Rumoerige ijssalonjeugd tart de politie in Heemstede N.Ph.0. geeft in het Mmerva theater een Mozartavond Hechtenisstraf voor 18-jarige Die glücklichste Frau der Welt net meisje met de groene ogen Onderzoek door ministerie nses en Knappe solistische prestatie van Ingrid Haebler „Constant Lamp" heropend Kleuren tegen wil en dank VIER JAAR VOOR OVERVALLER Magazijnbeheerder bloedend verwond HAARLEMSE KANTONRECHTER Cinema Palace Luxor Bouw reactorhal „afgelast" Duisternis in Heemstede De mislukte uitbraak Nog steeds veel aard beien in Beverwijk Haarlem e.o Muziek Di versen Studio te Öldebroek Fietsen verwijderd Heemsteedse Kunstkring Apotheken en Hokters- Hiensten Cabaret in „Domi" H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Anjers ZATERDAG 26 SEPTEMBER 19*> rAGINA 2 ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN „Oranjestad" zondag al terug Met militairen uit Suriname Toneel Dodelijk ongeluk „Soli"-actie in Santpoort Filmavond K.N.A.C. Schakers van diensten en bedrijven openden seizoen Lisse „Uioge voert „hen Walsdroom" op FILMJOURNAAL Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEF 16061 Na een intensief röntgenologisch on derzoek van de in aanbouw zijnde 28 m. hoge kernreactorhal in Delft is geble ken, dat de lasnaden niet voldeden aan de zeer hoge eisen, die men nu een maal moet stellen. De afbouw is voor lopig stopgezet, zodat de enorme cylin der eind oktober niet gereed zal zijn, zoals men bad gehoopt. De volledige kernreactor zal eind i960 daardoor nog niet in gebruik kunnen worden genomen. Men onderzoekt thans welke lasmetho- de afdoende zal zón. De bouw van de overige vijf laboratoria, die samen met de hal met reactorcentrum Delft zullen vormen, gaat normaal door. Van de zij de van de TH vernamen wij nog dat men bij verschillende reactorhallen reeds moeilijkheden bij het aanbrengen van lasnaden heeft ondervonden. Zoals bekend is dit ook in Petten het geval geweest. Het motorschip „Oranjestad" van de KNSM met aan boord een detache ment militairen van de Kon. Land macht zal niet, zoals men aanvanke lijk verwachtte, maandag uit Parama ribo in Amsterdam aankomen, maar reeds zondag. De ontscheping zal naat, alle waarschijnlijkheid des middags te 15.00 plaatsvinden aan de Surinamekaae te Amsterdam. In vele Heemsteedse huiskamers be wezen gisteravond petroleumlampen en kaarsen hun nuttige diensten, omdat de bewoners het daar gedurende enige tijd zonder electriciteit moesten doen. Vermoedelijk door een kleine overbe lasting van het net, was een oude zeke ring onklaar geraakt. Daardoor werd de Indische Buurt en omgeving eens klaps door diepe duisternis omhuld. Na een aantal schakelmanipulaties slaag den de monteurs van het electriciteits- bedrijf er in het leed te verhelpen. Na een half uur flapten de lampen overal weer aan, waarmee dit onwelkome vry- dagavond-intermezzo tot het verleden behoorde. De Amsterdamse rechtbank heeft een 40-jarige keukenknecht vrijgesproken van de ten lastegelegde poging tot dood slag, gepleegd in december van het vo rige jaar, op de 74-jarige magazijnbe heerder J. H. Smit aan de Wilgeiiweg in Amsterdam-Noord. Wel achtte de rechtbank poging tot diefstal met ge weldpleging bewezen en zjj veroordeelde hem daarvoor tot 4 jaar gevangenis straf met aftrek der preventieve hechte nis. De officier van Justitie had 8 jaar gevangenisstraf geëist en ter beschik kingstelling van de regering wegens po ging tot doodslag. De overval geschiedde op 2 december van het vorige jaar. De dader heeft toen de bejaarde heer Smit met een ijzeren voorwerp op het hoofd geslagen en hem bloedend verwond, terwijl hij riep: „Geld moet ik hebben". Hp heeft ge tracht de man met een sjaal te wur gen, doch op dat moment verschenen twee bezoekers, waarop de overvaller verdween. Verdachte heeft steeds zijn schuld hardnekkig ontkend. Naar zjjn zeggen was hij in geen jaren in Noord geweest. Als bewijs tegen de ontkennen de verdachte heeft de politie bebloede kleren van de keukenknecht bij een ijs- coventer in beslag genomen. Het slacht offer zelf heeft de overvaller niet her kend. Déze week draait in Luxor „Het