Surinaams hartpatiënt je naar huis terug PAUL VLAANDEREN Juffrouw Truelove's obsessie I Denemarken staat voor de keus tussen de zes en de zeven Handel en landbouw zijn voor aansluiting bij Euromarkt Volledige liberalisatie van het dienstenverkeer tner Dank aan alle kinderen voor de onder vonden belangstelling BROEKJES Ongehoord voordelig! fJ 1 1 1 Brazilië heeft Fokker niét overgenomen In industriële kringen staat men samenwerking met de zeven voor Looneisen in Engeland Vereenvoudiging van de procedure bij in- en uitvoer I M HUNKEMÖUER hillegom /r r es 10112* VRIJDAG 10 JULI 1959 PAGINA 2 091 19 25; p,V.l.eEN LE-X-IS Grote Houtstraat 71 HauJetn OBIiiihiim Vier Nederlandse ploegen in Blériot- luchtrace Kinderen vallen uit geopende ramen Dr. Platteel bezoekt expeditie-kamp Door bliksem getroffen Chauffeur zocht schuil plaats onder boom Kleuter viel twaalf meter door trapgat ^Vliegende schotel" blijkt studentengrap te zijn Fototruc op voorpagina's van Deense bladen „Nog steeds hoop op minnelijke schikking Florence Nightingale- medaille Voor zuster Engelberts In Kopenhagen zijn in de afgelopen week de besprekingen begonnen over de vraag welk standpunt Denemarken zal innemen ten opzichte van de plannen inzake een economische samenwerking tussen de zeven landen die niet bij de Euromarkt zijn aangesloten. De besluiten, die na deze bespre kingen zullen worden genomen, zijn voor Denemarken van het allergroot ste belang, en binnen de verschillende politieke partijen heersen ver uiteen lopende opvattingen over de weg die men zal kiezen: de Euromarkt, de nieuwe markt van „de zeven" of een voorlopige economische neutraliteit. De besprekingen werden ingeleid met een urenlange kabinetsvergadering onder leiding van minister-president H. S. flansen, tijdens welke de minis ter van Buitenlandse Zaken Jens Krag en zijn collega van Landbouw Karl Skytte rapport uitbrachten over hun vorige week in Londen en Bonn ge voerde onderhandelingen over de afzetmogelijkheden van de Deense land- bouwprodukten op een eventuele nieuwe Europese markt, bestaande uit de zeven landen bniten de Euromarkt. Vakbond verwerpt verzoek van j Eisenhower Driekwart eeuw „Hollandia" in Aken MARKTBERICHTEN Transitoverkeer vrij wel geliberaliseerd AMSTERDAM SïffïSSS'&n* i«io, RENKUM Hotel-Café-Rest. „Caitipman" EINDHOVEN Hotel-Café „Schiimtielpenninck" pjravl 't HARDE (Geld.) VALKENBURG (L.) S?te) HOLTEN (Ov.) Hotel ,,'T LÖSSE HOES" DE KOOG - TEXEL Hotel „Californië" Een beetje onder de indruk van de drukte op Schiphol en van al die men sen die haar wegbrachtenstapte de gen. Ingsid is een hartpartiëntje en kwam ribo dc- lerdag in het grote KLM-toe- stel, dat haar naar huis zou terugbren gen. Ingrid is een partpatiëntje en kwam op 12 april in Amsterdam, waar zij op de kinderafdeling van het Binnengast huis werd onderzocht. Prof. dr. S. van Creveld stelde na on derzoek vast, dat het meisje niet be hoefde te worden geopereerd. En nu kon zij per vliegtuig naar Suriname terugkeren, uitgeleide gedaan door dr. Tjong, assistent van prof. Van Creveld, en hoofdzuster Stegerbroek van de kin derafdeling van het Binnengasthuis. Dr. Tjong vertelde dat Ingrid een heel gewillig en