Uitstekend muzikaal spektakel in Haarlem Drumbands en harmonieën presenteren zich op de Dreef Uitstekend tweemanstoneel in „Twee op de wip" Koninklijk HFC herdenkt tachtigjarig bestaan Geslaagde sportdag met treffen tegen Geel Wit uperMortr Hartlijke hulde voor Broeder Albertus Sr SOLEX DE LUXE f375.- Pater E. W. Balm Voortreffelijke voorstelling door Guus Hermus en Andrea Domburg AH-Supermart TIPS HAARLEMMERS VERSLOEGEN AMATEURS MET 4-2 DSS VEERTIG JAAR Oude en jonge glorie presenteert zich in boeiende wedstrijden üansakademie ..Schroder voor R-K. v* mm y Zilveren professiefeest in Spaarndam Vragen over IJmond- rapport LAMSBORST 108 LAMSCOTELETTEN 49 SAUCIJZEN 138 168 BLOEMK00L_ 43 APPELEN 65 10 v°°r 9 9 Motor ziet voorrijder niet tijdig stoppen Op onze vrijdagavondles voor scholieren kunnen wij nog ENKELE DAMES plaatsen. MAANDAG 14 SEPTEMBER 1959 PAGINA 3 t BBBaWWI OHÜ jéSHH Een stad, die nog zoveel muzikanten binnen haar veste herbergt, mag zich gelukkig noemen. Zo'n stad is Haarlem. Een muzikaal centrum, waar de muzikant nog op een enthousiast publiek mag rekenen. Dat bleek ten minste zaterdagavond, toen zo'n twintigduizend mensen zich aan beide zijden van de Dreef hadden geschaard. Zij hebben genoten van een indruk wekkend muzikaal spektakel, dat korpsen uit Haarlem en omgeving met een gast uit Enkhuizen met veel vertoon afleverden. Het was er ook 9e avond naar. De maan mocht dan nieuwsgierig door de bomen schijnen, het heerlijk avondje stond nog volkomen in het teken van de zomer. De marswedstrijden zijn dus in alle opzichten een succes geworden, mede dank zij de voortreffelijke organisatie, waardoor het geheel binnen het gestelde tijdschema zijn beslag kreeg. Vrijwel ieder korps leverde een prestatie, die boven de middelmaat uitkwam. Daarom werd de beoordeling voor de jury een moeilijke affaire. „Bato" slaagde er in, de vorig jaar gewonnen wis selbeker met succes te verdedigen en dus te behouden in de categorie drumbands. De band legde ook beslag op de journalisten-prijs en haar tambour-maitre werd als nummer één uitverkoren. In de categorie har monieën hadden zich het Harmonie-orkest Haarlem (houder van de wis selbeker) en het Christelijk Fanfarekorps „Arti et Religion!" met een gelijk aantal punten als nummer één geklasseerd. Na loting bleek het Harmonie-orkest de gelukkige; het bleef dus in het bezit van de beker. Prestaties op peil HARDEBELT H aarletn e.o Films Muziek Di versen Burgerlijke Stand Haarlem Waterstanden Marswedstrijden Uitslag Werden anderen al ingelichtf MAGERVLEES GEHAKT 158 500 gr. 138 WORTELTJES DOORREGEN VARKENSLAPPEN PERS-SINAASAPPELEN ALBERT HEIJN Vermoedelijk onder invloed Bromfiets verdwenen II AAMSINGEL 16 TELEFOON 11045 V.. Inschrijving dagelijks van 3-6 en 7.30-10 uur Prospectus wordt op aanvraag toegezonden. St.-Bavo concerteert Het optreden van zaterdagavond heeft bewezen, dat het met de samen werking tussen de korpsen de goede kant opgaat. Wat nog maar enkele ja ren geleden onmogelijk scheen, is nu een sympathieke realiteit geworden, dank zij het stimulerende gebaar van het Haarlemse gemeentebestuur en de man van achter en vóór de schermen w. van ZderrpomV weer de heer vermoeibare werker^ de^ïroLde ?n" ook, die zijn mensen enthousiast "eet te maken en te dirigeren. De tegenïtel ling van vroeger tussen de korpsen nog niet helemaal een gezonde rivali teit geworden, gehoord althans de zure opmerkingen van sommige