EXAMENS Geslaagd Obligatie-uitgifte K.L.M. voor versterking kapitaalstructuur DAG PUZZLE :w Z5 v* Jbl,O m Alfredo Inschrijvnig staat 20 juli open Introduktie van aandelen MIJBEB Beleggingsfonds van C. en A. Wij luisteren naar... Radio-V atieaoa i2eleveiai**en wan een «loiijj (ieii VRIJDAG 10 JULI 1959 PAGINA 4 Minder nieuwe woningen in mei Al ruim 700.000 huizen voltooid April en mei brachten meer inkomsten Kath. molenaars stel len zwarte lijst op Vorosjilov komt op voor Griekse communist Promoties Benoemingen Wij kijken naar De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGf 65 V. KC v- 'Mkx Zf Nv --.TSJsv -XX VX( nh V/-I Luister eens, rlita, hoe vaak heb ik je nu al gezegd, dat je niet op je kousen moet rondlopen9 Och, moeder, zó vaak. .heb je dat niet gezegd! TILBURG: Hogere Textielschool. Af deling appreteren en verven: P. Altenburg, 's Hertogenbosch; J. de Blok, Breda; A. Bockholts, Eindhoven; J. Boekholt, Raams- donkveer; Th. Dekker, Breda; H. Boogaarts, Rotterdam; A. Franken, Bergen op Zoom; J. de Glas, Waspik; C. v. Gorp, Tilburg; C. de Graaf, 's Hertogenbosch; P. de Kroon, Bergen op Zoom: A. Nas, Nijmegen; F. Schonk, Tilburg; P. Strijland, Grootebroek; P. Tempelman, Deventer; M. de Voort, Til burg; M. van Vroonhoven, Tilburg; J. van der Wee, Tilburg. Afdeling spinnen en weven: P. van Aken, Vught; H. Akermans, Tilburg; W. van Ber gen, Helmond; H. Bermgs, Helmond; J. Creu- sen, Oisterwijk; W. Gaspar, Helmond; W. Jansen, Wateringen; H. van Loon, Tilburg; G. van Poppel, Tilburg; P. Vermeer, Uden- hout; G. Zwanenberg, Roermond. Van beide afdelingen werd een kandidaat afgewezen. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor electrotechnisch ingenieur: H. Angad- Gaur, Delft. G. Bakker. Utrecht, H. G. M. Bennis, 's-Gravenhage. J. B. M. Berings, Oss. A. J Berkhout, Den Helder, H. Ber- nasco, Delft, P L. van den Bogert, 's-Gra venhage. J. T. Bolck, Hilversum; J. Bou- man, Nieuw-Beijerland, H. Brand, Duiven- di-echt. D. H. G. Brethouwer. Velp G„ W. B. Brouwer, Rotterdam, F H. J. de Bruin, Rotterdam, J- M. van den Busken, Amstel veen. J, P. ten Cate, Utrecht, G. B. Deel man Groningen, S. O. Deelstra. Rijswijk Z.-H., J. H. Dek, Rijswijk Z.-H., J. Do ting, Delft, J. J. M. Dudok van Heel, Bla- ricum, C. Dujardin Papo, 's—Gravenhage, J Dullemond. Noord-Scharwoude, A. van Duuren, Wassenaar, T. Dijkgraaf, Den Hel der. S. Dijkhuizen. Scheveningen, L. Dijk stra, Leeuwarden, H W. Elsborg. Delft, J- Goris, 's-Gravenhage, J J. Groenewegen, Leidschendam, R. A. Grunewald. 's-Graven hage, J. C. M. Grupping. Amstelveen, Han Hok Lloe, Delft. G. H. Heebels, Balkbrug, A. Henderson. Amsterdam. ROTTERDAM Geslaagd voor het staatsexamen voor muziek, voor piano-B: mej A. Been. Meppel, H. W. van Gelder, Amsterdam, mej. A. M. Goorissen, Eindho ven, mevr. G. H. J. Ittmann-Kuipers. Am sterdam. J. V Ivens. Hulst, mevr E. A. W. Koel-Nederkoom, Haarlem, mej. A. J. Vis ser, Haarlem. Solozang-B: mej. S. Bijl, Am sterdam. Kinderkoorzang: mevr. M. J. Jongejan-Anceaux, Enschede B. Wijn schenk, Amsterdam. Piano A: Chr. J. van den Boom, Bergen op Zoom, J. K. War- nink. Goor. Viool O: F. Ph Beekman, Zandvoort. DELFT Geslaagd voor het propaedeu tisch examen voor civiel ingenieur: K. D'Angremond, Amstelveen, E Baan, Heer len, J. Blaauwendraad, Scherpenzeel G., S. P de Boer, Oenkerk, M V E. Bongaerts, 's-Gravenhage, J. A. Bonink. Amsterdam, P. H. J. van den Boogaard, Utrecht. J. W. Bosschaart. Slikkerveer, W. A. van Boxsel, Breda. G. J Brand. Zaandam, T. J. van den Brandt. Tegelen, F. M. Brouwer, Er- melo, B A. Bruil. Doetinchem, B. Buining, Hamersveld U„ L. J Coffeng, Amsterdam, E R. P M. Y. Dahmen, Delft, H. Davids, Groningen, A. H. Dirkzwager. Rijswijk