Nationale glorie op zee Vlaggeschip „Rotterdam" op triomfantelijke proefvaart l itbundig feest aan boord met koninklijke gasten Aartsbisschop op Haïti bedreigd met arrestatie Parijs verwijt Londen in breuk op de Entente Cordiale Twee doden* drie zwaar gewonden Grote ravage bij Gasten aan boord De maan als relais-station Twee kinderen verdronken Capsule van zesde Discovererniet gevonden Campagne tegen de Kerk begonnen? Rockefeller laat KLM-toestel wachten Wegpiraat rijdt op kinderen in Het weer Nieuw systeem voor radioverbindingen In Geertruidenberg TWEE PRIESTERS UITGEWEZEN Batista in Lissabon gearriveerd KWETSENDE CAMPAGNE IN BRITSE PERS Bestelwagen contra vrachtwagen Een dode en een zwaar gewonde me lYllmmó mforeijouviuj! VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 83ste JAARGANG No. 30295 SIHS! mmrnm Zaak tegen Nederlander in Oostenrijk gesloten Dringend telefoontje In Krimpen a. d. IJssel BIG BEN Plastic regenjassen Minder warm Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE C ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m -roogte. De administratie behoudt zich he' recht voor advertentiën eventueel zonder cpqave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per weelt, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Onder de 750 gasten aan boord van de „Rotterdam" waren tal van promi nenten, o.m. waren aanwezig de mi nister-president prof. dr. J. E. de Quay, mr. J. van Aartsen, minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. A. C. W. Beerman, minister van Justitie, mr. J. M. L. Th. Cals, minis ter van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van Maatschappe lijk Werk, mr. V. G. M. Marij- nen, minister van Landbouw en Vis- verij, mr. dr. C. J. M. A. van Rooy, minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, drs. J. W. de Pous, mi nister van Economische Zaken, prof. mr. L. J. M. Beel, vice-president van de Raad van State, dr. W. H. van den Berge, staatssecretaris van Finan ciën, vice-admiraal L. Brouwer, chef marinestaf, P. J. S. de Jong, staats secretaris van Defensie, mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, mr. R. H. Pos, gevolmachtigd minister van Suriname, dr. G. M. J. Veldkamp, staatssecretaris van Economische Za ken en tal van ambassadeurs en con suls-generaal. In dichte rijen stonden de belangstellenden langs het water om de „Rotterdam" te zien vertrekken voor de officiële proefvaart. Een woordvoerder van de Amerf. kaanse marine heeft in Washington meegedeeld, dat een nieuw systeem voor radioverbindingen tussen de VS en Hawaii, waarbij de maan als re lais-station zal worden gebruikt, ver moedelijk tegen het einde van het jaar in werking zal worden gesteld. Het zal dan mogelijk zijn om radio grafische boodschappen in minder dan drie seconden over een afstand van circa 800.000 km te seinen. Geleerden zijn van mening dat men met dit sys teem misschien zelfs geen last meer zal hebben van storingen. Maar het kan alleen goed functioneren als de maan op de zend- en ontvangplaats gelijktij dig zichtbaar is. (Van onze verslaggever aan boord van het s.s. „Rotterdam") De proefvaart van het s.s. „Rotter dam", een stuk nationale glorie, is geworden tot een even luisterrijk als uituuMig feest. Niet minder dan 750 genodigden hebben er van genoten schaarden zich rond koningin atla, prins Bernhard en prinses Pu 'et, die er uiteraard het middel- ppt, van vormden. De koningin was ►j_ leed in een luchtig lavendelkleu- j®,.zomertoilet, met donkere bloem- "even. Haar aanwezigheid gaf aan 1eze Proefvaart een waarlijk konink- !N Cachet, een vorstelijk schip waar- ys. Het feest begon op de Wa- erweg, toen het schip om half vijf met de koninklijke standaard in top Jch van de kade losmaakte. Duizen- rien Rotterdammers hadden zich langs sch- S0RVers opgesteld om „hun" uit te wuiven en in het vaar- j r' zilverkleurig onder de mid- ï?bvf°u' Was bet