Sportief T plakboek mWW. I M' Het kan niet op! Petrosjan ontkomt aan dreigende nederlaag Bevestigt VSV zijn vorm tegen bezoekend RBC? Kans op verlies voor RCH weer groot In recordtijd Kanaal over Motorzesdaagse belooft een wedstrijd te 59 zware worden Belangrijk handbalseizoen staat voor de deur ZATERDAG-PUZZLE De krachtproef glansrijk door staan - Anquetil tart het ontevre den legioen - De Coubertin laag geprijsd - Japan heeft grootse plannen v__ KANDIDATENTOERNOOI Smyslov laat zege glippen Amateurclubs morgen yvoor het eerst in de strijd Tal van moeilijkheden aan de vooravond van de start Competitie hoofdklasse dames loopt dit jaar door Hoad-Trabert en Rose-Sedgman in de eindstrijd yp y irw? v Ondanks het fluit concert Laag gewaardeerd Olympiade in kleuren? Weer nederlaag van Italië's hockeyteam Zwitserse coureur levensgevaarlijk geivond op Monza Twee duizend jaar oude ski gevonden ZATERDAG 12 SEPTEMBER PAGINA 11 H i 1 Adres aan staatssecretaris Christelijke Sportunie schaart zich achter nota van N.S.F. Europese voetbalbeker Draverij NederlandBelgië Wat doet H.B.C.? Omgekeerde richting' „T enniscircus"-Kramer COURSES DUINDIGT Oplossing 29 augustus 1 ja", zegt Peter Nederhand, ter wijl hij na de zware training in een gemakkelijke stoel zit uit te blazen. „Tja, de reden van mijn deel neming aan het Nederlands kampioen schap tienkamp is een hele leuke his torie en feitelijk is het uitsluitend door twee uitdagingen gekomen. Het - is be gonnen toen Aad Heere, secretaris van mijn vereniging A.L.O., de clubrecord- lijst zat te bestuderen en daar ontdek te, dat het tienkamprecord van A.L.O. oud was en laag (3500 punten) stond. Hij vroeg me of het iets voor mij was. Later zei onze trainer Ton Eijkenboom, dat hfl zou inschrijven en dat was ko ren op de molen van Heere en hij wist m\j zover te krijgen dat ik zijn uitda ging heb aangeno men. Op het sport veld Vijfsluizen in Vlaardingen zag ik Eef Kamerbeek be zig met de warming up, en deze vroeg heel verbaasd of ik ook meedeed. Op mijn bevestigende antwoord repliceer de hij: „Die maak je nooit af." En dat heeft mij gestimu leerd. Ik heb ervoor geknokt en ik vond het voor de eerste keer niet eens zo slecht. Ik werd vijf de en verbeterde het clubrecord met 1700 punten." Toch is Peter Ne derhand er zich wel van bewust, dat hij geen rasechte tien kamper is. Daarvoor Is hij veel te licht (63 kilo) en te klein (1.78 m). Bo vendien heeft hij op verscheidene num mers practisch niet getraind. Kogelsto ten heeft hu dit sei zoen nog niet ge daan, hij heeft alles bij elkaar mis schien tien keer de polsstok in de hand gehad, terwijl hij de 400 en de 1500 meter uitsluitend op zijn conditie liep. Nederhand kan op een langdurige atletiekcarrière terugzien, die voorlo pig nog wel niet beëindigd zal worden. Na twaalf jaar turnen werd hem in 1950 geadviseerd aan atletiek te gaan doen. Hij was toen zeventien jaar en dus A-junior. Reeds in zijn eerste wed strijd in 1950 verbeterde hij het Neder lands junioren-record 110 m. horden en bracht het op 14.8 sec., welk re cord hem in 1959 ontnoemen is om dat de baan niet in orde was geweest. Toevallig is zondag j.l. dit junioren record gebroken door Miltenburg van het Nijmeegse Union in de tijd van 15.2 «ec.! Als senior is de Rotterdamse M.O.