Adenauer is een oude man die kou heeft gevat en hoge koorts Regering keurt uitlating van schout-hij-nacht af Toch nog succes in Genève Ontwapeningsgesprek wordt Khroesjtsjev wil gunstige sfeer voor reis naar V.S. Nixon verzoekt om hoffelijke ontvangst van Khroesjtsjev Jonge Belg bekent drie moorden binnenkort hervat Kinderbloemencorso in Loosduinen Een der motoren uitgevallen Brand in Pari]se Hallen Het weer. J. J. VAN KOOTEN PERSCONFERENTIE VAN 103 MINUTEN Kardinaal Wyszynski betuigt zijn dank aan het Amerikaanse volk Dagjesmensen in Londen 5 jaar gevangenis voor kinder mishandeling Vliegtuigongeval bij Goa Onderzoek nog niet beëindigd Zes mensen gedood Beperking uitgaven bij dienstreizen Minister Korthals: Geen luxe-klas bij lucht reizen Prinses Irene viert haar verjaardag Scooter/Bromfietskleding Opklaringen VESPA TERUG IN WASHINGTON Aan zee DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1959 83ste JAARGANG No. 30283 Een In r>e opgeruimde Khroesjtsjev tijdens zijn persconferentie l et n uitstekend humeur ver kerende Sovjet-premier heeft gisteren op een persconferentie achter gesloten deuren in het Kremlin gedurende 103 minuten vragen van ongeveer driehon derd Russische en buitenlandse journa listen beantwoord. Khroesjtsjev, die een licht zomerpak droeg en er gebruind uitzag, sloeg een vee] mildere toon aan dan in het verleden en in al zijn op merkingen voelde men het verlangen doorklinken niets te zeggen wat de Amerikaanse publieke opinie verkeerd zou kunnen opvatten. De Russische lei der begon de persconferentie met op rustige toon een verklaring voor te Ie- j®en. Plotseling wierp hij echter de ver klaring op een houten bank die voor "em stond en vroeg de aanwezigen om •hondeliiige of schriftelijke vragen. Each end merkte hij op dat de corres pondenten tijd in overvloed hadden om hun vragen te formuleren terwijl hij daarentegen geen tijd had om de ant woorden te overwegen. „Ik heb mis schien een paar vergissingen of fouten gemaakt", aldus sprak de anders nog al zelfbewuste Khroesjtsjev op een ge geven ogenblik. Hij verklaarde met na druk dat het zijn oprechte wens is met een onbevangen geest naar de Verenig de Staten te gaan. Evenals Eisenhower maandagmiddag had gedaan merkte ook premier Khroesjtsjev op dat tij dens de bezoeken onofficiële bespre kingen „en geen onderhandelingen" zullen /orden gevoerd. Het belangrijke is „een gemeenschappelijke taal te vin den en te komen tot gemeenschappe lijk begrip van de vraagstukken die moeten worden opgelost". Hij deelde de journalisten mee dat hij vóór zijn be zoek aan Amerika met vakantie gaat «teneinde volkomen fit te zijn om mijn land waardig te vertegenwoordigen Op vragen naar de agenda voor zijn besprekingen met Eisenhower zei hij dat het vraagstuk van het verwijderen van overblijfselen uit de tweede wereld oorlog een zinspeling op Duitsland fn Berlijn nog de gordiaanse knoop is die moet worden ontward. -oesj- fejev vervolgde: „Naar onze mening zijn deze overblijfselen een lont bij een kruit vat. Daarom zou allereerst de lont moe ten worden verwijderd door het onderte kenen van een vredesverdrag met Guitsland. Dit zou het oplossen van an dere vraagstukken zoals ontwapening en terugtrekking van buitenlandse troepen veel gemakkelijker maken. w^l"r,oehtt? het niet Praktisch om op bezoeken °oVan Amerika Engeland te is voor jii!? i.vragen of hij van plan dere bezoek aan de V.S. an- zei hii rint f c3?e Ianden te bezoeken, het verzekeren van de vreri^ naar kwestie is die alle vredelievende lln" den zonder meer steunen. On de vraag of hij na zijn bezoek aan Ame rika graag