Uit jongensclubje van R.K. Mulo groeide grote sportvereniging BI oem-stillevens van Piet Coldewey ■Mmsm DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL w H D.S.S. 7 OKTOBER VEERTIG JAAR Vasthoudendheid en idealisme bron van opgang en bolwerk tegen neergang EXPOSITIE IN PARTICULIERE WONING TE OVERVEEN Marinierskapel komt weer in Haarlem concerteren Traditioneel concert ten bate Van Marine Sanatorium Fonds Glorie van veertig jaar geleden SLEUTEL WEG? i ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 PAGINA 3 Als jongens begonnen msm Molenwerf J. Regter veertig jaar in gemeente dienst VAN DUFFELEN EXPOSEERT „DE SLEUTELSPECIALIST" Jeugd, een sieraad Verjaardag deken W. N. Zijlstra s I 1 1 mmm*»?; MODESHOW L'ABEILLE Wegverbeteringen in Bloemendaal Wethouder Rohling- school wordt uitgebreid Hoofdstad Operette naar Haarlem Sissi G'schichten aus dem Wienerwald -rr i i li i J I dersane- behoed. Jan Horn, 1 We leven tegenwoordig in een periode die vol is van voetbaljubilea. Het is in deze tijd ongeveer 40 jaar geleden dat de Roomse voetbalbeweging zich baan brak. In talrijke plaatsen van ons vaderland zagen de eerste katholieke voetbalclubs het levenslicht. Het was kort na het einde van de eerste wereldoorlog, nadat in het zuiden van het land de eerste stoot al enkele jaren eerder was gegeven, dat vooral in het westen de roomse voetbalclubs ais paddestoelen uit de grond verrezen. Ook in Haarlem. In de Spaarnestad zette men de leus van het Nederlandse Episcopaat .Rooms ook in de Sport" kracht bij, zelfs op de R.-K. Mulo-school aan de Ged. Oude Gracht, want het waren de leerlingen van de heer Vintges die zich verenigden en op 7 oktober 1919 werd officieel de R.-K. voetbal club SDS gesticht. „Sterk Door Samenspel", in de loop der jaren gewijzigd in D(oor) S(amenspel) S(terk), herdenkt dus over enkele weken het veertigjarig be staan en de schooljongensclub, thans uitgegroeid tot een grote R.-K. sportorganisatie, is niet van plan dit heuglijk feit onopgemerkt te laten voorbijgaan. Veertig jaar voetbal is, nu we in de ze tijd al jubilea vieren van 70 en 80- jarige clubs in de voetbalmaatschappij dus geen jubileum waarover men zien bepaald „druk" maakt, maar voor on ze R.K. clubs liggen de zaken toch wei even anders.' Het feit dat van de vgr clubs, die in de jaren 1919-20 opgericht werden in de Spaarnestad, er reeds na enkele levensjaren twee te£ "ele zijn gegaan, is een duidelijk bewijs, dat slechts de stoere doorzetters, de vast houders, de idealisten voor de goede zaak na het overwinnen van de aller grootste moeilijkheden en tegenwerking (zelfs uit eigen katholieke kring) kon den slagen. En tot deze laatste categorie behoorden de jonge SDS-ers die onder leiding van een der onderwijzers de heer Siem van 't Hof de eerste schre den zetten op het glibberige pad van de voetbalorganisatie in 't algemeen en van de sportbeoefening in Rooms ver band in 't bijzonder. Later kreeg de in Haarlem alom bekende heer F. Duyn, „der alte Fritz" de leiding van de schooljongensclub en onder zijn bezie lend voorbeeld wist SDS zich langzaam maar zeker op te werken tot een ge tonde organisatie, waarin naast voet. fL"k honkbal, softbal en vol- levbal w°rdt beoefend. De vereniging rnag «u terugzien op een prachtige staat dienst waarin men op velerlei wij ze z'n steentje heeft bijgedragen aan de juiste vorming van de opgroeiende ka tholieke jeugd. En zulks te mogen constateren moet toch wel een grote voldoening zijn voor de mannen van heden die als jongens zijn begonnen en misschien in hun voet balclubje de grondslag hebben gelegd voor hun latere positie in de maatschap pij. Zal een Frans van Reysen, de hui dige voorzitter