Regering maakt ernst met de vrijere loonvorming Overeenstemming over aanwijzing aan College van Rijksbemiddelaars Regering van Kerala nog deze week de laan Donkere wolken boven wereldjeu i i Geneefs overleg wordt woensdag afgebroken Herter kan niet „tot in lengte van dagenblijven „Expeditie Sterrengebergte kan nu goed verlopen" I VESPA SCHRAVENDIJK mjk Betekenisvolle om de arm slag S 1S,"£Tm T.'r' Molotovs balling schap ten einde? Nieuw Delhi onderneemt actie tegen communistisch kabinet Verdeeldheid onder Amerikanen stelt leiding voor grote problemen Akkoord of geen akkoord Queen Elizabeth in botsing Dr. P. J. PLATTEEL IN NEDERLAND Gouverneur weigert antwoord op vragen over censuurkwestie Het weer GESPREK MET BESTUUR STICHTING VAN DE ARBEID Passagiers verwachtten het einde De Johan van Olden- barnevelt" trotseerde het noodweer Droogte in België Terrein in Wenen in moeras veranderd KïïU W»„ Verkeersongeluk De Bilt Nog een slachtoffer overleden Nabij New York Geen gewonden schade gering Kindje verdronken J. J. VAN KOOTEN Aanhoudend koel Aan zee DONDERDAG 30 JULI 1959 83ste JAARGANG No. 30277 REISKOFFERS en -TASSEN =er? ^8etaaakkgotrghaan Jt poli tieke beslissing tot vrijere loonyormirig, hoewel zij aan de praktische uitioe loyaal willen meewerken. minder werk, SCHILDER KOOPVAARDIJ Terlenka uniformen «W MORRIS 'êefore ifou êutf/ TOTALE OPRUIMING BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon- Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severfn. NIEUWE HAARLEM COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544. Dinsdagmiddag heeft de regering het gesprek voortgezet met het bestuur van de Stichting van de Arbeid over de aan wijzing van de regering aan het college van rijbsbemiddelaars voor wat betreft de toepassing van de gedifferentieerde loonvorming, zo deelt de voorlichtings dienst van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mee. Tevo ren was aan de Stichting van de Arbeid een concept van te verstrekken alge mene aanwijzingen toegezonden. Het be stuur van de stichting heeft naar aan leiding van dit concept zijn opmerkin gen schriftelijk aan de regering kenbaar Het was een hevig noodweer waar de „Johan van oidenbarnevelt", het Ne derlandse schip met emigranten en andere passagiers op weg naar Mel bourne, zich doorheen heeft gewerkt. Dit gebeurde al vrij spoedig nadat het schip de haven van Freemantle had verlaten. Kapitein P. A. de Groote vertelde woensdag in Melbourne hoe de bijna 20.000 ton metende „Johan van Olden- barnevelt" moest gaan bijliggen voor de zware storm die daar opstak. Een Australische bariton, die met zon vrouw naar Melbourne terugkeerde van een bezoek aan Europa, vertelde dat hi) zijn bijna twee jaar oude doch tertje in haar bedje vastgebonden had. De passagiers op het hevig slingeren de en stampende schip werd over de geluidsinstallatie gevraagd in hun hut ten te blijven maar zeker honderd men sen gaven aan dit verzoek geen gehoor Met zwemvesten om bleven zo op het tMM, wachtend o, den", vertelde de Australische zanger. Advertentie sedert 1882 GROTE HOUTSTRAAT 51 Een keuze uit 1000. Alle benodigdheden voor de reis. Volgens een speciale correspondent Van het Britse conservatieve blad „Dai ly Telegraph" die buitenlandse diplo maten in Oelan Bator, de hoofdstad Van Buiten-Mongolië, aanhaalt, staat premier Khroesjtsjev op het punt een einde te maken aan de ballingschap van de voormalige minister van bui tenlandse zaken Moiotov. De Sovjet-leider heeft duidelijk te kennen gegeven, dat hjj vertrouwen heeft in Moiotov als diplomaat, on danks diens Stalinistische opvattingen aangaande de politiek, Moiotov, aldus de correspondent, zou weer een plaats op het ministerie van