President van de zijn bezoek aan Europa Eisenhower: Alleen overleg met Moskou op realistische basis echte WALES antraciet Sunil wast stralend wit. en spaart uw linnenkast Regering terughoudend tegenover ingediende cao „De Spaarnestad" N.V. In goud- en deviezenreserve nauwelijks wijziging gekomen 1' VOOR IEDERE BEURS! Rog VIJF DAGEN zomerprijzenü ONZE RECLAME: „CORNNIC' BRANDSTOFFENHANDEL MANNELIJK PERSONEEL WITTER DAN DE WITSTE DUIF Tegen „Shylock van Bezuidenhout een jaar geëist Officier van Justitie: Een vampier Mag niet ais magneet werken voor andere bedrijfstakken een assistent Uitzetting van de bïljettencirculatie Weer onenigheid bij Vlisco Wereldraad van Kerken Tijdens Khroesjtsjevs reis een Russische bemande raket? Mgr. Evreinoff te Rome overleden Benoemingen Jezuïeten Ruimte-zweef vli e gtui g voor de defensie Weekstaat Nederlandsche Bank Directie gaat niet in op verzoeken van de Bondagroep PAGINA 7 PI in m m Kritiek op invitatie aan Khroesjtsjev verworpen Êmm Hier is met Sunil gewassen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt... werkelijk stralend wit Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u min der waswerk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook was machine en wringer varen er wel bijl Neem meteen het voordelige reuzenpak Churchill naar Londen om Eisenhower te ontmoeten Afm. Ill (20/30) Afm. II (30/50)" „VICTORIOUS' Afm. Ill (20/30) Afm. II (30/50) Parel (15/20) 14.10 Viertjes (10/15)11.25 119 12.70 12.15 Super 14.90 14.50 Afm. 15/20 (parel) Afm. 10/15 (viertjes) „SEVEN SISTERS" 1e soort Afm. Ill (20/30)13.80 Afm. (30/50)13.10 Parel (15/20) 13.15 De lonen in de metaalindustrie JONGEN IN DE RIJN VERDRONKEN FRIESE VARKENMARKT 6-10 (Spaarne bij viaduct) Telefoon 14164 en 13904 IJMUIDEN ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. TE LEIDEN heeft In verband met uitbreidingen werkgelegenheid voor in de afdelingen MONTAGE en 0NDERDELEN-PR0DUKTIE Sollicitanten kunnen xich elke dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur en vrijdagsavonds van 7 tot 9 uur wenden tot de personeelsafdeling van ons bedrijf, dat gevestigd ia aan de OOSTERKERKSTRAAT 11, LEIDEN. Bovendien houden wij donderdagavond aug. a.s., van 7 tot 8 uur, spreekuur op het Gewestelijk Arbeidsbureau, Kleine Houtweg 18, Haarlem. ROYAL McBEE NEDERLAND N. V. OOSTERKERKSTRAAT 11, LEIDEN, TEL. 01710-31545 Kaski in Noord-Brabant verhuist naar Tilburg Minister Luns over ver goedingen voor gerepa- trieerden Amerikaans plan Contact met Russische kerken FILMUITRUSTING GESTOLEN MGR. JANSEN 54 JAAR President Eisenhowci heeft gisteren op zijn persconferentie in Washington verklaard, dat hij bij zijn bezoek aan Europa opnieuw het verlangen van de V.S. naar een eervolle en rechtvaardi ge vrede naar voren .al brengen. Hij zal er bij zijn bezoeken aan Bonn, Lon den en Parjjs de nadruk op leggen dat de V.S. de overige westelijke landen mi litair zullen steunen zo zij met geweld Weerstand zuilen moeten bieden aan een aanval. Hij zal voorts nogmaals be vestigen dat de V.S. bereid zijn om op een realistische basis met de Sovjet U- Enie te onderhandelen over een redelijk en wederzijds uitvoerbaar plan voor een algemene of gedeeltelijke ontwape ning. De V.S. zijn dan ook bereid een echt begin te maken met de oplos sing van het Duitse vraagstuk. Eisen hower zal verder nogmaals onomwonden verklaren dat de V.S. achter de NATO zullen blijven staan. En tenslotte zal hij in Bonn, Londen en Parijs voorstellen gezamenlijk de middelen te onder zoeken, die het mogelijk zullen moeten maken de levensstandaard van de circa 2 miljard bewoners van de min der ontwikkelde landen omhoog te bren gen. Eisenhower verwierp op zijn perscon ferentie met kracht de kritiek die hem verweten heeft dat hij een man als Khroesjtsjev heeft