gemakkelijk kind is. „Zij was niet gewend aardappelen te eten, maar wel rijst en dat hebben wij haar dan ook gegeven. Haar vader en moeder wilden haar een grote zak rijst sturen, maar de voorzitter van ne organisatie „Surinaamse manifestatie", de heer M. Ramlakan vond dat onnodig. Er was i i interlock fantasie katoen fantasie katoen met kantje macco interlock echte ribkatoen effen interlock met pijpjes Telefoon 130.20 rijst voor Ingrid genoeg in Nederland." Zuster Stegerbroek vertelde nog dat Ingrid een goede klant van de post was geweest. Uit alle delen van Nederland hebben kinderen een briefje of een an sicht naar Ingrid gestuurd toen zij in het ziekenhuis werd verpleegd. En ook uit Suriname kwamen vele blijken van belangstelling en medeleven. „Ik zou het prettig vinden als in de krant kwam te staan dat alle kinderen, die Ingrid post hebben gestuurd, daarvoor harte lijk worden bedankt, zeide de hoofd zuster. Ingrid wordt weggebracht door mej. G. Hendriks van de K.L.M. Zij is secre taresse op de afdeling Convair van de maatschappij en heeft het diploma kin derverzorgster. Zij begeleidt het meisje naar Paramaribo. Met een tas vol geschenken en cadeau tjes stapte de kleine Ingrid in de Super- Constellation, want toen zij vorige maand jarig was heeft zij heel wat gekregen. Eddie Lie-a-ling, een zeventienjarige jongen, ook uit Suriname, is een maand geleden in het Wilhelminagasthuis ge opereerd. Hij maakt het goed en zal binnenkort naar de West kunnen terug keren. Beide kinderen konden naar Neder land worden uitgezonden dank zij een geldinzameling welke in Paramaribo door de jeugd in het begin van het jaar is begonnen en veel weerklank elders ondervond. De gemeente Amsterdam heeft het verblijf in het ziekenhuis betaald. Er zal nog een groepje Neder landers deelnemen aan de door de Londense „Daily Mail" uitgeschre ven wedstrijd om de snelste over tocht tuss hartje Londen en hartje Parijs. Het autotijdschrift „Autovisie" heeft ingeschreven met de heren H. J. van Overvest en Jan Apetz. De heer Van Overvest is instructeur bij de Nationale Luchtvaartschool en medewerker aan het autoblad. De heer Apetz is redac teur van het blad. Deze ploeg stelt zich voor met een Bücker-vliegtuig aan de wedstrijd deel te nemen. De equipe zal van maandag 13 juli af beschikbaar zijn om enige proeven te nemen. In totaal zijn vier Nederlandse ploegen voor de wedstrijd ingeschreven. De wedstrijd wordt gehouden ter herdenking van de eerste vlucht over Het Kanaal door Louis Blériot. Uit het zolderraam van de ouderlijke woning in de Jan van Avennestraat in Rotterdam is de driejarige José de Rui ter van twaalf meter hoogte op het trot toir gevallen. Met een schadelbasisfrac- tuur werd het meisje naar het Wester ziekenhuis vervoerd, waar zij vannacht is overleden. Vermoedelijk is het meisje op een stoel bij het geopende raam ge klommen. De bijna 1-jarige Patricia Elffrich viel uit een raam van de eerste verdieping aan de Bergselaan van ongeveer zes me ter hoogte op het trottoir. Haar toestand wordt in het ziekenhuis ernstig ge noemd. De baby zat in een kinderstoel voor het open raam en heeft zich waar schijnlijk losgewurmd. De even jeugdige Hendrikus