- leraar zes keer Nederlands kampioen geworden. De laatste jaren is hij over vleugeld door Nederlands grote all- PETER NEDERHAND roundman Eef- Kamerbeek. Deson danks is hij toch een vaste klant voor de Oranjeploeg, waarvan hij sinds 1950 deel uitmaakt. Het is niet gezegd dat Nederhand door zal gaan op de tien kamp, maar wel is hu van plan in de komende winter wat meer met gewich ten te gaan werken. Misschien krijgt Kamerbeek dus behalve op de horden ook op de tienkamp een ernstige con current in hem. en kan niet zeggen ,dat Jaques Anquetil, een van Frankrijks jon ge wielerkampioenen, gespeend is van gevoel voor humor. Hij heeft zich onlangs een fraai jacht aangeschaft om al varende uit te rusten van de ver moeiende bezigheid, die het wielrennen nu eenmaal is. Hij heeft dat jacht de naam „Het gefluit" genoemd, daarbij niet alleen zinspelend op het fluiten van de wind, die de zeilen bol moet doen staan. Hfj heeft er tevens mee willen zeggen, dat het Parijse wielerpubliek hem dan uitgefloten mag hebben aan het einde van de Tour de France, maar dat die Tour de France hem zo veel geld opgebracht heeft - en dus niet zo slecht was - dat hjj er dit fraaie jacht voor kon kopen. In de rupubliek San Marino waar deert men Pierre de Coubertin kennelijk niet te hoog. In dat staat je in het Italiaanse land heeft men ter gelegenheid van de komende Olympi sche Spelen een serie postzegels uitge geven met de beeltenissen van op de voorgrond tredende figuren uit de mo derne Olympische beweging. De op richter van de Olympische Spelen, ba ron de Coubertin, treft men aan op de postzegel met de laagste waarde, die van 2 lire De Japanse televisie heeft grote plannen voor de Olympische Spe len van 1964, die in Tokio worden gehouden. Er wordt in de Japanse t.v.- kringen op gerekend, dat over vijf jaar de kleurentelevisie voldoende zal ztjn ontwikkeld om de spelen in kleuren op het beeldscherm te kunnen brengen. Maar nog veel groter is het plan de spelen over de gehele wereld uit te zen den. De Japanse PTT wil daarvoor pro beren een internationale organisatie op te bouwen die het mogelijk zal maken dat zelfs in de verste uithoeken van de wereld het Olympisch programma di rect zal worden meebeleefd. Dat gaat echter niet zomaar, men zal voor gro te moeilijkheden komen te staan. Voor de relayering willen de Japanse tech nici bijvoorbeeld gebruik maken van kunstmatige aardsatellietenals dat dan maar goed afloopt. In een adres aan mr. Y. Scholten, de staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft de Neder landse Christelijke Sport Unie er op ge wezen dat de overheid de waarden van de sport onderschat. De unie is de mi nister van O.K. en W. dankbaar voor het feit, dat hij ook voor het werk van de sportorganisaties gelden beschik baar stelt. De NCSU ziet hierin een er kenning vein het beginsel, dat de sport tot het jeugdwerk gerekend dient te wor den en hoopt dat het gevoerde beleid in de komende jaren, zowel ten aan zien van het onderwijs als ten aanzien van de vrije jeugdvorming, een beeld zal geven dat overeenstemt met de juiste beschouwing van de mens. De Unie stemt in met het streven van de Nederlandse Sport Federatie naar ver betering van de accomodaties en naar bundeling van de Nederlandse sportor ganisaties en betreurt dat zij voorlopig haar directe medewerking aan de NSF moet ontzeggen, omdat zij de binding van de financiële basis