van de Katholieke Mid denstand in Haarlem niet met welgeval len terugdenken aan de tijd dat hij als De heer Jan Hom, de bezielende voorzitter van de DSS-gemeenschap. srjjfbuiten langs het lijntje rende bij beken,ninT Jan Kraakman, ook al een doelman ®aar'emmer, de vakbekwame de eerste ja?enSDS' eerste el£tal !n -m ook nog enkele jar"accura?' secretaris. laren voorzitter, ZOU ook hij in 1920, toen SDS de eerste officiële wedstrijd speelde tegen Geel Wit ter ge legenheid van de opening van het R.K. sportpark aan de Molenwerfslaan, er van gedroomd hebben dat de club van de school van meester Vintges z'n veer tig-jarig bestaan nog eens in alle opge wektheid zou kunnen vieren? Ja, die eerste officiële wedstrijd SDS-Geel Wit door laatstgenoemden met 3-1 gewonnen ligt nog vers in 't geheugen van hen die bjj de geboorte van de Roomse sport in Haarlem aanwezig waren. Het SDS elftal was als volgt samengesteld: d: Jan Kraakman, a: Jaap Schipper en Piet Paulen, m: George Hamers, Jan Adelaar en Wim Hamers, v: Jan Schip per, Piet Kraakman, Piet van Engelen, Henk van Schooten en Frans van Rey sen. Aan de Molenwerfslaan is dus de ge schiedenis van de jubilaris begonnen. Frits Duyn, niet slechts voorzitter van de club maar ook beheerder van het sportpark, heeft de club in de goede richting geleid. Begonnen in de laagste afdeling van de toenmalige DHVB, is de club op de sporttechnische ladder tot een behoorlijke hoogte op geklom men. In het jaar 1.933 werd SDS kam- pioen van de DHVB, deed het z'n intre de in' de RKF en speelde toen in de tweede klas van de IVCB tot 1940, het bekende jaar van de grote fusie tussen de bestaande voetbalbonden in Neder land. De naam SDS moest al eerder gewijzigd worden omdat er in Neder land reeds een club van die naam be stond met oudere rechten. Sterk door Samenspel werd Door Samenspel Sterk, een koud kunstje en als DSS heeft de club zich in de grote KNVB lange ja ren weten te handhaven ais een ge vreesd tegenstander in de vierde klasse. Tijdens de oorlog hield men zo goed en zo kwaad als mogelijk was, het hoofd boven water In 194fi verliet DSS het R.K. sportpark aan .de Molenwerfslaan Van de Deventer schilder Piet Colde wey hebben wij een jaar of tien gele den een tentoonstelling gezien bij Lef- felaar. Hij is inmiddels 82 jaar en schil dert nog steeds bloemen. Een bevrien de familie in Overveen, de heer en me vrouw Van Nouhuys-Bakker, heeft in haar particuliere huis een tentoonstel ling georganiseerd van zijn werken. Langs de „levende" wanden van een be woond gastvrij opengezet huis gaan om een tentoonstelling te bekijken heeft on weerzegbaar zijn bekoring. Coldewey die zich in Deventer inten sief en hoofdzakelijk heeft beziggehou den met het zoete product waarvoor de- Donderdag 1 oktober hoopt de heer J. D. F. Regter administrateur bii de G.G.D. te Haarlem, zijn veertigjarig jubileum te vieren. De heer Regter was aanvankelijk werkzaam op het Stad huis en werd 1 januari 1941 chef admi nistratie bij de G.G.D. Hij dooliep vele rangen en werd 1 januari 1953 bevor derd tot administrateur. In de loop der jaren heeft hij in veel wat tot stand kwam een werkzaam aandeel gehad en onder andere door zijn voorzitterschap van de Ver. eniging van Administrateurs van de G.G. en G.D. zich veel vrienden en re laties verworven. Na de huldiging in de morgenuren door de directie en het personeel in het gebouw van de G.G.D. aan de Nieuwe Gracht, is er 's-middags van 3-5 uur een receptie in de Kroonzaal van café-restaurant Brinkman te Haar lem. ze stad van ouds bekend is, heeft twee liefhebberijen geroordineerd: bloemen en schilderen. Hij komt er in ziinwerk rond voor uit dat liefhebberij Ï'T veer is. Maar