Z -H. M. C van Drie. Amersfoort, P. van Es, Rotterdam J. J. Feberwee Zeist, H. Fokkens, Velp G., M. J Fraanje. Amster dam. H. R. Freije. Scheveningen. P. Har- tog, Scheveningen, J. F. van der Heijde, Assen, L. van Houdt, Rotterdam, H. J. Hulst, Oud-Bei1erland. J. J. A. Janssen, Nijmegen, B. de Jong, Slootdorp, J. P. J. de Jongh, Maastricht, G. A. W. Jonker, Rotterdam. J P T. Kalkwijk, 's-Graven hage. IJ. M. D. Kentie, 's-Gravenhage, P de Kiewit, Almelo, S. J. G. van der Knaap. Tilburg, C. Kooman, Haarlem, G. J. Kout- staal. Heemstede, M. J. A. van der Krab ben, 's-Gravenhage, G. Kuiper, Utrecht, M. H. W. Kuperus, Haarlem. J. M. Leenhouts, Sluis, L, C. de Leur, Zeist, J. M. van Leijenhorst, Amersfoort, P A. J. Liefkens, 's-Hertogenbosch, J. C. M. van de Meeren- donk, Amsterdam. T. Monnier, Delft, W. A. F. M. Muller. Rijswijk Z.H., G. P. C. Nass, Arnhem, J J. F Nicolai, Vlissingen, W. J. van 't Noordende, Utrecht, P. A. N. M. Nuhn, Delft. W. Nijenhuis. Zeist, J. G. van der Plas, Amsterdam, L. P. M. Post humus, Hilversum. S. F. Prins, Heerenveen. H. J. W Riethoff, Rotterdam, B. J, L. Roe- lofs, 's-Hertogehbosch W. de Rooij. Bad hoevedorp. Geslaagd voor het propaedeutisch exa men voor natuurkundig ingenieur: T. Beet- stra, Dokkum, J. W. van den Beid, Beek bergen, J. Bezemer, Delft, J. A. J. Bie- mond. Eindhoven, J. A den Boer, Vlaar- dingen, E. J. van der Brugh, Tiel, P C. J. Coremans, Hoogerhelde, H. I. Dawson. 's-Gravenhage, P. M. van Dijk, Nootdorp, H. H. Dijstelbergen. Delft, R. G. R. Eng- mann, Haarlem, J. van Gogh, Voorburg, A. Heilbron. Laren N.-H., W. B. Hoen- deroa, Rotterdam. C. C. Homs. Schiedam, M. J. de Jonge, Eindhoven, C. Leijnse, Wassenaar, J. W. Limpers, 's-Gravenhage, mej. H. J. J. A. de Maar, Apeldoorn, F. A. M. M. van Meel, Hilvarenbeek A. van Meeteren, Ravenswaaij, H. G. Muller, Am sterdam, A. M. T. Nievelstein, Eijgelshoven. M. C. ten Noever de Brauw, Zeist, H. J. van Ouwerkerk, Rotterdam, M- G. F. Peutz, Heerlen, J. van de Polder, Amsterdam, H. Potman. Groningen. J. W. Rudolphij, Gor- redijk, P. G. Slnia, Leeuwarden, R. W. Spoelstra. Heemstede, E. Stammers, 's-Gra venhage, R. Steenkist, 's-Gravenhage. B. Stork, 's-Gravenhage, J. van Turnhout, Dordrecht, P. L. van Velze. Utrecht, C. H. F Velzel, Kampen G. J. O. Vermeer, Gorinchem. J. H. Voskamp. 's-Gravenhage, H. de Waal, Amsterdam. F .A. Westra, Voorburg, J. A. Wisse, Bergen op Zoom. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor electrotechnisch Ingenieur: J. M. van Herten. Beegden, F. J. Hofman, Nieuwolda. Z Houkes, Utrecht, D van deT Houwen, Den Helder J. J Kaasschieter Voorburg, P. A. Kallenbach, Tilburg, R. Kemner, Utrecht, J. A Klaassen, Delft, Kwee Him Hok. 's-Gravenhage, F Labaar. 's-Graven hage, H. van der Lee. Rijperkerk, R. van der Leeden Voorburg, L. A W van der Lek, Leidschendam, H. M. de Lignij, Zuid- zande, G. M. Lodders, Eindhoven. B. T. van der Loo, Haarlem. J. P- C, Luljkx, Bergen on Zoom, L. J van Mal, Gronin gen, J. Mandema, Utrecht, B. M. Middel, Hillegom, F. Muller. Voorschoten, M. L. L. Nuyts, Ossendrecht, J A. M. M. van Oers, Delft, J. Oostlng, Wolvega, D Oudkerk, Waalwijk, M. G. A. Peeters, Swalmen, D C. J Poortvliet, Dirksland, P D C. Heef" man, 's-Gravenhage, L. C- Richard, Hil versum, J. C M, van de Riet. Sprundel, S. J. Ritzema, Winschoten, W. E. G H. Roolvink, Almelo. H C. de Ruyter van Steveninck, 's-Gravenhage, T. Scharten, Rotterdam, H. W. Schreuder. Hilversum, J Slingerland, 's-Gravenhage. J. A van Soe- len, Bergen op Zoom, O. Sprong, Delft, H. Stoet, 's-Gravenhage, H. Swelheim, 's-Gra venhage, Tan Djoen Swan, 's-Gravenhage, J. J.Teuwen, Stamproy L., A. J. A. Vermits, 's-Gravenhage, A. J. A Verwey, Rijswijk Z.