Propaganda ontoelaatbaar Khroesjtsjev hersentumor? Ylammenorkaan in „Onzalige Bossen Duizenden bestrijden vuui orgie, die 200 ha verwoest R.A.F.-officier wint de Blériot-wedstrijd NIXON te Moskou in een politieke rel beland Verplichte autokeuring is nodig meent de A.N.W.B. Technische gebreken veroor zaken veel ongelukken Boek over 9, V erschijningen verboden Lagere wijdingen voor kosters? Publiek en wild breng en zich in veiligheid Het weer Londen-Parijs in 40 min. 45 sec. Khroesjtsjev kwaad over gebedsweek voor onvrije volkeren Formalistisch jasje Sprekende keuringscijfers België wil ge sprek hervatten HEMEL URENLANG VERDUISTERD Ned. Episcopaat TOTALE OPRUIMING Weinig verandering Aan zee Het weer in Europa Vervangingsmiddel voor melk Weinig verantwoordelijkheidszin Schelde—Rijnverbinding Nota aan de Neder landse regering Indonesië Suryadarma voorzitter comité van stafchefs VRIJDAG 24 JULI 1959 83ste JAARGANG No. 30272 Het Nederlandse episcopaat heeft over de z.g. verschijningen te Amsterdam de Volgende verklaring afgelegd: Het boek „Maria en de verschijnin gen te Amsterdam" van dr. L. Knuvel- der ('s-Gravenhage 1959), dat volgens canon 1385 een voorafgaande kerke lijke goedkeuring behoefde, maar fei telijk zonder deze is verschenen, is vol gens canon 1399 zonder meer te reke nen tot de boeken, die ipso jure ver boden zijn Het is wel te begrijpen, dat na de verschillende duidelijke uitspraken van de kerkelijke autoriteiten, die af wijzend staan tegenover de bovenna tuurlijke echtheid van deze z.g. ver schijningen geen „imprimatur" kon worden verleend aan een boek, dat van het begin tot het einde de boven natuurlijke oorsprong ervan propa geert. Na de duidelijk afwijzende uitspraak van het kerkelijk gezag staat het de katholiek niet vrij openlijk voor een andere zienswijze propaganda te maken. Daarom heeft het Heilig Of ficie in een nieuw schrijven van 24 juni 1959 laten weten: „ne autem opuscula per modum manuscripti edita super falso assertis revelationibus Am- stellodamensibus in errorem fideles inducere pergant, necesse est ut etiam illa expresse prohibeantur", d.w.z. op dat de gelovigen niet langer in dwa ling worden gebracht over de ver schijnselen te Amsterdam, die ten on rechte als openbaringen worden aan geduid, is het noodzakelijk, dat ook geschriften, als manuscript uitgegeven, uitdrukkelijk verboden worden" hetgeen wij hierbij doen. De bisschoppen van Nederland. Utrecht. 2? juli 1959 Volgens het Westberlijnse boulevard blad Nacht Depesche" heeft premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie een hersentumor, die steeds meer zijn ge drag gaat beïnvloeden. Russische, rjanse en Tsjechische specialisten heb- de!ini.em vier maanden onder behan- zelf beseft de b|ad. Khroesjtsjev k 'an zijn z>ekte. Het bljin, dat ^Gen bron noemt voor zijn be- richt, weet ook nog te melden, dat de Amerikaanse ambassade in Moskou president Eisenhower doorlopend op de hoogte houdt van Khroesjtsjevs ziekte. De tumor drijft Khroesjtsjev ertoe steeds maar weer te reizen, aldus het blad, en is ook de oorzaak van de wan ordelijkheid van zijn redevoeringen, waarin verstandige verklaringen en minder gelukkige loslippigheid elkaar aflossen. Als voorbeeld wordt genoemd de opmerking die Khroesjtsjev zich in Polen veroorloofde over de Katholieke Kerk, hoewel hij van te voren er zeil mee ingestemd had de godsdienst te la ten rusten. Volgens de „Nacht Depe sche" werd het bezoek aan Polen ook bekort vanwege de tumor. De lagere wijdingen ui kosters en een verheffing in stand broren volgens het K.N.T. tot de voornaamste eisen, Welkt het vijfi» internationale kosters congres, dat woensdag en donderdag te Wener gehouden is, heeft geformuleerd. Tn de zittingen werd er ie nadruk op gelegd, dat het er eerst