Darrigade tornt aan faam van Pyreneeën-etappe Charly Gaul volstaat met Mauteren-in-eigen-tem po Noodlot achtervolgt lange Martin hardnekkig fjM1- Tour-waanzin op circuit van St. Gaudens i Nederland klopt Duitsland: 42-41 Denemarken klopt Nederland Sparta direct in tweede ronde Fraaie zege van honkbalnegental De Gaulle leidt spectaculaire bijeen komst op Madagascar Vijfkamp van N.O.G. Wielrenner tijdens wedstrijd overleden Speedway in Stadion UITSLAG VAN DE elfde etappe mmm J eugdschaaktoernooi 14.537 deelnemers aan Vierdaagse The Pathfinders met 54 verslagen Werkgever lokt vals heid in geschrifte uit - DINSDAG 7 JULI 1959 PAGINA De Tour en de radio I p mmm "MËmmÊÊSÊÊm Golfsucces van Knappert HONKBALUITSLAGEN Italiaans wieler- leed in de bezemwagen Europese voetbalbeker Beslissingswedstrijd Maastrichtse rechtbank strafte industrieel en boekhouder (Van onze sportredacteur) ST. GAUDENS, maandagavond. Een bergetappe voor Darrigade! Een nieuw stukje Tour-waanzin is van daag op het autocircuit van St. Gaudens opgevoerd. Want, dat Darrigade, de sprinter maar beslist niet de klimmer, een etappe op zijn naam brengt die met veel aplomb wo^dt aangekondigd als de zwaarste rit door de Pyreneeën en met als scherprechters de Aspin en de Peyresourde, dat ïo'n etappe wordt afgesloten met in het voorste gelid een groep van 25 man, daarmee reeds is aangetoond, dat op bedenkelijke wijze getornd is aan de faam welke een onvervalste Pyreneeën-etappe bezit. Vandaar dan ook, dat Charly Gaul er geen seconde over gedacht heeft zich te storten in een avontuur, een offensief waarmee hij de basis zou kunnen leggen voor de eindoverwinning. Andermaal volstond hij, in gezelschap van Bahamontes, Wet het klauteren-in-eigen-tempo. Daarna liet hij zich in het hart van het eerste peloton rustig uitdrijven in de veel te lange tocht naar de finish. En, terwijl een diepbedroefde Vito Favero, ziek van ellende, uit de karavaan stapte, dacht Charly Gaul opgewekt aan de dagen die komen gaan. Aan de tijdrit naar de top van de Puy de Dome, vrijdag a.s., en vooral aan de twee Alpenetappes in de laatste dagen van het Grote Avontuur. Dan wil hij, «oals hij vele maanden geleden reeds heeft uitgerekend, de slagen uitdelen die hem voor de tweede keer in successie de overwinning moeten brengen. Daarom ook hinderde het Gaul niet dat Darrigade de triomf in een „berg etappe" op zijn naam kreeg. Precies op de helft is vandaag de Tour de France 1959 en nog is het wach ten op de eerste grote slag. Het eerste gevecht is zelfs nog niet geleverd. Van daar dat de karavaan nog liefst 106 fietsende leden telt. Vers zijn de krach ten van enkelen hunner niet meer. Even- Win kan men echter spreken van een aangeslagen karavaan, ook al weet het Warme weer ook nu weer 30 gr. in de schaduw van geen wijken. Zelfs de mannen van Nelux voelen zich opper best na de beklimming van de toppen in de Pyreneeën. Zij hebben zich er wel voor gehoed om hun krachten al te zeer aan te spreken. Zij hebben voor lopig maar één doel, nu zij hun eerste taak Charly Gaul aan de voet van de Pyreneeën brengen volbracht heb ben. Al wat zij begeren is een aankomst in Parijs. Dan immers zullen zij vol ledig meedelen in een rijk gevulde pot. Heel Nelux rekent er namelijk op, dat Charly Gaul met een eindoverwinning niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiimiiimiiiimimiiiiiiiimi B-7.