Uitvoerder had binnen drie 1 kwartier op Vergier de weg twee aanrijdingen Hoe hard het regende in München 93 Aöemda voor Haarlem i NAAIMACHINES Eerste keer mankeerde hij niets bij tweede ongeval ernstig gewond Coen Niesten en Ab Geldermans gehuldigd in Beverwijk VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 PAGINA 5 Notities van ongeval op tabaksdoos Uit bus gevallen Haarlemse Rechtbank Zware straffen voor rijden onder invloed geëist Fmales Jan van on rie!Tler^en"toernooi Burgerlijke Stand Haarlem Auto onbeschadigd Bit niet ingestorte mergelgrot 95.000 betalenden Juiste cijfers over bezoek aan Zandvoort JEUGDLEIDERSBIJEEN- KOMST IN HAARLEM jtjkMp 5: *4 ht Ofschoon wij het ons nauwelijks meer kunnen voorstellen, bestaat er een natuurverschijnsel dat „regen" heet. Dat het soms zelfs hard kan regenen mag men afleiden uit de voorzorgsmaatregelen, die de muzikanten op bovenstaande foto getroffen hebben. Het meest schilderachtig ziet de tuba-blazer op de voorgrond er uit. Hij straalt de rust uit van iemand dat weet dat niets hem meer deren kan, maar men vraagt zich met zorg af waar al het regenwater blijft dat door de uitmonding van zijn instrument begerig wordt opgevangen. De foto werd genomen tijdens een fanfare-concert dat werd ge geven aan het slot van de „Evangelische Kirchentag" (congres van de Lutherse kerken), onlangs onder zeer grote belangstelling te München gehouden. Tien jaar Haarlemse Jazzclub Tentoonstelling en tal van andere evenementen Cees Piers weer de sterkste Aanneming Mij. Dijks- bouw opgericht SGH00L-SPQRTKLEDING 10% KORTING GRETNA DE BRUIJN Volleybaltoernooi van De Blinkert PROGRAMMA H.V.B. Films Toneel Muziek Tentoonstellingen Waterstanden modern, zacht, stevig, oplosbaar. behoudt z'n sterkte in vochtige toestand* niet oplosbaar. VAKANTIESPELEN In katholieke speeltuinen te Haarlem Het denatureren van afgekeurde vis OVERVEEN Hout en groen gerooid voor bouw van 'n flat in Overveen Adspirantentoernooi bij H.B.C. Zaterdag beginnen de A-partijen in Badgasten- toernooi te Zandvoort Op Oerlikonbaan Geen successen voor wereldkampioen Beurs van New York Alle merken dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, tel. 14444 ■SS De 43-jarige uitvoerder L. van den O. Uit Nieuwe Tonge heeft gisteravond op de Vergierdeweg te Haarlem in drie kwartier twee aanrijdingen gehad. De eerste keer liep het allemaal nogal goed af. Maar bij het laatste ongeval, dat plaats had ter hoogte van de Ekster straat, liep de heer Van den O. die een motor bereed, een hersenschudding, een gebroken rechter pols en enkele wonden aan het gezicht op. Hij is in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo op genomen. Het ongeluk bij de Eksterstraat ge beurde, toen de heer Van den O. een Wielrijder wilde inhalen. Plotseling sloeg de fietser links af, waardoor de beer Van den O. de man niet meer ontwijken kon. Hij kwam te vallen even als de wielrijder, die slechts enkele snijwonden kreeg. Nadat hij in hetzelf de ziekenhuis was verbonden kon hij haar huis terugkeren. Toen de politie de identiteit van de heer Van den O. wilde vaststellen vond zij in een van zijn jaszakken een tabaksdoos, waarop aan de achterzijde een aantal notities voorkwamen van een ongeluk, dat de heer Van den O. drie kwartier eerder had gehad op de Vergierdeweg. De toe dracht van dat ongeval was nagenoeg identiek aan dat van de Eksterstraat. Ook daar was de heer Van den O. vol komen verrast door een plotselinge ma noeuvre van een wielrijder, de negen tienjarige kantoorbediende S. H. uit Haarlem. De heer Van den O. reed met zijn motor tegen de achterkant van een auto op, maar bleef