naar Canada zou e^an zei hij glimlachend: „Hoe kan dat' Daarvoor moet men zijn uitgenodigd" Een Franse correspondent zei dat Khroesjtsjev zijn Scandinavische reis had afgezegd wegens kritische opmer kingen en ongunstige perscommenta- ren. ,,Zal u hetzelfde doen als in de V.S. kritiek wordt geleverd?". Khroesjtsjev wees erop dat de Ame rikaanse uitnodiging geheel anders was Zij kwam van de president en vertegenwoordigers van beide partpen stemmen in met het bezoek. HU voeg de Taan toe dat er echter ^n ge zin zonder onenigheid bestaat. Het zou van onze kant arrogant zijn verwachten dat er volkomen eensge zindheid van gevoelen °ver een derge lijke uitwisseling van bezoeken heersen. Op de vraag of de status van Ber lijn ongewijzigd zou blijven terwijl tl besprekingen op hoog niveau voortdu ren, zei de Russische premier: „Wij hebben reeds verklaard dat zolang de onderhandelingen voortduren er geen wijzigingen kunnen en zullen worden aangebracht. Dit was en blijft onze me ning". Crapje over Nixon Khroesjtsjev die zün persconferentie begonnen was met de woorden „Kame raden,heren maakte ook een grapje over Nixon. Hij zei: „Het was erg pret tig voor mij het woord coëxistentie van de lippen van de heer Nixon te horen. Voordien had hij moeite met het uitsDre- ken. Nu kan hü het zelfs in hef Rus sisch zeggen." Een Franse correspondent bracht de kwestie van de Franse kernproe- politiek van ven in de Sahara en de (Van onze Haagse redactie) Schout-bij-nacht Valkenburg heeft eni- ®e tijd geleden, bij zijn afscheid als Ofnmandant Zeemacht Nieuw-Guinea in ®en toespraak tot het marineperso- o.a. gezegd „Prent u in, dat, z0°cbt onze bruine buurman, die reeds h; vaak zijn begerige ogen op dit ge- Uitdeel richt, werkelijk zijn klauwen ook van u geëist zal worden uw plicht tot het uiterste ver staat" Deze uitlating is thans door /Usr vult." aUtvvSsecretaris De Jong (Marine) in ttisr °°rd op vragen uit de Tweede Ka- afgekeurd. met6,! staatssecretaris, die nog niet nen betrokken vlagofficier heeft kun- niet .reken, omdat deze laatste nog Nederland is teruggekeerd, naoh. be opmerking van de Schout-bü- Het «weinig gelukkig geformuleerd" liit Was echter „primair een persoon- ryioi- Pn 'ncldentele reactie op de regel matig, zowel in het openbaar als in de Pers gedane en voor Nederland en het Nederlands gezag grievende uitlatingen van verschillende Indonesische instan ties", aldus de bewindsman. Zeker mag niet worden geconcludeerd, dat de betrokken vlagofficier zou neerzien op gekleurde volkeren. Daarom meent de staatssecretaris dat uitdrukkingen als „beledigend voor een bevriende mo gendheid" en „de kansen verkleinen op vredelievende oplossing van de proble men. die er tussen de Aziatische vol ken en het Westen bestaan" overdreven zjjn. De uitdrukkingen waren door de steller van de vragen, het pacifistisch- sociaiistische Tweede-Kamerlid v. d. Veen gebruikt. De regering ziet geen aanleiding voor verdere maatregelen zoals „diplomatie ke stappen bij de Indonesische regering om het gewekte wantrouwen weg te nemen", die door de heer v. d. Veen waren gevraagd. Aan de schout-bij- nacht zal een aanwijzing worden gege ven „in voorkomende gevallen zijn woordkeuze beter te overwegen de ,,as-Parüs-Bonn" ter sprake. Hü vroeg hoe deze kwesties de toekom stige internationale onderhandelingen zouden kunenen beïnvloeden. Khroesj- tsiev zeil „Er r'^n andere assen ëc* weest De as-Berl«n-Rome en de as-Berlün-Tokio. Deze hebben afge daan Het is te hopen dat Frankrpk de kracht zal krügen de juiste waar de te schatten van een huwelijk als dat tussen Parijs en Bonn. Dit