Haarlemse raad stelt nieuwe verordening vast sssftéH™ „Requiem" van Duruflé vormt hoogtepunt van het concert K.V.P. wil eerst arrest van Hoge Raad afwachten CONCIERGE A. v. KAMPEN NAM AFSCHEID VAN DE SINT THERESIASCHOOL MONUMENTENZORG TEKENT DE RESTAURATIEPLANNEN Woonwagenkamp knapt aardig op Zeer veel belangstelling in oüerheet Concertgebouw Verordening Rust- en Verpleeghuizen at\ v. Empelen Haarlemse gemeenteraad Haarlemse Muggen- ronde op proefrit Internationaal Orgelconcours 1959 Nachtelijke inbraak in Zandvoortse scholen berecht DONDERDAG 9 JULI 1959 PAGINA 3 BRUIDSWERK Zes maanden wegens verduistering Voor ambassade-ambtenaar Drumband Bato naar België R.-K. Klaverjasvereniging „De Schuijlenburcht" Haarlemse rechtbank Haarlem e.o. Films Muziek Haarlemse rechtbank Drie maanden voor knoeiende aannemer XS'SoA H„- Scholenbouw Circus Haarlemse rechtbank Een maand voorwaardelijk voor moeder, die baby mishandelde Commissionnair veroordeeld Centrale Volksbank Land- en Tuinbouw jongeren houden Landdag Waterpolo Dames zevental van D.W.T. blijft hekken- sluiter DWR I—LAC 1 6-2 FAILISSEMENTEN Kamer van Koophandel te Haarlem Diversen Waterstanden Volleybal SSH en Scania wonnen zomercompetitie Schoolartsendienst voor Bloemendaal, Heem stede en Zandvoort Burgerlijke Stand van Haarlem R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Nieuwe aanwinsten Beurs van Amsrerdam Burgerlijke Stand Heemstede Beurs van New York het De Haarlemse raad, gistermiddag in zomerse luchtigheid bijeen, heeft nogal wat aandacht besteed aan de door B. er W. voorgestelde nieuwe verordening op de rust- en verpleeghuizen. Over de ma teriële inhoud was ieder het wel eens, De nieuwe bepalingen betekenen een belangrijke rechtsverfijning in verge lijking met de bestaande verordening, die door de kantonrechter en de recht bank onverbindend is verklaard. Maar de heer Schreurs (KVP) maakte er be zwaar tegen, dat men een nieuwe ver ordening in het leven gaat roepen, ter wijl de Hoge Baad zich in laatste in stantie nog moet uitspreken over de on verbindendheid van de oude verorde ning. De heer Bettink (WD) daarente gen vond, dat men gerust een nieuwe verordening in het leven kon roepen, Wanneer die beter was dan de oude. Tussen deze beide uitersten in ston den de heren Proper (CPN), die voor stelde de oude verordening niet in te trekken, maar slechts te verfijnen, en Van den Bergh (PvdA), die het met de heer Schreurs eens was, dat de voorgstelde handelwijze niet erg elegant was, maar liever aan drong op uitstel van de behandeling van het voorstel van B. en W. Dat uit stel was door de heer Schreurs (KVP) ook al bepleit, omdat h\j van het bureau van de Procureur-Generaal vernomen had, dat de Hoge Raad zich op 1 sep tember met de kwestie van de Haar lemse verordening zal gaan bezig hou den. Men had de zaak eerder kunnen behandelen, maar achtte haar te princi pieel om haar aan de vacantiekamer voor te leggen. De voorzitter meende echter, dat uit stel van behandeling niet wel mogelijk was, aangezien men thans geen enkel rechtsmiddel heeft om in te grijpen, Wanneer ergens wantoestanden heer sen. De behandeling van het beroep in cassatie inzake de Haarlemse verorde ning door de Hoge Raad moge dan op 1 september beginnen, het kan een hele tijd duren, eer het hoge College arrest Wijst. Het grote bezwaar is echter, dat de geriater in gevallen van nood niet kan ingrijpen. Bovendien zou aanhou den van de kwestie tot na een eventu eel onverbindend verklaren door de Ho ge Raad wel eens aanzienlijke eisen tot schadevergoeding tot gevolg kunnen hebben van de zijde van degenen, die zich gedupeerd voelen doordat de ge meente dan ten onrechte de ver- ordening heeft toegepast op hen. Merkwaardiger echter was de ver klaring van de voorzitter, dat het ar rest van de Hoge Raad hem als ge meentebestuurder niet interesseerde. De gemeente moet voor een zo goed mogelijke behartiging der belangen zorgen. Als een verordening beter kan worden gemaakt, moet dat gebeuren, ongeacht of zij al of niet onverbin dend verklaard wordt. De heer Schreurs (KVP) kwam op grond van dezelfde redenering echter tot de con clusie, dat men eerst dient te wach ten tot de Hoge Raad zich uitgespro ken heeft. De oude verordening is naar zijn inzicht goed, en persoonlijk geloofde hij dat de Hoge Raad de ge meente in het gelijk zal stellen. De nieuwe verordening kan evengoed ge casseerd worden. Men moet, aldus de katholieke woordvoerder, rugge- graat tonen en niet bakzeil halen voor men water heeft gezien. Boven dien zit men al sinds 15 december 1958 zonder verordening, zodat die paar maanden dat het hoogstens nog duren kan, er nog best bij kunnen. De heer Van den Bergh (PvdA) vond, dat de voorzitter zich nogal op de vlak te hield. Wanneer men een nieuwe ver