Koppige Soekarno dreigt Nederland Den Haag mag inzake de kwestie-Nieuw- Guinea niet halsstarrig blijven Eisenhower de gast van koningin Elizabeth WATER ZAKT IN WESTEN VAN OOSTENRIJK Lifters brengen verkeer in gevaar Vredescommissie bemiddelt in crisis in Caraïbisch gebied Lening van V.S. aan Euratom Nieuwe kunst maan niet in baan Prinses Anne negen jaar Chinese reactie op bezoeken van Eisenhower en Khroesjtsjev Koning Boudewijn op vakantie Vier jongelui met auto te water Schade overstromingen loopt in honderden miljoenen guldens Baileybrug over Haringvliet Dinghy tegen kou en water Resolutie met algemene stemmen in Santiago aangenomen Het weer Bussumse arts in Italië verongelukt j» *Jer» arts uit Bussum, de 39-jarige Ital Kraayeveld die in Campiglio in j, 'e de vakantie doorbracht, is dodelijk verongelukt. Hij is in Zestig meter diep ravijn gevallen. 1 Verplichte film over aanslag op Soekarno OP KASTEEL BALMORAL Twee omgekomen Recordprestatie pontonniers Expeditie Ned. Nieuw-Guinea Steunactie: vier ton STAATSLOTERIJ-PR IJS Nederlander uit Makassar uitgewezen RODE KRUIS HELPT OOSTENRIJK Succes op conferentie der O.A.S. Het weer in Europa BI6 BEK PUSTICJASSEH Zonnig en droog Aan zee MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 83ste JAARGANG No. 30291 President Soekarno van Indonesië heeft Nederland gewaarschuwd dat het Nederlandse kapitaal met inbegrip van dat in de gemengde bedrijven uit Indonesië zal worden verwijderd indien het halsstarrig blijft in de kwestie-West Irian, aldus bericht A.F.P. In zijn jaar lijkse boodschap aan het land ter gele genheid van onafhankelijkheidsdag zei de president dat de overneming van Ne derlandse ondernemingen door Indone sië sedert vorig jaar verband hield met de strijd voor de bevrijding van West- Irian en een zeer belangrijke stap was in de Indonesische pogingen het nog door Nederland bezette gebied terug te krijgen. Echter niet alle Nederlandse kapitaal werd overgenomen terwijl Ne derland hardnekkig vasthoudt aan zijn standpunt in de kwestie-West-Irian. ,,Ik laat hier de waarschuwing horen dat indien Nederland in deze kwestie hals starrig blijft, als het in de kwestie van onze nationale eis koppig blijft, dan zal aan de geschiedenis van al het Neder lands kapitaal, met inbegrip van dat in de gemengde bedrijven, op Indonesi sche bodem een einde komen". In zijn boodschap die als titel droeg „De herontdekking van onze revolutie", sprak de president ook over de rol van het niet-Nederlands buitenlandse ka pitaal bij de opbouw van Indonesië. Het buitenlandse niet-Nederlandse ka pitaal moet zich houden aan de eisen die de republiek heeft gesteld en moet geen negatieve rol spelen. ..Als het zich niet aan de regels houdt en als het een negatieve ro] speelt, als bet stilzwijgend economische sabotage pleegt of st®un verleent aan de contra-revolutie dan moet men niet verrast z\jn als net- donesische volk dit kapitaal op dezelf de wijze behandelt als het Nederlandse kapitaal", aldus de Indonesische presi dent. Soekarno zei dat Indonesië de voor keur geeft aan buitenlandse kredie ten boven buitenlandse kapitaalinves teringen. Desondanks zal Indonesië verdraagzaam genoeg zijn jegens, bui tenlands niet-Nederlands kapitaal. HU herhaalde vervolgens zijn eerder genomen besluit om de kwestie-Nieuw- ;fuinea dit jaar niet voor te leggen »an (je v.N. Dit betekent echter niet Pat de regering minder enthousiast Js 'n de strijd om dit gebied. „Wij zul len de strijd op economisch terrein tegen Nederland voortzetten". „Ik hoop dat de V.N. uit onze huidige hou ding zullen begrijpen wat onze gevoe lens jegens de V.N. zijn aldus Soe karno. Over geuite kritiek dat hij een dicta tor is zei de president met nadruk dat hij niet de rol van dictator wil spelen maar dat hij geen spijt heeft van zijn Presidentieel besluit van 5 juli inzake de terugkeer naar de grondwet van 1945. Dit besluit was gebaseerd op de over weldigende wil van de meerderheid van de bevolking, aldus de president. De president veroordeelde liberalis me, federalisme, individualisme, pro Amerikaanse Export-Import vnnr at 1 de Europese Commissie Z?