daarbij gelukkig ongedeerd. De 74-jarige heer C. K. uit Haarlem is woensdagavond uit een bus van de NZHVM gevallen, toen deze op de Wagenweg plotseling moest remmen Voor een personenauto, die uit tegen overgestelde richting kwam en voor een De officier van justitie by de Haar lemse Rechtbank mr. J. Wiarda heeft gistermiddag zware straffen geëist tegen weggebruikers, die wegens ryden onder invloed terecht stonden. Twee maanden gevangenisstraf^ en_ vijf jaar intrekking van het rijbewijs eiste hij te gen een 33-jarige kabelgast uit Haar lem wiens zaak bij verstek werd be handeld omdat hij op zee is. en tegen een 42-jarige ex-onderofficier, even eens uit Haarlem afkomstig. De kabelgast zou op 23 juni op zijn scooter zijn gaan rijden, nadat hij naar schatting zeventien tot negentien gla- ?^bier had gedronken. Na zijn aan werf P io de Dr. Sehaepmanstraat dat L..hÜ onderzocht en toen bleek, "ij een alcoholpercentage van 2 onri in zijn bloed bad. De vroegere Cwfr"°fficier was op 1- juni in de Po5erstraat geattrappeerd door twee 5^ 'Sen, die gisterenmiddag verklaar- 3 dat de manier van rijden van de erdachte te denken had gegeven. Hij een trottoir opgereden en had daar af een steunpaaltje van een boom ge- aakt. Een van de getuigen, een 30-ja- *5® steigerbouwer, was daarop de auto w» gereden en had de politie ge- tro5rschuwd- Voor deze wijze van op- nio?ello ^ad de officier van justitie s. dan lof. Ook de ex-onderofficier, rijft U?-'1 verweerde door vol te houden, nat hp voor een ander" auto had moe- uYÏ tutwijken, had een behoorlijk alco holpercentage in zijn bloed, namelijk inlo Sr-° mille. Hij had de auto, waar ken 1J reed. gehuurd om er twee we- °P vakantie te gaan. Uit- ber. ln beide zaken op drie septem- Op de terreinen Schoonenberg te v»,an het Sportpark finales bekampen elkaar in groep A- Ripperda WH en HBC: ingroep B- SMS, Jong Hercules en Beverwijk- in groep C: DSS, EDO en SVJ. In de verliezers-finales komen uit: in afdeling A: VI. Vogels, ETO en IJmui den; in afd. B: IEV, Kennemerland en RCH; in afd. C: Kennemers, VSV en Kinheim. De wedstrijden beginnen om twee uur, terwij] de finales zullen plaatsvinden om ongeveer 4 uur. BEVALLEN van een zoon: E. Kruup- Nwaak; J. C. W. van Heems-Sernee; J. Meijer-Need; M. Zonneveld- Van der Aar; C. Martin-Brouwer. .BEVALLEN van een dochter: H. R. Meijer-Holtslag; J. c. Dam-Loonstein; tv Hüner-Visser; W. Spiering-Roelofs; S. A. Sassen-van Veenendaal. OVERLEDEN: A. de Jong-Oosten,75 Edisonstraat; M. Wafelaar-Foeke- ffa, 66 j„ Orionweg; S. Hovingh, 72 j„ V'asthuisvest; F. J. van der Burgt 78 1-. Crayenesterlaan; j. pronk 68 j., ^vhouwtjeslaan. ONDERTROUWD: E. Vlug en M A. *-• C. j. Beset. - GEHUWD: W. A. van der Hoorn en M. E van der Aar; H. W. M. Brant- en H Schultheis; J. Tensen en H. v?n den Broek; N. M. Fernhout en L. p- Baronesse van Ittersum; W. van jjMen en A. J. M. Post; H. E. Hahn n J- P. van der Raad. Precies acht maanden nadat de mer- hl'frPtten in het Belgische grens- stort Zichen-Zussen-Bolder zijn inge- kP V waarbij op de vooravond van keff 1958 achttien champignonkwe- üit h ferden bedolven, is donderdag ernt e} niet ingestorte gedeelte van de lukt Personenauto van de veronge- vonr champignonkweker P. Heijnen te in schpn gehaald.De bergers zijn er j de auto. beschermd met dekens en hooi. onbeschadigd door *f ^chacht met een diameter van 7n=iS 2;2 meier naar boven te halen. Zoals bekend zyn de meesten van de geborgen.s htoffeis "og steedl niet paar fietsers moest uitwijken. Doordat de buschauffeur krachtig moest rem men werden de passagiers door elkaar geschud. De heer C. K. viel in de bus tegen de gesloten