Feestelijke wedstrijden onder ideale weersomstandigheden Tom Okker en Yvonne Harms naar nationale jeugd kampioenschappen Caprera nog niet geopend START VAN DE MUGGENRONDE IK Meisjes van DWT en jongens van HPC op eerste plaatsen SOLEX DE LUXE f375.- Burgemeester Cremers in winnende veteranenploeg Pas 1 augustus? JAZZ-SHOW IN HET OPENLUCHTTHEATER Orgelbespeling door Luigi Ferdinando Tagliavim Het Spaarne75 jaar jong Muziek NA AANRIJDING OVERLEDEN Eindstrijd om Haarlemse Tennistitels CLUBKAMPIOENSCHAP ZWEMMEN „De Schelp" wordt verbouwd en uitgebreid Grote of Sint Baüokerk BEGRAFENIS H. v. BENTHEM HARDEBELT Verlies voor D.W.T. in Leiden MAANDAG 20 JULI 1959 PAGINA 5 Uitslagen Haarlem e.o. Films Sigarettenautomaat leeggehaald Haarlemse winkelstand BLOEMENDAAL In Zandvoort Diversen Waterstanden Auto verleende geen voorrang In Zandvoort Reclamevliegtuig ver loor spandoek Poging tot joyriding uit garage Geslaagd Burgerlijke Stand van Haarlem Speeltuin „Dartele Jeugd" geopend Duitse auto reed op voorganger in Bij stoppen voor knipper- bollen Woningbouw door Haarlemse aannemer VAKANTIESPELEN In katholieke speeltuinen te Haarlem A. J. van Schooten overleden Waterpolo H.P.C. 1 versloeg Branden* burg met 8-4 Zwemkampioenschappen Kring Haarlem Beurs van Amsterdam De onderlinge wedstrijden van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging i.Het Spaarne", die zaterdag haar 75e levensjaar is ingegaan en in het vol gende seizoen haar bestaan van drie kwart eeuw met onder meer groots op gezette nationale roeiwedstrijden op de Boshaan hoopt te vieren, hebben, be gunstigd door uitermate fraai weer, een bijzonder vlot en geanimeerd verloop gehad. Op de eerste dag drukte de broeierige warmte weliswaar de pres taties, maar daar stond tegenover, dat de vrijwel effen baan op het Zuider Buiten Spaarne de boten maar minima le weerstand bood. Zondag was er meer golfslag maar toen maakte de combi natie van temperatuur, zon en heerlijke bries het verblijf aan en op het water Voor deelnemers en uitgebreide suppor- tersschare tot een feest. Alle boottypen kwamen in actie. Da mes, heren, oud en jong vertoonden om beurten hun kundigheid. Haarlems burgervader, O. P. F. M. Cremers, die een hartstochtelijk roeier is, maakte deel uit van de eerste ploeg van Het Spaarne in het nummer Veteranen Vier, waarin ook een team uitkwam van de Goudse Roei- en Zeilvereniging, waar mede Het Spaarne prettige relaties heeft. Na een opwindende race passeer de Het Spaarne I onder luid gejuich als eerste de finish, gevolgd door Gou da, dat over de 750 meter slechts 0,9 sec. langer deed. Het is aardig hier bij te weten, dat de gemiddelde leef tijd van de Goudse ploeg, die uit vier medici was samengesteld, 38 jaar was, die van Het Spaarne II 41 jaar en die van de winnende ploeg van Het Spaar ne niet minder dan 47 jaar. Het ver- Schil was zo klein geweest, dat burge meester Cremers en de zijnen zich hun zege pas bewust werden toen de offici ële waarnemers dit hadden bekend ge maakt. Het nummer Mixed Vier leverde een nieuw record op. De ploeg, waarin Wientjes uitkwam, die ook deel uit maakt van onze nationale kampioens- vierriemsgiek, deed over de 400 meter namelijk 1 minuut, 28,2 seconden. Voor meerdere roeiers en roeisters beteken de deze „onderlinge" intussen allesbe halve een sinecure. Het kon gebeuren, dat men uit het nummer skif regelrecht overstapte in de oude vier en om tot de finale oude twee te komen, waren niet minder dan 14 voorwedstrijden no dig. Toen tegen zes uur de laatste fi nale was geroeid konden voorzitter Brandenburg en zijn mensen echter op een prachtige wedstrijddag terugzien. In het clubhuis werden de resultaten op een intiem slotfeest nog eens druk besproken. Oude Vier heren: 1. Tijd 3.34.2. A. Wientjes, J. Gmelich-Meyling, C. H. Lobel, W. van Huystee, mej. L. Britzel. Öefengiek heren: 1. Tijd 2.28.2. R. v. d. Weij J. Bouquet. A. Vetten, H. van Lennep, mej.' H. Slagveld. Oude Twee heren: 1. Tijd 4.04.2. G. H. Nikkels, II. Weber, C. H. Tjaden (st.). J Twee heren: 1. Tijd 3.13.6. A. Vet ten, H. v. Lennep. skif heren: 1. Tijd 4.57.6. A. Jonge Skit heren: l. Tijd 4.20. L. J. H. Kleyn. Jeugdslnf jongens. 1. Tijd 3.06. R. v. d. Elburg. Hoofdnummer dames snelroeien Vier: 1. Tiiri 2 59 8 Mej. J. F. M. Molenaar, mej. R Snaniaard, mej. A. Krooneman, mej. J. Gisnpn mei L. van Walsum (st.). Dames Skif snelroeien: 1. Tijd 2.59.2. Mej. RDameïviedr' stijlroeien: 1. Aantal punten 103. Mej. E. Steen, mej. A. Koningsbergen, mej. E. Kempre, mej. R. Spanjaard. Dames Oude Skif stijlroeien. 