-H., H. Volkers, Huizen N.-H.. G. A. Wezenberg, Hengelo O., H. J. M. Willem- sen, Wateringen, L. Wijntjes, Rotterdam, Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor metaalkundig ingenieur: R. Huizing, Hoogeveen. H. Mylanus, 's-Gravenhage, N. G. J Nuhn, Delft. J. van der Veer, Hen gelo O. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor civiel ingenieur: M. J. A. van Sam- beek, Breda, J. Schippers, Delf gauw bij Delft, A. M. Schoenmakers, Schiedam, A. H. Schram, Geldermalsen, H. M. Schroten, Hillegersberg, F, Schukken, Steenwij k, J. P. Serie, 's-Gravenhage, F. Stam, Wormer- veer, A. W. G. Thijsse, Rotterdam, J. Tiche laar, Aalsmeer, W. Vegter. Lexmond, H. E. Veneman, Hoofddorp, J. J. M. Veraart, Wassenaar, L. J. Versluis, Middelburg, W. F. M. Vlems. Tilburg, J. H. van der Vliet, Haarlem, J- van der Vlis. Vlaardingen, J. A. Vonk, Sappemeer, A. H. Vos, Delft. M. de Water, Leiden, A. van der Werf, Heerenveen, J. Werner, Hendrik Ido Am bacht. H. F. Westering, Kampen, T. van Wijk, Overveen, J. van IJken, Hilversum. H. J. Zuidweg, Delfgauw bij Delft. NIJMEGEN. Diëtisten-opleiding: M. Adams, Schinveld; L. Banning. Groenlo; A. Corsmit. Oud-Gastel: A. v d. Drift. Oegstgeest; J. Grein. Weert; A. Hamel, 's-Hertogenbosch; E. Hegenbarth, Olden- zaal; J Henckens, Boxmeer; M. Hilders, s-Gravenhage; A. Jansen, Leeuwarden; C. Janssen, Rotterdam; Zr. Paulus, Roermond; E. Leising, Arnhem; Zr. Theodorine, Am sterdam; A. Marquerlng, Veendam: C. Mil tenburg, Helmond; G. v. d. Riet, Werk hoven; M. v. d. Sande. Weert; M. Schra- ven. 's-Hertogenbosch: J. Schuver. Arn hem; E. Steegmans, Heer (L.)W. v. Steen bergen Zettem; V. Stockmann, Arnhem; C. Timmer, Arnhem; R. Tjalma, Opheus- den; I. Vermunt, Nijmegen; A. Voss, 's-Gra venhage; C. v. d. Weyden, Sittard; Zr. Catharina, 's-Hertogenbosch. Afgewezen: 1. Herexamen: 3. LEIDEN. Geslaagd voor het kandidaats examen f wis- en natuurkunde: H. J. A. Saris, Oegstgeest: L. J. P. Augustijn. 's-Gra- venhage; P. H van Knippenberg. Leiden; C. M. Horikx, Leiden; K. Vrieze. Leiden; C. A. G. Oedayrajsingh Varma, Leiden. Geslaagd voor het kandidaatsexamen f' wis- en natuurkunde: mej. J. M. v. d. Berg, Lelden; mej I W. Blaauw, Lelden: mej. E Wapenaar, Lelden; mej P. J. Tig- ler de Lange, Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde: J. L. Verbeek, Lelden; J. J L. Mulder Leiden; G. Nooteboom, 's-Graven hage; J P. Potter, 's-Gravenhage: J Pot. Leiden (cum laude). Geslaagd voor het kandidaatsexamen 1 wis- en natuurkunde: mej. D.M. Tuk, Lei den; mej. Y. Winters, Leiden: D. Warns, Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen bio logie: J. K. Donker, Lelden. Geslaagd voor het kandidaatsexamen k* wis- en natuurkunde: mej. M. Kluppell, Leiden; mej. A. M. Schepers, Leiden. Geslaagd voor het kandidaatsexamen k wis- en natuurkunde: A. Kanis, Alphen a/d Rijn. Geslaagd voor het kandidaatsexamen h wis- en natuurkunde: D. Klugman, Voor burg. Geslaagd voor het kandidaatsexamen 1 wis- en natuurkunde: J. J. M. Furstner, Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen geologie: A. Monte, Amsterdam. Geslaagd voor het kandidaatsexamen a' wis- en natuurkunde: F. J. A. Jost, Voor schoten; H. van Kompen, Leiden; B. M. Kamp Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen natuurkunde: H. ter Harmsel, Oegstgeest en W, Koerts, Leiden. Geslaagd voor het kandidaatsexamen a wis- en natuurkunde: J. C. van West, Lei den en mej. L. C. H. van Riet, Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen wis kunde: P. Kalmijn, Leiden en mej. D. C. M. Ditters, Rotterdam. Geslaagd voor het propaedeutisch exa men godgeleerdheid: H. J. Adriaanse, Brussel