muzikan ten, wanneer een ander korps optrad. De samenwerking en het goede begrip zullen dan pas volledig zijn, wanneer Advertentie SOLEX SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG 249 Haarlem-Noord Telefoon 57455 CINEMA PALACE: Het meisje in de tj. kooi, volw.; 2, 4.15, i en 9.15 uur JSer- Do.: Sterren stralen overal, a. 1.; 7 en 8 u uur. FRANS HALS: De clown van circus Krone a. 1.; 2.30, 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstelling 8 uur. LIDO: Het dagboek van Anne Frank, 14 J.; 2 en 7.30 uur. s LUXOR: Overval in di Pacific, 14 jaar. Ma. t.m. wo. 2 en 8 uur. Do. cyclus: De twaalf gezworenen. 14 J.; 2 en 8 uur. REMBRANDT:' Het dagboek van Anne Frank, 14 jaar; 2 en 7.30 uur. ROXYT.m. do.: Het teken van de hel den, 14 j.: 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Giant, 14 jaar; 2 en 7.30 uur. MINER VA: T.m di.: The last time I saw Paris, 18 j.; 3.15 uur. Ma. en di.: The last time I saw Paris. 18 3.; 8.15 uur. Jour de fëte, a. 1. Wo. 2.30 en 8 uur. Do. 8.15 uur. Maandag 14 september Grote Kerk, 3.30 uur: Beiaardbespeling ooor Ane Peters. Maandag 14 september Raadhuis H3?fr?Onderwijzerscongres. raadsvérsaderim» g' n 0 uur: Gemeente- Spaarnwoude Haarlemmerliede en Bavogebouw, 8 uur: K.A.V., lezing en film Dinsdag 15 september Zijlvest 25a, 7.30 uur: Openingsavond Aca demie voor Economisch Onderwijs. BEVALLEN van een zoon: E. Teske- Otten, M. W. F. Scheelings-Vermond, E- A. M. Lemmink-Tollenaar, A. E. ^ijngt.arden-Buhre C. M. Geerlings- Van Dongen, IC J. Hulskes-Burghardt. -Bevallen van een dochter: F. C. £terenberg-Koreman A. A. Boer-Bax, Pri Geerlings-van Dongen. OVERLEDEN: J. P Broekmans-van rooijen, 78 j., iwaaiuau»"", hJlkelkamp-van de Vegte, 25 j... v. Eg- hiondstraat, B. M. de Koning-Spall, 66 h. Marsstraat, T. Straver, 59 j.. 2e «ogerwoerdd varsstraat, T. J. Gelau- le- 52 j., Lange Poellaan. Zwaardstraat, JS. IJMUIDEN. Maandag 14 september Hoog water: 1.25 u. en 13.58 u. Laag water: 9.24 u. en 21.49 u. Dinsdag 15 september Hoog water: 2.21 u. en 14.48 u. Laag water: 10.25 u. en 22 46 u het bij voorbeeld niet meer gebeurt, dat bij afspraak van gezamenlijke afmar cheren een korps zonder meer al ver dwenen is. Maar laten wij ons verder bij de goe de noten houden, zonder van ieder korp uitvoering en gedetailleerd de prestaties te bespreken. Voor een aandachtig auditorium, onder wie wethouders, raadsleden en andere genodigden, voer de onder leiding van de heer Van der Peijl het Groot Harmoniekorps van de Verenigde Haarlemse Muziekkorpsen de stemmige Imperial Echos uit, een gevoelige reproductie, welke voldoende mannelijk in uitvoering was gehouden om blijvend te boeien. wJ?dafr,,a begonnen de feitelijke mars- fun.r* ',den> waarbij als muzikale jury Bnert1?*uen de boren de Klerk, G. d en majoor R. van Yperen. Kteunri»ast-ZWlerl nog een jury, De links h U1. de journalisten L. Hen- Hi» h,'.„ Graaf en W. Melversteijn, mHe ui h" cllt "ebtten op de presen- fmné en sJww. De r.