de verworven vaardig heid en het geboeid zijn door de pracht van de kleur van bloemen spannen soms samen tot een boeiend schilderij. Het zijn meestal kleine veelkleurige boeketten waarin deze synthese tot zicht bare eenheid is geworden. Blanke ane monen (10), bonte petunia's (8),ruimte en licht in een ruikertje van rozen en anemonen (6), een mysterieuze diepte van kleur in primula's (2) en een sier lijk rank gebaar van hoog opgestoken bloemen en groen (13) zijn daar een paar voorbeelden van. Met felle kleur tjes waterverf op wit papier heeft hij festoenen gecomponeerd die sierend zijn, tastbaar en suggestief. De vriendelijkheil van de bloempjes en het plezier van het maken laten niet na op de beschouwer over te gaan. Tot en met 30 september kan men deze in tieme tentoonstelling bezoeken, dage lijks van 11 tot 1, van 3 tot 6 en van 8 tot 10 uur. L.T. De Bloemendaalse kunstenaar G. van Duffelen zal zijn werken, schilderijen en aquarellen, gaan exposeren. Hij doet dit in de zalen van „Bloemenheuvel" in Overveen van 10 tot en met 24 oktober. De officiële opening van deze, door de „Commissie tentoonstellingen Bloemen heuvel" onder voorzitterschap van ge meentesecretaris G. van Eek voorbe reide tentoonstelling is bepaald op za terdagmiddag 10 oktober. Het eerste elftal van D.S.S.: voorste rij v.l.n.r. Jan Adelaar, Jan Kraak man, keeper, en Piet Paulen; twee de rij: George Hamers, Jan Schip- Per en Wim Hamers; derde rij: Jaap Schipper, Piet Kraakman, Piet van Engelen, Henk van Schoten en Frans van Reysen. Dit elftal speelde 26 september 1920 de wedstrijd tegen Geel Wit ter opening van het r.-k. Sportpark aan de Molenwerfslaan. Geel Wit won met 3-1. omdat er practisch niets van was over gebleven, en er voorlopig geen uitzicht op enige verbetering bestond. DSS fu seerde zich met DEK uit Bloemendaal en bétrok de velden in deze gemeente op het sportpark Bleekenberg. Aanvan kelijk ging het de club in de nieuwe omgeving goed, maar zoals elke club z'n „ups" meemaakten, moesten er ook wel enige „downs" geïncasseerd worden. In 1954 ontstond een grote scheuring in de club. De toestand zag er hope loos uit toen een groot aantal leden zich afscheidde en een nieuwe club stichtte. DSS bleef echter overeind. Door het krachtige beleid dat toen gevoerd werd bleef DSS voor de on- Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 dergang behoed. Jan Horn, lange ja ren een ijverig secretaris en voorzit ter nam de teugels weer in handen, werd voorzitter en met behulp van een aantal zeer trouwe bestuurders werd de club gereorganiseerd. Men besloot alle hens aan dek te roepen om het zinkende schip op de toen wel erg woeste baren in de goede richting te sturen. Dat is gelukt. Wel noest DSS z'n plaats in de vierde klas KNVB prijsgeven omdat door het vertrek van diverse prominente spe lers de ploeg zeer was verzwakt, maar de terugval werd reeds in de eerste klas van de afdeling Haarlem van de KNVB opgevangen. Van 1954 af speelt DSS dus weer in de HVB en in Haarlem aan de Schalk- wjjkerweg met afwisselend succes, maar innerlijk weer helemaal opge knapt. Want juist na het fatale jaar der afscheiding heeft DSS het roer krachtig omgegooid, zo krachtig zelfs dat we van een zeer gezonde club mo gen spreken die inderdaad met trots op de afgelopen periode mag terugzien. Naast voetbal, de grootste afdeling met vijf senioren elftallen (waaronder een Hongaars team) drie junioren elftallen, drie adspiranten elftallen en twee wel. pen ploegjes, heeft DSS een bloeiende honkbal afdeling, een sterke softbalaf- deling. Op het gebied van de volleybal- sport is DSS in Haarlem ook al een goe de bekende. In totaal een goede driehonderd le den