buitenlandse za ken kunnen krijgen. gemankt. Onder leiding van de minis ter-president, prof. dr. J. de Quay, na men van regeringszijde aan het overleg deel de ministers Van Rooy, De Pous en Marijnen en de staatssecretarissen Roolvink en Schmelzer. Ook de voor zitter van het college van rijksbemidde- iaars, mr. J. A. Berger, was bij het over leg aanwezig. In een openhartige beschouwing werden de vele aspecten van het sys teem van meer differentiatie in de arbeidsvoorwaarden in beschouwing genomen. Gegeven de aanvaarding van de gedifferentieerde loonvorming als neergelegd in de nota van de regering, en voorts gegeven het com plex van maatregelen met betrekking tot de subsidies voor de melk en met betrekking tot de huren, kon in begin sel overeenstemming worden bereikt over de inhoud van de aan het colle ge van rijksbemiddelaars te verstrek ken algemene aanwijzing, aldus het communiqué. Onze Haagse redactie tekent hierbij het volgende aan: De algemene aanwijzing, waarom het gaat, zal vermoedelijk acht punten gaan bevatten, welke kort samengevat er on geveer als volgt zullen uitzien. De loon- voorstellen moeten zijn gebaseerd op de gestegen produktiviteit, waarbij ook van te verwachten stijgingen mag wor den uitgegaan, echter rekening houdend met compensaties voor de huur. en melkprijs verhoging in 1960. Voorstellen die een voorzichtig begin maken met de vermindering van de gemeenteklas sen-verschillen worden bij voorbaat af gewezen, terwijl het College welwillend zal staan tegenover spaar- en winstde- lingsvoorstellen. Het College is ook meerjarige contracten welwillend ge zind. De betrokken partijen moeten zich sterk maken voor het niet doorbereke nen van de loonsverhogingen in de prij zen. Loonsverhogingen mogen niet zo ver boven de gemiddelde nationale pro- duktiviteitsstijging uitgaan, dat zij naar het oordeel van het College moeilijkhe den gaan veroorzaken. Voor sectoren, waar de norm van de produktiviteit niet opgaat, wil het college een algemene trend vaststellen, die dan tot richtsnoer voor de loonsverhogingen in die secto ren tan dienen. Bij gebrek aan gege vens over de produktiviteit of rentabi liteit in een sector geeft het College pas goedkeuring aan een loonvoorstel, wanneer in overleg met de regering overeenstemming is bereikt over het niet doorberekenen in de prijzen. Al leen C.A.O.'s die aflopen mogen gewij zigd worden, nzjj zij eerst na 31 maart 1960 aflopen. Laatstbedoelde kunnen namelijk reeds o- die datum gewijzigd worden. Het summiere communiqué meldt dat er slechts „in beginsel" overeen stemming bereikt is. Het zal dus van de ervaringen in de komende tijd gaan afhangen, in hoeverre deze betekenis volle slag om de arm benut gaat wor den Deze overeenstemming „in be ginsel" zal vermoedelijk samenhangen met twee andere voorzichtigheden, die lThet stuk tot uiting komen. Op de eer- Je nlaats gaat men van de aanvaar- ste plaat g differentieerde loonvor- ding van de geom» Zonder over_ drm^n' ïïngkernd?oraldè Een andere terughoudendheid, na melijk het aanvaarden van de huur verhoging en de melkprijsverhoging als gegeven, is waarschijnlijk van al le werknemersvertegenwoordigers af komstig. Deze terughoudendheid is van grote betekenis. Gistere,, heeft de K.A.B. zich in ha& blad „Ruim Zicht" zeer sceptisch uitgelaten over de geringe mogelijkheden, welke voor de vrijere loonvorming zouden over blijven, nu ook de huurverhoging en de melkprijsverhoging doorgevoerd worden. Door deze omstandigheid gepaard aan de voorzichtigheid waar. mee de regering te werk gaat, ver wacht men ook niet veel van de vrij heid, welke het bedrijfsleven bij de loonvaststelling gelaten wordt, aan gezien men vreest, dat het College van Rijksbemiddelaars onder de nieu- De communistische regering van de Indische deelstaat Kerala zal voor het einde va" deze week door president p'asad worden ontslagen en vervan- R?n door een bestuur onder zijn iei- j.'hg, r.n verneemt Reuter in goedinge- J'ehte politieke kringen in Nieuw Del- Naar verluidt is dit denkbeeld gis- uitgev erkt op een kabinetsver- 5?derinf, ;n Nieuw Delhi. De meeste .