-k Har- .,,"f4avo" (Haarlem) opende de strijd met een pittig gespeelde mars. De prestaties bleken aanmerkelijk in kwaliteit gestegen en met belangstel ling zien wij uij naar het eerste optre- den-in-uniform. Vlot en fris van de lever kwam har monie Crescendo hpaarnaam opgemar cheerd. Ook hier een peil, dat boven de middelmaat lag. „Sursum" uit Bloe- mendaal was even onzeker, maar her stelde zich spoedig. Een voortreffelijke indruk maakte de r,-k harmoniekapel soli Deo Gloria-' uit Velsen-Driehuis. met helemaal gaai, maar niettemin getuigend van goede stijl was het op- fredel van de Lnkhuizer Drumband. De Harmonie Crescendo Haarlem viel weer op door haar voiwassenneid van spelen, sterk en Kracntig. Kunstkring Apoilo was een verrassing op zichzeii. dlt jaar geüniformeerd en vergezeld ,,arl twee marketentsters. „Art1 et Reü- fi 9* Presenteerde zich evenwicntig orkÏÏt12Mlaal trefzeker en het harmonie een r,n£:aarlem maakte van zijn mars en tintelend stuk muziek. WMsadeStefiP konden de toeschou- ntmiek van ae genuanceerde ren cn bewonderen Li 5'^ ü!!u!ste' op een internationkifa „fa J1" men is, aller aandacht "lveau 8eko" verwachten. De band enrf6g' te soliërrende trompettist haar in met haar eSste uUvoenn/fl1 T' Saint Louis Blues. Zonder InïwSord te geven op de vraag, ot dit genre £u het meest ideale is en niet te veel cnn cessies doet aan een bepaalde smaak moeten wij onze bewondering mten voor de magnifieke weergave. Die bewondering gold evenzeer de 'daar opvolgende show, welke allesbehalve de indruk gaf van een geforceerde discipline; alles verliep heel natuur lijk en schijnbaar gemakkelijk. In „De Leeuwerik" maakten de twee jury's, ieder afzonderlijk, de uitslag op, welke door muzikanten en supporters in de grote zaal met spanning verbeid werd. Het wachten duurde lang, maar toen wethouder W. Happé, geflankeerd door de heren P. Koen, ambtenaar cul turele zaken ten stadhuize, W. van der Heyl en de juryleden achter de groene tatei plaats hadden genomen, steeg het e,ne gejuich op na het an dere. De wethouder bracht eerst alle d^!ne,r"ende korpsen dank en stelde Ln vw h er korps naar beste vermo gen zich gepresenteerd had. Nadat de waardering door de jury voor ieder korps «Part was bekend gemaakt, deel de de wethouder de hoogst geklasseer- den mede. Het werd driemaal Bato- 110 pnt in de drumband-categorie, 114 nnt vanwege de journalisten-jury, en de Jokken van Julia de Wit krulden nog meer in, toen zij als de beste tambour- maitre was uitverkoren. Harmonie-or kest Haarlem sleepte evenals Arti 99 punten in de wacht in zijn categorie en kreeg na loting de beker. De heer Jos de Klerk bevestigde nog eens, dat de jury het zwaar had gehad, men had op de kleine puntjes moeten Een beeld van het buitengewone muzikale spektakel, dat zaterdag avond duizenden mensen naar de Haarlemse Dreef trok. letten, de heer van der Peül bepleitte nog eens een goede samenwerking in een gezonde rivaliteit en wethouder Happé tenslotte prees de heer van der Peijl om zijn vele werk. Intussen was het middernacht geworden. Met ge jubel hier en daar, maar in ieder geval met de stille trom, werd het feest be sloten. Gisteren heeft de Augustijner pater E. W. Balm in zijn geboortedorp Spaarndam zijn zilveren professiefeest gevierd. In de bijkerk van St.-Adal- bertus droeg hij 's morgens om tien uur de plechtige hoogmis op. De jubila ris hield zelf de predikatie naar aan leiding van het epistel. Met enkele woorden gewaagde hij van zijn werk te Parijs. Een groot aantal familieleden, onder wie zijn ouders en priester-broer woon den de plechtigheid bij. waaronder pa ter Balm het H. Misoffer opdroeg met „het gezicht naar de kerkgangers". Het parochieel zangkoor zong de twee de Gregoriaanse mis en de wisselende gezangen van de zeventiende zondag na Pinksteren. Na de H. Mis en ook tijdens de re ceptie in het ouderlijk huis aan de Taanplaats mocht