telt de club en gestadig neemt het ledental toe. Vooral de jeugd van DSS is de laatste jaren een sieraad van de club, want de jeugdige voetbalelftallen spelen in de HVB een zeer belangrijke rol. Aan het hoofd van de afdeling voet bal staat Jan Portegies, een voortvaren de leider die niet voor een berg werk op zij gaat. De leiding van de jonkbal- afdeling is bij de heer Bouchier in goe de handen en de heer L. Beuken voert de softbalafdeling aan op een wijze die veel goeds voor de toekomst belooft. De volleyballers doen het onder leiding van de heer Van der Klei ook al zeer goed terwijl aan het hoofd de huidige grote figuur van DSS staat, Jan Horn, sedert 1921 lid, lange jaren als secre taris de ziel van DSS en vele jaren op de voorzitters zetel. De heer Horn houdt er niet van in het zonnetje te worden gezet maar vandaag zal hij er toch aan moeten geloven. Jan Horn is een van de oude getrouwen, een van de pio niers van de Roomse sport in Haarlem. Wanneer DSS zaterdag 3 oktober, reci- pieert in Dreefzicht zal het voor Jan Horn een dag zijn om nooit te vergeten. Want dan zal hij met voldoening kun nen terugzien op alles wat zich rond en om zijn club heeft afgespeeld en daarbij mogen constateren dat zijn club de stormen des tijds glansrijk heeft doorstaan en op veertig jarige leeftijd inderdaad de kracht en vitali teit nog heeft om de toekomst opge wekt tegemoet te kunnen zien. DSS viert dus opgewekt feest, met een receptie op 3 oktober in Dreefzicht en met een feestdag de dag daarop, zondag 4 oktober In de kapel van de St. Johannes de Deo een H. Mis voor de leden die zich daarna verzamelen aan een gemeenschappelijk ontbijt in de Schuylenburgt. Daarna met autobus een tocht met onbekende bestemming. Er wordt „ergens" in Nederland ge luncht, ergens in Nederland gedineerd en ergens in Nederland gedanst. „An ders dan gewoon" luidt het devies van DSS's jubileumcommissie en we moe ten toegeven dat de DSS-ers een unieke feestviering hebben voorbereid P.K. Zondag 27 september viert Haarlems deken W. N. Zijlstra zijn verjaardag. Ter gelegenheid daarvan recipieert de deken die dag voor leken 's morgens van 11 tot 12.30 uur en 's middags van 17 tot 18.30 uur, voor priesters van 12.30 tot 13.30 uur. U n:-, r n S e m' De Marinierskapel der Koninklijke Ma rine, welke woensdag 7 oktober tn ae Haarlemse Concertzaal weer optreedt. Beneden: de dirigent, de kapitein der Mariniers H. C. van Lijnschoten. Ten bate van het Marine Sanato riumfonds zal de Marinierskapel der Koninklijke Marine, onder leiding van de kapitein der Mariniers H. C. van Lijnschooten, woensdag 7 okto ber concerteren in de grote gemeen telijke concertzaal van Haarlem. He zal het twaalfde traditioneel-jaar- iijkse concert in Haarlem worden van de Marinierskapel, die hier al tijd gaarne is opgetreden omdat vele Haarlemmers de marine een goed hart blijken toe te dragen. De orga nisatie berust weer bij mevrouw L. van der Jagt-Bakker. Het programma van het jaarlijkse concert is weer zo samengesteld, dat het stellig belooft te boeien. De geko zen werken zijn van verschillend karak ter, ze verschillen naar vorm en om vang en bieden door veel afwisseling in instrumentatie bovendien een rijke verscheidenheid in orkestrale klank kleurencombinaties. Het concert begint met Tschaikow- sky's grandioze Ouverture „1812", en zal besloten worden met hoogtepun ten uit de muzieknummers van de „Taptoe Delft 1959". Deze werken om lijsten Italiaanse Balletmuziek, een Suite van Thiry met een subtiel ver klankt kinderlijk onderwerp, soli door leden van de Kapel, een Rhapsody benevens kleinere werken van een be kend Amerikaans componist en van zelfsprekend pittige marsen. De