Eerste avond kleinkunst- concours voor amateurs kwam boven middelmaat uit Feest in 18de-eeuwse klederdrachten Dames-wisselprijs werd hijna eigendom Zorgvliet" houdt geanimeerde receptie bij Brinkmann Kappersbediende hield geld achter Fikse straffen voor doorrijden na aanrijding Ballonwedstrijd te Zandvoort RINGRIJDERIJ IN SANTPOORT WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 Onder auspiciën van Haarlems Bloei Films Haarlem e.o> Muziek ■Diversen Waterstanden burgerlijke Stand Haarlem Enstig verkeersongeval op Schotersingel VAKANTIESPELEN In katholieke speeltuinen te Haarlem De omgeslagen auto op de Zeeweg Twee jonge Duitsers in IJmuiden gearresteerd Bij gelegenheid van veertigjarig bestaan W- Dnnder dagavond E.D.O.AJAX Aanwinsten r.-k. leeszaal Paard en tilbury Gemakkelijke zege van Haarlem over Engelse amateurclub Laatste concert op Müller-orgel vóór restauratie Ernstig geval van oplichting Vragen aan B. en W. van Haarlem Zwembad Zwanenburg Bedelende Duitsers Predikant in Zand voort bestolen Kleurwedstrijd Amsterdammer uit zee gehaald door wandelaars Bocht afgerond Waarschuwing tegen reisbureau Volkswagen gestolen Beurs van Amsterdam Beurs van New York Op het moment, waarop wjj deze re- els schrijven, weten wij nog niet, hoe et oordeel luidt van de jury over de prestaties, die gisteravond geleverd Werden tijdens het kleinkunst-conours voor amateurs in „De Leeuwerik". Wij hebben de jury, bestaande uit me vrouw Didi Sanders en de heren Harm Smedes en J. van de Ven niet benijd, Want niet alleen waren de nummers Sterk gevarieerd in genre en dus moei lijk vergelijkbaar, ze kwamen ook vaak ver boven de middelmaat uit. De de tails zullen vermoedelijk de beslissing gegeven hebben. Het programma kreeg een goede inzet van „The Shakin hearts" uit Amsterdam, vier vlot spe lende jongelui, van wie men de zingen de voorman een scherpere articulatie mag toewensen. Het duo, tevens echt paar, de Agja's uit Dordrecht deed het evenmin onverdienstelijk. Veel succes had het met het lied van Habanero. De jeugdige echtgenote kan echter ho- f®r?P' ms zij haar stem meer open gooit.Een verrassing was het optreden irfncJr Bal3ydolls uit Zaandam, twee Lffi,.» eel? meisje, die met guitaar begeleiding enkele eigen liedjes zongen, Pittig en sprankelend. Simon Hottentot uit Oostzaan wist goed de weg op zijn accordeon, maar miste de zwier om ztjn nummrs te brengen. De zingende tweelingzusjes uit Hilversum waren lieve kinderen, die met een wat gevoe lig hartje hun liedjes presenteerden- Dan was er een zekere meneer Zwiero in een carnavalesk costuum en met een wit gezicht. Achter dat incognito bleek nu juist de enige man in Haarlem schuil te gaan, die bij alle travestie herkenbaar blijft. Het was dus Johan van Zwieten. Hij ontpopte zich, bege leid door zijn broer Piet aan de vleugel, als een voortreffelijk fluiter, die zijn hetefaati?nten voortreffelijk (vooral in ml prestatieUT^er)vUitbul<ie- Een Prl' Zwieten tern p> kwajn het duo-van TeruB. onder andere met varia ties°P het kinderbedje, van de zeven kikkertjes. Er waren uitstekende vond sten (de tango met name), doch een scherpere zelfcritiek zou aan sommige fragmenten een fijnere nuance gegeven hebben. Speculeren op een brullend pu bliek is een gevaarlijke onderneming. „The Peanuts" uit Den Haag bleek een ensemble te zijn, dat een gaaf even wicht bereikt heeft. Men was goed op elkaar ingesteld, maar het ging alle maal te glad. CINEMA PALACE: AU Baba en de 40 ro vers, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Donald Duck en zijn vriendjes, a. 1. FRANS HALS: Spookhuis op de heuvel, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Hier bin ich, hier bleib ich (2e week), a. i.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Rusty en de spionnen, a. 1. LUXOR: Zondaars in spijkerbroek, str. volw. (4e week). T.m. do. 2 en 8 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: De nieuwe avonturen van Dik Trom, a. 1. REMBRANDT: Elke ochtend (behalve zon dag) 10.30 uur: Droomeiland, a. 1. ROXY- T.m. do.: De verleider met de som brero, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kop op, borst vooruit, a. I.; 2.