-59 219 km Montsalvy Chemin tfe/ScEntraygues travers J/w/sso? Villecomtal Rodez Tanus Carmaux De radioreportage van de finish van ue i.ie etappe van de Tour de France tussen J5.00 en 17.00 uur. om S uur voX9t de herhaling en uur de nabeschouwingDe inzendingen zijn via 402 m. Graulhet Verfeuil Lavaur Toulouse 7-7-59 Martres-T St.Martory 84 km SIGAUDENS voor overvloedig veel Franse francs zal zorgen. In eigen tempo „De helft zit er nu op, Charly Gaul neemt een positie in die volkomen in overeenstemming met zijn plannen is en hij heeft nu al tot drie keer toe ge demonstreerd een der allersterksten te zijn als het op klimmen aankomt. „Vindt u dat geen slecht teken?" Dat vroegen wij vanmiddag bij de eind streep een 23-jarige jongeling in wie zijn ploegleider een mogelijke winnaar van de Tour de France ziet: Roger Ri vière. Rivières antwoord was onthut send. „Wat deert het mij of Charly Gaul het eerst, althans ver voor mij op een bergtop is als ik hem naderhand toch weer inhaal?" Zou Rivière dan werke lijk zo onnozel zijn om te veronder stellen, dat Charly Gaul al getracht heeft zijn slag te slaan? Rivière heeft namelijk andermaal kunnen zien, dat Gaul volstond met het rijden van zijn eigen tempo bij de beklimming van de Aspin en de Peyresourde. Dat „gewone trainingstempo'tje" was echter al de anderen, met uitzondering natuurlijk van Bahamontes, te machtig. Gezwoegd hebben de mannen als Rivière, Baldini, Bobet en Anquetil om het verschil tot een minimum te beperken. Daarin slaagden zij, omdat zowel Gaul als Ba hamontes het niet nodig vonden ten aanval te trekken in een etappe, die na de bergen nog een uitloop van meer dan 55 km. heeft. De eer van het ap- plaus-op-de-toppen was daarom deze keer voor twee Franse regionalen, twee mannen uit dezelfde ploeg C. cen- traal-zuidelijke. Jean Dotto, eens een trouwe vazal van Louison Bobet, was het eerst op de Aspin. Valentin Huot, de dit jaar onttroonde Franse kampioen, bereikte het eerst de kam van de Peyresourde. Dotto begon zijn aanval al vroeg. Nauwelijks was de voet van de Aspin bereikt of hij sprong weg uit de toen nog compact bijeen rijdende grote groep. Na de helft van de klim had hij een voorsprong van 11/2 minuut. Toen haakten plotseling steeds meer mannen af in het peloton. De werkelijke klim begon namelijk. Bahamontes en Gaul hielden, losjes rijdend, hetzelfde tempo aan. Dat was de anderen te machtig. Steeds meer slachtoffers -ielen weg uit de groep, maar wie er ook los gereden werd in de groep van Grote Mannen als Rivière, Anquetil, Baldini en Bobet, de dappere Martin van den Borgh niet. Sterker nog; hij ging met zoveel gemak naar boven, dat Bobet, Baldini en An quetil zijn wiel niet konden houden. Als negende bereikte Ie lange Limburger de top, nog geen minuut na Bahamontes en Gaul. Spoedig daarna echter was hij een illusie armer. Een lekke band in de afdaling kostte hem zoveel tijd, dat hij de aansluiting moest missen. Hu zag zelfs Piet Damen, die overigens weer niet aan de verwachtingen voldeed, voorbijflitsen. „Eeuwige schaduw" De Aspin mocht dan geen beslissende rol gespeeld hebben, het gevolg van de klauterpartij was toch wel dat de kara vaan in drie stukken uiteengevallen was. Dat bleek aan de voet van de Peyresourde, waarvan de beklimming onmiddellijk na de afdaling van de As pin begon. In de voorste groep zag men alle Grote Mannen en allerlei andere belangrijke en minder belangrijke lie den als de drager van de gele trui, Ver- meulin, de Belgen Planckaert, Desmet, Hoevenaers en