ouverture dient in het kort te wor- Advertentie 'ie bij voorbeeld omtrent het in- of uitgaan der scholen in de omgeving van Rijks straatweg een kijkje gaat nemen bij de oversteekplaatsen, kan kennis maken met een fikse politieman, die van tijd tot tijd met een schril fluitje het razende verkeer het stil zwijgen oplegt. Een enkele keer sla ik zo'n tafereel wel eens gade bij de Zaanenlaan, 's morgens vroeg of in het middaguur. Dan komen in de verte een paar nonnetjes aange zweefd, met aan hun handen en rokken een krioelende schaar kleu ters. Zij hebben assistentie van een paar pittige juffrouwen, die in het verkeer ook van wanten weten. De agent ziet ze aankomen. Bedacht zaam overziet hij de situatie en op een gegeven ogenblik geeft hij een thriller ten beste, die heel die stoet voorrangsverkeerders rem-piepend en grommend doet halt houden. Een Sint Michaël gelijk steekt hij zijn twee armen wijd uit en ze zijn drei gend als twee vlammende zwaar den. De kleuters staan popelend te wachten op dat gebaar, en met één ruk zwiert een bont gekleurde stoet naar de overkant. Zij roepen „dag agent" en zoeken de vertrouwde We.g naar huis op, of nestelen zich veilig achter op de fiets van de af- haalster. Soms staat er een stevige, mar tiale politieman. Hij met name doet mij meestal denken aan de grote Mozes. Met één forse armzwaai splijt hij die kolkende zee van het verkeer, en baant hij de kleuters een weg naar het beloofde land der veiligheid. Die kleuters zijn daarom de meest beschermde voetgangers in Haarlem. Met heimwee zullen zij ooit, wanneer zij groot zijn ge worden en gedwongen zijn het be roep van voetganger uit te oefenen, aan die kleutertijd terugdenken. Want tenslotte zijn de voetgangers de paria's van het verkeer. Schich tig als ontsnapte gevangenen zoe ken zij hink-stap-springend hun vei ligheid, overmoedig soms en met de slimheid van de zwakste. Zij foe teren op de automobilisten en voor al op de ver-scheurende bromfiet sers, aan wier genade en vooral on genade zij. zijn overgeleverd. Maar de automobilist heeft een paar krachttermen nodig om zich te be heersen, wanneer twee keuvelende juffrouwen rustig en zo diagonaal mogelijk de weg oversteken. Ik ge loof, dat er op en langs de weg min der foeteraars zouden zijn, als het verkeer meer door de plicht dan door het recht zou worden beheerst. Daarom is het goed, dat de Haar lemse politie de laatste weken een grootscheepse actie heeft gehouden en nog houdt. Niet zozeer om voor het recht van de een op te komen, maar om de ander op zijn plicht te wijzen. Dat nu vooral de voetgan ger de attentie heeft, is tot zijn en anderer heil. Zelfs als hij een pro- ces-verbaal oploopt, omdat hij twee meter naast een de veiligheid toe- knipperende bol de weg oversteekt. Zo'n proces-verbaal wegens plichts verzaking is tenminste de erken ning van een recht. En met dat recht is de voetganger geen paria meer. Houen zo. aarlem moet een modieuze stad zijn. Geen week gaat er de laatste tijd voorbij, of drommen vrouwen verenigen zich op een modeshow. De zomerse herfst doet niet zo hevig naar de winter verlangen. De zon heeft trouwens zoveel geld gekost, dat er niet zoveel overgebleven is om de wintergarderobe op peil of minstens in de nieuwste modelijn te brengen. Maar de wintercollectie moet ge presenteerd worden. En daarom een show hier en een modefestival daar. Ik heb me afgevraagd, nu er shows aan de lopende band worden gehouden, of daar wel voldoende be langstelling voor zal blijven. Het schijnt echter bij een show hetzelf de te zijn als bij een voetbalwed strijd. Je ziet altijd dezelfde suppor ters. De huisvrouw, die haar heil zoekt bij een populaire show, een voudig