m Haarlemse Brandweerkazerne nadert zijn voltooiing Nationaal Landjuweel Juli was voor Zandvoort de top- maand van het seizoen PERRY m mfl PARTOUT wint zilveren zweep en nationaal kampioenschap Zandvoort vierde uitbundig Prinses Irene's verjaardag HUWELIJK? HENSEN ffèwarsrAWiS Binnen enkele maanden wordt het gehele complex in gebruik genomen Duits bezoek vermindert thans als gevolg van vakantieregeling HAARLEMSE JEUGD TEKENDE EN KLEURDE OP STRAAT Aantrekkelijk initiatief van Vereniging voor het Gezin en Raad voor de Jeugd SANTPOORTSE SPORTWEEK ïïïrïÏÏMÏffi'' 22 OVERALLS DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 3M* Films Haarlem e.o. Muziek Diversen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem VAKANTIESPELEN In katholieke speeltuinen te Haarlem Bejaarde man in Haar lem aangereden Oefenwedstrijd RCHADO Misschien in seizoen 1960-1961 te Haarlem RIJWIEL of BROMMER K dë zuÏÏr.n p"» Veertig jaar bij P.T.T. Faillissementen Lustrumviering van T.Y.B.B. Spaarcijfers Nutsspaar- bank Haarlem FIETS EN BROM FIETS GESTOLEN IN ZANDVOORT Begrotingstekort Voor uw naar DE LEEUWEN LUXE CADEAUX 't SILVER STOEPKE CR. HOUTSTR. 49, tel. 20049 Gé Fennis sterkste punten rij der Groter Wethouder van Gelukpark BLOEMENDAAL Voetpad Houtvaartkade Parnassiakade HEEMSTEDE G. S. van Bakel 40 jaar in gemeentedienst vanaf 11.50 Voor al uw bedrijfskleding natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Beurs van Amsterdam Beurs van New York Ml iSs De schutting rond de verbouwde brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht is thans weggebroken. Bij na anderhalf jaar lang is men bezig geweest de kazerne te moderniseren. Feiteljjk is een heel nieuw complex op getrokken, dat ontworpen is door de heer D. Heiloo, hoofdarchitect van Open bare Werken te Haarlem. Op de begane grond treft men nu links de werkplaatsen en rechts de ga rages. Daarboven zijn links de maga- zV"an en slaapzalen gelegen. In het midden bevindt zich de kantine (met E?„ en rechts de kantoorruimten. ^e van het oude gebouw is 1 o n febleven. Het omvat lesloka- w°ningen voor brandweer-onder- 'deren en hun gezinnen. De werk ruimten en magazijnen zijn uitgebreid en de garages zijn groter geworden, omdat sinds 1937 toen het vorige brand weercomplex voltooid werd, het aantal brandweerwagens is uitgebreid en om dat de lengte der wagens gr01"1® fn worden. Maar ook na de ^erb°a^ "g blijven er nog wensen, garage- ruimte is feitelijk nog te gering. Men beschikt over elf brandweervoertuigen, terwijl er slechts voor negen plaats is. Men zou graag een eigen sportlokaaltje hebben en een eigen ruimte voor de CINEMA PALACE: All Baba en de 40 ro vers, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Donald Duck en zijn vriendjes, a. 1. FRANS HALS: Spookhuis op de heuvel. 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO- Hier bin ich, hier bleib ich (2e week), a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Rusty en de spionnen, a. 1. LUXOR: Zondaars in spijkerbroek, str. volw. (4e week). T.m. do. 2 en 8 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: -Ee nieuwe avonturen van Dik Trom, a. 1. REMBRANDT: Elke ochtend (behalve zon- dag) 10.30 uur: Droomeiland, a. I. ■"OXY: T.m. do.: De verleider met de som brero, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kop op, borst vooruit, a. 1.; 2.