zmèm m m, Ab Koelemeyer ook vandaag in Muggentrui Structuur verandering Natu-raLax Jeugdvariété voor kinderen van abonnees STRUCTUURWIJZIGING IN INDUSTRIËLE SECTOR Auto rijdt in het Spaarne Draaiorgel-show op het Haarlemse Begijnhof tf PIRRY Zweedse ingenieur aangehouden Twee ponies van kindercircus dood Nieuw record in Blériot-race Omzetten Haarlemse bedrijven met ruim elf procent gestegen Bestuurder door meisje gered fT%: I HAARLEMSE MUGGENRONDE KAAN Regelmaat van de klok! N.E.I.-overzicht 1959 VRIJDAG 7 AUGUSTUS DONDERDAG 23 JULI 1959 PAGINA 3 -» WÊS Harlem W,artaaJoverzicht voor Op excursie Om Haarlemse schaaktitel RIJWIEL of BROMMER Valse aangifte gedaan van diefstal van koffers in Haarlem Faillissementen VESTEN Na eten van heesters Actie voor misdeelde kind gedupeerd Bij thuiskomst door inbreker verrast Burgerlijke Stand Haarlem Haarlem e.o. Films Werkgelegenheid Raadsvergadering in Halfweg Toneel Muziek Diversen VAKANTIESPELEN In katholieke speeltuinen te Haarlem Waarschuwing voor strandbezoekers Beurs van Amsterdam Bears van New York :?s£. Ab Koelemeyer van de ploeg van het Vondelkwartier, heeft woensdag in de ierde etappe van Weert naar Wijlre t»ij Schin op Geul, over een afstand van 89 km, alles in het werk gesteld t>m zijn leidende positie in het alge meen klassement te behouden. In het heuvelachtige traject, dat dwars door Limburg tot aan het zuiden van de provincie liep, heeft zich echter nie mand kunnen onderscheiden, zodat van extra winstpunten tijdens de tocht geen sprake was. In de bergrit kwam Koele meyer in de B-klasse echter tot op merkelijke prestaties. In deze wedstrijd over duizend meter tegen een heuvel rug op, was als handicap bepaald, dat de best-geklasseerden in het algemeen klassement als laatsten zouden starten. In de eerste 750 meter bleef een grote groep rennertjes dicht bijeengeklont, Zodat het voor de rivalen niet mogelijk ivas te passeren. Maar door de ver moeienissen van de sterke klim vielen vr de laatste honderd meters grote ga ten in de kopgroep, van. welke ruimte NX*. Uit het dezer dagen gepubli- u t van het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam blijkt, dat er aanwijzingen zijn dat zich in Haarlem een structuurveran dering in de industriële sector vol trekt. Het aantal kapitaalsintensieve bedrijven neemt naar verhouding sneller toe dan dat van de arbeidsin tensieve bedrijven en wat beider aan deel in de omzetstijging betreft, kan eenzelfde ontwikkeling geconstateerd Worden. Helaas is het kwartaaloverzicht van het NEI niet de plaats om op de oor zaken van die wijziging, alsmede op haar mogelijke sociale en economische gevolgen, dieper in te gaan. Het zou aantrekkelijk zijn na te gaan of deze structuurwijziging een gevolg is van een toenemende mechanisatie wel ke op haar beurt veroorzaakt kan Worden onder dwang van een toene mende concurrentie die tot goedkoper produceren dwingt, of als gevolg van een toenemend tekort aan geschoolde arbeidskrachten of van een constel latie, die Haarlem plotseling meer ge schikt maakt voor zulke kapitaalsin tensieve bedrijvigheid. Over de gevolgen van een derge lijke structuurwijziging zou heel wat te zeggen zijn. Is Haarlem bijzonder aantrekkelijk voor bedrijven, die on danks hun in geldswaarde hoge om zet toch slechts een betrekkelijk ge ring bedrijfsterrein nodig hebben, _>n zal het bijgeval niet nodig zijn het in dustrieterrein in de Waarderpolder