omlijst met hoogstens een kopje koffie, zal haar hart niet gauw verliezen aan de show met het uitvoerige thee-complet. De man is ook van harte welkom, zeggen ze. Natuurlijk. En hij komt. En hij geniet. Maar het verschil met zijn vrouw, die na tiet zuur van de jalouzie het zoet van een nieuwe garderobe smaakt, is he- zoet van de charme het zuur van zijn beurspijn ervaart, laas, dat hij na het den verklaard Deze Ouverture leidt geen opera of toneelstuk in, maar vormt een afgerond geheel en beeldt een episode uit de Russische geschiedenis uit, name lijk Napoleon's Russische veldtocht in 1812. De muziek blijft echter niet be perkt tot massale klankcombinaties. De componist heeft niet alleen de overwin ningsstemming willen verklanken. Het werk vangt aan met stemmingsvolle klanken, zoals het uiten van een smeek bede om bevrijding. Daarna doet de mu ziek ons denken aan krijgsrumoer, ver oorzaakt door de aanval van de Fran se troepen (fanfares op bekende Fran se motieven), gevolgd door harde strijd, tenslotte triomfantelijke klanken als een zegezang van de Russische overwin naars, afgewisseld met lyrische mu ziek van Slavisch karakter. Ouverture „1812" is een pompeus werk, uitstekend geschikt voor een groot, klankrijk or kest, zoals de Marinierskapel! De Ballet-muziek is uit de opera „La Gioconda" van de Italiaanse componist uit de 19e eeuw Ponchielli. Deze muziek bevat een reeks gevarieerde dansen van hoogst charmant gehalte en voldoet reeds in hoge mate bij uitvoering in concertvorm. De Suite „La Chambre des Enfants" bestaat uit een vijftal kleine onderdelen, die elk een onder werp uit het kinderleven uitbeelden. Het is hier een subtiele verklanking van kinderspel. Het eerste deel wordt besloten met de imponerende „Jericho Rhapsody" van Morton Gould, van welke compo nist in het tweede deel nog een „Pa vane" en een „Guaracha" worden ver tolkt, kleine, aantrekkelijke werkjes. So listen uit het orkest zullen ons vergasten op brillant piccolo- en xylophoonspel en bijzonder in de smaak van het publiek zal zeker een selectie uit de musical „My fair Lady" van Loewe vallen. De hoogtepunten uit de Taptoe 1959 zullen enkele marsen bevatten die reeds per televisie door ontelbaren zijn gehoord. Zij zullen opnieuw grote voldoening schenken! L'Abeille, Haute Couture en Toon Smit, hoedenontwerper, presenteerden vrijdagmiddag onder zeer grote vrou welijke belangstelling hun collectie Win ter 1959-1960 in Hotel Duin en Kruid- berg te Santpoort. Begonnen werd met een keur van prachtige pakjes, com plets en mantels. Zij waren veelal ge maakt van het mooie en practisch e shetland-tweed in herfsttinten zoals ver schillende schakeringen bruin, beige, cognac en groen. De jasjes van de man telpakjes vielen weer over de taille, hier en daar zelfs over de heupen, zoals in een wijnrood modelletje van klassieke lijn met reverssluiting. De mantels vie len op door hun vaak met bont afgezet te décolleté's en hun enorme kragen. Enkele waren kraagloos en hadden een strikje ter garnering en afsluiting. Zij werden gecompleteerd met hoeden in baretmodel met een strakke band op het voorhoofd en bijkleurende handmof- jes. Ook het huis L'Abeille had de man tels geheel afgestemd op de japonnen, wat momenteel zeer en voque is. Dit is niet te verwonderen, daar het effect harmonieus en exclusief is. Veel succes oogstte dan ook een driekwart reebrui ne-witte reversible jas over een reebrui ne rok en witte blouson. Bij de japon nen was de taille nergens streng ge accentueerd. maar werd licht aangege ven door ceintuurs, strikjes of knopen. Met veel bijval werd een oranjekleurig mousseline doorknoopchemisier met plooien vanuit het heupstukje, ontvan