Gromyko ontketent nieuwe twist over procedure Rus spreekt verzoenende taal maar geen formele garantie geeft Helmen niet gecontroleerd Blériot-raceslechts één deelnemer binnen het uur Indonesische luchtmacht wil niet onder Nasution Sovjet-raket met twee honden Klinkende ruzie tussen brandweer en luchthaven BEHANGSEL PAPIER HART'S BEHANG Overleg in Genève hervat Grock overleden Het weer Zweefvlieger had j «p ÏIV2 uur nodig Djuanda doet vergeefse poging ernstig conflict te bemantelen Nieuw overleg over arbeidscontract Emigratie naar Australië Dieren terug op de aarde Khroesjtsjev in Polen Publiek belemmert veiligheidsactie op vliegveld van New York Woningraad wil maatregelen In legerplaats Mill Vierduizend militairen moeten hoofddeksel nu opsturen Bij La Courtine Nederlandse soldaat omgekomen Droog weer Aan zee Het weer in Europa Van hartje Londen naar hartje Parijs Staalindustrie in V.S. Boekhouder in arrest „Bruggroep" wordt Socialistische Werkers Partij Transatlantische zee reizen goedkoper? Minister Downer: Meer bijstand nodig voor Nederlanders NA SPECTACULAIRE NOODLANDING DINSDAG 14 JULI 1959 o 83ste JAARGANG No. 30263 «WMORRIS 'êeforeifou êuij! SEIZOEN-OPRUIMING Heden aangekocht: grote fabriekspartij Prijs per rol vanaf Bekijk nu vast onze etalages. Begin der verkoop 15 juli In 's-Gravendeel Verdacht van verduistering van achttien mille Adres aan Tweede Kamer Indien besloten wordt tot 20% huurverhoging BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLE ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m.m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze Haagse redactie) Vierduizend militairen van de 31e en 32e gevechtsgroep, die dit voorjaar her halingsoefeningen hebben gehad, zijn met een helm naar huis gegaan, die mo gelijk niet aan de gevechtseisen vol doet. In de legerplaats Mill, waar de soldaten opkwamen, heeft men het ver zuim begaan de buitenhelmen van deze militairen niet te controleren en indien noodzakelijk, om te ruilen. Staatssecre taris Calmeyer heeft het bevel gegeven, dat men deze fout moet herstellen en de deugdelijkheid van de helmen alsnog moet nagaan. Dit komt er waarschijn lijk op neer dat de betrokken militairen hun helm, na een thuis ontvangen schriftelijk bericht, zullen moeten op sturen. /ij ontvangen dan een andere helm, als dit nodig blijkt te zijn, terug. Er was een opdracht dat de helmen moesten worden gecontroleerd en even tueel vervangen, nadat gebleken was dat grote partijen buitenhelmen niet volde den aan de gevechtseisen. Men herin nert zich het kamerdebat over deze „hel menaffaire" en andere zaken. Het ver zuim is niet begaan bij onderdelen die ln Budel, Amersfoort en Oldebroek voor herhalingsoefeningen onder de wape nen kwamen. Daar zijn de helmen dus gecontroleerd en eventueel omge- I mild. Het ging hier om zesduizend hel- men. Men stelt een diepgaand onder- Zoek' in naa" de oorzaak van het ver zuim in Mill. De legervoorlichtingsdiensi meldt, dat maandagmorgen tijdens de manoeu vres bij La Courtine bij een ongeluk met een drietons vrachtwagen van het Nederlandse leger is omgekomen de twintigjarige dienstplichtige soldaat L. de Leeuw uit Naarden. Het slachtoffer behoorde tot het transportbataljon uit Stroe. De Russische minister van buiten landse zaken, Gromyko, heeft gisteren bij de hervatting van de conferentie te Genève een verrassende nieuwe pro- ceduretwist ontketend door te eisen dat Oost- en West-Duitsland voortaan aan de beperkte zittingen deelnemen, welke tot dusver alleen door de ministers van buitenlandse zaken van Engeland, Frankrijk, de Sovjet-Unie en de V.S. werden bijgewoond. Op 'de eerste voltallige zitting na een onderbreking van drie weken zei Gro myko dat hij er alleen mee kon instem men dat de volgende bijeenkomst be perkt