van de NSF aan de toto van de KNVB onjuist acht. Onder voorbehoud ten aanzien van en kele punten - zo wordt de staatssecre taris in dit adres meegedeeld - heeft de nota van de Nederlandse Sport Fe deratie, die in mei aan de regering is aangeboden, de instemming van de Unie. Zij betreurt het dat er nog steeds geen sportnota van regeringswijze is verschenen. Voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europese Voetbalbeker is vrijdag te Bratislava een wedstrijd ge speeld tussen Ruda Hvezda en de Por tugese club F. C. Porto, dat het vorig jaar het Utrechtse DOS uitgeschakeld heeft. De Tsjechen wonnen de ontmoe ting met 2-1. Het kan maar niet op, het mooie weer Oeniet er maar goed van. weer. ■a Het blijft Petrosjan bijzonder goed gaan in het kandidaten-schaaktoernooi in Joegoslavië. Hij heeft niet alleen de leiding in het toernooi, het ziet er bo vendien naar uit dat de Rus zijn positie nog gaat versterken. Dat nog wel op een moment, dat hij zijn leidersplaats dreigde te verspelen. Petrosjan leek gisteren roemloos te sneuvelen in zijn partij met Keres. De kansen zijn echter gekeerd en nu ziet het er voor Keres bijzonder somber uit. Twee partijen zijn gisteren beslist: Olafsson leed tegen de Rus Tal zijn derde nederlaag, Smyslov en Benkoe kwamen remise overeen. Smyslovs ster schitterde andermaal niet. Alle partijen in de vierde ronde droe gen het stempel van de siciliaan. Die tussen Smyslov en Benkoe en tussen Tal en Olafsson waren in de eerste veertien zetten zelfs identiek aan elkaar. Het scheen dat de Russische grootmeesters een verrassing in een variant in petto hadden, die voor enige jaren een be langrijk punt van discussie zou vormen. Zij kregen positioneel voordeel. Tal buit te dit later uit. In het eindspel greep hij de volle winst op een in tijdnood ver kerende Olafsson. De partij Smyslov- Benkoe, waarin Smyslov aanvankkelijk op de zege scheen af te gaan, nam ech ter 'n onverwachte wending. In 't midden van de partij offerde Smyslov een pion, maar dit offer bracht niet het verwach te resultaat. Benkoe ondernam een hef tige tegenaanval om in de 27e zet de kwaliteit te offeren. Nog slechts twee minuten had hij toen beschikbaar voor de laatste twaalf zettenPlotseling echter bood Smyslov remise aan. Benkoe aarzelde geen moment, bevreesd als hij was er niet in te zullen slagen de res terende zetten binnen de tijd te kunnen doen. Opwindend was het duel tussen Fi scher en Gligoric. In de opening was Gligoris de zwakste van de twee. Fis cher rukte met zijn pionnen op naar de koningsvleugel, waarna Gligoric al zijn hoop vestigde op een tegenaan val aan de andere zijde. Na de 24e zet kwam de partij m een beslissend stadium, toen Gligoric besloot zijn lo per te ruilen voor een paard. Belang rijke complicaties waren hiervan het gevolg. Fischer offerde in de 26e zet de kwaliteit en kwam toen tot een ge vaarlijke schaakmat-aanval. Gligoric herstelde zijn kwaliteit, maar maakte in de 30e zet een fout en dit kostte hem de partij. Keres had tegen Petrosjan aanvanke lijk zo grote winstkansen, dat een duide lijke overwinning in het verschiet scheen te liggen. Zijn spel zwakte nadien ech ter sterk af, waarvan Petrosjan profi- SMYSLOV zegt laten glippen De te Amersfoort gespeelde hockey wedstrijd tussen Amersfoort (overgangs klasse a) en de Italiaanse selectieploeg is in een nederlaag voor de Italianen ge ëindigd. Amersfoort ting met 2-0. won de ontmoe- Rijksstraatweg Zijlstraat 94, Geranium- De prijswinnaars: le prijs: Truus Baltes, 136, Heemskerk. 