Adriaenssens de Zwit ser Graf, Gauls „eeuwige schaduw" Ernzer, en Darrigade. Daarachter reed een groep met van Nelux Damen en Bolzan, de Belgen Brankart, Pauwels en De Bruyne en daarna volgde het sluit stuk, waarin op Kersten na alle-overige Nederlanders, Geminiani, Robic en tot ieders grote verbazing de winnaar van de vorige dag, de Belg Janssens, een plaats gevonden hadden. In die volg orde werden ook de top van de Peyre sourde en zelfs de finish bereikt. Wel maakte Huot nog een geslaagde solo op de hellingen van de Peyresourde en wel demonstreerden Gaul en Bahamontes andermaal hun kwaliteiten als super specialisten, maar daarmee was dan ook alles gezegd. Gaul en Bahamontes lie ten zelfs onmiddellijk na de doortocht op de top weten dat zij volkomen te vreden waren met hun demonstratie. Zij lieten zich rustig terugzakken in de groep. André gelanceerd Advertentie Huot verzette zich langer. Een een zaam avontuur van 50 km. leek hem niet onoverkomelijk, te meer niet, om dat in een kort tijdsbestek tot drie keer de spoorbomen dreigden neer te klappen voor zijn achtervolgers. De groep glipte echter nog juist telkens onder de bomen door en toen liet ploeg leider Deledda zijn pupil weten, dat het verstandiger was de groep af te wach ten. 25 km. voor de finish kwam aan Huots avontuur een einde. In gesloten gelid stormde een groep van 25 man naar het autocircuit van St. Gaudens. De eindstreep lag aan de top van een flauwe helling. Anquetil zorgde ervoor dat zijn trouwste vriend, André Darri- In Amersfoort is een begin gemaakt met de jaarlijkse Nationale Vijfkamp, die onder auspiciën van het Nederlands Olympisch Comité wordt georganiseerd door de Commissie tot het Inrichten van de Nationale Vijfkamp onder voor zitterschap van luit.-kol. R. O. van Ma nen. Er zijn drie groepen: handgranaat werpers, motorrijders en paardrijders. De ruitertroep wordt jaarlijks kleiner; ditmaal zijn- er in deze groep slechts twee burgers vertegenwoordigd, name lijk drs. A. K. M. Beu-xers uit Eindho ven en de heer H. J. J. Sneijers uit Apeldoorn. Het militaire element is uit deze groep geheel verdwenn. Voorts zijn er twee motorrijders en niet min der dan 57 handgranaatwerpers. De beste prestatie in de groep motorrijders leverde ritmeester Manusama uit Eind hoven. die de afstand van 5700 meter aflegde in de tijd van 9 min. 23 sec. De minimumeis was 12 minuten. Win naar in de groep handgranaatwerpers werd de sergeant der mariniers W. L. de Wijn uit Rotterdam, maar de groot ste afstand bereikte de Helderse korpo raal G. R. C. Verhalle met een worp van 63,83 meter. Hier was de gestelde eis 35 meter. De Zwitserse renner Paul Bigler, die gisteren bij de aankomst van een wed strijd, welke meetelde voor het kampi oenschap van Zwitserland op de weg voor amateurs, ineenzakte, is in een ziekenhuis te Genève overleden. Men vermoedt dat hij het slachtoffer is ge worden van een zonnesteek. Hij was 25 jaar. iiliiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiil Uitslag van Bagnères de Bigorre- (Nelux) 59.21.30, 89. Kersten (Nelux) Saint Gaudens (119 km): 1. Darri- 59.23.09. gade (Fr) 3.19.30 (met bon. 3.18.30), 2. Saint (WZW) 3.19.30 (met bon. 3 19 00 3. Bobet (Fr), 4. Anquetil (Fr) 5. Vermeulin (Parijs-NO), 6. Hoevenaers (Belg), 7. Graf (Zwits- Dld), 8. Desmet (Belg) 9. Hoorel- beke (Parijs-NO), 10. Huot (Centr.