^'sters achten de tijd rijp voor in; S, ilPen in de staat, de enige van Indië Zii* 'Ie communisten aan het bewind Cn de campagne van de niet- Oftiniunistische oppositiepartijen zijn eeds zestien mensen om het leven ge- "ftien. Verwacht werd dat het kabinet vandaag nog een definitieve aan beveling aan president Prasad zal opstellen om de grondwet van Kera- op te schorten en het bestuur over te nemen. Dit zou automatisch het ontslag van de communistische regering met zich mee brengen en algemene verkiezingen binnen een half jaar. Kerala is, zoals gemeld, in de af gelopen zes weken het toneel geweest van massabetogingen tegen de rege ring, die er door de oppositie van be schuldigd wordt meer de partijbelan gen voor te staan dan het volk te die nen. In verband met beschuldigingen dat de communisten geknoeid hebben met de kieslijsten verwacht men dat het stelsel herzien zal worden voor er verkiezingen worden gehouden. De communisten in Indië zijn inmid dels een vergeldingscampagne begon nen en hebben de regering van de deel staat West-Bengalen van wanbeheer beticht. West-Bengalen is na Kerala het sterkste communistische bolwerk in het land. we loonpolitiek nog drukker werk zal hebben dan onder de politiek van de algemene loonrondes het geval was. Het gesprek van gisteren schijnt voor een groot deel aan deze omstandig heid besteed te zijn. Er is veel gesproken over de „open- brekingsclausule", de clausule, welke in de oude loonpolitiek gebruikt werd om de C.A.O. vóór afloop te wijzigen, als zich een nieuwe situatie voordeed. De regering schijnt de grootste voor zichtigheid op dit punt te betrachten, terwijl de werknemers liever nog een uitbreiding van deze clausule zouden wensen. Van werkgeverszijde is uitvoe rig geïnformeerd naar de wijze, waarop het zich sterk maken voor niet doorbe rekenen moet worden uitgelegd. Het schijnt dat minister De Pous zich zeer krachtig over deze aangelegenheid heeft uitgelaten. De regering heeft ver der gewezen op de belangrijke taak, welke rust op de voorstanders van de gedifferentieerde loonvorming ten aan zien van een beheerste uitvoering van deze politiek. De ontwerp-aanwijzing moet nog in de ministerraad komen. Men verwacht, dat met een aantal voorstellen van de Stichting van de Arbeid van voorname lijk psychologisch getinte aard reke ning zal worden gehouden. Het betreft hier wijzigingen in ,1ontwerp-aanwij zing, welke materieel gezien niet veel verandering in het ontwerp kan bren gen. De verwachting is, dat de algeme ne aanwijzing over een week het colle ge zal bereiken. Bij onze zuiderburen houdt de droogte nog ctan. Dat betekentdat het leger met tankwagens de dorpen en landerijen afgaat om geheel van drinkwater verstoken gebieden te bevoorraden. Een van de officiële foto's van het jeugdfestival te Wenen. Een door zware regenval vergezelde onweersbui brak gisteren los boven het Weense terrein, waar het zevende, door de communisten geïnspireerde wereldjeugdiestival wordt gehouden, zodat het tijdelijk in een soort moeras veranderde. Doch ook in figuurlijke zin wordt het communistische wereld- jeugdfestival door onweer bedreigd. De strij tussen twee groepen Amerikaan se deelnemers, respectievelijk uit New York en uit Chicago afkomstig, die beide zeggen de Amerikaanse jeugd te Wenen te vertegenwoordigen, duurt