2e prijs: Jan Koehorst, Haarlem. 3e prijs: Jac. v. Ruiten, straat 41, Lisse. De goede oplossing van de vorige puzzle was zo: Horizontaal: 2. verlies, 5. kraag, 7. nee, 10. ton, 11. sloop, 13. portiek. Verticaal: 1. fornuis, 2. veter, 3. lire, 4. Uva, 6. garnaal, 8. steek, 9. noot, 12. Leo. Nieuwe inzendingen, liefst per brief kaart aai. de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linker bo venhoek schrijven: „Kinderprijsvraag' De traditionele draverijen tussen Ne derland en België, die zondag 11 okto ber a.s. op de renbaan te Duindigt zul len worden gehouden, zijn na overleg met het Belgische syndikaat voor eige naren en fokkers voor dit jaar belang rijk gewijzigd. De ontmoeting zal be staan uit een wedstrijd t-ussen 3-jarige dravers over een afstand van 2000 me ter, een match tussen 4-jarigen over 2100 m en twee draverijen voor paar den van 5 jaar en ouder, respectieve- Uik over 1600 en 2600 meter. Voor het eerst sinds het bestaan van deze wed- ^iiden. waarvoor ruim ƒ12.000 aan pri)zen is uitgeloofd, zullen ook ruins hio; Sen deelnemen. fo^ST-DTJXTSLAND. - De te Frank- dat p„®rs°hijnende „Abendpost" meldt, aanval a'Jtomobilist, die aan een hart- dagen "'as overleden, meer dan drie part-" aan het stuurwiel van zijn ge- een auto heeft gezeten, voordat Was i?orbijganger opmerkte dat hij dood no ue automobilist had voor zijn dood trottn;?n.s §ezien ?ün wagen langs het Ga»„. e zetten in de hoofdstraat van Dalfmib' dat nab« Baden-Baden ligt. door a passeren duizenden mensen °r deze straat. (Rtr.). De voetbalcompetitie neemt morgen over alle linies een aanvang. Reeds zijn we met de strijd om de zo fel begeerde punten al enigszins vertrouwd omdat er, speciaal dan in de betaalde sector, diverse wedstrijden werden gespeeld. Morgen gaat het spel ook voor de amateurs beginnen en met belangstelling zullen ook nu weer de amateurwedstrijden worden tege moet gezien. Ten aanzien van de rol die de semi-profclubs in Haarlem en omgeving zullen gaan spelen verkeren we natuurlijk nog in het onzekere, maar de meer dan schitterende start van VSV, drie gespeeld, drie gewonnen, heeft de Velser club in het volle licht der schijnwerpers gebracht. En het mini male succes van RCH in de drie reeds gespeelde wedstrijden (slechts één winstpunt) doet vermoeden dat de Racing weer een moeilijk seizoen tegemoet gaat. Onze beide tweede-divisieclubs EDO en Haarlem hebben een vrije dag na hun onderling heftig maar sportief duel op de vorige zondag. De grootste be langstelling gaat dus ditmaal uit naar VSV, de club die na enkele zwakke sei. zoenen de kracht terugvindt om weer eens de eerste viool te spelen. Drie overwinningen hebben in de eerste plaats de aandacht op de Velsenaren doen vestigen en in de tweede plaats zullen Spaans en zijn makkers wel zo veel vertrouwen in eigen kracht heb ben gekregen dat zij de komende strijd tegen RBC op het sportpark Schoonen- berg met een gerust hart tegemoet kun nen zien en wij durven dan ook de vierde zege wel te voorspellen. RCH ontvangt in Heemstede het lang niet malse Limburgia hetgeen betekent dat de kans op de eerste overwinning wel zeer denkbeeldig genoemd moet