zou zjjn indien alle deelnemers aan de conferentie zouden worden uit genodigd. De westelijken, die hadden voorgesteld dat de volgende bijeenkomst een besloten karakter zou hebben, be schouwen de ministers van de Grote Vier als deelnemers en de West- en Oostduitse delegaties slechts als advi seurs. Gromyko heeft door zijn houding het procedure-geschil over de deelneming waardoor de eerste bijeenkomsten in het eerste stadium der conferentie wer den gekenmerkt, opnieuw acuut ge maakt. Men besloot om alle moeilijk heden te verjnijaen dat er dinsdag geen vergadering beperkt of voltallig zou zijn. Men zal woensdag weer een voltallige bijeenkomst houden. Sommige waarnemers merken naar aanleiding van de onverwachte moei lijkheden over de beperkte vergade ringen op, dat in de eerste fase van de conferentie deze bijeenkomsten nooit op de plenaire vergaderingen Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 De verwachting geldig tot woens dagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met zonnige perioden. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Matige tot zwakke veranderlijke wind. Zon: 4.36-20.54. Maan: 15.44-0.44. Op de oceaan ten zuiden van Groen land is een nieuwe depressie versche nen, die tot nu toe weinig activiteit ver toont. Aan de zuidkant van deze storing stroomt een hoeveelheid warmere en vochtige lucht in de richting van de Britse eilanden. Voor onze streken ver wacht men echter de komende 24 uur weinig verandering in de weerstoe- stand. Nog vrij koel, maar droog strandweer met flinke opklaringen. Temperatuur in de middag dicht bij twintig graden. Matige wind tussen west en zuidwest. Vooruitzichten: woensdag kan ons iets warmere oceaanlucht bereiken met dus iets beter strandweer. max. min neersi Station Weer temp temp afgel gisteren 24 uur 18 14 0 20 12 0 19 14 0 19 8 0 20 8 0 22 11 0 23 9 0 22 10 0 26 14 4 21 14 1 20 9 0 19 11 0 22 10 0 21 11 0 24 12 0 26 20 0 26 13 0 22 10 0 26 15 0 25 15 0 28 14 0 32 21 0 31 16 6 30 21 0 24 19 0 31 18 4 32 19 0 24 17 0 Den Helder onbew. Vpenburg zw. bew. Vjissingen zw. bew. Eelde onbew. De Bilt mist Twente onbew. Eindhoven onbew. Zd.-Limburg licht bew. Stockholm licht bew. Kopenhagen half bew. X-onden licht bew. Amsterdam zw. bew. Brussel onbew. Luxemburg half bew. Parijs zw. bew. Nice half bew. Berlijn onbew. Er ankfort Mtinchen Zürich Genève Wenen Innsbruck Athene Rome Madrid Mallorca Lissabon licht bew. onbew. onbew. onbew. zw. bew. half bew. onbew. onbew. zw. bew. geh. bew. licht bew. Grock, de wereldvermaarde clown, is vanmorgen in de Italiaanse plaats Im peria overleden. Hij was 79 jaar. Grock heette Charles-Adrien Wettach en was Zwitser van geboorte. In okto ber 1903 trad hij in Nimes voor het eerst op onder de naam Grock, die over heel de wereld beroemd is geworden. De liefhebberij in het vak had hij a jongen van acht jaar opgedaan, toen hij een circusvoorstelling had gezien. Toen hij veertien jaar was kon hij als koorddanser-jongleur, muzikant en pal jas een hele avond vullen. Op achttien jarige leeftijd trok hij Zwitserland uit om verder in de wereld roem te oog sten, eerst in het circus, later in het variété, waar hij zijn grootste triomfen gevierd heeft. Advertentie Kleine Houtstraat 49 Telef. 11279 Gen. Cronjéstraat 60 Telef. 