°* ^00™®ner?1i? (Euratom) een le- Y®n 13° miljoen dollar, ongeveer 520 miljoen gulden, toegestaan voor de bouw van atoomreactors in klein Europa", aldus meldt U.P.I. De ove" eenkomst dienaangaande is vandaag in Washington getekend. Het programma voorziet in de bouw van zes tot acht krachtcentrales, met een gezamenlijke capaciteit van een miljoen kilowatt. De centrales komen in de jaren 1964/1965 in bedrijf. De to tale bouwkosten worden geraamd op S50 miljoen dollar. De resterende 215 miljoen dollar, ongeveer 840 miljoen gulden, zullen door West-Europa zelf worden bijeengebracht. De lening van de Export-Import Bank zal in twintig Jaar worden terugbetaald. De jaarlijk se rente bedraagt 4M procent. De Amerikaanse poging om vrijdag avond een bolvormige kunstmaan van bladaluminium in een baan om de aar de te krjjgen, is niet gelukt, aldus meldt Reuter. Het was de derde maal in acht dagen, dat er een satelliet werd gelanceerd. De drie trappen van de Ju- Piter-raket functioneerden goed en ook de ballon, die een doorsnede had van drieëneenhalve meter, vulde zich vol gens plan met stikstofgas. De ballon Zou, als zij in een baan om de aarde Was gekomen, met het blote oog ge makkelijk zichtbaar zijn geweest. Vrijdag zijn ook drie andere ballisti sche projectielen gelanceerd. Een ervan Del op zijn uitgangspunt terug en ont- Plofte. Men is er vrijdag niet in ge daagd de 135 kilo wegende capsule van 5"? aardsatelliet „Ontdekker 5" terug te vinden, die woensdag is gelanceerd. vincialisme, deviaties, corruptie en een stelsel van veel partijen. „Allemaal soorten kwaad die op ons aanstormden in het rijk van de hel. Nu ondergaan wij op alle gebied het vagevuur". Voorts laakte hij de buitenlandse kritiek die de eerste grondwet een door Japan ge maakte grondwet noemde. Zij is inte gendeel de werkelijke weerspiegeling van de persoonlijkheid der Indonesische natie die sinds oude tijden haar rege ringsstelsel baseerde op de musjawa- rah(raadpleging) van de oudere die niet heerst maar leidt en beschermt. Soekarno verdedigde vefder het stel sel van geleide democratie. Hij zei dat de westelijke democratie een „vrije strijd van liberalisme" is maar dat geleide democratie „een democratie is van een imilie-systeem" zonder de anarchie van het liberalisme, zonder de autocratie van het dictatorschap. Hij viel „de imperialisten" aan die rege ringen alleen stabiel noemen als zij nor male belangstelling voor buitenlands kapitaal waarborgen. „Wij noemen een regering stabiel als zij met sterke hand kan werken niet om de belangen van het buitenlands kapitaal te waarborgen maar om de basisbehoeften van de be volking te waarborgen", aldus de pre sident. Over de Darul Islam en andere op standige bewegingen zei Soekarno dat de regering geen compromis zal slui ten of onderhandelingen zal voeren met opstandelingenleiders, maar dat zij vastbesloten zal blijven en de veilig heidsacties zal intensiveren. Zij die zich onvoorwaardelijk overgeven zullen worden. Hij zeide dat sedert de terugkeer tot de grondwet van 1945 zich meer rebellen in Atjeh en Celebes overgaven. Tenslotte zei de president dat Indo nesië sterke vriendschappelijke betrek kingen met alle staten ter wereld wil vestigen, in het bijzonder met lan den van Azië en Afrika, op basis van wederzijdse achting en samenwerking voor de vestiging van een „nieuwe we reld vrij van imperialisme en kolonia lisme en voor de