en vooral om gaat de waardering voor he beroep van koster te doen toenemen. De koster, zo werd naar voren gebracht, vervult tegenwoordig prakMsch alle f.ncties, welke overeenkomen m°t a lagere wijdingen. Daarom behoort hij d e ook te ontvangen, zonder dat hem evenwel de plicht wordt opgelegd priester te worden. Ten tweede, zo werd vastge steld, dient het beroep van koster op een financieel gezonde basis te worden gebracht. Het eigenlijke werk van de koster zou kunnen worden aangevuld met andere arbei als godsdienstonder- r iit of werken aan de parochie-admi nistratie Dit brengt mede, dat ie op leiding tot koster ook georganiseerd dient te worden. (Van onze correspondenten) Een orkaan van telkens opnieuw aan stormende vlammen heeft donderdag middag teren de tweehonderd hectare van de prachtige „Onzalige Bossen" na bij de Posbank in de gemeente Rheden op de Veluwe in de as gelegd. Hoe de brand ontstaan is staat nog niet vast, maar er is reden aan te nemen dat een achteloos weggeworpen sigaret aanspra kelijk is voor de verwoesting van een der schoonste beschermelingen van de Vereniging tot behoud van natuur monumenten. Om kwart over twee Vv --■* de brand - - de grootste sinds mensenheugenis in deze streek ont dekt. Ondanks de droogte meenden de Rhedense brandweer -- de bosbrand, weer aanvankelijk het vuur nog wel te kunnen lokaliseren, omdat het voor namelijk een heidebr id was. De grillig veranderende ind sloeg het vuur ech ter over de geasphalteerde Burgemees ter Bloemerswee- op de Onzalige Bossen Toen was er geen houden meer aan. in enkele seconden waren de bossen een woud van knetterende fakkels. Het vuur gierde door de kruinen van de totaal verdroogde naaldbomen en wierp spookachtige schijnsels in ondoordring bare rookwolken, die tot kilometers in de omtrek tot Nijmegen toe te zien waren. In Eist stonden de mensen op de daken en tuurden naar de urenlang ver duisterde hemel. Terwijl het vuur het ene josperceel p het andere aangreep, vochten de nevelspuiten van in totaal zestien brand weerkorpsen, "'aaronder die van Arn hem, Ede, Apeldoorn, Rheden, Brummen en van de luchtmacht te Deelen, tegen d" tomeloze drift van het vuur. Twee duizend militairen van de garnizoenen te Arnhem en manschappen van het depót van de Kon. Marechaussee te Apeldoorn, honderden burgers, vakan tiegangers en jeugd hakten koortsachtig bomen om en groeven greppels om het vuur te bedwingen. Verkoolde kadavers Menigeen raakte bedwelmd In de ver stikkende rook. Ziekenwagens mengden hun onheilspellend geloei in het gieren der vlammen en vervoerden enkele mi litairen en burgers, uie onwel geworden waren of lichte brandwonden hadden opgelopen, naar het ziekenhuis. Menig een ontkwam nog maar ternauwernood aan het gevaar door ue vlammen te worden ingesloten. Hier en daar lagen de verkoolde kadavers van edelherten die op hun vluc"- door de vlammen waren ingehaald, terwijl ook veel klein- wild aan het vuur ten offer viel. En intussen vochten de brandweer lieden voort. Nauwelijks ha-dd-n zij het vuur ergens bedwongen en richtten zij hun nevelspuit.-n op andere percelen, of ze moesten terugkeren omdat het vuur opnieuw oplaaide. Boven de brand cir- kelde de R-140, een artillerieverkenner van de vliegbasis Deelen en gaf radio grafisch aanwijzingen aan de brand weerkorpsen. Te middernacht was het vuur nog niet geheel bedwongen. Mili tairen hielden de wacht. Elders op .de Veluwe is het donder dag ook weer raak geweest. Behalve eei. aantal kleine bos- en heidebranden heeft het vuur tussen Ugchelen en Hoenderloo een oppervlakte van twaalf hectaren heide met vliegdennen zwart geblakerd, terwijl in de imbosch 20 hec taren dennenbos in de vlammen opging. In beide plaatsen wakkerde een harde en strakke wind het vuur n en wel zodanig dat het haast ondoenlijk was de branden te blussen. Een militaire tank wagen werd ingesloten. De bemanning kon zich nog ternauwernood redden; de wagen ging verloren. Kalmthoutse heide Bij een "rote brand, die woedde in het Belgische natuurreservaat „De Kalmt houtse heide" bij de grens met Brabant zijn ruim 125 hectaren heide met bos- Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met zonnige perioden. Meest matige wind tussen noord en noordoost. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 1.49—20.42 Maan: 23.56—11.13 EP^et rustige en droge strandweer met l^hiatigde temperaturen duurt ook mor- fiph nog voort. Matige wind uit noorde- Jke richting, middagtemperatuur ruim u graden C. Af en toe nog enkele wol- enyelden. Zeewater 18 graden. Voor- vV^'chten: waarschijnlijk ook tijdens t weekeinde nog gunstig strandweer. max min neersl Station Weer temp. temp afgel. bisteren 24 uur Den Helder onbewolkt 19 16 0 Ypenburg half bewolkt 22 14 0 Vlissingen zwaar bew. 22 14 0 Eelde zwaar bew. 19 13 0 De Bilt licht bew. 22 11 0 Twente half bewolkt 24 9 0 Eindhoven licht bew. 25 11 0 Zd.-Limburg licht bew. 26 12 0 Stockholm onbewolkt 26 13 1 Oslo zwaar bew. 26 16 0.5 Kopenhagen zwaar bew. 25 17 0 Londen licht bew 26 13 0 Amsterdam licht bew. 21 11 0 Brussel zwaar bew 26 12 0 Luxemburg licht bew. 28 16 0 Parijs half bew. 31 17 0 Nice zwaar bev\ 27 21 3 Berlijn motregen 21 17 1 Frankfort onbewolkt 30 17 0 München onbewolkt 25 12 0 Zürich zwaar bew. 28 15 0 Genève zwaar bew. 28 16 0.1 Wenen zwaar bew. 26 14 0 Lnnsbrück half bew. 29 12 0 Belgrado onbewolkt 25 16 0.2 Rome onbewolkt 34 21 0 Madrid onbewolkt 29 17 0 INDONESIË. Volgens het dagblad „Merdeka" zal de Indonesische rege ring binnenkort 54 diplomatieke verte genwoordigers in het buitenland terug roepen. Bover n staan zij, die met een buitenlandse zijn getrouwd. (Rtr.) sages verloren gegaan. De brandweer korpsen uit Putte, Ossendrecht, Huiber ger. en Wuustwezel zijn tezamen met een vierhonderd Nederlandse en onge veer tweehonderd Belgische militairen vijf uur met de blussing bezig ^.eweest, die ernstig w rd bemoeilijkt door een vlak boven de grond hangende rook der in brand staande heide. De Belgische militairen maakten met bulldozers brandgangen om verdere uitbreiding te voorkomen. Men slaagde er in het vuur tot op een paar honderd meter voor de uitgestrekte percelen bij ie Nederlands- Belgische grens tot staan te brengen. iio snel verplaatste het vuur zich, dat de brandweerlieden en andere blussers zich herhaaldelijk hollend in veiligheid moesten brengen voor de door een har de noordoostenwind -ingejaagde vlam- m nmassaEnorme, vaak de zon ver duisterende rookwolken kolkten in de richting van Putte. Hemelhoog torenen de helse vlammenzee en enorme kolkende rookwolken, die de zon verduisteren, boven de Onzalige Bos sen bij Rheden op de Veluwe. Daar heeft gisteren de grootste brand in de omtrek sinds mensenheugenis gewoed. Angst aanjagend is het beeld dat deze foto ervan oproept. Militairen proberen nog door het graven van greppels en het opwerpen van walletjes een barrière tegen het woedende vuur in de Onzalige Bossen te maken. Even later moeten zij overhaast de vlucht nemen, zo snel komen de vlammen aanrazen. Verscheidene soldaten liepen brandwonden op. Voor de controlepost bij MarbleArch is toegekend eenjroeFvari elf man- te Londen heeft de president-commissar ris van de „Daily Mail",. Lord Rother- mere, gisteravond de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de Bleriot-race. Deze wedstrjjd is door het Britse blad uitgeschreven ter gelegenheid van het feit, dat de Fransman Louis Bleriot vijftig jaar geleden als eerste over het Kanaal is gevlogen. De Blériot-trofee en een bedrag van 5.000 pond zjjn ge gaan naar majoor