„Beantwoordt ontkerstening vanuit Christelijke eenheid" PAUL VLAANDEREN Juffrouw T ruelo ve's obsessie WIE DORST HEEFT IER DRINKEN VAN HET WATER Parijse winterhoedjes Slechts 85 eerste jaars in Utrecht ingeschreven Haar in „Zwaan-lijn DEKENS 20? korting De wereld der gewijde muziek Pater Van der MeerOntvolking van Friesland funest voor de kerk Baby-witsfaartgnoe in Artis Overdag: hoge bollen Na vijf uur: tule - Groningen kan de overige kandidaten opvangen Nikita komt op 12 september SPECIALE Intern, muziekweek in Bilthoven PAX CHRJSTI-ZOMERT De aangehouden Belg Debet aan moord op Gentse pastoor? Weer een Antilliaanse journalisten-kwestie? Begroting-1960 Ned. Antillen sluit krap Onverwachte teruggang der middelen Papoea's slaags bij Kepi Plantenziektekundige Ir. P. Hus overleden STUDENTEN TANDHEELKUNDE Wereldkampioenschap hengelen Nederlands beste vijf gaan 21 sept. naar Zwitserland Sportflits DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 PAGINA 2 Huishoudster herkent hem niet van foto Verrassing voor soldaten in La Courtine BijzonderPhoenix Bier wordt ge brouwen van natuurzuiver brouw- water. Water dat 300 jaar geleden als regen boven de Veluwe viel en in de loop der eeuwen dóór de zandgronden heen langzaam naar Amersfoort afzakte. Zo werd het op natuurlijke wijze gezeefd, gefilterd, volkomen gezui verd, En dit zuivere water wordt in Amersfoort opgepompt door Phoenix, die er (als enige!) mee brouwt. Niets hoeft er aan dit water te worden toegevoegd....geen gram chemische reinigingsmiddelen, die de smaak, van het bier zouden kunnen aantasten. Daarom ia Phoenix Bier bier zoals bier moet zijn. Puur, prachtig hier. Zónder smaakje-op-de-koop-toe Dr. B. Düncker inspecteur middelbaar onderwijs LAATSTE NIEUWS Polsstok-ver-springen in Friesland voor FOUT Getrokken streep nooit overschrijden Twee fietser» naast elkaar vaak verboden EVANS...DE 25 STE...DAT KLOPT..: .TOE NOU---SRAHA/W, PRICE, WILMOT; L TURNER., JONESAH, OAWSON A S,DE 12 DE. OE DA® ^ragg -IV VOOR. Z'N DOCO.'oÉSSÈfflr^^ IETS WUOER OPEN SRAOa, JA, JUIST.... f Maandag om half elf is de natio nale zomerroute van de Pax Christi- beweging uit Joure vertrokken naar St. Nicolaasga, waar gisteravond de eerste ontmoeting zou worden georga niseerd met protestantse jongeren in het hervormde jeugdcentrum annex volkshogeschool „De Oorsprong". In Joure waar pastoor F. P. M. Mets de pelgrims had verwelkomd in Friesland heeft pater Wigbert van der Meer O.F.M. praeses van het Apostolaat Minderbroeders Friesland in een diepgaande inleiding de ge spreksstof toegelicht. Het noorden, zo stelde hij, gaat op het ogenblik gebukt onder de achter atelling en de immorele leegzuiging van Naar aanleiding van de gisteren door de Rotterdamse politie verrichte arres tatie van een negenentwintig jarige grondwerker uit Antwerppen is een Belgisch politieman in Rotterdam geweest om de man aan een voor lopig verhoor te onderwerpen. Bij de politie bestaat thans het vermoeden en zfi zegt uitdrukkelijk dat het slechts een vermoeden is, dat de Antwerpenaar schuldig zou kunnen zijn aan de dood van de Belgische pastoor Notebaert te Ledeberg, een voorstadje van Gent. Dit is evenwel een zaak die niet door de Rotterdamse politie, maar door die van België zal moeten worden uitge zocht. De man werd, zoals gemeld, zon dagmiddag in een Rotterdams hotel ge arresteerd, omdat hij medeplichtig zou zijn aan een roofoverval te Wuustwè- zel, waarvan de buit een miljoen Bel gische francs heeft bedragen. Zijn me dewerker, inmiddels aangehouden, heeft volgens het Belgische persbureau Belga deze grondwerker genoemd als zijnde de moordenaar van pastoor No tebaert. De foto van de grondwerker is ge toond aan de dienstbode van de ver moorde pastoor. Zij heeft de man ech ter van de foto niet herkend