wereldvrede". Zaterdagmorgen heeft de Indonesi- sische president in het „Merdeka"-pa- leis officieel drie nieuwe lichamen ge ïnstalleerd, waarin in zijn geleide de mocratie was voorzien. Bij die gelegen heid zei Soekarno volgens UPT dat In donesië niet in staat zal zijn zijn crisis te overleven tenzij er een geest zal heersen van „gotong royong" (weder zijdse bijstand). Hij nam de eed af van de leden van de „Nationale Advies raad", „De commissie voor de plan nen" en „Het comité van waakzaam heid ter supervisie van de instellingen van de staat". Met de installatie van de drie nieuwe lichamen blijft er nog slechts een orgaan dat ingesteld moet worden over en wel het „Opperste Volkscongres", dat moet worden samen gesteld uit bestuurs- en regionale ver tegenwoordigers bij benoeming. Het zal het hoogste lichaam in het land zijn. Het is niet bekend wanneer president Soekarno die vertegenwoordigers zal benoemen. In de Indonesische bioscopen zal bin nenkort een documentaire film vertoond worden over de mislukte aanslag op president Soekarno, eind november 1956. De documentaire is vervaardigd door het leger er opgenomen van een reconstructie der gebeurtenissen. De op namen zijn gemaakt in de lagere school te Tjikini, waar de aanslag gepleegd werd. De film zal 90 minuten duren. De theaters zijn verplicht tot de vertoning. rrmses Anne van Engeland neeJt zaterdag naar negende verjaardag gevierd. Het prinsesje poseerde daarom met haar lievelingspony Greensleeves, In Londen en in Washington is gelijk tijdig bekendgemaakt dat president Eisenhower van de Verenigde Staten officieel is uitgenodigd tijdens zijn be zoek aan Engeland later deze maand de gast van koningin Elizabeth op kas teel Balmoral te zijn, aldus meldt Reu ter. Voorts zal de president „enige tijd" op Chequers, het buitenverblijf van de Britse premier 65 kilometer van Lon den, verblijven. „De president is van plan woensdag 2 september van Lon den naar Parijs te vertrekken", aldus de bekendmaking. De waarnemend perschef van Eisenhower, Hawks, heeft meegedeeld dat de president een nacht op kasteel Balmoral zal logeren. De perschef van het Witte Huis, Ja mes Hagerty, is inmiddels na zijn be sprekingen m Bonn, Parijs en Londen over het aanstaande bezoek van pre sident Eisenhower weer naar Washing ton vertrokken. Voor zijn vertrek deel de hij mee dat de president ook een ontmoeting zal hebben met Sir Win ston Churchill, als de ex-premier straks in Engeland is. Tijdens Eisenhowers bezoek aan Londen zullen er geen for mele plechtigheden zijn. Wel zal de pre sident een rijtour maken door de stad. Op een receptie in Peking heeft de communistisch-Chinese vice-premier voor buitenlandse zaken, Tsjen Yi, ver klaard dat de komende bezoeken van Eisenhower en Khroesjtsjev „een be langrijke overwinning zijn voor de Rus sische vredesdiplomatie". Hij beschul digde de V.S. van het „hardnekkig vasthouden aan hun politiek van agres sie en verovering". Als voorbeelden Koning Boudewijn van België brengt op het ogenblik een vakantie door in Zuid- Frankrijk. Men ziet hem hier wandelend naast rijn aster, prinses Josephine Charlotte, op een aanlegsteigertje te Cabasson aan de Franse Rivièra. Op de achtergrond herkent men prins Jan van Luxemburg. noemde hij onder andere de Ameri kaanse houding inzake Duitsland, Ge- nève, Formosa en Laos. Ook herinner de hij aan de gebedsweek voor onder drukte volken „juist toen vice-presi dent Nixon de Sovjet-Unie bezocht". „Wij hebben derhalve reden om op on ze hoede te zijn ais Amerika stappen doet om tot ontspanning in de interna tionale toestand te komen. Of de V.S. deze stappen oprecht menen moet nog door daden bewezen worden". Twee inwoners van Kerkrade, de 28- jarige J. V eelen en de 23-jarige H. J. Sporken, zijn verdronken, toen de