uitgenodigd een bezoek aan de V.S. te brengen. De president verklaarde dat de toekomst van het menselijke geslacht van de besprekingen tussen Khroesjtsjev en hem afhangt. Het doel van dit over leg is het scheppen var een klimaat dat gunstiger dan het huidige is voor de wereldvrede, aldus Eisenhower, Hij zei voorts dat hij Khroesjtsjev bij diens aankomst op het vliegveld in Washington zal begroeten. Nixon in Rusland is geweest, hem een wenk had gegeven dat Khroesjtsjev mis schien een nieuw voorstel inzake Berlijn zou doen. Zoals bekend hebben er in Washington geruchten de ronde gedaan dat Khroesjtsjev zal voorstellen West- Duitsland het beheer over West-Berlijn en de corridor naar dit stadsdeel te ge ven als de westelijke mogendheden hun bezettingstroepen uit West-Berlijn te rugtrekken. De V.S. zullen nooit toegeven dat er een duurzame vrede bestaat als de lan den, die door de communisten onder drukt worden, niet vrij zijn om hun eigen lot te bepalen, aldus verklaarde Ei senhower voorts. Sinds 1952, toen ik voor de eerste keer tot president werd ge kozen, heb ik meermalen te kennen gege ven dat de V.S. nooit zullen ophouden elk mogelijk vreedzaam middel aan te grijpen om deze landen de gelegenheid te geven hun opvattingen en wensen over hun eigen lot kenbaar te maken, zo verklaarde hij. Een verslaggever vroeg Eisenhower of hij niet van mening was dat Khroesjtsjev 'n einde zou kunnen maken aan de com munistische activiteit in Laos, die door Peking wordt geïnspireerd. Eisenhower antwoordde dat op een land zo groot als communistisch China naar zijn mening niet vanuit Moskou toezicht kan worden uitgeoefend. ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiii Ook in kringen van de Westduitse in lichtingendienst houdt men rekening met de mogelijkheid dat de Sovjet-Unie wel licht ten tijde van Khroesjtsjev's bezoek aan de Verenigde Staten een bemande raket zal lanceren, aldus meldt UPI. De voorbereidingen zouden vrijwel zijn vol tooid Een aantal vrijwilligers wordt reeds getraind. Vorige maand zou in Moskou een top conferentie van ruimtevaartdeskundigen en raketexperts zijn gehouden. Men ziet hierin een aanwijzing dat een nieuw, belangrijk, project ophanden is. Advertentie De bejaarde geldschieter, die door zijn duistere praktijken in Den Haag als de „Shylock van het Bezuidenhout" bekend stond, heeft de behandeling van zijn zaak door de Haagse rechtbank zelf niet mee kunnen maken. Hij moest terecht staan wegens overtreding van de geldschieterswet in de jaren 1955 tot en met 1958. Hij maakte er een be drijf van geld uit te lenen aan mensen die in financiële moeilijkheden waren Bij de verdediging van ziin Dlan nm I Seraakt en berekende dermate hoge naar Moskou te gaan, wees Eisenhower I admlmstratiekosten, dat het er in vele er nog op dat de V.S. op het ogenblik gevalI.e" op neer kwam dat de geldle- 41 miljoen dollar per jaar uitgeven voor ,Y?n de bewapening. Maar niemand schijnt er over na te denken wat het gevolg hiervan is, aldus de president. Hij voeg de hieraan toe dat een president, die geen nieuwe wegen naar de vrede tracht te ontdekken, verdient veroordeeld te worden door het Amerikaanse volk. Eisenhower ontkende voorts dat zijn broer Milton, die met vice-president iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiMiiiimiiiiiiimiiiimiiiiiimiiiiimii Winston Churchill, die thans met ~>rp,lie e.an de Rivièra is, zal zondag een Caravelle-SLraalverkeersvlieg- ,)}0 van de .lir France naar Londen 'tegen om met preside. Eisenhower te sPfeken. De secretaris van Sis Winston zei dat deze 48 uur in Engeland blijft en dan naar d,. Rivièra terugkeert. Hij Zal ook een bezoek brengen aan zijn echtgenote, die in een Londens zieken- nv-is herstellende is van een oogoperatie. wat zij hadden ontvangen. De nu drie- entachtigjarige