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Kinderprogramma met Donald Duck, Stan Laurel. Oliver Hardy en Charlie Chaplin, alle leeft. MINERVA: T.m. do.: Dwaze Mr. Jones, a. 1.; 2.30 uur. Do.: Spook te koop 18 jaar; 8.15 vur. Donderdag 6 augustus Grote Kerk, 8 uur: Beiaardbespeling door P. Bakker uit Nijkerk. Donderdag 6 augustus De Leeuwerik (Kruisstraat), 8 uur: Finale Kleinkunstconcours. IJMUIDEN. Donderdag 6 augustus Hoog water: 4.41 u. en 17.07 u. Laag water: 0.29 u. en 12.46 u. Vrijdag 7 augustus Hoog water: 5.17 u. en 17.42 u. Laag water: 1.05 u. en 13.22 u. BEVALLEN van een zoon: M. C. Diehl-Spierdijk, J. M. Biester-CIous, E. G. M. Draaisma-Ubink. BEVALLEN van een dochter: L. B. Lloemhard-Kaersenhout, A. J. Fieman- erwoerdt, A. C. M. van Niekerk-Bak- «enhoven, R. L. Knotter-van der Eijnde, K. Holwerda-van der Veldt, J. M, T. Van Vaneveld-Sweers. ONDERTROUWD: J. L. A. Holleman N. C. van der Veen. W. J. H. Lüc- *ers en H. va Bakel, E. P. A. van den Hoven en C. P. G. M. van Galen, A- van Eerden en T. Stienstra, T. Hol lander en M. M. van Santen, T. A. van Dam en P. G. Tholen, G. Oostrom en Hensen, J. Hensen en C. F. van anroojj, J. Pieters en G. H. Koop', W. Galen en A. J. M. Post, A. van der ir'nden en M. J. Beenders, H. W. M. jantjes en H. Schultheis, D. Bakker n a. x. L. van Dorsselaar, P. G. fdfghout en T. D. Bakker, A. van Pet- li"en A. L. M. van Dam, C. van Soo- en t,n en E- z- van Gelder, J. Tensen J. ft1- van den Broek, F. T. Zwart en te jv Roelofs, H. Kleinhout en H. Lafer- V»» TT» TT— s-r -r-» I"»J B.' t?' E. Hahn en J. P. van der Raad 2aim' J- van Thienen en C. E. van der TÜsso' H- J- Moors en C. Luiten, J 11 en F. Buitenhuis. VervvJ?UWD: W. N. A. Dujjn en C. L. Eekk2®rdt, G. P. A. Njjssen en T. M. M. H B- R. van Ham en L. Sjardjjn, van ?n Heijer en J. Blaauw, B. J. VV r„, Vossen en T. E. Siepkes, F. S. ^elaudie en M. M. Botter, C. Riet- E. MeiKoe'kG' Elfers' H' M- Opdam en men JiA. Hoes-van Bree- tegies 79 i pT^rklaan; C. Verduin-Por- 4 v',. .J*' KamDerlaan- T. Vin or 7* 5-, KastanjestSfPTeriaa": L' Vlug' 78 Er. Schaepmans\rakuan P2' 41 U Schooien. jTaSSto&fcS,. van unieke verzameling brandweercuriosa, het zogeheten brandweermuseum. Welis waar heeft de gemeente aan de achter zijde van de brandweerkazerne enige panden Aangekocht, maar eer die door de brandweer in gebruik genomen kun nen worden, zal er nog heel wat moe ten gebeuren. De verwarmingsinstalla- tie is overgeschakeld op oliestook en men heeft een gloednieuwe alarminstal latie gekregen, die in korte tod alle mel dingen kan doorgeven, waardoor men op zo kort mogelijke termijn op de plaats van de brand kan zijn. Nieuw is ook een installatie, die in geval van brand alarm onmiddellpk waarschuwingslich- ten aan weerszijden van de brandweer kazerne aan de Gedempte Oude Gracht doet ontbranden, zodat het passerende verkeer gewaarschuwd is, dat binnen korte tijd de brandweer gaat uitrukken. Het wachten is nu nog op de nieuwe seininstallatie, die verzorgd wordt door de PTT. Men verwacht binnen enkele dagen het gehele complex officiéél in gebruik te kunnen nemen. Gistermorgen omstreeks twaalf uur is een 83-jarige dame uit Overveen bij het lappen van de ramen op de eerste verdieping van haar woning naar be neden gevallen, toen zij door het los schieten van een haak haar evenwicht verloor. Met inwendige bloedingen is zij in het Marinehospitaal