FILMJOURNAAL CIRCUSPARADE, fine fleur van Russische artiesten Ab Koelemeyer weer in Muggéntrui f <;roen Co. Hier bin ich, hier bleib' ich De nacht voor de première Films in Roxy HAARLEMSE MUGGENRONDE Onverwacht bezoek van de Haarlemse Politiekapel KINDERVOORSTELLINGEN IN HAARLEM EN HILLEGOM Reductie voor onze abonnees Je kunt 't toch niet meenemen Prolongatie en reprises SLEUTEL WEG? ZATERDAG 25 JULI 1959 PAGINA 2 Cinema Palace Haarlem e.o Films I oneel Muziek Diversen Apotheken en dokters- diensten Heemslede Zondagsdienst garage bedrijven VAKANTIESPELEN In katholieke speeltuinen te Haarlem CENTRALE VERWARMING POW-R-MAT1C Oliebranders Lido Rembrandt Studio Aanrijding op Nagt- zaambrug Uitslagen tennistoer nooi op Brederode- banen te Santpoort UW HAAR IS UW KROON C. 3. OERLEMANS ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN AAN DE DOOD ONTSNAPT Rijkskweekschool Haarlem T ennis Zondag eindstrijden in Brederode-toernooi wmm Het nieuwe St.-Jacobs- Godshuis in Haarlem-Zuid B. en W. willen nieuw uitbreidingsplan Carillon Grote Kerk te bezichtigen ZOMERKERMIS Politie Haarlem in Nijmeegse Vierdaagse Geen spreekuur „Hof van Eden" Concert van mond- accordeons in de openlucht Katholieke ieugd op kamp Op dinsdag 28 juli zullen onze werkplaatsen, kanioor en magazijn respectievelijk op hei Houtplein 2325, Wagen weg 810, Baan 5 en 7 GESLOTEN zijn in verband mei de viering van hei 75-jarig bestaan van ons bedrijf voor hei personeel. Uitsluitend voor BENZINEVERKOOP zijn wij op het HOUTPLEIN GEOPEND van 8—20 uur. De stalling op de Wagenweg is geopend als op zondagen, te weten van 812 en van 2024 uur. AUTOMOBIELBEDRIJF GEBR. H. F. KIMMAN N.V. 1884 Off. Dealer Opel - Oldsmobile 1959 Punten-regen PHjupsi nae|i© Moors Handpoppentheater Merlijn speelt in Vleeshal Orgelbespeling in de Grote Kerk Renners jargon „DE SLEUTELSPECIALIST" Tentoonstelling museum „Het Huis Van Looy" H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Er is in de film „Circusparade" spra ke van een circusfilm en dan worden er andere maatstaven aangelegd dan bij een echte circusvoorstelling. Nu dan, als film is aan deze Circusparade wei nig te beleven. Men ziet enige shots ach ter de gardine bij de training van mens en dier die op zich wel interessant zijn, maar die in simpele reportagestijl zijn opgenomen. En wat het werk in de pis te betreft, ook hier is het veelal een ob jectieve weergave van bepaalde ver richtingen zonder dat het medium film met zijn vele mogelijkheden is benut. Een heldere reportage weliswaar, maar zeker niet meer. Dit dan latend voor wat het is, ge ziet intussen een aantal staaltjes circus- CINEMA PALACE: Circus-parade, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Donald Duck en zijn vriendjes, a. 1. FRANS HALS: De zoon van de kalief, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstelling 8 uur. LIDO: Hier bin ich, hier bleib ich, a. I»; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Rusty en de vluchteling, a. 1. LUXOR: Zondaars in spijkerbroek, str. volw. (3e week). Za. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Sjors van de Rebellenclub, a. 1. REMBRANDT: De nacht voor de première, alle leeft.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend 10.30 uur: Snowfire, a. 1. ROXY: T.m. zo.: De genadeloze'wreker, 14 jaar. Ma. t.m. do.: Vijf helse uren, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Je kunt 't toch niet meenemen, alle leeft.; 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Kinderprogramma met Donald Duck, Stan Laurel, Oliver Hardy en Charlie Chaplin. MINERVA: De tien geboden, a. 1.; dag. 7.30 uur. Laurel en Hardy bij de luchtbescher ming, a. 1.; dag. 2.30 uur. Zo. 2 en 4.15 lur. Zaterdag 25 juli Openluchttheater, 8.30 uur: Oud Neder landse kluchten: De wiskunstenaars en De klucht van de koe. Regie: Jan Kraakman. Zaterdag 25 juli Grote Kerk, 8 uur: Orgelbespeling door dr. Anthon van der Horst. Maandag 27 juli Grote Kerk, 3.304.30 uur: Beiaardbespe- Jing door Arie Peters. Maandag 27 Juli Vleeshal, 2.30 uur: Handpoppentheater M er lijn in: De Toverhoed. Haarlem Apotheken: Marnix-Apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357; Fa. Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Doktersdienst: Indien geen hulp aanwe zig belle men fa. Mathot, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandartsen: G. van Burg, Rustenburger- weg 26. tel. 55869. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21300. Aerdenhout Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20, tel. 40404. Bloemendaal Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. 8284. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemendaal seweg 17, tel. 54003. Apotheek: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: R. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 36550; A. van Ravenswaay, Zand- voortselaan 70, tel. 36593. Overveen Apotheek: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: J. Heeringa, Zijlweg 17, tel. 11431. Zandvoort Apotheek: Mevrouw M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: P. Flieringa, Brederode- straat 1, tel. 2181. Bennebroek Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502-430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502-618. Santpoort Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. 02560-8510. Apotheken (ook nachtdienst)Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Sant poort, tel. 02560-8284, en Bloemendaalse apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, tel. 02500-22181. Haarlem: N.V. Ed. Kimman Co., Zijlweg 35, tel. 11906. Bloemendaal: Garage J. G. Verbeek, Bloe mendaalseweg 5, tel. 52301. Het programma van de diverse evenementen, in of uitgaande van de verschillende katholieke speeltuinen te Haarlem luidt voor zondag 26 juli: Het Kleverpark: 1.15 en 3.15 uur. filmvoorstelling in de „Schuylen- burcht"; maandag 27 juli: Zaanenoord (Zaa- nenlaan), Noordervreugd (Ambacht- straat! en Dartele Jeugd (Flevo- plein): wandeltocht naar Bosbeek Emma 'Ged. Schalkburgergrachti: wedstrijden voor kleuters; kinder vreugd (Godfried van Bouillonstraat) bezoek aan Stadskweektuinen; Maria- gaarde (Westergracht): bezoek Bis schoppelijk Museum. kunst, bijeengegaard uit de ganse grote Sovjet-Unie, die ieder voor zich feno menaal zijn. Ge mist vaak de opbouw en afwerking der nummers, ge „ploft" er soms midden in, maar dat heeft het voordeel dat ge in een betrekkelijk kort tijdsbestek veel meer ziet dan in een normale circusvoorstelling mogelijk is. Natuurlijk heeft een „echt" circus veel voor, maar intussen bent ge hier toch in de gelegenheid de fine fleur van de Russische circusartiesten, in overstel pende en soms, vermoeiende hoeveel heid, bezig te zien. Popov is er ook, in zijn nummer met kip én kachelpijp en in dat waarin hij als kok jongleert. De ciose-up komt hier goed van pas öm de mime van deze grote clown naar voren te halen. Verder is er Zeer fraaie acro batiek ook het nummer met de stelt loper een formidabel evenwichts kunstenaar die'zijn stunts op een paard vertoont, gewaagd trapezewerk en ook het nummer met de Kozakken. Wat die ren betreft, de tijgerdressuur is adem benemend en het berennummer lach wekkend en boeiend. Voorts een profu sie van kleinere dieren, ganzen, kippen, een aap, duiven, vossen. Al komt de filmkunst er aan te kort, deze circus kunst is zo gevarieerd en staat op zo'n hoog peil, dat ge deze reportage, als ge in de gelegenheid bent, maar niet moest verzuimen. In Cnema Palace voor iedereen. Advertentie BLOEMENDAAL TELEF 54855 „Hier bin ichund hier bleib ich" zingt en zegt Catherina Valente. Zij doet dat op haar bekende wijze, erg vro lijk en erg druk. Met vlotte liedjes be antwoordt zij aan de verwachtingen van haar talrijke supporters, die aan het slot van dit gekleurde filmpje wor den geconfronteerd met een bijzonder opgewekte Bill Haley, in een jodelcos- tuum en met spierwitte schoenen. Bill en zijn wilde jongens zorgen voor een knallende finale, die het uithoudings vermogen van de liefhebbers ernstig op de proef stelt. Toegang alle leeftijden in Lido. Onbezorgd plezier beleeft men aan de onvermoeibare Marika Rökk, die in de film „De nacht voor de première", welke deze week in Rembrandt draait, een overrompelende creatie