drukker dan ooit met slèLJoifpen' pleziervaartuigen en zien" ?n' "Nooit heb ik zoiets ge- tijdensnpep de koningin uit toen zij half Uur rondgang van ruim een dit hoge punt aankwam en van keek. Enthou<dUlt* 0Ver water uit- menigte op tiet ivuifc!e zij naar de tenlandse en Nerfnj Schepen, bui driemaal de stoom d dse' ioegen en zorgden tijdens de°f h"n.PÜPen de Maas voor een rU leAS over concert van lichte en zw= b.roken Bedrijven langs het vaarwater den het enerverende geluid vanflui" tende fabriekspijpen in de chaotische symfonie en de „Rotterdam" loeide steeds zijn dank terug. Het schoonste ogenblik van de vaart over de rivier was aangebroken, toen het schip de werf, de helling waar het ..opgegroeid" was, voorbij voer. Op de kranen stonden de vlaggen strak in de wind, maar het saluut werd gebracht door een klein sleepbootje, de Dock yard, die tweemaal zijn vlag streek en Vervolgens al zijn stoom spendeerde aan drie forse stoten. De inwoners van Schiedam, 'Vlaardin- Sen en Maassluis«waren bijna voltallig "aar ie waterkant gekomen, maar oor het mooiste schouwspel zorgde van Holland, dat tienduizenden yothousiasten op zijn kaden had verza meld benevens een kilometerlange rij f.uto's, die met hun claxons voor een "erende cacafonie zorgden toen het chip tussen de pieren doorvoer. Een lichte schommeling maakte Vervolgens duidelijk, dat het schip in volle zee was en toen was het mo ment voor de overdracht aangebro ken. Om 7.20 uur precies was het zo- Ver. De Koningin verscheer, in gezel- Schap van de Prins op het sportdek, Waar de heer W. H. de Monchy, hoofd-directeur van de H.A.L., haar Verzocht de maatschappij-vlag te hij- ?er>- Hare Majesteit verrichtte dat karwei met grote toewijding en even vjter was het groen-wit-groen van de tt'A.L. in top. Uiteraard werd zq Hierbij geassisteerd en wel door een "°otsman. de heer H. Kluiver, die al 6rtig .jaar lang bij de H.A.L. vaart. hip0eP iedereen dacht, dat de ceremo- ty'Q ^gelopen was, vroeg geheel onver- de r?* de ministcr-president prof. dr. J. salii Uay het woord. Hij bracht een ere- boiw aan duizenden die aan de Werkt van.. schip hadden meege- Schnm- reikte vervolgens onder- zich K-lagen uit aan drie mensen, die Thaau.zonder verdienstelijk hadden ge- -Van J~' 5' K' van der Pols, directeur Sch» Rotterdamsche Droogdokmaat- Orrja' F,''henoemd tot ridder in de G f, yan„de Nederlandse Leeuw en ir H a t Veen inspecteur nieuwbouw Chiteei H A V' 5„7-£' J". Engelen, ar- Oranje Nassau "dder de °rde van Het diner, dat om negen uur begon, was het hoogtepunt van de proeftocht. Hare Majesteit, gekleed in een goud- brocaat avondtoilet, afgezet met groe ne bies, nam uiteraard de ereplaats in. De eerste spreker, die tijdens het diner het woord voerde, was de juist gede coreerde werfdirecteur Van der Pols, die de regering dank zegde voor de medewerking van haar ondervonden. Hij meende gerechtigd te zijn de „Rot terdam" het ideale passagiersschip te noemen en wees op de plaatsing van de voortstuwingsinstallatie in het ach terschip, de horizontale indeling der dekken naar klassen en de dubbele schaartrap, die op natuurlijke wijze de klassen verbindt en scheidt. De directeur van de rederij, de heer de Monchy, stak een voortreffelijke feestrede af en er klonk trots in zijn stem toen hij herinnerde aan het vier de koninklijke bezoek aan een van de schepen van zijn maatschappij binnen de twee en een half jaar. Lof zwaaide hij in de richting van de werf, die dit niet- conventionele schip heeft weten uit te voeren op een wijze die technici ver steld heeft doen staan. De laatste en van bepaald oratorisch talent getuigende spreker was de mi nister-president prof. De Quay, die hu mor en ernst vermengde in zijn speech. Aan de deining, zo zei hij, had hij het niet gemerkt, maar niettemin was hij ervan overtuigd dat t ij in volle zee was en hij koesterde zelfs de hoop dat hij over enige dagen in New