LEDEN VAN „RIPPERDA BOUWDEN HUN EIGEN CLUBHUIS TYBB en ADO 2 aan de leiding in Haarlems handbaldistrict V.V.V.-Haarlems Bloei presenteert zich met nadrukkelijke openheid Haarlems bedrijf gaat thans chlotride produceren Lente in september Missie dekenaat Haarlem Bestuur Graal naar Begijnhof V oet ganger sactie „Liba" in Noord weer verbouwd Heren Concordia 2 ongeslagen OP RUIMER ADEMEND STATIONSPLEIN Vriendelijk gebouw van ir. H. A. Breuning Levendig en warm wandmozaïek van Levinus Tollenaar Produktieapparaat belangrijk uitgebreid MerckSharp en Dohme WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 PAGINA 3 Propagandisten in kathedraal „MODEFLITSEN" BIJ V. D. Modeshow „Minerva" MODEACADEMIE PH. JANSEN Beurs van Amsterdam Beurs van New York Verrukkelijke tulp Haarlem e.o. Films Toneel Morgen, donderdag 24 september, is er een bijzondere plechtigheid in de kathedrale basiliek van Sint Bavo. De propagandisten van de Missie, die van 7 tot en met 15 november in vrijwel alle kerken van het deke naat Haarlem wordt gehouden, ko men dan 's avonds om acht uur bij een. Deken W. N. Zijlstra draagt een H. Mis op waaronder de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, de propagandisten zal toespreken en hen zal uitzenden naar het „missie gebied" in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal. Per 1 november aanstaande zal mej. D. Groothuizen haar functie als presi dente van de Graal in Nederland neer leggen. Met ingang van die datum wordt het bestuur gevormd door: Freule M. T. Baronesse van Voorst tot Voorst, Pres.; mej. E. van Roosmalen, Vice-Pres.; mej. W. Donders, Vice-Pres.; me], mr. Ph. van de Poel en mej. C. Koppenol. Het bestuur zal zich voorlopig ves tigen in „Het Houten Huis Begijnhof 34. Amsterdam-C. Mej. Groothuizen blijft woonachtig op „De Tiltenberg", Vogelenzang met de verantwoordelijkheid voor dit Vormings centrum van de Graal. Het najaar heeft het voorjaar in de kop. De overweldigende zomer die van geen weggaan weten wil, heeft de natuur uit haar gewone doen gebracht. In een van de bomen van de Raamvest te Haar lem is dezer dagen een houtduif voor de tweede keer gaan nestelen. In mei vloog het eerste team jonge houtdui ven dit jaar het nest uit en vol spanning wachten de omwo nenden of deze of de volgende maand, een nieuwe lichting het nest zal verla ten. Intussen hoort men steeds meer van mensen, wier aardbeien of fram bozen op het ogen blik voor de tweede maal vrucht gaan dragen. Op het terrein van de voetbalclub „Rip- perda" is de laatste maamlen met koortsachtige ijver gearbeid. Dikwijls tot aan het middernachtelijk uur werd door een aantal leden van deze oude Haar lemse club gewerkt aan de bouw van het nieuwe clubhuis en restaurant, dat zondag officieel in gebruik zal worden genomen. Om twaalf uur zal wethouder D. J. A. Geluk het openingsceremonieel verrichten. Wij hebben dezer dagen een kijkje ge nomen op „Schalkwijk", waar bestuurs leden en spelers van de club in volle actie waren en we stonden verbaasd over hetgeen hier in enkele maanden tot stand is gebracht. Op 15 mei werd de eerste spade in de grond gezet. Dag in dag uit hebben de mannen van Rip- perda daarna gezwoegd. Er waren er bij, die hun vakantiedagen opofferden. Het werk moest klaar en het resul taat van hun noeste arbeid een fraai en uitermate solide bouwwerk