50582 Haarlem waren vastgesteld en dat bijgevolg niets erover in de oificiële notulen verscheen. Toen echter maandag het Westen op de plenaire vergadering over de zittingen begon moest Gro myko wel, met het oog op de notulen, bezwaar maken tegen vergaderingen zonder Duitsers. Ondanks de gerezen moeilijkheid was de toon van Gromyko verzoenend. In een toespraak van ongeveer 40 minuten verklaarde hij naar aanleiding van de door de Sovjet-Unie voorgestelde tijds limiet van 18 maanden voor een voor lopige regeling van de kwestie West- Berlijn, dat zijn land na het verlopen van de termijn geen eenzijdige actie in de zin heeft. „Het is bekend dat wij ver dere besprekingen van de landen die op deze conferentie vertegenwoordigd zijn, wensen indien vertegenwoordigers van Oost- en West-Duits'.and er niet in slagen de voorwaarden voor een defini tieve oplossing der vraagstukken te scheppen. Indien wij eenzijdige maatre gelen willen nemen zou dat nu al moge lijk zijn, maar premier Khroesjts.iev heeft herhaaldelijk gezegd dat de Sov jet-Unie de kwestie door middel van een overeenkomst met de regeringen van de V S„ Engeland en Frankrijk wil rege len. In het geheel niet spreken over een tijdslimiet voor een voorlopig sta tuut zou gelijk staan aan het instemmen met een voortduren van de bezetting van West-Berlijn voot onbepaalde tijd. De Sovjet-Unie kan dit niet aanvaar den". Gromyko heeft in zijn toespraak eer dere verzoenende uitlatingen, om de wes telijke gedachte van een ultimatum weg re nemen, bevestigd en zijn woorden houden daardoor de mogelijkheid van een akkoord in. Hij heeft echter geen formele garantie gegeven dat de weste lijke rechten in Berlijn worden geres pecteerd. Op dit stuk de sleutel tot iedere regeling voor Berlijn is men dus niet veel verder gekomen, maar er is ook geen stap achteruit gedaan. De Britse kapitein R. M. Hamford- Walker is de eerste die de luchtrace van Marble Arch in Londen naar de Are de Triomphe in Parijs gemaakt heeft in minder dan een uur. De 28- jarige kapitein vormde een van 161 deel nemende „teams", onder wie drie uit Ne derland, die meedoen aan de elf dagen durende wedstrijd die georganiseerd is ter herdenking van het feit dat de Franse luchtvaartpionier Louis Blérot vijftig jaar geleden voor het eerst over Het Kanaal vloog. De winnaar krijgt de hoofdprijs van 5.000 pond sterling, beschikbaar gesteld Op de tweede dag van zijn bestaan ziet het Indonesische kabinet zich ge steld voor zijn eerste crisis. De Indo nesische luchtmacht wil niet onder ad ministratief beheer staan van de chef- staf van de landstrijdkrachten, luite nant-generaal Nasution. In het nieuwe kabinet staan de drie onderdelen van de Indonesische strijdkrachten voor het eerst onder administratief beheer van Nasution, die optreedt als minister van defensie. De chef-staf van de luchtstrijd krachten, Suriadarma, heeft volgens Reuter een verklaring uitgegeven, waar in president Soekarno als opperbevel hebber wordt gevraagd de directe lei ding over de strijdkrachten op zich te nemen. Gisteravond heeft eerste minister Djuanda de Indonesische persbureaus opdracht gegeven deze verklaring niet te publiceren. De verklaring is echter reeds naar alle bases van de lucht macht gezonden en zij zou volgens kringen van de luchtmacht vandaag in alle delen van de archipel aan de leden van de luchtmacht worden voorgelezen. Suriadarma deelde desgevraagd aan Reuter mede, dat het bericht over de verklaring juist was. Later kreeg één persbureau schriftelijk van ir. Djuanda opdracht het bericht in te trekken. Andere agentschappen echter hebben hedenmorgen de volle- Werkgevers en werknemers ln de staalindustrie hebben gehoor gegeven aan een oproep van president Eisen hower, opnieuw besprekingen te openen over een collectieve arbeidsovereen komst. Het contract waarop de staalarbeiders werken loopt dinsdagnacht om 24.00 uur af, en de vakbonden wensen niet dat verder wordt gewerkt wanneer geen overeenstemming is bereikt over een nieuw contract. In verscheidene staal fabrieken zijn de vuren van de ovens reeds lager gedraaid. Eisenhower zeide dat nog tijd genoeg was om te onder handelen over een nieuw contract. De voorzitter van de vakbond van staal arbeiders, David J. McDonald, zond Eisenhower een telegram, waarin hij zeide dat