Khroesjtsjev in de maïsvelden „Ik heb het recht niet om vermoeid te zijn Moskou erkenne onze rechten in Berlijn" Eerste Kamer aanvaardt crematie wet je Klaus Fuchs is getrouwd Het weer Alsdan geen bezwaar tegen Russisch-Oostduits vredesverdrag Mr. Kropman verdedigt katholiek standpunt inzake lijkbezorging Italiaanse marine in Amsterdam EVC-1958 wordt opgeheven Chinees geschenk voor Khroesjtsjev Vreemde krater in weiland Macmillan acht de Suez-affaire nog altijd juist Herter over topconferentie: WEES VRIENDE LIJK TEGEN ONZE GAST Rood China dit jaar niet in V.N. SYMPATIE VOOR SAN FRANCISCO Assemblée wenst Peking niet als lid tó'MORRIS yoretjoJmj! Suède damesjasjes in kleuren Kans op mist Khroesjtsjev: „Nou begin ik me thuis te voelen" Waarschuwing tegen verdere wijzigingen Het weer in Europa In de y.S. Moeder verdronken met tien kinderen Bootje omgeslagen, alleen vader weet zich te redden Atoomconferentie in Wenen Onrust in Wormer Deel van raket ingeslagen Rede te Manchester Muziek voor Khroesjtsjev WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 83sfe JAARGANG No. 30322 Premier Khroesjtsjev van de Sovjet- Unie bezoekt vandaag het rijke koren- gebied in het „Middle West" van Ame rika en daarmee gaat een smds tang gekoesterde wens van hem in ^e ling. Hij is gisteren met zijn S?ze™c*Jy_ per Boeing 707 uit San Fr?ncisnCofdstad gekomen te Des Moines, de van de staat Iowa, die het of vies voert: „Onze vrijheden sc^atten^ hoog en onze reehten zu Qnt_ haven". De Russsche J Herschpl c vangen ^or gouvra tweeduizend be. Ixtvelejs en g het vi|egvejd van DesgSMofnes stond een groot bord met de leuze Let us seek peace together". Khroesjtsjev bre"farl^a"da^ be" zoek aan een maisfarm te Johnston en aan een maïsverwerkende industrie. De maïsfarm wordt gedreven door Ros- well Garst, een oude bekende van Khroesjtsjev. In de Sovjet-Unie hebben met elkaar van gedachten gewisseld over de maïsverbouw. Khroesjtsjev brengt vandaag verder een bezoek aan De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisterenavond met 44 tegen 29 stemmen, bij negen onthoudingen, de aanbeveling van haar agendacommissie overgenomen om communistisch China dit jaar niet tot de volkerenorganisatie toe te laten, zo bericht UPI. Nederland behoorde bij de voorstemmers. Een voorstel om nationalistisch China in de V.N. te vervangen door communistisch China was afkomstig van Indië en werd door tal van Afro-Aziatische staten en de communistische landen gesteund. Met 41 tegen 30 stemmen, bij elf ont houdingen, sprak de Assemblée zich uit tegen een amendement op het voor stel van de agendacommissie, houden de de eventuele toelating van China in °e Assemblee in extenso te bespreken. Yoor dit amendement stemden, behalve de negen communistische landen, Af- ghamstan, Birma Cambodja, Ceylon, Denemarken Ethiopië, Finland, Ghana, Guinee, Indië, Indonesië, Irak, Ierland, Marokko, Nepal Noorwegen, Soedan, Zweden, de Verenigde Arabische Re publiek. Jemen en Joegoslavië. Dr. Klaus Fuchs, die in Engeland langdurig gevangen heef, gezeten we gens het verraden van atoomgeheimen aan de Sovjet-Unie, is onlangs te Oost- Berliin getrouwd. Zijn vrouw, Creta Keilson, is de weduwe van een vroeger hoofd van de Oostduitse regenngsvoor- u«htlngsdienst. waarh^enden elkaar nog uit ParÖs> het aan z« beiden als communist na 1933 waren ljlacht komen van Hitler in jn de veertig vlucht- Mevrouw Fuchs is jaar haf uitgeLtem ^We^Vhlter kreeg hij de Oostduitse nationaliteit Hij is nu plaatsvervangend hoofd van het Oostduitse instituut voor kernonder zoek te Dresden. Het huwelijk is op 9 september ge. sloten. Advertentie