te vergroten? Zullen de technische scholen hun leerprogramma's niet moeten aanpassen aan een dergelijke ontwikkeling? Ongetwijfeld zal de ge constateerde ontwikkeling meer vra gen opwerpen. Elders wordt in het NEI-overzicht opgemerkt, dat het aandeel van de Haarlemse industriële omzet in die Van heel Nederland doende is in te lo pen op een sinds jaren bestaande ach terstand. Dat betekent, dat het in dustriële karakter van Haarlem toe neemt; dat het voor industrieën aan trekkelijker wordt om zich in Haar lem te vestigen en dat het Haarlemse industriegebied in betekenis wint, on danks of wellicht dank zij de groei van de industriegebieden van IJmond en Amsterdam. Het komt ons Voor, dat Haarlem, deze ontwikkeling tijdig onderkennend, er goed aan zal doen de belemmeringen die industrie vestiging in Haarlem nog in de weg staan, zo spoedig mogelijk weg te ne men. Daartoe behoort op de eerste Plaats een open gooien van het indus triegebied van de Waarderpolder, zo- Wel via wegen in de richting Schip hol en Amsterdam, als over water "Oor het industriegebied toegankelijk te maken voor zwaardere coasters, juen zal zich herinneren, dat de Haar lemse Kamer van Koophandel daar- Voor onlangs gepleit heeft. Hoe het ook zij, het NEI-overzicht therkt op dat er zich een belangrijke jjdustriële ontwikkeling voltrekt in Sarlem. Er wordt gesproken van -j.h structuurverandering die, indien jJ werkelijk blijkt te bestaan, de f aarlemse industrie minder conjunc- Uurgevoelig maakt. Het ware te wen- en, dat de gemeente ten spoedigste aar oorzaken en gevolgen van deze mwikkeling een diep gaand onderzoek laat instel- de „bazen" dankbaar gebruik wisten te maken. Winnaar in het A-klassement werd in deze bergrit Gé Koeleman van de Indische Buurt. In het B-klassement bereikte Ab Koelemeyer als eerste de top. Beiden kregen voor hun overwin ning twintig punten, waardoor Ab Koe lemeyer met 83 punten leider in het algemeen klassement en drager van de Muggentrui is gebleven. Met 78 winstpunten wordt hij gevolgd door Bert van der Pol van de Amsterdam se Buurt, terwijl Gé Koeleman, mede door zijn prachtige overwinning in de bergrit, derde is geworden met een puntentotaal van 75. Vóór de start in Weert is woensdag morgen Popke Angenent wegens heim wee, na telefonisch overleg met zijn ouders, naar huis gestuurd. Het ver moeiende parcours met van tijd tot tijd sterke klims en steile afdalingen heeft de karavaan geen grote moeilijkheden opgeleverd. De warmte, waarmee men de vorige dagen zo te kampen had ge had, was iets in intensiteit afgenomen, terwijl de wegen over de gehele route opperbest waren. Niet ver van de start werd de colonne opgewacht door de heer H. Hartman, die maandagmorgen in Haarlem het startschot had gelost. Hij was zo met de tour verknocht, dat hij uit Bakkum was overgekomen om een gedeelte van de tocht in zijn auto mee te maken. In Wessem moest de karavaan met een pontveer worden overgezet. Dit gebeurde in twee groe pen, eerst de rennertjes met hun be geleiders, daarna de volgauto's. Maar toen na een tijdje de aansluiting der auto's op zich liet wachten, begon tour leider Huug van Hulst toch wel een beetje ongerust te worden. Hjj reed enkele kilometers terug en zag, dat een paard-en-wagen, die de autokolon- ne vóór was geweest bij het passeren van een brug over de Maas, klem zat tussen de twee brugleuningen. Duwen en sjorren hielp niet, en dus zat er