pater Balm vele ge lukwensen in ontvangst nemen. Het meemaken van de voorstelling van „Twee op de wip" van de Ameri kaanse schrjjver William Gibson door het Rotterdams Toneel, is een merk waardige belevenis. Op de eerste plaats, omdat er slechts één acteur en één ac trice in spelen en op de tweede plaats omdat er een brok menselijke oer-tra- giek in wordt behandeld zonder zich voortdurend als zodanig op te dringen. Het eerste feit geeft de voorstelling een bijzondere spankracht: steeds duidelij ker wordt men zich de eenzaamheid van de twee mensen op het toneel be wust. Het tweede feit maakt het stuk van ongewone importantie: het behan delt een blijvend thema, dat de mens steeds heeft bezig gehouden en bezig zal blijven houden. De jurist Jerry Ryan heeft na acht jaren huwelijk zijn vrouw in haar pro vinciestadje verlaten om in New York te pogen opnieuw te beginnen. Hij is van streek; hij is de rechte lijn in zpn leven kwijt en zoekt en vindt heul bij het Poolse, volkse danseresje Gittel Mosca. De heul die hij zoekt en vindt en die zij biedt, blijkt echter een surro gaat. Telkens lijkt het te lukken, maar altijd is er wel weer iets dat op het be slissende moment één van de twee in zijn of haar eenzaamheid terugwerpt. De opgang van de een is de neergang van de ander en omgekeerd: Twee op de wip. Plaats twee mensen op het toneel, zegt de schrijver, laat ze elkaar bevech ten op leven en dood. Laat ze met ei kaar worstelen om datgene wat zij het geluk noemen. Tussen hen blijkt geen communicatie mogelijk, tenzü via een armzalige telefoon. Voortreffelijk heeft Guus Hermus de getourmenteerde ju rist gestalte gegeven: een man, die zijn huwelijk schipbreuk heeft zien lijden; die in de jonge Gittel de jeugd wil om armen en behouden, maar die zich haar ontglippen ziet, ondanks zichzelf. De man ook, die zich in deze periode be wust wordt wat hem eigenlijk bindt aan zijn eigen vrouw, nadat hij acht jaar heeft ervaren wat hem scheidt. Guus Hermus heeft deze Ryan een gespan nen karakterr meegegeven, dat zich tel kens en telkens weer ontlaadt in woede of dwaasheid, maar in feite in machte loosheid. Naast hem was Andrea Domburg het volkse danseresje, die door haar con tact met Ryan wordt opgeheven op de wip. Die ook een bewustwordingsproces doormaakt en eindelijk gaat beseffen wat het leven haar in werkelijkheid te bieden heeft. Andrea Domburg heeft haar aandeel in de voorstelling bijzon der knap opgebouwd. Zij begon een ty petje op te zetten: een simpel straat kind, een griet. Maar gaandeweg groei de dit type uit tot een zelfbewust, krach tig karakter, dat eerlijk durft te staan in het leven. Karl Guttmann, die te onzent ook „Het Dagboek van Anne Frank" heeft geregisseerd - heeft deze voor stelling van „Twee op de wip", zo wel als die in Wenen geleid. Hij heeft dat gedaan met zin voor de werke lijkheid, zoals de schrijver zeker eist, maar hij heeft de voorstelling tegelij kertijd een weemoedig en een glorieus kararkterr gegeven, door de positieve opzet alle recht te doen wedervaren. Dat gaf deze avond - ondanks de vaak ruwe en onverbloemde taal die gebezigd werd, een knap stuk vertaal werk van Alfred Pleiter - iets poëtisch, dat haar uithief tot een zeer bijzonde re toneelprestatie, een van de beste avondn van het vorig seizoen. Waarom men uit Wenen prof. Otto Niedermoser haalde om het decor te ontwerpen - vermoedelijk omdat hij ook het decor voor de Weense voorstelling