voordeur, die daar door geforceerd werd. De bejaarde man kwam op straat terecht en liep een ge broken rib en een longperforatie op. Hij is naar het Diaconessenhuis van Haarlem overgebracht. De politie roept getuigen van het ongeluk op zich met haar in verbinding te stellen, Lange Wijngaardstraat. Naar het A.N.P. verneemt hebben ruim 10.000 betalende bezoekers zater dag j.l. het wereldkampioenschap voor amateurs op de weg bijgewoond. De volgende dag, toen de profs in actie kwamen, waren het aanmerkelijk meer, nl. ruim 85.000. Niettemin aanzienlijk minder dan aanvankelijk werd aange nomen. Prof. dr. N. Perquin, hoogleraar in Utrecht, heeft toegezegd te zullen spre ken op de grote jeugdleidersbijeen komst, welke door de Haarlemse Raad voor de Jeugd dinsdag 13 oktober 1959 in Haarlem zal worden gehouden. Het onderwerp, dat door Prof. dr. Perquin zal worden behandeld is getiteld: ,,De plaats van de jeugd in de hedendaagse maatschappij". Op deze bijeenkomst zal door het Züricher Jeugdorkest een con eert worden gegeven. iv 5W\ x y sw x Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Haarlemse Jazzclub wordt een tentoonstelling gehouden in de Vlees hal op de Groote Markt, welke heden middag geopend is. De expositie, welke in samenwerking met Haarlems Bloei gehouden wordt tot en met 5 september, omvat een unieke verzameling van en betreffende oude Afrikaanse en moder ne westerse instrumenten, jazzfoto's en literatuur, de fabricage van grammofoon platen enz. Volgende week zaterdag wordt in Haarlem een „streetparade" gehouden welke bestaat uit een bonte stoet van een tiental oude automobielen, waarop al spelende zullen meerijden The Dutch Swing College Band, The Beal Street Seven en The Canal Street Jazzband. Aansluitend op dit evenement wordt een „riverboatcruise" gehouden op het Spaarne, via Spaarndam, Noordzeeka naal, het IJ, naar het Amsterdam-Rjjn- kanaal vice versa. Na middernacht keert men pas terug in Haarlem. Voor een tientje kan men meevaren. Woens dag 2 september is er een filmconcert avond in het Minervatheater te Heem stede, vanaf 's avonds acht uur. Twee orkesten zullen meewerken: The New Orleans Seven en het Trio Hein van der Gaag, terwijl ook gerenommeerde jazzfilms vertoond zullen worden. De heer W. G. Gilbert uit 's Gravenhage houdt vrijdagavond 4 september in de aula van het Stedelijk Gymnasium van Haarlem een lezing over „Het in klank bewijzen, dat de jazzmuziek terug gaat op Afrikaanse patronen en stemmin gen". Zaterdagavond 5 sept, is er een groot tuinfeest op de Linnaeushof in Bennebroek, van negen tot twee uur. Meewerken The Dixieland Pipers, The Beaie Street Seven, The Wanderers, The William B. J. Swing Combo en nog vele andere prominente musici. In de zesde afstandsrit der zomer avondcompetitie van de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen", die gister avond werd verreden, heeft Cees Piers zich bij de A- en B- klassers weer eens de sterkste getoond. Hij zegevierde dit maal in de eindsprint van een 13 man sterk peloton. Zijn felste tegenstanders in deze sprint waren Aad Straver en Eddy Riethoff. Deze zesde afstandsrit is" in een hoog tempo betwist. Alle uitlooppogingen wa ren zodoende bij voorbaat tot misluk ken gedoemd. Dat hebben o.m. Aad Koonings, Thijs Bouma, Wil Blom- maert, Toon Rutte, Cees Piers en Cees Jansen aan de lijve ondervonden. Zij kwamen niet weg. Een eindsprint moest uiteindelijk de beslissing brengen. De uitslag luidt: 1. C. Piers, de 50 km in 1 uur 16 min. 28 sec.; 2. A. Stra ver, 3. E. Riethoff, 4. C. Jansen, 5. A. Koonings, 6. T. Peters, 7. W. Blom- maert, 8. H. Peters, 9. R. Hendriks, 10. B. Walters. De