1. Aantal Punten 107. Mej. J. Gispen. Dames oefenskif stijlroeien: 1. aantal pun ten 84. Mej. H. Slagveld. Mixed Vier: 1. Tijd 1.28.2. Nieuw record. Mej. W. Gerritse, J. Meyer, A. Wientjes, mej. L. Schipper, mej. R. Spanjaard (st.). Veteranen Vier heren. 1. Tijd 3.12.1. W. J. de Lucht, burgemeester O. P. F. M. Cre mers, J. P. van Latum, A. M. Brandenburg, mej. M. E. G. Koomans. Veteranen dames stijlroeien Vier. 1. Aan tal punten 88. Mevr. W. Meyervan Manen mevr. H. de Jongh-Visscher—de Vries, mevr. v. HeesHage, mej. C. S. SchuytBest, mej. J. F. M. Molenaar (st.). Acht heren: 1. Tijd 3.03. H. Britzel, J. André de la Porte, Y. J. de Jongh, A. Wientjes, D. Vriesendorp, W. R. van Huy stee, L. Lobel, J. CfmelichMeyling, mej. L. van Walsum (st.). Acht dames: 1. Tijd 1.53.6. Mej. I. André de la Porte, mej. A. Fehres, mej. I. Dege- haars, mej. B. Vriesendorp, mej. M. van CINEMA-PALACE: Jerry als baby-sitter, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Vanaf maandag iedere ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Donald Duck en zijn vriendjes, a. 1. FRANS HALS: Een slippertje naar de maan, alle leeft.; 2.30, 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstelling, 8 uur. LlDO: Boemelstudenten, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Rusty en de vluchteling, a. 1. LUXOR: De zondaars in spijkerbroeken, str. volw. (2e week). T.m. do. 2 en 8 uur. Do.-cyclus: The Prince-student (Oud Heidelberg), a. i. REMBRANDTDe lachende vagebond, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Alle werkdagen 10.30 uur: Op zoek naar uranium, a. 1. ROXY: T.m. do.: Het laatste duel, 14 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Old Yeller, a. 1.; 2, 7 en 9.15 uur. MINERVAMa. en di.: Gigi. str. volw.; 8.15 Uur. Wo. en do.: De zevende sluier, 14 jaar; 8.15 uur. Ingen, mej. A. van Amelrooy, mej. G. van Bruggen, mej. E. Kemper, J. van Ingen. Veteranen Skif heren: 1. Tijd 2.12. T. Jongh-Visscher. Mixed vier (veteranen). 1. mej. E. Mer- kelbach, A. M. Brandenberg, J. P. van La tum, mevr. R. de Jong Visserde Vries, strvr. J. F. M. Molenaar. 2. min. 42. Mej. H. J. Dorenbosch, T. J. de Jong Visser, M. P. v. Os, mej. N. v. d. Polder, str.vr. L. v. Walsum. 2 min. 51. In de nacht van zaterdag op zondag hebben omstreeks kwart over drie een aantal lieden op de Zijlweg te Haar lem met een steen de ruit van een si garetten-automaat ingegooid. De RAD heeft enige tijd later twee 17-jarige Duitse jongens aangehouden, die het vermiste aantal van zeventien pakjes sigaretten bij zich droegen. De daders hebben hun diefstal bekend. De 78-jarige mevrouw H. van U., die in het korte tijd geleden geopende be jaardentehuis woonde van de A. G. Bo- daan Stichting te Bentveld, werd zater dagavond aangereden, toen zij de Zand- voortselaan wilde oversteken. De dame sloeg niet voldoende acht op het bij zonder drukke verkeer. Een auto trachtte tevergeefs een aanrijding te voorkomen. Het slachtoffer moest naar h Diakonessenhuis -n Haar: to worden vervoerd, waar zij gistermiddag ver moedelijk aan de gevolgen van een shock, is overleden. Henri Bende heeft zijn drogisterij, Zijlstraat 75, aanmerkelijk vergroot na een ingrijpende verbouwing en moder nisering. Het magazijn is, zo vernamen we, naar de kelders gegaan. Daardoor is alles overzichtelijker geworden. Gis termiddag werd de zaak heropend. Het ontbrak de heer Bende niet aan be langstellenden. Velen hadden bloemen gezonden. De Haarlemse bloemenmeis jes hadden zich 's morgens reeds in de heropende drogisterij vertoond. De drogisterij van de heer Bende is er een van respectabele ouderdom. Ja cobus van Gulik richtte haar in 1886 op aan het adres Zijlstraat 98 (thans boekhandel). In 1912 zette P. J. van Gulik de zaken voort, welke hij naar Zijlstraat 84 verplaatste per 1 septem ber 1924. Henri Bende nam de drogis terij 1 oktober 1933 over. Hij was het, die de zaak naar Zijlstraat 75 verplaat ste in 1941, naar de vroegere slagerij van Piët, de vader van Frans. Op de nationale jeugdkampioen- versl. R. Smids 62, 46, 86. J. D., schappen van de KNLTB, die van 29 halve eindstrijd: H. Sikkes en T. Okker tot en met 31 juli in Hilversum worden gehouden, zal Haarlem vertegenwoor digd worden door de 15-jarige Tom Ok ker en de 16-jarige Yvonne Harms. Tom Okker, die na vier dagen strijd op de banen van de