Twee neomisten dragen hun eerste plechtige H. Mis op in Haarlem m HAARLEMS GEZIN WINT EEN S.U.S.-HUIS Folkloristische dansen in openluchttheater Amsterdammer blijft heer en De long meester 1.58 LAPPEN 1.88 uperMorfr TINHOLTCOLLECTIE trok bijna 700 bezoekers SOLEX DE LUXE f375.- Lex van Kreuningen „snelste" in levendige wielerronde Alle gehakt is nog geen gehakt Pater N. Handgraaf in kathedraal pater A. Pielage in „St.-Liduina" Tennistoernooi Groenend aal Fraaie zege van mej. v. d. Duin Haarlem dichtbij de titel „Niet van kunnen slapen" Films M b 5 augustus GESLOTEN zijn magervlees-GEHAKT Prof. dr. E. v Slogteren onderscheiden Collectie in haar geheel voorlopig nog niet te zien HARDEBELT Santpoortse Feestweek Santpoortse winkeliers feesten mee met de harddraverij vereniging 544ste STAATSLOTERIJ ie ki„ MAANDAG 3 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 Liduinaparochie mm Haarlem e.o< uziek iversen Waterstanden VAKANTIESPELEN In katholieke speeltuinen te Haarlem Burgerlijke Stand Haarlem Cricketcompetitie 500 gram 500 gram ALBERT HEIJN SLAGERIJ Met gouden medaille van American Daffodil Society Afscheid bij K.N.H.B. Brandje in bakkerij Landgoed Caprera voor het publiek geopend HEEMSTEDE Uitstapje voor de jeugd van „De Glip" Beurs van Amsterdam - Zaterdagavond half zes hebben de katholieken van de Van 't Hoffstraat en aanliggende straten een der hunnen, de neomist Nico Handgraaf van de Missio narissen van de Heilige familie, die zondag 26 juli in Oudenbosch de pries terwijding ontvangen had, feestelijk in- Eehaald. Pater Handgraaf werd opge pacht in de Jan Evertsenstraat. Daar Perden linten aan de auto vastgemaakt en aan bruidjes in handen gegeven. Met de harmonie Sint Bavo voorop trok de stoet de Van 't Hoffstraat in, pas seerde het ouderlijk huis van de neo mist en ging door tot de Pijlslaan. Daar Perd gekeerd. Intussen hadden zich ve len verzameld bij het ouderlijk huis. De neomist heeft allen hartelijk bedankt Voor de feestelijke ontvangst en de aan- Pezigen zijn zegen gegeven. Zondagmorgen heeft hij de hoogmis, tevens zijn eerste plechtige Mis opge dragen in de kathedrale basiliek. Hij Perd hierbij geassisteerd door bouw pastoor H. Heesterbeek, als presbyter, door zijn broer Caspar Handgraaf, ook van de Missionarissen van de H. Fami lie, als diaken en door frater Satio van de Capucijnen (Jan Nederstigt) als sub diaken. ~Het kathedrale koor zong de Messe a tre voci van Perosi. Pater Caspar Handgraaf hield een toespraak, waarvoor hij als tekst en lei draad had gekozen de woorden van Christus tot zijn apostelen: Ik noem u thans geen dienaar meer, maar vriend, omdat ge alles hebt gezien wat Ik heb gedaaij. Deze woorden die ook door de bis schop worden gebezigd aan het eind van de priesterwijding, duiden op de diepe ernst en op de schoonheid van het priesterambt. Ons leven staat in dienst van God. Een mens, ook een priester, is een dienstknecht Gods. Maar toen Christus zijn apostelen zijn vrienden noemde, heeft hjj aan de verhouding van knecht tot meester een grote verhevenheid ge geven en er dat louter knecht zijn aan ontnomen. De priester wordt vriend ge noemd, medewerker van Christus zelf. Pater Handgraaf sprak over het con tact van Schepper en schepsel. Hij ge bruikte daarbij het woord ontmoeting, een term die velen heden ten dage graag bezigen voor dat contact van God en mens. Christus, de Zoon Gods, was de middelaar voor deze ontmoeting. Zijn plaatsvervanger, de priester, is dat derhalve ook. Dan sprak pater Handgraaf over de sacramenten bij de toediening waarvan de priester deze ontmoeting met God bewerkstelligt. Probeer bij dit alles, zo richtte hij zich tot zijn broer, bij de uitoefening van het priesterschap, dat een onver diende gave is voor een sterveling, een goed mens te zijn, open voor God en open voor uw medemensen. De familieleden dankte hij voor het voorbeeld en de bescherming die zij de neomist geboden hadden. De parochia nen vroeg hij een gebed voor deze nieu we priester, opdat hij voor velen het kuti U-I God zal kunnen tot stand S-Middags hebben velen van de re ceptie in het Clubhuis aan de Leidsl- vaart gebruik gemaakt om de neomist geluk te wensen. Daar is hem ook door het comité uit de Van 't Hoffstraat een cadeau aangeboden. Daarna is er een danklof gehouden in de kathedraal. Voor de tweede achtereenvolgende zondag had de parochie van de H. Li- duina