voort. Jean Garcias, de Franse secretaris generaal van de commissie, die het festival heeft voorbereid, neeft mede gedeeld dat de commissie verschillen de voorstellen heeft gedaan om tot een regeling van het geschil te komen, die echter dan door de ene en dan door de andere groep werden verworpen. Hij voegde hieraan toe dat sommige le den der Amerikaanse afvaardiging des nachts pamfletten vermenigvuldigen en ronddelen, waarin wordt gezegd dat hun leiders en de organisatoren van het festival communisten zijn. Een van de Amerikaanse deelne mers, de 27-jarige jazz-musicus Will Ruff, heeft verslaggevers medegedeeld dat hij de commissie van voorberei ding een protest heeft gezonden, waar in hij ook heeft medegedeeld niets meer met het festival te maken te wil len hebben. Hij verklaarde dat er al lesbehalve een atmosfeer van „vrede en vriendschap" op het festival-terrein heerste. Zo hadden kampwachten dins dag j.l. drie maal zijn identiteitspapie ren gecontroleerd. Hij vertelde verder dat zich een ge schil heeft voorgedaan tussen een groep Amerikanen en enige kamp wachten, die zich niet als zodanig had den willen legitimeren en die hadden gepoogd geweld te gebruiken. „Ik pro beerde een foto van dit voorval te ma ken, waarop ik door een Oostenrijkse communistische wacht werd aangeval len, die mij van het hek afduwde, wnaron ik voor het nemen van de foto wafveklommen. Vervolgens gooide hij m^jn fototoestel op de grond," aldus de Amerikaan. Tater on de avond moest de poli tic ontreden in een handgemeen tus sen verscheidene honderden festival- a„„i„oVv,er« en anti-communisten, komst trachtten te verstoren. „itnndieing van de Oostenrijkse jeugd én studentenorganisaties die het festival boycotten, is thans ook een festival boycotten isi thans knmef "Deze sfaat onder leiding van komen. D de Dalai Lama, aldus een broer De fibetanen hebben Tibetanen de Aziatische meldt Reuter, zich voorgenomen ovef het Chinese bewind in Tibet in te lichten. Advertentie MEER GLANS! schoencreme - wrijfwas metaseul (voor alle metalen) Advertentie Minister Herter van de Verenigde Staten en zijn Russische ambtgenoot Gromyko zijn gisteren overeengekomen, dat zjj alles in het werk zullen stellen om de conferentie van Genève tegen volgende week woensdag te beëindigen, ongeacht of er een akkoord is bereikt of niet. Een westelijke woordvoerder die dit bekendmaakte, zei dat men hiertoe besloten heeft omdat minister Herter de daaropvolgende dag Genève zal ver laten met het oog op de bijeenkomst in Chili van ministers van buitenlandse zaken der Amerikaanse republieken. De Amerikaanse minister heeft zijn westelijke collega's en Gromyko in kennis gesteld van zijn voornemen om op 6 augustus te vertrekken en er zijn geen bezwaren gemaakt, aldus de wes telijke woordvoerder. Hij voegde hieraan toe, dat het de be doeling is, nog zoveel mogelijk bijeen komsten te houden om te zien, of men vóór genoemde datum tot een regeling van de kwestie-Berlijn zou kunnen ko men. Overigens kunnen, volgens hem, SiKKENS-TJALLEMA PR0DUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur* (32 pagina's in kleurenj bij postbus 2 - Leiden In het academisch ziekenhuis te Utrecht is thans ook overleden mevr. Werner uit Soest, die zwaar gewond werd bij het ernstige verkeersongeluk dat dinsdagmiddag in De Bilt gebeur de. Haar man werd toen op slag ge dood. Zeven personen werden ernstig gewond. Het 83.673 ton metende Britse passa giersschip „Queen Elizabeth" het grootste ter wereld heeft gisteren lichte schade opgelopen, toen het by het verlaten van de haven van New York ter hoogte van Coney Island in aanvaring kwam met bet 8.433 ton me tende Amerikaanse vrachtschip „Ame rican