als de moordenaar. Ook een koopvrouw^ die aan de moordenaar een tas had ver kocht die later bij de plaats van de misdaad werd teruggevonden, herkende de grondwerker niet als de moorde naar. De hoofdredacteur van het Antilliaan-- se ochtendblad Today, de heer ,B. Sua- rez, is dezer dagen op staande voet ont slagen. Het ontslag werd hem verleend door de heer W. Winkel, commissaris van het Beurs- en Nieuwsberichten concern, waarvan het blad deel uit maakt. De reden is vooralsnog niet be kend gemaakt. Het ontslag werd de heer Suarez, naar het A.N.P. vernam, telefonisch aangezegd. Op uitnodiging van de legervoorlich- tingsdienst is mr. J. F. M. Homulle, di recteur van het Nationaal Katholiek Thuisfront, gistren per vliegtuig ver trokken voor een bezoek aan La Cour tine, waar momenteel het tweede Ne derlandse contingent van 5000 soldaten oefeningen houdt. In zijn bagage voerde mr. Homulle 5000 pakjes sigaretten m^e, een verrassing van Katholiek Thuisfront voor de soldaten. het platteland. Dat is ook voor dè ker ken een funeste ontwikkeling. De ont volking hier maakt een gezond kerke lijk leven onmogelijk, terwijl de over dadige bevolkingsconcentratie in het westen de massificatie en de ontkerke lijking grotelijks in de hand werkt. De christelijke partijen hebben tot nog toe lang niet genoeg oog voor bet rampza lige van deze ontwikkeling. Het schijnt dat sommige westelijke planologen ber wust deze ontwikkeling in de hand werken. De vele aspecten van de onkerkelijk heid in Friesland beschouwend, gaf pa ter Van der Meer enkele getallen. Het hoogste percentage ligt bij het begin en eindpunt van de tocht. Joure met ze ventien procent en Bonderadeel Wit- marsurft met dertien procent. Het zuid-westen is het bolwerk van het or thodox hervormde protestantisme. Er is hier, aldus pater Van der Meer, in een kwart eeuw apostolaat een schat van ervaringen opgedaan, waarvan een kant de belangrijkste is: dat er bij de mensen plaats is voor de kerk, mits zij weet te naderen in dee moed, dienstbaarheid en met eindeloos geduld. Een andere kostbare ervaring: de onkerkelijking en ontkerstening zijn enkel afdoende te beantwoorden vanuit een christelijke eenheid De buitenker kelijkheid houdt Rome en reformatie geregeld de vraag voor naar het waar om én noe van hun verdeeldheid. Ook hier wordt als op de zendingsvelden in oost en west de pijn der verscheurde christenheid hartgrondig gevoeld. De Nederlandse studenten die aan deze voettocht deelnemen, gingen vooral op in de economische aspecten van de re de van pater Van der Meer. Daar werd ook over doorgepraat tijdens het eer ste gedeelte van de tocht bij ideaal wandelweer. Uit het ontwerp der begroting voor het jaar 1960 van de Ned. Antillen blijkt, dat in verband met het toene men van het aantal zaken, waarmee de regering bij de voortschrijdende ontwikkeling van de Ned. Antillen be moeienis krijgt en de stijging van de uitgaven voor de gewone dienst door normaal accres, aan de beschikbare middelen dermate hoge eisen worden gesteld, dat in de kapitaalsdienst slechts de allernodigste voorzieningen konden worden verwerkt. De teruggang der middelen is min of meer onverwacht. Het totaal van de verwachte ontvangsten is niet vol doende om alle in de begroting ge raamde uitgaven te dekken. Onder de ontvangsten is een post opgenomen met de omschrijving „nader aan te ge- Vér) dekkingsfrtiddelen" en een Taming van N.A.F. 1 miljoen. Uit Hollandia verneemt het A.N.P., dat een groep Tjitaks uit onbestuurd gebied bij Wildemansrivier, onderafde ling Mappi, op enige kilometers afstand van Kepi is overvallen door bewoners van het plassengebied bij de Oba-rivier. De Tjitaks, die op weg waren naar Kepi om op eigen initiatief contact te zoeken met het bestuur, verloren 45 man. Het bestuur heeft