opgenomen. Het programma va-n -de diverse evenementen, in of uitgaande van de verschillende katholieke speeltui nen te Haarlem luidt voor vrijdag 7 augustus: Groot feest in het Open luchttheater te Bloemendaal voor alle speeltuinen. Aanvang 1 uur. Vooraf wandeltochten vanaf alle speeltuinen naar Bloemendaal. Pic-nic in het Bloemendaalse Bos. Terugtocht met extra autobussen naar alle speeltui nen. Gistermiddag omstreeks tien over twee is een 62-jarige Haarlemmer, toen hij zonder voldoende op het verkeer te letten de rijweg van de Spanjaards laan te Haarlem overstak, door een passerende vrachtauto met de linker voorzijde aangereden en op de grond gesmakt. Het slachtoffer is met een hersenschudding en enkele schaafwon den per GGGD naar het Diaconesse- huis overgebracht. RCH zet zijn reeks van oefenwedstrij den zaterdagavond 8 augustus voort met een ontmoeting tegen de Haagse eredivisie-club ADO. De Haarlemmers verschijnen in de volgende opstelling: Huyer; Wezenberg en Honout; Krist, Van den Brink en Biesbrouck; Brou wer, Van der Klugt, Van Doorn, Nanai en Peters. De wedstrijd begint om half zeven. Het ziet er naar uit, dat Haarlem toch binnen afzienbare tijd weer een Nationaal Landjuweel binnen zijn mu ren krijgt. Er zijn nu een paar jaar verlopen sinds het vorige gehouden werd, waarbij de Haarlemse Tooneel Club winnaar werd van het landju weel. De beide organisaties voor het amateurtoneel in Nederland, de NATU en het WKA schijnen er nu serieus werk van te maken om de organisatie van het volgende Landjuweel ter hand te nemen, op zijn minst krachtig te stimuleren. Zeer onlangs is er in het Haarlemse stadhuis een bespreking geweest, waaraan ook representanten van de beide organisaties hebben deel genomen. Men heeft toen verschillen de mogelijkheden besproken en onder zocht. Het resultaat is voorlopig, dat er een redelijke kans is, dat het vol gende Landjuweel in Haarlem gehou den wordt in het seizoen 1960-1961. Be sprekingen binnenskamers zijn nog in volle gang. Het laat zich aanzien, dat de maand juli het hoogtepunt is geweest in het zomerseizoen 1959 van Zandvoort. De maandwisseling bracht een geweldige stroom van gaande, en komende gas ten, maar nu men de situatie enigs zins kan overzien, blijkt het aantal per manente gasten geringer te zijn dan een week geleden. Het opmerkelijke feit doet zich zelfs voor, dat nog ver schillende gemeubileerde woningen en kamers onverhuurd zijn gebleven; een voor de maand augustus in Zandvoort zeldzaam verschijnsel. Een en ander levert de bevestiging van een in dit voorjaar gedane prog nose, dat juli uitzonderlijk druk zou worden in verband met het feit, dat in dat deel van West-Duitsland dat zijn gasten aan de Nederlandse kust levert, de regeling van de vakantie spreiding zodanig was, dat juli de va kantiemaand bi) uitstek zou zijn. In derdaad zijn vele Duitsers vertrokken, In de afgelopen dagen hebben ver schillende Haarlemse straten er ge kleurd op gestaan. Dat was een gevolg van een aantal „straattekenkleurwed- strijden", die zowel door de Haarlem se Katholieke Vereniging voor het Ge zin als door de Haarlemse Raad voor de Jeugd voor de vakantie jeugd wa ren georganiseerd. Voor de beide or ganisaties zijn deze wedstrijden een groot succes geworden. De deelnemen de kinderen enkele honderden in getal hebben er een intens plezier aan beleefd. Het is dan