van der Sluis is door de spijlen van het balkon gekropen aan de achterzijde van de ouderlijke v oning, aan de Hamelstraat. Hij viel van 2 Va meter hoogte op een betonnen vloer en moest met hoofd wonden naar het Westerziekenhuis wor den vervoerd. De gouverneur van Nederlands Nieuw- Guinea, dr. P. J. Platteel, diens echtge note en enige hoge bestuursfunctiona- rissen hebben donderdag een bezoek ge bracht aan het basiskamp van de Nieuw- Guinea-expeditie naar het Sterrenge bergte, aldus meldt het A.N.P. De 34-jarige chauffeur W. Roest uit Nieuw Lekkerland is, donderdagavond tijdens een zeer hevig onweer boven Rotterdam-zuid en Ridderkerk door de bliksem getroffen. Ter hoogte van het hotel Het Witte Huis verliet hij zijn bus en schuilde onder een boom, waar hij door de bliksem werd getroffen. In het Zuiderziekenhuis in Rotterdam is hij overleden. Het slachtoffer was ge trouwd en vader van drie kinderen. Woensdag is het tweejarig meisje M. Gort van twaalf meter hoogte in het trapgat van een flatgebouw aan de Ha- veltestraat in Den Haag gevallen. Het kind is in zorgwekkende toestand in de Ursulakliniek opgenomen. Twee Deense studenten, die woensdag de Deense bladen een foto van een „vliegende schotelbezorgden en een prachtig verhaal vertelden over hun unieke belevenis hebben bekend een grap te hebben uitgehaald. „We had den geen idee dat onze grap zulke af metingen zou aannemen. De reis naar Stockholm zal nu wel niet doorgaan, kwam er enigszins spijtig achteraan. De Zweedse televisie had hen namelijk uitgenodigd voot de camera's een verslag te doen. Ole Slrandgaard en Joergen Ekvall plakten twee plastic platen tegen el kaar en bevestigden drie halve tennis ballen aan de onderkant. Het ding werd tussen twee bomen opgehan gen en onder verschillende hoeken ge fotografeerd Het resultaat was een „vliegende soepterrine' die de geheU pers van Kopenhagen op de ooorpagtn-i afdrukte. Buitenlandse persbureaus hadden ondertussen de waarneming 1 'e ..vliegende schotel" wereldkundig gemaakt. Adveri.ewxp MET ZAL TOCH SEEN LIQUIDATIE VAN SPIONNEN ZIJN? .IN EEN BEPAALD COMPLOT.' HOUD VOL, DAT HET EEN TRIESTE NAVOL 61NS KAN ZIJN. MAAR HET kAn OOK DUIDEN EEN...LIQUIDATIE VAN MENSEN, DIE VERWIKKELD WAREN- MENSEN OIE "TEVEEL WISTEN." IK HEB INTUSSEN DE SECRET SERVICE telefonisch verzocht OM EEN SPOED ON DER- ZOEK weet ik NIETLAAT DE SECRET SERVICE DAT MAAR UITZOEKEN. ,5S Het Is niet juist, dat de Braziliaan se regering de vliegtuigfabriek van Fok ker bU Rio zou hebben overgenomen zoals het Britse persbureau Reuter heeft bericht, aldus weet Het Parool te mel den. Het is ook niet juist, dat presi dent Kubitschek van Brazilië beslissend zou hebben ingegrepen in het conflict tussen Fokker en het Braziliaanse mi nisterie van luchtvaart. Het is ten slotte niet juist, dat het Nederlandse perso neel van Fokker-Rio op het ogenblik Brazilië niet zou mogen veriaten. Deze gegevens heeft Het Parool verkregen door enkele telefoongesprekken met di verse persoonlijkheden in de Brazili aanse hoofdstad. „De situatie hier is delicaat", zei een van hen via de voor treffelijke telefoonverbinding Amster- dam-Rio. „Wij zijn nog aan het onder handelen. Er bestaat nog