BARtÊuORISST^ HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223516 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Weinig verandering in temperatuur. Zwak ke tot matige wind uit westelijke richtingen. Zon: 6.27-18.36. Maan: 22.46-13.46. de landbouwhogeschool en het land bouwproefstation te Ames. Vanavond reist hij per vliegtuig naar Pittsburgh in Pennsylvanië. De wachtenden bij het hotel in Des Moines klapten, toen Khroesjtsjev aan kwam, maar verder was er onderweg weinig van geestdrift gebleken. Door verslaggevers gevraagd of hij niet moe werd, antwoordde Khroesjtsjev: ,,Ik heb het recht niet moe te worden, een mens slaapt acht uur per dag, hetgeen betekent dat je van de zestig jaar er twintig slaapt". Toen men hem vroeg of hij vond, dat er regelnafig bespre kingen tussen Amerika en Rusland ge houden moeten worden, zei Khroesj tsjev: „Ik geloof, dat het altijd beter is te praten dan boodschappen te stu- rtn, die niet altijd erg vriendelijk zijn. Zo gezien zou een bijeenkomst of enke le bijeenkomsten per jaar nuttig kun nen zijn". Terwijl Khroesjtsjev binnen m de ont vangstzaal van het hotel de vragen be antwoordde, viel mevrouw Khroesj tsjev intussen nog bujten een applaus ten deel dat verscheidene minuten aan hield. Nina Khroestsjev leek er gelukkig mee en wuifde met haar ruiker rode rozen vriendelijk naar de menigte. De Amerikaanse functionarissen, die rechtstreeks betrokken zijn bij het be zoek van de Russische premier en par tijleider aan Amerika, koesteren op het ogenblik warme gevoelens jegens stad en inwoners van San Francisco. Daar heeft Khroesjtsjev op zijn reis door Amerika nog het warmste onthaal ge vonden. Zelf zei hij van de inwoners van San Francisco, dat zij erin waren ge slaagd „een vertegenwoordiger van een socialistische staat te betoveren". De tocht van het Mark Hopkinshotel in San Francisco naar het vliegveld, een afstand van 36 km, maakte Khroesjtsjev in een open auto. De zon scheen helder en de premier scheen in opperbeste stemming te verkeren. En kele minuten na zpn vertrek van het ho tel maakte hy zich vertrouwd met een typisch Amerikaans verschijnsel: verkeersopstoppingen. Op de drie rijba nen van de James Lick Memorial Free way zag Khroesjtsjev een file auto's van ongeveer acht kilometer. Duizenden auto's stonden stil op de rijbaan. ..Wat een verschrikkelijke verspilling", zei Khroesjtsjev tot de burgemeester van San Francisco, George Christopher. ,,Ik moest hem wel gelijk geven", zei de burgemeester later. In opgewekte stemming ging de pre mier aan boord van het militaire straal vliegtuig na bedankt te hebben voor het warme welkom dat de stad hem bereid had Hij noemde San Francisco de beste van alle steden die hij tot nu toe in de V.S. had gezien. Ongeveer 500 mensen waren op het vliegveld aanwezig. Dit in schrille tegenstelling tot Los Angeles waar de hoogste functionaris bij het vertrek de commissaris van politie was, die verklaarde ambtshalve aanwezig te zijn. Oostenrijk De voormalige Oosten rijkse minister van binnenlandse zaken, Oskar Helmer, krijgt dit jaar de Nan- senmedaille voor zijn bemoeiingen met de vluchtelingen in zijn land. (Reuter). (Van onze parlementaire redacteur) De wijziging in de wet op de lijkbe zorging, waardoor de mogelijkheid tot cremeren nog iets wordt verruimd en waarvoor geen officiële stukken moer nodig zullen zijn, heeft do Eerste Ka mer aanleiding gegeven tot een kort maar instructief debat alvorens het ontwerp werd aangenomen. Aanleiding daartoe was dat de VVD en de P.v.d.A., die in de rol van op positie- en regeringspartij bij de laat ste verkiezingen