is thans voltooid. Toen het bestuur van Ripperda zijn plannen bij de gemeentelijke instanties op tafel legde, had men een open oog voor het doel dat de vereniging nastreef de. De vergunningen werden snel ver leend en ook op andere wijze werd van gemeentewege alle hulp verleend om de bouw van het clubhuis zo vlot mogelijk te doen verlopen. Van particuliere zijde liet men zich evenmin onbetuigd. Een aantal firma's werd door het enthousias me van de club als het ware meege sleept. Een grote aannemingsmaat schappij stelde het hulpmateriaal be langeloos beschikbaar en bewees de ver eniging ook op andere wijze voortreffe lijke diensten. Andere firma's leverden het sanitair, elektriciteitsmateriaal en verfbenodigdheden e.d. tegen kostprijs, waardoor Ripperda zich enorme kosten bespaard zag. Vice-voorzitter F. Dreij- er vertelde ons, dat de gehele bouw de waarde van twee woonhuizen vertegen woordigt. Normaal zouden de kosten op veertigduizend gld. zijn gekomen. Maar de spontane medewerking van diverse kanten en het besparen van hoge bedra gen aan arbeidsloon, hebben de vereni ging zulke belangrijke voordelen opge leverd, dat de bouw neerkomt op een uitgave van slechts ca. vijftien duizend gulden. Het clubhuis en restaurant zijn geheel uit steen opgetrokken. De cantine bevat een ruim buffet en terzijde daarvan be vinden zich een bestuurskamer, een scheidsrechterkamer en twee grote kleedkamers, die voorzien zijn van dou ches en wasgelegenheden met koud en Vroom Dreesmann-Haarlem N.V. vertoont weer in haar lunchroom de tra ditionele „modeflitsen", een keur uit de najaarscollectie van het warenhuis. Zo als verwacht mag worden zijn daarin de nieuwe lijnen - waarover wij onze leze ressen reeds eerder uitvoerig voorge licht hebben - ruimschoots vertegen woordigd, maar dat moet gezegd wor den, steeds op een „draaglijke" manier. Wat de tinten betreft, die dit najaar gedragen worden: ze zijn gedekt uiter aard. maar toch iets minder herfstachtig- somber dan gewoonlijk. Rood bijvoor beeld kan uitstekend, maar dan niet tè fel. Verder diverse nuances blauw, don kergroen en lila. De rokken zijn inder daad wat korter geworden, maar ook wat dit voor menige, niet wèl ter been zijnde, vrouw nogal delicate punt be treft, zijn V. D. zo welwillend ge weest zich aan te passen. Opvallend is voorts, dat de taille weer op haar plaats js teruggekeerd en daar ook weer ge markeerd wordt. Verder, dat het jonge meisje haar eigen mode heeft, die van de zeer wijd-opbollende rokken, waarin men - om at the fashion te zijn - zich zodanig dient voort te bewegen, dat een zo goed mogelijke gelijkenis met wagge lende ganzen wordt verkregen. De fysio nomie past zich daaraan vanzelf wel aan. Voor alle leeftijden was er iets bij de „modeflitsen De combinatie rok-blouse of blouson, klassiek en veelal gedistin geerd, maar ook wel iets vlotter, doet het nog uitstekend. De rok kan ook door een pantalon - maar dan uiterst correct en aansluitend gesneden - vervangen worden. Pantalons zijn er in kamgaren of in de fijnere kwaliteiten corduroy. Men schrikke hier niet terug voor koene kleurencombinaties. We zagen bijvoor beeld steenrood met mosgroen, lila met rood of geel. Mohair wordt ook voor swaggers aan gewend, maar dan zijn langharige kwa liteiten favoriet, effen of met grote rui ten. Bij de mantels