een neomist in haar nndden. De jonge priester uit de Orde van de uo- minieanen, pater A. Pielage, droeg om n?Sen uur zijn eerste plechtig H. Mis- ®Uer op en werd daarbij geassisteerd «oor twee ordegenoten, pater Th. Bies- Ja> rector te Utrecht ais diaken en fra- *er p. Lamb als subdiaken. Presbyter- Jssistens was pastoor A. Trouwborst. het priesterkoor had de neomist van verleden week, pater L. van Ros- sum, O.Carm. plaats genomen. De H. Mis werd volgens de gebruiken van de pominicanenorde gecelebreerd, ozdat het gereed maken van de kelk voor het Evangelie plaats vond. Vrede zij U" was de tekst, die de feestpedikant, de Dominicaan pater B. Achilles, gekozen had. Die vrede noem de hij ex gave van God, een geschenk aan de mensen van goede wil, de vre de des harten. Aan de priester is het ge geven die vrede te brengen. Hij is de vredestichter, het zout tegen de ver slapping, het licht in de duisternis, de levende getuige van God, die alleen de ware vrede kan geven. De priester, door God gegrepen, staat tussen God en de mensen. Zoals de neomist dit op zijn gedachtenisplaatje schreef: De Heer zij in mijn hart en op mijn lippen bij de verkondiging van Christus' bood schap: vrede. Hij zal onze bemidde laar moeten zijn bij het werk voor de vrede, de verlossing van Christus. Daarom moeten de gelovigen hun pries ter leren begrijpen en hem eerbiedigen. Met het vragen van een bijzonder ge bed voor de neomist en mede voor alle andere priesters, die zijn ingezet voor de prediking van de verlossing, beëin digde de feestpredikant zijn gloedvolle rede. Evenals vorige zondag was het al taar kwistig met groen en bloemen ge sierd en luisterde het parochiële heren en jongenskoor deze plechtigheid op. Uitgevoerd werd de „Missa secunda" van Guido Guerrini, onder leiding van de heer P. Q. Wolff. De orgelbegelei ding was van de heer Joan Krouwels. Na het misoffer werd „Christi virgo dilectissima" van Albert de Klerk ge zongen. Des middags vond ten huize van de ouders van de jong gewijde priester een receptie plaats, waarvan door velen gebruik is gemaakt. Advertentie „We hebben er gewooon niet van kun nen slapen", vertelde mevrouw Opstal van Dijk, de winnares van het SUS- huis ter waarde van 25.000 ons. „Ik kan het nog niet helemaal begrijpen.'' De familie Opstal heeft een grote be huizing hard noodig. Het gezin Opstal, vader, moeder, Ineke (8), Henkie (6), Hilliel (5), Anja (3) en Truusje (2), woont in het Bavo-dorp in Haarlem oost, in een ongeveer dertig jaar ge leden gebouwd huis met drie slaapka mers aan de Viersterrenstraat. Een groter huis was al lang de hartewens van de familie Opstal, die thans in ver vulling kan gaan. Wanneer men ten minste iets kan vinden. De heer Op stal heeft van de SUS-actie de be schikking gekregen over 25.000 en hij hoeft dat bedrag niet onmiddellijk aan het huis uit te geven. Hij kan er ook mee wachten, tot hij iets geschikts ge vonden heeft, of er iets anders mee wil doen. Vanzelfsprekend heerste er de nodi ge vreugdevolle opwiniding in huize Opstal. De buurt leeft ook allerharte lijkst mee met de gelukkige prijswin naars. Of ze al eerder iets gewonnen had, vroegen we mevrouw Opstal. „Eigenlijk niet. Ik heb wel een tijdje geleden mensen van radio Luxemburg CINEMA PALACE: Ali Baba en de 40 ro vers, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Donald Duck en zijn vriendjes, a. 1. FRANS HALS: Spookhuis op de heuvel, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstelling, 8 uur. I.IDO: Hier bin ich, hier bleib ich (2e week), a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Rusty en de spionnen, a. 1. t-ÜXOR: Zondaars in spijkerbroek, str. volw. (4e week). Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: De nieuwe avonturen van Dik Trom, a. 1. hEMBRANDT: Elke ochtend (behalve zon dag) 10 30 uur: Droomeiland, a. 1. «OXY Tm do De verleider met de som- breró, 18 'jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kop op, borst vooruit, a. 1.; 2.