het bondsbestuur „continue beschikbaar is om te onderhandelen over een eerlijk, redelijk en oprecht niet-inflatoir contract". De koerswaarde van de op de New Yorkse beurs genoteerde aandelen, is gisteren met in totaal 3 miljard dollar gedaald als gevolg van het aanbod ver oorzaakt door de groeiende bezorgdheid over de mogelijkheid van een staking in de staalindustrie. dige tekst van de verklaring ver spreid. Door de verklaring komt de achter de schermen bestaande spanning tussen het leger en de luchtmacht naar bui ten over de benoeming van een lid van de landstrijdkrachten in een functie, waarin toezicht wordt uitgeoefend op de drie onderdelen van de weermacht. Luchtmaarschalk Suriadarma ver scheen niet op de plechtigheid, waarbij het nieuwe kabinet werd geïnstalleerd, hoewel hij daarin ambtshalve zifting heeft. Ook ontbrak hij, toen in het paleis in Bogor een foto werd genomen van de nieuwe regering. Soekarno had hem een boodschap gezonden om bij het ne men van de groepsfoto aanwezig te z'iin. De rijkspolitie heeft in arrest gesteld een vijftigjarige inwoner van 's-Gra vendeel (Z.-H.). Hij wordt verdacht een bedrag van f 18.000 te hebben verduis terd ten nadele van een waterleiding bedrijf. De man is al meer dan dertig jaar boekhouder van het bedrijf. De rijkspolitie heeft een uitgebreid onder zoek naar eventuele andere fraudes in gesteld, want gearresteerde hield ook de boeken van particulieren bij. In Amsterdam hebben vertegenwoor digers van de „Bruggroep zondag avond besloten een nieuwe politieke partij op te richten, die de naam zal dragen van Socialistische Werkers Partij. Er is een voorlopig partijbe stuur gekozen, doch alleen de naam van de secretaris, Sjef Pieters uit Am sterdam, is bekend gemaakt. De Norddeutsche Lioyd te Bremen heeft volgens Reuter bekendgemaakt, dat de 26 scheepvaartmaatschappijen, aangesloten bij de Atlantic Passenger Steamship Conference, voor het eerst sedert de oorlog over zullen gaan tot verlaging van hun retourtarieven voor passagiers. Voor reizen buiten het sei zoen zal de tariefsverlaging 10 procent bedragen, welke verlaging ook zal gel den indien de heenreis of de terugreis per vliegtuig wordt gemaakt, mits de passagier vliegt met een maatschap pij, die aangesloten is bij de interna tionale luchtvaartorganisatie. door de Daily Mail. Blériot kreeg vijf jaar geleden voor zijn tocht een van duizend pond van hetzelfde blad. Er is een tweede prjjs van 2.500 pond en een derde van 1.500 pond, ter wijl het beste voorbeeld van vindingrijk heid wordt beloond met 1.000 pond. Kapitein Walker die per motor fiets van Marble Arch naar Chelsea Reach reed, per helikopter naar het vliegveld Biggin Hill aan de rand van Londen, per Provost-straalvliegtuig naar Villacoublay in Frankrijk en per helikopter naar Issy vloog en per motorfiets naar de Are de Triomphe reed, volbracht de tocht in 57 minu ten en 47 seconden. Geen van de an dere deelnemers van gisteren vol bracht de tocht in minder dan een uur. Kapitein Fitzjames St.-Clair Robinson uit Ripon in Yorks maakte weliswaar een tijd van minder dan een uur maar dit was slechts een oefenvlucht. Hij start zaterdag. Bjj goed weer hoopt hij het record van Walker te breken. Keith Johson uit Hammondsworth, Middlesex, die gebruik maakte van een helikopter, een gewoon vliegtuig en een auto, arriveerde na een uur, drie mi nuten en 59 seconden in Parijs. Hij werd gevolgd door de Fransman Pierre Pau- reys met een tijd van een uur, vier minuten en 33 seconden. De Britse coureur Stirling Moss had voor de reis twee uur, 45 minuten en 56 seconden nodig. Hij reisde in een kleine auto van Londen naar Lydd in Kent. Vandaar vloog hij in een toestel van de „Silver City Airways" met auto De Australische minister voor immi gratie, A. R. Downer, die in