worden. En toch zijn beide -punten broodnodig. Stormvogels had niet zo'n beste start tegen SVV zodat we de uit wedstrijd tegen HVC als een zeer zwaar karwei voorzien. De IJmuidenaren die nen te bedenken dat de eerste klappen goud waard zun. Een zege op de Amersfoortse club is dan ook zeer ge wenst maar... nog lang niet zeker. Uiteraard kunnen we over de verrich tingen van de amateurs niet zo erg volledig zijn omdat deze aan het begin van de strijd staan. Laten we dan ook voor vandaag maar volstaan met het vermelden van de wedstrijden waar bij we erg belangstellend zijn naar on ze tweede klasser HBC die bezoek krijgt van Hollandia. Vitesse debuteert in Haarlem tegen Schoten terwijl DEM en Zandvoortmeeuwen elkaar in de Wijk te lijf gaan De Kennemers trekt naar WFC en VVB ontvangt Purmer- St Voorts gaat Aalsmeer z'n geluk thuis beproeven tegen JOS en bij de derde en vierde klassers is in Hillegom al een zeer interessante wedstrijd te aanschou- wen, nl. Concordia-Hillegom. Velsen Wijk aan Zee en ADO trekken er op uit resp. naar Alkmaarse Boys, CSV en HSV, maar NAS speelt thuis tegen IVV. Kampioen TYBB van het vorige jaar begint vol goede moed aan de strijd met een wedstrijd tegen een al oude tegenstanders uit de IVCB, nl. DHL in Delft terwijl Lisse met belang stelling toeziet hoe de favoriete club het er in dit seizoen zal afbrengen in de derde klasse. De eerste wedstrijd gaat tegen Wilhelmus in Voorburg WSB speelt ook al uit, nl. tegen Delft en naast Coneordia-Hillegom in de 4de klasse zien we voorts vermeld USVU- Foresters en VDO-Hoofddorpse Boys in West I, terwijl in West II L. E S.- Onze Gezellen, SJC-Paraat en Hoorn- wjjk-Foreholte de aandacht vragen. OLAFSSON derde nederlaag teerde. In de afgebroken stelling staat Petrosjan er zelfs beter voor. De stand na vier ronden: 1. Petro sjan 2 pnt. plus 2 afgebroken partijen.; 2. Benkoe, Fischer en Tal, 2 pnt. plus 1 afgebr.; 5. Smyslov 1% pnt. plus 1 af- gebr.; 6. Keres 1 pnt. plus 2 afgebr.; 7. Gligoric pnt. plus 1 afgebr.; 8. Olafsson 0 pnt. plus 1 afgebr. Dé Braziliaanse zwemmer Abelio Couto een 33-jarige advocaat heeft het record van de Engelsman Forsberg, die in 1957 Het Kanaal in de „omgekeer de richting" over zwom, van St.-Mar- garet Bay naar Cap Gris Nez in 13 uur en 33 minuten, verbeterd. Couto, die om 6.30 vrijdagmorgen in de buurt van Dover vertrok, bereikte om 19.19 uur bij Wissant, vlak bij Calais, de kust. Hij had dus 12 uur en 49 minuten nodig om de afstand van Engeland naar Frankrijk te overbruggen. Ongeveer 1% Uur heeft de Braziliaan 800 meter voor de Franse kust tegen de hoge gol ven gevochten. De 30-jarige Engelsman Gordon Hill heeft zich vrijdag geschaard in de rfj van zwemmers, die met succes Het Ka naal zijn overgezwommen. Hij „over brugde" de afstand tussen Frankrijk en Engeland in 12 uur 48 min. Hill was de achttiende zwemmer, die dit jaar een Kanaalpoging met succes zag bekroond. De Zwitserse autorenner Edmond Laub is tijdens de training voor de zon dag a.s. te houden races om de „Coup» Intereurope" op het circuit van Monza met zijn Alfa Romeo over de kop ge slagen. Hij verloor in een dubbele bocht de controle over zijn wagen, die begon te slippen en vervolgens over de kop sloeg. De zwaar gewonde Laub is in het ziekenhuis van Monza opgeno men. Voor zijn leven wordt gevreesd. In de Noorse plaats