man, die vroeger in de diamanthandel heeft gewerkt, kon niet naar de rechtzitting komen omdat hij thuis zit, verlan.d en met een ernstige hartkwaal. Zo werd zijn zaak dinsdag bij ver stek behandeld. Twee getuigen ver telden van hun ervaringen. De eerste, een uit Indonesië gerepatrieerde man, leende twaalfhonderd gulden en moest accepten tekenen voor een be drag van vierentwintighonderd gul den. Hij vertelde dat noodgedwongen te hebben gedaan. Hij had verschil lende malen moeilijkheden met de geldschieter gehad, als hij door om standigheden tijdelijk niet de afbeta ling kon verrichten. De bejaarde geldschieter dreigde hem dan met de politie en de deurwaarder. Soms gaf hij geen bewijzen van de afbetaling af. Een van de rechters, mr. Lyckla- ma, vond het vreemd dat deze getui ge dan toch betaalde. Een tweede getuige vertelde honderd- twintig gulden te hebben geleend en ac cepten voor tweehonderdtachtig gulden te hebben getekend. Hij moest dus meer dan het dubbele terugbetalen. Talloze malen had de geldschieter geld uitgeleend. De bedragen varieerden van tien gulden tot vijftienhonderd gul den. In zijn requisitoir merkte de offi cier van justitie, mr. J. Kemper, op dat de geldschieter een abominabele rente berekende. Hij vergeleek de man met een vampier. Hij vond, dat de verdach te de perken ernstig te buiten was ge gaan, en eiste een jaar gevangenis straf. Uitspraak 15 september. Te Rome is na een langdurige ziekte overleden mgr. Alexander Evrein >ff, tit.-aartsblsschop van Parium en wij bisschop van de Byzantijnse ritus in Rome. Mgr. Evreinoff was 82 jaar. Met hem is een van de meest karakteristieke prelaten van de Eeuwige Stad heen gegaan. Mgr. Evreinoff werd op 8 maart 1877 te Leningrad geboren. Hij stamde uit een vooraanstaande Russische familie en begon zijn loopbaan als diplomaat te Konstantinopel. waar hij als secretaris verbonden was aan de Russische ambas sade. Daar ging hij tot het Katholicisme over. Hij studeerde eerst aan het Franse seminarie te Rome en later aan de Pauselijke Gregoriaanse universiteit en werd op 7 december 1913 tot priester gewijd. Van 1913 tot 1921 was hij werk zaam bij de Pauselijke Staatssecretarie. Daarna was hij achtereenvolgens secre taris van de nuntius te Parijs tot 1936 en daarna Archimandriet en Pauselijk protonotarius te Rome. Dr. J. F. Westermann, provinciaal van de orde der Jezuïeten in Nederland heeft benoemd tot: pastoor te Utrecht (St. Aloysius) pater M. W. L. Bogaartz, die pastoor was te Den Haag (O.L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis), tot pas toor te Den Haag (O.L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis) pater H. Minderop, die superior was van het retraitehuis Manresa in Venlo, tot superior var. retraiehuis Manresa te Ven lo pater H. Eikemans, die pastoor was te Den Haag (H. Theresia van Avila)tot pastoor te Den Haag (H. The resia van Avila) pater G. Geering, die kapelaan was te Den Haag (H. Theresia van Avila). Sou tQ.SQo In aansluiting op de bespreking welke maandag j.I. tussen Stichting van de Arbeid en regeringsvertegenwoordigers gehouden zijn over de C.A.O. voor de metaalindustrie hebben gisteren tot in de nacht discussies plaatsgevonden tus sen de betrokken partijen en instanties. Er waren besprekingen tussen de vak- raad in de metaalnijverheid, de loon- commis&ie van de Stichting van de Arbeid en het College van Rfjksbe- micldelaars. Ons is nu gebleken, dat de regering nog terughoudend staat tegenover de C.A.O. zoals die nu is ingediend. Als gevolg van die terughoudendheid is door het College van Rijksbemiddelaars aan de werkgevers en werknemers van de vakraad een tegenvoorstel voorge- lege de duur van de contractperiode lege de duur van de contractsperiode graag met een half jaar verlengd zou zien. Bovendien meent het, dat de ar