ordening maakt, neemt men in feite al le grond weg voor het cassatieberoep van de officier van Justitie. Hij vond deze handelwijze onelegant, maar sprak zich toch voor een nieuwe verordening uit. Het gebrek aan elegantie verwierp de voorzitter, omdat het cassatieberoep slechts betrekking heeft over een von nis uitgesproken over een in die tijd gel dende verordening. Nadat de heer Schreurs (KVP) zich in derde instantie tegen had verklaard waarbij de voor zitter hem op formeel-juiste, maar in deze raad toch wel ongebruikelijke wij ze de mond snoerde en nadat wet houder Bakker had verklaard, dat Haar lem niet langer zonder verordening kan blijven, sprak de raad zich tenslotte met 22 tegen 13 stemmen uit vóór het vast stellen van een nieuwe verordening en het intrekken van de oude. De protes tants-christelijke fractie trok met de KVP één lijn. Advertentie Zeer apart en niet zo kostbaar. BLOEMENMAGAZIJN HEEMSTEDE TELEF. 3-80-80 Een 48-jarige ambtenaar van. de Ne derlandse ambassade in een Oost-Azia tisch land werd vanmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot zes maanden met aftrek. Wegens ver duistering van rond f 20.000 aan ambas- sadegelden waren veertien dagen gele den tegen hem een jaar gevangenis straf met aftrek van vijf maanden ge- eist. De herdachte had in de verant- woordingsstaten ge moeid, omdat hij geld tekort kwam alsgevolg van zijn „dure" huwelijk in het exotische land, waar hij ook de hele familie van zijn vrouw moest onderhouden. Zaterdag 11 juli zal de drumband van de Haarlemse gymnastievereniging Bato als showband deelnemen aan een concertavond in het stadspark van Bree (België) waar van 27 juni tot en met 12 juli het Wereldmuziekconcours wordt gehouden. Aan het festival wordt deelgenomen door 27 drumbands. 9 zangverenigingen en 25 mandoline-, accordeon-, harmonie en fanfarekorp- se afkomstig uit België, Duitsland, Oostenrijk, Joegoslavië, Luxemburg Frankrijk, Spanje en Nederland. Het wereldconcours staat onder bescher ming van Koning Boudewijn van Bel gië terwijl in het ere-comité zitting heb ben de ambassadeurs van Nederland, Oostenrijk en Spanje. Bato zal met 55 deelnemers zaterdag 11 juli om één uur 's middags vertrekken vanaf de Vol dersgracht en zondagavond omstreeks tien uur in Haarlem terugkeren. De eerste door de r.k. klaverjasver eniging „De Schuijlenburcht" vo haar leden uitgeschreven competitie is beëindigd. Na vele weken zware, doch zeer sportieve strijd, is thans de eind stand van deze competitie bekend. De kopgroep wordt als volgt gevormd: 1. C. P. DE RUYTER 69227 pnt.; 2. Ch. KOEHORST 68503 pnt.; 3. D. SCHIPPER 68130 pnt.; 4. J. P. GIE- SEN 67527 pnt.; 5. G. J. VAN DER VELDT 67077 pnt.; 6. Mevr. J. de WEERT 66989 pnt. De prijsuitreiking vindt plaats, donder dagavond 9 juli. Gedurende de maanden juli en augus tus zal er, hoewel niet in competitiever band, zoveel mogelijk normaal wor den gespeeld. Donderdag 6 en 13 augus tus wordt er niet gekaart, aangezien De Schuijlenburcht" van 1 t.m. 15 au gustus voor verenigingen gesloten is. In de tweede helft van september start de nieuwe competitie. CINEMA PALACE: De derde man, 14 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do. 7.30 uur: De graai van Monte Christo, 14 jaar. FRANS HALS: Van het westelijk front geen nieuws, 14 jaar (2e week); 2.30. 7. 9.15 u. LUXOR: Do. cyclus: Ivanhoe, 14 j.; 2 en 8 uur. RraVlBRANDT: Professor Cupido, a. 1.; -. 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: De bloedhond. 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. S'fuDlO. En altijd lokt de vrouw, 18 J.; 2.15. 7 en 9.15 uur. MR- Dn. A. F. H. SCHREURS (KVP) Ongeveer zestig jongens, deelnemers bn.i?e .Haarlemse muggenronde, wel- dit jaar in de week van 20 tot en «?et 25 juli gehouden wordt, hebben gisteravond al een voorproefje gehad ^an wat hun over een kleine tien da- 8en te wachten staat op hun fietstocht «oor Nederland. Om het uithoudings vermogen, de wil en de saamhorigheid testen had men een parcours uitge stippeld, waarin zij met bijna alle ver keersmoeilijkheden te maken zouden krogen. De brede verkeerswegen in Over heen en Aedenhout, de benauwde stranddrukte in Zandvoort, het twee richtingen fietspad Jangs de boulevard, «et twee-aan-twee blijven rijden op het rijwielpad langs de Zeeweg, aan het eind waarvan zij goed uit moesten kij ken om veilig over te steken. Ook de >>col" was niet vergeten. Maar voor «et zover was, eerst even rust. Niet om lui in het gras te gaan liggen uit blazen, daar was nu geen tijd voor. Wee tijd voor de heer Van Hulst, gees telijk vader van de ronde, om de re glementen uit te delen, te vertellen hoe 2e het beste diten waarom ze be te datkortom over alles wat zich tijdens de tocht kan voordoen. Als er geen vragen meer zijn, wordt aan de Klim