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Kinderprogramma met Donald Duck, Stan Laurel, Oliver Hardy en Charlie Chaplin, .file leeft. MINERVA: Teenager Melody, a. 1. Ma. 2.30 en 8.15 uur. on #i Ji. t.m. do.:Dwaze Mr. Jones, a. 1., 2.30 u. Di. en wo.: De vrouw die tweemaal leefde, jaar; 8.15 uur. Do.: Spook te koop 18 jaar; 8.15 uur. Het optreden van de folkloristische dansgroep uit Elzas-Lotharingen zater dagavond in het Bloemendaalse open- luchttheater is meer een gezellig dan een artistiek evenement geworden. Op de muziek van een met feilloos spelen de harmonie voerden enkele mannen en vrouwen, gestoken in om hun kleurige eenvoud fraaie costuums, een serie boe rendansen uit, die een sterke verwant schap hadden met de continentale dan- sen Pzoals oonk Duitsland Nederland e in bepaalde opzichten de fcandmavi sche landen die kennen. Dat wi zeggen, van dansen is infeitelijke weinig sprake. Veeleer kijkt de t - schouwer op tegen rustige polonaise- uitvoeringen, welke zonder begin en zonder eind in een gescandeerde loop pas hun verloop krijgen. De opbouw en uitwerking van figuren, evenals de variaties, zoals die in de Engelse volks dansen, ontbreken vrijwel geheel. Le nen volksdansen, voor zover niet be werkt voor het theater, over het alge meen zich niet voor uitvoeringen, za terdagavond was dat zeker niet het ge val, omdat de uitvoering te zeer dilet tantistisch verliep. Het bleef bij een vriendelijk schouwspel, dat pas sfeer gekregen zou hebben, als de niet tal- rpke bezoekers zich aan tafeltjes rond de dansvlonder hadden kunnen scharen. Een goed glas wijn zou de sfeer en daarmede de voorstelling" op het juiste niveau teruggebracht hebben. De folkloristen uit Elzas-Lotharingen voel den dat zelf vermoedelijk ook aan Na de pauze tenminste nodigden zij het publiek uit om mee te doen. Er waren enkele „durvers" en vooral „durfsters", die aan de uitnodiging gehoor gaven, en toen pas werd het voor iedereen echt gezellig en vrolijk. W.H. Dinsdag 4 augustus v Ufote Kerk, 8 uur: Laatste orgelconcert restauratie door de stadsorganisten et Kee en Albert de Klerk. Dinsdag 4 augustus k„ e Leeuwerik (Kruisstraat), 8 uur: Klein- n®'concours: d'Oprechte Amateur. •beerS raat Santpoort, 9 uur: Gekostu- Viïïe ringside"!- Men,? shal, 2.30 uur: Handpoppentheater Rn met: De fluit van Bozebol. Dinsdag 4 augustus Koog water: 3.29 u. en 15.56 u. Laag water: 11.29 u. en 23.51 u. Maanstand; Nieuwe maan 15.34 u. Het programma van de diverse evenementen in-of uitgaande van de verschillende katholieke speeltuinen te Haarlem luidt voor dinsdag 4 augustus: Hof van Eden (Muiderslotweg): 9 uur, prijzen zoeken in Burg. Rij- kenspark; Zaanenoord (Zaanenstr.): bezoek aan speeltuin „De Zoete In val"; Noordervreugd (Ambachtstraat) en Dartele Jeugd (Flevoplein): auto bustocht naar Kennemerduinen; Elba (Ged. Schalkburgergracht)excursie naar bijenstand Melona. BEVALLEN van een zoon: G. C. Kuijer-Bosch; M. J. Schouten-Reemer; A. W. Beldman-Baars; H. van Steeg- Hofstee; A. T. J. A. Beens-Meeusen; J. H. Lorang-Horster. BEVALLEN van een dochter: F. van der Ham-Kuijpers; Z. E. Bernat- Légrédi; J. W. Spee-MoormanP. W. M. Tromp-Stiphout. GEHUWD: A. H. Kolb en W. C. J. Rijkeboer; J. J. de Vries en S. J. J. Haring; A. Vermeer en J. M. Par doen; K. C. Noijons en C. C. Terstal; W. J. Kraaiienga en T. J. van der Lin den, op bezoek gehad. Dat was een hele uit verkiezing. Maar verder nooit iets. Ik ben gelukkig in de liefde," verklaarde de winnares trots. Desondanks heeft ze aan alle SUS-acties meegedaan. „Ik vind die spanning zo prachtig. Veer tien dagen geleden liet mevrouw Opstal een nichtje SUS-loten kopen bp Van der Halm een sigarenwinkelier in de Klei ne Houtstraat. „Die krijgt tweehon- derd vijf tig gulden, omdat hij het win- nende lot verkocht heeft," vertelde de winnares. „Ik gun het ze van harte. Het zijn twee oude mensen, die door het dolle heen zijn van plezier." De familie Opstal woont al drie jaar in de Viersterrenstraat. Daarvoor woonde ze in de Ravelingsteeg, in een nog kleiner bovenhuis. Hopelijk zjjn de behuizingsmoeilijkheden van de Opstal len nu spoedig verleden tijd. Mevrouw OpstalVan Dijk, de ge lukkige SUS-huiswinnares aan de afwas in het keukentje van haar tegenwoordige woning aan de Vier sterrenstraat. Vier van haar vijf kinderen hielpen, toen de foto ge maakt werd. Slechts twee ervan zijn zichtbaar, omdat de anderen zich wat verlegen hadden teruggetrokken. Advertentie Wegens huwelijk zal onze zaak op de gehele dag IH A N JUWELIER-HORLOGER Bah il Barteljorisstr. 