uitslag van de C-klasse luidt: 1. Van der Horst, de 30 km in 56 min. 13 sec.; 2. Ruys, 3. Vergers, 4. Mathot, '5. Deinum, 6. Assema, 7. Van Dam. Door het aannemersbedrijf v.h. fir ma T. den Breejen van den Bout te Berg en Dal, Van Hattum en Blanke voort te Beverwijk, de Hollandse aan neming Maatschappij te 's Gravenhage (deelneming van de Hollandse Beton Mij.) en de Koninklijke Maatschappij tot het Uitvoeren van Openbare Werken „Adriaan Volker" te Sliedrecht is onge richt de Aanneming Maatschappij „Dijks- bouw" te 's Gravenhage. Deze heeft ten doel het aannemen, uitvoeren en onder houden van waterbouwkundige en daar mee verwante werken, het handelen in bouwmaterialen en aanverwante artike len, het deelnemen in ondernemingen met een soortgeliik doel, alsmede bet verrichten van alle handelingen, welke met een en ander in de ruimste zin in verband staan. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe vennootschap bedraagt 4 mil joen gulden, verdeeld in 400 aandelen van 10.000 elk, die bij de oprichting alle zijn geplaatst en waarop 10 procent in contanten is gestort. Alle oprichters nemen deel voor 100 aandelen elk. De directie zal worden gevoerd door de heer W. A. Fischer, ir. F. W. D. C. A. van Hattum, ir. L. E. Nobel en ir. M. C. Fritzlin. Advertentie Op alle voorgeschreven uitgezonderd schoenen SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7 100% service TEL. 15116 Zondag houdt de sportvereniging „De Blinkert" op de voetbalvelden van „Bloemendaal" haar jaarlijks volley baltoernooi, waaraan door zesenveertig teams wordt deelgenomen. Bij de da mes zal het hoofdklasseteam van Die Raeckse in de hoogste afdeling moeten strijden met de overgangsklassen MHBS, De Blinkert en het Enkhuizense Flevo. In de eerste klasse treffen wij Tempo (Alkmaar), OVRA, De Kennemers (Be verwijk) en HVS en in de B-poule Gios, Onze Gezellen, Velox en het Zaanse Sportief. Bij de heren zijn twee eerste klasse poules geformeerd. In poule A speelt hoofdklasser HVS met een combinatie, Sportief uit Zaandam, OVRA en VCIJ (IJmuiden), in poule B De Blinkert, KVA (Amsterdam), Tempo en Tyfoon (Beverwijk). De wedstrijden beginnen om 12 uur, tussen 4 en 5 uur vinden de eindstrijden plaats. De afdeling Haarlem van de KNVB begint reeds zondag 23 augustus met een officiëel programma. Het betreft hier de nodig geworden extra halve competitie om de degradant aan te wij zen in de eerste klasse A, terwijl voorts diverse wedstrijden zijn vastgesteld van het jubileumtoernooi ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan. Het programma luidt: Beslissingscom petitie IA: Spaarndam-WH; DSK-V1. Vogels. Jubileumtoernooi KNVB-elf tallen: Kennemers-DEM; Veisen-Wijk aan Zee; ETO-Hoof ddorpse Boys; NAS-THB; ADO-Kinheim; Terrasvogels-Haarlem 3; EDO 3-Geel Wit. Afd. Elftallen: ADO 2-Wjjk aan Zee 2' DEM 3-Beverwijk 3; Kinheim 2-VVB 3-' Terrasvogels 2-Stormvogels 4; Hoofd. Bovs 2-ETO 2; Zand voortmeeuwen 3- AllianceHalfweg-DSO VZ: SHS-NAS 2; Schoten 3-VVD. Zaterdag elftallen: Zandvoortmeeu- wen-Kinheim; IJmuiden ^"Cohcorclia Kinheim 2-SVJ 2; Halfweg-VVRA, Si- zo-IJmuiden. CINEMA PALACE: De imitatie-generaal, 14 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Groet en kus uit Tegern- see, a. 1.; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstelling 8 uur. LIDO: Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 jaar: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur LUXOR: Zondaars in spijkerbroek (7e week), str. volw. Vr 2, 7 en 9.15 uur. Za 2 7 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. Ma. t.m. do. 2 en 8 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Vliegende schotels, a. 1. REMBRANDT: De hond van Basker-villes, 14 iaar- 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY' Tm. zo.: Revolverdamp in Tucson, Sa'Tm. do.: Als de remmen los zijn. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The 39 steps, 14 jaar; 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur. nieuw programma met Donald Duck, Stan Laurel, Jan Klaassen en Charlie Chaplin. MINERVA: Mijn beste vijand, a. 1. Vr. 2.30 en 8.15 uur. Za. 2.30, 7. 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. Ma. t.m. do. 2.30 uur: Speciaal jeugdpro gramma. Ma. en di. 8.15 uur: Les enfants du Pa radis, volw. Wo. en do. 8.15 uur: Mon oncle, a. I. Zaterdag 22 augustus Openluchttheater, 8 uur: Toneelgroep met Midzomernachtdroom van Shakespeare Zaterdag 22 augustus Frans Halsmuseum, 8.30—10.30 uur: Gram- mofoonplatenconcert van de claveciniste Wanda Landowska. Maandag 24 augustus Grote Kerk, 4 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Donderdag 27 augustus Concertgebouw, 8.15 uur: Zomerconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Margot Pinter, piano. Programma: ouverture Prins Igor, Borodin; Pianocon cert no. 2, Tschaikowsky; Symfonie no. 4, Beethoven. Zaterdag 29 augustus Noordersportpark, 3 uur: Model vlieg tuigdemonstratie op de speelweide. VB stad en zuid ma zeven Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst; schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij- verheid. Geopend van 19—17 ur. Zon en feestdagen 13—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 10—17 en zo. 13—17 uur. Tot en met 5 september iedere zaterdag van 8.30—10.30 uur bijzondere avond openstelling. Grote Kerk: Te bezichtigen van 9—17 uur op werkdagen. Expositie van oude hand schriften en curiosa (tot eind augustus). Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische, natuur kundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 11-15 uur. De eer ste zondag van elke maand van 13—15 uur. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: Ten toonstelling van werken van Dirk Har- ting. Geopend dag., ook zo., van 10—22 uur (tot 1 augustus). Woonhuis Jac. van Looy, Kleine Houtweg. Geop. do. 10—12.30 en 13.30—17 uur: zo. 14—17 uur. Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland. Geopend van 9-12.30 en van 1.30-5 uur. Zondag van 10—5 uur. Huls Van Looy, KI. Houtweg 103: Tentoon stelling van moderne kunst uit gemeente lijk bezit, waaraan o.a. toegevoegd collec tie grafiek van jhr. F. Teding van Berk hout. Geopend: dagelijks 10—12.30 uur en 13 3ol_17 uur; zondags 13.30—17 uur. (T.m. 6 september). Vleeshal, Grote Markt: Jazz-journal. Ten toonstelling over ontstaan en ontwikke ling van de jazz. Georganiseerd door de Haarlemse Jazz Club bij gelegenheid 2e lustrum. Geopend van 12.30—17.30 en 19.30—23 uur. Zo. van 13—17 uur. (T.m. 4 september). IJMUIDEN. Vrijdag 21 augustus Hoog water: 5.19 u. en 17.45 u. Laag water: 109 u. en 13.24 u. Zaterdag 22 augustus Hoog water: 5.57 u. en 18.22 u. Laag water: 1-49 u. en 14.02 u. Advertentie Het programma van de diverse evenementen in of uitgaande van de verschillende katholieke speeltuinen in Haarlem luidt voor zaterdag 22 augustus: Zaanenoord (Zaanenstr.), spel op eigen tuin; Noordervreugd (Ambachtstraat) en Dartele Jeugd (Flevoplein), sluitingsfeest met film voorstellingen om 2 en 4 uur; Elba (Ged. Schalkburgergracht), sluitings feest; Kindervreugd (Godfried van Bouillonstraat), sluitingsfeest, 's mor gens prijsuitreiking, 's middags di verse attracties; Mariagaarde (Wes tergracht), 9.30 uur, wandeltocht naar de Blinkert. Op een vergadering van het produkt- schap voor