Haarlemse LTC met Hans Sikkes en Mily Sikkes tevens het jongens- en gemengd-dubbelspel won, heeft in de eindstrijd van het enkelspel tegen zijn dubbelspel-partner Hans Sik kes, alles moeten geven om na een aan trekkelijke strijd zijn reeds vorig jaar verkregen titel te prolongeren: 5-7, 6-3 en 6-4. Yvonne Harms is de opvolgster van de drievoudige jeugdkampioQne Kea Okker, die de leeftijdsgrens heeft overschreden. Zij versloeg in een span nende finale Ria Smids met 6-2, 4-6 en 8-6 en won met Mily Sikkes, die even eens twee dubbelspeltitels op haar naam bracht, het meisjes dubbelspel. Bij de prijsuitreiking dankte de Heer S. Okker namens het bestuur van het district Haarlem de toernooileider H. Wentholt voor zjjn gewaardeerde arbeid. De einduitslagen in dit toernooi om de Haarlemse tennistitels zijn: A-toernooi, J. E., halve eindstrijden: H. Sikkes versl. A. Offers 36, 64, 63; T. Okker versl. H. v. Spluntei 60, 62. Eindstrijd: T. Okker versl. H. Sikkes 5—7, 6—3, 64. M. E., halve eindstrijd: Y. Harms versl. M. Sikkes 64, 62; R. Smids versl. C. v. d. Broek 60, 75. Eindstrijd: Y. Harms versl. A. Weert en W. Cense 60, 61; A. Offers en J. Smuling versl. H. v. Splunter en J. v. d. Veer 62, 62. Eindstrijd: H. Sikkes en T. Okker versl. A. Offers en J. Smuling 7—5, 60. M. D., halve eindstrijd: Y. Harms en M. Sikkes versl. K. en E. Quarles v. Ufford 6—0, 6—1; C. v. d. Broek en A. Tollenaar versl. M. Houtkooper en M. Garrer 61, 16, 75. Eindstrijd: Y. Harms en M. Sikkes versl. C. v. d. Broek en A. Tollenaar 6—2, 6—3. G. D., halve eindstrijd: Cocky v. d. Broek en E. Jasper versl. Mion Weijers en H. Goossens 62, 62; Mily Sikkes en T. Okker versl. Marianne Hoogendijk en A. Offers 57, 61, 64. Eindstrijd: Mily Sikkes en T. Okker versl. Cocky v. d. Broek en E. Jasper 61, 75. B-toernooi, J. E., halve eindstrijd: R. v. Rooden versl. J. de Groot 75, 60; H. v. Splunter versl. A. v. Weert 64, 64. Eindstrijd: R. v. Rooden versl. H. v. Splunter 46, 62, 6—3. M. E., halve eindstrijd: M. Hoogendijk versl. J. Smids 36, 64, 6-2; K. Quar les. v. Ufford versl. A. Broeilers 16, 63, 63. Eindstrijd: K.-Quarles v. Uf ford versl. M. Hoogendijk 61, 64. G. D., halve eindstrijd: Els Knape en R. v. Rooden versl. Margo Woud en H. Koenders 10—8, 60; Mion Weijers en H. Goossens versl. Julie Smids en E. Weert 6—4, 62. Eindstrijd: Mion Weijers en H. Goossens versl. Els Kna pe en R. v. Rooden 64, 46, 62. Het publiek zal waarschijnlijk op zijn allervroegst op 1 augustus toegang krij gen (tegen betaling) tot het landgoed Caprera aan de Brederodelaan in Bloe mendaal. Oorspronkelijk was het de bedoeling van het gemeentebestuur van Bloemendaal het landgoed jongstleden zaterdag 18 juli reeds voor het publiek open te stellen. Zij, die daarop gehoopt hadden, en op de fraaie zomerse zon dag een wandeling maakten naar de ingang van Caprera aan de Zomer- zorgerlaan, vonden de toegangshekken (nog) gesloten. Als reden van de ver late openstelling vernemen wij, dat de voorbereidingen tot de openstelling ad ministratief nog niet geheel gereed zou den zijn geweest. Het landgoed Caprera werd destijds door de gemeente Bloemendaal aange- Gisteravond was het openluchttheater in Bloemendaal goeddeels gevuld met een jeugdig publiek van jazzminnaars, die kwamen luisteren naar een jazzcon cert, waaraan musici uit drie landen meewerkten. De Storktown Dixie Kids en de klarinettist Peter Schilperoort vertegenwoordigden ons land, terwijl de Engelse blueszangeres Beryl Bryden en de Amerikaanse negertrompettist Nel son Williams als gasten op traden. Het ideale windstille weer zorgde voor een uitstekende acoustiek en de volle maan gaf een feeëriek tegenlicht. De Dixie Kids openden met o.a. 1919 Rag en Baby Doll. De Kids: 3 blazers en 4 rhythms speelden met veel swing. De beste solisten waren de trompettist en de pianist. Vooral de eerste kreeg regelmatig verdiend applaus. Het sa menspel was in de zacht gespeelde col lectieven zeer gaaf uitgebalanceerd, doch bij vergroting van het volume, klonk het enigszins onbeheerst. De rhythm-group vormde een solide basis voor de blazers. De eerste gast, Peter Schilperoort, toonde zijn grote routine door zijn rijke muzikale ideeën vlot in klanken om te zetten. Hij bracht o.a. At the Jazzband Ball en Some of these days. De volgende solist was de trompettist Nelson Williams, die ondanks zijn erva ring, in muzikaal opzicht tegenviel. Zijn vocals oogstten echter verscheidene