze speelt de organist Piet Kee werken van Igor Strawinsky en dr. Anthon van der Horst. Vrijdag 10 juli heeft het slotconcert plaats. De drie jury-leden geven dan op het orgel van de Groote Kerk een concert. Daarna heeft in de Ridder zaal van het Haarlems stadhuis een ontvangst plaats, tijdens welke de prijswinnaar van de improvisatiewed- strjjd bekend zal worden gemaakt. Aan de gemeenteraad van Haarlem wordt voorgesteld om medewerking te verlenen aan de stichting van een ka tholieke lagere school in „Parkwijk". Hetzelfde wordt voorgesteld ten aan zien van een katholieke lagere school in „Schalkwijk" en ten aanzien van een protestants christelijke lagere school in „Schalkwijk". Voor het verbeteren van de ondeug delijke vloeren van twee leslokalen van de katholieke lagere schooi aan de Westergracht, vragen B. en W. de raad om 1620,-. Voor het aanschaffen van meubilair en het treffen van enige on dergeschikte voorzieningen aan de pro testants-christelijke kleuterschool aan de Vrouwestraat, worden 1189,- ge vraagd, en voor het veranderen van de inrichting van de gymnastiekzaal van de protestants-christelijke lagere school aan de Dutrystraat een bedrag van 3500,-. In de Linschotenstraat te Haarlem is vrijdag een paard van een groen tenhan- delaar plotseling op de straat gaan lig gen. Een veearts heeft de dood gecon stateerd. Het paard is met een vracht auto naar het openbaar slachthuis over gebracht. Woensdag 8 juli 's avonds 8 uur zal de Haarlemse politiekapel onder leiding van de heer L. D. Beumer een concert geven in de muziektent nabij restaurant Dreefzicht te Haarlem. Op het program ma staan onder meer de bekroonde wer ken van het festival te Nijmegen. BEVALLEN van een zoon: A. J. M. P. Kersten-Franken, E. M. W. van Schie- Spoelder, D. L. Severijnse-Derr (2 zn), E. de Vlugt-van der Meulen, M. van Rijn-Bijster. BEVALLEN van een dochter: P. Huis man-Valenteijn, P. C. J. Braam-de Haan, A. C. Moolenburgh-IJzerman, M. J. T. Meijer-van den Berg. ONDERTROUWD: P. W. Walbeek en A. van der Walle, G. Hessels en G. Prins. GETROUWD: S. de Wal en G. E. Otte, A. J. Mulder en M. Mulder, M. van Geenen en H. N. Hoving, H. Ling- beek en G. M. Hoogendoorn. OVERLEDEN: J. Hangjas-Veenings, 72 j., Herensingel; S. C. Peters, 76 j., Kinderhuisvest; J. D. Tienstra, 71 j., Hazepaterslaan. kend spektakel van een kudde olifan ten. Het was Frieda Krone-Sembach, die liet zien, hoe zij haar geslurfde vrienden van lomperds tot charmeurs weet te maken. Het variété vond zijn beste represen- tante in Carmen de Castello. die in de nok haar onvoorstelbare balanceer- kunsten vertoonde in acht Mohameds, die een wilde orkaan van duikelingen en sprongen veroorzaakten, en in Raspini, een jongleur, die zelfs het meest traditionele nummer een ver rassende inslag gaf. Pierre Alizé had reeds met Jacques en Marlies kreten van bewondering ontlokt tijdens zijn toeren aan de vliegende trapeze, toen hij misgreep en naar beneden viel. De clowns brachten daardoor hun grap pen voor een publiek, dat niet bepaald in de stemming was. Het ritme was verstoord. Maar het circusspel moest doorgaan. W. H. Het kan zondag de laatste officiële competitiedag zijn in de KNVB. De laatste wedstrijden in de promotie competitie worden gespeeld maar de kans is lang niet denkbeeldig dat er nog een verlengstuk bij komt. De overwinning van TYBB op Excel sior, vorige zondag, en de nederlaag van HION hebben de zaak er niet eenvou diger op gemaakt maar het resultaat is dat TYBB zowaar nog een kans heeft. Om te beginnen zal TYBB zondagavond op het EDO-terrein van Overmaas moeten winnen. Gebeurt dit inderdaad dan is het wachten op de uitslag van HION-Excelsior. Speelt TYBB echter gelijk of wordt er door de Haarlem mers verloren dan is de kans verkeken en bij een TYBB-nederlaag kan Over