en J. J. Mijnssen, Heemstede. Geslaagd voor het doctoraal examen geschiedenis: mej. M. Slis, Rotterdam, mej. L. van Looveren, Rotterdam. Geslaagd voor het kandidaatsexamen geschiedenis: mej. S. van Wier, Leiden, mej. W Terpstra, Noordwijk, L. Akveld, Rotterdam. Geslaagd voor het staatsexamen voor muziek, voor piano-b: J. Koning, Bilthoven, mevr A. van Koo ten-Bonset, Haarlem; mej. M E. van Meerlant, Amsterdam; mr, H. M. J. van Overeem, Hilversum; mej. H. Ris, Zaandam; M. H. M. Spaan, Nijmegen; mej. H. van Steenis, Hilversum; mej. P. J. Sijses, Amsterdam. Viool-b: mevr. N. G. van der Wielen-Van As. Blaricum. Fluit-a: P. Reyns, Enschede, fluit-o: P. Reyns, Enschede. Trombone-o: H. van Bergen, Enschede. ROTTERDAM. Geslaagd voor het kan didaatsexamen in de economische we tenschappen de heren H. A. Wedde (Rot terdam), H. F. Roodenrijs (Schiedam), L. Broere (Lekkerkerk). F. A. Sonne- ville 'Voorschoten), A. Ph. P. M. J. De- trie (Leiden), A. P. M. Mol (Leidschen dam), H. H. Lever (Breda/, S. Sipkema (Rotterdam), E. Plug (Rotterdam), J. M. Mulder (Rotterdam) en H. Schicht (Den Haag). UTRECHT, 9 juli. Cand. sociologie: M. Th. J. Smit (Utrecht), M. F. Visser (Leiden), F. Wels (Zeist). P. Smeele (Zutphen), C. M. Beumer (Utrecht). - Cand. muziekwetenschappen: A. J. Ro denhuis (Scheveningen). Doet. rechtsge leerdheid, vrije studierichting); Th. Bos- sink (Ulvenhout). Notariaat examen deel 2: mr. G. Heymans (Den Haag). Doet. rechtsgeleerdheid: J. Pruim (Hilversum). Cand. sociologie: mej. M. E. de Hoogh (Bilthoven). mej. J. G. J. Otten (Hil versum), J. W. Dam (Exloo). De pro motie van mr. F. J. M. Feldbrugge ge schiedde cum laude. AMSTERDAM, 9 juli. Bevorderd tot afts: H. Mattie, J. M. van Nouhuys, J. P. A. Gilissen, A. A. M. Broess, M. ten Harmsen van der Beek, E. M. Vroom, P. M. F. Vernimmen. P. H. Hillen (Am sterdam) en Chr. Wittkam (Haarlem). Artsexamen le ged.: mevr. G. T. van Mook-Scheulderman, mej. H. Broers, J. A. Tuyman, P. B. van Bentum, A. Liem Tik Kie, B. de la Houssaye, J. G. Wit- teveen (Amsterdam) en J. Walig (Zaan dijk), Cand. theologie: mej. M. Schok king (Amsterdam), mej. M. van Apel doorn (Heemstede). M. A. van Teylin- gen (Amsterdam). Doet. rechten: mej. W J. Heymeyer, mej. L. R. Risselada, W. Q. Klomp, I. de Jong, E. W. van Slooten (Amsterdam) en mej. M. J. Berzi (Amsterdam). Doet. economie: mej. H. M Wolvetang, A. R. Hoitink (Amster- Advertentie Als geschenk een prachtig, schokvrij JUNGHANS horloge met datum en hoger dam). Doet. scheikunde: W. J. Olsman, F. Rix, A. Th. A. Janssen, W. Hespe, C. Koster, W. Rithschild, R. Broekhuysen en met lof W. C. Nieuwpoort (Amster dam). Cand. pol. en soc. wetenschappen: J. Hippe (Amsterdam). Cand. wis- en natuurkunde: mej. E. Scheffers; mevr. H. E. Verboon-van Rijn, I. H. Anthonis- sen, H. A. van 't Hof, J. v. d. Laan, H. J. den Hertog, A. J. Prinsen, J. Ooster- hoff, C. J. Toore, R. F. Bergmans en J. Caljouw (Amsterdam(a Doet. natuur kunde: K. Groeneveld (Amsterdam). GRONINGEN, 9 juli. Tandheelkunde 2e ged.: mej. E. Sugar, Groningen, J. P. P. J. Claessen, Reuver (L.), E. J. M. von den Hoff, Maastricht; notariëel staats examen le ged.: R. G. Seinstra, Drach ten; notariëel staatsexamen 2e ged.: H. E. Mulder en R. E. Vos, beiden te Gro ningen. ROTTERDAM, R.K. M.M.S. Stella Ma- tutina: E. Amesz, H. v. d. Boomen, E. van Collenburg, H. Cramer, I. van Door- ne, O. Engelbracht, S. Fintelman, M. van Geldrop, G. Guunewegh, C. Hanson, H. de Haselaar, A. Heiwig, M. van der Hey- den, II. Hofsteed P. de Kerf, L. Kloos, I. Klück, A. v. d. Kuyl, A. van der Lans, M. Latour, W. Lindemann, A. van Loon, M. Meily, E. Moll, A. Mulderink, A. van Rijn, C. Shaefer, F. van