ovaties. Na de pauze speelde Schilper oort o.m. een zeer gevoelig Petit Fleur, waarna Beryl Bryden het podium be trad. Zij werd begroet met een warm applaus en een regen van serpentines. Deze zangeres boeit altijd weer door haar spontane voordracht, waardoor zij haar publiek volkomen mee krijgt. Zij zong St. Louis Blues, West End Blues en haar mijn inziens beste nummer Frankie and Johnny. Zij besloot met Dr. Jazz. Een bos bloemen, die haar met een omhelzing werd overhandigd, deed haar als toegift Alexanders Rag time Band zingen. Deze zeer geslaagde avond werd besloten met een aJl-in show, waarin allen solieerden in When the Saints. Jammer was, dat enige nozems zich iets te veel tot het water in de vijver voelden aangetrokken, en zich ook an derszins misdroegen. Voor een extra programmapunt zorgde de politie, die in het omringende oerwoud ijverig naar verstekelingen speurde en er dan ook enige te pakken kreeg. A.B.F.K. kocht om het goed en voor de recreatie te behouden. Caprera bezit een natuur lijk meer. De villa werd destijds be woond door een tami"Teding van Berkhout. Deze familie had met bewon dering de vrijheidsstrijd van de Italia nen gevolgd en gaf ter ere van de Italiaanse vrijheidsheld Garibaldi, die op het ten noorden van Sardinië gele gen eiland Caprera woonde en daar overleed, de naam Caprera aan het buitenhuis in Bloemendaal. Het meer tje is gelegen tegenover dit buitenhuis en was oorspronkelijk het meertje van Berkhout genaamd. Tegenwoordig kent men het alleen maar als het meertje van Caprera. Het meertje werd destijds geschilderd door de in de eerste helft der negentiende eeuw levende schilder Schipperus. Dit werk bevindt zich in het Raadhuis. Het heeft wel geen be langrijke kunstwaarde maar geeft wel een kleurrijk overzicht van het meertje en het omringende landschap. Als Caprera over veertien dagen voor het publiek zal worden opengesteld zal men zich uitsluitend op wegen en wandelpaden mogen begeven en moet men in het bezit zijn van een toegangs bewijs. Er kan alleen worden gewan deld. De in de nab... :id gelegen wei landen, bollengronden enzovoorts zijn niet toegankelijk. Kinderen beneden de zestien jaar worden alleen onder geleide van volwassenen, maar honden en fietsen in het geheel niet toegelaten. De in- en uitgang van het landgoed is aan de Zomerzorgerlaan nabij de in gang van het Openluchttheater. Tus sen 1 mei en 1 oktober is het land goed geopend van tien tot achttien uur; in de winterperiode van tien tol zestien uur. Bezoekers die zonder een geldig toegangsbewijs vijfentwintig cent voor volwassenen en tien cent voor kin deren worden aangetroffen moeten een gulden extra betalen. Op de dertig ste april, de verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana, en op een door het col lege van B. en W. van Bloemendaal vast te stellen zondag in het najaar, zal men Caprera kosteloos kunnen be treden. Maandag 20 juli Grote Kerk, 8 uur: Jubileumconcert Hen drik Lasschuit. Grote Kerk, 3.304.30 uur: Beiaardbe- Pe*ing door Arie Peters. Dinsdag 21 juli Grote Kerk, 8 uur: Orgelconcert door Kee. Maandag 20 juli g.^Hnetenlaan bij sportterreinen, 9 uur: 5e Haarlemse Muggenronde. lkl s,laI> 2"lO uur: Poppentheater Jan Ne- Seh: De gestolen halsketting. V, Dinsdag 21 juli Raadhuis Zandvoort, 8 uur: Gemeente- iusvergadering. Jjs~'eeshal, 2.30 uur: Poppentheater Jan Ne- v r-De kist uit China. Jlg-.^huemer Duinen, 10 uur: Haarlemse •«Mu: voor de Jeugd: Natuurspel. IDEN. Maandag 20 juli ttoog water: 3.22 u. en 15.55 u. Laag water: 11.28 u. en 23.57 u. Maanstand: volle maan 4.33 u. Dinsdag SI juH tt. en 16.41 u. ;\>v Vanmorgen om 9 uur precies gaf de heer H. Hartman, geestelijk vader van de Haarlemse muggenronde, het start schot voor Haarlems meest unieke jeugdevenement, de Muggenronde, die dit jaar voor de vijfde maal wordt ge houden. Daarmee ging een bonte kara vaan onder de klanken van het Mug- genrondelied op weg voor een zesdaagse tocht door Nederland. Een lange stoet, aangevoerd door de verlegen glunderen de Lex Minke uit de Bomenbuurt, die door zjjn overwinning in de verkeers- competitie de eerste dag in de muggen- trui mag rijden. Achter hem volgen dan de tien ploegen, elk van zes jongens, in hun bont gekleurde shirts en petjes en met een fouragetas om de schouders, die nog wat onwennig tussen de dichte rijen ouders en belangstellenden vanat het Planetenplein vertrekken. Rondom deze schare houden de ploegleiders op hun