meisje met de groene ogen". De kleur aanduiding is voor de makers mogelijk aanleiding geweest om een kleurenfilm te maken. Een andere reden is er blij kens het resultaat, niet geweest. De groene ogen blijkt een uitdrukking te zijn voor het verschijnsel der helder ziendheid, dat de hoofdfiguur uit de film bezit. Dies huurt een internatio naal zakenman, die bedreigd wordt door een vroegere vijand, haar diensten die voornamelijk in Noord Afrika bewezen worden. Vanwege de van het publiek verwachte smaak, is er wat achtervol- gingswerk doorheen geweven, inclusief wat quasi-spionnagewerk van een door trapte, luchtig geklede dame. Kortom, wie het niet gaat om een zinnig ver haaltje en wie een paar goede opna men kan appreciëren, moet deze week naar Het meisje met de groene ogen gaan kijken. Luxor, 18 jaar. Men kan op de groentemarkt te Be verwijk uog niet zeggen dat men de winter tegemoet gaat, want iedere dag is er een groot aanbod van groenten en aardbeien. Op de laatste marktdag werden aan de Beverwijkse veilingen een Loede 1000 doosjes aardbeien aan geboden, die tot 1,50 per stuk ver kocht werden. Sperziebonen liepen in prijs op tot 75 cent per kilo, pronkbonen gingen tot 56 cent per kilo. Bospeen bracht van 14 tot 30 cent per bos op en waspeen lag tussen de 10 en 23 cent per kilo. Bloem kool kon men vlot verkopen tot 43 cent per stuk. Sla varieerde van 5 tot 16 cent per krop. Minder vlot ging het met de andijvie. Hier lagen de prijzen rond de 10 cent per kilo en er bleef ook nog wel eens een kistje onverkocht. Prei werd deze week ook voor export ge kocht, waardoor de prijzen iets aan trokken en tot 25 cent per kilo kwamen. Tomaten zijn er nog in goede kwaliteit. Er werd tot 70 cent per kilo betaald. Komkommers brachten bij een ruim aanbod van 12 tot 24 cent per stuk op. De verschillende koolsoorten lagen tus sen de 15 en 30 cent per kilo. CINEMA-PALACE: Die glücklichstè Frau der Welt, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do 7 en 9.15 uur: 08/15; 18 jaar. FRANS HALS: Al Capone, str. volw. (2e week); 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Di. één avondvoorstelling 8 uur. LIDO: Tiger Bay, 14 jaar (2e week); 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Romarei, het meisje met de groene ogen. volw. Za. 2. 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 u. Ma. t.m. vr. 2 en 8 uur. REMBRANDT: Het dagboek van Anne Frank. a. 1. (3e week); 2 en 7.30 uur. ROXY: Tan. zo.: Het. legioen van Zorro, 14 jaar. Ma. t.m. do.-midd.: Muiterij in de Zuid zee, 14 jaar. Do.-avond besloten voorstelling. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The captain's table, volw.; 2.15. 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Za. en zo. 7 en 9.15 uur: Pal Joe, str. volw. Zo. 2 en 4.15 uur: Brokken-piloten, a. 1. Ma. 8.15 uur: Koningin Christina, 18 jaar. Do. 8.15 uur: Das Wirthaus lm Spessart, alle leeft. Zaterdag 26 september Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandsche Comedie met: „Hier met de poet!", blijspel door Félicien Marceau. Regie: Guus Oster. (Première voor Haarlem). Zondag 27 september Stadsschouwburg, 8 uur: Eveneens Ne derlandsche Comedie met: „Hier met de poet!" Zondag 27 september Zand voort, r.-k. kerk H. Agatha, 7 uur: Albert de Klerk bespeelt nieuwe kerkorgel. Maandag 28 september Grote Kerk, 3.30—4.30 uur: Beiaardbespe ling door Arie Peters. Zaterdag 26 septèmber Concertgebouw, 11 uur: Congres Insti tuut voor Arbeidsontwikkeling. Maandag 28 september Concertgebouw, turnzaal, 8 uur: Stichting Geloof en Wetenschap, lezing door prof. dr. J. G. A. Ros, S.J. „Die glücklichtste Frau der Welt" heet de nieuwste film van Caterine Valente. Een nieuwe titel voor een film, die niet afwijkt van het beproefde thema voor dit genre: Caterine zingt, danst en springt allerlei kluchtige en dwaze scè nes aan elkaar. Zij doet dat ook nu met zoveel allure, dat haar talrijke suppor ters in Cinema Palace zeer zeker aan hun trekken komen. Voor alle leeftij den. Deze film van Jack Lee is gebaseerd op een lang niet slecht idee: een jonge kapitein, die uitsluitend op vrachtsche pen