zien we nog altijd kolossale kragen. Regenmantels, bij voorkeur in pasteltinten en een wat glanzende stof, zijn modieus met een (afknoopbaar) kraagje van nylonbont. De wat kortere mantels blijken „coat" genoemd te worden. Ze hebben dan een nogal mannelijk karakter. De cocktailjaponnen vielen op door hun fraaie snit, waarbij de fantasie uiteraard vrij spel is gelaten, en soms ook door een smaakvolle dessinering. warm water. Alle lokaliteiten zijn In verschillende kleuren geverfd, waarmee aardige effecten zijn bereikt. De cantine zal Ripperda in eigen beheer houden. De bestuursleden zullen elkaar aan het buffet door middel van „wisseldien sten" aflossen, waardoor de baten ge heel ten goede van de verenigingskas zullen komen. Ook de R.K.S.V. „Geel wit" zal van Ripperda's nieuwbouw profijt trekken. De Geel Witters, die sinds enkele jaren bij Ripperda gast vrijheid genieten en medebespelers zijn van het terrein delen in de vreugde, het geen als uiting mag worden gezien van het prettige contact dat beide clubs on derhouden. Zondag zullen Ripperda en Geel Wit voor de eerste maal in de geschiede nis de strijd met elkaar aanbinden en wel in het kader van het jubileum- toernooi bij het zestigjarig bestaan van de H.V.B. Deze wedstrijd begint om half drie. Onder enorm grote belangstelling hield het Mode-atelier Minerva in het Concertgebouw te Haarlem maandag avond een modeshow. Atelier Minerva is gespecialiseerd in het confectionneren van mantels, die in velerlei creaties getoond werden. Wij zagen in hoofdzaak mantels met heel grote afstaande kragen, alsmede met de zgn. ,.Cardin"-kragen, die eveneens groot zijn, maar in plooien op de mantel zijn gezet. De mouwen waren vaak laag ingezet en het geheel geaccentueerd door stiksels. Longhair is dit seizoen de grote mode en Minerva had deze stof dan ook vaak voor de mantels gebruikt. Op het ge bied van kleuren voert paars de boven toon; men kan echter ook modieus zijn met een rode, witte, gele of korenbloem blauwe creatie. Voor auto-coats gebruikt men graag het bekende ratiné weefsel. Behalve deze stoffen waren bouclé, tweed en Engelse stoffen verwerkt. Veel sportieve mantels waren voorzien van een capuchon, gevoerd met teddy, terwijl de meer gekleede mantel een bontkraagje had en soms ook bont manchetten, die tevens als mof dienst doen. De suède jasjes ontbraken niet en werden in diverse mooie tinten geshowd zoals beige, olijfgroen en roestbruin. De winterpakjes zijn zeer en vogue en waren op deze show eveneens pre sent, mooi van kleur en coupe. De show werd afgewisseld met het optreden van het bekende „Cocktail trio", met medewerking van de door de televisie bekend geworden Sacha Denis- sant. Het geheel stond onder conféran- ce van Jan Blaaser. H. H. Advertentie Aanv. curs. sept. Opl. Coupeuse. Ook v. eigen gebruik. Aanm. Gr. Houtstr. 