ten beste geeft als leidster van een rijk uitge doste revue-groep. In die functie wordt j zij door de ouders van een jongeman, die op haar dochter verliefd is gewor den, niet geaccepteerd. Nu, hoe boos de moeder is komen die ouders wel te weten. Daarbij komt nog, dat de revue- leister te goeder trouw verzeild raakt in een smokkelaffaire. Dat uiteindelijk alles op zijn pootjes terecht komt is in hoofdzaak te danken aan de dansende (slanke) benen van Marika Rökk. ,De nacht voor de première" is een spran kelende show-film, waaraan Helmut Zacharias met zijn wonderviool, Louis Armstrong „and his all stars" en last but not least Theo Lingen een verruk kelijke bijdrage leveren. Een echter va- kelijke bijdrage leveren. Een echte va- toe kan. Liefhebbers van een keiharde tech nicolor-western mogen niet verzuimen de film „De Genadeloze Wreker" te gaan genieten. Dat kan nog tot en met zondagavond in Roxy. Het eeuwig wil de westen wordt ditmaal weer eens ge teisterd door een troep desperado's, die niets en niemand ontzien. Maar de Wrekende Gerechtigheid zorgt ook nu weer, dat alles tot een goed einde komt. Een film met actie en spanning, toegan kelijk voor veertienjarigen. „Vijf helse uren", heet de rolprent, die vanaf maandag in de Kleine Hout straat te zien is. Een psychopaat wil door middel van een zelfgemaakte bom een fabriek van raketbrandstoffen in de lucht laten vliegen. Op zichzelf geen gek idee, zij het, dat daarmee het kwaad de wereld nog niet uit is. Erger is nog, dat vlak bij de fabriek een stad ook ten onder dreigt te gaan aan de bombardeerlust van de geesteszieke. Op het nippertje wordt de ongelukkige door zijn eigen bom gedood en wordt daardoor de stad gered. Voor veertien jarigen en goedgelovigen. Vanmorgen om tien minuten over zes is op de Zomervaart ter hoogte van de Nagtzaambrug te Haarlem een brom fietser in botsing gekomen met een trac tor, waarachter twee meststrooiwagens waren gekoppeld. De bromfietser is met een sleutelbeenfractuur naar het St. Joannes de Deo-ziekenhuis te Haar lem overgebracht. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De resultaten luidden: A-toernooi, heren enkel, Xe ronde: K. v. d. Horst versl. F. Schlattman 6-3, 6-4; M. Boele versl. P. Titiheru 4-6, 8-6, 6-1; P. Neder- koorn versl. H. Sikke~ 6-4, 6-4; J. Rap- pmge versl. A. v. d. Hof 6-2, 6-0; F. Neelissen vers). P. Putters 1-6, 6-3, 6-4. Dames enkel, le ronde: mei. D. Fer- werda versl. mej. W. v. f. Broek 6-2, 3-6, 6-1. Halve eindstrijd: mej. Y. Harms versl. mej. G. Nijssen 6-2, 6-1. Heren dubbel, kwart eindstrijd: W. Heijblom en J. Rappange versl. F. Muschter en P. Titiheru 6-3, 6-1; R. Goudsmit en P. Loet versl. J. IJspaard en Feffer 6-4, 6-3; W. Heringa en T. Ok- ker versl. J. v. d. Hoff en G. Koenders 6-3, 4-6, 6-4. Gemengd dubbel, le ronde: mej. Y. Harms en K. v. d. Horst versl. mej. W. v. d. Broek en F. Neelissen 6-4. 6-3. Kwart eindstrijd: mej. L. v. Beest en R. Kammeijer versl. G. Nijssen en W. Fröhlich 8-6. 6-2; mevr. C. Ottolini en A. den Hartog versl. mevr. en dhr. Land man 6-3, 6-1; mevr. L. de Vries en W. Heijblom versl. mevr. Koenders en J. I.Tsnaard 6-3, 6-4. I-toernooi, heren enkel, 2e ronde: F. Doodeheefver versl. H. Roos 6-4, 3-6, 6-4; L. Bloemink versl. N. Vreeken 6-0, 6-1. 3e ronde: T. Okker versl. W. Goslinga 6-3, 6-4; A. v. d. Hof versl. W. Hoogen- straten 6-2, 6-4; H. Sikkes versl. R. He ringa 4-6, 6-3, 6-3; J. v. Splunter versl. Ottoljni 6-4, 7-5; W. Fröhlich versl. K. Hufferman 6-4, 6-2. Dames enkel, kwart eindstrijd: mej. Y. Harms versl. mej. T. Broersen 6-1, 6-4. Heren dubbel, 2e ronde: T. Okker en 1 Heringa versl. Z. Verwaal en W. Holdrinet 6-4. 7-5; J. Greiner en E. v. Beers versl. H. Sikkes en K. Hufferman C-3, 8-6; R. v. Maanen en F. Schlattman versl. J. v. Splunter en F. Muschter 6-4, 6-8, 6-4; J. v. d. Woude en J. v. d. Berg versl. J. Schmidt eiA. v. Noort 6-4, 6-1. C-toernooi, heren enkel, 2e onde: H. Schmohl versl. A. v. Leuven 6-1, 6-0; J. Verkuyl versl. E. Weert 6-4, 8-10, 6-1; G. Koenders versl. F. Doodeheefver 0-6, 6-3, 6-1; C. Vogelzang versl. J. Francken 7-5, 3-6. 6-1. 