van Karl Guttmann had getekend - is uit bet gebodene zelf niet duidelijk ge worden. Waarom deze suggestie van huurkamers, waar tekst en regisseur om een werkelijkheidsverbeelding vroe gen? Op zichzelf was het een knap stuk werk, maar waarom moest het op een draaitoneel worden gemonteerd, zodat de illusie door het knarsen der wieltjes nog meer verstoord werd, terwijl men met de belichting een gemakkelijke op lossing bij de hand had? Overigens bleek in de voorstelling van gisteravond -het stuk werd zaterdagavond voor het eerst gespeeld in Haarlem - de man in de lichtcabine niet helemaal ingewerkt, maar tenslotte kan iedereen zich wel eens vergissen. Een bijzonder knappe voorstelling dus deze „Twee op de wip". Maar minder jarigen moet men er niet naar toe nemen. Daarvoor is men wat al te openharitig en vrijmoedig. W.v.d.V. De heer J. van Os van den Abeelen heeft aan de voorzitter van het Advies college voor het IJmondgebied schrif telijk vragen gesteld over het rapport, dat het Nederlands Economisch Insti tuut in opdracht van dit college zou ver vaardigen over de cityvorming in de IJmond-Noord. De heer Van Os vraagt ,of het dage lijks bestuur kennis heeft genomen van de vragen, die door een lid van de pro vinciale staten tot gedeputeerde staten zijn gericht. Uit deze vragen moet be kendheid van de vragenstelster met de inhoud van het rapport worden gecon cludeerd. Ook wordt daarin bekendheid verondersteld van gedeputeerde staten met dit rapport, terwijl tot nu de le den van het opdrachtgevende orgaan zelfs nog niet hebben vernomen, dat het betreffende rapport is gereed gekomen. Voorts vraagt de heer Van Os of het dagelijks bestuur wil mededelen, of in derdaad bepaalde instanties respectie velijk personen inzage van het bedoelde rapport hebben gehad en zo ja welke en op grond van welke overwegingen. Tenslotte vraagt de heer Van Os. of het dagelijks bestuur bereid is te bevor deren, dat het bedoelde rapport zo spoe dig mogelijk ter kennis van de leden van he Adviescollege wordt gebracht, vergezeld van een suggestie omtrent een passende behandeling van het rap port. Advertentie A.H.'s prima met zakje kruiden en zout 500 gram 500 gr. Geschrapte jonge met peterselie 750 gram In verband met de uitvoering van de bouw van de PEN-garage is de Kluis- kenslaan van de gemeente Velsen over Bloemendaals gebied doorgetrokken naar de Johannes Verhulstweg. B. en W. van Bloemendaa! stellen nu de ge meenteraad voor het gedeelte op Bloe mendaals gebied dezelfde naam te ge ven als de weg in Velsen en derhalve voortaan Kluiskenslaan te doen noe men. Koninklijke Haarlemse Football Club f zo zal HFC voortaan heten. De Haar- lemmers, die zaterdag in verband met j hun tachtigjarig jubileum een ere-wed- strijd speelden tegen een amateurelftal, ontvingen de onderscheiding bij monde van dr. M. J. Prinsen, Commissaris van de Koningin in Noord Holland, die na afloop van de wedstrijd van de heuglijke tijding mededeling deed. De strijd tussen HFC en de amateur combinatie was er een van de aller prettigste soort. Men zag spelers aan het werk uit clubs, die niet meer in het nieuws staan vermeld, zoals El- kink uit PW, de UD-er Ebeling Koning, Grijseels van VOC, Wilkens van Fri- sia en het deed iedereen goed de ken nismaking met deze aloude clubs eens Begunstigd door prachtig weer begon de afdeling voetbal van de RKSV >>DSS" uit Haarlem zondagmiddag zijn ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de