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Kinderprogramma met Donald Duck, Stan Laurel, Oliver Hardy en Charlie Chaplin, alle leeft. MINERVA: T.m. do.: Dwaze Mr. Jones, a. 1.; 2.30 uur. Wo.: De vrouw die tweemaal leefde. 18 j.; 8.15 uur. Do.: Spook te koop 18 jaar; 8.15 vur. Donderdag 6 augustus Grote Kerk, 8 uur: Beiaardbespeling door P. Bakker uit Nijkerk. Woensdag 5 augustus Zand voort, 10 uur: Vuurwerk aan de boulevard Bemaart. Donderdag 6 augustus De Leeuwerik (Kruisstraat), 8 uur: Finale Kleinkunstconcours. Raadhuis Hoofddorp, 2.30 uur: Gemeente raadsvergadering Haarlemmermeer. Spaarnberg, Santpoort, 1.30 uur: Natio naal concours hippique. Mmuiden. Woensdag 5 augustus Hoog water: 4.05 u. en 16.32 u. Laag water: 12.08 u. Donderdag 6 augustus Hoog water: 4.41 u. en 17.07 u. Laag water: 0.29 u. en 12.46 u. J»Bevallen van een zoon: J. M. H. H°rstman-Jongens, H. Munk-van den imrkenhof T. G. M. Hoek-Kauling, H. de Nijs'-de Groot, L. H. M. Engel- Arts> G. van Altena-Brand, J. C. idt - Prinsen, J. C. M. Jansen- M ï?s> A. M. Castenmiller-Ruigrok, J. gS^as-Koster. der ft ALLEN van een dochter: J. van Werft t^-Klein Onstenk, C. M. van der E. m Eurggraaf, P. van Riel, Tijmstra, ONrv&5.n de Grift-Riksman. J n *?BTR0UWD: C. A. Hartman en j njjif1, Rientjes, A. Stoker en W. Pel, són en T°er en H" W' Vogel' J' Pieter" npSjm,Van Alten. .GEHUWD: P. J. M. Lubbers en Kool van Schie' F' Honi£ en L- H' OVERLEDEN: P. F. Lindeman, 82 j., Schotersingel, F. Assendelft, 82 j., Kruistochtstraat. De drie Noordwijkse meisjes char meerden door haar onbeholpenheid. Haar jodelliedjes brachten zij zonder enige pretentie. Pieter Beukenkamp, de Haarlemse student-troubadour, had wat hooggegrepen met zijn Franse chansons. Zijn stem mist nog de fpn- heid om een lichtvoetig liedje uit te werken. Meesterlijk was de persifleren de creatie, die mr. Roxy uit Rotterdam ten beste gaf. Het bekende grapje van het zwijgend-zingen met een plaatje op de achtergrond werd met groot succes uitgehaald. Magnifiek bijvoorbeeld was zijn synchroniserend acteren als Figaro in de beroemde aria uit de „Barbier van Sevilla". ,»Los Diamantes uit Am- sterdam speelden en zongen een paar Mexicaanse liedjes. Bewondering en succes oogsten twee meisjes en een jonge man uit Zaan dam met hun acrobatische toeren Een letterlijk en figuurlijk goed-uitgebalan- ceerd nummer. In het serieuze genre hoorden wij Paul Haanstra uit Haar lem in enkele zelf gemaakte gedichten, welke de amateur-status niet te boven gingen. Hij droeg ze voor met een ple zierig gemak. Uit Haarlem was ook mevrouw Resi Wolsak-Arnaud de Cala- von, die subtiel en gevoelig gedichten voordroeg van Aafjes, Nijhoff en ande ren. De nummers werden bij toerbeurt ingeleid door Kees Bruin uit Amster dam en Dick Nooy uit Den Haag. De avond werd geopend door de directeur van „Haarlems Bloei", de heer W. van Willige, die „d'Oprechte Amateur" hartelijk dank bracht voor de medewerking bij de organisatie van het concours. De heer Smedes deelde na afloop als voorzitter van de jury mede, welk ze- vntal als winnaar genoteerd stond. Er waren namelijk veertien nummers, on dergebracht in twee septetten, die te gen elkaar uit kwamen. Het winnende zevental bestond uit The Shakin FaP' Haanstra, Los Diamantes, Van .Ea.kydoHs, Mr. Roxy, het Duo- Zwieten, de Zaanse acrobaten Voor genódf»dgM°r,Ci z«n voor de finale rit ten d! z^n y' het duo-Van Swie- n,ft'= Zaanse acrobaten, The Pea- Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor zes is een 70-jarige kraamver zorgster uit Haarlem, toen zij 0p haar fiets op Schotersingel reed en ter hoogte van het kruispunt van de Ver- spronckweg geen voorrang verleende, in botsing gekomen met een motorrij der een 34-jarige magazijnchef uit Am sterdam De wielrijdster liep daarbij een schédelbasisfractuur op en is naar het Sint Elisabeth Gasthuis overge wicht. De motorrijder en zij^duopas- gSeangITanktóeonng!val worden verzocM zich met de verkeerspolitie in verbin ding te stellen. Het programma van de diverse evenementen, in of uitgaande van de verschillende katholieke speeltuinen te Haarlem luidt voor donderdag 6 augustus: Hof -an Eden (Muiderslot- weg), Tekenwedstrijd, 2 uur: Viswed strijd in Spaarndam; Zaanenoord (Zaanenstraat) Wandeltocht naar Bosbeek. De Zandvoortse politie is er dank zij knap speurwerk van rechercheur J. W. Petersen in geslaagd het