Hunter". Ook dit schip liep slechts lichte schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De aan varing gebeurde in een dichte mist. De „Queen Elizabeth" was anderhalf uur tevoren met 1.959 passagiers en een bemanning van 1.100 leden naar Europa vertrokken. De „American Hunter" keerde terug van een reis naar Frank rijk. Het Britse schip is voor een onder zoek naar New York teruggevaren. Het heeft een klein gat in de boeg boven de waterlijn. De „American Hunter" heeft een deuk van zes meter lenge opgelo pen. De botsing had gisteravond omstreeks zeven uur (twee uur 's nachts plaatse lijke tijd) plaats in de drukbevaren aan looproute naar het lichtschip Ambrose. Deze route geldt als de drukste scheeps- route ter wereld. In dit gebied, waar langs alle verkeer van en naar de New- yorkse haven geleid wordt, zjjn ook de „Stockholm" en de „Andrea Doria" op elkaar gevaren. De „Constitution", een schip van dezelfde maatschappij als de „American Hunter", is er in maart van dit jaar op een tankschip gevaren. De Amerikaanse kustwacht maakte gister avond aanvankelijk groot alarm en zond een reddingsboot uit. De noodmaatre gel werd echter spoedig ingetrokken. de westelijke mogendheden geen teken van vooruitgang in het Russische docu ment over dit vraagstuk ontdekken. Zfj onderzoeken echter nog of het stuk ten aanzien van de Russische voorstellen van 10 en 19 juni enige vooruitgang be tekende. Toen Herter tijdens de lunchbfleen- komst, die drie uur en veertig minu ten duurde, tot Gromyko zei, dat hij niet tot in lengte van dagen te Genève kon blijven, maar uiterlijk 6 augustus wilde vertrekken voor de conferentie van Santiago die op 12 augustus begint antwoordde de Sovjet-minis ter volgens Reuter en AFP: „Zoals u weet heb ik geen haast en het ini tiatief om de conferentie te onderbre ken zal niet van mü uitgaan. Toch zal ik u niet verhinderen naar Santia go te gaan. Welbeschouwd hangt het slechts van u, westelijken, af of wij zo spoedig tot een akkoord zullen ko men en u op de gewenste datum zult kunnen vertrekken. Laten we nu zon der tijd te verliezen er naar streven, onze standpunten dichter bij elkaar t« brengen". Na afloop van het onderhoud verklaar de een Russische woordvoerder, dat er nog „aanzienlijke meningsverschillen" bestaan. Van Amerikaanse zijde werd gezegd, dat er geen voortgang was ge maakt. Een Franse woordvoerder deel de mee, dat er waarschijnlijk nog slechts één plenaire vergadering zal worden gehouden, en wel volgende week woensdag, de laatste dag van Her- ters verblijf in Genève. Hij verwachtte een zeer druk weekeinde, waarbij het vermoedelijk hard tegen hard zal gaan. De vraag is nu of de conferentie al leen maar zal worden verdaagd, of dat er nog een zekere mate van overeen stemming zal worden bereikt. Ameri kaanse functionarissen hebben ver klaard, dat het westen de voorkeur geeft aan een nieuw reces boven een af breken van de conferentie zonder dat men tot een akkoord is gekomen. Advertentie Het tweejarig zoontje van de familie van den Nieuwendijk te Voorhout is gisteren verdronken. De familie woont op een woonark nabij e Piet Gijzen- brug. Urenlang is de Rijkspolitie bezig geweest met het zoeken naar het jonge tje, dat om omstreeks r.alf twaalf door zijn moeder werd vermist. Pas om vijf uur vond de Rijkspolitie te water van Warmond het stoffelijk overschot. Advertentie Met een vertraging van ongeveer tien uur is de gouverneur van Neder lands Nieuw-Guinea dr. P. J. Plat- teei met het KLM-vliegtuig via de Poolroute woensdagavond op Schip hol aangekomen, waar hij werd ver welkomd door de minister van Zaken Overzee a.i. drs. H. A. Korthals en door mr. B. Krijger, secretaris-gene raal voor Zaken Overzee. Na een