York zou aan komen. Na deze „belangrijke rege ringsverklaring", zoals hij het noemde, ging hij over tot zijn eigenlijke toe spraak, waarin hij zei dat alle Neder landers en bij uitstek alle Rotterdam mers trots zijn op dit schip, want wq zijn een zeevarend volk, dat zijn kracht, macht en welvaart in de scheepvaart heeft gezocht. Een drijvende expositie van de Nederlandse scheepsbouw en in dustrie noemde hij de „Rotterdam", een goodwill-ambassadeur, die met de K.L.M. laat zien tot welke prestaties wij in staat zijn. Het feest duurde een goed deel. van de nacht. Hare Majesteit en de zeven honderd gasten keken thans naar een floor-show, gepresenteerd door een bent vooraanstaande internationale ar tiesten, en er werd gedanst op dit machtige passagiersvaartuig, dat van nacht op zijn proeftocht zovele malen met een dronk een behouden vaart kreeg toegewenst. In Geertruidenberg zijn donderdag; middag de zevenjarige Kees de Rooi) en de negenjarige Henk de Vries door verdrinking om het leven gekomen. De beide kinderen waren gaan baden in de haven van de Amercentrale. Toen de jongetjes tegen de avond niet huis kwamen, werd de rijkspolitie gewaar schuwd. Eerst vanmorgen vond men de stoffelijke resten van een der kinde ren bij de plaats waar de kinderen hadden gebaad. De Amerikaanse luchtmacht is er niet in geslaagd de capsule met instru menten van j de Discoverer VI uit de ruimte te laten terugkeren, aldus meldt U.P.I. De capsule is wel uitge worpen, maar er zijn geen seinen ont vangen. Het wordt onwaarschijnlijk ge acht dat zij nog zal worden gevonden. De Koningin en prins Bernhard (met zonnebril) laten zich in de roerkamer van het schip de werking van de apparaten uiteenzetten door gezagvoerder C. Bow man (midden). De regering van Haïti heeft gister avond de arrestatie bevolen van de aartsbisschop van Port au Prince, mgr. Francois Poirier, aldus meldt UPI. Het arrestatiebevel is uitgevaardigd omdat de aartsbisschop kritiek heeft uitge oefend op de uitwijzing van twee pries ters. Het is nog niet hekend of de arres tatie al heeft plaats gehad. De uitgewezen priesters, rector Gri- nenberger van het instituut van San Marcial en pastoor Joseph Marree van de parochie Sint Marcus,zijn gister avond op het vliegveld bij New York aangekomen. Zij hebben volgens UPI verklaard, dat de regering van Ha'R een campagne is begonnen tegen de Kerk. De twee priesters zijn beiden van Fran se nationaliteit evenals Te aartsbisschop. In een korte regeringsverklaring over de uitwijzing ven de beide priesters is alleen maar gezegd dat tot die stap- P' is overgegaan, om „de openbare te handhaven." Toen de uitwijzing bekend was ge worden, verzamelden katholieken zich in de kathedraal in Port-au-Prince om voor he" te bidden. De politie drong in de groep door en verspreidde de menigte. Velen De verdreven dictator van Cuba, Ful- gencio Batista, is gisteravond in Lissa bon aangekomen, aldus meldt U.P.I. De Portugese regering heeft hem toe stemming verleend zich als politieke balling op het eiland Madeira te ves tigen. Batista en zijn gezelschap van vijftien personen stapten onmiddellijk na aankomst in vijf gereedstaande auto's. Zij namen hun intrek in luxueu ze suites op de vijfde verdieping van het Ritz-hotel. De politie dreigde pers fotografen die foto's wilden maken met arrestatie en inbeslagneming van hun camera's. De Cubaanse regering van Fidel Castro heeft Batista beschuldigd van verduistering van miljoenen dol lars. De secretaris van Batista, Guer- ra zei dat de ex-president „de politiek wil vergeten" en gaan rusten. werden gearresteerd en sommige mensen liepen bij de arrestatie ver wondingen op. De aartsbisschop publiceerde onmid dellijk een communiqué, waarin kritiek op de regering werd uitgeoefend omdat de uitwijzing van de twee priesters zou zijn geschied zonder hen formeel te heb ben gehoord en zonder dat daarbij an dere leden van de