politieverster- king naar Kepi gezonden. Van de da ders zijn tot dusverre 34 man gearres teerd. Kepi ligt oostelijk van Tanah Merah in het zuiden van westelijk Nieuw- Guinea. Zorg er voor dat u zich op de hoogte stelt van de verkeersregels in het bui tenland, adviseert de ANWB met klem. Uw leven kan er van afhangen. De belangrijkste verkeersregels in Luxemburg, die afwijken van de Ne- dflandse zijn: INHALEN: Is verooden op overwegen. Op bruggen mag worden ingehaald als rijbaan breder is dan 6 m. Claxonsignaal buiten de bebouwde kom is verplicht; ''nachts een lichtsignaal, zegt de ANWB. Stilstaande trams mogen niet voorbijge reden worden. VERKEERSSTREPENGetrokken stre pen mogen NOOIT overschreden of met de banden aangeraakt worden. PERSONENAUTO'S MOTORFIETSEN EN SCOOTERS: geen maximum-snel heid, tenzij door borden anders is aan gegeven; achter een motorfiets of scooter mag een acmhangwagentje zijn gekoppeld. Slechts één passagier is toe gestaan. Valhelmen zijn wettelijk ver plicht, maar, zegt de ANWB: toeristen zonder valhelm worden toegelaten. BROMFIETSENEen aanhangwagen tje is toegestaan. Een passagier is ver boden, uitgezonderd een kind jonger dan 8 jaar, gezeten op een kinderzitje. FIETSEN: niet met z'n tweeën naast elkaar: a. binnen bebouwde kommen; b. tussen zonsonaer- en opgang; c. bij slecht zicht; d. in bochten, hellingtoppen, spoor wegovergangen; e. indien een andere weggebruiker wil passeren. De ANWB beveelt 2 remmen (één op het voorwiel en één op het achterwiel) aan. AANHANGWAGENS (CARAVAN): Waarvan het gewicht in bedrijfsklare toestand groter is dan de helft van het „ledig" gewicht van het trekkend voer tuig, moeten voorzien zijn van een eigen reminstallatie. Deze bepaling geldt ook voor buitenlanders. W.A.-VERZEKER1NG: Is verplicht voor alle motorvoertuigen (incl. brom fietsen). „Groene kaart" geldt als verze keringsbewijs. j—e Nederlandse I sectie van het syndicat de la Haute Coif fure Frangaise geeft deze interpretatie van de nieuwe haar mode, „La ligne Cygne". Bij deze zwaan-lijn wordt hel haar rijkelijk in het gezicht gewerkt. De kruin bolt op en in de nek loopt het haar smal naar el kaar toe. Het is ge makkelijk te onder houden, wordt er bij vermeld. Maar dat neme men met een korrel zout. Vooral als de wind er eens jlink over aait. Naar „Musica Sacra meedeelt, zijn voor de internationale muziekweek 1959 van de stichting Gaudeamus te Biltho- ven (5-13 sept.) uit 49 ingezonden com posities uit 9 landen door de jury, be- staande uit Kees van Baaren (Ned.), Wilhelm Maler (Duitsland) en Leonce Gras (Belgie) 19 werken voor uitvoe ring uitgekozen w.o. van de Nederlan ders Louis Andriessen, S. J. H. v. d. Booren, Otto Ketting, Ton de Kruyff, Michael Mengelberg, Peter Schat, J0°P,btarn en Jan van Vlijmen, n/r - uns C^e a-s- Duitse Kerkdag te iviunchen zullen tal van kerkmuzikale manifestaties worden gehouden. Prof. Fr. Högner voert met zijn Ev Kantorei Handei's Messias uit, prof. Richter met zijn Bach-koor Bach's H. Moll-mis, Karl Wünsch brengt met zijn Augs- burgse Madrigaalver. „Dein Reich komme" van Joh. Driessier. Verder is cr een Distler-avond, een cantate avond van de Matthaus Kantorei, een kooravond van de kerkmuziekschool te Halle o.l.v. Eb Wenzel. Ook zullen Handels 12 orgelconcerten worden uit gevoerd, evenals Bach's Kunst der Fu- ge en daarnaast worden nog vele orgel concerten gegeven. Van 10-17 augustus wordt in de West- faalse kerkmuziekschool te Herford weer een intendanten koorleiderscur sus o.l.v. prof. dr. Wilhelm Ehmann ge geven. Behalve Frauke Haasemann, Herford, en Hans Martin Linde uit Ba zel, werkt ook Renske Nieweg uit Amers foort mee. De Kasseier Musiktage 1959 zfin van 9-12 oktober. Zij willen tot actief mu- ziekbeluisteren en zelf-musiceren op wekken en bréngen en