wel zo goed als zeker, dat deze soort van vakantiebe zigheid volgend jaar eveneens een be langrijk onderdeel van de verschillen de vakantieprogramma's zal uitma ken. De kinderen hebben onbevangen hun ideeën aan het zwarte asfalt toever trouwd. Er waren er, die met vegen van vingers en voeten fraaie surrea listische produktjes voortbrachten. An deren kleurden de vlakken binnen de lijnen van een vrij alledaagse teke ning. En dan bleek, dat scheepjes, vliegtuigen, huisjes en auto's wel het Advertentie Voor ieder een passend Gazelle - Magneet - HMW - Solex enz. Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 Acnténdertig paarden hebben gister middag op de grasbaan aan de West laan te Santpoort strijd geleverd om de Zilveren Zweep in een kortebaan- draverü door de Harddraverij-vereni ging Santpoort en Omstreken georga niseerd. Daar met name aan deze kor- te ba an dra ver ij het tweehonderdjarig be staan gekoppeld zat, was bepaald dat deze cours zou gelden voor het kam pioenschap van Nederland korte baan. In de beslissende omloop werd het paard Partout met rijder A. G. Heskes in een prachtige snelle cours tegen baanfavoriet Upie Scott P. winnaar. Samen met A. Th. Knijnenburg, die in deze laatste omloop in de silky had ge reden de finalepaarden behoorden beide aan eenzelfde stal en werden door één rijder over de baan gevoerd maakte A. G. Heskes met de zilve ren zweep in de hand een ere baantje. Door deze overwinning heeft het paard Partout een bedrag van ƒ1100 voor haar eigenares opgeleverd. m de eerste omloop kwam Vlaamse Gaai S, een van de favoriete paarden, tegen Partout uit. Het ging gelijk op en een kamprit moest uitwijzen dat Par tout geplaatst werd in de tweede cours. Sonja Zora, tot nu toe ongeslagen baankampioen, moest het opnemen te gen Rudi Trothan, een cours die zij gemakkelijk wist te winnen. Het paard Brewer, dat als een van de kans hebbers gold, kwam niet op draf, zodat Klingsor een plaats kreeg in de tweede omloop. Quirinus, de winnaar van het vorig jaar, werd voor de tweede omloop vrijgeloot. Upie Scott, zeer in trek bij de totalisator, kreeg een gemakkelijke rit tegen Quick Magowan S. In de derde omloop kon Quirinus, hoewel zij zeer zwaar liep. tegen Morning Star toch nog stand houden, al was het dan wel dooi een diskwalificatie van haar te genstandster. Valk S. onderscheidde zich in deze cours door zijn snelle krachtige draf in bijzondere mate. Upie Scott P. kon na een kamprit zich de meerdere tonen van Klingsor, die met een afstand van 320 meter vijftien meter belasting meer had dan Upie Scott P. In de beslissende omloop werd de spanning vooral opgevoerd door het vrijloten van Upie Scott P. Quirinus moest het opnemen tegen Valk S. Dit werd mede doordat Valk S. „eruit" liep, een overwinning voor Quirinus. Hiermee was voor Valk S., die zich mentaal als een zeer sterk paard deed gelden, de cours ten einde en moest hij met een vijfde plaats genoegen ne men. Sonja Zora kwam in deze omloop te- In volle vaart draven de paarden over de grasbaan aan de WestUtan te Sant- poort, waar by gelegenheid van het 200- jarig bestaan van de Harddravery-ver- eniging kortebaanwedstrijdenom het kampioenschap van Nederland worden gehouden. uit die door het te vroeg fisseren San de startlijn werd gediskwa lificeerd in de eerste rit. r,o inmnrit. die hierna tussen beide Da,kierde nep uit in het