2 - Haarlem Het tennistoernooi van Groenendaal is met een restant van twaalf nog te spelen partijen gisteravond afgebroken. De wedstrijdleiding heeft door de over bezetting van het toernooi er moes ten 270 partijen op a$ht.bsTen yer~ werkt worden - de donderdag door regen veroorzaakte schade van 35 par tijen niet meer kunnen goed maken. De eindstrijd van het herendubbel ,n de A-afdeling, het gemengddubbel in de B-afdeling en de halve- en eindstrijden van het C-toernooi, behoudens het ge- mongddubbelspel, zullen tot zondag 4 oktober moeten wachten. Het was spijtig dat de eindstrijden van dit kwalitatief behoorlijk bezette toernooi door het late uur zo weinig aandacht kregen, al leden de presta ties uiteraard onder een te omvangrijk programma. De Amsterdammer C. de Jong toon de zich in het herenenkelspel heer en meester. In de eindstrijd was zijn te genstander Jan Tervoort niet opgewas sen tegen zijn diepe, lage en zuivere drives die een doeltreffend tegenspel vrijwel uitsloten en Tervoort aanhou dend in de defensie hielden. De set standen 6-3 en 6-1 spreken voor zich zelf De Beverwijkers John Groen en Jan Tervoort, die elkanders spel door en door kennen, hadden in het geheel „een oor voor de moeilijkheden van wedstrijdleider Abma en hadden in de halve eindstrijd 150 minuten nodig om hun single tot een einde te brengen: 9-11, 7-5 en 6-1. Ook de eindstrijd in het damesenkel spel tussen de Haarlemse kampioene mei J. v. d. Duim en mej. L. v Beest kwam het wedstrijdschema met ten goede. Liefst twee uur vergde een bp- zonder matige strijd die tenslotte met 3-6, 7-5 en 6-3 door de Haarlemse kampioene werd gewonnen. In de nai ve eindstrijd versloeg mej. v. d. Duim mej. Scherpenzeel met 6-0 en 7-5 en de Amsterdamse mej. Van Beest klopte mej. Nijssen met 6-2 en 6-1. In het damesdubbelspel zegevierden Kea Okker en Wil v. d. Broek die in de finale het Brederode duo G. Nps- sens-E. v. Scherpenzeel met 6-4 en 6-1 terugwezen. Het hoofdstedelijke duo mej. L. v. Beest en W. Peeters bleef baas over het dubbel mej. K .Okker en N. v. d. Horst, 6-3, 7-5. Het HLTC-dubbel Den Hartog-van Welie moest in de halve eindstrijd bui gen voor de Amsterdammers De Jong '"winnaar enkelspel) en Blom (9-7 en 6-1). De andere halve eindstrijd tussen Reus en Schlattman en Peeters en Horn zal blijven resteren tot 4 oktober. De resultaten van de halve- en eind strijden luidden: A-toernooi, heren-enkelspel, halve eindstrijd: C. de Jong versl. G. Horn 61, 64; J. Tervoort versl. J. Groen 9—11, 7—5, 6—1. Eindstrijd: C. de Jong versl. J. Ter voort 63, 61. Dames-enkelspel, halve eindstrijd: mej. J. v. d. Duim versl. mej. E. v. Scherpenzeel 6—0, 7—5; mej, L. v. Beest versl. mej. G. Nijssen 62, 61. Eindstrijd: mej. J. v. d. Duim versl. mej. L. v. Beest 36, 75, 63. Heren-dubbelspel, halve eindstrijd; C. de Jong en Blom versl. Den Hartog en Van Welie 97, 61. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Nijssen en mej. Scherpenzeel versl. mevr. Hughan en mevr. Apking 61, 62; mej. K. Okker en mej. W. v. d. Broek versl. mevr. Zurcher en mevr. Ottolini 6—4, 3—6, 6—2. Eindstrijd: mej. K. Okker en mej. W. v. d. Broek versl. mej. Nijssen en mej. Scherpenzeel 64, 61. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mej. L. v. Beest en W. Peeters versl. mej. Y. Verheek en P. Putters 16, 6 1, 6—2; mej. K. Okker en K. v. d. Horst versl. mej. Y. Harms en A. den Hartog 6—0, 6—3. Eindstrijd: mej. L. v. Beest en W. Peeters versl. mej. K. Okker en K. v. d. Horst 6—3, 7—5. B-toernooi, heren-enkelspel, halve eindstrijd: C. Teitler versl. J. Greiner 6—1, 6—0; T. Okker versl. R. Tienstra 7—5, 6—4. Eindstrijd: T. Okker versl. C. Teitler 6—3, 6—3. Dames-enkelspel, halve eindstrijd: mej. A. Mulder versl. mej. G. Verwaal 64, 61; mej. Y. Verheek versl. mevr. M. Kauling 60, 61. Eindstrijd: mej. Y. Verheek versl. mej. A. Mulder 7—5, 6—2. Heren-dubbelspel, halve eindstrijd: Schlattman en Titulaer versl. Sikkes en Hufferman 6—3, 6—4; Zanders en Mayer versl. Grancken en Seveke 46, 64, 6—1. Eindstrijd: Schlattman en Titulaer versl. Zanders en Mayer 97, 63. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Mulder en mej. Zander versl. mevr. Hooy en mej. Timmers 6—2, 6—3; mej. Hooy en mej. Verheek versl. mevr. Kau ling en mej. Klaar 62, 8 6. Eindstrijd: mej. Hooy en mej. Ver heek versl. mej. Mulder en mej. Zander C-toernooi, gemengd dubbelspel, eind strijd: mej. Klaar en De Wijn versl. mej. en de heer Schmeink 6 3, 60. De voor Haarlem beslissende strijd om het cricketkampioenschap van de eerste klasse B is gestreden. Op bezoek bij Sparta, zijn enige mededinger voor de titel, behaalde Haarlem een fraaie zege met 6 wickets, waarmee Voogd en de zijnen revanche namen voor de nederlaag aan de Donkere Laan. SDarta batte eerst en was na twee uur speFen Ml out voor 99 De voornaamste bijdragen waren geleverd door De Bruyn 12, Borrani 19 Meeken 20 en Owen Brówn 37. De Rotterdamse bat- timrshie stelde steleur, want hoewel M. Mna!f(4-37) en zijn broer Paul (3-29), evenals Van Alphen (2—8) goede bow- lingcijfers noteerden, was de aanval van Haarlem niet dodelijk- Het begin van de Haarlemse innings was voor de bezoekers verre van gun stig. De telegraaf wees 5 runs aan toen Van Dok, Onkenhout en P. Maas reeds waren vertrokken. Max Maas kwam in, maar op 3 overleefde hij de run out- dood door een bijzonder slechte aangooi van een der Spartanen. Van dat moment af nam Maas geen enkel risico meer. In gezelschap van Peschar zette hij een zeer voorzichtige stand op voor het vierde wicket. De score der Haarlem mers verliep daardoor zeer langzaam, maar Haarlem kwam er en na drie uur batten was de ploeg het Rotterdamse totaal voor het verlies van 4 wickets gepasseerd. M. Maas werd met 67 top scorer. Peschar bleef not out met 25 runs. De bowlingcijfers waren: De Bruyn 1—21, Meyers 2—14, Borrani 1— 10. Sparta kan nu nog slechts gelijk ein digen met Haarlem, indien de Rotter dammers hun drie resterende wedstrij den winnen en Haarlem struikelt in de laatste ontmoeting tegen Quick. Wanneer u echter kennis maakt met Albert Heijn's superieure kwaliteit, dan zegt u: Ja, dit is prima. Prima! dinsdag en woensdag) Albert Heijn's prima met zakje kruiden en zout DOORREGEN UA Ap| ru GROTE DHHRLcm HOUTSTRAAT 99 De vele onderscheidingen, die prof. dr. E. van Slogteren, oud-hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen en voormalig directeur van het Laboratorium voor Bloembollenonder- zoek te Lisse, uit binnen, en buitenland ten deel zjjn gevallen zijn dezer dagen vermeerderd met de gouden medaille van de American Daffodil Society. De ze onderscheiding is prof. Van Slogte ren verleend voor zijn vele verdiensten voor de teelt en export van narcissen. De American Daffodil Society is een Amerikaanse organisatie van narcis- senkwekers, zowel amateurs als vaklie den, een organisatievorm die in En gels-sprekende tuinbouwminnende lan den meer gebruikelijk is dan in Europa, waar over het algemeen de liefhebberij en beroepsmatige uitoefening streng ge scheiden worden gehouden. In het bijzijn van vele prominenten uit de bloembollenwereld is aan prof. v. Slogteren in de aula van het Labo ratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse de onderscheiding uitgereikt door de heer Welles H. Wheeler na mens de American Daffodil Society. On der de velen die de plechtigheid bij woonden bevonden zich, naast het vol tallige personeel van het Laboratorium, met aan het hoofd de opvolger van prof. v. Slogteren, prof. dr. Van der Want, onder meer afvaardigingen van de Commissie voor het Wetenschappe lijk Onderzoek, de Commissie voor On persoonlijke Reclame, het Centraal Bloembollen Comité er de Bond van Bloembollenhandelaren. Ondanks het feit dat „de bollendok- ter" gepensioneerd is (hij woont thans in Bennebroek) blijft hij nog actief aan het „bollenleven" deelnemen, o.m. door zjjn adviseurschappen van de ver schillende groepen der Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollen cultuur. De secretaris-competitieleider van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond, „Oom Jaap" Quaries van Ufford, zal zo vernemen wij zijn werkzaam heden gaan beëindigen. Het is de be doeling, dat onder meer op 12 sep tember in hotel Zomerzorg aan de Bre- derodelaan in Bloemendaal afscheid van jhr. Quaries van Ufford zal wor den genomen. In Bloemenheuvel is zaterdag de tentoonstelling gesloten van gedeelten uit de Tinholtcollectie. Deze van 16 juli af gehouden expositie heeft bijna zeven honderd mensen getrokken, waaronder twee honderd niet betalende kinderen in schoolverband. Dit bezoek viel in de eerste dagen na openstelling, toen de grote schoolvacantie voor de deur stond. De kinderen waren van de Maria- en Sint Aloysiusschool uit Overveen en van de drie openbare scho len Juliana-, Vondel- en Bornwater- school. De tentoonstelling werd verder be zocht door 453 betalende belangstellen den, 208 volwassenen en 245 kinderen beneden de veertien jaar. De tentoon stelling van werken uit de Tinholtcol lectie werd voorbereid door de onlangs in