3e ronde: J. Schmidt versl. J. Kerk- hoff 6-3, 6-2; G. Koenders versl. R. de Greeve 10-8, 7-5; N. Kors versl. C. Vo gelzang Jr 6-4, 3-6, 6-2; H. v. Splunter versl. H. Goossens 6-3, 6-2; F. Deibei versl. D. Groen 6-2, 3-6, 6-3. Dames enkel, 3e ronde: mej. Y. Taver ne versl. mej. C. Mudde 6-0, 6-4; mevr. A. Landman versl. mej. A. Tollenaar 6-2, 6-0; mej. A. Sprengers versl. mej. M. .v. d. Raadt 6-2, 6-3; mej. Eenenaam versl. mej. N. Teer 3-6, 6-4, 6-3. Advertentie EEN PERMANENT WAVE een kwestie van vertrouwen en zéér goed modelknippen. Prijzen voor iedere beurs. Med. gedipl. haarkundige GIERSTRAAT 69 - TELEF. 21736 RAMPLAAN 49 - TTLEF. 40589 B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de woningen Korte Hofstraat 8, Oranjeboomstraat 139 en 141, Ursula- straat 17, Visserstraat 8, 10, 12, 14 en 16 onbewoonbaar te verklaren in ver band met de slechte toestand waarin zij verkeren. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEF lfiOfil Op de Amsterdamseweg te Velsen is viijdagmiddag pastoor J. B. Schotten van de parochie H. Franciscus van Sales, De Lijnden (Haarlemmermeer), aan dc dood ontsnapt. Hij reed met zijn auto achter een vrachtauto, die even eens uit Vijfhuizen kwam. De vracht auto moest linksaf naar een boerderij en week daarvoor eerst naar uiterst rechts van de weg. Pastoor Schotten, die met een snelheid van 100 kilometer reed, week eveneens naar rechts en hemde, doch toen begon zijn wagen te schui ven. De auto sloeg tenslotte met een hevige slag onder de laadbak van de vrachtauto. De auto werd volkomen vernield. Pastoor Schotten is met een hersenschudding en diverse verwondin gen in het Antoniusziekenhuis te IJmui- den-Oost opgenomen. Geslaagd voor de gehele akte: mej. C. A. Hilhorst, Den Helder en de heren: J. H. Dolle, Haarlem; H. Brikhoff, Am sterdam; J. B. Kaleveld, Alkmaar; P. A. de Graaf, Den Helder; R. J. L. de Vries, Zaandam; J. R. Berkenbosch, Zandvoort; P. T. Struiksma, Enkhuizen; R. Keijzer, Zaandijk; J. G. R. Brand, Amsterdam; G. L. Bakker, Enkhuizen; A. Rietdijk, Driehuis; A. J. M. Mooten, Hoofddorp; Th. A. v. Kooten, Over- meer. Voor gedeelte A: Mej. M. M. v. Leu- vensteijn, Den Helder; de heren: E. J. W. Duineveld, Amsterdam; E. Riet berg, Wieringerwerf. Voor gedeelte B: Mevr. E. de Jong- Kramer, Hyppolytushoefde heren: G. A. Mantjes, Zaandijk; G. de Jong,. Den Helder; J. Faber, Broek op Lan- gendijk; J. W. Smit, Aerdenhout. Nagekomen van 13 juli: J. M. Ver hoeven, Heemstede: G. Elewijk, Wor- merveer; J. J. M. van Spaandonk, Velsen-Noord; M. G. Clement, Amster dam. allen voor B. Morgen worden op de tennisbanen van Brederode in Santpoort de eind strijden gespeeld van het „Brederode- toernooi". De jeugdige Haarlemse ten nissers, die in het kampioenschap van Haarlem op de voorgrond traden, la ten zich ook in het Brederode-toernooi niet onbetuigd. Fred Neelissen ver sloeg de sterke Amsterdammer P. Put ters, Tom Okker, de jeugdkampioen drong met zijn partner Watse Heringa door tot de halve eindstrijd van het he- rendubbel on bleef ook in het B-toer nooi in de strijd, en de jeugdkampioe ne Yvonne Harms handhaafde zich zowel in het A- als in het B-toernooi. We verwachten in de halve, en eind strijden, waarin enkele sterke Amster damse spelers en speelsters vertegen woordigd zijn, felle strijd en aantrekke lijk tennis. Het schema voor de finales luidt: 1 uur H.E.; 2uur D.E.; 3 uur G.D.; 4 uur H.D.. Over een paar dagen is het al zover. Dinsdag- en woensdagmiddag om 2 uur gaat in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliers straat in Haarlem, en donderdagmiddag om 2 uur in gebouw Flora in Hille- gom het doek op voor Montagne's Jeugdvariété. Zoals wij reeds gemeld heb ben, zijn de voorstellingen tegen gereduceerde prijs toegankelijk voor de kinderen van onze abonnees. Ze hebben toegang voor 75 cent, terwijl alle anderen f 1,moeten betalen. Bij het bureau van de Nieuwe Haarlemsche Courant aan de Smedestraat in Haarlem zijn nu reeds kaartjes verkrijgbaar, zodat men niet vóór de voor stelling in de rij hoeft te staan. De kaartjes worden ook vóór de voorstellin gen aan de zaal verkocht. Voorts kan men kaartjes krijgen bij