mysterie van de op de Zeeweg onder Bloemendaal omgeslagen auto uit Lichtenstein bin nen 24 uur tot een oplossing te brengen. Het resultaat van het onderzoek is ge weest, dat gistermiddag 4 uur twee jeugdige leerling-mijnwerkers uit Es sen en Keulen gearresteerd konden worden in het .caravankamp te IJmui den. De beide jongelui ziin ingesloten in het politiebureau van Zandvoort en zullen voor de Haarlemse officier van justitie worden geleid. De Bloemendaalse recherche vond, toen de omgeslagen auto aangetroffen werd, een bloedspoor, dat de Kennemer duinen in liep, in de richting IJmuiden. Intussen was'in Zandvoort bekend ge worden, dat de auto bij paviljoen Garni aan de Noord Boulevard was ont vreemd. In de auto trof men een schoen en een schoenreparatiebriefje aan, die niet toebehoorden aan de eige naar van de wagen. Op het briefje stond de naam vermeld van een schoenwinkelierster uit IJmuiden. De ze kon bij navraag door de Zand voortse recherche een vaag signalement opgeven en nadat men nog bij enkele andere adressen nasporingen had ver richt. bleek, dat de schoen toebehoorde aan een 19-jarige leerling-mijnwerker uit Essen. De Velsense politie trof diens naam aan in de registers van het caravankamp in de duinen nabij het IJmuidense strand. Bij een eerste on derzoek werd de jongeman niet aange troffen, maar de Zandvoortse recher che heeft hem opgewacht, zodat hp samen met zijn 20-jarige kameraad uit Keulen om vier uur gearresteerd kon worden. Uit het verhoor is wel gebleken, dat maandagnacht rond 12 uur de jongelui de Lichtensteinse wagen op de Noord Boulevard hadden gestolen en toen met grote snelheid in de richting Bloe mendaal waren verdwenen. Ter hoogte van de eerste bocht zijn ze vermoede lijk door hun onbekendheid met het grillige tracé van de Zeeweg de macht over het stuur kwijt geraakt en uit de bocht gevlogen. In folkloristische klederdrachten rijden de paren in oude tilbury's met gespan nen aandacht onder de schaats door, in de ringsteekwedstrijd die dinsdag bij gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Harddraverijvereniging Sant poort en omstreken werd gehouden. Het vorig jaar heeft de harddraverijvereniging Santpoort de zweep, wis- selprijs voor de heren bij het ringrijden voor paren met paard en tilbury uit handen moeten geven omdat deze definitief eigendom van de winnaar werd. Dit jaar was bijna hetzelfde gebeurd met de cassette tafelzilver, de wisselprijs bij de dames. Mevrouw Van Holten had zich ook nu weer naar de top weten te rijden met 8 van de 10 ringen. Maar zij had een geduchte concurrente in mevrouw Van Weelderen, al evenmin een onbekende bij de jaarlijkse ringrijderij in Santpoort. Voor mevrouw Van Holten stond echter veel op het spel. Verleden jaar had zij de eerste prijs behaald en ais haar dat nu weer zou gelukken, dan was de cassette haar. In de herkansings- ritten was de spanning niet van de lucht. Beide dames gaven elkaar geen kamp. Maar tenslotte moest mevrouw Van Holten het hoofd buigen. Bij de laatste serie van drie ritten miste zij de tweede ring in tegenstelling tot haar rivale. En in de derde rit waren de zenuwen haar zo zeer de baas, dat zij opnieuw de ring mis stootte en daarmee de cassette, althans voor dit jaar, aan haar neus voorbij zag gaan. Het is ook nu weer een groot feest geworden op de Santooortse Hoofd straat tegenover De Weyman. Kwam het door het feit, dat het de laatste keer is, dat op deze vertrouwde plek de ringrijderij gehouden kon worden, om dat hier binnen afzienbare tijd het tun nel verkeer voorbij zal razen? Of zat het in het zonnetje met de verkoelende wind? In ieder geval waren er de ge hele dag vee] mensen op de been en 's middags maakten velen even een uit stapje naar het lunapark ter verpozing. Om 9 uur waren de boerenpaarden al op het appel verschenen. De boeren zoons en -dochters waren 33 in getal op gekomen. Op de geasfalteerde weg ging het een stuk beter dan op de „kinder hoofdjes" van voorgaande jaren, maar toch viel het niet altijd mee het paard voldoende in de buurt van de schaats met de ring te houden. Een enkel paard ging bovendien bij het zien van zoveel bewegelijke mensen nog wel eens even tjes op de achterbenen staan, maar dat kon de echte sfeer slechts ten goe de komen. Theo van Veen toonde zich onbetwist de sterkste door als enige 5 ringen aan zijn sabel te rijgen. Hij won daarmee de prijs van 25,-. Negen deelnemers hadden 4 ringen gestoken. Van hen werd, na herkansing. W. Mo lenaar winnaar van de tweede prijs ad f 15.