voor- deel van Partout. Fn een felle, jacht van hierna van Quirinus, naa'rrf van^de'éllde stal en met dezelf- Daarom werd r«der A Th. het kampioenschap van Nederland, die aan deze cours waren verbonden. Bij de start in de eerste baan wilde Upie Scott P niet direct op draf komen. Ook in'de tweede baan lag Partout vele meters voor, maar in een enorme spurt kon Upie Scott P. toch nog heel dicht naderen, doch zonder resultaat. Het sterke paard Partout was winnaar geworden van deze Kortebaandraverij, waardoor de eigenaar in het bezit kwam van de medaille van de gemeen te Velseno verbonden aan de Zilveren Zweep. De einduitslag luidt: 1. Partout (A. G. Heskes), ƒ1100; 2. Upie Scott P (A. G. Heskes). ƒ50;; 3. Quirinus (j. van Dooyeweerd), ƒ200; 4, Sonja Zora (J. Wagenaar jr.), ƒ100; 5. Valk S. (K. Neef), ƒ75. Totalisator: Partout, w. 12,10; 11,40; 12,50; 9,00. pl. 5,20; 3,60; 2,90; 1,80. Upie Scott P. pl. 2,50; 1,90; 1,80; 1,60. Quirinus pl. 2,10; 2,00; 3,20. meest in trek waren. Ook verscheen er hier en daar op het asfalt een voor stelling van een reis naar de maan. Dan waren er kinderen, die in het ge heugen van de plaatjes uit prenten boeken of uit stripverhalen afkeken. Maar in alle gevallen legden de kinde ren een bewonderenswaardige ijver aan de dag, die zo nu en dan beloond werd met een waarderende opmerking van de vele kijkers. De Haarlemse Vereniging voor het Gezin heeft gistermorgen wedstrijden georganiseerd in de Eksterstraat en de Van Dortstraat en 's middags in de Graafschapstraat. In de Ekster straat tekenden vijftig kinderen van de meest noordelijke speeltuinen, gadege slagen door belangstellenden uit de ge hele buurt. In de Van Dortstraat werd de grootste wedstrijd gehouden. Niet minder dan tweehonderdenzeven kin deren hanteerden daar het kleurkrijt. Van hen waren ongeveer honderden vijftig afkomstig van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, die een onver wachte stroom aanvragen had gekre gen en uiteindelijk een beroep deed op de Haarlemse Katholieke Vereni ging voor het Gezin. De werkstukken van de kinderen werden beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren Van der Weiden, een tekenleraar, en de Haarlemse kunstschilder Van Vel- sen. De beste prestaties werden be loond met prijsjes, die door de secre taris van het hoofdbestuur van de Ka tholieke Vereniging voor het Gezin werden uitgereikt. In de Graafschapstraat had de jury juist haar oordeel over de ongeveer vijfenveertig tekeningen gereed, toen een bui regen bijna alles uitwiste wat de kinderen met zoveel moeite had den gewrocht. In het clubhuis van de speeltuin Kindervreugd aan de God fried van Bouillonstraat werden de acht jeugdige winnaars verrast met een prijsje. Maandag 10 augustus hoopt de heer J, Nooteboom, besteller één, wonende Dahliastraat 9, Haarlem, de dag te herdenken dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het Staatsbedrijf der PTT. De jubilaris is zijn postale loop baan in 1919 als hulpbesteller begon nen, waarna in 1920 zijn benoeming als besteller volgde. Na enige jaren ging hij over naar de voorsortering van de poststukken, terwijl hij ook nog werk zaam is geweest op de afdeling straf porten. De laatste jaren doet hij zijn dienst bij de afdeling adresboeken. De jubilaris zal maandag 10 augus tus, 's morgens om elf uur recipiëren in de kantine van het Postgebouw, Bal