Charles Maughan van de Britse luchtmacht. Hij heeft de afstand van Marble Arch in Londen naar de Are de Triomphe in Parijs af gelegd in 40 minuten en 45 seconden. Naar de majoor meedeelde, gaat het geld van zijn prijs naar het ministerie van luchtvaart, dat er misschien een deel van zal storten in het ondersteu ningsfonds van de luchtmacht. De tweede prijs, groot 2.500 pond, is gewonnen door Eric Rylands, directeur van de onafhankelijke luchtvaartmaat schappij „Skyways". Hij maakte een tijd van 41 minuten en 41 seconden. Op de derde plaats kwam weer iemand van de R.A.F., kolonel Norman Ryder, die 1.500 pond heeft verdiend met een tijd van 42 minuten en 6 secon den. Bjj een laatste poging, die de kolo nel gisteren nog ondernam, is hij van een motorfiets gevallen; hij ligt nu in een ziekenhuis. Een Franse gegadigde, Gilles Dela- mare (echtgenoot van de ex-mannequin en parachutiste Colette Duval), die een tijd heeft gemaakt van 41 minuten en 41 seconden, was tevoren door de wed strijdleiding gediskwalificeerd. De prijs van duizend pond voor de oorspronkelijkste en loffelijkste poging nen en twee vrouwen in dienst van de Britse luchtvaartmaartschappjj B.E.A., die per autobus, dieseltrein, Cornet- straalvliegtuig en taxi de afstand tus sen de beide hoofdsteden aflegde in 61 minuten rond. De luchtvaartmedewerker van de Dailv Mail", Stevenson Pugh, die des tijds bii de aankondiging van de wed strijd heeft geschreven, dat hp zpn eieen woorden zou opeten", als iemand heneden het uur zou blijven, kreeg van de Britse luchtvaartclub een taart. Bin nenin bleken twaalf exemplaren van de „Daily Mail" te zitten. De directeur van het voedingsinsti tuut voor Midden-Amerika en Panama, dr Scrimshaw, heeft gisteren op een in ternationaal congres van kinderartsen te Montreal meegedeeld dat Middename- rikaanse deskundigen een plantaardig vervangingsmiddel voor melk hebben samengesteld, aldus meldt Reuter Dit goedkope vervangingsmiddel, dat rijk is aan proteïnen en andere voedings- stoffen kan misschien het middel zijn tegen óndervoeding in minder ontwik kelde landen. Als voordeel van dit vervangingsmid del noemde dr. Scrimshaw voorts dat de gebruikte kalk onder het aardoppervlak wordt gewonnen, zodat zij tegen radio actieve straling is beschermd. De Kalk in koemelk komt van het aardoppervlak en heeft aan straling blootgestaan. Vermindering van de internationale spanning en bevordering van het be grip tussen de volkeren is het doel van het bezoek, dat de vice-president van de Verenigde Staten, Richard M. Nixon, thans aan de Sovjet-Unie brengt. Maar hij is gisteren onmiddellijk bij zijn aan komst in Moskou verzeild geraakt in een politieke rel. Terwijl hij na zijn ont vangst op het vliegveld Vnoekovo, door de Russische vice-premier Frol Kozlov en de onder-minister van buitenlandse zaken Koeznetsov, nog stond te spreken over de noodzaak van een vermindering van de internationale spanningen, richt te elders In Moskou premier Khroesj tsjev woorden van ergernis en woede aan zijn adres. Waar het om gaat, is de af kondiging, door president Eisenhower, van een „gebedsweek voor de van hun vrijheid beroofde volkeren". De Russi sche premier, die sprak op een Pools- Russische vriendschapsbijeenkomst in het Sportstadion te Moskou, noemde dit een „rechtstreekse inmenging door de Amerikaanse imperialisten en monopo listen in onze binnenlandse aangelegen- hedeh". Khroesjtsjev zei: „De Amerikaanse vice-president, die hier zojuist is ge land, heeft de wens te kennen gegeven met zoveel mogelijk mensen te spreken. Hij schijnt te denken, dat iedereen, die hem in het oog krijgt, plotseling bekeerd wordt tot het kapitalisme en spuwt op het socialisme. De Amerikaanse gebeds week voor de onvrije volkeren is een provocatie. Wat