beidstijdverkorting, zoals die door de C.A.O. wordt voorzien, te snel dreigt te verlopen. Verscheidene grote onderne mingen willen namelijk ineens van 48 uur naar 45 uur overstappen. Het Col lege ziet liever, dat men er ieder jaar een uur afdoet, zodat het resultaat in 1963 bereikt zal zijn, waarbij dan ieder In de Rijn bij Heteren is de bijna achttienjarige H. Polman afkomstig uit Driel, verdronken. De jongen, die op een steenfabriek te Heteren werkzaam was, begaf zich na werktijd te water om wat verkoeling te zoeken. Hij kon echter niet zwemmen. Hij waagde zich te ver in de rivier en werd door de stroom meegesleurd. De heer B. Nijen- huis deed een reddingspoging door van een der kribben in het water te duiken, doch deze poging mocht niet baten. PHURNACITE veSSfi'.™" hetelucha«chelst1 so GARANTIE: Beslist niet gemengd. Gruis, en steenvrij. Weinig as (3 Een H.L. weegt pl.m. 75 K.G. Ook alle andere soorten Brandstof - Vraagt onze volledige prijscourant De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te Ijmulden vraagt voor haar Kwali teitsafdeling N»nhandlg geschreven sol- He tatlea met beschrijving van opleiding en levensloop wo, den vergezeld van een recente vanS,0è°n{n„Snmd^rVeNÏÏel?;69 met H.B.S.- of Mulo-opleiding, die tot taak zal hebben de statistische uitwerking van waarnemlngsgegevens betreffende de kwaliteit van ruwijzer, staal en waiserijprodukten. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid te worden opgeleid tot statistisch analist. Leeftijd tot 30 jaar. RgBIr Een technische opleiding of ervaring strekt tot aanbeveling, doch is niet vereist; daar in het bedrijf de gelegenheid bestaat zich hiervoor te bekwamen. Reiskosten en bedrijfskleding worden geheel of gedeeltelijk vergoed. Zij, die prijs stellen op een prettige werkkring met gunstige lonen en goede sociale voorzieningen, worden verzocht te solliciteren. Op telefonisch of schriftelijk verzoek zenden wij U gaarne eerst een sollicitatie-formulier toe. jaar bezien zou kunen worden welk effect de arbeidstijdverkorting op de loonkosten in een onderneming heeft. De vakraad in de metaalnijverheid voelde er gisteren niet veel voor om met dit tegenvoorstel akkoord te gaan. Aangevoerd werd, dat de verkorting van de werktijd ineens voor vele be drijven bedrijfseconomisch efficiënter is. Verder stelde men tegenover het voorstel om de contractperiode met een half jaar te verlengen de sugges tie om dan in de CAO een openbreek- clausule op te nemen, die het mogelijk zou maken de arbeidsvoorwaarden te wijzigen als zich gunstiger situaties voordoen dan nu zijn voorzien. De besprekingen zijn nog niet tot een einde gekomen. Vanmorgen vergaderde de looncommissie van de Stichting van de Arbeid opnieuw over de CAO. Van de uitkomst van die vergadering zou het afhangen of deze middag opnieuw met de vakraad zou worden vergaderd. Naar verluidt zou de terughoudend heid van de regering mede het psycho^ logische effect beogen, dat de vrij rui me verbeteringen in de metaalsector gezien moeten worden als een moeilijk te verwerven en uitzonderlijk resultaat, dat voor bedrijfstakken waarin de eco nomische ruimte minder groot is uiter aard nog moeilijker te behalen valt, Men tracht dus te voorkomen, dat de metaal-CAO als een magneet voor an dere bedrijfstakken gaat werken. Het regionaal bureau Noord-Brabant van het Katholiek Sociaal Kerkelijk In stituut verhuist van Breda naar Til burg. Met ingang van 1 september zal het gevestigd zijn aan de Noordstraat 15 in Tilburg, telefoon 238228. Met de leiding van het bureau is belast drs. G. J. M. Sonnemans, geassisteerd door de heer V. A. M. Verberk (Van een Haagse redactie) Tijdens een mondeling overleg met de minister van Buitenlandse Zaken heeft een commissie uit de Tweede Kamer gesproken over enkele vergoedingsrege lingen