maas zich binnen noemen. Geen won der dat Overmaas voor deze gelegen heid een extra trein laat rijden om met zijn supporters deze lastige wedstrijd te komen spelen. TYBB's penningmees ter heeft in elk geval een goede avond! Het elftal van TYBB ziet er als volgt uit: d: Bakker; a; Van Honschoten, Weyers, m; v. d. Vlugt, Veldhuizen, Kroonsberg, v: Boeree, Witteman, Jan sen, Blom, Van Dijk. Lisse promoveert zondag wanneer het de uitwedstrijd tegen Spoorwjjk wint. Dat is echter geen eenvoudige opgave hoewel de Lissenaren, getuige de 30 zege welke zij thuis op deze tegenstan der behaalden, met betrekking tot het resultaat niet behoeven te wanhopen. In tegendeel! Afgewacht dient te worden hoe Bodegraven het er af brengt in de uitwedstrijd tegen 's Gravenzande. Een belangrijke voetbaldag, deze eerste zondag in juli! In de zweminrichting aan de Hout vaart in Haarlem werden vrijdagavond door de H.Z. en P.C. „De Waterratten" zwemwedstrijden georganiseerd om ci& kampioenschappen kring Haarlem Ko ninklijke Nederlandse Zwembond. Ds voornaamste uitslagen zijn: 50 meter schoolslag meisjes: 1. G. Drogtrop, DWR, 41,6 sec.; 2. G. Poen, HPC 44,2 sec.; 3. H. v. d. Putten, DWR, 44,9 sec. 50 meter vrije slag jongens: 1. B. Westra, VZV, 29,1 sec.; 2. H. Krom, Haarlem, 29,2 sec.; 3. A. Koster, HPC, 29.6 sec. 400 meter vrije slag dames; 1. H. Vlaanderen, HPC, 5 min. 41,2 sec.; 2. W. Hofman, HPC, 5 min. 49,8 sec.; 3. H. Band, HPC, 6 min. 2,4 sec. 50 meter rugslag jongens; 1. J. Bonte koe, HPC, 34,9 sec.: 2. Th. Kolstee, Haarlem, 34.9 sec.; 3. M. van Goor, Haarlem. 37,3 sec. 50 meter vlinderslag meisjes: 1. H. v. Vlaanderen, HPC, 38,2 sec.' 2. G. Drog trop, DWR. 39 sec.; 3. L. Remer, HPC, 39 3 sec. 200 meter schoolslag heren: 1. J. Sint, DWR, 3 min. 2,7 sec.; 2. J. Eichhoorn, DWT, 3 min. 3 sec.; 3. J. Blok, VZV, 3 min. 7,1 sec. 5x50 meter vrije slag estafette jon gens: 1. Haarlem 2 min. 41,5 sec.; 2. HVGB 2 min. 42 sec.; 3. HPC 2 min. 43.6 sec. De resultaten van de voor de zomer en bekercompetitie gespeelde volleybal wedstrijden luiden: Zomercompetitie, c'ames: Soza-FES 2 2-2, VCS-Soza 3-0, VCS-FES 2 3-0. Heren: SSH-Soza 3-0, HBC-SSH 0-3 VCS-VCS 2 3-0, Soza 2- VCS 2 3-0. HBC-JJD 3-1. Soza-JJD 1-3. Bekercompetitie, dames: OVRA 2-Spaar- nestad 1-2, Die Raeckse-Onze Gezellen 2-1, JBS-OVRA 2 2-1, HBC-Eclecta 3-0, De Blinkert-HBC 2-1, Gios-HBC 2 1-2. Heren: FES-OVRA 3 1-2, WIK-HVS 2-1, Eclecta-HBC 0-2, OVRA-Gios 2-1, Spaar- nestad-FES 3-0, OVRA 2-Gios 2 2-1. Maandag begint op de banen van bet tennispark „Eindenhout" aan de Wa genweg in Haarlem de strijd om de ten* nistitels an het district Haarlem van de KNLTB, waaraan door niet minde? dan tweehonderd spelers en speelsters wordt deelegenomen. Men heeft zeven tig inschrijvingen moeten weigeren om niet boven de maximale capaciteit van tweehonderdtien partijen te komen. Zondag 12 juli wordt het toernooi be ëindigd met de vijftien eindstrijden in de A-, B. en C-afdeling, waarna 's a* vonds in Restaurant Brinkmann in ver band met het zestig-jarig bestaan van de KNLTB een feestelijke prijsuitrei king zal plaatsvinden. In de A-afdeling heren zal de drie voudige kampioen M. van Berckel. die in Rotterdam verblijft, zijn titel niet verdedigen. Candidaat achten w" C. Nieland, H. v.d. Stadt, J. v.d. Ho en N. v.d. Horst. Voorts schreven voo? de A-afdeling nog in Den Hartog, Bor- gerding, Van Swaay, S. en T. Okker, Kuyten, Neelissen en IJspaard. Bij de dames zullen uitkomen de finalisten va" het vorig jaar mej. J. v.d. Duim eb Kea Okker en de dames W. v.d. Broek' R. Smds, A. Vink en Zürcher. Het he' rendubbel telt 8 inschrijvingen, he1 damesdubbel 4 en het gemengddubbel 9' Advertentie Zeer apart en niet zo kostbaar. c HEEMSTEDE TELEF. 3-80-**

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2