bromfietsen het geheel in goede ba nen. De karavaan wordt afgesloten met een aantal volgauto's: geluidswagen, bezemwagen en wagens met alles wat er tijdens de tour moet worden meege- momen. Zondagmorgen om tien minuten voor elf is op het kruispunt Vergierdeweg- Vondelweg een scooter in botsing ge komen met een personenauto. De be stuurder van de personenauto, een 31- jarige onderwijzer uit Spaarndam, ver leende geen voorr ng aan de scooter, bestuurd door een 20-jarige monteur uit Haarlem. De scooterberijder kwam bjj de botsing te vallen en is met een lichte hersenschudding naar het Grote Gasthuis overgebracht. Twee jeugdige duopassagiers van de scooter kregen lichte schaafwonden. De meisjes van DWT en de jongens van HPC hebben zondagmiddag beslag gelegd op het jeugdclubkampioenschap van de kring Haarlem KNZB tijdens cte zwemwedstrijden die door VZV in het zwembad „De Herenduinen" wer den gehouden. De voornaamste uitslagen zijn: Meisjes A: 50 meter rugslag: 1. L. Remer, HPC, 37.6 sec.; 2. N. Loven, Haarlem, 39.9 sec.; 3. A. Philippo, HPC, 40.7 sec. 50 meter vrije slag: 1. A. Uiterwijk Winkel, VZV, 34.6 sec.; 2. G. Helling man, Haarlem, 35.3 sec.- 3 W Dix HPC, 36 1 sec. 50 meter schoolslag: 1. G. Drogtrop, DWR, 41.1 sec.; 2. N. Wijers, HPC, 44.3 sec.; 3. R. Mul, DWT, 46.3 sec. 4x50 meter wisselslag estafette: 1. DWT, 2 min. 51.4 sec.; 2. HPC, 2 min. 51.7 sec.; 3. DWR, 2 min. 57.7 sec. Meisjes B: 50 meter wisselslag: 1. A. Roozen, NVA, 44.3 sec.; 2. C. Denekamp, DWR, 45.2 sec.; 3. M. Flu, Haarlem, 45.3 sec. 50 meter rugslag: 1. T. Wassenberg, DWT, 39.8 sec. en M. v. Koten, VZV, 39.8 sec.; 2. L. Blei, HPC, en A. Hölsken, Haarlem, 40,3 sec. 5' meter vrije slag: 1. W. Hofman, HPC, 32.6 sec.; 2. J. Peis, VZV, 35 sec.; 3. N. Goedhart, Haarlem, 36.4 sec. 5x50 meter vrije slag estafette: 1. DWT, 3 min. 5.8 sec.; 2. VZV, 3 min. 11.7 sec.; 3, Haarlem, 3 min. 12.4 sec. Jongens A: 50 meter rugslag: 1. B. de Jong HPC, 33.4 sec.; 2. M. van Goor, Haarlem: 36.8 sec.; 3. G. v. d. Pijl, DWT, viv I30 7e'secnj2 P^Hunik5' HPcf133 secT'3. J deeHeyer, VZV 341 sec 38f s^c?2.R Lotbg:HPC; Jbfseaf 3.' L. Winter, Haarlem, 41 3 sec. 4x50 meter wisselslag estafette. 1. HPC, 2 min. 38.4 sec.; 2. VZV, 2 min. 40.6 sec.; 3. Haarlem, 2 mm. 46.6 sec. Jongens B: 50 meter schoolslag: I J. Sint, DWR, 37.1 sec.; 2. J. Poen, HPC, 37 8 sec.; 3. B. Aarsen, NVA, 39.1 sec. 50 meter rugslag; 1. J-. Bontekoe, HPC, 35 sec.; 2. T. v. d. Eijnde, HPC 56.3 sec.; 3. Th. Kolstee, Haarlem, 37.1 SGC 50 meter vrije slag: 1. J. Dellenbach, NVA, 28.5 sec.; 2. A. Koster HPC, 29.4 sec.- 3. R. v. Galen, DWT, 29.8 sec. 5x50 meter vrije slag estafette: 1. HPC, 2 min 31.7 sec.; 2. Haarlem, 2 min. 38.7 sec.; 3. NVA, 2 min. 47.8 sec. 10x25 meter vrije slag estafette ge mengd' 1 HPC, 2 min. 29.6 sec.; 2. Haar lem, 2 min. 33.7 sec.; 3. VZV, 2 min. 34.3 sec. Eindstand puntentelling meisjes: 1. DWT 600.7 punten; 2. VZV 628.7 pnt.; 3. HPC 640.9 pnt.; 4. Haarlem 643.4 pnt.; 5. DWR 648 pnt.; 6. NVA 661 pnt. Jongens eindstand: 1. HPC 519.1 pnt.; 2. Haarlem 549.7 pnt.; 3. VZV 557 pnt.; 4. DWT 599.4 pnt.; 5. DWR 608.1 pnt.; 6. NVA 619.8 punten. Aan de gemeenteraad van Zand voort wordt voorgesteld, aan de N.V. „Verzicht" te Lcidschendam te verkopen 932 m2 grond naast hotel „de Schelp" van 10.129 in totaal. Zoals bekend, wil deze vennootschap „de Schelp" ver- bonwen en daarin 97 flats voor zomer- bewoning maken. Men heeft bovendien het plan om dit gebouwen-complex uit te breiden met 50 boxen-garages en daar voor dient de van de gemeente aan te kopen grond. Deze garages zullen een uitrit krij gen op de Fazantenstraat. Deze kort geleden aangelegde straat heeft een breedte van 4% meter en is niet bere kend op het drukkere autoverkeer dat een gevolg zal zijn van het in gebruik nemen van de garages. Het zal dan waarschijnlijk nodig zijn deze straat tot 6 meter te verbreden, hetgeen voor de gemeente een uitgave van 7.500 zal betekenen. Vandaar dat de verkoop van grond zal geschieden onder de con ditie, dat de koopster bovendien nog 7500 a fonds perdu bij de gemeente ontvanger zal storten als vergoeding van de eventueel door de gemeente te maken kosten. De bezoekers aan het Zandvoortse strand worden min of meer aangenaam bezig gehouden door een steeds groter wordend aantal sportvliegtuigen, dat op zonnige middagen boven het strand vliegt, met grote reklamespandoeken achter zich aan. De laatste tijd bromt er zelfs een