Schijndel, M. Sengers, R. SybuiM. Sips. L. Snelders, T. van Steen J. van Teeffelen, A. Toby. Volgens gegevens van het C.B.S. zijn in mei van dit jaar 6.655 nieuwe wo ningen voltooid. In mei 1958 werden 8.176 nieuwe woningen opgeleverd. In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn 28.689 nieuwe woningen ge bouwd, tegen 35.648 in de overeenkom stige periode van 1958. Gerekend tot en met mei zijn sedert de bevrijding 714.284 nieuwe woningen gebouwd. Het aantal woningen waarvan men met de bouw in mei dit jaar begon, bedroeg 9.440. In de eerste vijf maan den werd aan de bouw van 35.403 wo. ningen begonnen, tegen 30.294 in de overeenkomstige periode van 1958. Voor de tweede maal in dit jaar gaat onze nationale luchtvaartmaatschappij, de K.L.M., een beroep doen op de ka pitaalmarkt. In maar jl. plaatste de maatschappij, naar men zich zal her inneren, een bedrag van 1814 miljoen dollar converteerbare „achter ge stelae" obligaties (tegenwaarde in guldens 70,3 m'ljoenmet een jaarlijkse rente van 4% Hiervor werd ruim twee derde deel in de Ver. Staten aangeboden en het restant in Nederland. Thans wordt uitsluitend op de Nederlandse beleggers een beroep gedaan en wel door de uit gifte van een gewone 4% 20-jarige obligatielening, groot f50 miljoen, te gen de koers van 98 Van deze emis sie die de vorige week reeds officieel werd aangekondigd, is thans een uit voerig, 24 pagina's tellend, prospectus verschenen. Van het totale bedrag van ƒ50 mil joen zijn reeds ƒ20 miljoen obligaties op inschrijvingsvoorwaarden geplaatst. De inschrijving op de resterende ƒ30 miljoen obligaties zal worden open gesteld op 20 juli a.s. De storting op de toegewezen obligaties dient te ge schieden op 3 augustus (onder bijbe taling van lopende rente). Officiële notering ter beurze van Amsterdam zal worden aangevraagd. De inschrijving op de lening wordt MAGISCHE VIERKANTEN 1 2 3 9 10 11 12 2 10 3 11 t 12 5 S 7 8 13 U 15 16 6 U 7 15 8 16 Horizontaal en verticaal dezelfde woorden invullen. 1. ongaarne, 2. rivier ln Duitsland, 3 kledingstuk, 4. Ierland, 5. harde val. 6 larve, 7. bloedvat, 8. bedehuis, 9. bijb. figuur. 10. win tervoertuig, 11. vogel, 12 toespraak, 13 woudkoe, 14. naar be neden, 15. gekheid, 16. roemen. OPLOSSING 9 JULI Horizontaal: 1. poppenkast, 2. Lorelei, et, 3. arons kelk, 4. Aden, kroot, 5. voer, UNO, 6, wreedaard, 7. e.o., nomaden, 8. ree, CP 9. krach, Oslo, 10 eeuw, zo, ai, 11. R.N., toerist. Verticaal. 1. plaatwerker, 2. oord, roeren. 3 proeve, eau, 4. pennoen, cwt, 5. els, edoch, 6. nekkramp, ze, 7 kier, Aa, oor, 8. Lourdes, 9. sekonde, las, 10. TT, To, nooit. opengesteld door een uit dertien leden bestaand emissieconsortium onder lei ding van de heren Pierson, Heldring Pierson en de Nederlandsche Handel- Mij. De obligaties luiden in coupures van 1000. Zij zijn voorzien van halfjaarlijk se coupons per 1 jan. 1960. Gedurende de eerste vijf jaar van de looptijd der lening vindt geen aflossing plaats. Daarna zal de lening in 15 nage noeg gelijke jaarlijkse termijnen aflos baar worden gesteld. De eerste termijn vervalt op 1 juli 1965 en de laatste op 1 juli 1979. Vervroegde gehele of gedeeltelijke aflossing is uitsluitend toegestaan op de couponvervaldagen, voor het eerst op 1 juli 1969. In de jaren 1969 tot en met 1 jan. 1974 zal een dergelijke ervroegde aflossing slechts kunnen geschieden tegen de koers van 101% en gedurende de verdere looptijd van de lening tot de koers van 10i De lening wordt onder trustverband uitgegeven. Er zijn geen speciale onder panden als zekerheid aangewezen, maar zonder voorafgaande toestemming van de trustee zullen de vliegtuigen en de in Nederland gelegen onroerende goede ren niet met enig