gen, evenals een „spinmodel" met uit bollend heupwerk, smal naar onderen toelopend, een feestelijk jurkje van be drukte rood-zwai'te ottoman. Bij de coctail- en avondensembles, grotendeels van tafzijde of satijn, was de taille wél vaak geaccentueerd met een decora tieve roos van dezelfde stof. Deze werd ook vaak gebruikt ter camouflage van de zeer diepe décolleté's. Met het ere rondje van de mannequins, voorafge gaan door de traditionele bruid in een kort, witkanten bruidstoilet met kort sluiertje, werd deze grootse en geslaag de show van mevrouw Olsthoorn en Toon Smit besloten. M.v.d.R. In Bloemendaal dorp en omgeving wordt de laatste maanden hard ge werkt aan de verbetering van de we gen. In het Kinheimpark zijn op het wegdek nieuwe asphaltlagen aange bracht, waar mogelijk zjjn hier en daar, weliswaar smalle, parkeerhavens aan- "elegd. op sommige plaatsen is het as- faltvoetpad vervangen door tegels en ook werden lichtmasten verplaatst. Na het Kinheimpark en de omgeving van de Vijverweg hier moet alleen nog het voetpad worden verbeterd vorde ren de werkzaamheden aan de Mollaan eveneens snel. In plaats van opstaande klinkers komen er betonnen trottoir banden, tegels zullen voor de voetpa den worden gebruikt, parkeerhavens geven de mogelijkheid van minder last van stilstaanden aan het doorgaande verkeer en er komt op de Mollaan een nieuwe asfaltwegdek. Deze laatste werkzaamheden worden verricht door de firma Van Vemde en Te Beest uit Heemstede. B. en W. van Bloemendaal hebben na een onderhandse aanbesteding de uitbreiding van de Wethouder Rohling- kleuterschool in Overveen opgedragen aan de firma Gebroeders Broertjes, aannemers in Bloemendaal. Zodra de uitbreiding gereed is, een werk van vermoedelijk circa een half jaar, zal de benedenverdieping van het Tinholthuis, waar nu een lokaal van de wethouder Rohlingschool in is ondergebracht, vrij komen. Het is dan de bedoeling de kleu ters van de school voor Christelijk on derwijs van de eerste etage naar de parterre te laten verhuizen. Op de bo venverdieping zou dan een deel van de Tinholtcollectie weer zodanig kunnen worden opgesteld, dat dit voor het pu bliek is te bezichtigen. Misschien kan dit alles nog in het komende wintersei zoen zijn beslag krijgen. (TT?? Vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 oktober komt de Hoofdstad Operette weer in Haarlem, ditmaal met de be kende Weense operette „Sissi G'schichten aus dem Wienerwald" op muziek van Fritz Kreisler en Johann Strauss. De voorstellingen in Haarlem zullen gegeven worden in de stads schouwburg en 's avonds om acht uur aanvangen. „Sissi" is geschreven door Ernst en Hubert Marischka en eerst genoemde auteur heeft er later de ge lijknamige film naar gemaakt met Ro my Schneider in de hoofdrol. De Hoofdstad Operette, de voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Ope rette onder directie van Meyer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner. heeft thans „Sissi" op haar repertoire ge nomen. In de hoofdrollen treden op Fritz Steiner, Lizzi Schöffmann. Jan Hander san, Hilde Jaeger (als gast), Herman Valsner, Hedy Rapp (als gast), Claire Clairy, Harold Horsten en Louise Maertens. Laatstgenoemde is een jong talent, dat enkele jaren geleden bij de Hoofdstad Operette debuteerde in „Ein Walzertraum" en in „Sissy" een gro tere rol kreeg. Fritz Steiner speel de zjjn rol in „Sissy", die van de over ste v. Hasenpfote, ook reeds bij de wereldpremière van die operette in 1932 te Wenen. Otto Aurich voert de regie, Wilhelm Rettich heeft de muzi kale leiding en verzorgde ook, samen met Alfred Salten, de muzikale arran gementen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3