is onvrij? De imperialis ten beschouwen juist die volkeren on vrij, die zich definitief aan hun uitbui ting hebben weten te onttrekken. Het zou een goed ding zijn, als de heer Nixon hier eens in dit stadion kwam kijken, hoe onvrij de mensen hier zijn!" Toen Nixon vanmorgen in het Krem lin een beleefdheidsbezoek bracht aan Khroesjtsjev leek het incident van gisteren vergeten. De ontmoeting tus sen de beide staatslieden was harte lijk, aldus meldt U.P.I. Nixon sprak enkele woorden in het Russisch en Khroesjtsjev zei verheugd te zijn over de komst van de Amerikaanse vice- president en te hopen, dat diens be zoek aan Sovjet-Unie succes zou heb ben. Er werd geposeerd voor de 13 Amerikaanse en drie Russische foto grafen en Nixon overhandigde de Rus sische premier een brief van presi dent Eisenhower. De ontmoeting nam een half uur in beslag. Tevoren had Nixon eveneens in het Kremlin een bezoek gebracht aan president Woro- sjilov. Hij was vergezeld van de Droer van president Eisenhower, Milton, en de Amerikaanse ambassadeur in Mos kou, Thompson. De Amerikaanse vice- president reed met zjjn metgezellen en enkele leden van de veiligheids dienst in een stoet van zes auto's. Het verkeer werd voor hen stopgezet. Nixon, die vroeg was opgestaan, had tevoren een bezoek gebracht aan de „open markt" te Danilovsky. Verkopers van de collectieve landbouwbedrijven in de omgeving van de Russische hoofd stad brengen hier hun groenten, fruit en vlees aan de markt voor de beste prjjzen die zij maken kunnen, en niet zoals vroeger zonder uitzondering voor schrift was, tegen een vastgestelde prijs aan de staat. Nixon praatte met een paar kooplui. Enkele Russen die hem van een foto in de „Pravda" herkend hadden vroe gen om kaartjes voor de Amerikaanse tentoonstelling. Nixon beloofde te pro beren de marktmeester en de kooplui, enkele honderden tezamen, van gratis kaartjes te voorzien. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft zoals bekend in het debat over de regeringsnota verklaard, dat hij van plan is de be staande huurblokkeringsregeling op te heffen. En nu dus de verplichting tot storting op een geblokkeerde reke ning van het Grootboek binnenkort vervalt, heeft hij er, desgevraagd, maar meteen aan toegevoegd, dat het niet in de bedoeling ligt verhuur ders, die niet aan hun wettelijke ver plichting hebben voldaan, alsnog straf- rechtelijk te vervolgen. Het opportu niteitsbeginsel, dat de vervolgende in stantie het Openbaar Ministerie onder uiteindelijke verantwoordelijk heid van de minister van Justitie mag hanteren, laat daar vrijheid toe. Wij hebben ons zowel met het eer ste als het tweede standpunt akkoord verklaard, maar het betreurd dat de regering niet op zeer korte termijn de vereiste wettelijke maatregelen neemt om de thans ontstane onzuivere situ atie geen dag langer dan nodig is te laten voortduren. De wetenschap, dat de stortingsplicht verdwijnt en, bo vendien, dat bij niet-voldoen aan deze plicht er geen straf zwaait, is niet ge schikt om de wetsovertreders alsnog tot volgzaamheid te bewegen, maar evenmin om de tot dusver royaal stor tende verhuurders tot volharding aan te sporen. De minister heeft zich daardoor in een schemerachtige positie gemanoeu vreerd, want de stortingsplicht be staat nog en de minister moet, als uit voerder van de wet, dan ook wel ver langen: verhuurders, stort tot het einde toe! Formeel juridisch mag dat voor zichzelf spreken, wij begrijpen niette min dat de minister zich gedwongen voelt, zoals gisteren werd bekend ge maakt, de niet-formeelr juridisch denkende verhuurders aan die plicht in een circulaire te gaan herinneren. Maar wij vrezen, dat velen, die goed in hun oren hebben geknoopt dat er hun bij overtreding toch niets meer kan gebeuren, deze circulaire