vereniging georganiseer de sportdag. De jeugd van DSS was <le dag begonnen met een H. Mis, opge dragen door de geestelijk adviseur, ka pelaan S. Schut in de kapel van de zusters in de Koningstraat. Na op het terrein het hun door de jeugdcommissie uitgereikte lunchpakket te hebben ver orberd, stortten de jongens zich in een krachtmeting, die uit een achtkamp bestond. Te zelfder tijd verschenen ook de eer ste semorenelftallen in het veld, n.l. Geel-Wit 4 en 5 alsmede DSS 4 en 5 om als eersten d spits af te bijten van de dual-meet tussen beide verenigin gen. DSS 5 verscheen met enkele Hon gaarse vluchtelingen in het veld, die sinds hun vlucht uit hun vaderland lid zijn van de roodgroene gemeenschap. De doelpunten in deze wedstrijd, die eindigde in een 30 zege voor DSS kwamen dan ook van Hongaarse voe ten. DSS 4 keek tijdens de pauze tegen een 02 achterstand op, maar slaagde erin de achterstand in een 3—-2 voor sprong om te zetten en aldus te zege vieren. DSS 2 en 3, die daarna tegen dezelfde elftallen van Geel Wit uitkwa men konden de prestaties van de lage re elftallen niet evenaren. De ruststand bu het derde was 00. Geel Wit opende daarna de score en slechts op het al lerlaatste ogenblik slaagde DSS erin „en nederlaag te voorkomen. De reser ves stonden al vrij spoedig met 1—0 achter, met welk- stand werd gedraaid. Na de thee wist ook dit èlftal aan een nederlaag te ontsnappen. Onder zeer grote belangstelling be traden daarna de oude glorie van pgS i DEK het veld. Alvorens ech ter de bal aan het rollen te brengen, brachten de DEK-veteranen hulde aan hun oud-voorzitter, de heer H. v. d. Raadt. Bij monde van de heer G. Hirckse werd hem een geschenk aan geboden. De heer Th. Poelgeest over handigde aan de voorzitter van de af deling voetbal van DSS, de heer J. Portegies, de H. v. d. Raadt-beker. De heer Portegies bracht in zijn dank woord evene- hulde aan deze oud voorzitter en stelde hem als lichtend voorbeeld voor alle clubbestuurders. Hierna volgde een geanimeerde partij voetbal tussen 22 spelers die vroeger een naam hadden in hun verenigin gen. Broederlijk werden de punten ge deeld. 33 was de uitslag. Op hetzelfde ogenblik dat de oud-ge- dienden zich naar hun kampplaats be gaven. betraden ook de jongste voetbal lertjes van DSS samen met hun vriend jes van Geel Wit het veld. Jong Rood Groen was danig op schot en behaalde een 7—2 zege. Het topbestuur van DSS, de verenigingsraad, bracht bij monde van haar voorzitter, de heer J. Th. Horn zijn hulde aan de feestvierende afde ling, en liet dit vergezeld gaan van een Destijds fuseerden zich de ver enigingen D.S.S. en D.E.K. Daar om was het een uitstekende ge dachte om bij het 40-jarig bestaan van D.S.S. de oude glorie van beide clubs nog eens in het veld te brengen. De fotograaf trof beide elftallen broederlijk bijeen. 'e hernieuwen. Dat het hier een wed- -itrijd met een bijzonder karakter be trof was te merken door de aanwezig heid van een aantal officiële personen. De Commissaris van de Koningin ver richtte de aftrap, mr. O. P, F. M Cre- mers, burgemeester van Haarlem, be vond zich eveneens onder de aanwezi gen, voorts de heren A. Schroder en L. Brunt, respectievelijk voorzitter en secretaris-penningmeester van de KNVB, de voorzitter van het Neder lands Olympisch Comité, Dick van Rijn met zijn radio-reportagewagen, terwijl Meerum Terwogt nestor van de sportjournalisten in Nederland ver gezeld