- Ploegenklassement 1. Frankrijk (Darrigade, Bobet, Anquetil) 9.57.30, 2 en 3. België en Centraal-Zuid-Frankrij k 9.58.30, 4. West-Zuid-West 10.01.43, 5. ex aequo v* - „inooi Parijs-Noord-Oost, Zwits/Dld, Nelux Zuid-Fr), 11. Robmson (Int-ploeg), (Gaul Ernzer en Bolzan), Italië en 12. Gaul (Nelux), allen in dezelfde Spanjej allen iq.02.13, 10. Int. ploeg tijd 3.19.30, 13. ex aequo een groep renners, bij wie Bahamontes Rivière (Fr), de Belgen Plankaert en Adriaenssens, de Luxemburger Ernzer en de Italiaan Baldini, voor 10.05.56. Algemeen ploegenklassement 1. België (Desmet, Hoevenaers, wie eveneens een tijd van 3.19.30 Adriaenssens) 176.04.10, 2. Frankrijk werd genoteerd, 32. Bolzan (Nelux) 176.29.57, 3. West-Zuid-West 176.32.46, 3.23.13, 33. Damen (Nelux) z.t., 37. 4 Centraal-Zuid-Frankrijk 176.34.39, Pauwels (Belg) 3.23.13, 40. Bran kart (Belg) z.t., 59. Van den Borgh (Nelux) 3.28.44, 61. Janssens (Belg) z.t., 73. Voorting (Nelux) z.t., 80. Geminiani (Fr) z.t., 82. Van Est (Nelux) z.t., 86. Robic (Parijs-NO) 88. De Jongh (Nelux) z.t., 96. Kool (Nelux) 3.35.21, 103. Kersten (Ne lux) z.t. 5 Parijs-Noord-Oost 176.37.02, 6. Spanje 176.44.15, 7. Italië 176.46.46, 8 Zwitserland/Duitsland 176.54.31, 9. Nelux 176.56.09, 10. Int. ploeg 177.17.17. Bergklassemenf 1. Bahamontes (Sp) 14 pnt, 2 en 3. Huot (Centr.-Zuid-Fr.) en Saint (West-Zuid-West) 13 pnt, 4. Gaul (Nelux) 12 pnt, 5. Desmet (Belg) 10 pnt, 6. Privat (Fr) 9 pnt, 7. Jans sens (Belg) 8 pnt. De premie voor de strijdlustig- ste renner werd toegewezen aan Valentin Huot. In het klassement voor de strijdlustigste renner heeft Saint de leiding met 80 punten voor Anglade (Centr-Z-Fr) 58.46.25, op Huot met 75 punten. Piet van Est 10 57' 6 Mahé (Y.'ZW) 58.46.52, op en Anglade delen de derde plaats Algemeen klassement 1. Vermeulin (Parijs NO) 58 uur 35 min. 28 sec, 2. Desmet (Belg) 58.36.45, op 1 min. 17 sec; 3. Hoeve naers (Belg) 58.37.50, op 2.22; 4. Saint (WZW) 58.45.16, op 9.48; 5. 58.46.25, op 11.25; 7. Rivière iFr) 58.47.41, op 12.13; 8. Baldini (It) 58.48.32, op 13.04; 9. Bahamontes (Sp) 58.48.46, met elk 73 punten. De premie voor de ongelukkigste renner ging naar Jean Robic, die op 13.18; 10. Gaul (Nelux) 58.48.53; als enige renner van het peloton -s moest wachten voor een gesloten spoorwegovergang bij Antignac en daardoor een grote achterstand op- op 13.25; 11. Adriaenssens (Belg) 58.49.35, op 14.07; 12. Anquetil (Fr) 58.49.39 op 14.11; 13. Pauwels (Belg) 58.50.03, op 14.35; 14. Janssens liep. (Belg) 58.51.29, op 16.01; 17. Bobet (Fr) 58.52.37, op 17.09. 33. Ernzer (Nelux) 59.01.23, 39. Damen (Nelux) 59.05.53, 43. Bolzan (Nelux) 59.06.33, 58. Voorting (Nelux) 59.13.36, 62. P. van Est (Nelux) 59.14.12, 66. De Jongh (Nelux) 59.15.11, 70. Van den Puntenklassement 1 Darrigade (Fr) 344, 2. Hoeve naers (Belg) 239, 3. Dejouhannet (Centraal-Zuid-Fr) 216, 4 Anquet l (Fr) 197, 5. Graczyk (Fr) 183, 6 Hi- Borgh '(Nelux) ^916-02, 75. «"aequo vière^ (Fr) 179, 7. Van Geneugden o.a. Geminiani (Fr? 59.18.28, 83. Kool (Belg) 167. im Het bekende gebaar van de Franse super-sprinter André Darrigade. Er kan geen Tour verreden worden, zonder dat de stevige boerenzoon enige malen als winnaar over de eindstreep schiet. Blonde André heeft ondertussen al heel wat centjes voor zijn ploeg verdiend. gade, het eerst naar boven getrokken werd en daardoor de kas weer kon spekken. De Fransen keken trouwens over het algemeen toch iets vrolijker dan gisteren. De afwezigheid van de Belg Marcel Janssens was hun niet ont gaan. Hun positie in het ploegenklasse ment was daardoor minder hopeloos ge worden. Bijna vier minuten duurde het vervolgens eer de groep met Damen en Bolzan arriveerde. Die had sinds de top van de Peyresourde nog ongeveer an derhalve minuut verspeeld. Ruim vijf minuten later kwamen Van den Borgh, Gerrit Voorting, Piet van Est en De Jong aan. Zeven minuten moest men toen wachten op het restant, de pech vogels, waarbij zich Kool en Kersten bevonden. (Van een onzer verslaggevers) Een versterkt Nederlands speedway- i?