een for malistische slag in de lucht zullen vinden, zo zij haar al niet geheel on begrijpelijk, of kinderachtig, of zelfs onbillijk zullen achten. De circulaire kan alleen maar aantonen hoe kwa lijk een formalistisch jasje is voor de representatie van het overheidsgezag. Nixon werd bij zijn aankomst in Moskou ontvangen door Kozlov, eerste premier van de Sovjet-Unie. De Belgische minister van Buiten landse Zaken. Wigny, heeft in een of ficiële nota namens de Belgische rege ring aan de Nederlandse regering ge vraagd de gesprekken over de Schelde- Rjjn-verhinding te hervatten. Dat meldt Belga. Die gesprekken waren sinds de over handiging van het verslag Van Cauwe- Iaert—Steenberghe onderbroken. (Van onze correspondent) „Gebrek aan verantwoordelijkheids zin van een groot aantal auto-eigenaars zal er waarschijnlijk toe leiden, dat een verplichte keuring van motorrijtuigen niet zal kunnen uitblijven. De A.N.W.B. betreurt dit in hoge mate, doch de re sultaten van technische keuringen wij zen onherroepelijk in die richting". Deze mededeling deed de heer A. G. Boost, directeur wegen en verkeer van de ^.N.W.B., tijdens de opening van een nieuw techno-station te Enschede. Bestuurders van motorvoertuigen dra gen zeer grote verantwoordelijkheid, niet alleen tegenover zichzelf en de eventuele inzittenden, maar vooral te genover andere weggebruikers en naar mate het verkeer in snel tempo toe neemt, gaat deze verantwoordelijkheid zwaarder wegen, zo merkte de heer Boost op en hij gaf vervolgens een aan tal sprekende cijfers die doen vermoe den dat de gemiddelde staat van het totale Nederlandse autopark (650.000) nog slechter is dan uit de resultaten van deze „vrijwillige keuring" kan blijken van 255 auto's of 3,6 procent de rem bepaaldelijk in gevaarlijke voet mate Op een aantal van ruim zevenduizend door de A.N.W.B. gekeurde auto's in de eerste helft van 1959 bleken er ruim drieduizend of 43 procent te zijn, waar van de voetrem niet in orde was, terwijl defect was. Voor de handrem waren deze percentages resp. 24 en 2,3. Van 2600 auto's of 37 procent, was de stuurin richting niet in orde. Bij 2 procent van de auto's was deze ontoelaatbaar slecht. Van meer dan de helft der gekeurde wa gens was het lóopvlak van een of meer banden 10 procent of minder, terwijl van ruim 1,2 procent van deze auto's een of meer banden totaal versleten waren. Een eventuele verplichte keuring brengt over de gehele linie een admini stratieve „rompslomp" met zich, die men zou kunnen vermijden indien men meer zorg voor de technische toestand van zijn voertuig zou hebben. Het ligt naar de mening van ir. J. van Roosevelt, chef van de technische dienst van de A.N.W.B., voor de hand, dat men een verplichte keuring alleen maar voor een deel van het wagenpark tot een be paalde jaargang kan voorschrijven. De keuring van 160 wagens per dag (40.000 per jaar) op veiligheid en bedrijfszeker heid zou een investering voor een keu ringsstation van f 300.000 nodig maken. President Soekamo heeft de benoe ming bevestigd van de lucht-vicemaar- schalk Suryadarma, commandant der Indonesische luchtmacht, tot voorzitter van het comité van stafchefs. Hij neemt de functie over van de comman dant der Indonesische zeemacht, vice- admiraal Subiakto. eimpAii ckücnccTDA at c ua adieu ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- (ilFlIWF HAARIFIOTF COURANT sasi§2B Telefoon 5790 V fl I I H I 1 I ÊA ÜÉt I I 1 flflflHfll fl M S fl Hl H B flB» I«1 1 ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, Directie: W. Boerrigter en III la$Lfl IV B— H If®, H ftl fl SxiLIf Afl I HeB vïtmê mM ni fl B 9 1 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Mr. W. A. M. van der Kallen. BH flflflBfl *B B Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1