was van Jan Cottaar. HFC was de amateurs veelal te sterk af, maar het goede schot liet bij de Good Old nogal eens verstek gaan. Toch kwam de rust met 1-0, doordat Jansen kans had gezien doelman Van der Land (HBS) te verschalken. Na de pauze bracht Bouman de score op 2-0, maar de amateurs gaven zich nog lang niet gewonnen. HFC. dat achter elkaar drie spelers door blessures zag uitvallen, raakte achter en hun veel kleurige tegenstanders maakten gebruik van de kansen. Eerst was het de HW- er Colthoff die scoorde, waarna Grij seels met een onhoudbare treffer de stand op 2-2 bracht. Maar de HFC-ers beten nog eenmaal fel van zich af. Twee keurige goals van Bouwman en Geerling deed de balans met 4-2 ten gunste van de blauw-witten overslaan en met deze score kwam ook het einde. Voor het clubhuis had na afloop van de wedstrijd een korte huldigingsplech tigheid plaats, waarbij o.a. het woord werd gevoerd door HFC's voorzitter de heer P. C. van Houten. Deze herdacht op treffende wijze Karei Lotsy, de pas overleden ere-voorzitter van HFC, wiens grote verdiensten voor de club hij uitvoerig schetste. 500 500 gr. gr- Hagelwitte, grote James Grieve per kilo Surinaamse GROTE HOUTSTRAAT 99 Gisteravond omstreeks zes uur reed een file auto's over de Cruquiusweg onder Heemstede ter hoogte van de woonschepenhaven. Een der auto'» draaide naar links af om de toegang tot de haven op te rijden, waardoor de achter hem rijdende wagens ge dwongen werden in te houden. Tussen de file bevond zich echter ook een mo torrijder, zekere A.L. uit Haarlemmer meer, die zekere J.S., eveneens uit Haarlemmermeer, op de duo had. De motorrijder heeft van het inhou den van zijn voorijders niets gemerkt, met het gevolg dat hij plotseling op een auto klapte. Hij en zijn duopassa gier kwamen in de berm van de weg terecht. Beiden bleken ook onder in vloed van sterke drank te verkeren. Zij werden naar de Mariastichting in Haarlem overgebracht. De bestuurder had slechts enkele onbetekenende ver verwondingen, die verbonden wer den, waarna de man naar huis kon te rugkeren. Zijn duopassagier was er slechter aan toe. Met vermoedelijk een schedelbasisgractuur moest hij worden opgenomen. Het rijbewijs van de be stuurder is ingevorderd. De motor werd vrijwel niet beschadigd. Een Amsterdammer deed gister middag bij de Bloemendaalse politie aangifte, dat zijn bromfiets verdwenen was. De fiets had hij geplaatst bij de eerste ingang van de Kennemerduinen ter hoogte van de waterleiding. Advertentie cadeau, in de vorm van prachtige shirts voor het le elftal. Getooid met deze nieuwe attributen betraden toen DSS en Geel Wit het veld voor de erewed- strijd. In een bijzonder interessant duel nam Geel Wit door haar rechtsbuiten de leiding. Hoewel DSS zeker niet de mindere was zag het na de rust haar achterstand tot 2—0 oplopen, toen de Geel Wit linksbinnen met een strie mend schot een scrimmage voor het rood groene doel besloot. Hoewel kort voor tijd Jansen met een prachtige kop bal de achterstand verkleinde, liet Geel Wit zich deze niet meer ontnemen. Inmiddels was de achtkamp van de jeugd besloten en werden de pryzen door de heer B. Bosdijk uitgereikt. Ze kwamen als volgt terecht: Groep 16—17 jaar: 1. B. Bosdijk jr., 59 pnt; 2. C. v. Straten 54 pnt; 3. L. Houthuijzen, 52 pnt. Groep 14—15 jaar: 1. R. Bosdijk, 56 pnt; 2. J. v. d. Berg, 54 pnt; 3. Th. v. d. Breugel, 50 pnt. Groep 12—13 jaar: 1. F. v. d. Wiel, 61 pnt; 