Sigarenmaga zijn Spaas aan de Rijksstraatweg 21 in Haarlem en bij Sigarenmagazijn Van Odijk, Amsterdamstraat 12. In Hillegom kan men terecht bij Sigarenmagazijn Van der Lans, Hoofdstraat 26 en bij Kapsalon Van Schoor, Hoofdstraat 77, terwijl in De ZiIk kaartjes verkrijgbaar zijn bij Kapsalon Nederstigt, Regen- vlietweg 17. Montagne's Jeugdvariété brengt een uiterst gevarieerd programma, dat jong en oud zal weien te boeien. De muzikale medewerking wordt verleend door Wim Bos en verder treden op de clowns Coco Co, de buikspreker Ton Cup, de sneltekenaar Franly, de jongleur John Rico en Ger Montagne zelf met zijn oud-Hollands poppentheater. Deze film is een oudere comedie van Frank Capra, die het ook nu nog goed doet door de hartelijke warmte die er van- uitgaat, door de goede typering van personen en situaties en door de be kwaamheid van de maker, die het ge heel tot een onderhoudend en vlot film pje heeft gemaakt. Het verhaal dient zich aan als milieuschets, waarin een j millionairszoon verliefd wordt op een j eenvoudig meisje. Hij stuit op tegen- stand bij zijn ouders, die geld nog al tijd het belangrijkste vinden. Na enige verwikkelingen breekt er echter een beter inzicht door, ten gunste van het jonge paar. Luxor gaat voor de derde week „Zon daars in spijkerbroek" vertonen. Strict Volw. In Frans Hals heeft men „De zoon van de Kalief" nog eens voor de dag gehaald. 18 jaar. Minerva vertoont deze week in de middagvoorstellingen „Laurel en Hardy bij de luchtbescher ming". Alle leeftijden, terwijl in de avondvoorstellingen „De Tien Ge boden" wordt gedraaid. Alle leeftijden. Met het oog op de plannen van hel Regentencollege van het Sint Jacobs Godshuis om in Haarlem zuid-west een nieuw bejaardentehuis te stichten, stel len B. en W. van Haarlem de raad voor het bestaande uitbreidingsplan „zuid-west" in te trekken en een nieuw uitbreidingsplan, „Leeuw en Hooft" vast te stellen, dat de bouw van een dergelijk tehuis mogelijk maakt. Het uitbreidingsplan „Leeuw en Hooft" wordt begrensd door de Zuiderhout- laan, de Emauslaan en de zuidelijke grens van het HFC-terrein. Tegen het ontwerp-uitbreidingsplan, dat ter vi sie heeft gelegen, zijn geen bezwaren ingebracht. Evenmin zijn bezwaren ingebracht te gen het ontwerp uitbreidingsplan voor het gedeelte A-I van het nieuwe stads deel Schalkwijk. Aan de raad wordt thans verzocht het reeds in informele en besloten raadszittingen uitvoerig be handelde plan, goed te keuren. Een beslissing over het ontwerp-uitbrei dingsplan „Omgeving Rijnstraat" wordt verdaagd, aangezien men nog niet gereed is met de voorbereiding en de behandeling der bezwaarschriften. Maandagavond tussen zeven en acht uur is het carillon van de Grote Kerk van Haarlem te bezichtigen. Men moet zich daarvoor maandag voor zeven uur in verbinding stellen met de koster van de kerk. Van 25 juli tot en met zondag 2 augus tus, wordt op een terrein aan de Heren straat te Zandvoort - nabij het eindpunt van de autobusdienst - een zomerker mis gehouden. Een grote verscheiden heid van attracties is daar opgesteld, zodat jong en oud zich kan amuseren. Het detachement van de Haarlemse politie, dat deze week aan de Vierdaag se van Nijmegen heeft deelgenomen, heeft de tocht zonder uitvallers vol bracht. Bij de grote rust in Mook was gistermiddag hoofdcommissaris J. Fon- tijne ter begroeting aanwezig,terwijl de kantinewagen van de BB uit Haar lem in het kader van het verlenen van dienstbetrekkingen voor een heerlijk kopje koffie zorgde. Op de grens van Nijmegen werd het detachement op-, gewacht door de Haarlemse politieka pel, die onder leiding van dirigent J. Beumer de wandelaars naar de finish heeft geleid. De leider van de Haar lemse afvaardiging, adjudant W. A. van Soest, mocht bij de finish de prij zen in ontvangst nemen. Vanmiddag om drie uur worden in het bureau aan de Smedestraat de deelnemers hartelijk begroet door de korpschef en de be stuursleden van de verschillende poli- tiesportverenigingen. Een woord van lof gold vooral de twee telefonistes van de politiedienst en de hoofdagent Pebes- ma, die in verband met zijn hoge leef tijd de Vierdaagse