-. Simon Hagen legde beslag op de derde prijs van 10,- en Jan Rutte kon zich troosten met de vierde prijs, groot 5,-. Liefhebbers voor de ringrijderij op de fiets waren er ook nu weer volop. Bij de Met een feestelijke, drukbezochte re ceptie, heeft de woningbouwvereniging „Zorgvliet" gistermiddag in café-res taurant Brinkmann haar veertigjarig bestaan herdacht. Zoals dat bij „Zorg vliet" gebruikelijk is, waren zeer vele bewoners van woningen der vereniging naar het feest gekomen. De band tus sen leden en bestuur is In Haarlem bij na spreekwoordelijk. Een klein bewijs daarvan is wel, dat alle bewoners za terdag ter viering van het jubileum een feesttaart thuis hebben ontvangen. „Zorgvliet" heeft bijna driehonderd wo ningen gebouwd, aanvankelijk vooral in Haarlem-oost, maar later ook In Noord. Tal van kostbare bloemstukken sier den gisteren de Kroonzaal van Brink mann als bewijs van de genegenheid van velen. Er waren ook geschenken, maar het meest zal het bestuur toch getroffen zijn door het geschenk van de leden: een electrische klok voor ieder der drie huurkantoortjes, een glazen drinkstel en een sousmain voor een der bureaux. De heren M. Seubnng en C. Kraay boden deze geschenken aan. Te voren had de heer J. L. Aikema van het bureau Huisvesting gesproken over de goede samenwerking en had hu het bestuur bedankt voor het begrip voor de moeilijke positie van zijn bureau. Namens de gemeentelijke diensten had drs M H van der Hoeven het bestuur voor de hartelijke samenwerking dank gebracht. Voorzitter W. C. van Kampen feliciteerde „Zorgvliet" namens de fe deratie van Haarlemse woningbouwver enigingen en maakte tegelijk van de ge legenheid gebruik om voorzitter C. Roos eraan te herinneren voortaan de notu len mee te brengen ter federatie verga dering. Bijzonder aardig was het, dat de op richter van „Zorgvliet", de heer T. Co- legem, nog het woord voerde om herin neringen op te halen uit de tijd van de oprichting. Hij herinnerde eraan, dat men met een paar mensen perso neelsleden van de NZH bijeenkwam in het personeels verblijf achter de tramhalte in de Tempeliersstraat. Voorts sprak hij de hoop uit, dat Zorgvliet" binnen tien jaar wel dui- zend woningen gebouwd mag hebben en dat hij om dat te vieren, het vijftigjarig bestaan zou mogen meemaken. Pen ningmeester J. Regenboog zette ten slotte de voorzitter in het zonnetje voor het vele werk, dat hij meer dan dertig jaren lang voor „Zorgvliet" heeft ver richt, lange tijd als secretaris, en se- det het overlijden van voorzitter J. de Jonge verleden jaar, als voorzitter. Voorzitter C. Roos, die de aanwezigen aan het begin van deze geanimeerde bijeenkomst welkom had toegeroepen, dankte de verschillende sprekers nog eens afzonderlijk voor hun goede wen sen en hun geschenken. Hij prees zich gelukkig voorzitter te zijn van een ver eniging, die zich ten doel stelt mensen aan een goede woongelegenheid te hel pen. Mensen dus woonbeschaving bij te brengen. Voor dat doel heeft „Zorgvliet" bijna driehonderd woningen gebouwd. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat nog velen middels „Zorgvliet" hun woonge- luk mogen vinden. mÊÊmÈm De Haarlemse voetballiefhebbers wacht donderdagavond een interessan te partij voetbal. E.D.O. zal dan name lijk de strijd aanbinden met het roem ruchte Ajax, een wedstrijd die het vo rig jaar reeds zou z«n gespeeld, maar die door diverse omstandigheden toen geen doorgang kon vinden. De e-ebroerders Groot, die van Storm- voeels naar Ajax zijn overgegaan, in de Amsterdamse ploeg «iSStrfd Ongetwijfeld zal voor dezë hnlint om kwart voor zeven. De olstellinl van de elftallen luidt als S FnO Van den Berg; Plaizier en BererMs Vervoort, Van Dijk en luie- SDiers' De Waard, Van Smissen, Bel fro id en Leonhard. Ajax; Van Drecht Haarms en Geelhuizen; Ham, Koning "n Muller? Groot Jr Westra. Bleyen- berg, Groot Sr., en Seelen. Berkhof De heer des huizes; Dosto- iewski Romans en verhalen, (Verza melde'werken; dl. I); Dostojewski, De gebroeders Karamazow, (Verzamelde