juwslaan te Haarlem. De arrondissementsrechtbank te Haar lem, heeft dinsdag 4 augustus 1959 in staat van faillissement verklaard: N. G. Kemp, autohandelaar, te IJmuiden, rech- ttr-commissaris mr. J. D. Vink, curator mr. A. A. M. Leesberg, te Beverwijk. P. Drost ter Beek, te Hillegom, rechter commissaris mr. L. W. M. M. Drabbe, curator mr. J. F. Jansonius, te Heem- s'- .de. H. J. M. Holt, koopman, te Heem stede, rechter-commissaris mr. L. W. M. M. Drabbe, curator mr. J. F. Jansonius, te Heemstede. Zondag 9 augustus zullen in het ka der van de viering van het veertig ja rig bestaan van de RKSV ,,TYBB"voet- balwedstrijden worden gespeeld tussen de junioren-elftallen van RCH en TYBB. De wedstrijden worden gehouden op de terreinen aan de Schr.lkwijkerweg te Haarlem en beginnen om twaalf uur. De prijsuitreiking is omstreeks half vijf. De inleggingen bedroegen in de afge lopen maand 3.621.976 en de terugbe talingen 3.340.920, zodat het spaarsal do 281.056 beliep. Gedurende de eer ste helft van dit jaar groeide het in leggerstegoed met 4.667.198, zodat het per ultimo juli een totaal bereikte van 58.963.716. In juli werden 753 nieuwe spaarders ingeschreven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 91.988. Het aantal spaarbusjes in omloop steeg met 65 tot een totaal van 15.898. al is er nog een aanzienlijk contingent voor in de plaats gekomen. De tendens van het dalende gasten- aantal betreft evenwel niet de katho lieke badgasten. Maatstaf daarvoor is, het kerkbezoek op zondag in de Zand- voortse parochiekerk. Op de eerste zon dag van augustus was dit groter dan ooit. In augustus plegen namelijk veel Amsterdamse katholieke families met kinderen, naar Zandvoort te komen. Dit is ook thans weer het geval. Hoe trouwens de maand augustus ook moge verlopen: Zandvoort heeft een seizoen 1959 met een omzet zoals men nog nooit heeft meegemaakt. De inkomsten van de strand- en andere bedrijven zijn nu al hoger dan in het gehele seizoen 1958. In de afgelopen zomerse maanden is er door de Zand- voorters hard gewerkt. Op het strand en in de verschillende winkels en be drijven in het dorp is men dag in dag uit van de vroege morgen tot de late avond in touw geweest. Het stralende zomerweer bracht elke dag opnieuw duizenden gasten en klanten in de za ken. Menige strandexploitant en winke lier heeft dan ook de enkele regenda gen in de laatste week begroet als een noodzakelijke gelegenheid om even op adem te komen. Dat juli voor Zandvoort lucratief is geweest blijkt wel uit de maandcij fers van de spaarbanken; bij de rijks postspaarbank werd ingelegd f 186.000.- en terugbetaald f 81.000.-; by de Nuts- spaarbank bedroeg de inleg zelfs f 261.000.- en de terugbetaling f 126.000.- En dit betreft alleen nog maar de fi nanciële transacties van particulieren en kleine zakenmensen!. Bij de Zandvoortse politie is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel dat in de tuin van een woonhuis aan de Zandvoortselaan was geplaatst. Even eens werd melding gemaakt van de ontvreemding van een op de Boulevard geplaatste bromfiets. Uw reactie op het begrotingstekort van Haarlem zes miljoen heeft mij bevreemd. Wie zes miljoen uit geeft die hij niet bezit, geeft teveel uit. Uw reactie is echter een andere. U verwijt de gemeente „te weinig durf" nu zij besloten heeft met boven de zes miljoen uit te gaan. Persoonlek ben ik de mening toegedaan dat er ge zocht moet worden naar middelen om de zes miljoen in te lopen. Bovendien moet er gezocht worden naar de schul dige die maar heeft uitgegeven: het Plein werd na eindeloos gepeuter en geëxperimenteer met lichten, vlucht heuvels en knipperbollen, een moord kuil; hotel Royal werd opgekocht en tegen de grond gegooid; burgemeesters werden op stadskosten op een kermis in de Doelen onthaald a raison van 30.000; een V.V.V.