-aü1 "?et de Engelsen Dunthon en Bishops, die reden voor de zondag ge blesseerd geraakte Kroeze en de reser ve-rijder H. Verbrugge heeft maan dagavond in het Olympisch stadion te Amsterdam na een opwindende slotfa se een benauwde overwinning van 42— behaald. Dat het in deze landenrace allerminst aan spanning heeft ontbro ken blijkt zonneklaar uit het feit, dat de Duitsers na de twaalfde heat, met no£ twee ritten voor de boeg, een schijnbaar onaantastbare voorsprong van 3438 bezaten. Toen het laatste schot echter was verklonken kon de zick 'n P°8^uur zetten om het Wilhelmus te blazen: 42—41. Tot aan de helft van de strijd had net er de schijn van, dat de Nederlan ders het met hun gastrijders wel zou den klaren, aangezien de stand toen 24 18 in hun voordeel aanwees; onder meer te danken aan een groots gewon nen rit van Dunthon tegen Seidl en mo- torpech van wereldtitelhouder Hofmeis ter. Nadien keerden de kansen dras tisch. Aberl, Poschenrieder, Hofmeis ter Frach en Seidl spoten namelijk zó veel punten bjj elkaar, dat de Duitsers bp bet ingaan van de voorlaatste heat regelrecht op de eindzege leken af te stuiven. Daar staken Bisschops en Van Gorcum verrassend met een eerste en tweede plaats (vijf punten) een stokje voor en als klap op de vuurpijl gelukte het Dunthon na een adembenemende rit tegen Hofmeister met centimeters als eerste te finishen, wat een totaal uitslag van 42—41 opleverde. De toegift na de pauze bestond uit een sterrenrace, die Hofmeister met veel machtsvertoon op zijn naam schreef gevolgd door Dunthon en Aberl. Bij het uitkomen van een der bochten in een gecombineerde krachtmeting verloor Bi- shops de macht over het stuur en sloeg tegen de sintels. Er kwam een bran card aan te pas, maar nog geen kwar tier later strompelde de Engelsman, die een schouderblessure had opgeiopen, met een van pijn vertrokken gezicht naar het rennerskwartier, luid toege juicht dóór het publiek, dat dit staaltje van „ijzeren constitutie" hooglijk op prijs stelde. Maandagavond is de eerste ronde ge speeld van het landen-schaaktoernooi voor de jeugd in Den Haag, waaraan acht ploegen deelnamen, in volgorde van loting: 1 Nederland, 2 België, 3 Noorwegen, 4 Engeland, 5 Oostenrijk, 6 West-Duitsland, 7 Zwitserland, 8 Dene marken. De resultaten van de eerste ronde wa ren: Nederland-Denemarken 1)4-2%. Fr. Uypers-Finn Petersen 0-1, K. Zuidema- Sejv. Holm Petersen 1-0, H. van Oos- terom-Niels Enevoidsen )<-%, B. Fietje- Erik Pedersen 0-1. België-Zwitserland 1-2 (1 afgebroken partij). Noorwegen- West-Duitsland %-3%. Engeland-Oos- tenrijk 2-0 (2 afgebroken partijen). Het totaal aantal inschrijvingen voor de 43e Vierdaagse afstandsmarsen van de K.N.B.V.L.O. te Nijmegen, die van 21 tot en met 24 juli gehouden wordt, bedraagt 14.537. Dat is 629 meer dan in 1958. Ingeschreven hebben voor de dagelijk se afstand van 55 km 1290 personen, voor de 50 km 1676 personen, voor de 40 km 11.151 personen en voor de 30 km 420 personen. Het totaal aantal mili tairen bedraagt 9086. 