werken; dl. 9)1 Godden, De zomer van de reiné-claudes; Hersey, Als een steen in de stroom; Kramer, De straat; Lang Meisjes, mode en muziek; Lett, Sluipspel met de dood; Lewis, Het wor dend aangezicht; Moor-Rmgnalda, De, Moeder Ditta; Pasternak, Dr. Zjivago; dl. 2' Selpolt, Alle wegen leiden naar Romê; Simenon, Maigret en de hoog geleerde pantoffels; Vestdijk, De arme Heinrich; Wertheim. Prenten aan de galg. dames 64 deelnemers, bij de heren 74. Bij de dames kwamen er drie tot 6 ringen. Zij gingen dus herkampen, waarna Joke Rutte nummer één, Nel ly Hop nummer twee en Corry Hagen nummer drie werd. De troostprijs was in deze groep voor Anneke Hoogzaad. Bij de heren ging de eindstrijd tussen Bert Bos en Rinus Hagen, die ieder 6 ringen hadden gestoken. Bert Bos werd tenslotte nummer één, Rinus Hagen nummer twee. De derde Prijs was voor de heer P. Stegemever. trouw deelne mer aan deze wedstrijd, terwijl de troostprijs aan Ben Molenaar kon wor den toegekend. Prachtig waren tal van tilbury's ver sierd toen 's middags om half twee de veertig ingeschreven paren aan de start verschenen. Maar nog groter was de bewondering van het publiek voor de costuums van de deelnemers. Men sprak wel van Floris V en Prins Mau- rits, maar in werkelijkheid zag men hier de Biedermeyer costumes en Na poleontische kledij. De deelnemers ble ken er zich zeer wel in te gevoelen. Grote hilariteit was er, toen nummer één in de tweede serie maar niet onder de schaats wilde komen. „Kom Dirk, waar blijf je?" vroeg voorzitter J. W. A. Westerhoven vriendelijk maar dringend door de microfoon. Dirk was zijn vrouw kwijt en kon zonder zijn gade toch niet verschijnen. Of de voorzitter maar zo vriendelijk wilde zijn haar per micro foon op te sporen. Toen ook dat niet hieln ping Dirk er toch maar alleen van. door. En toen hij, na onder de schaats doorgegaan te zijn, aan het andere eind van de baan kwam, stond daar zijn gemalin op hem te wachten. Een hoe raatje steeg op, toen Dirk en zijn vrouw de volgende ronde weer ver enigd bleken te zijn. Bij deze wedstrijd werd om beurten door de heren en door de dames de sa bel gehanteerd. Drie heren bleken ten slotte 9 van de 10 ringen gestoken te hebben. Van dit trio legde tenslotte Dick Dijkman beslag op de zilveren schaats. De tweede prijs was voor Ni co Kochx, de derde voor Piet Rutte. Frans Schoorl kwam als vierde uit de bus. De strijd tussen de dames om de eerste twee plaatsen hebben wij in de aanhef reeds vermeld. Mevr. Van Weel deren werd één. mevr. Van Holten twee. De derde prjjs ging naar mevr. Schoorl-v.d. Veldt, die 7 ringen stak, de vierde naar mevr. Schoorl-Witteman, die een score van 6 had. Tegen half zes waren de wedstrijden ten einde. Maar nog niet dit ringriiders- feest. Want om 6 uur kwam het fanfa rekorps Wilhelmina" uit Santpoort I aangemarcheerd, waarna gezamenlijk met het bestuur in open landauers, de deelnemers op het losse paard en de spannen met paard en tilbury, een glo- rieuze rondgang door het feestvierende dorp Santpoort werd gemaakt. Een 41-jarige bediendt van de op Schiphol gevestigde kapsalons, is door de rijkspolitie gearresteerd wegens ver duistering van ontvangen bedragen. Se dert augustus van het vorig jaar heeft de bediende, die in 1955 in dienst trad, bi) voortduring slechts een gedeelte van de van klanten ontvangen bedragen op de kassa aangeslagen. Na verhoord te zijn door de rijkspolitie is de man, die bekend heeft, voorgeleid voor de Offi cier van Justitie te Haarlem. Naar de grootte van de achtergehouden bedra gen wordt een nader onderzoek inge steld. Twee andere bedienden uit de zelfde zaak zullen wegens heling wor den vervolgd. De uit Huil afkomstige amateurvoet- balclub „The WlUerby Old Boys", heeft Haarlem dinsdagavond niet veel moei lijkheden In de weg gelegd. De rood- broeken versloegen de Engelse gasten met 5-0, na een wedstrijd waarin het aan enige spanning had ontbroken. De ze ontmoeting bood Haarlem alle gele genheid met enkele spelers te experi menteren. Naast oude bekenden als Groene- veld, Oepkes, Sybrandi, Berendregt, Vreeken, Schilpzand en Dinkelberg. za gen wij een viertal nieuwe gezichten in de ploeg, te weten Doorenbos, Bouwhuis, Dykxhoom en Van de Berg. Middenvoor Doorenbos, die van EDO is overgegaan liet zich als