begonnen. Een grote inspanning «laar boven wordt op de achterbil)- hers gewacht en trekt het peleton m 2un geheel over het Kopje. Bij het at- «alen is het afstappen geblazen. „Fiets aan de hand en niet steppen", is de hermaning van de ploegleider. Maar achter zijn rug schieten snel een paar muggen" naar een fonteintje om even «Un mond te spoelen. Beneden mengt de karavaan zich nog even in de ver keersdrukte van Bloemendaal. De spoorbomen gaan vlak voor hun neus «Pen en ook hier geen oponthoud dus. Kort daarna wordt de troep ontbon den. Zijn de ploegleiders tevreden? °ch, een lekke band, een paar sme rige handen door een ketting die vast *IeP, maar daar mag men met op let- ten. Voor de jongens staat vast dat 2e dromen van de Ronde en met on geduld de dagen op hun vingers af tellen. De Tour de France is voor hen t,niets" meer. Zij hebben de Muggen- ronde. De Haarlemse rechtbank heeft een 40-jarige genieaannemer uit Velsen ver oordeeld tot drie maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest, ter zake van valsheid in geschrifte. Veer- yen dagen geleden stond de aannemer r®T®cht wegens diefstal van oud-ijzer, omkoperij en het indienen van valse «eclaraties. Alles ten nadele van de staat der Nederlanden. De verdachte belast met het onderhoudswerk de verdedigingswerken rond ^Paamdam. Uit de behandeling van 0? 2aak bleek wel, dat er op grote cnaal geknoeid werd bij de genie. De „1 tege« de aannemer luidde een jaar gevangenisstraf met aftrek. Toen eenmaal de nieuwe verordening op de rust- en verpleeghuizen gister middag door de Haarlemse raad was vastgesteld, raakte men vrij snel door de weinig omvangrijke agenda heen. De heer KNAPE (KVP) vroeg zich af wat de afdeling Monumentenzorg van Openbare Werken in rekening brengt voor het maken van een restauratiete kening. Wanneer dat niet in rekening wordt gebracht, betaalt de gemeente in feite méér dan de 30 die wettelijk mogelijk is. De heer LICHTENVELDT (WD) wilde graag weten of de kosten van het maken der tekeningen niet doorberekend kunnen worden bij het rijk. Wethouder HAPPé deelde mee, dat oude gebouwen toch door Monumen tenzorg in tekening gebracht moeten worden. Hij zegde toe, dat onderzocht zal worden In hoeverre de kosten door berekend kunnen worden. In het besluit tot het aangaan van een overeenkomst met de nieuwe deel genoot in de exploitatie van café-restau rant „Dreefzi /ht", werd te elfder ure opgenomen dat de exploitanten zich verplichten de hand te houden aan de bepalingen van de geldende C.A.O. in de Horecafbedrijven, terwijl de gemeen te het recht heeft de huurovereenkomst met een half jaar op te zeggen als de exploitanten zich daar met aan houden. Deze aanvulling voorzag kennelijk m een behoefte. De heer VAN DEN rfrGH (PvdA) toonde zich er erg b! mee en de heer VAN DER VELDT (KVP) had al een desbetreffend amen dement gereed. De katholieke woord voerder maakte wel bezwaar tegen de slordige wijze, waarop de nieuwe deel- ^Tegen'de *ar had de heer FIBBE (VVD) bezwaar. HH vond het aangaan van een nieuwe overeenkomst een mooie gelegenheid Ar> himr te verhogen en op nor- °moid nÜeau te brengen. Wethouder SCHIPPERS zette uiteen, dat dat met Ifng De bestaande overeenkomsten da- K is de huur voor komen. De overeenkomst metae de™ deelgenote blijft ongewijzigd. Zon der hoofdelijke stemming nam de raad het voorstel aan, maa'o de.H tc worden vroeg de aantekening geacht te woraen te hebben tegen gestemd. De staanrechtverhoging voor'woon wagenbewoners werd noodgedwongen aanvaard behalve door de fteeJ; PROPER (CPN), die van oordeei was dat de gemeente een sociale taaK heeft in het woonwagenkamp en om- dat de verhoging in percenten migal hoog was. Hij stemde echter niet te een Op verzoek van mevrouw SMITZ- PEPER (PvdA) deelde wet!?0.u^ SCHELTEMA-CONRADI mee, dat het gebouw en de toiletten in het woon wagenkamp nu gereed zqn, maar dat ^r voor douches op de begroting geen plaats meer was. De uitgaven voor speeltuin en omheining z«n nu door G S goedgekeurd en aan Openbare Werken is opdracht gegeven het werk zo spoedig mogelijk uit te voeren. Vnor de suggestie van mevrouw Smitz om de kampbewaarder het staangeld te laten ophalen, voelde de wethouder niets. Hij moet de vertrou- ven- en Marktwezen. De heer FORTGENS (PvdA) zag al maar voorstellen om medewerking te verlenen aan_de stichting van Wjzond^ voorstellen bliven voor "cte bouw vanT openbaren- Hij vroeg zich af waar de voorstellen bleven voor de bouw van °E£J?b^£yp) gere scholen. De heer KNAPE (KVP) informeerde of het met mogebj voortaan tegelijk met de uitbreidings nlannen de scholenbouwplannen zowel voor openbaar als bijzonder onderwijs aan de raad voor te leggen. Wethouder GELUK voelde wel voor eerdere in diening van de bouwplannen voor open- hare scholen, maar wees