auto waarin zij waren gezeten, in de afgelo pen nacht bij Oirschot in het Wilhel- minakanaal reed. Twee andere inzitten den, de 25-jarige Sporken en de 24-ja rige Goedkoop, beiden eveneens uit Kerkrade, hebben zich nog uit de auto weten te redden, doch ij moesten met een ernstige shock in het ziekenhuis wor den opgenomen. De auto is, rijdende uit de richting Tilburg op de rijksweg Breda-Eindho- ven, op de heuvel in Oirschot, even voor bij een bocht, door nog onbekende oor zaak over het één meter hoge dijkje langs het Wilhelminakanaal geschoten en in het water terecht gekomen. Twee agenten van de rijkspolitie en een bur ger slaagden er niet in de twee, die nog in de wagen moesten zitten, te redden. Een van de omgekomenen had zich hal verwege een portierraam geworsteld en de andere werd urer later uit het ka naal opgedregd. De vier jongemannen waren op de terugweg van de wielerwedstrijden in Zandvoort. De Donau, de Enns en de Inn in Oos tenrijk blijven stijgen, al is het per et maal slechts enkele tientallen centime ters, maar In het westen daalt het wa ter, aldus bericht Reuter. Het aantal doden dat de overstromingen sinds don derdag hebben geëist is volgens U.P.I. tot tien gestegen. De verbindingen met Salzburg zijn hersteld. De ergste scha de is aangericht in de stad Salzburg, het district Oberndorf, enkele steden in Flachgau, de stad Hallein en het ge bied ten noorden daarvan. De schade loopt in de honderden miljoenen gul dens. In het bergdorp Filzmoos bij Salzburg zijn ongeveer vijfhonderd buitenlandse toeristen gestrand. De vakantiegangers kunnen het dorp niet verlaten omdat de enige weg naar de buitenwereld is overstroomd, en voor een groot gedeel te bedolven is onder een massa puin en onder omgevallen losgewoelde bo men. Gas noch elektriciteit noch wa ter bereiken het dorp, omdat alle leidin gen defect zijn. De voedselvoorziening gebeurt door middel van helikopters. Het zal waarschijnlijk twee weken du ren eer de ravage is opgeruimd en er een normale verbinding met Filzmoos mogelijk is. Volgens mededelingen van de Oostenrijkse politie kunnen toeristen, (Van een onzer verslaggevers) Vandaag zijn de pontonniers van het 462ste bataljon uit Keizersveer begon nen met het tweede deel van hun delta operatie. Met 450 man plaatsten zij een Baileybrug over het Haringvliet, nadat zij de vorige week reeds ervaring had den opgedaan met dit werk door een 440 meter lange brug te slaan van de bouwput waarin de uitwateringssluis wordt gebouwd, naar de bouwput voor de schutsluis. Wanneer eind van deze week ook het 200 meter lange deel naar Goeree-Overflakkee zal zijn voltooid, heeft de Rijkswaterstaat en de aanne merscombinatie Nestum N.V. een rechtstreekse verbinding vanaf de gro te bouwput naar dit eiland verkregen, waarover men mensen en materiaal kan aanvoeren om de continuïteit in de werkzaamheden veilig te stellen. De pontonniers, een genie-onderdeel dat rechtstreeks onder de territoriaal be velhebbers ressorteert, hebben In 58 ten ten hun bivak opgeslagen in Helle- voetsluis. De Rijkswaterstaat is met de assistentie der pontonniers, die werken onder bevel van luitenant-kolonel M. v. Dorp, bijzonder ingenomen, en de mi litairen hebben de afgelopen week zulk een werklust aan de dag gelegd, dat zij in vijf dagen de eerste brug op zijn plaats hadden. Met het tweede deel zal het vermoedelijk wat langzamer gaan, aangezien men daar niet met een bok kan werken wegens de geringe diep gang. De twee bruggen, waarvoor het materiaal door de aannemers was aangekocht in Engeland, zullen ten minste zes jaar blijven liggen in het Haringvliet. De steunactie voor de expeditie naar het Sterrengebergte in Nederlands Nieuw-Guinea die thans op weg is naar de Julianatop in het gebied heeft tot dusver een niet-on' e