een produk- tlef speler kennen. Met schoten van uitstekende kwaliteit wist hij de Engelse keeper driemaal het nakijken te geven. Het spel van de Haarlemmers was niet onbevredigend, maar al te veel waarde mag men aan deze overwin ning niet schenken. Het spel van de „Old Boys" was daarvoor te zwak. Er §ing van de Engelsen niet veel uit en at het met de schotvaardigheid met best was gesteld, zal doelman Kroone en zijn opvolger, die na de rust het doel van Haarlem verdedigde, weten tp hpvpstippn De wedstrijd was nog slechts enkele minuten aan de gang, of Doorenbos had met een fraai schot de score voor Haarlem geopend. Door Bouwhuis werd het kort voor de pauze 2-0. Na de her vatting probeerde Haarlem het met en kele andere spelers. De „verse rechtsbuiten Dekker liet er geen gras over groeien. Met een welgeplaatste treffer bracht hij de stand spoedig op 3-0. Onmiddellijk daarop trof een enorm schot van Doorenbos voor de vierde maal de roos. De Boys bleven dapper volhouden om althans de eer te kun nen redden, maar de trapvaste rood- broeken-verdedigers bleven de situatie volkomen meester. De schotgrage Doo renbos wendde diverse pogingen aan om de nederlaag van de Engelsen nog wat duidelijker te stellen, hetgeen hem tenslotte gelukte: 5-0. De Haarlemse politierechter heeft vanmorgen niet malse straffen uitge deeld aan een aantal weggebruikers, die na het veroorzaken van eeu aan rijding waren doorgereden. Hij vond hui. gedrag in navolging van de offi cier van justitie „ergerlijk en onbehoor lijk". De zwaarste straf kreeg een 26- jarige chauffeur-monteur, die op de Rijksstraatweg een voctgangster had aangereden en zich om het slachtoffer niet bekommerd had. De officier van justitie eiste tegen hem een maand ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. Met deze straf wilde liij hem de gelegenheid geven om zich te bezinnen op zijn plichten en rechten van andere weggebruikers. De politie rechter ging met de eis akkoord en ver oordeelde de chauffeur-monteur con form. Een 21-jarige bloemist uit Bennebroek werd veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf en een jaar intrexking van het rijbewijs, nadat de officier van justitie tegen hem 'n geldboete en zes maanden intrekking had geëist. In Bloe mendaal was de bloemist tegen een hek langs de Manpaslaan gereden. Eerst een par,r dagen na de aanrijding had hij zich met de betrokkene in verbin ding gesteld. Eerder had hij geen gele- genneid gehad. Een ernstig vermanend woord sprak de politierecnter tot een 48-jarige be hanger uit Haarlem, die met zijn brom fiets tegen een auto was gereden. Ook hij was na de aanrijding doorgereden. „Om deel te nemen aan het verkeer is enig fatsoen nodig en zij die dat niet kunnen opbrengen moeten maar van de weg af", meende de politierechter. Hij veroordeelde de behanger tot een geld boete van honderd gulden. Ook mag hij zes maanden niet op zijn bromfiets rij den. Een 48-jarige koopman uit Heemste de, die met zijn auto tegen een lan taarnpaal was gereden, werd bij ver stek veroordeeld tot een geldboete van 250 gulden en negen maanden ontzeg ging. Tenslotte werd een 37-jarige buschauf feur, die in de Diepenbrockstraat te Haarlem een geparkeerde auto had aangereden en daarna was doorgere den, omdat hij meende dat zijn identi teit niet onbekend zo blijven (wagen parknummers van de bus), veroordeeld tot een geldboete van 75 gulden. De beide stadsorganisten Piet Kee en Albert de Klerk hebben gisteravond voor de laatste keer het grote Müller- orgel in de St. Bavo-kerk bespeeld. Van- daag begint de grote restauratie, die I tot 1961 zal duren. Voor het concert bestond een onge- woon grote belangstelling. Nog nooit heb ik de Grote Kerk zo vol gezien bij i gelegenheid van een orgelconcert. Al- bert de Klerk opende het programma met de phantasia in f-moll K.V.608 van Mozart. Het werd een brillante uitvoe- i ring, waarin de rijke facetten van het I orgel duidelijk uitkwamen. Piet Kee speelde vervolgens enkele werken van J. L. Krebo, Domenico Zipoli en Carl Ph. E. Bach. Niet minder fraai heeft j hij laten horen hoe een fijn aangewen de registratie in deze kleinere werken van grote toonmeesters het oor in ver rukking kan brengen. Daarna improviseerde de beide orga nisten over een psalmmelodie van