vis en visprodukten, heeft drs. D. J. van Dijk op een vraag van de heer Brand uit Urk meegedeeld dat binnenkort ook in Scheveningen zal worden overgegaan tot het denature ren van vis, die afgekeurd is of de minimumprijs niet heeft gehaald. Door het denatureren wordt de vis ongeschikt voor de consumptie. Ze kan echter wel in vismeelfabrieken tot vis- olie en vismeel worden bewerkt. In IJmuiden zijn in de afgeloven maanden de eerste proeven met verschillende denatureringsmiddelen genomen. Hier bij werd gebruik gemaakt van eozine en eritrozine. Bij het bespuiten met de ze middelen wordt de vis rood ge kleurd, zodat het niet mogelijk is deze buiten de markt om te verkopen voor de consumptie. Proeven wezen uit dat het gebruik van eritrozine beter was dan dat van eozine. Wanneer met dit laatste middel bespoten haring met to matensaus werd ingeblikt, was niet meer te zien of een denatureringsmid- del was gebruikt. In IJmuiden wordt de niet voor de consumptie bestemde vis daarom thans bespoten met eritrozine. Hetzelfde middel zal binnenkort ook in de Scheveningse hal worden gebruikt De Beverwijkse wielrenners Coen Niesten en Ab Geldermans, die zondag tijdens de internationale kampioenschap pen in Zandvoort een zo uitstekende prestatie leverden, zijn te Beverwijk in het Gemeentelijk Sportpark gehul digd en door een groot en spontaan pu bliek hartelijk toegejuicht. Burgemees ter J. G. S. Bruinsma heeft de cracks toegesproken, hun hulde gebracht voor hun dappere strend en hun een prachti ge lauwerkrans omgehangen. De voor zitter van de Rennersclub „Kennemer land", de heer Jac. Davidson stak zijn vreugde ook niet onder stoelen of ban ken en overhandigde Coen en Ab een fraaie en degelijke reiskoffer die zij op hun tochten in het buitenland zeker kun nen gebruiken: „om de poen in te doen" zo werd er opgemerkt. Het was een aardige geste van Beverwijks eer ste burger om de Wijker renners deze hulde te geven. Niet alleen burgemeester J. G. S. Bruinsma gaf op deze avond acte de précence, ook de wethouders W. Ves- sies en E. Gerritse waren bij de huldi ging aanwezig, alsmede pastoor P. C. Vollebregt en kapelaan Kampschöer. Na een inleidend woord van de heer Jac. Davidson, voorzitter van de Ren nersclub „Kennemerland", kwamen Coen Niesten en Ab Geldermans, on der luid applaus van het publiek en een enthousiast gefluit van de Beverwijkse jeugd, het sportpark binnenrijden. Bur gemeester J. G. S. Bruinsma merkte op dat de jongens de laatste dagen al veel lof ontvangen hadden, maar wil de hierbij niet achter blijven. In Zand voort had hij de verrichtingen van de jongens gevolgd en geconstateerd dat het enthousiasme laaiend was. Al wa ren zij dan niet kampioen, cracks van wereldfaam lieten zij achter zich, ter wijl zij prachtige strijd leverden die hen een plaats in de voorste gelederen deed veroveren. De prestaties waren dan ook volgens de burgemeester waard om gehuldigd te worden. Grote Coen Niesten en Ab Geldermans staan met de door burgemeester J. G. S. Bruins ma van Beverwijk overhandigde lauwer kransen gereed om een ereronde te rijden op Beverwijks Sportpark. De tuin op de hoek Julianalaan - Cearalaan van de voormalige villa van de familie Schoen aan de Bloemen- daalseweg, hoek Julianalaan te Over veen, heeft een heel ander aanzien ge kregen, nu daar dezer dagen op grote schaal het struikgewas is omgekapt en vele grote bomen zijn gerooid. De kaal te maakt op deze plaats een trieste in druk maar blijkt nodig te zijn om plaats te krijgen voor de bouw van een groot flatgebouw. De bedoeling is in de tuin op de hoek JulianalaanCearalaan zes tien luxe service flats te bouwen