erop, dat de besturen van bijzondere scholen pas ondracht aan architect en aannemers kunnen geven, nadat de gemeenteraad medewerking heeft toegezegd. In tod tegen de bijzondere scholen derhalve altijd bii de gemeente achterop, zodat men hun graag wat voorrang geeft mee dat de gemeente geen geld heeft. De voorschotten aan woningbouwver enigingen kunnen niet altijd door huur verhogingen of anderszins worden op gevangen. De gemeente lijdt dan ver lies. Voorlopig is een regeling ontwor pen, waardoor de achterstand in het onderhoud van woningen enigszins kan worden ingelopen. Uitstel van onder houd, aldus de wethouder, betekent al tijd kapitaalverlies. Tenslotte hield de raad zich nog be zig met een plotseling ter tafel ge bracht voorstel om een rechtsvordering in te stellen tegen circus Jos Mullens, wegens niet betaalde huur van de Hol land Nauticterreinen in de afgelopen jaren. Wethouder HAPPé deelde mee, dat de schuld was ontstaan door de huur, terwijl moeilijkheden in het be drijf ertoe geleid hadden dat de direc tie niet kon betalen. Intussen heeft men voor de terugvordering een methode gevonden, die waarschijnlijk het be drijf zelf niet in gevaar zal brengen. Voor het vernieuwen van de ketels van de centrale verwarming in het school gebouw aan de Zijlvest trok de raad tenslotte een bedrag van 48.280.- uit. Gisteren is op de Sint-Theresiaschool te Haarlem het afscheid gevierd van de heer A. van Kampen, die gedurende veertig jaar concierge is geweest aan de school, 's Morgens was te zijner in tentie een H. Mis opgedragen, waarna een feestelijk ontbijt werd aangeboden door de overste van Huize „Sint-Vero- nica". By de school werd de heer Van Kampen door vlaggende kinderen onder tromgeroffel ingehaald. Leerlingen van de lagere school hadden een kort af- scheidsprogramma gemaakt, waarin zij zang, voordracht en blokfluitspel ten beste gaven. Na de huldiging van de Een 30-jarige Haarlemse huisvrouw werd vanmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een maand voorwaardelijk wegens mishandeling van haar kindje. Veertien dagen geleden stond ze te recht wegens poging tot moord jegens de baby, die de vronw in een vlaag van raideloosheid wegens inwonings- moeilijkheden met een zuigfles had ge slagen. Het kindje ging echter niet dood. De moeder ontkende trouwens de bedoeling gehad te hebben, de baby te doden. De rechtbank had de vrouw on- middell kijadebeneaainhgavnnlhrdaetao middellijk na de behandeling van haar zaak op vrije voeten gesteld zonder dat de verdediger daarom gevraagd had. Tegen haar was een jaar met aftrek geëist. Een 56-jarige commissionnair in effec ten uit Heemstede werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot onderhaif jaar wegens verduistering van effecten ten nadele van familieleden, die alles sa men anderhalve ton armer geworden zijn. De verdachte gebruikte het geld voor zijn speculaties, die steeds op niets uitliepen. De rechtbank beval de onmiddellijke gevangenneming van de verdachte wegens gevaar voor vlucht. Bij het agentschap Haarlem van de Cen trale Volksbank werd in de maand juni ingelegd f 13.748,94; terugbetaald 1 17.858,50. De spaarders worden er aan herinnerd dat de boekjes voor de rentebijschrijving tegen augustus bij de agent, Zomervaart 13 u, bezorgd moeten zijn of in het gebouw St. Bavo, zaterdags tussen half vijf en half zes. lagere school wachtte de heer Van Kam pen een koffietafel, waarbij alle zusters en leraren aanwezig waren. Na een geestige toespraak overhandigde het hoofd van de school, zuster Carla, de concierge een enveloppe met inhoud. Leerlingen van de Ulo-school hadden speciaal voor de gelegenheid een toe passelijk lied geschreven, waarin de vele goede eigenschappen van de heer Van Kampen nog eens werden geroemd. Als herinnering aan het vele werk dat de concierge voor de school verricht heeft, hadden leerlingen een collectie van 24 tekeningen „De Schnitzelbank", vervaardigd, die een bonte afspiegeling vormde van z(jn veertigjarige ambtspe riode. Namens de leerlingen van de Lagere- en Uloschool sprak Joke Pe- terse een hartelijk dankwoord en over handigde een enveloppe met inhoud. Zeer ontdaan over alles wat was ge daan om deze dag voor hem tot een onvergetelijke te maken, dankte de heer Van Kampen alle aanwezigen, waaron der talrijke ouders en oud-leerlingen. (Ongecorrigeerd) Zondag 19 juli zal voor de Land- en Tuinbouw Jongeren in de Bisdommen Haarlem en Rotterdam een Landdag worden gehouden op de terreinen van het Seminarie „Hageveld" te Heemste de. De dag begint om tien uur met een H. Mis, waaronder aanbieding van de Oogstdankgaven. Omstreeks kwart voor een zal pater J. ter Schure, Salesiaan, spreken over: „De twee polen van ons leven: Nu en Straks", 's Middags zul len een aantal sportwedstrijden worden