niet anders op dan gezamenlijk de wa gen met stroobalen af te laden en voorbij de brug weer op te tasten. Een heel karwei, maar toch wel een ple zierige onderbreking van de rit. In Maastricht werd het gezelschap ontvangen in een rubberverwerkende industrie, waar de jongens in een leer zame rondleiding konden zien hoe men van het ruwe produkt, de rubber, ten slotte tot de perfecte auto-en rijwiel banden komt. In de kantine werden de gasten enkele verfrissingen aange boden, terwijl de firma tevens een aan tal produktén van de fabriek als prij zen beschikbaar stelde. Om die prijzen, alsook om rlf™°p aantal verrassingen door winkeliers en bedreven b®sch'?,baf^ gesteld, werd tijdens de JJJ Gronsveld flink strijd geleverd. He rit had tot titel: Wedstrijd om de ,»Moe" derprijs", aangezien in dit verst van huis gelegen plaatsje, de jongens ca deau- of waardebonnen in de wacht konden slepen, die zij aan hun moeder konden sturen, die er helemaal voor haar alleen een heerlijke traktatie op kon afhalen. In Wijlre, het eindpunt van deze etappe, konden de rennertjes genieten van een kostelijke verkleedpartij, die enkele mede-kampbewoners ten tonele voerden. Bij gelegenheid van de vijfde Muggenronde werd de algeheel leider, Huug van Hulst, door de jongens ge huldigd. Hij kreeg een krans, die zij gemaakt hadden van een oude fiets band, takken groen en bosbloemen. Na het eten konden de jongens nog een uurtje heerlijk spartelen in de heldere bergbeekjes. In het dagploeenklassement staat de Bomenbuurt met 435 punten bo venaan, gevolgd door de Indische Buurt met 375 punten en de ploeg van het Vondelkwartier met 362 pun ten. Het algemeen ploegenklassement na drie dagen is in dezelfde volgor de, namelijk: 1. Bomenbuurt 1082 punten; 2. Indische Buurt 1022 pun ten; 3. Vondelkwartier 983 punten. Het blijkt uitermate moeilijk een be slissing te krijgen in het schaakkam pioenschap van Haarlem. De strijd gaat tussen A. Herfst en F. A. Spinhoven, die nu al aan hun tweede beslissings partij bezig zijn. Maandag is deze par tij begonnen en dinsdag moest hij na 62 zetten opnieuw afgebroken worden. Vanavond wordt deze wedstrijd voort gezet bij schaakclub Rolland in Over- veen. Spinhoven staat weliswaar twee pionnen voor, maar winst lijkt toch niet waarschijnlijk, zodat er meer kans is op weer een nieuwe beslissingspartij. Advertentie Voor ieder een passend Gazelle M3gneet HMW Solex enz Ged. Oude Gracht 102 Tel. 14361 De Haarlemse Muggen lieten zich gisteravond niet de kans ontgaan om een verfrissende duik te nemen in de Geul. Een 44-jarige Zweedse ingenieur, die vorige week vrijdag bij de politie te Haarlem aangifte had gedaan van dief stal van twee koffers met een inhoud van een totale waarde van 2150 is woensdagmiddag door de politie in zijn hotel te Bergen (NH) aangehouden on der verdenking van valse aangifte. De ingenieur had zich voor de uit kering van het schadebedrag tot de Europeesche Goederen en Reisbagage Verzekering Maatschappij N.V. gewend. Toen men daar echter zijn naam las meende men het vorig jaar reeds een soortgelijk geval aan de hand gehad te hebben. Onmiddellijk werd de recherche in Haarlem ingelicht, die in samenwerking met de politie van Am sterdam een onderzoek heeft ingesteld. Verdachte is in zijn hotel te Bergen ge hoord en heeft bekend in 1958 in Am sterdam een valse aangifte te hebben gedaan tot een bedrag van 1500 en in 1956 in Hamburg een verzekerings maatschappij te hebben opgelicht voor 2000 Zweedse Kronen. Verdachte is in het Huis van Bewaring te Haarlem in gesloten en zal voor de officier van Justitie worden geleid. De arrondissementsrechtbank te Haarlem, heeft dinsdag 21 juli in staat van faillissement verklaard.' A. M. Vastenhout, vrachtrijder te Haarlem mermeer; rechter-commissaris mr. H. G. Rambonnet, curator mr. J. F. Jan- sonius, advocaat en procureur te Heem stede. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst werd op 14 juli beëindigd het faillissement van Mevr. de Weduwe L. M. Kamoen-Uilenbroek, rechter-commissaris mr. H. G. Ram bonnet, curator mr. A. Beets, advocaat en procureur te Haarlem. VERKEERSACTIE Eerdaags zal de Haarlemse politie wederom een ver- keersactie houden, waarbij ditmaal spe ciaal zal worden gelet op de inrichting van rijwielen en bromfietsen, op het ver voeren van meerdere personen, en op het zich laten voortbewegen door mid del van deze voertuigen. Advertentie VAKANTIE-AANBIEDING in orlon, draion, wol kleurecht - krimpvrij Gen. Cronjéstraat 129 De beide ponies van het kinder circus in Hoofddorp, dat er is ten bate van de misdeelde kinderen, zijn verongelukt. Een catastrophe te meer, omdat beide viervoeters frappante staaltjes van dressuur te zien gaven, dank zij de kunst van de bekende hippoloog H. J. hijsen. Betsy en Otto, de beide ponies, hebben de beplanting kunnen be machtigen van een hindernis, wel ke in de manege was geborgen. Tussen die beplanting waren voor paarden sterk giftige heestertakken. Binnen een Uur, nadat de ponies er van gegeten hadden, waren ze dood. Er heeft zich in Hoofddorp een hulp-comité gevormd om èn het kindercircus, en de leiders, de he ren Lij sen en J. Roubos, èn de jonge artisten en last but not least het misdeelde kind, weer op het paard in casu de ponie te helpen. Voor aankoop van twee nieuwe ponies zijn ƒ2.000.nodig. Bijdragen kunnen gestort worden op postrekening nummer 7830 van de Cooperative boerenleenbank „Haarlemmermeer" te Hoofddorp, waarbij een rekening geopend is onder de naam „Vrienden van het Kindercircus". De jeugd zal zich evenmin onbetuigd laten en foto's verkopen ten bate van het circus, waarop de gesneuvelde pony Otto is vereeuwigd. Bewoners van een perceel aan de Kennemerweg te Bloemendaal troffen dinsdagmiddag omstreeks 5 uur bjj hun thuiskomst een onbekende man aan in een van de kamers, die er bjj het zien van de bewoners haastig van door ging, terwjjl hjj in zjjn vlucht een aktetas mee nam. De bewoners hebben de man in hun auto achtervolgd, doch konden niet beletten dat de inbreker ontkwam. De tas met inhoud is enige tijd later door een zoekende politieman in de Krulle- laan teruggevonden. Afgaande op het signalement heeft de rijkspolitie te Heemskerk gisternacht een 29-jarige chauffeur uit Heemskerk aan gehouden. De man is overgebracht naar het bureau te Bloemendaal en aldaar ingesloten. Advert v.itie Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hardj nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is hei nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping te verhelpen met een min of meer drastisch werkend laxeer middel. Natu-raLax herstelt de natuurlijke regelmaat ...dag in dag uit! Ideaal voor hen die buitens huis werken of op reis zijn, maar ook voor kinderen, bedlegerigen, enz. ,de regelmaat ran de klok' Een uitkomst bij hardnekkige verstopping. 