steeds goede hoop op een minnelijke schikking". Het internationale comité van het Rode Kruis heeft de Florence Nightin- gale-medaille toegekend aan de Neder landse verpleegster zuster A. Engel berts, oud-directrice van het Haven ziekenhuis te Rotterdam. De Florence Nightingale-medaille is de hoogste Ro de Kruis onderscheiding. De medaille wordt eens in de twee jaar aan ten hoogste 36 personen toegekend. Zuster Engelberts werd in 1939 be noemd tot directrice van het Koningin- Emma-ziekenhuis Tjikini te Batavia, dat toen geheel door haar werd gere organiseerd. Ondanks de Japanse bezet ting en ondanks het feit, dat haar ge hele personeel werd vervangen door vreemden - in veel gevallen geen zus ters is zuster Engelberts er in ge slaagd haar zieken in Tjikini te blij ven verplegen tot ze in 1943 zelf in het Kramatkamp werd geïnterneerd. Daar heeft ze ondanks nood en tegenwerken de factoren het noodziekenhuis geleid. Vele patiënten hebben aan haar zorgen te danken dat ze die tijd van ellende zijn doorgekomen. Na de capitulatie van de Japanners kwam zij terug in Tjikini, waar ze haar ziekenhuis geheel vervuild en verwaarloosd vond. Begin 1946 moest ze met verlof naar Neder land. Tijdens de overtocht werkte ze op een van de repatriëringsschepen, waar een mazelen-epidemie uitbrak. In 1947 zette ze de wederopbouw van Tjikini voort, besteedde als steeds voor al aandacht aan de opleiding van jonge verpleegsters en werkte van de morgen tot diep in de nacht tot ze in 1951 haar ziekenhuis moest verlaten. Enkele maan den later trad ze op als directrice van het Havenziekenhuis in Rotterdam. Op 59-jarige leeftijd droeg ze in 1957 haar taak over aan zuster C. M. baronesse van Asbeck. Verenigde Staten Bjj zjjn bezoek aan Chicago is de eerste vice-premier van de Sovjet-Unie, Frol Kozlov, door naar schatting vijfhonderd mensen, af komstig uit Oosteuropese landen, uitge jouwd. (Rtr) Op 14 en 15 juli a.s. zal het parlement in een extra-zitting worden bijeengeroe pen om besluiten te nemen over de Deense stellingname. Hoogstwaarschijn lijk zal Denemarken genoodzaakt zijn een definitief besluit te nemen voordat de ministers van buitenlandse zaken van de kleine vrijhandelszone op 20 juli a.s. bijeenkomen in Stockholm. Geen enkele afgevaardigde van de drie Deen se regeringspartijen wil zich uitspreken over de bijzonderheden in de rapporten, die afgelopen dinsdag tijdens de kabi netszitting werden besproken. Men houdt zich stipt aan de politiek van zwijgzaamheid, die tot nu toe in acht werd genomen over de besprekingen van de ministers Krag en Skytte in Londen en Bonn, een zwijgzaamheid en geheimhouding, die zelfs zo consequent wordt volgehouden, dat toen minister president Hansen tijdens zijn bezoek aan de Füroer-eilanden telegrafisch op de hoogte "werd gehouden, dit geschiedde in geheime code. In politieke kringen in Kopenhagen neemt men evenwel aan, dat er bij de tot- nu toe gevoerde besprekingen in Londen geen volle overeenstemming werd bereikt over de Deense eisen in zake verlichting van de invoerrechten voor Deense landbouwprodukten en een verhoogde export hiervan. De onder handelingen in Londen werden echter meer beschouwd als voorpostgevechten. Hoe