3r. ingang Spekstraat. In verband met de actie van de verkeerspolitie, die deze week speciaal let op de gedragingen van voetgangers in het verkeer, zijn gisteren in Haarlem 34 processen verbaal opgemaakt. Voor de derde maal binnen enkele jaren heeft het modehuis „Liba" in het Julianapark te Haarlein gisteren zjjn zaak heropend, ditmaal na een zo om vangrijke verbouwing en uitbreiding, dat de lang gekoesterde w I s van de eigena ren nu volledig in vervulling is gegaan. Vijf maanden lang is door het aan nemersbedrijf Kappelhof uit Haarlem aan deze verbouwing gewerkt. Drie percelen aan de Javastraat moesten tot de grond worden afgebroken en in plaats daarvan verschenen ruime eta lages en een brede winkelruimte. Daarboven werden voor twee van de drie gezinnen geriefelijke woongelegen- heden gebouwd. Het modehuis, dat door deze verbouwing tot de grootste van Haarlem mag worden gerekend (het grondoppervlak beslaat ruim 600 m2), heeft zowel een ingang in het Juliana park als aan de Javastraat. De doelma tige verlichting zowel door daklichters als door neonplafonnières stelt de bezoe ker in staat alle modellen,, damescon- fectie en kinderkleding, op ordelijke wijze te bezichtigen. Langs de wanden beschikt het Modehuis „Liba" over veertien ruime paskamers. Voor geheel Haarlem-noord is deze aanwinst van bijzondere waarde, waarvan de Cronjé- straatvereniging getuigde door het uit steken van de vlag. CONCERT Cor de Groot zal op het concert van 18 december met het Noordhollands Philharmonisch Orkest, het Pianoconcert voor de linkerhand van Ravel uitvoeren. Vanaf de Schipholweg, even voorbij de gemeentegrens met Haarlemmerliede, kan de voorbijganger bovenstaand merkwaardig tafereel aanschouwen. Daar bij de werkplaats van de bronsgieterij Binder en Schmidt staat een meters hoog beeld van dr. Albert Plesman gereed om naar Den Haag te worden over gebracht, waar het begin oktober zal worden onthuld. Het beeld, bestemd voor het hoofdkantoor van de KLM, is vervaardigd door de Haarlemse beeldhouwer Mari Andriessen. Rechts ziet men twee sphinxen, die naar Washington zullen worden overgebracht, waar zij geplaatst zullen worden bij het door het Neder landse volk geschonken carillon. Beide sphinxen zijn van de hand van de Amsterdamse beeldhouwer Koning. (Van onze handbalmedewerker) Door een verdienstelijke overwinning op HOC heeft TYBB in de eerste klasse dames van de handbalcompetitie, dis trict Haarlem en omstreken, op de tweede wedstrijddag samen met Rapi- ditas de leiding genomen. Momenteel zijn er twee ploegen, die kunnen bogen op het bezit van maximale winst na twee ontmoetingen, te weten het twee de team van ADO in de tweede klasse B en de heren van Concordia 2 in de eer ste klasse. Gezien het onregelmatige ver loop tot op heden, gevoegd bij het feit, dat er wederom verenigingen zijn, die verzuimden de uitslag door te geven aan de bond als gevolg waarvan wij een steeds onvollediger beeld krijgen, zijn er nauwelijks enige conclusies te trek ken. IJmond heeft er in de eerste klasse dames geen twijfel over laten bestaan, dat het over meer schotvaardigheid be schikte dan Concordia 2. De uitslag (60) wijst duidelijk in deze richting. In een matig gespeelde wedstrijd zegevierde TYBB met 53 over stad genoot HOC. Bij rust hing de balans in evenwicht: 22. Mede door het uitvallen van de keepster van HOC, die bij ingrijpen haar hand bles seerde, kon de voorhoede van TYBB na de hervatting de score met drie doelpunten opvoeren, alvorens HOC nog éénmaal het net van de tegenpartij vond. Doordat Concordia (Hillegom)- Full Speed niet doorging en van HBC- Rapiditas alleen bekend is, dat laatst genoemde won, is de stand nu: TYBB Rapiditas In de tweede klasse A kwam van HBC 2-TYBB 2 geen uitslag binnen. Aangezien Zandvoortmeeuwen gelijk speelde tegen IJmond 3 met 44 en De