60 tabi. f 1.35 Een squadron-commandant bjj de Britse luchtmacht, Charles Maugham, heeft in de Blériot-race een nieuw re cord gevestigd, aldus meldt Reuter. Hij volbracht de tocht van de Are de Triom- phe naar Marble Arch in veertig minu ten en 44 seconden. Hjj maakte gebruik van motorfietsen, helikopters en een Hunter-straalvliegtuig. Het record stond eerder op naam van de Britse burger-deelnemer Eric Rylands, die de tocht in 41 minuten en 40 seconden maakte. BEVALLEN van een zoon: G. Prin- sen-ZwaanswjjkA. M. Heiliegers-van Roon; A. Dussel.iee-Wierenga; A. A. v. d. Klashorst-de Wolf. BEVALLEN van een dochter: W. M. van Tol-Hogerwerf; S. J. de Hart-Eek- hout; J. A. Verhoeff-van Eijk; E. F. Bellaart-van Huizen. ONDERTROUWD: N. Cramer en A. Kohier. GETROUWD: H. Reemer en M. M. Nodeljjk. OVERLEDEN: G. C. Verbraeck-van der Pol, 54 j., Tesselschadeplein; S. van der Pol-Treffers, 77 j., Hazepaters- laan; A. Alders-Kuijer, 61 j., Saenre- damstraat; A. L. de Wilde-Kroon, 76 j., Gasthuisvest; I. H. Holst-van Urk, 78 j., HazepaterslaanW. Tasseron-'s-Gra- vendjjk, 53 j., Gasthuisvest; J. Bleeker, 27 j., Gasthuisvest; T. Rjjkelijkhuizen, 73 j., M. van Heemskerkstraat; P. H. van Woerkom, 59 j., Karolingenstraat; S. Heuvel, 75 j., Duvenvoordestraat; O. K, Vleeshouwer, 88 j., Ramplaan. TT eet bekende clownstrio Coco Co, dat we hierboven afbeelden, ver- wacht de kinderen van onze abonnees dinsdag- en woensdagmiddag om 2 uur in de zaal van het gebouw van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliersstraat in Haarlem, en donderdagmiddag om 2 uur in zaal Flora te Hillegom. Montagne's Jeugdvariété komt de kinderen daar dan de hele middag gezellig bezighouden. Gerry Montagne komt zijn oud-Hollandse Poppentheater vertonen, waar Jan Klaassen allerlei wonderlijke avonturen beleeft als „Kampioen krantenbezorger". En de clowns zorgen voor de nodige lachsalvo's. Ton Cup, een van Nederlands grootste buiksprekers, laat aan de kinderen zijn slimme pop Charlie zien, die kan praten èn lopen. En John Rico laat iedereen als jongleur van de ene verbazing in de andere vallen. De muzikale omlijsting is, zoals gewoonlijk bij Montagne's Jeugd variété, in handen van Wim Bos, oom Wim voor de kinderen. En Franly, die heel wat kinderen al wel van andere gelegenheden zullen kennen, pre senteert zich dinsdag- en woensdagmiddag in het HKB-gebouw in Haarlem, en donderdagmiddag in gebouw Flora in Hillegom als sneltekenaar. Het is dus zaak, dat voor de voorstellingen van dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddaf zo gauw mogelijk de kaartjes gekocht worden. Zoals op de aanplakbiljetten, die overal in Haarlem, Hillegom en verre omtrek ver spreid zijn, vermeld is kan men nu reeds kaartjes kopen bij de volgende adressen: VOOR HAARLEM: BUREAU NIEUWE HAARLEMSCHE COURANTSmedestr. 5 in Haarlem SIGARENMAGAZIJN SPAAS, Rijksstraatweg 21 in Haarlem SIGARENMAGAZIJN B. v. ODIJK, Amsterdamstraat 12 in Haarlem. VOOR HILLEGOM: SIGARENMAGAGAZ1JN VAN DER LANS, Holststraat 26 in Hillegom KAPSALON VAN SCHOOR, Holststraat 77 in Hillegom KAPSALON NEDERSTIGT, Regenvlietweg 17 in DE ZILK. De kaartjes kosten fl.maar voor de kinderen van onze abonnees is de toegangsprijs slechts 75 cent. In het overzicht over het eerste kwartaal 1959, dat het Nederlands Eco nomisch Instituut in Rotterdam ten be hoeve van de gemeente Haarlem heeft samengesteld, wordt aandacht ge schonken aan een