Joh. Gerardz. Bastiaans. Bastiaans was stadsorganist te Haarlem. Door zijn toe- I doen werd het Bavo-orgel gerestau- reerd, zoals het gisteravond voor het laatst heefl geklonken. Albert de Klerk en Piet Kee zochten het in hun impro- i visatie speciaal in het aanwenden van bijzondere registercombinaties, waar- bij duidelijk bleek dat er nog heel wat mogelijkheden zijn om effecten te be reiken die passen bij iedere stijlperio de. Albert de Klerk liet dit ten over vloede nog eens horen in de Fantasia in C-majeur van C. Franck. Met een majesteuse vertolking van de toccata en fuga in d-moil van Max Reger, be sloot Piet Kee het concert. Maandagochtend omstreeks half twaalf belde bij een woning in de Van Eedenstraat te Haarlem, net nadat de vrouw des huizes voor het doen van inkopen was weggegaan, een lange donkere man. Toen de werkster open deed, vroeg de onbekende, of mevrouw 1 10,50 had klaargelegd, die hij zou ko- men halen. Aangezien de werkster het verhaal niet geioofwaardig vond, ver- telde de man, dat de kwitantie gisteren al was gekomen, dat mevrouw er alles i van af wist en dat zij die 10,50 dan j maar even voor moest schieten. De i werkster hield echter voet bij stuk, waarna de onbekende ijlings vertrok. Het Haarlemse raadslid A Pielage heeft het college van B. en W. van Haarlem vragen gesteld met betrekking tot een advertentie van het GEB, waar in een werkster op arbeidsovereenkomst gevraagd werd, tegen een uurloon van fl.08 voor gehuwden en f 1.15 voor on- gehuwden van 23 jaar of ouder. De heer Pielage wil nu weten, of het aan het col lege bekend is, waarop dit verschil in uurloon voor gehuwden en ongehuwden is gebaseerd. Hij vraagt verder, of het college niet van mening is, dat aange zien van ongehuwden en gehuwden on getwijfeld gelijke prestaties worden ge- eist, ook een gelijke betaling normaal is te achten. In september of oktober aanstaande zal in de gemeenteraad van Haarlem mermeer een voorstel op tafel komen over de aanleg van een nieuw sport en recreatiegebied In Zwanenburg. Hiertoe behoort ook het veelbesproken zwembad. Na de goedkeuring door de raad zal men nog moeten wachten op de goedkeuringen door het provinciaal bestuur en het rijk, voordat eindelijk met het werk kan worden begonnen. In Zwanenburg is men al jaren be zie met de voorbereidingen van de stichting van een zwembad aangezien er een dringende behoefte aan bestaat. Er is een grootse financiële actie ge voerd met een overweldigend resul taat. Bij de verdere uitwerking van de plannen ls echter ernstige vertraging ontstaan door de moeilijkheden met het kopen van grond. Tenslotte heeft men besloten het geprojecteerde zwem bad met de daarbij behorende ligwei- de in noordoostelijke richting te ver schuiven en heeft een architectenbu reau opdracht gekregen een nieuw schetsplan uit te werken. Op het ogenblik zijn beoosten de IJweg in Zwanenburg drie voetbalvel den gelegen, die moeten verdwijnen als het nieuwe sportcomplex wordt aangelegd. Omdat de plaatselijke ver enigingen niet alle sportvelden tegelijk kan worden ontnomen heeft de ge meenteraad besloten de moeilijkheden voor de verenigingen in zoverre te be perken, dat het aantal bestaande vel den met niet meer dan een zal wor den verminderd tot het ogenblik, waar op het nieuwe sportpark in zijn ge heel gereed zal ztjn. Dinsdagmiddag om 1 uur waren hon derden kinderen op de Rotonde van Zandvoort bijeen gekomen voor de jaar lijkse ballon-wedstrijd. Zij hadden al len een ballon bij zich met het opschrift „Zandvoort, parel der Noordzeekust". De directeur van „Touring Zandvoort", de heer J. B. Th. Hugenholtz, loste het startschot waarna de kinderen onder gejuich hun ballon lieten opgaan. De stevige westenwind dreef de ballons met grote snelheid voortwaarts. De in verschillende pastelkleuren uitgevoerde ballons gaven een prettig effect, dat nog verhoogd werd door de stralende zon. De kinderen wier ballon de groot ste afstand heeft afgelegd, ontvangen een prijs van „Touring Zandvoort Bü een predikant te Zandvoort ver voegden zich een drietal Duitse jonge lieden van 18-20 jaar met de medede ling, dat zij zonder middelen van be staan waren. Zij vroegen om onder steuning. Zjj werden in de pastorie bin nengelaten en toen zij even in een kamer moesten