met twee en drie kamers. Bovendien krijgt het ontworpen gebouw een liftinstalla- tie, een centraal T.V. en radio-antenne systeem, een recreatiezaal en enige ga rages. De verwarming geschiedt cen traal met een oliestookinstallatie. De koopsom van de flats ligt tussen de vijfendertig en veertig duizend gulden. De flats zijn voorzien van badkamers. Het terrein is aangekocht door de N.V. Exploitatiemaatschappij Van der Pol in Heemstede. Zodra het flatgebouw is verwezenlijkt zal de huidige villa aan de Bloemendaalseweg 249 worden af gebroken. Tussen de exploitatiemaat schappij en de gemeente Bloemendaal is een grondruil tot stand gekomen. Daardoor kan aan de zijde van de Bloemendaalseweg een plantsoen wor den aangelegd. De flatbouw geschiedt door het bouwbedrijf Van der Schaar in Hilversum. HBC organiseert zondag 23 augustus een adspiranten toernooi. Naast het Kemphaan-toernooi, dat de volgende week wordt georganiseerd, wil HBC van nu af elk jaar ook een adspiranten toernooi doen plaats vinden. Aanstaan de zondag dus de start van dit toernooi, waaraan deelnemen de adspiranten ploegen van de navolgende clubs: in poule I: Lisse, St.-Pancratius. HBC-b en HBC-c; in poule II: IEV, Rood Wit (A), VVSB en HVCH. De wedstrijden worden gespeeld op het HBC Sportpark aan de Cruquius- weg en vangen aan om twaalf uur. Het badgastentennistoernooi in Zand voort vordert slechts langzaam en het A-toernooi zal tot zaterdag moeten wachten. Men had gehoopt overdag veel te kunnen spelen maar dit blijkt, overi gens niet voor het eerst, moeilijk te ver wezenlijken. De banen van de Tennis club Zandvoort zijn echter ook volgen de week disponibel, zodat men even tueel nog kan uitwijken. Bij de dames enkelspelen zijn reeds enige finalisten bekend. De Haarlemse jeugdkampioe ne Yvonne Harms bereikte de eind strijd door een zege in de halve finale op mevr. J. Wijckerheld 62 en 64. In de finale van het C-toernooi zullen de speelsters J. Smids en M. Hoogen- dijk de degens kruisen. In de eindstrijd damesdubbelspel komen mevr. Linsen en mevr. Mulder tegenover de dames Post en Mellema. A-toemooi: H.E., 2de ronde; P. Leisti- kow versl. L. Gerritsma 7-5. 6-0; P. Schlattman versl. E. Barten 7-5, 4-6, 6-3. B-toemooi: H.E., le ronde: R. Beek hof versl. F. Hassink 6-0, 6-1; W. Herin ga versl. J. Weidema 2-6, 6-3 6-3; H- Slijper versl. L. Gerritsma 6-0, 3-6, 6-1; A. Offers versl. P. Soewanti 6-3, 6-2. 2e rond< P. Leistikow versl. C. Teitler 6-Z, 6~3 D.E.: mej. Bos versl. mevr. W. Vene kamp 6-1, 7-5; mevr. J. Wijckerheld versl mej. L. v. d. Staak 6-2, 6-3. Kwart eindstrijd: mej. Y. Harms versl mevr. Zanders 6-2, 6-3; mevr. J. Wijckerveld versl. mevr. Borgerding 6-0, 6-1; mej. T. Bos versl. mej. J. Verwaal 5-7, 6-3, 7-5 Ha.ve eindstrijd: mej. Y. Harms versl. mevr J. Wijckerheld 6-2, 6-4. H.D.: le ronde: Roldanus en Feith versl. Eizema en Wedekind 6-3, 6-3. 2de ronde: Okker en Haringa versl. Soewanti en Bromslow 6-2, 6-4; Rolda- nu: en Feith versl. Eilers en Koenders 6-2, 6-3. G.D.: mej. Sikkes en Greiner versl. mevr. Smids en Weidema 6-1, 6-3; mevr. Venekamp en Blom versl. mevr Ver spoor en Verschuur 6-4, 1-6, 8-6; mej. Hoogendijk en Offers versl. mej. Kolk man en Hassink 6-0. 