gehouden, waarna men deel kan nemen aan een aantal attracties, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de Africa Alarm Actie. Ondanks' de tropische hitte die er woensdagavond in het concertgebouw B„ d aanvang van het gisteravond heerste, is het concert In het kader van u ■- het orgelconcours nog geen enkel jaar zo goed bezocht geweest, als dit keer het geval was. Het feit dat de Chris telijke Oratorium Vereniging onder lei ding van George Robert aan dit con cert medewerkte, zal aan de grotere belangstelling zeker niet vreemd zijn ge weest. wat voorrang Met de wensen van de heer KNAPE wilde hij graag zoveel mogelijk reke- niDe hheer"'VAN DEN BERG (prot. Christ pleitte ervoor geen woningen onnodig teloor te laten gaan door ach- terstallig onderhoud. Hu verzocht B en Walles in het werk te stellen om de achterstand op dit gebied in te •open. Wethouder SCHIPPERS was het vol komen met hem eens, maar deelde Ondertussen doet zich het merkwaar dige feit voor, dat op een avond als deze niet het orgel maar een koor de belangrijkste rol heeft gespeeld. Ook als compositie heeft het uitgevoerde koorwerk verreweg de erepalm weg gedragen. Het concert werd geopend met een vijftal variaties over Bach s kerstlied „Vom Himmel hoch da komm' ich her", voor koor en orkest van Igor Strawinsky. Het mag mis schien allemaal erg vernuftig gevon den zijn, al die canons in het octaaf, de kwint, septiem enzovoort, maar het stuk heeft mij in geen enkel opzicht kunnen boeien. Henri Arends heeft het erg gewichtig laten spelen, zonder ech ter te kunnen overtuigen van de be langrijkheid dezer muziek. Vervolgens kwam de stadsorganist Piet Kee in samenwerking met het Noordhollands Philharmonisch orkest het „Concerto per organo romantico en orchestra" van Anthon van der Horst vertolken. Dit werk werd in 1952 ge componeerd in opdracht van het ge meentebestuur van de stad Haarlem. Het eerste deel is daarom opgedragen aan de orgelstad en haar bestuurderen. De eerste uitvoering geschiedde, als ik het wel heb, in 1952 op het Haarlemse orgelfeest van dat jaar. De uitvoering van gisteravond heeft mij wei tot het besef gebracht, dat men hier te doen heeft met een zeer knappe compositie, getuigend van een groot vakmanschap van de componist. Vraagt men echter op de man af, of er muzikale ontroe ring aan te beleven valt, dan meen ik dit ontkennend te moeten beantwoor den. En wat is nu eigelijk de bedoe ling van de muziek? Ik zou zo zeg gen, op de eerste plaats om er van te genieten, door de taal der muziek te ondergaan. Als ik nu een uitvoering als deze beluister, dar. valt het mij op dat er ontzaglijk gewerkt wordt om al les maar zo goed mogelijk te doen kloppen. Van een geestelijke belevenis gegeven concert in het kader van het Internationaal Orgelconcours heeft de burgemeester van Haarlem mr. O.P. F.M. Cremers medegedeeld, dat het be stuur van het Holland Festival besloten heeft jaarlijks een prijs van ten hoogste driehonderd gulden beschikbaar te stel len voor de beste deelnemer aan de Haarlem Zomeracademie voor orgel. Voor dit bedrag zal een kunstwerk van een bekend Haarlems kunstenaar wor den aangekocht, welk kunstwerk aan de prijswinnaar ter hand zal worden ge steld. De burgemeester toonde zich blij verrast over de grote belangstelling die voor het concert bleek te bestaan. Hij gewaagde van groeiende belangstelling voor het jaarlijks oregelevenement in Haarlem. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimim is echter weinig ot geen sprake. In tussen heb ik grote waardering voor Piet Kee, die het zeer lastige werk perfect heeft gespeeld. Hetzelfde kan gezegd worden van Henri Arends en zijn orkest, hoewel enkele ritmische schommelingen niet uitbleven. De com ponist kwam persoonlijk op het podium om een hulde in ontvangst te nemen, waarin hij Piet Kee, Henri Arends en het orkest terecht rijkelijk liet delen. Het hoogtepunt van het concert lag echter na de pauze in het „Requiem" voor soli, koor, orkest en orgel van Maurice Duruflé. De componist zat zelf aan het orgel, Elisabeth Lugt was de sopraan-soliste,' Hans Wilbrink ver tolkte de baritonpartij, en het koor was de Christelijke Oratorium Vereniging, versterkt met het mannenkoor van het Nederlands Kamerkoor. George Ro bert, de leider van het geheel, heeft er een aangrijpende uitvoering van ge maakt. Wat een prachtstuk muziek! De Gregoriaanse thematiek die aan bijna alle delen ten grondslag ligt, geeft het geheel toch wel een buiten gewoon karakter. Het stuk is van een verheven allure, diep religieus en van felle dramatische kracht. Jammer ge noeg was de sopranengroep in het sub tiele „in Paradisum" iets tegen de toon. Elisabeth Lugt was wat oneven wichtig met haar tem. De anderen zongen voortreffelijk, waardoor tenslot te een grote muzikale