ver Engeland denkt te gaan zal waarschijnlijk pas blijken als de twee Deense ministers op maandag a.s. hun besprekingen met de Engelse regering zullen hervatten. Op het Deense ministerie van buiten landse zaken werd maandagmiddag een vergadering gehouden, tijdens welke minister Krag en minister Skytte aan vertegenwoordigers van het bedrijfsle ven een oriëntering gaven over het ver loop van hun besprekingen in Londen en Bonn. Voor de vertegenwoordigers van de landbouworganisaties werd woensdagochtend een speciale verga dering belegd, waaraan werd deelge nomen door zo goed als de gehele rege ring. Daarna vonden er besprekingen plaats tussen de drie regeringspartijen - sociaal-democraten, radicalen en agra riërs - waarna tenslotte ook de conser vatieve partij bijeenkomt in een spe ciale vergadering. De gematigd-conservatieven zijn ster ke voorstanders van een aansluiting bij de reeds bestaande Euromarkt en waar schuwen krachtig tegen aansluiting bij de nieuw te vormen vrijhandelszone van „de zeven". Het standpunt van de rechtse volkspartij is niet zo duidelijk, maar zoveel is wel zeker dat er in deze kringen meer sympathie bestaat voor de zes dan voor de zeven. De landbouworganisaties voelen het meest voor aansluiting bjj de zes van de Euromarkt en in handelskringen heeft men reeds herhaalde malen blijk gegeven van ongerustheid over een evt. aansluiting by de zeven. Ylleen de in dustrie schqnt belangstelling te hebben voor de nieuwe markt van „de zeven", in de hoop dat de invoerrechten zullen worden verhoogd tot het niveau van Noorwegen, dat aanzienlek hoger ligt dan dat van Denemarken. Men weet echter niet of deze verwachtingen van de industrie zullen uitkomen en offi cieel neemt de Deense vereniging van industrieën dan ook een afwachtende houding in. Hoogstwaarschijnlijk zal de regering bi; het parlement een voorstel indienen tot aansluiting bij de nieuwe vrijhan delszone van „de zeven", maar het valt nog te bezien of dit voorstel er door heen zal komen. De uitvoerende raad van het Britse ver bond van arbeiders in de scheeps- en ma- chinebouwindustrie heeft besloten terstond om een aanzienlijke loonsverhoging en in voering van een veertigurige werkweek te verzoeken. Dit betreft ongeveer drie mil joen arbeiders met inbegrip van employés van autobedrijven en dergelijke. De voorzitter van het verbond, Frank Foulkes, zei dat functionarissen van de or ganisatie besprekingen zouden voeren met vertegenwoordigers van vakbonden voor de elektriciteitsbedrijven en de mijnbouw om de politiek ten aanzien van werktijden en lonen te coördineren. De afgevaardigden naar de jaarvergade ring van de nationale bond van spoorweg personeel te Blackpool hebben eveneens be sloten onmiddellijk een veertigurige werk week te eisen echter met behoud van het huidige loon. Deze eis betreft ongeveer 400.000 man spoorwegpersoneel, die thans 44 uur per week werken. De Amerikaanse vakbond van staal- arbeiders heeft vandaag een verzoek van president Eisenhower tot verlen ging voor onbepaalde tijd van de onder handelingsperiode tussen werkgevers en werknemers in de staalindustrie ver worpen. Van de zjjde van de vakbond verklaarde men ervan overtuigd te zijn, dat de president niet van plan is van de werknemers te eisen, dat zij tot in het oneindige onderhandelen. Als de maatschappijen van goede wil zijn, kunnen wij nog tijdig een overeenkomst sluiten. Maar zoals de zaken er thans voor staan verstrijkt de onderhande lingstermijn op 14 juli te middernacht, aldus een vertegenwoordiger van da vakbond.