be spreking van twintig minuten tussen de minister en de gouverneur stond dr. Platteel de journalisten te woord. Op vragen over de censuur-kwestie in Nieuw-Guinea wenste dr. Platteel geen enkel antwoord te geven. De gou verneur meende, dat tijdens zpn bezoek aan Nederland er echter nog andere be langrijke aangelegenheden aan de or de zouden worden gesteld o.a. de ex peditie naar het Sterrengebergte, waar over hij gaarne enkele gegevens wilde verstrekken. Juist voor zfln vertrek naar Neder land had dr. Platteel in gezelschap van zijn echtgenote een bezoek aan het basiskamp gebracht. Hij had er anderhalve dag voor uitgetrokken, maar door de slechte weersomstandig heden zijn het er vier geworden. De resultaten van de expeditie zijn inder daad sterk afhankelijk van het weer. De organisatie inzake transport en ver binding ligt thans zeer goed en men heeft het vertrouwen de expeditie goed te kunnen afwikkelen. Hij sprak de hoop uit, dat de benodigde fondsen alsnog zouden kunnen worden gevon den van het aanbod van de heer Verolme was de heer Platteel nog niet op de hoogte om de voorgenomen op zet geheel te kunnen verwerkelijken. Men heeft nu een goede combinatie voor het transport gevonden door de opvoering van het materiaal en voed selvoorraden per hefschroefvliegtuig en de verdere expeditie daarvan door dragers. De diverse wetenschappelijke groepen kunnen zich nu ook gemakke lijker bewegen en men kan door deze organisatie met vrij weinig dragers toe. Dr. Platteel noemde zich zelf de laatste gouverneur van het stenen tijdperk, omdat de ontwikkeling met grote snelheid voortgang vindt. In de streek van het Sterrengebergte had men nog nooit een Europese vrouw gezien en uit dien hoofde had het op perhoofd van de Papoea-stam belang stelling voor de echtgenote van de gouverneur. Tenslotte kwam het hoofd met het voorstel de vrouw van dr. Platteel te ruilen voor drie van zijn vrouwen. „Ik heb mijn beslissing over dit voor ste] opgeschort", voegde dr. Platteel er lachend aan toe. De gouverneur vertrekt 5 augustus naar Biak. Advertentie U behoeft niet naar Amsterdam of Rot terdam voor uw koopvaardijuitrusting. Wij leveren complete uitrustingen direct uit voorraad, onverschillig voor welke maatschappij U gaat varen. Primeur in Nederland Uniformspecialisten Zijlstraat 71 Haarlem - Tel. 16963 HOUTPLEIN 18-20 - TEL. 12000-16615 GROTE HOUTSTRAAT 140 - TEL. 12349 Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Weersverwachting tot donderdag avond, opgemaakt te 11.15 uur. Aanhoudend koel weer met veel be. wolking en enkele buien. Matige, in de kustgebieden af en toe vrij krach tige wind in hoofdzaak tussen west en noord. Zon: 04.58-20.34. Maan: 01.27-17.14. Aanvankelijk nog veel bewolking, maar geleidelijk beter strandweer. Mor gen vrijwel overal droog met wat meer opklaringen. Temperatuur in de middag ongeveer 18 a 19 gr. C. Zwakke wind uit noordelijke richting. Vooruitzichten: wat zonniger en iets hogere middagtempera- tuur. max. min. neersl. Station Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uui Den Heider zwaar bew. 20 15 2 Ypenburg zwaar bew. 20 14 2 Vlissmgen mist 19 14 0.4 Eelde regenbui 20 12 5 De Bilt mist 20 12 5 Twent'. regen 21 12 8 Eindhoven regen 22 13 5 Zd.-Limburg zwaar bew. 20 12 6 Stockholm zwaar bew. 26 14 0 Oslo licht bew. 25 14 1 Kopenha regenbui 24 17 0.3 Londen zwaar bew. 18 13 0.3 Amsterdam onweer 20 12 5 Brussel regen 20 13 4 Luxemburg regen 18 12 14 Parijs regen 21 13 1 Nice licht bew. 32 20 0 Berlijn zwaar bew. 24 14 0.2 Frankfort regen 22 14 1 Mtinchen regen 22 14 10 Zürich zwaar bew. 22 14 7 Genève regenbui 25 15 0.2 Wenen zwaar bew. 27 16 0.3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1