kan niet beschouwd worden als een ver bintenis uit liefde. Het is gebaseerd op opportunisme en dergelüke huwe- lijken zijn nooit blijvend. Wat de kwestie van kernproeven in de Saha ra betreft geloven wij dat het vraag stuk niet gaat om het houden van nieuwe proeven maar om het verbie den van alle proeven". Een Belgische correspondent zei dat in sommige Westelijke kringen de komende bijeenkomsten van de lei ders de vraag hebben opgeworpen of deze niet nadelig voor de kleine lan den zouden blijken te zjjn. Hierop ant woordde Khroesjtsjev zeer rustig: „dat is een vreemde logica. Waarom zouden de kleine landen er onder lijden als de grote mogendheden tot overeenstem ming komen? Zij zouden daar integen deel alleen maar bij kunnen winnen", „Als de grote mogendheden beginnen te vechten, dan zouden de kleine lan den ook lijden". Hij citeerde daarna het Russische spreekwoord: „Ais de landeigenaars vechten, dan lüden de boeren". Op de vraag naar zün indruk over het bezoek dat Eisenhower aan zün bondgenoten wil brengen, zei Khroesj tsjev: „Dat is zijn zaak. Hij acht dit blü'kbaar nodig en ik kan begrppen dat hij dat wil als hü daarmee beter be grip denkt te wekken voor de nood zaak om geschilpunten op te lossen. Maar wjj moeten er wel aan denken dat Adenauer blikbaar aan dat over leg zal deelnemen en wij kunnen nau welijks verwachten dat deze „op na- tuurlüke wjjze" zal spreken. Hü be treurde het dat Adenauer de enige was die een wanklank liet horen bü de com mentaren over de bezoeken. „Wanneer ik me goed herinner zei Adenauer dgt het goed is dat ik naar Amerika ga. omdat ik dan kan zien hoe sterk het land is. Ik weet hoe sterk en rijk de Verenigde Staten zün, en ik hoef er niet heen te gaan om dat te weten te komen. Alleen domme mensen weten niet dat Amerika rijk en sterk is. Maar Adenauer is een oude man, die kou heeft gevat en hoge koorts heeft. U heeft ongelijk Herr Adenauer wan neer u denkt dat Eisenhower mü heeft uitgenodigd om mij de kracht van Ame- rikt te laten zien. W« hebben andere motieven. Poiitici behoren elkaar slechts op vriendschappelijke basis te ontmoeten en op vriendelijke toon te spreken om de vrede te bewaren Gunstige indruk Khroesjtsjevs persconferentie heeft in regeringskringen te Washington een gunstige indruk gemaakt. Zijn gebruik van milde en verzoenende bewoordin gen wordt algemeen gezien als een po ging een gunstige atmosfeer te schep pen voor de komende besprekingen met Eisenhower. Ook in Parijs zijn de verklaringen, die de Sovjet-leider op zün persconferentie heeft gedaan over het algemeen gunstig ontvangen.' Hoe wel er van officiële züde nog geen com mentaar werd gegeven, zag men in diplomatieke kringen in de mededeling van de Russische premier, dat het niet in de bedoeling ligt om op zün bespre kingen met Eisenhower kwesties te be handelen die op andere landen betrek king hebben, een poging om de westelij ke vrees weg te nemen, dat hij komt om verdeeldheid tc zaaien. Het is vakantie, ook in Londen, en de schildwachten voor Buckingham Palace trekken weer de belangstelling van de dagjesmensen. Hier kijkt een jongen naar de bajonet op het geweer van de schildwacht. De Amerikaanse vice-president, Ri chard M. Nixon is gisteren in Washing ton teruggekeerd van zijn veei bespro ken bezoeken aan Rusland en Polen. Volgens United Press International be pleitte hü na aankomst dat de Ameri kanen de Sovjet-premier, Khroesjtsjev, in het belang van de vrede hoffelijk zullen behandelen tijdens zijn aan staand bezoek aan de Verenigde Staten. Vervolgens begaf Nixon zich regel recht naar het Witte Huis om aan Eisenhower