niet in groepsver band maar individueel heeft uitgelo pen. De wethouder van openbare werken van Zandvoort, de heer G. Tates, is dinsdag verhinderd zijn spreekuur te houden. Vanmiddag zijn de jongens van de Haarlemse Muggenronde, na een heer lijke tocht van zes dagen door zuid-Ne derland, met groot enthousiasme door de Haarlemse bevolking ingehaald. Gisteren is Ab Koelemeijer van de ploeg van het Vondelkwartier er door zijn zege in het B-klassement in de tijd rit over 500 meter in geslaagd, de Mug- gentrui te heroveren. In de tijdrit, waarin met tussenruimte van één mi nuut werd gestart, wist dit sterke ren- nertje in het B-klassement de snelste tijd te maken. Hij legde de afstand af in 29,4 sec. Daarmee had hij echter niet de snelste tijd van de dag gemaakt. Die was voor Gé Koeleman van de In dische Buurt-pioeg, die voor dezelfde afstand slechts 29,3 sec. nodig had. In het algemeen klassement na vijf dagen staat Ab Koelemeyer nu met 120 pun ten bovenaan, onmiddellijk gevolgd door Adri Sjjpesteijn met 118 punten en Bert van der Voort met 113 punten op de derde plaats. De etappe van vrijdag, van Deurne naar Bilthoven over een afstand van 115 kilometer, is een echte „wandel etappe" geworden. Hadden de jongens tot nu toe als zij pech kregen met al De speeltuinvereniging „Hof van Eden" is een accordeonclub rijk, die na één seizoen reeds heel wat blijkt te hebben bereikt. Het bewijs hiervan werd vrijdagavond geleverd op de kleuter tuin waar de club in samenwerking met de mondaccordeonclub „D.V.S." on der leiding van de heer H. F. Molenaar een concert heeft gegeven. De aanwezige ouders, leden van de speeltuinvereniging met afgevaardig den van het hoofdbestuur van de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, van de speeltuinvereniging Von delkwartier en de zusterspeeltuinvereni- ging aan het Flevoplein, kapelaan Wil- iems en leden van het kerkbestuur van de parochie van de H. H. Petrus en Paulus, zijn deze avond onthaald op een zeer gevarieerd programma, dat met aandacht werd gevolgd. Op een enkele kleine oneffenheid na, klonk alles heel goed, ondanks -dat de middelen, die het geheel nog volkome- ner hadden kunnen maken ontbraken. Er was geen versterking, de accordeo nist. die het „Wiener Praterleben" had moeten opluisteren, was verhinderd, en toch werd de avond een succes voor de speeltuinvereniging en de leden van de mondaccordeonclubs met hun leider. Om slechts een greep uit het program ma te doen. We hoorden „Dichter und Bauer" heel goed vertolkt, „Serenade van Tosselli", en veel van die vrien delijke niemendalletjes als „Lola",„De postkoets",een houthakkerspolka en „Droomland". Bracht de muziek al veel genoegen, een lust voor het oog waren ook die tientallen jongens en meisjes gestoken in de groen-witte uniform. Na een goedgespeeld „Auf Wiedersehn" om circa half tien, toen de duisternis be gon te vallen, dankte de voorzitter van de „Hof van Eden" de accordeonnisten en de heer Molenaar met een doos si garen en diens vrouw met een boeket bloemen voor de geleverde prestaties. Vanmorgen vertrok de hele katholie ke jeugdbeweging van Zandvoort naar Areen in Limburg om daar te gaan kamperen. De gidsen, verkenners, wei oen en kabouters woorden eerst om 7 uur een H. Mis bij tot intentie van het welslagen van de kampreis, die tot zaterdag 1 augustus zal duren. Om 9 uur had het jeugdig gezelschap zich bij de katholieke kerk opgesteld, met ongeduld de komst van de autobus onwachtend di ehen zou vervoeren. Het opladen van de omvangrijke bagage nam nogal wat tijd in beslag, maar daarna werd de reis welgemoed aan vaard. Ouders, familieleden en belang stellenden wensten leidsters, leiders en de jeugd een goede reis en een prettig kamp toe. Vanavond treedt de harmonie-kapel „St.