boompje verwisseld hebben, zich beide geroepen voelden vast te stellen hoezeer zij principieel over de vrijheid tot lijkverbranding blijven denken. Mevrouw Schouwenaar- Franssen zei namens de VVD, dat haar partij een verbetering van een ont werp dat men nog altijd principieel fout acht, vanzelfsprekend niet kon weigeren. De socialistische fractielei der In 't Veld verweet de liberalen, dat zij geen poging hebben gedaan om nu die verbeteringen aan te brengen, die hei principe van de vrijheid raken. Station gen Helder «Penburg ^lissitigen 5®ide Se Bilt •Ftyente Einahuven 2d.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Beriyn frankfort Münchei, 2ürich Genève wenen «insbrück Rome Madrid Weer licht bew. mist half bew. licht bew. mist mist mist geheel bew half bew. onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt geheel bew. mist zwaar bew. licht bew. onbewolkt mist regen half bew. mist geheel bew. zwaar bew. mist regenbui max min. neersl. gisteren 24 uur 19 15 0 19 11 0 19 15 0 20 8 0 21 6 0 21 7 0 18 10 0 15 14 1 15 8 11 15 6 0 17 11 0 20 8 0.2 19 9 0 17 15 0 22 13 1 25 15 0 24 17 0 19 11 0 19 12 0 25 13 0.1 25 13 0 25 12 0 27 16 0 27 13 1 27 18 0 22 17 0.2 Het Italiaanse marine zeil- en opleidingsschip „Americo Vespucci" brengt van 22-26 september een niet-officieel bezoek aan Amsterdam. Het prachtige zeilschip ligt gemeerd aan het Stenen Hoofd. De gemeenten ztfn nl. niet gerechtigd om ook wanneer zij daar aanleiding toe zien, de bouw van een crematorium te bevorderen. Dat is dus, los van de vrijheid van crematie, al tegen het vrij heidsprincipe en er wordt een stuk ge meentelijke autonomie door prijsgege ven. Mr. In 't Veld nodigde de VVD dan ook uit, om alsnog in de Tweede Ka- j mer met een initiatiefvoorstel te ko-1 men, om deze wat hij npemde „simpele j herziening" erdoor tè krijgen. Des- noods zou de P.v.d.A. daartoe kunnen j overgaan. H(j suggereerde het indienen van dat initiatiefvoorstel, omdat het eens zou kunnen zijn, dat de liberale minister van Binnenlandse Zaken „wegens de verhoudingen in het kabi net" dit niet zou kunnen bereiken. Dat was een aanwijzing, dat men in socia listische kring wel begrip heelt voor de noodzaak dat de VVD, die eens fier en frank tegen de crematiewet opposi tie kon voeren, nu aan het compromis gehouden is, zoals de socialisten dat wa ren toen zij met de KVP samen in 1955 minister Beel hebben geholpen om de crematiewet door het parlement aanvaard te krijgen. De socialist verweet de WD boven dien, dat zij zelfs nu nog niet wil in zien dat het aanvaarden van de wet van 1955 een kwestie was van trouw aan het gezag. Immers de lijkverbran ding werd voordien oogluikend toegela ten, maar was eigenlijk volgens de wet verboden. Hoewel hij zich niet in de strijd tus sen beide rivalen wilde mengen, gaf mr. Kropman, fractievoorzitter van de K.V.P., .toch nog eens de opvattin gen van zijn party weer, om duide lijk te maken waar het eigenlijk om ging en om tevens een schot voor de boeg van het kabinet te geven en dui delijk te maken dat men de katho lieken in de KVI tegen zich zou krij gen, zodra de regering het in haar hoofd zou halen om de wijzigingen in de wet te gaan aanbrengen, door de heer In t Veld gesuggereerd. Mr. Kropman toonde allereerst aan, dat de wet van 1955 in hoofdzaak hier door gerechtvaardigd was, omdat voor dien de zonderlinge en gevaarlijke toe stand bestond, dat door het oogluikend toestaan van de crematie deze laatste als men het op de keper beschouwt werd bevoorrecht boven het begraven. Dat nu is voor katholieken en protes tanten byzonder slecht te rijmen met het feit dat er in