Australië is teruggekeerd van een reis door Euro pa, heeft in Melbourne gezegd dat Aus- Ï^J1® ln komende twaalf maanden elfduizend Duitse en vijftienduizend Ne derlandse immigranten hoopt aan te trekken. Minister Downer zei voorts dat er meer activiteit in de vorm van bijstand nodig is om de vijftienduizend Neder landers naar Australië te laten komen. Een der groepen van de Neder landse deelnemers aan de Blériot- Kanaalrace, enkele verslaggevers van het Algemeen Handelsblad verlieten Marble Arch in Londen op spectaculaire wijze in een Pan- hard uit 1904. Zij zijn naar Gat- wick gereden, vandaar naar Le Bourget gevlogen en vervolgens per auto naar de Are de Triomphe gegaan. Dit alles in bijna vier-en- een-half uur. Veel kans op de eer ste prijs zullen zij dus wel niet maken en al naar het vliegveld Le Bourget bij Parijs. De Nederlandse ploeg van het Alge meen Handelsblad heeft vier uur 27 minuten en 14 monden over de tocht gedaan. Een groepje verslaggevers reed van het Parijse vliegveld Le Bourget naar de Are de Triomphe op een vracht auto, druk werkend aan het verslag van de race. De Nederlandse vlieginstructeur H. J. van Overvest heeft het traject in vijf uur, veertien minuten en 41 seconden afgelegd. Hij startte in Parijs en stak Het Kanaal over in een eenmotorig vliegtuig. Ook hij maakte voor de grond- ritten gebruik van een auto. De vlucht, waarbij hij te kampen had met een krachtige tegenwind, duurde drie uur. De man die de meeste tijd nodig had was de Britse zweefvlieger Alan Pigottn, die de tocht maakte in een gesleept zweefvliegtuig. Hij deed er elf uur en 25 minuten over. Na. de landing in een Voor zijn vertrek naar Moskou, zal hij In Rusland zijn vrijdag twee honden ln een eentrapsraket gelanceerd. De twee honden en de instrumenten zjjn met parachutes in goede welstand naar de aarde teruggekeerd. De nuttige la ding bedroeg 2.200 kilo, aldus is in Moskou bekendgemaakt. Zoals bekend hebben de Russen op 2 juli eveneens een raket de ruimte ingeschoten. In deze raket zaten twee honden en een konijn, die veilig naar de aarde terugkeerden. Een van de ze honden, de „Dappere", heeft ook de vlucht van 10 juli meegemaakt. Het Russische persbureau heeft nu, evenals bij de lancering op 2 juli, niet bekend gemaakt hoe hoog de raket is gekomen. Men heeft met de lancering van 10 juli gegevens verkregen over de infra-rode straling van de aarde en de atmosfeer en over de elektrostati sche velden. Voorts heeft men o.m. de beschikking gekregen over foto's van uitgestrekte wolkenvelden. De twee vluchten hebben alle gegevens opgele verd die men wilde hebben, aldus Tass. De Russische premier en partijleider Nikita Khroesjtsjev, is vandaag in War schau aangekomen voor een officieel vriendschapsbezoek van tien dagen aan Polen, het enige Oosteuropese land dat hij sedert de Hongaarse opstand van 1956 nog niet heeft bezocht. Aan het eind van het bezoek valt de viering van de vijftiende verjaardag van de Poolse volksrepubliek, op 22 juli. Khroesjtsjev staat aan het hoofd van een delegatie van negen partij- en re" geringsfunctionarissen. Zijn laatste bezoek aan Polen was in de spannende dagen in oktober 1956, kort voor de Hongaarse opstand, toen de anti-Russische gevoelens in Polen een hoogtepunt bereikten en Gomulka werd hersteld in zijn functie van eer ste secretaris der Poolse communisti sche partij. Aan het optreden van Go mulka was het toen te danken dat Warschau het lot van Boedapest werd bespaard. Men verwacht dat Khroesjtsjev tij dens een bezoek aan Szczeczin (Stet tin) een verklaring over de Duitse kwestie zal afleggen. Op 2? juli, daags veld op 38 km afstand van Parijs, maak- j een te hij de rest van de tocht in een vrachtwagen. ilitaire parade afnemen. De Engelse kapitein R. M. Hamford-Walker is maandagochtend