-Michael" uit Heemstede op in de serie zomeravondconcerten van de stichting Touring Zandvoort. Het con cert wordt gegeven in de muziektent op het Raadhuisplein te Zandvoort. Advertentie hun ploeggenoten te wachten tot de re paratie was verricht, om dan gezamen lijk in een felle spurt weer bij de kara vaan te komen, gisteren werd een ge heel nieuw systeem toegepast, dat met het oog op de grote lengte van de rou te ernstige vertragingen voorkwam. De jongen met pech werd met fiets en al opgenomen in de amusementswagen. Deze waarschuwde de mecanicien, en tezamen reden zij tot ongeveer zes ki lometer voor de karavaan uit. Was de reparatie verricht, dan trof het meestal net dat het grote peloton eraan kwam en kon het „rennertje" direct aanslui ten. Dit systeem werd gisteren gedu rende de tocht zestien keer met succes toegepast, hetgeen een besparing van vele kostbare minuten opleverde. Om de ondraaglijke hitte van het middaguur niet op de fiets te hoeven dragen, werd 's morgens drie kwar tier eerder gestart. De etappe liep een groot gedeelte door de Peel, een onherbergzaam stuk grondgebied waar voor de jongens niet veel te be leven viel. In de omgeving van Nijme gen ontmoette men toevallig een deta chement van de Haarlemse politie, dat deelnam aan de Vierdaagse. Het aantal mankementen was deze dag niet zo groot als andere dagen en be perkte zich in hoofdzaak tot wat lek ke banden. Wel liep aan het eind van de tocht de versnelling van een van de fietsen vast, fnaar dit was niet van dien aard, dat doorrijden onmogelijk was. Trouwens de bergen zijn achter de rug en heus niet alle rennertjes hebben een versnelling. De afscheidsavond in de Ernst Sillem- hoeve te Bilthoven heeft tot de goede harmonie die er gedurende de gehele tocht heerste veel bijgedragen. Geheel onverwacht kwam de Haarlemse poli tiekapel onder leiding van de heer J. Beumer, onder het spelen van een vlot muziekje het terrein opmarcheren. De mannen hadden zojuist het detache ment van de Vierdaagse ingehaald en wilden op weg naar huis toch nog even bij de Muggen aanlopen. Toen zij na het blazen onthaald werden op een flesje cola, zuchtten alle Muggenronde-renner- tjes in koor: „Kijk, daar gaat nou onze cola." Het tweede gedeelte van de avond is gevuld door de goochelaar-il lusionist Truxini, die wonderlijke trucs liet zien, waarvan zelfs de Muggenron- de-jongens hun mond wel eens lieten openvallen van verbazing. Gerry en Ferry zorgden met hun malle liedjes en hun dwaze comedie, dat de stram me spieren door de gulle lach weer wat soepeler werden, zodat de jongens van daag in Haarlem fier en fris zullen aankomen. De uitslag van de tijdrit over 500 me ter welke na afloop van het dagtraject in Bilthoven werd verreden, luidt: A- klassement: 1. Gé Koeleman, 29,3 sec.; 2. Dik Meyer, 30,0 sec.; 3. Henk van Luijk, eveneens 30,0 sec. B-klassement: 1. Ab Koelemeyer, 29.4 sec.; 2. Bert van der Pol, 30,3 sec.; 3. Jan Engel 31,4 sec. In het algemeen individueel klassement staat Ab Koelemeyer na dat hij donderdagavond de Muggéntrui aan Adri Sijpesteyn had moeten af staan, nu weer bovenaan de ranglijst met ?e.n totaal van 120 punten. Tweede is Adri Sijpesteyn van de Indische buurt-ploeg met 118 punten, terwijl A?n r Voort van de Zuid-ploeg met 113 punten de derde plaats bezet, in net dagploegenklassement was de ploeg van de Indische buurt veruit het sterkst naar voren gekomen. Met 564 punten nemen zij de eerste plaats in. tweede werd de ploeg van de Amster damse Buurt met 491 punten en derde „Tableau de la troupe" van de Haarlemse Muggen, die minstens evengoed zingen als fietsen kunnen. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Tel. 14609 Van maandag 27 juli tot en met 5 au gustus zal het handpoppentheater Mer lijn uit Heemstede, onder leiding van Maaike Hobbel en Rien Baartmans, da gelijks om 2.30 uur in de Vleeshal te Haarlem voorstellingen geven van: De Toverhoed, Onderwateravontuur en De Fluit van Bozebol. De hoofdfiguren uit deze spelen, Rikkie de jongen en het aapje Slingertje zijn voor de Haarlem se schooljeugd, voor wie Merlijn het af gelopen schooljaar vele voorstellingen heeft mogen geven, geen onbekenden. Donderdag 23 juli, 's middags van 3 tot 4 uur, zal door de deelnemers aan de internationale zomeracademie voor orgel in de Grote Kerk te Haarlem een orgelconcert worden gegeven. Hieraan nemen deel: Traute Neumann-Spallart (Oostenrijk), James Weaver (USA), Helmut Müller (Duitsland), Max Zwei- müller (Duitsland), Paavo Soinne (Fin