structuurverandering die zich in Haarlem in de industriële sector aan het voltrekken is. Het aan deel van de arbeidsintensieve bedrij ven in de totale omzet neemt minder snel toe, dan dat van de kapitaalsin tensieve bedrjjven. De omzet stijgt voortdurend in vergelijking met voor gaande jaren, terwijl de totale perso neelsbezetting nauwelijks verandert. In feite betekent dit een stijging van de omzet ,er werknemer in de Haarlem se bedrjjven. Anderzijds wordt gecon stateerd, dat deze omzetstijging per werknemer in Haarlem nog altijd ach ter blijft bij die in heel Nederland, hoe wel hierop wordt ingelopen. De omzetten van de Haarlemse in dustrie zijn in het laatste kwartaal van 1958 ten opzichte van hetzelfde kwar taal in 1957 gestegen van 78,5 miljoen gulden tot 87,5 miljoen gulden. Een omzetstijging dus van ruim 11 pet. De stijging bleek het grootst in de che mische industrie, en wel van 5,4 mil joen tot 9,1 miljoen gulden in dezelfde periode, een stijging dus van 69 pet. De omzetstijging is voor een belang rijk deel te danken aan de verhoogde export. Deze steeg sinds het laatste kwartaal 1957 met 31 pet. en bedroeg aan het eind van 1958 22,6 miljoen gul den. Het aandeel van de export in de totale omzet steeg in die periode van 22 tot 26 pet. De industriële omzetten zijn de laat ste jaren in Haarlem voortdurend toe genomen. Enerzijds als gevolg van landelijke prijsstijgingen, die veroor zaakt werden door waardedaling van het geld, maar ook als gevolg van de omzetstijging per werknemer. Het aan deel van de Haarlemse industrie in de Nederlandse industriële omzet is de laatste jaren gestegen van 0,85 pet. in 1954 tot 0,93 in 1958. Uit het NEI-overzicht blokt voorts, dat het aantal werknemers in de Haar lemse industriële bedrijven minder snel groeit dan de omzetstijging zou doen vermoeden. Dit komt voorname lijk doordat het aandeel van de arbei ders de industriële werknemers, in de totale personeelsbezetting langzamer hand afneemt, terwijl het aantal vrou welijke employees gelijk blijft. Hieruit mag men afleiden, dat het aandeel der niet-industriële werknemers kantoor en ander personeel toeneemt. Het geen zou kunnen wijzen op een voort schrijdende mechanisatie. Uit de gege vens van het rapport blijkt, dat de aantallen werknemers in de bedrijfs- klassen hout, kurk en stro, en aarde werk textiel en leerbewerking de laat ste jaren voortdurend dalen. Alleen de chemische en papiernijverheid geven een groei van de personeelsbezetting te zien. Wat de werkgelegenheid betreft, constateert het NEI-rapport dat se dert het vierde kwartaal 1958 het aantal geheel werklozen daalde met 652 personen. Deze daling is vooral het gevolg van een verhoogde activi teit in de bouw. en metaalnijverheid. De werkloosheid in de seizoengevoe- lige beroepsgroepen als landarbei ders, horeca-personeel en losse ar beiders, daalde. Gelukkig kon weer een aantal minder geschikten wor den geplaatst. Landelijk was een zelf de daling te constateren in het aan tal werklozen. Gistermiddag omstreeks tien minu ten voor twee is een personenauto door een verkeerde manoeuvre van de bestuurder ter hoogte van de Korte Veerstraat in het Spaarne gereden. De bestuurder kon nog, vóórdat de wa gen geheel onder water verdween, uit de auto komen. De auto stond geparkeerd op de hel lende parkeerstrook langs het Spaar ne. De bestuurder, een 35-jarige kan toorbediende uit Haarlem, had de wa gen