Blinkert 3 de volle winst veroverde ten koste van DSO (23) ziet de stand er als volgt uit: IJmond 3 2 3 HBC 2 0 0 Blinkert 3 2 2 TYBB 2 0 0 Z'meeuwen 1 1 DSO 1 0 IEV beging in de tweede klasse B een lelijke misstap door bij IJmond 2 het volle pond te laten „liggen" (31), ter wijl ADO 2 zich via een zege van 02 op Concordia 3 op kop nestelde. De stand: ADO 2 2 4 Cone. 3 10 IJmond 2 2 2 Blinkert 2 1 0 IEV 2 2 Men mag gevoeglijk aannemen, dat Concordia 2 in de eerste klasse heren vastbesloten is een voorname rol te gaan spelen. Hoewel niet zo overtui gend zegevierde de ploeg toch met 67 in de altijd lastige uitwedstrijd tegen AVA: 6—7. Zandvoortmeeuwen 2 en AHV hielden een onvervalste „schut tersmaaltijd", waarbij de adelborsten de grootste portie naar zich toeschoven (12—16). Conc. 2 2 4 IJmond 2 1 2 AHV 1 2 Z'meeuwen 2 10 Tonegido 1 0 Rapidit. 2 10 AVA 1 0 In de tweede klasse slechts één wed strijd: De Blinkert 2-Concordia 3. Laatstgenoemde kwam met 25 zege vierend uit het strijdperk. De stand: 2 3 IJmond 1 2 2 3 Conc. 2 2 0 Conc. 3 2 4 TYBB 0 0 1 2 HOC 1 0 Blinkert 2 1 0 IJmond 3 0 0 1 2 HBC 2 0 Rapidit. 3 1 0 THB 0 0 (Niet officiële koersen) Vortg opening Slot 83/9 4% Ned 1958 100 4% Ned 1959 98* 98% 3% Ned 1953 94H Staffel 194? 9214 92% 3)4 Ned. 1956 9314 314 Ned 1948 8814 3\4 Ned 1950 89% 314 Ned 1954 89% 314 Ned. 1955 91 BJ4.G. Won.bouwl 6 10914 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber 94 95% H.VA. 144 V2 145% Senembah-MtJ. 205 AJK.O. 352 V2 358% Berkel Patent 255 Caivé-Delft Cert 620 Dell Mt) 162.50 167 Fokker r. Gelder 2321/4 Hoogovens 584% M filler Co. 303 Philips Gem.bez 614 619 ünllever 619% 623 B Hilton 2e 322 Kon. Petroleum 50 i5fc% 156.90 159% Holl. Amerika Ltjn KJUM. 123 Kon. Ned Stoomb Mil 157% 157% KJPJM. 130% 130 Ned. Stoomv Ml] 164 v Ommeren 242 Ned Scheepvaart (Jn)f 140 140% Rentespaarbrlever '57 Rentespaarbrieven '58 106 214 Amsterdam '58 81 214 Amsterdam '56 92% Rotterdam '57 98 Alb Heil» kl obi 4 128 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KLJUL Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Dnlon Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny 1'ldewater U.S Steel Stemming: goed prjjshoudenc Het sinds kort ruinier ademende Stationsplein te Haarlem heeft zijn eerste nieuwe gebouw. Eigen lijk is het slechts een gebouwtje, dat zich overigens aardig weet te presen teren tegen de massale stationsgevel. Dat is de direct in het oog lopende ver dienste van het bouwwerk, waarin van af vandaag de Haarlemse V.V.V. zal zeteleneen stichting die tot taak heeft aan de weg te timmeren. En de architect, ir. H. A. Breuning, hoofdm- genieur van de dienst Openbare we ken van de gemeente Haarlem, nee dat uitstekend tot uitdrukking gebracm. Op een tamelijk lage onderbouw een met een schuine lijn van ver_ oost naar voren springende op dieping. Daardoor komt het K.jf,n(|(,Iijk u af, niet vervaarlijk maar De. gehele gevel die »P^™d de Is immers beglaasd. uaa, grootst mogelijke op;n^£^ «kregen, verbergeUn.'integendeel, men wil er wat tonen, reclame maken voor hetgeen Haarlem stadgenoot en vreemdeling te bieden heeft. De speelse bovenverdieping, die bo vendien de verdienste heeft de ingang te accentueren daarin bijgestaan door een onder de uiterste punt ge plaatste kiosk, waardoor het geheel voor het oog een