land) en Frans van Doorn (Nederland). de Vogelenbuurt met een totaal van 488 punten. In het algemeen ploegenklasse- ment is nogal wat verandering geko men. De ploeg van de Indische buurt, gisteren nog tweede, is nu naar de eer ste plaats opgeklommen. Zij heeft nu een totaal van 2035 punten. Tweede is de Bomenbuurt met 1992 en derde de Vogelenbuurt met 1867. Toch moet zo vlak voor het einde van deze Muggenronde de stand in de ver schillende klassementen nog niet als de mogelijke eindstand worden gezien, daar in de ploegentijdrit op de Richard Holkade, vanmiddag om drie uur, nog alles kan gebeuren. Voor de toe kenning der punten is namelijk een heel ingenieus systeem uitgedacht, dat aan de laagstgeklasseerden meer punten toekent dan aan de favorieten, mits hun ploeg als ploeg natuurlijk goede re sultaten behaalt. De ploeg van Ab Koe lemeyer, het Vondelkwartier dus, moet om hun leider de Muggéntrui mee naar huis te kunnen laten nemen, in deze tijdrit minstens als tweede eindigen. Zij zijn daarom vrijdagavond als eerste ploeg naar bed gegaan, want deze ze ge mag hun niet meer ontnomen wor den, zo vinden zij zelf. Ja, de ploegfa- voriet heeft hen uitstekend gecauchsfc. De amusementsauto, welke vanwege het eerste lustrum dit jaar meerijdt» heeft behalve de taak de rennerskara- viiau te vermaken nog een andere be zigheid, namelfjk om de tijdelijk nit#e~ vallen Muggen in hun wagen mee te nemen, en hen na de reparatie aan hun fietsen weer tijdig bij het grote peloton af te leveren. Zeer interessant zijn de gesprekken die zij met de Muggen heb ben. Hoewel ze eerst nog wat sip en stil zijn omdat ze niet verder kunnen „coursen", blijkt dat na enige tijd de artistenfouragezak wonderen kan doen. Dan keert de lach terug en hoort men verhalen als: „Was je band stuk, Sjors?" „Ja, net toen ik zo lekker ging, reed ik „plat". Jammer, want ik was voor in de „slag" Of: „Heb je pech, Henk?" „Ja, meneer, nogal. Bij het be gin van de „col" kreeg ik van iemand een „zwieper" en nu heb ik een grote „bandbreuk". „Dat is jammer Henk". „Ja maar meneer, ik kom morgen in de tweede bergrit wel weer terug. Let daar maar op." Leuke fantasie heb ben deze Haarlemse jongens, die zich in de heuvels van Zuid-Limburg, de groten van de Tour de France wanen. Maar s avonds is alle leed geleden en zijn ze alle narigheid van de etappe ver geten. Muggenamusement is weer eens anders dan anders. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Van 25 juli tot en met 6 september zal in het museum „Het Huis Van Looy" een tentoonstelling worden ge houden van moderne kunst uit ge meentelijk bezit, waaraan toegevoegd de nieuwe aanwinsten van de laatste jaren, alsmede de onlangs aan het mu seum geschonken collectie grafiek van jhr. F. Teding van Berkhout. De ten toonstelling is dagelijks geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur; des zon dags van 14-17 uur. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H„ 11 en 12 uur. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45 8. 9.15, H„ H en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30> 9, 10.30 H. en 12 uur. St. Jan, A'damstraat; 6.15, 7. 8 15, 9.3" H„ 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45. 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30. 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 uur- H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30 7.30, 9 H.. 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, straatweg: 6.30, 7.30. 8.45 H.. 10.15, H-3U en 18 uur (Avondmis) H.H. Petrus en Paulus: 7 8.30, 10 H. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL, Allerh. Drieëenheid: 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 H. en 11 uur. AERDENHOUT: 7.30. 9 H en 11 uur. ZANDVOORT: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 11 en 12 uur. Huis in de Duinen 8.30 uu OVERVEEN: 7, 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30. 8 30. 9.40 H„ 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart' 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10, 11 en 12 "u SPAARNDAM: 7.30 en 10 uur H.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2