-bunker verrijst? vóór het station etc. etc. Dat de ge meente nog meer had moeten uitge ven tegen de richtlijnen yan het Ruk in, is uw tweede conclusie. U specu leert daarbij op meer subsidie van de gene, die men negeert. Zo onnozel zie ik de overheid echter niet. Dat we De- dolven liggen onder de voorschriften van de 400.000 ambtenaren die het va derland dirigeren, zou ik kunnen onder schrijven. Die ambtenaren met hun pa pieren te negeren is een prettige en ge makkelijke raad. U vergeet daarbij dat zii de macht hebben en niet de redactie van een plaatselijk dagblad.^ BQMANS (Het is niet juist, dat (fe kermis in de Doelen 30.000 zou hebben gekost. Vol gens de gegevens waarover wij beschik ken is er 18.000 besteed aan het ge hele congres van de Vereniging van Ne derlandse gemeenten.RED.) Advertentie Gen. Cronjéstraat 59 hoek Kloosterstraat - Haarlem De Zandvoortse Oranjevereniging heeft de twintigste verjaardag van prin ses Irene op grootse wijze gevierd, 's Middags trad in de muziektent op het Raadhuisplein het ensemble „Up Kiki en Co" op met een kinder-cabaretpro- gramma. Honderden kinderen genoten zeer van hetgeen dit vier personen tel lende gezelschap aan humor, muziek en clownerie wist te presenteren. 's Avonds was er een cabaret-pro gramma voor volwassenen. De voorzit ter van de Oranjevereniging, ds. J. van der Mije, heette het talrijke publiek welkom en deelde mede dat namens de Zandvoortse bevolking een telegram van gelukwens aan de jarige prinses was gezonden. De buitenlandse gasten werden in het Engels, Frans en Duits welkom geheten. Daarna vertoonde het gezelschap van Tonny van Zwol een cabaret-programma met begelei ding van Herman Teunissen (piano, Advertentie U vindt bij ons prachtige het huis met het CARILLON Gé Fennis heeft de twaalfde klasse- mentsrit in de zomeravondcompetitie om de „W. Metz"-beker die dinsdag avond door het Haarlemse „De Kam pioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, in zijn voordeel be slist. Hjj won vier van de acht klasse menten. De strijd om de punten is in de klas- sementsrit weer bijzonder fel geweest. Aanvankelijk waagden verschillende ronners zich aan een uitlopertje en daarvan hadden Bogaard, Jansen, Koo nings en. Peters het meeste profijt. Zij wonnen ieder een klassement. Daarna wisten Fennis, Koonings, Rutte, Blom maert en Bouma een beslissende voor sprong te veroveren. Van hen toonde Fennis zich in de vier resterende pun- tensprints steeds de snelste en daar mee legde h(j de grondslag voor zijn uiteindelijke overwinning. Bouma ver dween vier ronden voor het verlossende einde van het strijdtoneel. De uitslag luidt: 1. G. Fennis 29 pun ten; 2. A. Koonings 23 pnt.; 6. A. Bo gaard 9 pnt.; 7. H. Pet.rs 6 pnt. 8. E. Riethoff 3 pnt.; 9. K. van Tinte len 1 pnt.; 10. B. Walters 1 pnt. Bij de C-klassers zorgde Vergers voor een verrassing door de favorieten Van der Horst en Jansen in de sprint te kloppen. De uitslag was: 1. VeFgers, 2. Van der Horst, 3. Jansen, 4. Van Kaam, 5. Assema, 6. Croese, 7. Ruys, 8. Citroen, 9. Wagner, 10. Deinum. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben hun goedkeuring gegeven aan de uitbreiding van het Wethouder van Gelukpark in Overveen. Er mag een duin afgegraven worden en het Meertje van Geluk wordt twee maal zo groot. Het wordt in afmetingen aan gepast aan de eisen, welke gesteld wor den aan het houden van internationale schaatswedstrijden. De toegangskaart jes tot het park zullen recht geven op een gratis consumptie. De entrée zal ongeveer een halve gulden bedragen. accordeon en hammond-orgel). Lucht acrobaten, parodisten, imitators, slan genmensen en zangers volgden elkaar in een vlot tempo op onder grote bij val van de duizendkoppige menigte welke zich op dit intieme dorpsplein op stelde. De stichting Touring Zandvoort zorg de voor een waardig slot van deze feest dag. Om kwart voor tien werd een groots vuurwerk afgestoken op het strand voor de Rotonde. Een mensen massa van naar schatting tienduizend personen genoot van de bombardemen ten en de lichtfestijnen, die boven de i branding van de zee werden ten uit voer gebracht. Het publiek applaudis seerde herhaaldelijk voor de verrassen de effecten welke werden verkregen. Advertentie De gemeente Bloemendaal gaat het voetpad aanleggen tussen de Hout vaartkade en de Parnassiakade, deels in Haarlem, deels in Overveen, gemeen te Bloemendaal gelegen. De gemeente raden van Haarlem en Bloemendaal hebben daarvoor ieder een krediet van f 2.100.- beschikbaar gesteld. De heer G. S. van Bakel is 11 au gustus veertig jaar in dienst van de gemeentelijke gas-, duinwater- en elec- triciteitsbedrijven te Heemstede. Hij is thans eerste monteur, 's Morgens om elf uur wordt de heer Van Bakel door het personeel van de bedrijven ge huldigd in het Verversingshuis Groenen- daal. 's Middags recipieert hij na drie uur in zijn woning aan de Borneo- straat 54. Sterke keper en jeans- kwaliteiten. Uit eigen confectiebedrijf. SANFOR - dus voorgekrompen (Niet officiële 4V4 Ned. 1958 4V« Ned. 1959 3% Ned 1953 Staffel 1947 3(i Ned. 1956 3Ü Ned 1948 SM Ned 1950 314 Ned 1954 314 Ned 1955 D BUG Won.bouwl b Ned Handel MIJ Cert Amsterdam Rubber EVA. Senembab-MtJ. AKJ3 Berkel Fatent Calvé-Delft Cert Del) Mt] Fokker r Gelder Hoogovens MUil er Co. Philips Gem.bei Onliever 8tlllton Se Kon Petroleum 50 HoU Amerika Ltln KJDVI Kon Ned Stoom b Mti K.P.M Ned. Stoomv MIJ v Ommeren Ned Scheepvaart linie Kentespaarbrteven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 214 Amsterdam '58 U Rotterdam 57 Alb Heiln kl obl 4 koersen) Vorig Slot lOOli 100ft 94% 94% 93 87% 87% 8914 90 110H 265 9414 150% 212 390% 279 590 181.60 27114 249% 575 321 671 60314 205 172.70 163% 129 161% 123% 155 254 138 117% 106 83 93% 9914 129% opening 6/8 98% 94% 94% 151% 214% 396% 180.50 670% 60614 171.60 162% 157% 141 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electrlo Genera) Motors Kennecott Copper KX.JH Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Onion Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny lldewater U.S. Steel 4/8 5/8 64 63% 57% 56% e 66% 67% 80% 80% 57 56% 105% 104% 33% 32% 49% 50 64% 64% 76% 76V, 45% 4514 83 82 72% 71 57 56% 54% 53 %e 26% 26% 103%e 10234 Stemming i flauw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5