behandelen in 10 concerten en 4 voordrachten mu ziek van de renaissance tot en met de 12 toonsmuziek. Tot de medewerkers behoren het Deller-Consort.' Londen, het Bazeler Violinen-kwartet van August Wenziger, het Koeckert-Kwartet en het orkest van de Hessische Rund funk. Het thema van de aan deze mu ziekdagen voorafgaande werkcongres van de Arbeitskreis für Haus- und Ju- gendmusik luidt: „Nieuwe muziek als gebruiksmuziek", dat door referaten van prof. dr. Ernst Laaf en prof. dr. Har.s Mersmann wordt in- en uitgeleid. Hans Arnold Metzger spreekt over nieu we kerkmuziek. Joh. Nep David heeft een oratorium, „Ezzolie" getiteld geschreven, dat 21 februari 1960 te Berlijn zijn eerste uitvoering zal beleven. Uitvoerenden zijn: solisten koor en orkest van de Berlijnse Philharmonie o.l.v. Hans Che- min-Petit. De in het wild uitgestorven witstaartgnoes, ook wel zwarte wildebeesten genoemd, zorgden in Artis voor uitbreiding van dit zeldzame soort. Twee gnoes zijn er in Artis geboren, waardoor het aantal op tien is gebracht. De foto toont een van de pasgeboren gnoes in het dierenverblijf met de moeder. Advertentie De rijkstuinbouwconsulent in het bijzonder belast met voorlichting over ziektebestrijding in de tuinbouw, ir. P. Hus, is zaterdag, enkele dagen voor zfin 65ste verjaardag, in Bennekom overleden. De heer Hus heeft vooral groot suc ces gehoekt met de ziektebestrijding in de fruitteelt. In plantenziektekundige kringen in België en Duitsland had hij grote bekendheid. Jarenlang maakte hij deel uit van de redactie van het blad ,,De Fruitteelt". Eerder was hij verbonden aan de redactie van het tijd schrift over plantenziekten. Bij K.B. is met ingang van de datum, waarop hfi zijn functie zal aanvaarden benoemd tot inspecteur van het gymna siaal en het middelbaar onderwijs in vaste dienst: dr. B. J. J. Duncker, di recteur van het St.-Montfortcollege te Rotterdam. De heer Duncker is in 1898 geboren te Amsterdam. Van mei 1916 tot september 1919 was hfi onderwijzer. Van september 1919 tot september 1948 was hij als leraar biologie verbonden aan de rk. H.B.S. te Rotterdam. Hier na werd hij directeur van het St.-Mont fortcollege te Rotterdam. In 1935 pro moveerde de heer Duncker tot doctor in de wis- en natuurkunde aan de Rijks universiteit te Utrecht. (Van onze medewerkster in Parijs) Paulette was de laatste modiste van de Haute Mode die haar kollectie toonde. Ze deed dit evenals haar col lega's de vorige week in een snik- hitte. Daar kon ze niets aan doen, maar om met honderddertig hoeden te komen waar een heel gezelschap met bleke weggetrokken gezichten naar zit te kijken en er niet een stuk - of dertig uit te laten vallen is haast onmenselijk te noemen. Geen enkel model werd ons geschonken: manne quins getooid met turbans, cloches, pillboxen, toques, sporthoeden, tule cocktailhoeden, cagoules (de om hoofd en kin gewonden doek) met mi- nuskuul kleine hoedjes er boven op, wandelden langs ons heen, en wij maar waaien met onze programma's. Paulette en Gilbert Orcel beho ren tot de modisten die haast uitslui tend klantenhoeden maken. Modellen die nagenoeg alleen voor de show worden ontworpen interesseren hen niet. Maar alle hoeden flatteren en daar komt het toch op aan, trouwens ook anderen laten de show-modellen hoe langer hoe meer vallen. Jean Barthet Is eigenlijk de enige die zijn fantasie nog vrij spel laat, maar het resultaat Is werkelijk verrassend. Zijn kleine cloches met hoge bol hebben allure, zijn grote Greta Garbo modellen staan jong en oud en zelfs de soldaten- helm van 1914 flatteert! Dit laatste model is speciaal voor jongemeisjes ontworpen. De modisten toch menen dat de Franqaises weer hoeden zullen dra- fen. Misschien bestaat daar een flauwe ans op nu aan het strand, ondanks de hitte, niet alléén strooien