wachten, maakte een van hen van de gelegenheid gebruik om een beurs met 32 gulden weg te nemen. De jongelieden zijn later door de Zand voortse politie aangehouden en in het politiebureau ingesloten. De twee jon gens die zich niet aan diefstal hebben schuldig gemaakt zullen als ongewens te vreemdelingen (met een rood stem pel op hun identiteitsoapieren) over de 1 grens worden gezet. De derde zal ter I beschikking van de justitie worden ge steld. De stichting „Touring Zandvoort" heeft zich beraden over enige bezigheid voor de jeugd wanneer de weersom standigheden minder gunstig zijn. De onderwijzers-commissie voor jeugdeve- nementen heeft nu een kleur-wedstrijd uitgeschreven. Op het bureau van „Touring Zandvoort" zijn tot 15 augus tus a.s. tekeningen verkrijgbaar die ge kleurd moeten worden. De beoordeling zal geschieden naar normen, welke zwaarder worden naarmate de leeftijd van de kinderen ouder is. De prijswin naars zullen zo spoedig mógelijk bekend worden gemaakt. Hoe gevaarlijk het is als hartpa tiënt en na een vermoeiende inspan ning op een niet drukke en niet be waakte plaats zee in te gaan, is dins dag omstreeks het middaguur weer eens gebleken aan het Bloemendaalse strand. Voorbijgangers zagen ongeveer een halve kilometer ten zuiden van Parnassia een man in zee met een hand zwaaien. Het bleek een 54-jarige Amsterdammer te zijn, een hartpa tiënt, die in zee onwel was geworden, vermoedelijk door de te sterke afkoe- ling. Hij werd per brancard naar de poli tiepost overgebracht en daar overge dragen aan de inmiddels gearriveerde ambulance van het Marine hospitaal, naar welk hospitaal hij ter observatie werd heengezonden. i In de Bloemendaalseweg tussen Overveen en Bloemendaal ongeveer te genover de villa Bloemenheuvel bevond zich aan de oostzijde van de weg een I gevaarlijke bocht, die thans door de dienst van Publieke Werken wordt af gerond. Er zjjn dikwijls ongelukken of bijna ongelukken gebeurd. Het voetpad moet daardoor ter plaatse worden ver smald, hetgeen door de grote breedte zeker geen bezwaar is. Namens de officier v«n justitie te Am sterdam waarschuwt de groepscomman dant der rijkspolitie te Uithoorn het pu bliek tegen een reisbureauhouder, die in Uithoorn reclame maakt voor zomer huisjes in de omgeving van Wenen. Hij heeft zijn reisbureau Chalet dienst Austria genoemd en zegt dat men zich tot hem kan wenden voor het huren van deze zomerhuisjes. Volgens de rijkspolitie ls bij onderzoek gebleken, dat hij niet aan de gestelde voorwaarden voldoet en zijn verplich tingen niet nakomt Alvorens zich met de chaletdienst in verbinding te stellen doet men in eigen belang goed, eerst bij de groepscommandant inlichtingen in te winnen. Vannacht is in Santpoort een Volks wagen ontvreemd, die op de Brede- roodseweg geparkeerd stond. De wagen is groen van kleur, zo goed als nieuw en voert het kentekenbewijs XX 31-37. De auto behoort toe aan de Proeftuin Noord-Limburg te Venlo. (Niet officiële 4% Neo 1958 4>,<« Ned 1959 Ned 1953 Staffel 1947 S'i Ned. 1956 3)4 Ned. 1948 - 1950 1954 1955 O Won.bouwi 6 Ned Bande! Mij Cert Amsterdam Rubber B.VA Senembab-IM AJC.O. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Del) Mtl Fokker Gelder Hoogoven* M(1U er 8l Co. Philips Gem.be* Onliever B1111 ton 3e Kon. Petroleum 50 Hol! Amerika Ltin RUL Kon. Ned Stoomt) Mn KJ>Jd Ned. Stoomv mij v Ommeren Ned. Scheepvaart unit Kentespaarbrieven '67 Rentespaarbrteven '58 2)4 Amsterdam '56 2)4 Amsterdam '58 Q 2)4 Rotterdam '57 Alb Heiin k) obi 4 koersen Vorig Slot 100',4 100,t. 94 )i 94 93 87)4 88)4 89)4 110)4 263)4 93)4 151 208 284 275 580 181.80 269 240 375 318)4 668 599 291 171.20 161)4 129 159)4 124)4 155)4 254 135)4 117)4 106)4 83 92)4 101 129)4 ipenmg S/8 97H 94 93)4 150)4 387)4 181.70 670)4 602)4 172 160)4 136)4 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp Genera) Electric Genera] Motors Kennecott Copper KXJd Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch •«hell llnlon Oil Southern Pacific -«outhem Railway Stand Oil Ny Tidewater DJS Steel 3/8 64 57)4 67 81% 57 105)4 33)4 49»/. 66% 76% 44% 81 73% 56% 54% 26% 104)4 4/8 64 57% 66% 80% 57 105% 33)4 49% 64% 7674 45% 83 72)4 57 54% 26% 103%e Stemming: onregelmatig lager

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5