redigend verloop. De penningmeester van de stichting die de expeditie heeft samen gesteld, de heer H. Muller, heeft ver klaard dat uit vele kleine bedragen ge bleken is dat de bereidheid tot stortin gen op het gironummer 478000 aanmer kelijk is, terwijl het bedrijfsleven niet ten achter is gebleven om door finan ciële schenkingen, bijdragen in natura of door middel van kortingen op gele verd materiaal de expeditie te steunen. Deze steun, aldus de heer Muller, be loopt, vanaf het begin van de steun actie, ongeveer 4 ton maar blijft nood zakelijk naast de ruime toezeggingen en garanties van de Rotterdamse reder Verolme. In de 544ste staatsloterij 3e klasse is een prijs van 35.000 gulden gevallen op het nummer 1 9 7 6 6. Het liften langs de Nederlandse auto wegen is een verschijnsel dat eerder toe- dan afneemt. Onder tal van politiefunc tionarissen leeft de wens dat het liften in Nederland bij wettelijke bepalingen wordt verboden. De Biltse inspecteur van politie, mr. dr. F. Brink, die het vorige jaar aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde op een proef schrift „De paragnosie in het Neder landse strafrecht" zegt in een van zijn stellingen, dat het liften langs de Neder landse wegen dient te worden verboden op gronden van verkeersveiligheid en openbare zedelijkheid. Mr. dr. Brink is een vurig voorstander van een verbod voor het liften langs de autowegen. Men ziet, zo zegt hij, iedere dag opnieuw automobilisten onverwacht manoeuvres maken om hen die om een lift vragen op te nemen. Zij brengen daardoor, vol gens mr. Brink, herhaaldelijk het ver keer in gevaar. De lifters stellen zich meestal op plaatsen op waar de frequen tie van het verkeer maximaal is, zo als op samenkomsten van wegen, krui singen. brugovergangen, spoorbomen en stoplichten. De verschillende roton des die ons land kent zijn meestal ook succesvolle plekken voor lifters. Moeilijkheden ondervindt de politie vaak, wanneer zich een auto-ongeval voordoet waarbij een lifter is betrok ken. De schuldvraag speelt hierbij dan een belangrijke rol, terwijl ook vaak moeilijkheden worden ondervonden bij de ingestelde eisen tot schadevergoeding. Meestal is een automobilist niet ver- zekero tegen letsel dat een van zijn in zittenden oploopt. Volgens mr. Brink is de openbare ze delijkheid bij het liften eveneens in het geding. Wanneer een automobilist een mannelijke passagier meeneemt, stelt hij zich bloot aan beroving. Voorts kan hij zonder dat hij het weet medewerking verlenen aan het vervoer van door po litie gezochten. De Indonesische autoriteiten te Ma kassar hebben een Nederlands staats burger uitgewezen op grond van „cri minele activiteiten" aldus meld» een Indonesisch persbureau op Celebes. De Nederlander zou volger dit Indonesi sche bericht betrokken zijn geweest Oü fraude n oplichting. Het vreemde in het bericht is dat de tijd waarin de „criminele activiteiten" zouden hebben plaatsgevonden, ruim tien jaar geleden zou zijn. Op initiatief van het ondersecre tariaat der internationale organisatie van katholieke medici te Manilla wordt in december van dit jaar in de Phi- lippijnse hoofdstad het eerste interna tionale congres van katholieke artsen uit de Aziatische landen gehouden. die dringend moeten terugkeren, Filz moos te voet verlaten. Zij kunnen in dit geval een omweg van zes uur maken, over rotsblokken, omgevallen bomen en ander puin. Hun bagage wordt dan per helikopter naar het eerste dorp in de bewoonde wereld gebracht. De va kantiegangers in Filzmoos zijn voor het merendeel Duitsers. Het Nederlandse Rode Kruis heeft besloten zijn bekende rampenrekening (gironummer 777) open te stellen voor hulp aan de slachtoffers van de waters nood in Oostenrijk. Bij een nader over leg tussen de secretaris-generaal van