- (Van onze Limburgse redacteur) Een van de oudste studentenvereni gingen van de Technische Hogeschool te Aken, de Academische Vereniging „Hollandia" bestaat komend jear 75 jaar. Vijf jaar na de oprichting van de Akense T.H. werd deze vereniging speciaal voor Nederlandse studenten te Aken, in 1885 opgericht. Het vijfenze ventig-jarig jubileum zal op grootse wijze worden gevierd. De voorbereidin gen voor dit feest worden getroffen door de pas gekozen bestuursleden van „Hollandia" de heren R. S. M. Rensma, Voerendaal (praeses), A. J. Bovy, St. Amandusstraat 22, Maastricht (abactis) - en questor J. G. P van Eyck, Huls berg. Kandidaat studenten, die inlich tingen over de studie aan de T.H. t» Aken wensen te bekomen, kunnen zich wenden tot de bovengenoemde nieuwe bestuursleden van „Hollandia". AARDAPPELTERMIJNMARKT AMSTER DAM, 9 juli. Omzet: 6000 ton. Consumptie aardappelen: Eigenheimer aug. 17.00, Furore mrt. 15.80-16.50, apr. 16.80, bintje 35 nov. 16.50-16.00, dec. 16.10, apr. 19.70-19.10, bintje 45 jan. 20.00, mrt. 22.00-21.20, apr. 22.70-21.80, Voran nov. 12.30. Record nov. 13.30-13.20, Libertas okt. 13.00, nov. 12.60-13.00. Poot- aardappelen: bintje-e nov. 22.50-22.10, dec. 22.00, bintje-a nov. 20.30, eersteling-e nov. 25.00-24.70, Sirtema-e nov. 23.70-23.00, Sirte- ma-a nov. 21.00. VEILING TIEL, 9 juli. Resp. Ie en 2e soort: kersen: Inspecteur Lohnis 196-206 81-92, Frans Meyling 126-130 38-53, Napo leon 118-128 morellen 49-117 15-61, aard beien per doosje 30-36, frambozen 140- 156 60-144, idem gedopt 60-72, rode bes sen 75-117 65-73, kruisbessen blond 76-87 21-69, idem wit 62-78 24-50, witte aalbes 48-50 zwarte bessen 225 190, peziken per stuk 10-17 9-10, pruimen: blauwe pruim 70-74 (per stuk 3 cent), krozen 69-86 49-71, appelen: Yellow Transparant 48-72 23-43, val 15-16, champignons 140-190. Alles in cents per kilo, tenzij anders vermeld. GROENTEVEILING VENLO, 9 juli. Bloemkool A 29-34, B 21; Veense snijb. I 84; stam-erwten I en II 71; spitskool 27-31; bos- peen 10-15, breekpeen A 14-20, A 33-39; sla natuur A 25-33.60; soepgroen 3.90-4.90. Alles in guldens per 100 kg/stuks/bos. KAASMARKT GOUDA, 9 juli. Aanvoer 173 partijen. Eerste kwaliteit f 2.15—2.23, tweede kwaliteit f 2.032.14, extra kwali teit f2.24—2.38. Het ministerie van economische za ken en het ministerie van financiën de len het volgende mede inzake vereen voudiging van de voorschriften betref fende het handels, en betalingsverkeer niet het buitenland. Met ingang van 15 juli a.s. zal de procedure die ge volgd moet worden bjj de in- en uitvoer van goederen in veie gevallen aanmer kelijk worden vereenvoudigd door uit breiding van de zgn. documentvrijheid bij de in- en uitvoer en daarmee ook het vervallen van de zgn. meldingspro cedure. Aldus blükt uit bekendmaking en van de centrale dienst voor in- en