zakelijk recht ten be hoeve van derden mogen worden be zwaard. In geval van liquidatie, faillis sement of surséance van betaling van de K.L.M. komen de thans uit te geven obligaties in rangorde vóór de conver teerbare „achtergestelde" obligaties, wel ke in maart jl. werden geplaatst. Aangezien in de verhoudingen op de kapitaalmarkt hier te lande een verbetering is ingetreden, acht de maatschappij thans het ogenblik gun stig voor de uitgifte van een nieuwe lening, die zal bijdragen tot een ver betering van de structuur van de financiering in die zin dat een be vredigende spreiding wordt verkregen van de middelen van derden over korte, middellange en lange kredie ten, en tevens tot een betere ver houding tussen de financiering uit Nederlandse en die uit buitenlandse bron. De totale vervoersinkomsten bedroe gen in de maanden april en mei 1959 83,3 miljoen tegenover 76,2 2miljoen in dezelfde maanden van 1958. Het stijgingspercentage voor de maand april was 8 pet. en voor de maand mei 10 pet. De vergadering van de Ned. Kath. bond van molenaars, graan., meel- en kunstmesthandelaren heeft donderdag in Nijmegen een voorstel aanvaard tot publikatie van namen van fabrikanten en leveranciers van ondeugdelijke grondstoffen voor mengvoeders. De voorzitter, de heer P. H. J. Trouwen, stond uitvoerig stil bij de kwaliteits problemen van mengvoedergrondstoffen, H\j constateerde, dat de analyses van het rijkslandbouwproefstation maar al te dikwijls een onvoldoende kwaliteit aangeven. Maar in Nederland be schermt men de kwaliteit niet zoals in de meest andere Westeuropese landen wel. Door deze toestand lopen wij, al dus spr., gevaar dat afwijkende grond stoffen voor mengvoeders, die in ande re landen vanwege hun minderwaar dige kwaliteit niet mogen worden ge ïmporteerd, hun weg vinden naar de Nederlandse markt. In verband met de aanvrage tot op neming in de effectenprijscourant van gewone aandelen in de Maatschappij tot Belegging en Beheer MIJBEB te Amsterdam, deelt Labouchére en Co mede, dat met de opneming van deze aandelen in de officiële notering een betere verhandelbaarheid van de aan delen wordt beoogd. Bovendien zal MIJBEB dan gaan behoren tot de open beleggingsmaatschappijen, zodat door haar ontvangen dividenden volledig zullen zijn vrijgesteld van de vennoot schapsbelasting. Van het maatschappe lijk kapitaal ad 7.510.000 is geplaatst en volgestort 2.496.500. De oprichting in februari 1931 ge schiedde door het C. en A. Brennink- meijer Concern, met het oogmerk om t.z.t. daarvoor in aanmerking komende employees gelegenheid te geven hun spaargelden daarin te beleggen. Haar doelstelling is het beleggen en beheren van gelden door het verwerven, behe ren en vervreemden van effecten, on roerende goederen en andere zaken. In verband met de introductie werden de statuten onlangs gewijzigd. Het ver schil tussen de aandelen A. en B. kwam te vervallen en uitgegeven werd a pari nominaal 10.000 prioriteitsaandelen. Hoewel het niet in het voornemen ligt tot verdere emissie van aandelen over te gaan, is statutair bepaald dat in ge val van emissie de houders van gewone aandelen het recht hebben om naar evenredigheid van hun bezit in te schrijven op de nieuwe aandelen. In totaal staat thans nog voor 1.427.000 aan 4 pet. obligaties uit. Het ligt niet in de bedoeling tot uitgifte van nieuwe obligaties over te gaan. De nog uit staande obligaties zullen geleidelijk wor den afgelost. De bedoeling van de oprichters en van de directie is steeds geweest de deelnemers een zo groot mogelijke waardevastheid van en gelijkmatig in komen uit hun belegd vermogen te ver schaffen De waarde van de effecten- portefeuille beliep per 15 juni jl. 11.1 miljoen