het Oostenrijkse Rode Kruis de heer Sevcik en de directeur van het Neder landse Rode Kruis de heer van Em- den, is gebleken dat er o.a. voor de zwaargetroffen vluchtelingenkampen in het overstroomde gebied zoveel hulp nodig is dat het Oostenrijkse Rode Kruis het reeds vrijdag gedane aanbod van het Nederlandse Rode Kruis toch gaarne aanvaardt. Voorlopig zal uit Nederland een partij beddegoed ter waarde van ruim 25.000 gulden wor den verzonden naar Salzburg. Tijdens m Nijmegen gehouden zwemwedstrijden tussen leden van de Koninklijke Luchtmacht en van de R.A.F. in West-Duitsland gaven instructeurs van het vliegveiligheids oefen- en test-centrum te Soesterberg demonstraties met een dinghy. Op de onderste foto zien we hoe een piloot, die in zee terechtgekomen is, zittend in zijn dinghy rubberbootjezijn speciale dubbelwandige beschermpak opblaast, terwijl op de bovenste foto wordt getoond, dat dit pak niet alleen tegen d koude beschermt, doch ook bij een nieuwe onvrijwillige tuimeling in het water bescherming geeft. Het ziet er naar uit dat de minis tersconferentie der Organisatie van Amerikaanse staten, de O.A.S.toch geen ontijdig einde zal vinden ondanks de heftige beschuldigingen die de mi nisters van Cuba en de Dominicaanse Republiek elkaar hebben toege schreeuwd, waardoor de conferentie in Santiago op het spel kwam te staan. De werkgroep van de conferentie heeft zaterdagavond volgens U.P.I. met al gemene stemmen een resolutie aange nomen waarin de Inter-Amerikaanse vredescommissie de bevoegdheid wordt gegeven te bemiddelen in de crisis In het Caraïbische gebied. De commissie heeft tot taak middelen te vinden om een eind te maken aan acties die de omverwerping van zitten de regeringen tot doel hebben en voorts om studie te maken van de betrekking tussen economische ontwikkeling en het versterken van de democratie in het Westelijke halfrond. De commissie kan eigenmachtig optreden of op ver zoek van twee of meer staten, maar voor het instellen van onderzoeben heeft het de toestemming nodig van de lan- den waar het onderzoek moet plaats hebben. De commissie kreeg de op dracht onmiddellijk te beginnen aan het opstellen van een interim-rapport (lat moet worden voorgelegd aan de ver schillende regeringen. De minister van buitenlandse zaken van de Dominicaanse Republiek. Por- firio Herrera, heeft zaterdag te Santi ago de beschuldiging van premier Cas tro van Cuba tegengesproken, als zou zijn and een „invasie" op Cuba op touw hebben gezet. Minister Herrera beticht te op zijn beurt Cuba ervan, dat het donderdag met dertig man Haiti is bin nengevallen. Advertentie max min neersi station Weer temp temp afgel bisteren 24 uui Den Heldei onbewolkt 21 16 0 Ypenburg licht bew 20 12 0 Vlissingen onbewolkt 21 13 0 Eelde onbewolkt 22 12 0 De Bilt licht bew 22 9 0 Twente onbewolkt 20 10 0 Eindhoven onbewolkt 22 10 0 Limburg onbewolkt 20 10 0 Stockholm licht bew 26 12 0 Oslo zwaar bew 25 16 0.1 half bew. 24 17 0 Londen onbewolkt 23 Amsterdam licht bew. 22 10 0 Brussel half bew. 21 10 0.3 L uxemhui licht bew. 19 10 0 Parijs onbewolkt 24 11 0 Bordeau* onbewolkt 21 13 0 Mee half bew. 27 20 0 Berlijn /.waar oew. 18 14 3 Frankfort licht bew. 23 12 0 MÜnchen geheel bew. 17 11 1 Zü rich geheel bew 20 11 0 Genève onbewolkt 23 12 0 Wenen geheel bew. 17 13 3 Innsbrück geheel bew. 18 10 1 BARTELJORtSSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Zonnig, droog en iets warmer. Overwegend zwakke wind. Zon: 5.27-20.00. Maan: 19.41-5.22. Ook morgen traai en zonnig strand weer. Temperaturen in de middag 21- 23 graden, zeewater 19 graden. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richting. Vooruitzichten: enkele dagen mooi strandweer en iets warmer. BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1