ons land een meerder heid van gevoelens is, dat een over ledene ter aarde moet worden besteld. Een begrafenis is yoor ons een gods dienstige plechtigheid, waaraan wij hechten vanwege het aangrypende en vertroostende der dodenliturgie, die wij niet voor een verassing wensen prijs te geven. Wanneer wy dat zouden doen, zouden wy een gewoonte gaan invoe ren, die dat kostbaar erfgoed te kort zou gaan doen. By alle respekt voor de ethische opvattingen van anderen, die wij kunnen waarderen, wensen wij toch vast te houden aan het feit, dat die opvattingen vooralsnog niet die zijn van de overgrote meerderheid van ons volk", aldus mr. Kropman. De katholieke spreker tikte niet al leen de socialisten, maar ook de libe ralen op de vingers door nog eens te herinneren aan de theorie die zij in de Tweede Kamer vooral hebben verkon digd, dat met dat wat in de wet (i.e. de vroegere wet op dc lijkbezorging) staat, resp. niet staat, eigenlijk recht is, maar dat wat aan opvattingen en gewoonten onder het volk is gaan le ven. Zo redenerende zou men met ze kere volksstammen kunnen gaan in stemmen, die de gewoonte hebben hun weduwen te verbranden Een gevaar lijke stelling, aldus mr. Kropman. Ge woonten kunnen inderdaad recht schep pen, maar dan toch alleen wanneer zij ontstaan uit besef van overeenstem ming met de wet. Met de crematiege- bruiken die in ons land buiten de wet om zijn binnengeslopen was dat nu juist niet het geval. Minister Toxopeus verdedigde het wyzigingswetje als een technische ver betering en kondigde hernieuwd be raad in het kabinet aan over de gehele materie der lijkbezorging. Immers er is een eindrapport uitgebracht door de commissie die in 1954 is ingesteld met het oog op de herziening van de Begrafeniswet. Als de partijvoorzitter van de C.P.N., Paul de Groot, zijn zin krijgt, zal de E.V.C.-1958 geen lang leven meer be schoren zijn. In december zullen de le den op een buitengewoon congres moe- te.i beslissen over een voorstel van het hoofdbestuur, het vorig jaar opgerichte nieuwe communistische vakverbond op te heffen. De leden wordt geadviseerd zich aan te sluiten bij het N.V.V. om daarvan „één grote vakcentrale te ma ken waarin alle vooruitstrevende ar beiders, socialistische, communistische en andere, samenwerken." De E.V.C.- 1958 zou wel een soort plaatsvervang ster moeten krijgen in een „centrum voor eenheid en klassenstrijd," een be weging die vergeleken kan worden met de vooroorlogse „rode vakbewegingsop positie" (de R.V.O.). De oude E.V.C., die na de scheuring in de communisti sche geledéren, wordt geleld door dissi dente C.P.N.-ers, heeft dan straks weer als het voorstel wordt aangenomen, het rijk alleen. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Christian A. Herter heeft gisteren tegenover een aantal corres pondenten, die geaccrediteerd zyn bij de Verenigde Naties, verklaard, dat de Verenigde Staten geen bezwaar hebben tegen een afzonderlijk vredesverdrag tussen de Sovjet-Unie en Oost-Duits- Iand, mits de rechten van het westen in Berlijn maar worden gehandhaafd. Dit melden Reuter en UPI. Hij voeg de hieraan toe dat hij niet het gevoel heeft, dat er sinds de conferentie van Genève enige vooruitgang is geboekt in de kwestie-Duitsland. „Maar misschien komf er iets uit de besprekingen tussen Khroesjtsjev met president Eisenho wer", aldus Herter. Hy zei, dat het „nutteloos" zou zyn de kwestie-Duitsland tot onderwerp van een topconferentie te maken, als de Russen niet wat meer toe willen ge ven en als er nog steeds sprake zou zijn van dreiging. De besprekingen met de Russen blijven telkens steken, om dat de Russen