Holandsvik zijn de resten gevonden van een ski, die waarschijnlijk meer dan 2000 jaar gele den gebruikt werd door een Lap in Noord-Noorwegen. De vondst is over gebracht naar het museum van natuur wetenschappen te Trondheim. De direc teur van dit museum, Sverre Mar- strander, meent dat de ski dateert uit een periode voor het begin van de jaartelling. In Tsjecho-SIowakije is de volgende week de internationale motorzesdaagse, de jaarlijkse strijd om felbegeerde tro feeën als gouden medailles en de Zilveren Vaas. De Nederlandse rijders zijn in goede welstand te Gottwaldov aangeko men en hebben de route reeds verkend. De nieuwelingen Heyboer, Wassink en Cortie hebben voortreffelijk gereden. Selling en Van der Hoek en de overige leden van het a-team, Van Dobben en Muller, zijn op eigen gelegenheid op rit (Van onze handbalmedewerker) mr Het hoeft, reëel gezien, nauwelijks betoog, dat aan de vooravond van de handbalcompetitie de grootste aandacht wordt gericht op de verrichtingen van de daniesploegen in de hoofdklasse; dit met het oog op de wereldkampioen schappen veldhandbal, die volgend jaar van 12 tot 19 juni in Nederland worden verspeeld. Het is immers vanzelfspre kend dat nagenoeg alle geselecteerden, die reeds maandagavond op het UVV- terrein in Utrecht voor een eerste maal in centrale training bijeen komen, af komstig zijn uit de hoogst geklasseer de teams, waar voorts hier en daar nog wei enige andere veelbelovende speel sters zijn aan te wijzen, die door een uiterste krachtsinspanning zullen trach ten alsnog tot de kring van uitverkore nen door te dringen. Dit in aanmerking genomen belooft de competitie in de hoofdklasse dames een spannende aangelegenheid te wor den, temeer daar diverse elftallen vast besloten zijn landskampioen Hygiëa uit Den Haag te verhinderen voor de derde maal in successie beslag te leggen op de nationale titel. Zoals reeds bekend heeft het vorig seizoen gepromoveerde Zeeland Sport zich niet kunnen handha ven en zijn plaats moeten afstaan aan het Hengelose Olympia dat als een re delijk sterke ploeg wordt aangemerkt. Door deze mutatie ziet de hoofdklasse dames er als volgt uit: Athene, Hygiëa, Niloc, Olympia, PSV, UDI, WLC en Zee burg. Teneinde de voorbereiding op de wereldkampioenschappen zo effectief mogelijk te maken zal de competitie ditmaal bij de dames geen zogenaamd „gesloten seizoen" kennen. In de hoogste afdeling bij de heren is UDI van het tapijt verdwenen en ver vangen door Swift uit Helmond, dat daarmee het aantal representanten uit het zuiden van ons land op drie heeft gebracht. Ook voor het komende sei zoen ligt het in de lijn, dat DES hoge ogen gooit naar de landstitel, waarmee dit homogene Eindhovense team dan voor de vierde maal achtereen de hoogste triomf zou behalen. Gelet op het feit, dat het nationale kampioenschap vorig jaar pas na zware strijd werd ge haald, mag ook nu worden verwacht, dat er maar weinig hoeft te gebeuren of DES zal een ander de eer moeten 'aten. Bij een voorzichtige voorspelling, wié dit seizoen op de laatste plaats zal eindigen, kan men niet anders dan in volslagen duister tasten, gezien de zeer geringe krachtsverschillen, die er zijn. De hoofdklasse heren bestaat thans uit de volgende verenigingen: Aalsmeer, Blauw Wit, DES Hellas, Niloc, Olym pia, PSV en Swift. In de tweede klasse dames van dis