gestart om achteruit weg te rij den, toen hij na het loslaten van de handrem in volle vaart van de wal afgleed. Op zijn hulpgeroep sprong een 18-jarig meisje uit de Helmbrekers- steeg, die het ongeluk van nabij had zien gebeuren, in het water. Zij wist nog tijdig het portier van de auto te openen, waarna de bestuurder door handreiking op de kant kon worden gebracht. Personeel van de Gemeente reinigingsdienst heeft met behulp van een takelwagen de auto op de kant ge- trokken Daarbij werd het geassisteerd door een van de buurtbewoners, die her haalde malen onder water gedoken is om de kettingen vast te haken. Voor de honderden nieuwsgierigen die zich in dichte rijen op de kade hadden op gesteld, sommigen hadden zelfs een stoel uit hun woning gehaald was dit ongeval een waar evenement. De gemeenteraad van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude komt woensdag avond 29 juli om half acht in openba re vergadering bijeen. De agenda ver meldt tien punten, waaronder de ver koop van gemeentegrond, het beschik baar stellen van een bijdrage voor het herstel van de Liedeweg en de stichting van een openbare kleuterschool in Halfweg. CINEMA-PALACE: Jerry als baby-sitter, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend 10.30 uur: Donald Duck en zijn vriendjes, a. 1. FRANS HALS: Een slippertje naar de maan, alle leeft.; 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Boemelstudenten, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend 10.30 uur: Rusty en de vluchteling, a. 1. LUXOR: De zondaars in spijkerbroek, str. volw. (2e week). T.m. do. 2 en 8 uur. Do.-cyclus: The Prince-student (Oud Heidelberg, a. 1. REMBRANDT: De lachende vagebond, a, L 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Alle werkdagen 10.30 uur: Op zoek naar uranium, a. 1. ROXYT.m. do.: Het laatste duel, 14 jaar; 2-30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Old Yeller, a. 1.; 2, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Do. De zevende sluier, 14 jaar; 8.15 uur. Donderdag 23 juli CONCERTGEBOUW, 2.30 uur: A.V.R.O.'i Kindervoorstelling „Sneeuwwitje". Donderdag 23 juli Grote Kerk, 34 uur: Orgelbespeling door leerlingen van de zomeracademie voor orgel. Grote Kerk, 8 uur: Beiaardbespeling door Ar'e Peters. Donderdag 23 juli Doelen, Gasthuisstraat: Haarlemse Raad voor de Jeugd: Ruilbeurs. Minerva, 3 uur: Installatie Jeugd Natuur Wacht Heemstede. Vleeshal, 2.30 uur: Poppentheater Jan Ne lissen: De gestolen koningskroon. Het programma van de diverse eve nementen, in of uitgaande van de ver schillende katholieke speeltuinen te Haarlem, luidt voor vrijdag 24 juli: Zaanenoord (Zaanenlaan): Compe titie- en tekenwedstrijd; Don Bosco (Phoenixstraat)2 uur: Filmvoorstel ling; Noordervreugd (Ambachtstraat): Kinderspelen. slot 23/7 97 A 92% Meer dan andere jaren het geval is geweest, wordt er dit jaar bij de strand- politie te Bloemendaal aangifte gedaan van de vermissing van geld of siera den door bezoekers van het strand: Zo werden gisteren drie diefstallen van geldsbedragen en één diefstal van een horloge aangegeven. De politie van Bloemendaal waarschuwt de strandbe zoekers toch vooral goed op hun spul len te letten en niet meer dan het hoog nodige aan geld mee te nemen. (Niet officiële koersen) Vorig Slot 4% Ned. 1958 10014 4(4 Ned. 1959 97A 3% Ned 1953 92H Staffel 1947 9214 3(4 Ned. 1956 92(4 3(4 Ned. 1948 88(4 3(4 Ned 1950 87(4 3(4 Ned. 1954 86(4 3(4 Ned. 1955 D 89(4 BJ4.G. Won.bouwl 6 HO Ned. Handel Mij Cert 255 Amsterdam Rubber 93 H.V.A. 15114 Senembab-Mtt. 206 AJC.U. 378% Berkel Patent 269 Calvé-Delft Cert. 555 Dell Mij. 182 Fokker 285 v. Gelder 226 Hoogovens 562 MQller Co. 317 Philips Gem.bez 65114 Unilever 580(4 BUliton 2e 267 Kon. Petroleum 50 157.50 Holl. Amerika LUn 157(4 KXJ1. 