geestelijkheid aan wezig hadden kunner zijn. Mgr. Poirier vroeg alle katholieken voor de twee priesters, die toen nog op H. ai waren, te bidden. De regering beval daarop de arres tatie van de aartsbisschop op de be- sjhuldiging, dat hij de wet had geschon- dei die geestelijken verbiedt, de rege ring te bekritiseren. Daarop staat een gevangenisstraf van een tot drie jaren, aldus meldt UPI. Het dagblad van Haïti, dat de rege ring steunt, publiceerde vervolgens een scherpe aanval op de aartsbisschop. In New York heeft rector Grinenber- ger verklaard, dat pastoor Marree en hij geen enkele officiële reden opgegeven hebben gekregen, waarom zij zijn uit gewezen. Van betrouwbare zijde had hjj evenwel vernomen, dat zij er ten onrechte van verdacht worden betrok ken te zijn geweest bij een bom-aanslag in Port-r.u-Prince, waardoor op 26 juli j.l. vier personen werden gedood, al dus meldt UPI. Rector Grinenberger heeft in New York meegedeeld, dat de politie bij de actie in de kathedraal ongeveer vijftig personen afranselde en arresteerde. Niettegenstaande het feit, dat Haiti sinds 1860 concordaten heeft gehad met de Heilige Stoel, bestaat er thans een algemene hetze tegen de Kerk van de zijde van de regering, aldus verklaarde hij volgens U.P.I. De zaak tegen de Nederlandse inge nieur A. de Zeeuw, directeur van een kunstzijdefabriek in Sankt Polten. is gesloten. Ir. de Zeeuw had in juni een man, die in zijn villa wilde inbreken, doodgeschoten. De rechtbank te Wenen heeft erkend dat du heer De Zeeuw uit zelfverdediging handelde. (Van onze Parijse correspondent) De Franse ambassadeur te Londen, Jean Chauvel, heeft woensdag op de Foreigh Office ernaar geïnformeerd, of en in hoeverre de in een aantal Brit se bladen gevoerde campagne van fel le kritiek op belangrijke onderdelen van Frankrijks huidige internationale politiek de officiële zienswijze van de officiële Britse politieke milieus weer geeft. Hij heeft daarbij in het bijzon der de aandacht gevestigd op zekere voor de president der Franse Republiek kwetsende aspecten van deze campag ne. Welke de reactie van de minister van Staat John Profumo op het ver toog van de ambassadeur is geweest, heeft men evenwel tot dusverre te Pa rijs nog niet vernomen. Indien het wat bedoelde campagne betreft voornamelijk gebleven was bij de door de „Daily Herald" gevoer de hetze over een beweerd officiëel sa menwerken van West-Duitsland met Frankrijk financieel en technisch, in zake de veelbesproken maar nog steeds niet tot ontploffing gebrachte eerste Franse proef-atoombommeh, en bij hatelijkheden zoals gepubliceerd d jr de „Daily Express", zou Chau vel zijn officiële démarche wellicht achterwege hebben gelaten. Voor wat de met koppen over de ganse voorpa gina gedurende verscheidene dagen ge voerde hetze in de „Daily Herald" be treft: de zowel door Parijs als door Bonn categorisch en bij herhaling ge geven tegenspraken terzake van de be weerde samenwerking maken een nog al betrouwbare indruk: zo ook de offi ciële Britse verklaring, die de verzeke ring van de Herald, als zou vanwege de NATO zelfs een onderzoek naar de be weerde samenwerking worden inge steld. als onzin bestempelde. De „Dai ly Herald" staafde haar bewering met geen enkel bewijs en liet in het vage uit welke bronnen zij putte. Londense correspondenten van ge zaghebbende Parijse bladen, zoals „Le Monde" en ,.Le Figaro", stelden boven dien in het licht hoe de „Daily Herald", eens het officiële partijblad van de Britse Labourpartij, thans is afgezakt tot het niveau van een met sensatie en spektakel op lezers jachtmakend links boulevardblad in benarde financiële omstandigheden. Als van sensatie le vend werd ook aangemerkt de „uiterst rechtse" „Daily Express". In dit blad is de politieke spotprent verschenen, waarop men president De Gaulle, arm in arm staande met Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland aan het graf van