teg eneen kostprijs van 7.2 miljoen. Voorts werd een kapitaalreser ve gevormd van 3.9 miljoen, nage noeg geheel ontstaan uit winst bij ver koop van effecten. De totale kostprijs van het onroerend goed Is 2 miljoen. Het onroerend goed verkeert in goede staat van onderhoud. Het ligt niet in de bedoeling tot liquidatie van de beleg ging in onroerend goed over te gaan. Over 1958 werd hierop een netto re sultaat behaald van 172.175. Over 1958 keerde de vennootschap op de aandelen A. en B. 16 procent dividend uit. Het ligt in het voornemen om de normale winst jaarlijks uit te keren. Een voor ste] tot dividendverhoging zal pas wor den gedaan indien het winstaccres een blijvend karakter vertoont. Eerste dag van verhandeling der aandelen MIJBEB zal zij" donderdag 16 juli. De Russische president, maarschalk Vorosjilov, heeft in een telegram aan de Griekse koning meegedeeld, dat de Russische openbare mening zich diep bezorgd maakt over het gevaar dat Manolis Glezos bedreigt, zo meldt AFP. Gisteren is voor de krijgsraad te Athe ne het proces begonnen tegen Glezos, directeur van het blad van de pro-com munistische EDA-partij. Hij wordt be schuldigd van spionage voor een bui tenlandse mogendheid. In 1941 heeft Glezos nationale bekendheid gekregen doordat hij de hakenkruisvlag boven de door de Duitsers bezette Acropolis neer haalde. Vorosjilov vraagt uit menselijk oog punt de nodige maatregelen te nemen voor de vrijlating van Glezos. Dokter J. H. C. Hilgers, oogarts op Aruba, is donderdag aan de Amster damse Gemeente-universiteit gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld „Pterygium on the island of Aruba". Promotor was prof. dr. A. Hagedoorn, oogheelkundi ge van het Wilhelminagasthuis te Am sterdam. De medicus C. M. Grasveld, chirurg aan het r.-k. ziekenhuis in Hilversum, is donderdag aan de Amsterdamse ge meenteuniversiteit gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proef schrift getiteld „De hypertrophische py- lorusstenose" Promotor was prof. dr. A. Kummer, hoogleraar in de algemene heelkunde aan de Amsterdamse univer siteit. De gemeenteraad van Amsterdam heeft mr. C. J. Enschede, vice-president van de rechtbank te Rotterdam, be noemd tot gewoon hoogleraar in het strafrecht en de strafvordering aan de Universiteit van Amsterdam, in de va cature die is ontstaan door het vertrek (met emeritaat) van mevrouw prof. mr. D. Hazewinkel-Suringa. ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. VPRO: 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Cabaret. 11.15 Hammondorgelspel. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Klavecimbel. 12.00 Ca sino-orkest v. h. N.I.R. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Klein Radiokoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Muz. revue. 14.20 Streekuitz. 14.45 Lichte muz. 15.05 Boekbespr. 15.25 Holland Festival 1959: Residentie ork. 16.30 Nieuwe gram. 16.55 Vakantietips. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Caus. 19.40 Caus. 19.55 Caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Caus. en gram. 20.20 Promenade ork. en sol. 21.10 Hoorspel. 22.00 Sportnieuws. 22.30 Instr. sextet. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Metropole ork. en sol. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Rep. bezoek Z.M. Koning Boude- wijn. 13.25 Lichte muz. 14.00 Kompas. 14.10 Amateursprogr. 14.30 Kron. v. let teren en kunsten. 14.55 Amateursprogr. 15.15 Gregoriaanse zang. 15.45 Boekbe spreking. (Tussen 15.55-17.30 Tour de France). 15.55 Gram. 16.50 Gram. 17.20 Lichte muz. 18.00 Journalistiek week overz. 18.10 De Springplank. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Caus. 19.40 Tour de France. 