uitvoer in de Nederlandse Staatscou rant. o Tevens zal blijkens een bekendmaking van de Nederlandse Bank met ingang van dezelfde datum een volledige libe ralisatie van het dienstenverkeer met het buitenland worden doorgevoerd, hetgeen eveneens, op een aantal uit zonderingen na 't geval zal zijn voor het transitoverkeer. Al deze vereenvoudi gingen zijn mede mogelijk gemaakt door het herstel van de externe con vertibiliteit. Voor de invoer uit, resp. de uitvoer naar een aantal landen was reeds voor een reeks van goederen de document- vrijheid c.q. de meldingsprocedure van kracht, d.wiz. er behoefde in de betrok ken gevallen geen vergunning bij in- of uitklaring overgelegd te worden. De ze vereenvoudiging der administratie ve voorschriften kon met ingang van bovengenoemde datum verder worden uitgebreid zowel wat het aantal lan den als het aantal industrie-en land bouwprodukten betreft. Hierdoor wordt het aantal gevallen dat een voorafgaan de vergunning moet worden aange vraagd, aanmerkelijk beperkt, terwijl de zgn. meldingsprocedure in haar ge heel komt te vervallen. Een en ander betekent vooral een vereenvoudiging van het handelsverkeer met het dol- largebied. De liberalisatie van het dienstenver keer heeft eveneens vooral betrekking op het verkeer met het dollargebied. Zij houdt in, dat ook ten aanzien van betalingen voor verleende diensten bo ven f 1.000.- thans over de gehele linie geen speciale voorafgaande vergun ningen meer vereist zijn. Voor de niet- doliargebieden was reeds vroeger een vergaande liberalisatie van het dien stenverkeer doorgevoerd. Wat het .ansitoverkeer betreft komt de nieuwe regeling er op neer, dat de algemene vergunningen, welke aan de transitohandel waren verleend, door nieuwe zullen worden vervangen waar door nog slechts in een beperkt aantal gevallen een voorafgaande goedkeuring vereist zal zijn. Tel. 726064. Automobilisten! De Amstel aanhouden. Bit mooi weer kunt U ook buiten Uw lunch ol diner gebruiken. Eig. mevr. Jacq. Hamel-van Wilpe. MBDBMPI-nt Hotel-Café-Restaurant i■sinurat HET WAPEN VAN MEDEMBLIK Telef. 02274 - 231 Éérste huis ter plaatse. Specialiteit: Zuiderzeepaling. Plasmoien bil Mook Hotel-Rest. „DE HEUVEL", Kkasmcicn »1J IVIOUH Tp] 08805-315. 'n Goede tip. Geniet de hele dag onbezorgd van onze mooie omgeving dank zij de aantrekkelijke DAGVERBLUFPRIJS van..., 8.Bij aankomst: kopje koffie; 1 nur LUNCH; 's mid dags: kopje thee; 6.30 uur DINER; voor vertrek: kopje koffie of thee. AMSTERDAM Best „la Cave Internationale" Tel. 020 - 34371 Internationale Specialiteiten HERENGRACHT 561 ARNHEM Hotel-Rest .3ELLEVUE - SONSBEEK" TeL 08300 - 23505 Ideale ligging tegenover het prachtige Park Sonsbeek. Prachtig uitzicht. Garages. Eigen parkeerterrein. OMMEN Hotel-Rest. DE LEMELERBERG Uniek vakantie- en wintersporthotel, gel. op een van Nederlands hoogste en mooiste punten, t.m.v. het natuur- reserv. park 1813. Privé kamers, c.v., 1000 ha. bos-hei- panorama's. Vraagt prospectus. Telefoon 06723213. nnma hotel restaurant „de la couronne" (De Kroon) Bosstraat 28—30 - Tel. 01600—32687. Huls van Intern, reputatie. - K.N.A.C. - A.N.W.B. R.A.C. de Belg. - A.A.A - K.D.A. PUTTEN (Veluwe) Hotel „ZECH", tel. 