de gemeente Bloemendaal gevormde Commissie Tentoonstellingen, op 15 ju li geopend door de voorzitter van de Tinholtverzameling drs. J. W. Wichers, en ingericht door de conservator van het Tinholthuis de heer C. Bak. Op merkelijk was, dat het bezoek aan de tentoonstelling de laatste dagen toe nam, toen het weer slechter werd. Tij dens de grote warmte was er een ma tig tentoonstellingsbezoek waar te nemen. Uit de opening op zondag viel niets bjjzonders af te leiden. De bezoekers toonden grote belang stelling voor de collectie opgezette vo gels en vlinders, het duinlandschap en wat er meer te zien was. Grote teleur stelling werd uitgesproken over het feit, dat de gehele Tinholtcollectie niet meer voor het publiek is openge steld. Weliswaar heeft op een vraag van drs. Wichers in de gemeenteraad de loco-burgemeester wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler onlangs een kleine toezegging gedaan in de mogelijkheid de verzameling wederom in zijn geheel voor het publiek open te stellen, maar degenen die van nabij de situatie waar nemen zjjn van een spoedige openstel ling allerminst overtuigd. In het huidige Tinholthuis heeft men al moeite de gehele verzame ling in de aanwezige zes lokalen on der te brengen. Voorlopig heeft men maar de beschikking over vier loka len. Gedurende een half jaar onge veer is een klas van de wethouder Rohling-kleuterschool nog in het Tin holthuis gevestigd, en met ingang van september komen daar bij de kleuters van de christelijke school in Overveen. Een nieuw schoolgebouw voor deze kleuters behoort voorlopig nog tot de vrome wensen. Het is onmogelijk de gehele verza meling in de beperkt overgebleven ruimte op te stellen. Waarschijnlijk zal het publiek dus nog geruime tijd moe ten wachten voordat het de gehele Tin holtverzameling kan zien. Ook voor de ruim tachtigjarige heer K. Tinholt die van deze verzameling zijn levenswerk maakte, moet dit alles een grote teleur stelling zijn. Het is de bedoeling in het najaar een tentoonstelling jn Bloemenheuvel te houden van door jongeren en dooi oude ren gemaakte vacantiefoto's. In het bij zonder zal de schooljeugd worden opge wekt hieraan deel te nemen Voor de beste ingezonden foto's zullen enkele eenvoudige prijzen worden beschikbaar gesteld. De jury zal worden gevormd uit de nog daarvoor uit te nodigen plaatselijke fotohandelaren. De Commissie Tentoonstellingen Bloemenheuvel, onder voorzitterschap va.i gemeentesecretaris G. van Eek, heeft de graficus M. C. Escher in Baarn in principe bereid gevonden in Advertentie SOLEX SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG 249 Haarlem-Noord Telefoon 57455 Een der hoogtepunten van de feest week in Santpoort, die zaterdagmiddag werd geopend, vormde weer de traditio nele wielerronde van Santpoort voor amateurs. En de honderden toeschou wers, die zich langs het snelle parcours aan de Verlengde Terrasweg hadden geschaard, kregen een spannend en aantrekkelijk wielergevecht voorgescho- j teld. Steeds weer waren er nieuwe ren ners, die belust op de vele premies of een beslissende ontsnapping in de Santpoorter rondr hun slag probeerden te slaan. Na vele vergeefse pogingen slaagden Lex van Kreuningen, Mik Snij der en Jaap Oudkerk er uiteindelijk in om zich definitief uit de greep van het peloton los te rukken en dit met uitzondering van Dries Helsloot en Wil lem van Smirren zelfs nog één ronde achterstand te bezorgen. Vanaf dat moment, er moesten nog zes rondjes gereden worden, konden de drie aanval- j lerg zich tot de onderlinge strijd beper- ken en dat pleit won Lex van Kreu ningen. De plaatselijke favoriet Coen Visser, die zo graag voor el^en publiek had willen winnen, moest zich met de achtste plaats tevreden stellen. Coen had zich door de militaire dienst niet voldoende op deze voor hem zo belang rijke ronde kunnen voorbereiden. Zijn De winkeliersvereniging Santpoort heeft zich bij het 200-jarig bestaan van de harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken" niet onbetuigd gelaten. Onder de Santpoortse winkeliers is een etalagewedstrijd uitgeschreven, waar bij het werk van de deelnemers werd j beoordeeld door de heer Swinkels uit j Haarlem en de heer Kemp uit Bever-1 wijk. De ereprijs werd toegekend aan de firma Andriesma. De firma Stut voet kreeg een eerste prijs, terwijl twee de prijzen gingen naar de firma's Sterk, Loendersloot, Schutte en See- gers. De