2. H. Nieuwenhuizen, 60 pnt; 3. J. Vogel, 58 pnt. Pupillen: 1. R. Deen, 59 pnt; 2. P. Cramer, 51 pnt; 3. J. Schouten, 49 pnt. Tot slot van de dag speelde de jeugd- ploeg van DSS tegen zijn leiders en tot de grootste verbazing van de jongeren, konden zij niet verder komen dan 33. Terwijl DSS-aanvoerder Hoenderdos een prachtig vaantje van zijn collega van Geel Wit in ontvangst mocht ne men, zag G„cl Wit zich, na de dank voor hun bijzonder op prijs gestelde medewerking uit de mond van de DSS- voorzitter te hebben ontvangen, be loond met de 2e prijs, dat eveneens een vaantje was. De eerste prijs, een beker, werd aan de captain van het le elftal overhandigd. Hierna sloot de voorzitter met een enkel dankwoord deze bijzon-1 der geslaagde dag. Het zilveren professiefeest van broe der Albertus als lid van de Congregatie der broeders van St. Jan-Baptiste de la Salie vormde zondag voer zeer velen aanleiding om het jubilerende hoofd van de St. Henrieus ULO gelukwensen aan te bieden. De dag was begonnen met een plechtige H. Mis in liet broe derhuis, die tot intentie van de jubila ris werd opgedragen. Honderden kwa men daarna hun opwachting maken bij de receptie, die van elf tot één uur in Huize de la Salie werd gehouden. Oud-leerlingen. leerlingen met jun ouders en vele kennissen gaven van hun belangstelling blijk en de stroom van bezoekers welke broeder Albertus kwam complimenteren, deed een lange r|j wachtenden vormen. De heer J. Steenbrink sprak de geesteling toe namens de aan de school verbonden onderwijzers. Hij karakteri seerde broeder Albertus als een be scheiden mens, die het als zjjn taak heeft gesteld de voetsporen te volgen van zijn grote voorganger en stichter van de Orde. Hij gaf hem mede namens zijn collega's een fraaie boekentas ten geschenke. Pastoor C. Pouw richtte zich tot de jubilaris namens het schoolbe- bestuur. Hij schetste diens bijzondere verdiensten voor het Heemsteedse ka tholieke onderwijs en prees in broeder j Albertus diens grote arbeidzaamheid. „Elders zal men met u geen raad meer weten" zo sprak pastoor Pouw. Gij zijt zo verknocht aan Heemstede, dat ik niet verwacht dat Uw Overste u zal over plaatsen. Spreker sprak de wens uit, dat het de jubilaris nog vele jaren ge geven mag zijn, zijn werk in dienst van het onderwijs voort te zetten. Als ge schenk bood pastoor Pouw hem een boekenbon aan. In zijn wederwoord zei broeder Albertus zeer verlegen te zijn door dit huldebetoon. Hij wilde de lof afwentelen op zijn confraters, met wie hij op zulk een bijzonder prettige wijze samen mag werken en hij achtte het een gelukkige omstandigheid met een schoolbestuur te mogen samenwerken, waarin steeds de goede geest heerst. Tot besluit sprak nog de heer A. Weus- ten, voorzitter van het hoofdbestuur van de vereniging voor r.-k. MULO-onder- wijs, van welk bestuur ook broeder Albertus deel uitmaakt. Als medebe stuurslid dankte hij hem voor de pret tige samenwerking en de heer Weusten het zijn gelukwensen vergezeld gaan van een grote kist sigaren. De r.-k. Muziekvereniging „St.-Bavo" gaf zondag 13 september haar jaarlijks traditioneel concert, voor de verpleeg den, in de tuinen van de Maria Stich ting. Het muziekprogramma, dat werd uitgevoerd onder leiding van diri gent Jac. Wildschut, viel goed in de smaak van de zieken en het verplegend personeel, hetgeen bleek uit het dank baar applaus na het concert.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3