5451 burgers lo pen dit jaar mee en ér zijn 1341 dames. Het buitenlandse contingent telt 2801 wandelaars, uit België, Canada, Duits land, Engeland, Frankrijk, Israël, Ita lië, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, de V.S. en Zwitserland. m0m. - t De mannen met de leren pakken en de ijzeren hakken hebben het elkaar op de stoffige sintels van het Olympisch Stadion weer bijzonder moeilijk gemaakt. In de prikkelende stank van olie en benzine joegen zij wiel aan wiel door de bochten. Tot de specialisten in het ruige speedway-vak behoort ongetwijfeld Han van der Sluis, die hier in tweede positie een felle aanval doet op zijn Duitse tegenstander. Illlllliiilillliillllllllllillllllllllllllilllllllllllllllillllllilllliiiiiii In Fontainebleau is gespeeld om het internationale kampioenschap van Frankrijk mixed foursomes. De titel viel ten deel aan de Frans- Nederlandse combinatie A. F. Knappert (Eindhoven GC) - mej. O. oemelaigne, de Franse dameskampioene. Competitie wedstrijden tweede klasse A: Allen Weerbaar-Holland 21-0, TIW 2-TOG 6-25, B: DSS-Schoten 3 2-10, THB-RCH 2 6-15, C: ABC 2-Shell 14-13 o.p.v. Shell, Bloemendaal-Rood Wit 4-5, D: The Blue Lions-PSV 3-9, Pacifico- ADO 9-23. Competitie K.N.Z.B.: dames eerste klasse: R.D.Z.-Het IJ 2-3. Heren eerste klasse C: Neptunus (Amersf.)-U.Z.C.S. 7-5. (Van onze sportredacteur) ST. GAUDENS, maandagavond. „Ben ik dan toch voor het ongeluk geboren?" Wat teleurgesteld keek Martin van den Borgh voor zich uit, terwijl hij met de fiets aan de hand van het autocircuit van St. Gaudens stapte. „Jul lie hebben gezien, dat ik goed naar boven gin op de eerste berg. Man, ik klom zo lekker. Het ~ing precies zoals ik zelf graag wilde. Niet voor niets liet ik Bobet, Anque til, Baldini en hoe al die beroemde kerels ook mo gen heten, achter me. Toen begon alweei de na righeid." Het verhaal van de el de etappe van Van den Borgh is niet zo prettig. Allereerst sprong in de resourde ae clips van zijn rechter pedaal. Bij elke trap schoot de voet door. Was het wonder, dat Van den Borgh zich liet ontvallen: „Ik heb nogal wat pech gehad de laatste dagen. Onwille keurig ga je in een af- valpartij had voor hem zelf geen nadelige gevol gen gehad, maar het ach terin zitten zat Bramme- tje verschrikkelijk dwars. Hij kon nu echter Jaap Kersten troosten. Die was vroeg op de dag achterop geraakt door een aantal lekke banden, waardoor hij vrijwel de gehele route alleen had moeten rijden. In de bezemwagen von den wij Vito Favero, de man die het vorig jaar heel Italië verraste met een tweede plaats in het daling denken: „O, als er eindklassement. Hij tuil- maar niets gebeurt." Dan de het dit jaar weer zo- ga je voorzichtig rijden ver brengen. In het be en aat kost je een goede gin van de Tour leek het plaats in het klassement." er op, dat hij inderdaad Brammetje Kool een tegenstander van be- Brammetje zegt heel de tekenis zou zijn voor de karavaan omdat de de- Grote Mannen. Plotseling butant in de Nederlands- echter, in de gloeiend afdaling van de Aspin de Luxemburgse formatie met hete etappe van Bayon- voorband. Hij moest zelf een ontwapenende be- ne, liep hij een infectie scheidenheid zijn rol als op. Met de moed der wan- nieuweling vervult hoop heeft hij de volgen- keek triest in St. Gau- de dag geprobeerd toch dens. Het scheelde maar nog het verloren terrein even of de tranen waren te heroveren. Zijn