verslag uit te brengen over zijn reis van twee weken. Nixon bleef vijf kwartier in gezelschap van de pre sident. Later zei de perschef van het Witte Huis, James Hagerty. dat Eisen hower volledig instemde met Nixons verzoek om een respectvolle bejegening van Khroesjtsjev. Nixon overhandigde Eisenhower brieven van Khroesjtsjev en president Vorosjilov. Deze brieven zün in he* Russisch gesteld en werden naar het ministerie van buitenlandse zaken gestuurd om vertaald te worden. Voor hü naar het Witte Huis ging, maakte Nixon een persoonlijk briefje van de Poolse kardinaal Wyszynski openbaar. De kardinaal gaf daarin uit drukking aan zün appreciatie en dank baarheid jegens het Amerikaanse volk, voor de hulp die het aan de katholieke kerk in Polen heeft geboden. Hagerty vertelde dat Nixon een voor lopig rapport aan de president heeft uitgebracht en dat de twee leiders en kele informele suggesties hebben ge daan wat betreft details van Khroesj tsjevs reis. De perschef zei dat nog niet bekend is of Khroesjtsjev zich zal laten vergezellen door familie. Hü zei dat Nixon vrijdagochtend een aanvullend Een jonge Belg, Sylvain d'Hoest, heeft, nadat hü was gegrepen als de dader van de moord op een zestigja rige landarbeider te Landegem, niet alleen bekend deze moord te hebben gepleegd, maar ook die op een man en een vrouw in een auto nabij Lop- pem, aldus melden Belga en AFP. De ze laatste moorden werden anderhalf jaar geleden gepleegd en waren steeds onopgehelderd gebleven. D'Hoest beeft de gerechtelijke auto riteiten bü een reconstructie van "e moord te Landegem meegedeeld dat hij de landarbeider in de nacht van zaterdag op zondag doodschoot na een poging tot diefstal bii een boer. Over de moord van anderhalf jaar geleden zei D'Hoest dat hij op de avond van de moord van plan was een automobi list te beroven. Daartoe had hü een boomstam over een weg gelegd. Toen hü stond te wachten, zag hü op enige afstand een auto staan. Hü ging naar de wagen en eiste van de bestuurder van de auto afgifte van diens porte feuille. Er ontstond een woordenwisse ling waarna D'Hoest de twee inzitten den van de wagen doodschoot. Ook is gebleken, dat de dader, die reeds eerder tekenen van grote on evenwichtigheid heeft getoond, degene is die enige weken geleden een boom stam op een spoorlijn nabij Beernem heeft gelegd om een trein te doen ont sporen. De stam werd tijdig ontdekt. Een 29-jarige fabrieksarbeider te Rotterdam en zün 24-jarige echtgeno te, die drieentwintig juli voor de rechtbank in Rotterdam terecht ston den verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan hun drie jarige zoontje, zijn vanmorgen beiden veroordeeld tot vijf 3aar. gevangenis straf met aftrek. De officier van justi tie had vüf jaar tegen de vader en vier jaar tegen de moeder geeist. >-♦ 1 7 7 De ministers, van buitenlandse zaken van de vier grote mogendheden zijn j gistermiddag' voordat de conferentie voor onbepaalde tjjd werd verdaagd, nog viereneenhalf uur in voltallige vergade ring bijeen geweest. De laatste zitting was de langdurigste van de gehele con ferentie. De voorzitter, de Brit Lloyd, heeft er volgens Reuter op aangedron gen van tjjd tot tüd topconferenties van de grote mogendheden te houden ter br spreking van vraagstukken waarbij wereldvrede betrokken is. De Rus Gro myko zei op deze vergadering dat het gesprek dat premier Khroesjtsjev vol gende maand niet president Eisenho wer zal hebben van „historische bete kenis" zal zijn. Volgens de Amerikaan Herter is iiet nut van deze conferentie geweest dat de meningsverschillen en de punten waarop men het eens is ge