hoeden worden gedragen, maar die bovendien geplant worden bovenop 'n hoofddeksel dat van achteren in de hals wordt dicht ge knoopt! Een combinatie die in een stren ge winter op zfin plaats kan zfin maar nu pure nonsens is. „Wie mooi wil zijn moet pfin lfiden" is een oud gezegde dat men ten onrechte vergeten waande! Eigènlfik Ifiken de hoge turbans, die in alle kollecties zfin te vinden al even onpractisch, daar er geen verzorgd kapsel tegen bestand is. Algemeen ge dragen in 1943 waren ze sindsdien to taal vergeten en worden nu als een nieuwtje gelanceerd. Canotiers en baret ten zfin op hun beurt verdwenen, ten minste voor de winter, hoewel Ramon de Morquez die ook een zeer goede kol lectie heeft, enige van de laatste toont. Cloches met hoge bollen en schuine oog- Ifin voor overdag, pillen dozen en tule hoeden voor cocktail en diner zfin de pas gelanceerde modellen voor de winter 1959-1960. De kleuren zfin zeer verschillend maar bijna alle neutraal, behalve dan een fel rood, waarvan hl iedere kollectie enkele modellen zijn te vin den. Maar beige en bruin ln alle mo gelijke schakeringen wordt wel het meeste gezien. Groen in verschillen- De Rijksuniversiteit te Utrecht heeft dit jaar slechts 85 eerste jaaTsstuden- ten in de tandheelkunde ingeschreven. Tot deze beperking is besloten omdat voor het klinische gedeelte van de stu die slechts plaatsruimte is voor 70 stu denten, hetgeen bij een studierendement van 80 pet. correspondeert met een aantal van ca 85 eerste jaarsstudenten. Studenten, die in Utrecht niet kunnen worden ingeschreven worden verwezen naar de Rijksuniversiteit te Groningen. Omdat de inschrijving aldaar eerst 9 september wordt opengesteld, kunnen geen nog definitieve cijfers worden ge geven over de aanmelding ia'.Gronin gen Aan te Utrepht afgewezen;, jstudeji; ten. In Groningen verwacht men. echter niet, dat men studenten zal moeten te leurstellen. Een en ander blijkt uit het antwoord van minister Cals op vragen van het Tweede Kamerlid Van Lienden (P.v.d.A.). De minister zegt dat de vraag, of de opleidingsmogelijkheden voor tandarts moeten worden uitge breid, wordt bestudeerd door een spe ciale commissie, terwijl ook 1 de com missie Spreiding Hoger Onderwijs hier over advies zal uitbrengen. Inmiddels heeft de minister - na overleg met de voorzitter van deze laatste commissie - reeds stappen gedaan om de capaciteit van het tandheelkundig instituut te Groningen uit te breiden. De soldatenhelm van 1914 in moderne stijl. (Model Jean Barther). Er zijn veel hoedjes van tule voor mid dag en avond. Dit model met fluwelen ring op de kruin is van Jane Blanchot. de nuances, hard en paarsolauw, bie- tenrood, enige witte hoeden, wat zwart opgemaakt met bruin en en kel zwart. Die laatste kleur was de mode uit maar wordt nu weer gelan ceerd. Garneringen en voiles heeft geen enkele hoed die voor vijf uur op de dag gedragen wordt, daarna tule hoeden of voiles waarbij een kleine band fluweel voor hoed dienst doet. Vilt en taupe blijven mode, even als fluweel en ourson maar dit keer wordt ook veel tweed gebruikt, zowel voor een soort half hoge herenhoed die nagenoeg geen rand heeft als voor cloches. In een week tfids wer den ongeveer duizend hoeden getoond en geen twee modellen waren pre cies hetzelfde! „C c'est Paris"! zoals een inkoper zei. DIM K. W. De algemene hengelaarsbond zal, voor de eerste maal in zijn 53-jarig bestaan, officieel deelnemen aan het wereld kampioenschap hengelen. Het wordt 21 september te Neuchatel gehouden. Aan dit kampioenschap zal vermoe delijk door 25 landen worden deelgeno men, te weten: Argentinië, België, Bul garije, Duitsland (west en oost), Enge land, Spanje, Finland, Frankrijk, Grie kenland, Italië, Joegoslavië, Luxem burg, Hongarije, Malta, Monaco, Neder land, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roe menië, Zwitserland, San Marino, Ver enigde Staten van Amerika en Uruguay. Aangezien geen nationale ploeg of kampioenen in Nederland bekend wa ren heelt de hengelaarsbond in het be gin van dit jaar een oproep geplaatst deelnemers 'aan dit' wereldkam pioenschap. Dé deelnemers verplicht-, ten zich mede te vissen aan tenminste één van een zestal door de bond aan gewezen concoursen. De uitslag hier van zou bepalen, welke de beste vijf vissers van ieder concours zijn. Deze zes maal vijf winnaars zullen nu onder ling 15 augustus kampen en de beste vijf van deze wedstrijd zullen worden uitgezonden naar Zwitserland, waar zij de Nederlandse hengelsport-eer hoog zullen moeten houden. Voor de competitie van de KNZB werd maandag de volgende wedstrijd ge speeld: heren: promotie naar de hoofd klasse: Zwemlust-GZC 2-3. Frankrfik Brandweerlieden, ge steund door militairen en politieman nen, zfin er gisteren na twee en een halve dag in geslaagd, een bosbrand ten zuiden van Draguignan. aan. Franse Rivièra, te blussen. In f°.aa werd ruim 2.800 ha bos verwoest, w In Washington verneemt U.P.I., dat Nikita Khroesjtsjev op 12 september in de Verenigde Staten aankomt en dat zijn bezoek dertien dagen zal duren. Hij zal waarschijnlijk de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties toespre ken. De kans dat de Sovjet-premier ook in het Amerikaanse Congres het woord zal voeren is gering. De Russische ambassadeur in Washing ton, Mikhail A. Mensjikov, is belast met het uitwerken van détails van Khroesj- tev's bezoek. Waarschijnlijk zal het pro gramma de volgende punten omvatten: Een verblijf van twee dagen in Nieuw York en een rede voor de Al gemene Vergadering van de Verenigde Naties, die op 15 september bijeen komt. Een optreden voor de televisie, vrij wel zeker met een rede. Mogelijk is dit de redevoering, die de Sovjet-pre mier in de V.N.-Assemblee houdt. Een reis door de Verenigde Staten met o.m. bezoeken aan Detroit en San Francisco. Ook de vice-premiers Miko- jan en Kozlov bezochten deze twee steden. Khroesjtsjev heeft reeds eer der te went te kennen gegeven San Francisco te zien. Het bijwonen van een Amerikaanse rugby-wedstrijd tussen „college"- teams, of anders een baseballwed strijd. Op 15 augustus zullen in het Friese dorp Winsum, de bakermat van het polsstok-ver-springen, de kampioens- wedstrfiden van deze sport worden ge houden. Hier nemen ongeveer honderd polstokspringers aan deel, onder wie een aantal Delftse studenten, die tevens voor een humoristisch nummertje pols stok-ver-springen zullen zorgen. Ter ge legenheid van deze wedstrijden wordt een tribune gebouwd met 3.200 zitplaat sen. Men verwacht namelijk minstens 3.000 bezoekers. Onder de genodigden (honderd in getal) is ook de burgemees ter van Amsterdam, mr. Van Hall, die met zijn echtgenote naar Winsum komt. Verder zullen nog andere autoritei ten uit het westen des lands en een groot aantal Friese burgemeesters de kampioenswedstrijden van deze zeer populaire sport bijwonen. De Friese ca baretier Tetman de Vries zal de wed strijden van commentaar voorzien. Het polsstok-ver-springen, dat nauw samenhangt met het in Friesland zo geliefde eierzoeken, heeft zich in de laatste jaren tot een nieuwe tak van sport ontwikkeld. Ook dit jaar wordt deze sport alweer sinds enkele weken druk beoefend. De afgelopen maand zfin reeds in een vijftal plaatsen wed strijden gehouden. Hierbij waren spron gen van meer dan tien meter geen zeld zaamheid. Er wordt veèlaj gesprongen over een dorpsvaart. De wedstrijden, waaraan zowel door mannen als vrou wen wordt deelgenomen, trekken zeer veel publiek. Advertentie r tin *»r'-i abS (door etaleren iets vuil) Barteljorisstr. 13-17, Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2