belevenis werd geschonken. Een lange, warme hulde viel aan Maurice Duruflé ten deel. J.L. De DWT-dames kregen woensdag avond in de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem, voor de eerste klasse, Het Gooi uit Hilversum op be zoek. Corry Schimmel die door haar snelheid nogal eens de DWT-verdedi- ging voor problemen stelde nam het eerste Gooi-doelpum voor haar reke ning. Op keurige wijze maakte Toos Buis gelijk, waarna Rita Rosier met een ver en strek schot de stand weder om in het voordeel van Het Gooi bracht. Na de hervatting wist Jans Koster een strafworp goed af te werken en was het wederom Corrv Schimmel die de DWT-verdedlging doorboorde. Tenslot te werd door Paula van Bruggen uit een worsteling voor het Gooi-doel de eindstand op 2-4 gebracht. Het was de zevende wedstrijd die DWT voor deze afdeling speelde, waaruit ze slechts één punt wisten te behalen. DWT heren ging voor de tweede klas se in het strijdperk tegen VZV 1 uit Velsen. Het ging vooral in de eerste helft fel, waarbij door de scheidsrech ter enige strafworpen moesten worden uitgedeeld. Luttikhuizen en Westerman (2) hadden de DWT-voorsprong reeds op 3-0 gebracht toen Paul Gottmer een gaatje In de DWT-verdediging wist te benutten. Met een strafworp genomen door Eons Roozekrans en een gewoon doelpunt werd de ruststand 5-1. In de tweede helft werd aan beide kanten rustiger gespeeld en werd het enigste doelpunt door Luttikhuizen gescoord, zodat DWT met de stand 6-1 als over winnaar uit de strijd kwam.DWT heeft nu 6 wedstrijden gespeeld voor de twee de klasse B en bezet de tweede plaast met 6 punten. DWR 1 wist zich in de strijd tegen LAC ongeslagen aan de kop van de tweede klassè-E te handhaven. LAC verscheen met de mededeling, dat de zevende speler onderweg was. Maar toen in de rust bleek dat deze speler onderweg bleef werd door DWR in de tweede helft ook de zevende speler in gezet. Na enige mislukte aanvallen schoot Piet de Bruyn voor DWR twee maal raak, waarna Peter Doeleman voor LAC een aanval afrondde en met 2-1 de rust inging. Na de pauze was het een ongelijke strijd, waarin LAC on danks de spelers-minderheid toch nog enkele keren gevaarlijk voor het DWR- doel verscheen. Van de Bogaerde (2), Fred de Bruyn en Sint hadden er reeds 6-1 van gemaakt toen Kolk er 6-2 van maakte waarbij het bleef. Waterpolouitslagen; Competitie Ko ninklijke Nederlandse Zwembond, He ren reserve tweede klasse: DWR. 2 - - HVGB 3: 2-8; SVH 3 - DWR 2: 2-2. Competitie Kring Haarlem KNZB. Af deling AJ II: VZV b-HPC b: 4-3, DRW b - NVA: 0-8. Twee jaar jeugdgevangenisstraf hoor de een 22-jarige transporteur uit Amster dam, thans gedetineerd in Haarlem, te gen zich eisen door de officier van jus titie bjj de Haarlemse rechtbank, mr. J. Wiarda. De transporteur stond te recht wegens de geruchtmakende in braak in enkele scholen te Zandvoort in de nacht van 28 op 29 april. Daaraan 1 MINERVA: Ik was aan hem verslaafd, 18 had hij zich schuldig gemaakt samen jaar, 8.15 uur. met, een ander, die nog terecht zal staan. Het tweetal had ook in Apel doorn enkele diefstallen gepleegd, ter wijl het in Zandvoort diezelfde nacht nog versnaperingen stal uit een con- sumptietent. In de scholen had het stel de boel kort en klein geslagen. Nog af gezien van de diefstal richtten ze voor 700 schade aan. Het geld, dat de kin deren opgespaard hadden voor school reisjes, werd ontvreemd. Het leven was voor de jongeman, die terecht stond, tot dusverre niet ge makkelijk geweest. Zijn huiselijke om standigheden zijn ailermiserabelst. Ge zien het strafblad van de verdachte achtte de officier van justitie de re- elasseringskansen vrijwel nihil. Niet temin wilde hij de jongen nog een kans geven. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Acht maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk met aftrek van de 4</j maand voorarrest, eiste de of ficier tegen een huisvrouw uit Hillegom die zich aan diefstal had schuldig ge maakt ten nadele van een Heemsteed- se familie, waarbij 2e gezinsverzorg ster was. De vrouw had een paar laars jes, mantels en onderjurken ontvreemd. Ze was reeds negen maal eerder ver oordeeld. De raadsman, mr. Junge, be pleitte clementie, mede gezien de tries te toestand van het eigen gezin van de verdachte, dat geheel verkommert nu de moeder in het gevang zit. Zijn ver zoek tot onmiddelijke invrijheidstelling willigde de rechtbank in. Uitspraak 23 juli. De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 7 juii 1959 in staat van faillissement verklaard. 1 Nicolaas Korringa, scheepsbouwer, wonende te Hoofddorp, Wilheiminalaan 44. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. W. Rutgers, advocaat en procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 51; 2. Geert Oddens, wonende te Haarlem; Pijnboomstraat 6, en aldaar handelende onder de naam of firma Oddens Betonbouw. Rechter commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. L. S. Römelingh, advocaat en procureur te Haarlem, Zijlstraat 47 rd.; 3. Johan de Winter, confectiefabri- kant, wonende te Haarlem, H. J. Koe- nenstraat 12. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. A. R. van IJizinga-Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem, Zijlstraat 47 rd.; 4. M. J. E. Koster, wonende te Kromme nie, Landzichtlaan 24. Rechter-Commis saris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. C. J. Doorenbosch, advocaat en procureur te Wormerveer, Zaanweg 66. Wegens het verbindend worden vaii de enige uitdelingslijst is op 7 juli 1959 geëindigd het faillissement van: A Vis ser, koopman, wonende te Zandvoort Brederodestraat 205 a. Rechter-Com missaris: mr. H. J. M. Cokart, Curator mr. G. H. Veenhoven, advocaat en pro cureur te Haarlem. i' Donderdag 9 juli Grote Kerk, 8 uur: 9e Internationaal Or gelconcours. Improvisatiewedstrijd. Grote Kerk, 3—4 uur: Orgelbespeling door Cor Kee. Grote Kerk, 8—9 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Ned. Herv. Kerk, Zandvoort, 8.30 uur: Concert door het Noordhollands Philharmo nisch Orkest oJ.v. Henri Arends. Donderdag; 9 juli Helicopterterrein Wagenweg;, 8 uur: Cir cus Krone. Op de drie volleybalvelden van speel tuin „Flora" aan de Van Oosten de Brujjnstraat in Haarlem werden de fi nales gespeeld van de volleybal-zomer competitie con competitie voor niet- leden van de NeVoBo en de beker competitie. In de eindstrijd versloeg SSH (strafgevangenis Haarlem) met ra ke cijfers de winnaar van de andere poule „Energie": 15-9 en 15-0 en werd perste Bij do dames klonto VC Soania na meer strijd de adsnirantvolleybal- sters van Cios. 8-15. 15-3 en 15-12. In de A-afdeling van de hekproomne- titie won Die Roeckse 2 na een aan trekkelijke eindstrijd van De Blinkert (15-17, 15-9 en 15-5) en kwam evenals de herenploeg van OVRA in het bezit van de beker. In de B-afdeling eiste Spaar- nestad bif de dames de eer voor zich op Bil de heren veroverde WIK na een fel gevecht met OVRA 3 de beker mei de setstanden 13-15, 15-9 en 15-11. Donderdagavond 16 juli zal de algemene ledenvergadering gehouden worden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstre ken. Uit het jaarverslag van de school artsendienst voor Heemstede, Bloemen daal en Zandvoort blijkt, dat het ge- zondheidspeil van de kinderen over het algemeen bevredigend is. Slechts enke le kinderen moesten naar een gezond heidskolonie worden verwezen. De aandacht van de schoolartsen is er voortdurend op gericht, gevallen van tbc onder de schoolbevolking op te sporen. Dit geschiedt door toepassing van de zogenaamde Pirquet-reactie; de ze is echter niet zo nauwkeurig als de Mantoux-rcactie; men hoopt daarom dat de betrokken gemeentebesturen medewerking zullen verlenen, ook de Mantoux-reactie te gaan invoeren. De vrees, dat door gerepatrieerde kinde ren wel eens een infectie-haard op school zou kunnen ontstaan, is gelukkig ongegrond gebleken. Men heeft alge meen goed gezorgd voor tijdige door lichting van deze kinderen en wanneer een positieve Pirquet-reactie werd ge constateerd, bleek het betrokken kind reeds bij het Consultatiebureau bekend te zijn. Uit het verslag blijkt verder, dat het aanbeveling verdient, de Pir- quet-behandeling ook toe te passen op deelnemers aan clubjes, die buiten schoolverband van de schoollokalen ge bruik maken. De omvang van de preventieve zorg ter voorkoming van tbc-erupties blijkt wel hieruit, dat 11137 kinderen werden gepirquetteerd. waarvan 42 met positie ve reactie. Dankbaar wordt geconsta teerd dat deze 42 kinderen, na een on derzoek op het consultatiebureau, geen aanleiding gaven voor het voorschrijven van een behandeling. Voor de afzon derlijke gemeenten werden de volgende cijfers gegeven: Heemstede, gepir ouetteerd 3974 kinderen, positief 15, Bloemendaal 5006 (15) en Zandvoort 2157 (12). In de drie gemeenten werden door de schoolartsen 5116 kinderen onderzocht: hl) 2288 kinderen werden afwijkingen geconstateerd. O.a. van de ogen 1267, neus en keelholte 308, spier en been- derstelsel 524 en oren 174. De schoolartsendienst strekte zijn zorg uit over 12673 kinderen (Heem stede 4908. Bloemendaal 5429 en Zand voort 2336). «MUIDEN Donderdag 9 juli. Hoog water: 5.36 u. en 18.02 u. Laag water: 1.10 u. en 13.38 u. Vrijdag 10 juli. Hoog water: 6.14 u. en 18.38 u. Laag water: 1.55 u. en 14.14 u. BEVALLEN van een zoon: S. Boer-Ta- lens; H. C. Goemans-Booms: T. Geer- lings-Koning; E. H. A. Damen-Copini. BEVALLEN van een dochter: C. G. van Huizen-Loerakker; G. C. Meende- rink-van Os; M. A. Palm-Opdam; G. D. Mulier-Budde; C. J. M. van Duin-Laan; P. Thijssen-van der Renst; M. H. Po lak-de