voor uit Indonesië gerepatrieer- den. In het uitvoerig verslag van deze bespreking wordt o.a. aandacht gewijd aan de restitutie van overtochtsgel- den, pensioenen van particuliere maat schappijen, die destijds zeer nauw met het Nederlands-Indisch gouvernement waren verbonden en aan de tegemoet koming voor wederinrichtingskosten aan na 1 januari 1954 in Nederland ge- vestigden. Deze laatste aangelegenheid beloofde de minister in de ministerraad ter spra ke te zullen brengen. Hij had echter niet de vrijheid enige verdere toezeg ging te doen. In vele gevallen heeft mr. Luns de Kamercommissie moeten voorhouden, dat inwilliging van de verlangens on overzienbare financiële consequenties zou hebben. De regering kan ook niet het standpunt aanvaarden dat Neder land de financiële gevolgen dient t< dragen van de daden van de voorma lige Nederlands-Indische regering haar rechtsopvolgers. Generaal Bernard Schriever, hoofd van de afdeling onderzoek van de Amerikaanse luchtmacht, heeft Miami Beach op een bijeenkomst van de Amerikaanse orde van advocaten verklaard, dat de Verenigde Staten van plan zijn zweefvliegtuigen voor de ruimte te bouwen, die, in een baan om de aarde gebracht, vijandelijke satellieten zullen kunnen onderschep pen, enteren en mogelijk vernietigen, aldus melden Reuter en A.F.P. Het zweefvliegtuig zal hiertoe bemand moeten zijn. Het ligt in de bedoeling, aldus generaal Schriever, deze zweef, vliegtuigen door middel van raketmoto ren van een intercontinentaal ballistisch projectiel buiten de atmosfeer van de aarde te brengen. De generaal voegde hieraan toe dat dit type vliegtuig, „Dyna-Soar" geheten, grote militaire voordelen biedt, daar het op geringere hoogten kan opereren dan militaire satellieten en toch minder trefbaar zal zijn. De „Dyna-Soar" zal om de aarde moeten draaien en een ge controleerde landing moeten kunnen uit voeren op elk vliegtuigveld van de V.S, De verkorte balans van de Nederland sche Bank per 24 lugustus vertoont slechts minimale verschuivingen. In de goud- en deviezenreserve is nauwelijks enige wijziging gekomen. Hier viel een lichte daling van f 1,3 min. te constate ren als resultante van een daling van de goudvoorraad en een stijging van de deviezenreserve. De convertibele deviezen namen toe met een half miljoen. De voorschotten handhaafden zich vrijwel op een niveau van f 12,8 min. Met het oog op de na derende ultimo liet de biljettencirculatie een uitzetting zien van f 22,8 min. De schatkist onderging een vermindering van f 60 min. De banken zagen hun saldo met f 20 min. verminderen, maar liggen nog ver boven het verplichte kasreserve- gemiddelde. De stand van het schatkistpapier was op 24 en 17 augustus resp.: schatkistpro messen en -biljetten ter belegging van saldi op akkoordrekening nihil (onv.); J overige schatkistpromessen f 1.224.700.000 I (1.250.600.000); overige schatkistbiljet ten f 2.827.490.800 (2.771.091.100). De geldmarkt blijft zeer ruim. UO t 1000) Aotl vat Goud Bulten! vord goud sn deviezen ill Bult betaalm (1) Vord. buit. guld (2) Wiss tn disc Wiss gekocht Voorsch rek ert (bel) Voorsch Rijk Neder! munten Diverse rek Passive Bankbiljetten Rliks schatkist Saldi bank In Ned Saldi and Ingezet Saldi bult circ bk Saldi andere niet-tng Saldi buit geids Divers* rek Ned schatk pap buit circul banker Muntbil.1 voor de «taal in circulatie 17/8 24/8 4.397.321 4.393.439 779.178 842 74.619 392.100 12.533 22.064 6.173 4.242.977 679.015 634.836 119.108 31.771 5.774 16.489 55.592 779.615 855 75.737 350.200 12.833 22Ü15 6.415 4.265.782 619.015 514.750 134.246 31.401 5.758 15.862 54.966 gebracht To ot gouo en dev W.v conv dev nett< Percentage goud en deviezen roeitcDting: 11 Van deze 2 posten convert.! hel (2) waarvan uit hooide liq Dtlat. akkoorden 103.457 103.226 5.159.242 5.186.287 