trict West A zijn het gedegradeerde AOG uit Alkmaar, ADO uit Heemskerk, het na een al te lang durende extra-com petitie tóch uit de afdeling Noord-Hol land gepromoveerde SEW uit Nibbix- woud en het Oude-Niedorpse VZV te zamen ondergebracht in de tweede klas se B. Op de keper beschouwd een wei nig gelukkige indeling, aangezien het voor de katholieke ploegen nu onmoge lijk is geworden op meer dan één tront door te stoten naar een hogere klasse. Doch aangezien de feiten nu eenmaal zo liggen, zal met belangstelling worden uitgezien, wié van dit viertal kans ziet beslag te leggen op de afdelingstitel. Verrichtingen van het afgelopen sei zoen in aanmerking genomen hoeft het niet van misplaatst optimisme te getui gen om ADO als de hoogste troef aan te wjjzen. Naast genoemde clubs com pleteren Blauw Wit, Concordia. Niloc 2, Tavenu en Tonegido deze afdeling van in totaal negen clubs. In het district Amsterdam gaat zon dag voor het eerst de nieuwe indeling van start bij de heren, waar nu één eer ste klasse vooraf gaat aan de tweede klassen A. en B.; een hergroepering, die vorig seizoen via een versterkte de- gradatie tot stand is gekomen. Om de competitie zo regelmatig moge lijk te doen verlopen heeft men in elk I der genoemde drie klassen een serie van acht verenigingen ondergebracht. Van de katholieke clubs is RKDTS in gedeeld in 2A. terwijl Aristos en Rood Wit hun krachten gaan beproeven in 2 B. Bij de dames zien we wederom DCG en Aristos in de eerste klasse, terwijl NEA en ODOS in 2A zullen gaan proberen een eervolle positie te behalen. Vrijdag zijn de halve finales dubbel spel van het Europese proftoernooi van het „tenniscircus"-Kramer afgewerkt. Lewis Hoad en Tony Trabert (austr.- V.S.) wonnen van het Australische paar Anderson - Cooper met 6-4, 6-1, 6-8, 6-3 en in de andere halve eindstrijd zege vierden Rose en Sedgman (Austr.) over Rosewall en Segura (Austr.-Equador) met 6-3, 3-6, 6-4. 6-3. gegaan en hebben eveneens geen moei lijkheden ondervonden. Maar dat het zo zal blijven, daarin gelooft niemand. Het is zeer droog en zeer stoffig bo vendien warm in Tsjecho-SIowakije en de verwachting is, dat het een bij zonder zware zesdaagse zal worden. Vooral wat betreft de veringen zullen zich heel wat problemen kunnen voor doen. De eerste moeilijkheden zijn er in tussen ook al. Voor het pare fermé zijn strenge maatregelen afgekondigd en er bestaat, vooral bij de Duitsers, nogal ongenoegen hierover. Tevens voprziet men moeilijkheden bij de vastgestelde tankstops. De kans is zeer groot, dat ophopingen van rijders ontstaan met alle gevolgen vooral tijdverlies van dien. In de juryver gadering zal dit punt worden aange sneden in de hoop, dat er een oplos sing gevonden wordt. Een ander belangrijk punt, waarmee weliswaar de rijders niet te maken heb ben, is het huisvestingsprobleem. De organisatoren hebben namelijk geen en kele verantwoordelijkheid willen aan vaarden voor de huisvesting van de sup porters, bij wie er zijn, die weliswaar niet direct, maar indirect bijzonder veel met de verzorging van de rijders te ma ken hebben. Het hotel, waarin de rijders zijn ondergebracht, is volgeboekt en al le anderen, die in de zesdaagse zijn ge ïnteresseerd en die in groten getale uit het buitenland z(jn gesomen, moeten nu maar zien aan onderdak te komen. En dat blijkt niet eenvoudig te