de eerste geweest, die zich van Marble Arch in Londen heeft gewaagd aan de luchtrace naar de Are de Triomphe in Parijs. Hij ging van Marble Arch per motor naar Chelsea Reach, per roeiboot naar een drijvend platform in de Theems waarop een heli kopter wachtte, met deze wentelwiek naar het vliegveld Biggm Hill aan tie rand van Londen, per straalvliegtuig naar Villacoublay, een vliegveld bij Parijs, per helikopter naar Issy en verder per motorfiets naar de Are de Triomphe. Hij heeft deze ingewikkelde tocht in minder dan een uur afgelegd. De telefoto toont de kapitein bij zijn vert-ek per motor uit Londen. De geslaagde noodlanding van de de New Yorkse haven, meent dat Cava- nagh de goede naam van het vliegveld- personeel wil besmeuren. De Amerikaan se raad voor de burgerluchtvaart heeft een onderzoek gelast. Amerikaanse Boeing-707, zaterdag op het New Yorkse vliegveld „International Airport" heeft een klinkende ruzie tus sen het hoofd van de brandweer van New York en de luchthavenautoriteiten tot gevolg gehad. Toen het straalverkeersvllegtuig met zijn 113 inzittenden na vier uur rond cirkelen landde, waren de gealarmeer de brandweerlieden met hun auto's vastgelopen op de wegen rondom het vliegveld en de landingsbanen, waar tienduizenden nieuwsgierigen zich ver drongen. Het hoofd van de New Yorkse brand weer Cavanagh, verklaarde maandag dat de noodvoorzieningen van de vlieg- haven gekenmerkt worden door „onwe tendheid en verwarring, die nog ver groot worden als gevolg van arrogan tie". Hij klaagde over gebrek aan sa menwerking in het algemeen en in het bijzonder over het feit dat er geen func tionarissen waren geweest die zun Intussen schijnt het wei vast te staan dat het publiek hinderlijk is op jedrongen in de buurt van de lan dingsbaan die de Boeing - die een deel van zijn landingsgestel had ver loren - zou gebruiken. Een der lucht havenautoriteiten verklaarde maan dag dat hij de politie de schuimblus- sers, waarmee een laag schuim op de landingsbaan werd gaspoten, op een menigte van honderden belang stellenden had laten richten. Wat het toestel zelf betreft neeft een voorlopig onderzoek uitgemaakt dat door een gebroken metalen stang de twee wielen van het landingsgestel zijn losgeraakt en naar beneden gevallen toen de Boeing zaterdag opsteeg. De nationale woningraad te Amster dam, het katholieke instituut voor volkshuisvesting en het verbond van christelijke bouwverenigingen, beide te Utrecht, hebben in een schrijven aan de leden van de Tweede Kamer geconclu deerd, dat een recht evenredige reduc tie op de voorgenomen verlaging van de woningwetbjjdragen dient te worden toegepast, ais, overeenkomstig de voor stellen van de regering, besloten mocht worden tot een huurverhoging van twin tig procent. In de brief wordt ook gewezen op het gevaar dat voor nog grotere groepen van de bevolking de woningwetwonin gen onbereikbaar worden, als de maxi mum huurprijzen voor deze woningen niet worden voorgeschreven. De sug gestie wordt gedaan de woningwetwo ningen slechts te verhuren aan gezin nen, wier inkomen beneden een ander te bepalen grens blijft. De mededeling van de regering over de vraag of dif ferentiatie van huurverhoging naar ge meenteklasse moet worden toegepast, doet aan het vraagstuk onvoldoende recht. Gegeven de grote, niet objectief te motiveren verschillen in huurprijzen, verdient het vraagstuk van de differen tiatie reeds thans een ernstig onderzoek, zo zeggen de drie organisaties in hun brief aan de leden der Tweede Kamer. In samenwerking met de volkshoge- schoot .Drakenburg" organiseert het Werk verband Katholiek Amateurtoneel van 18 tot 25 juli a.s. een studieweek voor het ama teurtoneel op het gemeenschapsoord „Dra kenburg" in Baarn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1