geruststellende steun verkrijgt bepaalt in hoge mate het karakter van het gebouw. Dat is een nadrukkelijke openheid. Men zal dan ook niet aarzelen binnen te gaan om zich omtrent de voortreffelijkheden van Kennemerland te laten V°°U1C f :.t Treedt men dan, vreemdeling o£ met, werkeliik binnen, dan wordt men ge- werKepiK front niet zomaar een gevelarchitectuur is, doch tevens ®ct logisch gezicht der verschillende dienstvertrekken .Beneden bevindt zich de informatiehal met de gebruikelijke lange toon-bank, waaraan de komende en gaande man te woord wordt gestaan. Direct bij de ingang rechts is de vrjj van de muur liggende trap aange bracht, waarop volop licht valt door een bijna over de totale hoogte van de oostgevel lopende raamband. Boven komt men dan op een portaal dat toe gang geeft tot de verschillende dienst vertrekken, waarvoor ruimte gevonden werd door de gevel naar voren te laten springen. Aldus harmoniëren in- en ex terieur, zoals het behoort. Daaraan her kent men de vakman, die eerst en vooral een plattegrond weet te tekenen. Een afzonderlijk woord over in het trappenhuis aangebracht mozaïek. De vervaardiger daarvan is Levinus Tol lenaar, die reeds meer dan eens bljj- Ven gaf van zjjn bekwaamheid in deze techniek Haarlem ligt midden tussen Ve bloemenvelden. En Haarlems Bloei is zo vriendelijk de hele wereld daar aan ieder voorjaar te herinneren. Het lag dus voor de hand, dat ook de op bracht voor het mozaiek in de richting van bloemen zou gaan. Tollenaar heeft dan ook bloemen geschetst, telkens weer. Tenslotte is er slechts één over gebleven. En wat voor een bloem! Een verrukkelijke tulp met de kleurenrijk dom die een bloem in gerijpte bloei kan hebben; van een levensvolheid en -blij heid waarvan ook de goede vacantie- ganger die zijn bezoek aan dit bureau brengt, vervuld is. En mocht hij het nog niet zijn, dan kan hjj het worden bij het aanschouwen van Tollenaars tulp. Die loopt over van levensvolheid. De plaatsing in de wand, die over sneden wordt door de trap, is uitste kend. De bloeiende tulp, los gecompo neerd rond een wollige stamper en ?2i«even door suggesties van blade- viaiV b®vindt zich in het grote boven- beneder,and.aar loopt de stengel naar de trapf>lndigend op de wand onder het hoofdmotief v.het uiteinde w°tdt Het grote vlak w„?U?eidel? herhaald. heel samengebundeld- tot een &e" iek hinderen elkaar n'iet e£ e" ™oza- kaar architectonisch logischvu^n el" De compositie is gebouwd op bewe- Vandaag is het nieuwe bureau van de plein officieel in gebruik genomen. De van t H J}e °Pen trap penhuis met het fraaie ging en tegenbeweging: dat is het ge val bij de verschillende kleurvlakken en heel sprekend in de grote lineaturen die het geheel van beneden naar boven in een ritmisch spel samenbinden. Het materiaal bestaat uit marmer strips van allerhande kleur, vast ge houden door een specie die daarbij aan sluit of soms ook contrasteert. Het resultaat is een veelkleurigheid, die het woord mozaiek voor de geest pleegt te roepen. En het heeft ook de andere voortreffelijke eigenschappen V.V.V.