zijn. (Van onze paardesportmedewerker) Voor de zondagmiddag op Duindigt te houden meeting luiden onze tips: Elionoraprijs: (2540 m): Xavero, Xal- ly, X, Ologie M. Sopranaprijs: (2020 m): X Pluto, Wil ster S, Whirlwind Valsuganaprijs: (2040 m): Vill» France, Vuurgoudhaantje S., Truax. Productendraverij(1300 m): IJssel- monde, Yewel Boy, Ylinotte. Eponaprijs: (2500 m): Uncle Mars, Vaurien, Urban Hollandia. Aidaprijs (amateurs) 2020 m: Uranus, Sagne d'Or, Torero. Bataviaprijs: (2100 m): Tarentella, Stal Hollandia, O Mac Gregor. Criterium: (ren) 1700 m): Sambo, Crusader, Grey Cloud. St.-Leger: (ren) 2900 m: First Trial, Jolly F Ier. Marialva II. Hoefslag Wisselbeker: (amateurs): 2000 m: Heraut, Friar's Delight, East Wyn. HORIZONTAAL: 1. vertelling; 5. let ter voor letter op noemen; 10. bloei- wijze; 11. ontken ning; 12. regerings voorlichtingsdienst (afk.); 14. ensemble (afk.); 17. sergeant- maj oor-instructeur (afk.); 19. opening; 21. meisjesnaam; 22. moeilijk, pijnlijk; 24. tijdperk; 25. natuur, karakter; 27. fijnge stampte aardappels; 28. schaaldier; 29. ri viertje in Utrecht; 31. ouderwetse meis jesnaam; 32. pijn; 33. ontkenning; 35. soort mitrailleur; 36. bestanddeel van brood; 37. een groot aantal; 39. openbare dienst v. vervoer v. brieven etc.; 41. ik ontken (Lat.)44. retour (afk.); 45. la boratorium afk. 47. voegwoord; 48. dwang der omstan digheden; 50. haargroei op het gelaat; 52. nakomeling; 54. (in) hope (Lat.); 55. schoeisel; 57. sprookjesfiguur; 58. ten aanzien van (afk.); 59. limited (afk.); 60. omroepvereniging; 61. heftig; bz. tijdperk; 64. lofzang; 66. neiging tot iets hebbend; 67. gladmaken. VERTICAAL: 1. verbaasd; 2. uitwissen; 3 uitroep; 4. soort palm; 6. uniek; 7. Frans lidwoord; 8. metalen vermengen; 9. aanzienlijke; 13. langs (Lat.); 15. be drog; 16. kapot; 17. voertuig; 18 meis jesnaam; 20. soort papegaai; 23. roemen; 26 nederigheid; 28. opening achter in de mond; 30. het grootste deel; 32. onbarm hartig- 34. vissersgerei; 35. jongens naam;'38. serieus; 39. met de smaak on derzoeken; 40. voeg; 42. niet vlak; 43. ordenen; 45 vaste bodem; 46 zilt; 49. familielid; 50. slaghout; 51. mannetjesbij; 53. watering; 55. klap; 56. gebladerte; 63. zangnoot; 65. lidwoord. HORIZONTAAL: 1. pen; 3. mak; 6. Pia; 9. pan: 11. eremiet: 12. nederig; 13. Eri-HAARLEM. trea 14. ent; 16. sire; 18. kleed; 19. pret; 21. Ede; 23. S.E.R.; 25. ere; 26. renner; 29. kennen; 31. Orel; 32. mare; 33. kla gen; 36. feërie; 39. kippenloop; 40. yak; 42. eer; 43. enig; 44. ovaal; 45. rite; 47. oro; 49. krabben; 51. llanero; 53. rendier; 54. Nel; 55. ore; 56. nek; 57. dog. VERTICAAL: 1. pantser; 2. naderen; 8. merk: 4. Ari; 5. kegels; 6. Pieter; 7. Ier; 8. Atie; 9. pareren; 10. naasten; 15. neer; 17. idealen; 20. eremiet; 22. meren; 24. leren; 27. nog; 28. ren; 29. kaf; 30. nee; 33. krenken; 34. animaal: 35. maar; 37'. reizend; 38. ereboog; 40. Yvonne; 41. kaolin; 46. Ebro; 48. hark; 50. eer; 52. lee. Oplossingen op briefkaart in te zenden tot en met 19 september aan 't Kasteel van Aemstel, afd. prijsraadsel, N.Z. Voorburgwal 65, Amsterdam, met ver melding: ouder of jonger dan 18 jaar. De prijswinnaars zijn: R. Butöt, Saffier straat 91, AMSTERDAM; L. Verdon- schot, Bosboom Toussaintlaan 15. HEEM STEDE; J. Ketelaar, Talmastraat 15,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 11