klaarblijkelijk de wes telijke rechten in Berlijn willen weg vagen. Herters nadruk op dit punt schijnt volgens UPI te bevestigen, dat Eisen hower als minimumeis aan Khroesj tsjev wil stellen, dat de Russen de westelijke rechten in Berlijn erken nen. Waarnemers verwachten, dat het van deze erkenning af zal hangen, of Eisenhower al dan niet met een top conferentie akkoord zal gaan. Herter zei, dat hy diep onder de in druk is van de toegenomen produktie van Berlijn tussen november 1958 en zijn laatste bezoek in juli van dit jaar, een toeneming die tot stand was ge bracht ondanks de internationale span ningen. Wat Khroesjtsjevs ontwapeningsplan betreft, wilde Herter de opvatting be strijden, dat dit plan als louter propa ganda moet worden beschouwd. „Na tuurlijk is het propaganda, maar het is toch ook een poging om een oplos sing te vinden voor een van de groot ste problemen van de mensheid. Maar zelfs als de wereld het punt van de z.g. totale ontwapening zou bereiken, dat Khroesjtsjev zich voor ogen stelt, dan nog zou het probleem van het bewaren van de vrede niet zijn opgelost", aldus Herter. Dan zou wel eens de situatie kunnen ontstaan „dat de mens er toe over gaat weer met het mes te vech ten". De Amerikaanse minister pleitte daarom voor een internationale politie- Deze prachtige bewerkte vaas, die niet minder dan 1 m 73 hoog is, zal aan Khroesjtsjev overhandigd worden, tijdens zijn a.s. bezoek aan Peking, ter her denking van de Rode revolutie. Een moeder, tien van haar elf kinde ren en een oom zijn gisteren verdron ken in het McKeever-meer in de Ame rikaanse staat Michigan. De vier meter lange boot waarin zij zaten, maakte als gevolg van overbelasting water en sloeg om toen de vader van het gezin de buitenboordmotor aanzette. Hy zelf wist, zich aan' de boot vastklampend, de oever, die slechts ongeveer tien me ter verwijderd was, te bereiken. De kin deren, vijf jongens en vijf meisjes, wa ren vyf maanden tot vijftien jaar oud. De oudste dochter was op school toen het ongeluk gebeurde. Prof. mr. A. J. P. Tammes uit Amster dam is dinsdag gekozen tot voorzitter van de commissie voor administratie en juridische zaken van de derde algeme ne conferentie van de Internationale Organisatie voor het Vreedzaam Ge bruik van Atoomenergie, die in Wenen wordt gehouden. Bij deze organisatie zijn zeventig lan den aangesloten. De conferentie, die twee weken zal duren, wordt ook nog bijgewoond door waarnemers van lan den, die niet zijn aangesloten Tot voorzitter van de conferentie is gekozen de Japanner Foeroetsji, die 39 van de 54 uitgebrachte stemmen kreeg. Rusland en Polen hadden de Bulgaar Nadjakov kandidaat gesteld. macht om de wereldvrede te handha ven. Op vragen van verslaggevers zei Her- ter het wel met de doeleinden van Khroesjtsjevs plan eens te zijn, maar niet met de details voor zover hem die nu bekend zijn. Precies achter het huis van burge meester Loggers is het afgelopen week einde in een weiland te Wormer een vreemd voorwerp neergekomen, dat meters diep in de grond is verdwenen. Het voorwerp maakte een vlijmscher pe vijfhoekige krater met een middel lijn van vijftig centimeter. De vlakken zijn zo glad en gaaf dat zelfs een leek kan concluderen dat het voorwerp met enorme snelheid in de grond moet zijn verdwenen. Mevrouw Loggers hoorde in de nacht een fel sissend geluid waarvan zij wak ker schrok doch waaraan zij later geen aandacht meer schonk. Totdat op het gemeentehuis aangifte werd gedaan dat in een weiland van de heer Jongert (achter het huis van de burgemeester) op onverklaarbare wijze een groot en diep gat was ontstaan. Er waren meer dere