firma Hop sluit de rij met een derde prijs. Bovendien werd gekeken naar de origineelste etalage, verband houdende met de paardensport. De firma An driesma, die zijn afdeling herenmode op artistieke wijze „opsmukte met paardensportattributen, kwam ook hier aan de top. De tweede prijs was voor de firma Broekmeulen, de derde voor de firma Wildschut. De firma Loender- sloot kreeg in deze categorie een eer- I volle vermelding. broer Jan Visser, die ook had inge schreven, heeft voorlopig van een come back afgezien. De uitslag luidt: 1. L. van Kreuningen Utrecht, de circa 75 km in 1 uur 41 min. 18 sec.; 2. M. Snijder, Halfweg; 3. J. Oudkerk, Amsterdam: 4. A. Hel sloot, Amsterdam; 5. W. van Smirren, Amsterdam; 6. op 1 ronde, G. van Scheppingen, Amsterdam; 7. J. Tim mer, Velsen; 8. C. Visser, Santpoort; 9. L. Vaars, Haarlem; 10. A. Straver, Haarlem. samenwerking met de Hongaarse me vrouw Judith Laquer-Revesz, die in Den Haag een pottebakkersatelier heeft, in Bloemenheuvel te exposeren. De voorbereidingen voor deze eind van dit jaar te houden tentoonstellingen zijn evenwel nog in een beginstadium. Gistermiddag omstreeks twee uur is brand uitgebroken in een bakkerij aan de Bloemendaalseweg te Bloemen daal, toen door onbekende oorzaak de vlam in een pan sloeg. De hoek van de bakkerij waar het gasstel stond, is totaal uitgebrand. De schade bedraagt ongeveer 1300,-. Het brandje is door de politie geblust. De brandweer heeft later met behulp van een koolzuurblus- ser en een nevelspuit het nablussings- werk verricht. Zonder enig officieel vertoon zjjn za terdag de hekken van het Bloemen daalse gemeentelijk landgoed Caprera opengesteld. De lokettist van het Open luchttheater, de heer G. Moerdijk, die tevens kaarten voor bezoek aan Capre ra verkoopt, ontsloot in de loop van de ochtend de hekken. Die zaterdag bleef het bezoek nog beperkt: tien vol wassenen en acht kinderen onder ge leide kwamen als eerste officiële bezoe kers de nieuwe aanwinst van de ge meente Bloemendaal bewonderen. Een aantal inwoners heeft het landgoed reeds eerder bezichtigd tijdens door de buurtverenigingen gehouden excursies. Caprera is dagelijks voor het wande lende publiek geopend, in de zomer maanden, tot 1 oktober, van tien uur tot zes uur. Zondag was de belangstel ling al groter en werden honderd be zoekers genoteerd. Verwacht wordt, dat het dagbezoek nog groter zal worden als de openstelling van Caprera een maal bekendheid heeft verworven. Gisteravond omstreeks kwart voor acht is een 16-jarige leerling-monteur uit Haarlem op de Brederodelaan te Bloemendaal met zjjn bromfiets tegen een lantaarnpaal gereden. Het ongeluk was veroorzaakt doordat de jongeman achterom keek. Met een gebroken arm is hjj in het Marinehospitaal te Over veen opgenomen. Zijn duopassagier liep slechts lichte ontvellingen op. In drie grote touringcars gingen vrij dag 130 kinderen van de Buurt, en Speeltuinvereniging „De Glip" uit. De tocht begon in een flinke regenbui, waarvan de jeugd zich evenwel heel weinig aantrok en als eerste doel werd, wederom in de stromende regen, Soes- terberg aangedaan. Hier vertoefde het gezelschap maar kort en toog daarna naar Vinkeveen waar de zon heerlijk scheen en de kinderen in de speeltuin hun hart konden ophalen. Natuurlijk bleef de gebruikelijke traktatie niet achterwege en nadat in Bussum de hei nog even was opgezocht en de regen weer begon, ging het op huis aan. Om zeven uur was het gezelschap weer op de Glip, waar het tamboercorps van „Eensgezindheid-Excelsior" een roffe lend welkom gaf, als besluit van een toch geslaagde dag, ondanks de regen. (Niet officiële koersen) 4 te Ned 1958 4V4 Ned 1959 i3/4 Ned 1953 Staffe) 1947 3Ned 195b 3te Ned. 1948 3V4 Ned 1950 3te Ned 1954 4 Ned 1955 I) B.N G Won bouwi t Ned HandeJ Mil t.'ei- Amsterdam Pubbei H V .A Senernbab- Mfl A.K.