419-03418. Alle comf., c.v. Verz. maalt. Gr. tuin, gez. terras, ruime kamers. Pens.prijs v.a. 8.50; kinderen red. DENEKAMP HOTEL „DINKELOORD", Tel. 05413-387. UIiNtilUUVlr Prachtig gelegen aan bos en pinkel. Warm en koud str. water. Zonnige terrassen en tuin. wei gehele jaar geopend. Vraagt prospectus. .BEKENDE KEUKEN IN GELDERLAND" Telefoon 08373 - 221 EDE Hotel-Café-Resiaurani „GEA" Telefoon 8000. Fameuze keuken. H. M. J. van HEERTUM. SNEEK Hotel-Café-Rest. „HANENBURG" Telefoon K 5150 2570 - 3333 H. HANENBURG Annex Rest. „Au Carré des Champignons" J. A. Biemans Maïtre Rötisseur DE STEEG Oost-Velnwe Zoom „HUIZE SONNEHEERDT" - Hotel-pension, direct bij rivier, bos en heide. Pr. keuken. Pensionprijs f 10.— p. p. p. d. Telefoon K 8302—30B4. GRAVE Hotel-Rest.-Speelt. „DE NACHTEGAAL" Telefoon 08860 - 2534 - Bossebaan 10 Gel. aan de hoofdweg Nijmegen- s-Bosch irnnn, f Vel 1 Hotel „De Solscheberg", Wel. 06770-207 varvjjij 1 V c». 1 Clubrestaurant K.N.A.C. Rust - sfeer - comfort - service - Cuisine Exquise. Hét Wildrestaurant der N. Vel. tem. v. bos en hei. Weekend arrangement v. t 25.— af. Hotel-Café Rest. „DE VALE OUWE" Eoerwe" 94 (station Oldebroek). Tel. 0 5255-341 DIR. CHR. JENS van het zuiden. Alle kamers annex privé toilet, douche of bad, drie eerste klas maaltijden per dag, min. 5 dagen. Hoofdseizoen t 15.00. Gereduceerde vóórseizoenprijs f 12.50. Vraagt gratis geïllustreerd prospectus. Tel. K 2520-5347 Restaurant Bar Grillroom Terras gelegen a. d. beroemde „Treslong" tuin Dir. J. v. TONGEREN 0. z. 1. Jaarbeurs Restaurant Utrecht WLJK AAN ZEE Hotel-Rest. „DE TUINBERG" Telef. 02517 - 223. 200 meter van zee gelegen. Dir. F. DE GROOT Telefoon 05483—353. Het excl. rest. op de Holterberg. Onze spec.: tip van 't spit (boven open vuur) Aan de vleugel: Eef Mulder - Entertainer. ZIERIKZEE Café-Restaurant „MONDRAGON" Oude Haven 13 - Telef K 1110-2670 H. C. J. RIBBENS ZOUTE LANDE a/ZEE Hotel-Rest. „Zomerlust" gelegen nabij net Zuiderstrand, pension v.a. 17.50 p. p. p. d„ uitst. keuken, verzorgde wijnen. Rest. la Carte. Telefoon 01186261. Tel. De Koog 256-305 Geheei gemoderniseerd Gelegen bq net beroemde Natuurreservaat. Speciaal weekend arrangement, voor- en naseizoen sterk geredu ceerde prijzen. Nieuwe eig. E. Vlessing. Dir. J. Feikema '/IITPHEN Restaurant „De POORT VAN KLEEF" Turfstraat 28 - Telefoon K 6750—2571 Prima keuken. Speciale Gelderse koffietafel. Prospectus op aanvraag. LEUSDEN (bij Amersfoort) - Tel. 0 3490 4038 Hotel Rest. „OUD LEUSDEN" Waar men zich „UIT" en toch „THUIS" voelt, omringd met prettige verzorging in een sfeervolle °mgeving. Prach- tig natuursch. Ideaal Conferentieoord. H. A. M. BEUKERS TWIINIUtECHT HOTEL RES®. „SWINDREGW" ZWUniUHIiLCtl gelegen Rijksweg 16. Hoofdweg Antwerpen-Den Haag. Tel. 01850-9941 (3 lijnen In aprii 1957 geop bedrijf, meest mod. Komfort, alle Ka mers met rijkstei. en privé-douche. Gr en Kl. zalen voor recepties, diners e.d Club Hotel K N A C R.A.C. (Belgie) en A D.A C. Ruime parkeergelegenheid H J KENNEDIE, Dlr LOCHEM Tel. 06730 - 1889 Het gemoderniseerde hotel „HET ZWIJNSHOOFD" brengt u als specialiteit Russische eieren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2