6-4; mevr. Borger ding en Revers versl. Hanrath en Kleijn 4-6, 9-7, 6-2. offers moeten de renners zich getroo*- ten willen zij in de wielersport tot de vooraanstaanden behoren. In de hulde werden ook de heer en me vrouw Geldermans, alsmede de heer Niesten betrokken, ouders van Ab en Coen die op het sportpark een ere plaats gekregen hadden. ,,Zü hebben jullie op het zadel geholpen", aldus de burgemeester. Bijzonder aangenaam vond burgemeester J. G. S. Bruinsma het dat de jongens bij al hun roem en eer zichzelf bleven, eenvoudige Bever- wijkers. De burgemeester deelde nog mede in de official-auto te hebben ge zeten om de strijd van zijn twee bur gers van nabij gade te slaan. „Wie bent U?" werd burgemeester J. G. S. Bruinsma gevraagd alvorens men deze vreemde man meenam. Het antwoord was een vol trots gestelde wedervraag: „Welke burgemeester in ons land kan er zich op beroemen twee van zulke renners in zijn gemeente te hebben wonen?" De burgemeester feliciteerde de ren ners met hun prestaties, wenste hen in de toekomst nog zeer veel succes toe en hing hierna de lauwerkransen om de schouders. Een driewerf hoera werd door de burgemeester aangeheven dat van het publiek een volmondige in stemming ontlokte. Voorzitter Jac. Da vidson van rennersclub „Kennemer land" noemde Ab en Coen „onze kam pioenen", hij feliciteerde de renners met het behaalde succes en overhandig de hun een fraaie koffer. Er waren nog twee bouquetten binnengekomen van een bloemist uit Heemskerk die hier mede zijn blijdschap om de resultaten toonde. Ab Geldermans en Coen Nies ten wilden hierna gaarne een dank woord spreken, maar omdat zij betere renners dan sprekers zijn, verzochten ze voorzitter Jac. Davidson hun dank aan allen over te brengen hetgeen de ze prompt deed. In het Oerlikon-stadion te Zürich zijn gisteravond revanches gehouden van de wereldkampioenschappen wielren nen. In een sprintwedstrijd tussen Zwit sers en buitenlanders zegevierde Su- ter. De stayersfinale leverde een over winning op voor Bucher. De uitslag van de sprintwedstrijd was: 1. Adolf Suter, (Zw.), 4 punten- 2. Armin von Bueren en Oscar Platt- ner, (beiden Zw.) en Antonio Maspes (Italië), 5 punten; 5. Michel Rausseau, (Fr.), Jos de Bakker :B.) en Fritz Pfenniger, (Zw.), 7 punten; 8. Jan Derksen (Ned.), 8 punten. De uitslag van de „revanche wereld kampioenschappen stayers" was: 1. Bucher (Zw.), in 1 uur 72.392 km.; 2. Depaepe (B.) op 1 ronde; 3. Timoner (Sp.) 2 ronden; 4. Koch (Ned.) 3 ron den; 5. Oscar von Bueren (Zw.) 7 ron den; 6. Wim Vreeswijk (Ned.) 7 ronden; 7. Max Meier (Zw.) 7 ronden. Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chryalet Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Stee) Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny 1'ldewatei U S Steel 19/8 64 54 Vs 63% 79% 53% 103 32% 49% 61% 74% 44% 81% 69% 53% 51% 24V. 100 Stemming 10/8 64% 67% 64% 81% 55 102% 33 50% 62% 76% 45 81% 75 54% 52% 24% 103 vast. Adver en tie C-toernooi: H.E. le ronde: M. Schrö- der versl. C. V" titers 8-6, 6-3. 2de ronde: F. Beekman versl. J. Apon 6- 6-1; M. Dingemans versl. J. Nan- ninga 6-3, 0-6, 6-3; J. Blom versl. B. Dicker 6-4, 6-1; F. Doodeheefver versl. M. Schroder 6-0. 6-1; J. Zegwaard versl. A. v. Mancius 6-4, 8-6; C. Schut versl. N. Struyckenkamp 6-2, 6-3; L v. Scha- gen versl. T. Möckel 6-1, 6-3; H. Blok ker versl. J. Takes 9-7, 6-3. 3de ronde: S. Blom versl. T. Westrik 6-4, 6-0; J. Zegwaard versl. P. Scholten 0-6, 6-1, 6-3. D.E.: mevr. Zwetsloot versl. mej. Sci.roder 6-1, 6-1. Kwart eindstrijd: mej. J. Smids versl. mevr. T. v. Tilburg 6-8, 6-4, 6-4; mej. M. v. Rappard versl. mevr. E. Barten 6-1, 6-4; mej. A. Hoo gendijk versl. mevr. Zwetsloot 5-7, 6-3, 6-0; mej. M. Hoogendijk versl. mej. M. Schul 3-6, 6-1, 6-4. Halve eindstrijd: mej. J. Smids versl. mej. M. v. Rappard 6-2, 8-6; mej. M. Hoogendijk versl. mej. A. Hoogendijk 7-5, 6-3. TAFELTENNIS Het TYBB-be- stuur verzoekt ons te berichten, dat de training van de tafeltennisafdeling maandag 24 augustus weer wordt her vat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5