scheiden zijn. Hü zei te hopen dat' de ministers de besprekingen op een door hun regeringen vast te stellen tijdstip zullen hervatten om de punten van ver' schil een voor een te behandelen. Herter die met geen woord over een topconferentie an de Grote Vier of over de uitwisselingsbezoeken van Khroesjtsjev en Eisenhower sprak, zei dat de Sovjet-Unie het Westelüke plan tot hereniging van Duitsland dat in mei werd ingediend, nooit één ogenblik ernstig in overweging heeft genomen. De reden is duidelijk: de Sovjet-Unie weet dat hereniging van Duitsland in vrijheid het einde betekent van de com munistische heerschappij in Oost-Duits- land, aldus de Amerikaanse minister. Over de Russische houding ten aanzien van Berlün zei Herter dat de Sovjet- Woensdag werd ir. Loosduinen een kin derbloemencorso gehouden, dat werd gadegeslagen door de plaatselijke bloe- menkoningin Carla Adank en vier bloemenprinsesjes. Het bokkeivagentje van twee jongens was zo mooi dat de prinses het even van dichtbij moest bezien. Unie zich niet ten doel stelt de toe stand in Berlün te verbeteren maar de Westelüke mogendheden uit Berlün te verdrü'ven. Het voortduren van het con currerende naast elkaar bestaan van „vrüheid en communisme'' in Berlün is kennelük voor de Sovjet-Unie niet lo nend. De ministers van de Grote Vier heb hen voorts op het laatste ogenblik nog oor een verrassing gezorgd. Zij zün het eens geworden om een nieuwe po ging te doen to- een besnoeiing van de troepensterkte en het wapenarsenaal van Oost en West te komen. Wat Ber lijn en Duitsland betreft, hebben de vier ministers volledig gefaald, maar besloten werd de ontwapeningsbespre kingen te hervatten van welke de Sov jet-Unie zich twee jaar geleden ge' distancieerd had. Alle ministers, die aan de conferentie hebben deelgenomen, zijn intussen naar hun onderscheiden hoofdsteden terug gekeerd. (Van onze Haagse redactie) Het technisch onderzoek naar de oor zaak van het ongeval met het Martin „Mariner"-vliegtuig bü Goa (Portu gees Indië) is nog niet afgesloten. Dit ongeval, waarbü de gehele beman ning om het leven kwam, geschiedde 10 juni tjjdens de thuisvlucht van Nieuw-Guinea naar Nederland voor „groot onderhoud". Zoals bekend is reeds eerder een toestel van dit type op een soortgelüke vlucht verongelukt. Staatssecretaris De Jong (Marine) zegt in zün antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Ritmeester (VVD), dat tüdens de vlucht van Co lombo (Ceylon) naar Karachi (Paki stan) een van de twee motoren van het vliegtuig is uitgevallen. Het toestel ver loor daardoor hoogte en moest een noodlanding maken bü Goa, dat als tussenlandingsveld was aangewezen. Het toestel kwam op de buik neer, trok een spoor van ongeveer tachtig meter door het ruwe terrein en sloeg toe_n over de kop, waarbü het in brand is gevlogen. De staatssecretaris kan ech ter nog geen mededelingen doen over de oorzaak van het ongeval o.m. om dat de motoren en de overige wrak stukken nog niet konden worden on derzocht. Daarmee zal nog geruime tüd gemoeid zün. Intussen is reeds besloten, dat de toestellen van dit type voortaan per schip naar Nederland zullen worden gebracht omdat langs de vliegroute voldoende geschoold personeel en tech nische outillage ontbreekt. Verder ne men de vluchten over een dergelijke afstand een te groot deel van het ver antwoorde aantal vlieguren in beslag. Voor het gebruik in Nieuw-Guinea zpn de toestellen echter zeker geschikt, zo meent de staatssecretaris. rapport zal uitbrengen aan het kabinet van de president. Naar Reuter in doorgaans welinge lichte kringen te Warschau heeft verno men, heeft