Laval Pétains eerste mi nister, die na de bevrijding in Frank rijk terechtgesteld werd wegens colla boratie met de nazi-bezetting op het graf een krans ziet leggen: hulde aan de man die zijn tijd ver vooruit was. Het was inderdaad een plaat die als „vuil" mocht worden bestempeld. Ove rigens moet de grote meerderheid van de min of meer als serieus geldende en naar objectiviteit strevende Britse bladen het niet de moeite waard hebben gevonden zich met de beweringen van de „Daily Herald" in te laten. Woensdagochtend evenwel wijdde nu ook de in Parijs veelal nog als of ficieus beschouwde Londense „Times" een hoofdartikel aan het vooruitzicht, dat ook Frankrijk thans binnenkort wel de beschikking zou hebben over zijn eigen itoombommen en het blad gaf te kennen, dat dit vooruitzicht alles behalve aangenaam moest gelden. „Voor generaal De Gaulle", aldus schreef de „Times", is slechts het kernwapen de sleutel tot internationale invloed. Maar hoe stelt hij zich voor de ze militaire macht om te zetten in po litieke? Het is na het verschijnen van dit artikel in de „Times" geweest, een artikel dat overduidelijk insinueert Een dringend telefoontje voor gouver neur Nelson Rockefeller heeft het KLM- toestel, waarmee de gouverneur met twee dochters naar Kristiansand reist om het huwelijk van zijn zoon Steven bij te wonen, 45 minuten later uit New York doen vertrekken dan het plan was. Rockefeller verklaarde dat het te lefoontje betrekking had op staatsza ken. Hij heeft alle 53 passagiers persoon lijk zijn verontschuldigingen aangebo den. Het toestel wordt later in de mid dag op Schiphol verwacht. Vanmorgen vroeg zijn twee personen om het leven gekomen en drie perso nen ernstig gewond, toen een bestel wagen en een vrachtwagen met op legger met volle snelheid op elkaar in reden op de rijksweg tussen Diepen- heim en Lochem ter hoogte van Marke lo. De bestelwagen van het aannemersbe drijf Westerhuis uit Apeldoorn kwam uit de richting Diepenheim en de vracht auto, van een Tilburgse wolfahriek, naderde uit de richting Lochem. Twee bouwvakarbeiders die in de bestelwagen zaten werden op slag ge dood en twee andere arbeiders die in dezelfde wagen zaten werden ernstig gewond. De bestuurder van de truck met oplegger, de twintig jarige H. v. G. uit Tilburg, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Lochem ver voerd. Omgekomen zijn de 42-jarige gehuwde W. S. uit Bergenthe en de 19-jarige ongehuwde H. D. uit Vroomshoop. Zwaar gewond werden, behalve de chauffeur van de truck, A. D. uit Vroomshoop, broer van H. D., N. uit Rijssen. De bestelwagen werd totaal vernield. De motor van de truck werd door de botsing met een boom geheel ,an het chassis afgeslagen. Hoe de aanrijding is ontstaan is niet precies bekend doch vol gens getuigen is de truck met oplegger plotseling naar het linker gedeelte van de weg gaan rijden en reed toen recht op de bestelwagen in. Er is niets van de bestelwagen overgebleven. Twee bomen werden ernstig beschadigd. In de nacht van woensdag op don derdag is de 33-jarige ongehuwde veehouder J. Bakker uit Schagerbrug. die per fiets op de weg langs de dui nen reed, aangereden door een vrachtauto. Hij was op slag dood. De vrachtauto werd bestuurd door een dijkwerker uit Bussum, die de he le avond met de heer Bakker in een café te Petten was geweest. De be stuurder had de man wel slingerend (Van onze correspondent) Een groentehandelaar reed donder dag kennelijk onder invloed op spelende kinderen in, toen hij naast de weg van de IJsseldijk in Krimpen aan de IJssel raakte. Het zesjarig zoontje van de familie v.d. Berg werd op slag gedood. Het vijfjarig dochtertje van de familie Bal-Aalbers moest in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis wordeii vervoerd. De chauffeur is gearresteerd. op zijn fiets zien aankomen doch ver klaarde tegenover de politie hem niet te hebben aangereden. De sporen op de vrachtauto