helicopter vlak boven het strand, waarvan de bestuurder aller vriendelijkst zwaait naar de badgasten. Gistermiddag viel er op het gebied van de reclamevliegerij eindelijk eens iets bijzonders te bleven. Een van de vliegtuigjes, dat reclame maakte voor een sigarenmerk, verloor zijn spandoek. Het ellenlange doek belandde boven het Zandvoortse circuit. De politie nam het, na de tekst aandachtig gelezen te heb ben, in bewaring. In het Zandvoortse politiebureau is een negentienjarige Amsterdammer in gesloten, die gisteren op heterdaad be trapt werd bij het stelen van een grote auto uit een garage. De garage was tjokvol auto's. Op een gegeven moment zag men een wagen, die helemaal ach terin stond, als va,.-elf wegrijden. Een van de personeelsleden snelde over de dak'en van de geparkeerde auto's heen naar achteren. Hij slaagde er nog net in de jongeman te vatten. Vermoede lijk wilde de knaap „joyriden". Voor het diploma Brood- en Banket verkoper slaagden K. Zwetsloot uit Ben- nebroek en C. F. Zwetsloot uit Haar lem. BEVALLEN van een zoon: E. M. Bon. tenbal-Dirks; G. Boeré-Griekspoor; H. P. Koster-Janssens; M. G. M. van 't Hof-Leupen; C. I. Schuurman-Lo-A-Njoe BEVALLEN van een dochter: J. Schol ten-van Ingen; H. Brunsting-Stel; A. Willemse-Verzijlenberg; A. G. Teeuwen- Kaptein; A. de Jong-Herfkens. BEVALLEN van een zoon: J. M. Hieselaar-Hogema; M. Kraamwinkel- Albers; E. J. M. Schmidt-van der Meij; P. J. Hielkema-van der Burgt. BEVALLËN van een dochter: G. Witterholt-Friskes; H. A. Seppenwool- de-Hogendoorn; B. C. A. Steenbrink- Teeuwen; C. S. Spiljard-Kamoen; T. Semp-Hakkers. ONDERTROUWD: A. Vergers en D. O. Bender; H. Kooijman en B. J. Whit- taker. GEHUWD: C. H. Bosman en W. H. G. de Rooi; J. T. van Gennip en S. M. H. Marchand; J. H. G. Takes en E. P. M. van Schaik; J. Misset en L. M. In 't Veld: P. Mollema en P. T. J. Hessels; C. Gaus en M. Jansen; W. van der Louw en C. R. van Dron- gelen; J. Stijnman en W. Lauer. GEHUWD: J. P. Pijst en A. C. Huijs- man; J. H. Gerritsen en W. van der Meer; T. Venema en J. van der Beek. OVERLEDEN: F. J. Trompetter, 79 j„ Jansstraat; G. C. van der Spek, 67 j.. Papentorens vest; G. Sabelis, 74 j„ Papentorensvest; W. Gehle, 78 j„ Orion, weg;- W. J. van Heuven van Staerling, 75 j.. Kievitstraat. OVERLEDEN: P. J. van der Vecht- van Druten, 50 j., Gasthuisvest; M. E. Hoogeboom, 74 j„ Oranjestraat; M. J. Mooren, 78 j., Spaarnwouderstraat; K. Visser, 78 j„ Hazepaterslaan. Dat het muziekseizoen ten einde loopt en ook de trouwe concertbezoekers langzamerhand hun interesses naar an dere dingen dan muziek laten uitgaan, was zaterdagavond duidelijk aan de be langstelling te merken in de Grote Kerk, waar de Italiaanse organist Luigi Fer dinando Tagliavini een concert gaf op het Müller-orgel. Zijn programma be stond voor het grootste gedeelte uit werken van oud-Italiaanse meesters. Het orgelspel van Tagliavini ken merkt zich in grote lijnen door een perfecte technische beheersing der materie. Zijn muzikaliteit verraadt de zuidelijke afkomst. Hij weet zowel inti miteit aan te brengen in de kleinere werkjes, als met effect te werken in de grotere stukken, naargelang dit ver eist wordt. De twee hymnen van de 16e-eeuwse toondichter Gavazzoni, bei de met een gregoriaanse cantus firmus, golden al direct als voorbeeld, dat Tag liavini heel goed weet in welke sfeer hij deze stukken moet plaatsen. De reeks composities van Frescobal- di, muziek die soms van harmonie reeds verbazingwekkend modern klinkt, genoot een bijzondere interpretatie. Door ritmisch zeer levendig en door gaans knap, exact mannualenspel, werd deze vertolking een aparte belevenis. Een concerto van Albinoni-Walther muntte uit door bekoorlijkheid en zeer fraaie registratie. Tenslotte speelde Tagliavini drie werken van Bach. Hier van viel vooral op het virtuoos ge speelde trio over „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend". Jammer genoeg miste zowel het preludium als de fuga in e kleine terst de nodige registra tie-afwisseling, waardoor dit grote en nogal langdurige werk aan een zekere monotonie leed. J. L. Onder grote belangstelling werd zaterdagmiddag de nieuwste speeltuin van de Haarlemse Katholieke Vereni ging voor het Gezin geopend. De speel tuin „Dartele Jeugd" aan het Flevoplein in het noordelijkste gedeelte van Haar lem, voorziet daar in een langgevoelde behoefte, zodat degenen, die bij de voor bereiding van de opening betrokken waren, zeer