heeft gevaren en die voor het eerst een groot passagiersschip onder zijn bevel krijgt. Hij leert tot zijn schade en schande, maar tot vermaak van de toe schouwer, al heel spoedig dat de plich ten van zijn nieuwe commando hemels breed verschillen van die van weleer. Hier en daar wordt men geamuseerd door een filmgrapje, maar meestentijds is de film kolderiek en gewild grappig. De zaak is nogal luchtig opgevat: van daar voor volwassenen. De film draait in Studio. (Van een onzer verslaggevers) Naar wij vernemen zal van de zijde van het Ministerie van Justitie een on derzoek worden ingesteld naar de wij ze, waarop de 24-jarige beroepsinbreker C. is behandeld na zijn verijdelde poging to. ontvluchting uit het Huis van Bewa ring aan de Weteringschans te r.mster- darn. De gedetineerde beweert op grove wijze te zijn mishandeld door zijn be wakers. Hij beklaagt zich tegeno\er zijn raadsman, mr. T. A. van Waarden, over de manier waarop hij was verhoord over de herkomst van het ijzerz gje, dat hi bij zijn uitbraakpoging had gebruikt. De raadsman, die hem 'hedenmorgen nog heeft gesproken, verklaarde niet de in druk te hebben, dat C. had overdteven. De inbreker verblijft thans in de psy chiatrische afdeling var het Huis van Bewaring. Hij geniet nu een goede be- h- driing cn heeft een aparte cel voor de dag en de nacht. Mr. van Waarden deelde ons verder nog mede, dat h.j nog geen definitieve beslissing had go. omen over de klacht, die hij eventueel zal indienen bij de Directeur-Generaal van het gevangenis wezen, daar hij had rrnomen, dat het Ministerie van Justitie een onderzoek zou instellen e hoofdinspecteur van politie D. La- -waard. hef bureau Leidseplein, kon ons over de kwestie van het ijzerzaagje omdat het hier een zuiver interne aan- gelegenhe.d van het Huis van lewaring betreft, geen inlichtingen verschaffen. D uitbraakpoging is mislukt, dus wordt h onderzoek biiuien de muren van „De Weteringschans afgehandeld. „Wij assi- st^en alleen de directie, omdat wij meer Vrijdag is op de Zuiderzeestraat weg te Öldebroek een auto-ongeluk ge beurd dat het leven heeft gekost aan de 65-jarige heer A. Tulp, directeur van de Vereniging van Uitgevers voor de Gemeentelijke Administratie te Zwolle. Bij het passeren van een andere auto slipte de wagen van de heer T. en botste tegen een stilstaande melkauto, waarna hij in een sloot terecht kwam. Twee andere inzittenden van de ver ongelukte wagen, de heer J. W. Dom melen, vertegenwoordiger bij de Vuga, wonende in Zwollerkerspel, en de heer G. H. H. Halm werden licht gewond. Gisteren zijn door de gemeentepolitie van Haarlem een vijftigtal fietsen, wel ke rond het Stationsplein onbeheerd en onafgesloten werden aangetroffen, weg gehaald en naar het bureau Smede- straat vervoerd. Voetgangers en nering doenden in de omgeving van het sta tion hadden reeds herhaalde malen ge klaagd over het vele ongerief dat van de slordig neergezette rijwielen werd ondervonden. In de loop van de avond zijn weer een groot aantal fietsen aan de eigenaars afgegeven. In Rembrandt gaat Het dagboek van Anne Frank nu al voor de derde week draaien. Alle leeftijden. Lido prolon geert Tiger Bay. 14 jaar. Frans Hals houdt het nog een week bij Al Capone. Strikt volwassenen. In Roxy kunnen de liefhebbers hun hart nog eens ophalen aan de oude film Het legiofen der Zor ro. 14 jaar. Vanaf maandag draait in deze bioscoop Muiterij op de Zuidzee. Eveneens 14 jaar. Minerva vertoont vanavond en morgenavond Pal Joe voor strikt volwassenen. Morgenmiddag zijn Stan Laurel en Oliver Hardy te zien in Brokkenpiloten. Alle leeftijden. Maan dagavond wordt Koningin Christina ge draaid. 18 jaar. Donderdagavond ver toont men er Das Wirtshaus im Spes sart. Alle leeftijden. Haarlem Apotheken: Apotheek J. Krijnèn, Ekstèr- straat 100. tel. 51959: Stations-Apotheek, Kruisweg 30. tel. 10043; Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15. tel. 10539. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathot, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Tandartsen: J. A. F. Haije, Koninginne weg 33. tel. 11645. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. De actie van de r.-k. harmoniekapel „Soli Deo Gloria" tot het werven van sympathiserende leden in Santpoort, die 14 dagen geleden niet doorging om ruim baan te laten aan de propagan- da-actie van het Kardinaal van Ros- sum Instituut in Kennemerland, wordt nu zondag ingezet. Bij de kerk zullen folders worden uitgereikt en de volgen de week gaat een legertje ..Soli"-men- sen op pad om zoveel mogelijk leden in te schrijven. In het parochiehuis „Domi" aan het Zandoorterpad in Overveen geeft het in maart van dit jaar opgerichte cabaretgezelschap „De Zorgbrekers" op zaterdagavond 3 oktober een uitvoe ring. Dit gezelschap onder leiding van Henk de Haas met medewerking van onder meer de Bloemendaalse pianist Nol A. J. Grootegoed treedt pro deo op voor verenigingen, die een beroepsge zelschap niet kunnen bekostigen. Voor de uitvoering in „Domi" hebben de „Zorgbrekers" besturen van verschil lende verenigingen uitgenodigd. In de bovenzaal van het Minerva theater houdt de Koninlijke Nederland se Automobielclub op vrijdagavond 16 oktober een filmavond. De bekende ci neast mr. drs. Th. Regout zal spreken aan de hand van zijn film over zijn reis per auto vrAlaska naar Vuurland. Donderdagavond werd het achtste sei zoen voor de schaakgroepen van dien sten en bedrijven in Haarlem en om geving geopend met de traditionele gongwedstrijd in het clublokaal van de Spoorwegschaakclub Haarlem. De 88 deelnemers speelden in elf groepen tegen elkaar, waardoor ook de minder sterke speiers kans maak ten op de prijzen. Het was een zeer geslaagde avond en iedereen ging met een prijs huiswaarts. Aan het begin van de avond werd de destijds door het gemeentebestuur van Haarlem beschikbaar gestelde wisselprtjs aan de teamleider van de schaakgroep HIN overhandigd, verge zeld van een vergulde medaille we gens het behaalde kampioenschap in seizoen 1958-'59. De tweede en derde prijs gingen respectievelijk naar de schaakgroep Bouw- en Woningtoezicht en Spoorwegschaakclub. De competitie 1959-'60 zal in de week van 4 tot 10 oktober beginnen. Er wordt wederom een halve competitie gespeeld waaraan 13 schaakteams deelnemen, t.w. Belastingdienst, Bouw en Woningtoezicht, Gemeensch. Admin. Kantoor, Geneesk. en Gezondh. Dienst, Gem. Personeel Haarlemmermeer, Hin, Prov. Waterstaat, Prov. Zieken huis Santpoort, Sociale Zaken. Spoor wegen, Stadhuis-Gem. Ontv., Verede- iingsbedrijf Hoofddorp en Vroom en Dreesmann. Na een wekenlange verbouwing is gis termiddag de geheel gemoderniseerde zaak in herenmode-artikelen, Constant Lamp in de Barteljorisstraat te Haar lem. heropend. Aan de buitenzijde is het aanzien van de zaak geheel veran derd. Een grote etalage en enkele vitri nes doen de geëtaleerde artikelen goed tot hun recht komen. De gevel is geac centueerd door een forse houten luifel. Het interieur heeft door de prachtige winkelbetimmering een voornaam aan zien gekregen, terwijl een dakvenster zorgt voor de juiste lichtdoorlaat. Een fraaie plantenrij, hangend halverwege de zaak vanaf het plafond, vormt een juiste nuancering in de kleuren. Geheel nieuw voor de modezaak Constant Lamp is de afdeling damesmantels. Aerdenhout Apotheek: Heemsteedsé Apotheek. Bin nenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 42962. De leden van de Heemsteedse kunst kring hebben vrijdagavond gedurende het gehele concert van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest mo gen verblijven in de ryke domeinen van Mozarts onsterfelijke toonkunst. Het Minerva-theater was zo goed als vol met een publiek, dat ademloos heeft geluisterd naar deze heerlijke muziek. Het programma werd geopend met de Serenade in D grote terts, K.V. 203 en werk dat geheel en al de kamer- muziekstül ademt. Henri Arends gaf er stylistisch een goede vertolking van hoewel een grotere muzikanteske spon taniteit geen kwaad had gekund. Dat gene wat achter de noten schuil gaat moet nog meer naar voren treden. Nog duidelijker viel dit op in de na Bloemendaai Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, tel. 16760; Santpoortse Apo theek. Bloemendaalsestraatweg 145, tel 02560-8249. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Stations weg 12, tel. 57458. Heemstede Apotheken: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: J. van Walsum. Bronstee weg 32, tel. 3837; P. van de Gugten. Heem steedse Dreef 37, tel. 39903. Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaai. Doktersdienst: P. M. Wtjkmans, Juliana- laan 152. tel. 61054. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte straat 8, tel. 2389. Doktersdienst: H. K. van Es, Kostverlo- renstraat 4, tel. 2058. Santpoort Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. 02560-8510. Apotheken (ook nachtdienst)Santpoortse apotheek. Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel. 02560-8249. Bennebroek Doktersdienst: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53. tel. 02502-300. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Bloemendaai, tel. 02500-42177. b.g.g. 41919. Hillegom Doktersdienst: M. C. Wijkmans, Stations weg 74, tel. 5771. Doktersdienst: J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. Het Dilettanten Operette Gezelschap „Diogé" heeft met zijn opvoering van „Een Walsdroom", de bekende (in het Nederlands vertaalde) operette met mu ziek van Oscar Straus, de toeschou wers in de Haarlemse Stadsschouw burg een alleszins genotvolle avond be zorgd en tevens een waarlijk indrukwek kende prestatie geleverd. De meeslepen de deunen van de operette, de fraaie costumering en decoratie, de veelal voortreffelijke vocale prestaties en de goede \ertolking door het „Haarlems Operette Orkest" onder leiding van Henk Steenkist zijn daaraan debet, waarbij als gelukkige bijdragen tot de grootse montage ook genoemd moeten worden de balletten, geconcipieerd door Leonard Salaz en de medewerking dei- trompetters van „Bato". Het is een op voering geworden, waarvoor Henk Steenkist, algeheel leider, Kick Steen- kist, regisseur, decorateur H. Voskuilen, niet in de laatste plaats de talloze vo cale medewerkers en alle anderen te recht ovationeel gehuldigd werden na afloop. Nico Boer is, dank zij zijn prachtig geluid, waarb-" hij overtuigend weet te acteren wel de ster van de avond geworden. Hó speelde de rol van de prins-gemaal en daarin waren Suse Spoelder, de Sissi-achtige orkestdirigen- te, en later vooral Martha Koper, de prinses, volkomen aan hem gewaagd. Helaas mist de stem van mejuffrouw Koper nog expressie. Wat dat betreft was Leni Vander. als hofdame, anders en beter. Jaap Kaan dient ook met ere vermeld té worden, vooral om zijn aar dig spel, hetgeen ook Jan Vander en Herman Bartholomeus geldt. Kathedraal: 6.30, 7 30, 9 H„ 11 en 12 uur. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6 30. 7.30. 8.30 H„ 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45 8 9.15, H.. 11 en 18 uur (Avondmis) O. L. Vr. Rozenkrans. Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7. 8.15. 9.30 H„ 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45. 9. 10.30 H en 12 uur H.H. Elisabeth en Barbara, P Kruger- straat: 6.30 7.45. 9 H., 10.45 en 12 uur H. Liduina, Rijksstraatweg: 6 30 7.30. 9 H. 10 45 en 12 uur O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30 7.30, 8.45 H.. 10.15. 1130 en 18 uur (Avondmis) H.H. Petrus en Paulus: 7 8.30, 10 H en 11.45 uur. BLOEMENDAAL, Allerh. Drteëenheid: 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur H. Sacrament: 7 30. 9 H en 11 uur. AERDENHOUT: 7 30. 9 H en 11 uur. ZANDVOORT: 6 30 7.30. 8.30 9 30 H 11, 12 en 19.30 uur. Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7. 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30. 8.30. 9.40 H., 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart): 6.45. 7.45 8 40 H. 10 11 en 12 uur SPAARNUAM: 7 30 en 10 uuj H BENNEBROEK (H. Jozef): 6.45. 8 9.15 H en 11 uur. VOGELENZANG (O.L. Vr. Hemelvaart): 7, 8.30 H. en 10 uur. Tot nu toe is er maar één geval bekend van kunstmatige kleuring die een volledig gunstig resultaat geeft, en wel van anjers, witte anjers, die geel worden gemaakt. Wij hebben all-round vaklieden gesproken, die toegaven dat zelfs zij het verschil tus-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2