krach- ore r zijn wangen gaan ten waren echter gesloopt rollen. „Het gaat zo slecht en, wat erger was, de in- met me." Iedereen kreeg fectie werd steeds hard- medelijden met het dap- nekkiger. Achkilometer pere, parmantige kereltje, is hij vandaag gekomen. „Ik ben gevallen op de Toen stapte hij, verdwaasd tweede berg, net toen ik van de pijn, van de fiets, zo lekker naar beneden Het avontuur was voor ging. Daarom zit ik nu hem ten einde. De Tour helemaal achterin." De kan wreed zijn. De landskampioen Sparta heeft voor de eerste ronde van het toernooi voor de nationale kampioenen om de Euro pese voetbalbeker vrijgeloot. Met Spar ta en de bekerhouder Real Madrid, die vrijgesteld Is van de eerste ronde, zijn direct in de tweede ronde gekomen Boldklubben Odense (Denemarken) Young Boys (Zwits.) en Red Star (Joe- gosl.). De loting voor het toernooi, waaraan 27 ploegen zullen deelnemen, had voor de eerste ronde het volgende resultaat: Groep A: Eintracht Frankfort (W. Did) Kuopion (Finland), Vorwaerts Ber lin (O.-Dld) Wolverhampton (Enge land), Rangers Glasgow (Schotland) Anderlecht (België) Linfield (Noord- Ierland) I F. K. Goeteborg (Zwe den), O.G.C.Nice (Frankrijk) Sham rock Rovers (Ierland), Esch Sur Alzet- te (Luxemburg) Bytom of Lodz (Po len). Groep B: Olympiakos Plero (Grieken land) A.C. Milan (Italië), Pener- bahce (Turkije) Csepely Vasa (Hon garije), Ruda Hoetza Bratislava (Tsjech.) F.C. Porto (Portugal), C.D.N.A. Sofia (Bulgarije) Barcelona (Spanje), Wiener S.K. (Oostenrijk) Petrolul Ploesti (Roemenië). Van de vier clubs, die direct in de tweede ronde zullen uitkomen, zijn Sparta en Boldklubben Odense ge plaatst in groep A, Red Star Belgrado en Young Boys in groep B. De wedstrijden voor de eerste ron de, zowel thuis als uit, moeten voor 30 seoptember 1959 zijn gespeeld, Er blij ven dan zestien clubs over voor de tweede ronde. De beslissingswedstrijd tussen Spoor- wijk en Lisse om een plaats in de derde klas van de KNVB zal zaterdagavond 11 juli worden gespeeld op het Blauw- Het Nederlandse honkbalnegental, dat tegen het sterke Amerikaanse legerteam The Pathfinders, in het veld werd ge bracht, heeft na een uitstekende wed strijd de Yanks een 5-4 nederlaag toe gebracht. De strijd kreeg vanaf de twee de inning een levendig karakter. Eerst waren het Park en Farrabee, die de overigens goed verdedigende Beidschat honkslagen afhandig maakten. Runs le verde dit echter niet op. Jole antwoordde voor Oranje met een fraaie tweehonksiag, en Han Ur- banus met een stootslag. De stand bleef echter 0-0. In de derde inning namen de Amerikanen de leiding, toen hun topslagman Dorrity de bal voor twee honken wegspeelde, en Mc. Afee hem thuisbracht met een gave tik: 0-1. Hierna trok de bondsploeg haar repor- toir open en een grove tik, weer van Jole, en fijn slagwerk van B. Tromp en Houtkamp, plus een enkele slip brach ten 3-1 op het scorebord. De Amerikanen weken echter niet. Door fouten werd het 3-2, en Chap man, die in de vijfde inning de bal keu rig in het veld had gelepeld, kon door de daverende homerun welke Dorrity van het slaghout liet vertrekken veilig over de thuisplaat komen, evenals zijn succesvolle clubgenoot: 3-4. Nog agven de Oranjehemden het niet op. Ook niet nadat er in de vijfde slagbeurt al twee Nederlanders naar de spelersbank moes ten. Jole sloeg voor de derde maal raak. Nu weer voor twee honken. Hans Ur- banus speelde, buiten bereik van de velders. de bal langs