Ü BerkeJ Patent Calvé-Uelft Cert Dell Mil Fokker v Gelder Hoogovens M filler 81 Co Philips Gem ber Unilever BUllton 2e Kon Petroleum 5b Holl Amerika Ltin K.L.M Kon Ned Stoom b K.P.M Ned Stoom v Mil v Ommeren Ned Scheepvaan o Hentespaar briever 5. Kentespaarhrieven 5f- 2te Amsterdam 5b 2te Amsterdam '56 n 2ia Rotterdam '57 Alb HelJn kl obi Vorig opening Slot 3/8 100 te 97 te 97tf 93 te 933/8 94te 92te 87 te 87 te 88 89 te llOte 255 93 149 te 208 372 378 te 271V2 560 180 181.30 258 230 563 315 te 657 662 585 593 280 167.50 168.60 157te 133.20 15734 1583g 122 154 250 134 134te 11734 106 80te lOOte 129 te HOGE ('RIJZEN' 500U° 8Z:a'V 2000 21314 1500 8288 20200 1000 7652 8837 11359 11646 14746 ƒ400 1411 2719 3371 3906 6Ö80 1094 7240 1U340 10416 13918 14046 14550 14764 1732b 19399 200 1229 1305 1602 1639 2323 2440 2492 2633 2646 2773 2794 2801 2911 4364 4717 490 i 49blc>473_6455 6459 6659 6919 7144 7408 7736 8272 8552 9304 9526 9760 10008 10081 1042o 10439 10869 10986 11585 12021 12104 12315 12395 12624 12838 12962 13095 13418 13663 13809 13838 14188 14786 14803 14970 15105 15598 15757 16037 16185 16908 17079 17224 17249 17697 18041 18244 18978 19239 19750 20424 20507 20692 20751 21102 21123 21450 PRIJS VAN ƒ20.- 1020 022 259 307 596 598 771 773 2020 075 340 509 628 643 840 864 3039 045 237 259 399 402 518 550 808 829 4030 031 099 105 194 206 503 514 687 695 906 921 5004 024 248 269 479 481 651 689 911 937 6020 036 233 239 367 389 566 572 808 812 999 7004 008 182 199 333 342 577 585 762 787 957 998 8005 006 470 472 696 718 989 991 9005 027 288 291 467 506 638 667 884 895 10004 005 189 194 333 337 765 801 034 350 618 894 15S 510 653 877 086 273 409 556 839 032 118 209 561 697 966 025 304 491 715 99S 045 243 401 645 836 017 208 423 590 789 024 534 778 028 309 527 692 907 062 207 353 820 069 091 400 408 627 66'. 947 964 202 238 533 536 671 723 881 894 092 135 274 304 415 418 591 605 857 861 044 060 151 156 274 305 596 608 704 736 988 038 066 326 345 549 552 717 726 064 074 246 280 409 413 647 734 862 877 066 073 225 237 433 437 607 614 820 835 053 099 536 568 781 591 050 102 311 363 528 55.1 694 699 912 934 066 109 233 238 372 503 822 891 108 166 447 476 682 697 992 292 300 548 567 760 769 914 926 159 180 313 332 437 443 609 616 869 870 063 064 158 165 448 452 609 610 746 747 118 142 365 385 568 581 732 738 098 105 296 299 415 470 715 725 916 922 085 107 238 294 453 543 619 627 836 860 105 119 594 612 871 893 157 172 369 439 568 570 /03 755 945 964 116 138 262 268 620 672 903 920 217 246 248 527 576 586 742 749 770 302 321 322 571 591 604 803 805 831 943 995 201 209 219 336 370 382 466 504 516 622 643 653 898 904 950 071 072 088 184 190 191 453 455 500 614 622 659 781 799 888 153 178 193 434 448 475 587 599 607 777 886 891 128 174 219 314 344 352 496 517 524 727 744 756 927 955 961 138 157 158 313 323 326 549 560 571 657 682 698 923 947 952 341 381 430 673 685 693 940 965 978 197 249 275 446 450 451 576 586 588 803 835 880 998 142 186 188 274 290 309 686 698 723 944 956 995 11042 048 221 253 517 542 756 760 12007 012 205 294 446 492 650 781 954 971 13010 015 254 255 510 522 658 680 824 849 14006 012 179 228 447 479 754 761 980 993 15038 059 226 253 427 441 596 601 837 876 16018 058 276 292 588 645 756 780 17044 052 191 311 513 544 810 851 18018 020 431 444 596 705 840 841 19006 037 246 257 416 431 58S 589 801 80S 20002 038 285 323 557 626 21025 055 184 187 494 496 687 703 974 981 058 071 278 315 545 634 780 821 059 077 312 313 495 500 788 794 980 999 079 108 292 299 523 531 702 711 869 876 023 039 232 280 520 531 835 839 060 080 271 283 464 468 619 634 900 930 076 108 306 309 686 714 858 859 077 087 321 331 589 678 892 894 031 033 467 4S7 711 712 873 881 061 077 263 284 443 465 596 606 828 846 079 103 334 350 675 735 073 084 251 256 497 514 704 708 088 095 320 334 639 643 846 S49 099 303 319 345 506 521 S24 849 120 155 308 342 544 570 746 751 878 897 054 061 286 328 556 566 897 927 113 133 350 462 675 689 860 866 108 110 366 379 526 583 852 865 165 187 386 432 579 630 767 772 904 978 127 148 339 347 580 584 928 955 120 306 476 701 939 159 322 716 965 090 359 693 929 157 512 122 893 0S6 309 467 641 883 134 396 754 095 351 521 S18 126 132 135 312 314 315 501 507 514 709 762 763 951 971 200 205 229 352 398 433 722 738 746 983 110 152 157 353 387 454 721 728 729 970 979 159 301 355 515 541 543 729 740 783 913 953 954 119 141 155 339 389 390 493 523 541 665 745 768 927 934 953 154 160 180 426 470 514 774 782 881 108 130 144 374 434 435 567 578 582 898 907 917 162 192 475 508 706 730 873 S98 152 176 381 396 634 636 930 932 198 218 436 484 634 651 774 788 981 994 158 167 399 420 664 719 971 97S 153 168 363 367 549 574 776 826 250 252 446 522 750 753 172 188 467 478 755 784 358 362 547 558 803 804 992 186 228 397 412 566 586 775 785 20000 201 250 529 530 990 17C 182 465 493 603 613 925 938

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5