Kleyn. BEVALLEN van een zoon: P. J. Pol man-van den Berg, N. E. Smelt-Lunen- burg, A. W. Baars-Roeleven, E. C. Baum-Meijer, P. A. Gies-Vos, M. But- selaar-Kelder, T. M. Brouwer-Alleman; van een dochter: G. Konjjnenberg-Trijs- senaar, C. J. Bergman-de Kwant, I. Strandstra-de Haan, A. J. M. Lamboo- Kamps B. de Haan-de Haan, H. P. Kooke-Smout. ONDERTROUWD: B. Walbeek en A. G. M. Schornagel; S. Z. Markiton en J. P. M. T. Ebskamp; A. M. van der Veldt en A. C. L. van Geldorp; F. Ho nig en L. H. Kool; D. A. Verdurmen en G. Hoek; P. Ouwens en W .E. Vuijst; G. A. Heemskerk en G. Prins; H. Eef- ting en M. L. de Mes; T. Anthonijsz en H. C Seller; R. J. Hoogervorst en H. E, A. Herbschleb; H. A. Kolb en W. C. J. Rijkeboer; P. Steenkist en D. E. Ströo Cloeck; D. M. Heerkens en M. A. Wagemans; A. Winter en S. Grandia; W. C. M. Blom en M. C. A. Noordhui zen; P. J. N. de Koek en H, A. M. van der Goes; P. J. M. Lubbers en M H C van Schie; P. Cornet en H. S. Roo- denburg; H. de Vries en A. van der Woerd; H. J. Wullems en B. J. Ebbe- ling: H.Reemer en M. M. Nodeljjk; D. Wijkhuizen en C. H. van Norde. ONDERTROUWD: J. A. Bergman en M. M. I. Moolenaars, J. Kabel en E. C. Boogaard, J. G. van Bodegom en G. M. E. Arink, J. G. Bakker en A AT Tfingcpn GETROUWD: H. Strootmann en J. C. van Heems, G. de Goede en M. P. Be rendes, H. M. Antonisse en J. S. Mar tens, W. P. Rombout en A. G. E. Hoo- genes. GEHUWD: S. P. Duineveld en G. M. Lips; A. Klaver en M. P. Beenen; B. M. Spee en W. L. M. van Velsen; A. F. Jacobs en M. V. van Velsen; C. Rutz en D. G. Snoerwang; C. Quist en A. Teeuwen; E. H. C. Hooreman en M. Krikke; F. Dalman en E.E. Bos; H. J. Vreenegoor en L. C. M. Menken: L. H, J. Zandstra en J T. Rutte; J. G van den Berg en J. A.'Groskamp. OVERLEDEN: H. W. M. Binnerts-Stoof 57 j„ Kinderhuissingel; W. C Dojjer 71 j„ Crayenesterlaan; C. W. Pollé, 63 j„ Kamperlaan; W. van der Voorn,' 73.}.. M.van Heemskerkstraat. OVERLEDEN; M. T. Vinck 78 j Kamperlaan; C. F. G. E. Alleda, 66 j." Kleverlaan; H. J. L. Kurvers 70 j Brouwersstraat; N. Schoehuijs 67 1 Leidsevaart; T. v.d. Mep de Bie-Beeld- man. 68 j., Soerabajastraat; CAM van Schie-Dijkstra, 82 j„ j. Craahdijk- straat. Plöte-Obbes, Sieraden en versierselen' Borstlap, 20 duinis manilla: Charpen- tier. Prisma fotoboek; Groenendaal Jr. Drukletters; 4e dr; De Hartog, Scheeps praat; Lugt, van der. Herwonnen land; NieuwenhovenvanHet rietvlechtboek: Panen, Het grote avontuur; Reinecker, Taiga; Sternfeld, Ruimtevaart; Rust, Moederschap zonder vrees. f Niet officiële koersen) Vorig De Haarlemse wethouder van Open bare Werken en Stadsontwikkeling, de heer W. F. Plappé, zal van 11 juli tot en met 1 augustus verhinderd zjjn spreekuur te houden. ONDERTROUWD: W. R. H. M. van Hu ij stee en Th. A. van Bruggen, R. Meijer en M. J. C. van Drimmelen, Th. J. M. van der Kroon en A. P. van der Hejjden, B. A. Hekkers en S. Kop pen, ,T. Vreeken en B. G. N. Meijer. GETROUWD: R. M. Kostermans en J. M. Duivenvoorden, K. Houwing en J. M. M. de Bruin. H. H. A. Tirion en J. Wiersma G. W. Paauw en J. van Liempt, A. J. Braber en M. E. D. van Rijn, G. L. Prudon en J. H. de Graaf, GEBOREN: d.v. J. J, Teunissen en G. J. Kuipers, d.v. W. H. J. Stark en E. C. Ziegelmaier. d.v. W. Bos en L. C. H. van Seters, d.v. A. Machiel- sen en J. W. de Haas, z.v. D. Aartsen en L. G. van Rooijen, d.v. L. P Kramer en M. P. van der Plas, z.v. W. J. H. van Hees en M. E. J. Stuijt. OVERLEDEN: J. H. van Altena- Nieuwenhuis, 86 jr.; L. P. Hogeveen, 80 jr.; G. Kerssies, 89 jr.; J. Vink, 86 jr. 4J4 Ned 1958 4(i Ned 1959 3% Ned 1953 Staffel 1947 3 li Ned 1956 314 Ned 1948 3y4 Ned 1950 3'A Ned 1954 314 N'd 1955 O B.N G Wun.bouwl t Ned Handel Mb Cen Amsterdam Rubber H VA Senembati-Mb A.K.I) Berke) Patent Lalvé-Uelfl Cert Dell Mb Fokkei v Geldei Hoogovens MUllet Si Co. Philips Gem.bei Unllevet Bllllton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lbn K.L.M Kon Ned Stoomb Mil K.P.M Ned Stoomv Mb v Ommeren Ned Scheepvaart Unie Kentespaarbrteven '57 Renteapaarbrleven 58 2(4 Amsterdam '58 2(4 Amsterdam '56 1J 2'4 Rotterdam 57 Alb Hebn kl obi Slot 100,4 97K 93 92H 92(4 87C. 88 VJ 90% 112 235 92% 151 Js 194 364(4 257 567 176.50 3011 227y. 540 310 644% 584(4 260 156.10 156' 125 155 130 154 248% 130 117 106% 80% 95% 99 130 opening 8/7 97(4 92(4 92 365% 179.30 642% 582% 155 156 132 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chryaler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Kepubbc Steel Hoyal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny tidewater U.S Steel 7/7 63 58(4 70(4 81% 58% 105(4 33% 49% 69% 79% 41% 79(4 72% 57% 50(4 24% 104% 8/7 62% 57% 70(4 84% 57% 104% 33 48(4 69% 79% 41% 79% 73 57 51% 24% 103(4 Stemming: onregelmatig hoger

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3