het derde honk: 4-4. Een slip van de werper bracht ook onze international binnen 5 - 4. Goed veldwerk en sterk werpen van de jeugdige Herman Beidscnat, voor al op de achtervanger Geurts, brachten een verdiende zege. Beidschat gooide 8x3 slag, 3x4 wijd en kreeg 7 honkslagen. Porter had 10 - 2 - 6. Jole sloeg van de Zwart-terrein te Wassenaar. Aanvang zes door Oranje geproduceerde honk- half 7. I slagen twee-twee en een eenhonkslag. repareren, want de ploeg leiderswagen bevond zich natuurlijk achter Gaul en de reservewagen was ver der naar achteren om in geval van nood zoveel mo gelijk mannen van Nelux te kunnen helpen. Dat re pareren kostte Van den Borgh niet alleen tijd, maar ook de aansluiting met de voorste groepen. En alsof het nog niet ge noeg was, brak onmiddel lijk na de top van de Pey- Tananarive, de hoofdstad van Mada gascar, is vandaag en morgen ook de hoofdstad van de Franse Gemeen schap. President Charles do Gaulle leidt daar namelijk de eerste bijeen komst van de uitvoerende raad van de gemeenschap, die niet in Parijs wordt gehouden. De halve Franse regering en de premiers van elf Frans-Afrikaan se gebieden zijn gisteren op het vlieg veld van Arrivonimano bü Tananarive aangekomen. De spectaculaire bijeen komst op Madagascar wijst erop, dat generaal De Gaulle wil aantonen, dat de nieuwe Franse gemeenschap een sa menwerkend geheel van deelgenoten is en geen organisatie, waarin Frankrijk de lakens uitdeelt. Behalve de Franse premier, Michel Debré, nemen diens ambtgenoten van Madagascar, Maurc- tanië, Senegal, Soedan, Ivoorkust, Ho ge Volta, Niger, Dahomey, Tsjaad, de Centraal-Afrikaanse Republiek, Gabon en Congo aan de besprekingen deel. Generaal De Gaulle is vorige week zaterdag reeds via Djibouti naar Tana narive gereisd. Gisteren en eergisteren heeft hjj, vergezeld door zijn echtgeno te, verscheidene tochten over het eiland gemaakt. Overal is hij geestdriftig ont vangen. Overal vertoonde de bevolking het Lotharingse kruis en de kleuren van Madagascar: wit, rood en groen. Zo talrijk is het aantal Franse minis ters, dat aan de bijeenkomst in Tanana rive deelneemt, dat in Parijs de minis ter van staat, Louis Jacquinot, tijdelijk met de leiding van de regering is be last. Behalve premier Debré zijn n.l. nog zes leden van zijn kabinet op Ma dagascar, te weten de ministers van buitenlandse zaken (Couve de Murvll- ie), financiën (Pinay), openbare wer ken (Buron), onderwijs (Boulloche) en justitie (Lecourt), alsmede vice-pre mier Soustelle. Terzake valsheid in geschrifte in de boeken van een ijzerhandel te Maas tricht, waarvoor hij gefingeerde factu ren en kasbewijzen valselijk opmaakte en ondertekende tot bedragen van tien duizenden gulden is een 42-jarige boek houder uit Heer bij Maastricht con form de eis veroordeeld tot drie maan den voorwaardelijk en f 500, boete of vijftig dagen hechtenis, zulks uit over weging, dat de man onder druk van zijn werkgever had gehandeld. Deze werkgever, een 51-jarige industrieel uit Maastricht, die bovengenoemde boe- kenvervalsingen had uitgelokt en zelf ook vervalste kasbewijzen had opge maakt, alles om niet toegelaten extra kortingen op ijzerleveringen te verdoe zelen, hoorde zich veroordelen tot zes maanden gevangenisstraf (eis een jaar). Van de hem ten laste gelegde belasting ontduikingen ook ten bedrage van en kele tienduizenden guldens, sprak de rechtbank de man vrij,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 7