vreugdevol gestemd waren, evenals de leden en alle anderen. In de feestzaal Noord werd een sfeervolle openingsplechtigheid gehouden, welke onder meer werd bijgewoond door mej. A. W. H. M. Bolsius, lid van de gemeen teraad van Haarlem, de heer J. A. Dor- resteyn, directeur van de gemeentelijke dienst voor Hout en Plantsoenen, ver tegenwoordigers van de Katholieke Sociale Jeugdzorg, van de parochiële organisaties in Oud-Schoten, van de andere Haarlemse speeltuinen, van de gemeentelijke dienst voor lichamelijke opvoeding, van de Raad voor de Jeugd en vele anderen. Het befaamde „groot-familiekoor Schoonebeek" zong de genodigden een welkom toe in feestzaal Noord. De heer J. A. F. Lambert, voorzitter van de nieuwe speeltuin, dankte in zijn wel komstwoord voor de vruchtbare samen werking met de parochie, de gemeente en andere speeltuinen. De heer H. van Liemt, voorzitter van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin sprak vervolgens woorden van dank tot allen, die het hunne bijgedragen hebben aan de totstandkoming van de speeltuin „Dartele Jeugd". Pastoor A. van Eeden zegde ook voor de toekomst alle mede werking van de parochie toe. De heer W. van Liemt sprak tenslotte als ere voorzitter van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Hij wees er op, dat het katholieke speeltuinwerk in Haarlem een in den lande uniek ni veau bereikt heeft. Nergens is de zaak zo voortreffelijk georganiseerd als in Haarlem. De steun van de overheid is daarbij ook voor de toekomst onont beerlijk, vooral omdat het speeltuin werk nog steeds in omvang toeneemt. In feestelijke optocht gingen de ge nodigden vervolgens achter de muziek van de r.-k. harmonie Sint Bavo aan naar de nieuwe speeltuin. De heer W. van Liemt verrichtte de openings-cere- monie. Hij hees daartoe de verenigings- vlag aan de speeltuinvlaggemast. Pastoor Van Eeden zegende de speelwerktuigen in. Er zijn aantrekkelijke nieuwtjes bij zoals de „wigwams", die nog geen enkele andere speeltuin heeft. Zondagmiddag omstreeks één uur is op de Rijksstraatweg in Haarlem- noord een Duitse personenauto, be stuurd door een 21-jarige koopman uit Wuppertal, achter op een Nederlandse auto gereden, toen deze laatste voor een met knipperbollen beveiligde voet gangersoversteekplaats stilstond. De Duitser had de manoeuvre van zijn voorganger niet tijdig opgemerkt. Door de schok sloeg een 9-jarig jongetje, dat in de Duitse auto zat, met zijn hoofd tegen de voorruit, waardoor deze ver splinterde. Het jongetje is met enige, niet ernstige, verwondingen aan het gelaat naar het Sint Joannes de Deo ziekenhuis overgebracht. Een 6-jarig jongetje, dat op dat moment overstak kon nog juist voor de Nederlandse auto wegspringen. De beide auto's moesten worden weggesleept. Het bouw- en aannemersbedrijf firma van der Putten te Haarlem heeft van het Haarlemse gemeentebestuur op dracht gekregen tot de bouw van 62 eensgezinswoningen met acht bedrijfs ruimten in het uitbreidingsplan Park wijk, naar ontwerp van prof. ir. H. T. Zwiers. In Sinnevelt zal dezelfde firma 12 ambtenaarswoningen bouwen vol gens plannen van architect L. J. Lins- sen te Utrecht, terwijl in Aalsmeer 28 woningen aan de Hugo de Vrieslaan zul len gebouwd worden volgens plan van architect J. Brouwer uit Aerdenhout. In de kapel van Huize Sint Bavo te Heemstede is zaterdag de plechtige Re quiemmis opgedragen voor de ziele- rust van oud-gemeentesecretaris H. van Benthem, uit Heemskerk. Burgemees ter H. Nielen en gemeentesecretaris H. Schram vertegenwoordigden het ge meentebestuur van Heemskerk. Voorts was emeritus pastoor L. C. van de Nou- weiand anwezig. Van Beverwijkse zij de werden opgemerkt de heren A. Moens en Th. M. Luypen, bestuursleden van het Historisch Genootschap Mid- den-Kennemerland en van de Kennemer Oudheidkamer. De begrafenis vond plaats op het Sint Barbarakerkhof in Haarlem-Noord. Advertentie SOLEX SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG 249 Haarlem-Noord Telefoon 57455 Het programma van de diverse eve nementen, in of uitgaande van de ver schillende katholieke speeltuinen te Haarlem, luidt voor dinsdag 21 juli; Don Bosco (Poenixstraat) feestelijke ope ning in de tuin; Zaanenoord (Zaanen- laan)met de bus naar Kraantjelek, door de duinen naar Zandvoort; Noor dervreugd (Godfried van Bouillon- staat; film in clubhuis, 10 uur 's mor gens; Mariagaarde (Westergracht): be zoek aan Frans Halsmuseum. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Op negenenzestigjarige leeftijd is over leden de heer Andreas J. van Schooten, eigenaar van het welbekende hotel Roo- zéndaal te Overveen. De heer van Schooten heeft in het Overveense le ven een bekende plaats ingenomen. Hij wist zijn zaken tot grote bloei te bren gen. Hotel Roozendaal is welhaast een begrip geworden, dank zij de heer van Schooten. Zozeer, dat habitué's niet spreken van „Roozendaal", maar van („Dries") van Schooten. Voor aktivitei- ten ten algemenen nutte werd nimmer tevergeefs een beroep gedaan op de thans overledene. Het stoffelijk overschot zal woensdag 22 juli, na de H. Uitvaartmis van tien uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Over veen, worden bijgezet in het familiegraf op het r.-k. kerkhof aldaar. In de ontmoeting LZC 1-DWT 1, die voor de tweede klasse B van de zomer- waterpolo-competitie te Leiden werd gespeeld, hebben de gastheren zich wederom de meerderen getoond. Het eerste gedeelte van de strijd was reeds flink gevorderd toen Roozekrans voor DWT de score opende. Timmermans had direct een antwoord klaar en met de stand 1-1 werd aan de tweede helft begonnen. Roozekrans gaf DWT weder om de leiding in handen, maar ook nu bleef LZC niet achterwege en werd het 2-2 door Timmermans. LZC hield tot de stand 4-3 het heft in handen, welke voorsprong door de Haarlemmers werd weggewerkt. Bij het scheiden van de markt wist LZC door de DWT-verdedi- ging heen te komen en met 5-4 te zege vieren. De stand in de tweede klasse B is: DAW 1 LZC 1 DWT 1 De Vest 1 VZV 1 10 8 6 26—18 20—16 29—28 9—11 12—23 HPC-heren heeft in de tweede klasse A van de zomercompetitie KNZB nu ook Brandenburg verslagen. Vrijdag avond werd in Heemstede in de zwem vijver Groenendaal met 8-4 van de Utrechtenaren gewonnen. Het was geen verheffende strijd en vooral het laatste gedeelte van het duel verhuisde er nogal eens een speler op de kant, ter wijl de wedstrijd door Brandenburg met 5 spelers werd uitgespeeld. De HPC-dames kregen voor de tweede klasse GZC uit Gouda op bezoek. Voor de rust kwam GZC met 2-0 voor te staan. In de tweede helft maakten Ma ria v. d. Hoeven en Wicky Hofman ge lijk, maar GZC wist tenslotte toch met 3-2 de overwinning in de wacht te sle pen. W aterpolouitslagenCompetitie Ko ninklijke Nederlandse Zwembond. Da mes eerste klasse: Het IJ 1-DWT 1: 2-1. Dames reserve tweede klasse B: GZC 2- DWT 4: 2-0. Heren reserve derde klas se B: Futen 2-VZV 2:; 2-4. Competitie Kring Haarlem KNZB. Dames eerste klasse: VZV 2-DWT 5: 13-0. Heren twee de klasse: VZV 4-HPC 4: 3-5. Afdeling AM I: VZV a-DWT: 3-4. De laatste wedstrijden om de kampi oenschappen kring Haarlem KNZB wer den zaterdagavond door „De Watertrap pers" in de zweminrichtng aan de Kle verlaan georganiseerd. De voornaamste uitslagen waren: 100 meter rugslag da mes: 1. H. Band. HPC, 1 min. 20.2 sec., 2. L. Remer, HPC, 1 min. 21 sec., 3. W. Dix, HPC, 1 min. 26.4 sec. 400 meter vrije slag heren: 1. J. Bontekoe, HPC, 5 min. 1 sec., 2. R. Prins. HPC, 5 min. 6.7 sec., 3. J. Kobes, VZV, 5 min. 20.5 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. G. Drogtrop, DWR, 1 min. 29.5 sec., 2. R. van Dam, WVA, 1 min. 31.2 sec., 3. A. Roozen, NVA, 1 min. 35.5 sec. 100 meter rugslag heren: 1. P. de Jong, HPC, 1 min. 14.8 sec., 2. J. Bontekoe, HPC. 1 min. 16 sec. 3. H. Enthoven, HPC, 1 min. 16 sec. 4 x 100 meter vrije slag estafette dames: 1. HPC, 5 min. 23 sec. 2. DWR, 5 min. 31.6 sec. 3. VZV, 5 min. 38.6 sec. 4 x 50 meter wisselslag estafette: 1. HPC, 2 min. 12.9 sec. 2. DWT, 2 min. 15.7 sec. 3. DWR, 2 min. 16 sec. (Niet officiële koersen) Vorig slot Slot 20/7 4*4 Ned 1958 110 4*4 Ned 1959 97& 9734 i*/A Ned 1953 92 3/4 StaffeJ 194? 92 3/4 92% 3Va Ned. 195b 92i/4 3% Ned. 1948 88 Vz 3% Ned 1950 87& 87*4 SU Nea 1954 SU Ned 1955 D 89 B.N.G Won.bouwi 6 110% Ned EiandeJ Md Cert 244 Amsterdam Rubber HV-A 149*4 Senembah-Md 203 AJC.Ü 369 */2 374% Berke) Batent 260 Calvê-Delft Cert 552 Dell Mij 181 182.40 Fokker 284 v Gelder 225 Hoogovens 549 Mülier Co. 308% Philips Gem.bez 639 645 579% Unilever Sllllton 2e 57434 Kon Petroleum 50 155.60 156.30 doll Amerika Ldn 155*4 156% K.L.M 123 Kon Ned Stoomt) Mi 156*4 156% K.P.M 125 Ned Stoomv Md 154 v Ommeren 250 Ned Scheepvaart unit 133 133% Ken tespaar brieven 57 117*4 Rentespaarbrleven 58 106*4 2% Amsterdam '56 84 2% Amsterdam *56 97*4 2% Rotterdam '57 98 Alb Hedn kl obl 129*4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5