vice-president Nixon bij zijn ontmoeting met de Poolse communis tische leiders verschillende aspecten van het Duitse vraagstuk besproken. Dit zou echter niet geleid hebben tot een versmalling van de kloof tussen Oost en West op dit punt. De andere onderwerpen van gesprek, die bü het onderhoud van maandag aan de orde waren gekomen, waren de positie van Polen in het communistische blok en de kwestie van de Pools-Amerikaanse economische betrekkingen. Wat dit laatste punt betreft zou Polen volgens genoemde kringen, meer kredieten neb ben gevraagd voor een verbetering van zijn financiële positie. In de hallen van Parijs is gisteren een brand uitgebroken, die aan zes mensen het leven heeft gekost. Een van de slachtoffers is een 75-jarige nacht waker, en de andere vijf zijn clochards. De brand ontwikkelde een zo intense hitte dat nabij gelegen gebouwen gevaar liepen ook door het vuur aangestoken te worden. Meer dan vijftig personen moesten gisteren hun flats ontruimen. Men vermoedt, dat de brand te wij ten is aan onvoorzichtigheid van een der clochards die 's nachts in deze opslag plaats een onderkomen zoeken. (Van onze Haagse redacteur) Minister Korthals heeft aan de dienst hoofden op het ministerie van Verkeer en Waterstaat een schrijven gericht, waarin hij aandringt op beperking van de uitgaven voor dienstreizen. Het aan tal deelnemers aan congressen en con ferenties dient zo klein mogelijk te worden gehouden. Op dienstreizen naar het buiten'and zal scherper worden toe gezien. Bij vliegreizen mag, behoudens in bijzondere gevallen, niet meer ge boekt worden voor de luxe-klasse. In het algemeen dienen de uitgaven tot het uiterste beperkt te worden. Prinses Irene vierde woensdagavond haar twintigste verjaardag met een intiem feestje in de villa te Raveilo bü Napels waar zij met koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix op vakantie is. De villa is de koninklüke familie door de hertog van Sangro ter beschikking gesteld. Wijlen koning Victor Emma nuel III woonde er tüdens de oorlog. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM, TEL. 13439 LÉIDSESÏRAAT (BIJ KONINGSPLLIN) AMSTERDAM TEL. 2Z3596 Verwachting tot vrijdagavond (op gemaakt te 11.15 uur). Bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. Morgen enkele opklarin gen. Zwakke tot matige wind uit wes telijke richtingen en dezelfde tempe raturen als vandaag of Iets hogere. Zon: 5.09-20.21. Maan: 8.34-21.22. Het wisselvallige strandweer met af wisselend bewolking en opklaringen duurt ook morgen voort. De neerslag zal van weinig of geen betekenis zijn. Zwak ke tot matige wind uit westelüke rich ting. Temperatuur stijgt in de middag tot 19 20 gr. C. Vooruitzichten: perioden van vrij goed strandweer maar later ook weer enkele wolkenvelden. max min neersi Station 24 uur 0.4 0.6 0.3 1 0.1 0.5 0.5 0 O Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Stockholm Oslo Kopen Londen Amsterdam Brussel l.uxembuT Partis Nice Berlijn Frankfori München Zürich Genêve Wenen InnsbrUei. Rome Madno Weer temp temp gisteren half bew. 20 16 licht bew. 18 15 onbewolkt 19 14 zwaar bew. 20 15 licht bew. 18 12 zwaar bew. 18 14 zwaar bew. 20 14 zwaar bew. 20 14 onbewolkt 25 14 onbewolkt 15 zwaar bew. 21 13 onbewolkt 21 11 licht bew. 19 12 geheel bew. 21 15 half bew. 20 12 zwaar bew. 26 12 onbewolkt 26 20 geheel bew. 20 15 zwaar bew. 22 16 regen 20 13 regen 23 14 onbewolkt 25 11 zwaar bew. 21 11 regen 23 12 licht bew. 31 19 zwaar bew. 27 18 Advertentie HOUTPLEIN 18-20 - TEL 12000-16615 GROTE HOUTSTRAAT 140 - TEL. 12349 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1