dorpsbewoners die het fluitende geluid hadden gehoord, doch beslist geen motorgeronk van een vliegtuig. De Rijkspolitie nam terstond veilig heidsmaatregelen en zette de omge ving rond het „bomtrechtertje" af met prikkeldraad terwijl burgemeester Loggers de Mynopruimmgsdienst waarschuwde, hetgeen nogal wat voe ten in de aarde had. Men schat de diep te van de trechter op ruim 3 meter waarvan een gedeelte met welwater is gevuld. Het gras in het weiland waar het vreemde voorwerp neer kwam is puntgaaf en messcherp afge sneden. Zoals te doen gebruikelijk deden ter stond de vreemdste geruchten de ron de, die varieerden van container tot bom en van raket tot benzineblik. Het merkwaardige is evenwel dat veehou der Grevers enige weken geleden een zelfde soort krater in zijn weiland ont dekte, niet ver van de huidige inslag verwijderd, welke trechter hij eigener beweging weer dicht had gegooid om dat zijn koeien gevaar liepen erin te lopen. De heer Grevers zeide dat de trechter meer dan 4 meter diep was. Een deskundige uit Roermond kon aan de hand van een schetstekeningetje me dedelen dat de mogelijkheid aanwezig was, dat men inderdaad met een zoge naamd trapdeel van een raket te doen kon hebben De Rijkspolitie heeft wei nig last van nieuwsgierigen omdat ook ai het gerucht verspreid is, dat „het ding" radio-actief zou zyn Van de heer Drent, plaatsvervangend commandant van de hulpverlenings dienst in Nederland vernamen wij toen hy zich dinsdagmiddag met zyn staf op de hoogte ging stellen, dat de zaak hem ten zeerste interesseerde, want nog nim mer had de heer Drent een dergelijke krater gezien. Verbrandingsverschijnse len waren niet aanwezig, en dat het een hom zou zyn achtte deze deskun dige ten enenmale uitgesloten; „ik sta voor een compleet raadsel", aldus de heer Drent, die voornemens is een dam- wand aan te leggen rondom de inslag plaats, omdat men beslist wil dat het vreemde voorwerp wordt uitgegraven. Premier Macmillan van Engeland Is gisteren te Manchester zyn verkiezings tournee in de provincie begonnen met de klare uitspraak, dat hij de Britse gewapende tussenkomst in de Suezka- naalkwestie nog steeds voor gerecht vaardigd houdt. Dit melden AFP en Reuter. Het geschi. over Suez, dat Engeland in 1956 in twee partijen verdeelde, is een van de belangrijkste punten in de Engelse verkiezingsstrijd voor 8 okto ber. Speciaal in Manchester en omge ving, waar Macmillan zyn tournee be gon, 'ortnt echter de katoenpolitiek van de regering het belangrijkste verkie- zingspunt. De recente sluiting van verscheidene textielfabrieken door de concurrentie van andere Gemenebestlanden bedreigt in Lancashire de positie der conserva tieven. Maandag begin, de socialistische oud premier Attlee een tournee door enkele „moeilijke" kiesdistricten. Khroesjtsjev heeft vrijdag opnamen van de opera „Oorlog en Vrede" van Serge Prokofief ten geschenke gekre gen. Prokofief begon aan deze compo sitie in 1941, toen de Duitsers voor de poorten van Moskou stonden. Hij vol tooide het werk in 1952 kort voor zyn dood. De Amerikaanse pianist Van Cliburn, die vooral naam heeft gekregen door het winnen van het internationale pia noconcours ter herdenking van Tsjai- kofski in Moskou, zal donderdag aan wezig zijn op een receptie in de Sovjet ambassade te Washington, die ter ere van Khroesjtsjev wordt gegeven. 28 september gaat de jonge pianist uit Texas naar België voor een recital aan het hof. BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro Bijkantoor Beverwijk Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severfn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1