19.55 Gram. 20.05 Tour de France. 20.15 Holland Festival 1959: Concertgebouwork. en sol. 21.30 Jules en Harry. 22.00 Pol. caus. 22.10 Gevar. muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperan to. 23.22-24.00 Nouveauté's. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m,: 12.25 Ork. conc. en koor. 13.40 Gram. en interv. 15.40 Ork conc 18.45 Gevar. muz. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Gevar. progr. 23.06-23.36 Gevarieerde muziek. ENGELAND, BBC Light programme, 1500 en 247 m: 13.35 Gevar. muz. 18.35 Jazzmuz. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Gevar. muz. 22.40 Gevar. muz. 23.00 Popul. muz. NDR/WDR. 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Gevar. muz. 15.30 Volksmuz. en dansen. 16.30 Gevar. progr. 19.30 Koor zang. 20.45 Dansmuz. 22.10 Ork. conc. 23.00 Jazzmuz. 0.05 Lichte muz 1.00 Ge var. muz, 2.15 Gevarieerde muziek. FRANKRIJK III, 280 en 235 m: Geen opgave ontvangen. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.45 Gram. 13.15 Muz. kaleidoskoop. 15.00 Golflengten: 25m67; 3imU0; 41m21; 196m2. vrijdag 10 !ulï 22.15 uur - Le .dwang'" van de Kerk. (N.B. 1 'Ogramma-wijziging voor behouden vanwege actualiteiten). DAGELIJKS - 21.Ji uur - Gezins rozenkrans in het Latijn 196no middengolf) Koor en ork. 15.50 Gram. (jl6.00-17.00 Tour de France). 17.20 Orgelspel. 17.30 Gram. 18.00 Mannenkoor. 18.80 V. d. sold, 19,30 Vlaamse volksliederen. 20.00 Vlaamse volksliederen. 20.45 JJansmuz. 21.00 Gram. 21.15 Amus. ork. 22J'5 Gram. 23.05-24.00 Gram. 484 m: 11.55 Gram. 12.15 en 12.94 Gram. 13.15 Gram. 16.00 Gram. 17,10, 17.20 en 18.38 Gram, 20.00 Gevar. progry 22.10 Jazzmuz. 23.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S» NTS: 12.05-13.00 Rep. bezoek Z.iMI. Ko ning Boudewijn in Limburg. 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.20 Joum. be:C Z.M. Koning Boudewijn. AVRO: 20.35 Perry Como Show. 21.15 Foto-wedstrijd. 21.45 Gevarieerd programma. DUITSE TV-PROGRAMMA'S 16.30 Perry Como Show. 17.00 Filrriber. 18.00 Vespers. (Regionaal progr.: WIOR:. 14.00 Die Woche Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: Hier und Heute. WDR: 19.25 Quizprogr. NDR: 19.30 De vrolijke camera). 20.00 Nieutws en journ. 20.20 Toneelstuk. 22.05 Medi tatie. FRANS-BELG. TV-PROGRAMMA'S 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Journ. 20.30 Rintintin. 21.00 Gevar. progr. 21.35 Re lais v. d. Franse TV: Cinépanorama. 22.25 Wereldnieuws. VLAAMS-BELG. TV-PROGRAMMA'S 12.05 Rep. bezoek Z.M. Koning Bou dewijn aan Maastricht. 15.20-16.10 Euro visie: Overn. v. d. BBC: Intern, athle- tiekwedstr. 17,18 V. d. jeugd. 19.30 Nws.. journ. en weerber. 19.45 Panorama. 20.20 Filmact. Bezoek Z.M. Koning Boudewijn. 20.35 V. d. jeugd. 21.00 11-juli-program- ma: Gulden-Sporen-Slag Gevar. progr. 22.00 Feuilleton. 22.25 Breughelfeesten. 23.00 Nieuws. Voorts besloot de gemeenteraad, prof. dr. ir. H. Mol te Leiden te benoemen tot buitengewoon hoogleraar in de fone tische wetenschappen, dr. W. Noorden bos, thans wetenschappelijk hoofdamb tenaar, tot lector in de neurochirurgie en dr. M. de Jong, leraar aan het Ne derlands Lyceum in Den Haag, tot lec tor in de Portugese taal en letterkunde, allen aan de gemeente-universiteit. Hongarije De Nieuwzeelander SSr Leslie Munroe, die van de Algemene Vergadering der V.N. opdracht heeft ge kregen een onderzoek in te stellen naar de Hongaarse opstand van 1956, heeft in* New York gezegd, dat Rusland en Hon garije weigeren met hem samen te wer ken om het onderzoek tot een succes te maken. (AFP) DE ZONNETEMPEL by Uitgeverij Casterman ,N t Copyright ft I B^Bo>^6 Copenhagen MOCO m

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4