wezen dit echter wel uit. In de kom van de gemeente Echt in Limburg op het kruispunt Gasthuis- straat-Kreijersstraat is gistermiddag een Duitse personenauto tegen een be stelauto gebotst. De 34-jarige mevrouw M. uit Echt werd uit de personenauto geslingerd. Zij werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis in Sittard overgebracht, waar zij overleed. Me vrouw M. was gehuwd en had geen kinderen. Twee personen uit de bestel auto werd eveneens gewond, eveneens de drie andere personen van de perso nenauto. Ze werden allen naar het zie kenhuis in Sittard overgebracht. Een dame moest worden opgenomen, de anderen zijn, na verbonden te zijn, naar huis gebracht. dat voor De Gaulle en Debré de Franse atoombom vooral dienst zal moeten doen als politiek chantage- instrument tegenover de twee grote re Atlantische bondgenoten, dat am bassadeur Chauvel zijn bovengenoem de démarche heeft ondernomen. Blijk baar heeft Parijs geoordeeld dat op de Entente Cordiale nu een wel al te Érnstige inbreuk werd gemaakt. „Le Monde" wijdt overigens vandaag aan de moeilijkheden die Parijs mo menteel op het gebied van de interna tionale betrekkingen ondervindt, zpn buitenlands politieke hoofdartikel, en het doet dit onder de kop „Diploma tiek isolement". Het blad merkt onder meer op dat het algemeen karakter van de kritieken, waaraan de Franse politiek thans blootstaat ,of zij gerecht vaardigd zijn of niet, met bekommernis moet vervullen. „Het zou even ernstig zijn van de zijde der Fransen om de ogen te sluiten voor het zo goed als eenstemmig koor der afkeurende stemmen, als van de zijde van Frank rijks geallieerden om geen rekening te houden met de onafhankelijkheidswil die momenteel de politiek van Parijs bezielt". Het blad besluit met de con clusie dat Eisenhower en De Gaulle bij hun aanstaande besprekingen al hun ge zag en wil tot begrijpen nodig zuilen hebben om een eind te maken aan de onenigheden en zelfs de dreiging van een tweespalt binnen het verbond, de welke fataal zou zijn voor de zaak van het Westen. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 1&39 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot zaterdagavond (op gemaakt te 11.15 uur). Veranderlijke bewolking met plaat selijk een regenbui of onweer. Over wegend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. Lagere temperaturen. Zon: 5.33-19.52. Maan: 21.23—10.02. Aanvankelijk nog zomers strandweer, later meer bewolking en op enkele plaatsen een onweersbui. Matige wind uit zuidoostelijke richting. Temperatuur in de middag 25-27 graden, zeewater 19 graden. Vooruitzichtenonweerskans wordt groter maar overigens nog zomers. max. mm. neersl. Station Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur Den Heidei onbewolkt 27 18 0 Vpenburg onbewolkt 28 15 0 Vlissingen onbewolkt 26 17 0 Eeide onbewolkt 30 15 0 De Büt onbewolkt 28 17 0 Twente onbewolkt 29 17 0 Eindhoven licht bew. 29 18 0 ei -Limburg licht bew. 28 16 0 Stockholm onbewolkt 31 14 0 Auncn mt,er: onbewolkt 26 16 0 Londen geheel bew. 30 17 0 Amsterdam onbewolkt 29 16 0 BrusseJ onbewolkt 29 15 0 L uxernburg onbewolkt 26 13 0 Parijs zwaar bew. 30 15 0 Nice half bew. 28 19 0 Berlijn onbewolkt 28 17 0 Frankfort onbewolkt 28 16 0 München onbewolkt 24 11 0 Zliricb mist 23 11 0 Genève zwaar bew. 27 15 8 Wenen onbewolkt 26 13 0 Innsbruck onbewolkt 25 0 Athene zwaar bew. 32 24 0 Rome onbewolkt 29 17 0 Madrid half bew. 34 18 0 Experts van de luchtmacht van België en die van Nederland bekijken de naald- neus van de nieuwste gevechtsbommenwerper van de Verenigde Staten, de Re- public F-105, op de bearijfsterreinen van de Republic in Farmingdale, in de staat New York, Rechts s:uiat kolonel Guy Debueger van de Belgische en links majoor Bartelmgs van de Nederlandse luchtmacht. Zij late:, zich inlichten over de moge lijkheden van het nieuwe toestel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1