-Haarlems Bloei aan het Stations- „„n beg[(j van het gpe Levinus Tollenaar. van het klassieke mozaiek- er gaat warmte van uit en het heeft een leven digheid die telkens weer de aandacht vast houdt. Na het als totaliteit ervaren te heb ben, gaat men vanzelf in details kijken tot aan het gebroken oppervlak van één enkel stukje marmer toe. Dan valt te begrijpen, waarom die tulp zo bloei end is: van edel materiaal, gevormd door een edele hand. H. v. H. Morgen zal de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, de nieuwe uitbreiding van de fabriek van Merck, Sharp Dohme Nederland N.V. in het industrieterrein in do Waarder- polder te Haarlem, officieel in gebruik stellen. De uitbreiding omvat een nieuw bouw, waarin een uiterst moderne can tine, kantoorruimten en een nieuw ma gazijn zijn ondergebracht, en de inrich ting van en productie-apparatuur voor de vervaardiging van het nieuwe ge- noesmiddel Chlotride, dat de uitschei ding van overtollig vocht uit het men selijk lichaam stimuleert en tevens •De terugwinningsinstallatie voor oplosmiddel, een belangrijk onderdeel van de nieuwe uitbreiding van de pharmaceutische fabriek van Merck Sharp Dohme Nederland N.V. in de Waarderpolder in Haarlem, gebruikt wordt voor de bestrijding van hoge bloeddruk. In vaktijdschriften is de chlotride reeds de belangrijkste ont dekking op pharmaceutisch gebied ge noemd sinds de ontdekking van de pe nicilline. Tien jaar heeft men in de research- laboratoria van Merck, Sharp Dohme in de Verenigde Staten gezocht naar de samenstelling van de chlotride, die in geval van hartkwalen en leverkwalen door haar vocht-uitscheidende werking in belangrijke mate pijnstillend werkt. In Nederland zal het product vrijwel geheel van Nederlands fabrikaat zijn. Slechts enkele grondstoffen moeten uit het buitenland worden aangevoerd. Het is de bedoeling, dat vanuit de fabriek in Haarlem de hele Europese markt wordt voorzien van chlotride, maar ook de markt in het Nabije Oosten. In de maanden, dat chlotride reeds in Haar lem wordt geproduceerd zij het als afgewerkt product uit gedeeltelijk reeds in Amerika geprefabriceerde onderde len is de export van dit product uit Nederland reeds 0.5 promille gaan be slaan van de totale Nederlandse export, terwijl verwacht mag worden, dat dit promillage binnen afzienbare tijd ver dubbeld zal worden. De uitbreiding van het Haarlems bedrijf van Merck, Sharp Dohme heeft een investering gevergd van 3.5 miljoen. Het Haarlemse be drijf werd ruim twee jaar geleden op gericht. Toen werd een bedrag van vier miljoen gulden geïnvesteerd. EERSTE STEEN De burgemeester van Bennebroek zal dinsdagmiddag 29 september om half vier de eerste steen leggen voor een complex van 264 wo- bmgen in het bouwplan „Bloemhoef" te Bennebroek. CI2N05A"7AenA9CiE5: V°1W" F^A19S15HuurS: A1 Capone- str- volw-: 2-30, 7 LIDO: Tigerbay, 14 j 91, LUXOR: Dorp aan de rivier 14 laar T.m. do. 2 en 8 uur. r' ]ar' Do. cyclus: Modern Times a 1 REMBRANDT: Het dagb°ek van Anne Frank, a. 1., 2 en 7.30 uur ROXYT.m. do.c Comanche, 14 iaar 2 30, 7 en 9.15 uur. jaar. STUDIO: Hoe vermoorden wij oom George? 18 jaar; 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: De reis om de wereld in 80 dagen, a, 1.; 8 uur. Wo. 2 en 8 uur. Woensdag 23 september Stadsschouwburg, 8 uur: „De twaalf ge zworenen" van Reginald Rose. Door de Nederlandsche Comedïe uitermate boeiend gespeeld toneelstuk over een dramatische zitting van de jury bij een rechtbank. Re gie Henk Rigters. Hoofdrollen: Joan Rem- melts en Han Bentz van den Berg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3