761.899 763.013 91.91 92.55 778.388 778.875 10.338 10.338 De directie van P. F. van Vlissingen en Co's Katoenfabriek (Vlisco) te Hel mond heeft geen gehoor gegeven aan het verzoek van de tweede oppositie groep (van de heer Bonda c.s.j, om in de agenda van de buitengewone aandeel houdersvergadering op 7 september a.s. een voorstel tot statutenwijziging op te nemen, teneinde het beperkt stemrecht af te schaffen. In de oproep voor de a.s. vergadering heeft de directie n.l. als enig punt van de agenda de benoeming van een directeur opgenomen. Dit betekent, dat de directie even min is ingegaan op het andere verzoek van de Bonda-groep om op de agenda een voorstel te plaatsen tot het onder zoeken van de mogelijkheid tot her kapitalisatie van 50% van het gewone aandelenkapitaal. De heer H. L. Fentener van Vlissingen Senior, commissaris der vennootschap, had in een schrijven aan de directie ge- eist dat in de advertentie voor de bui tengewone vergadering vermeld zou worden, dat het besluit van de directie om de agendapunten van de Bonda groep niet op te nemen, zonder zijn in stemming is geschied. Wanneer aan zijn wens geen gevolg zou worden gegeven, zou hij zich alle rechten voorbehouden. Omdat uit een telefoongesprek met de directie van Vlisco bleek dat deze geen gevolg heeft gegeven aan zijn wens, is de heer H. L. Fentener van Vlissingen Senior overgegaan tot publikatie van zjjn brief aan de directie. centrale commissie van de Wereld raad van Kerken heeft gisteren tijdens een bespreking van het jaarverslag de gunstige ontwikkeling van de betrek kingen tussen de raad en het Moskouse patriarchaat toegejuicht, evenals de plannen voor contact met de Orthodoxe en andere Russische kerken tijdens het bezoek van de secretaris-generaal, de Nederlander dr. W. A. Visser 't Hooft, aan Rusland in december a.s. Voor het eerst wonen ook twee waarnemers van de Russische Orthodoxe kerk de ver gaderingen op Rhodos bij. De commissie besloot de volgende vergadering in augustus 1960 in Schotland te houden. De kwestie van de godsdienstvrijheid in rooms-katholieke landen zal op de bijeenkomst van volgend jaar van het centrale comité van de Wereldraad van kerken volledig besproken worden, al dus heeft het comité besloten. Dr. W. A. Visser 't Hooft heeft ver klaard, dat volgend jaar bij het cen trale comité een „basis:verklaring" zal worden ingediend, waarin de Raad zijn standpunt ten aanzien van de gods dienstvrijheid zal uiteenzetten. De com missie die hieraan werkt, zal ook de toestand in landen onder communistisch bewind bestuderen. Dinsdagnacht heeft een Apeldoomse politle-patrouille een goede slag gesla gen, toen zij in de Asselsestraat een 18-jarige jongeman uit Hoogeveen aan hield. Deze vervoerde op een bromfiets een grote zwarte kist, en gedroeg zich nogal schichtig, hetgeen de politie mannen argwanend maakte. In de kist bleek een complete filmuitrusting te zitten. De man kon van de herkomst geen redelijke verklaring geven. Terwijl men hem op het politiebureau verhoor de, werd in de omgeving een onderzoek ingesteld en daarbij kwam aan het licht, dat in het gebouw van het r.k. Veluws College aan de Staringlaan was ingebroken. De dader had zich door het inslaan van een ruit toegang verschaft en zelfs de deur naar het kantoor gesloopt. Hij bekende al spoe dig de inbraak te hebben gepleegd. De man wordt wegens diverse inbraken door verschillende politieinstanties in ons land gezocht. Ook de bromfiets waarop hij bij zijn aanhouding reed was gestolen. Zaterdag viert mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zijn 54e ver jaardag. Er bestaat gelegenheid mgr. Jansen geluk te wensen: voor leken, broeders en zusters zaterdag 29 augu> tus tot 12 uur. Voor de geestelijkheid van 12 tot 1 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 7