126 Kon. Ned. Stoomb MS 157% KPJi. 123 Ned. Stoomv Mf). 154 v. Ommeren 250 Ned. Scheepvaart Unie 134 Rentespaarbrieven '57 117(4 Rentespaarbrieven '58 106 2(4 Amsterdam '56 80% 2(4 Amsterdam '56 O 98% 2(4 Rotterdam '57 9054 Alb. Heljn kl. obL 4 129(4 372(4 181.20 648 574(4 155.40 157(4 134(4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KiJVL Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater UB Steel 21/7 22/7 63 62% 56 56% 68(4 68(4 81% 81% 55 55% 104% 104(4 33 33(4 48(4 48(4 67% 67% 75% 77% 41% 41% 76(4 76(4 70% 70% 55(4 55(4 50% 50% 25% 25% 101% 102(4 Stemming: prijshoudend Vrijdag 7 augustus zal Haarlem weer orgelstad zijn. Die dag zal het draaior gel in het middelpunt van de publieke iclangstelling staan tijdens een bijzon dere show, die georganiseerd wordt door de afdeling Haarlem van de Kring van Draaiorgelvrienden in nauwe samen werking met de Stichting Haarlems Bloei. Het hoogtepunt van de show valt te beleven tijdens de demonstratie, welke 's avonds om half acht gegeven wordt op het Begijnhof. Bü de keuze van een goede concert- ruimte in de open lucht heeft men uit gezien naar een plaats, welke zowel voor de Haarlemmers zelf als voor de toeristen bijzonder attractief is. De keu ze is gevallen op het oude Begijnhof, dat door zjjn beslotenheid uitermate ge schikt is voor de demonstratie. De mu ziek komt daar beter tot zjjn recht dan bijvoorbeeld op een groot plein. Natuur lijk geven die dag de bekende Haar lemse orgels acte de présence. Boven dien zjjn uitgenodigd Grote Gavioli (Zaandam), Mondorgel (Apeldoorn), Cello (Amsterdam), Accordeola (Am sterdam) Turk (Loosduinen), Prinsen- stad (Delft) en tenslotte een groot or gel uit Friesland. Welk orgel dat is, moet nog een verrassing blijven. De gehele dag zal er orgelmuziek in Haarlem klinken. Een van de gro- te concert-draaiorgels zal gestation- neerd worden op de Groote Markt. Wanneer het orgel speelt zal op popu- laire wyze een toelichting voor het publiek gegeven worden. De overige orgels zullen op verschillende andere punten in de stad spelen, 's Avonds om zeven uur staan alle orgels bijeen op de Dreef, vanwaar zj) in optocht naar het Begijnhof trekken.De lei- ding van de avond-show is weer toe- vertrouwd aan de voorzitter van de Kring van Draaiorgelvrienden, mr. Romke de Waard. Ter afwisseling treedt een volksdansgroep op onder leiding van Henk van de Wateren. De muziek wordt daarbij verzorgd door de „Grote Gaviloli". De toegang tot de demonstratie is ge heel vrij. Wel zal er gecollecteerd wor den ten behoeve van de restauratie van het zogenaamde Kunkel-orgel dat ongeveer twee jaar geleden naar Haar lem kwam en dat bestemd is om als stadsorgel te fungeren. De restauratie is thans in volle gang, maar er is veel geld voor nodig. Het orgel uit Friesland is reeds don derdagavond 6 augustus in Haarlem. Het geeft dan een concert in het Juli- anapark in Haarlem-Noord. De op brengst van een collecte is eveneens be stemd voor de restauratie van het Kun- kel-orgel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3