Katholiek Vrouwengilde in Haarlem opent seizoen T ekort 1: 1 8* Mariaschool-B neemt afscheid Preyde-Perry van mevrouw „Een vrouw op zicht" voor het r.-k. Militair Tehuis LES FRÈRES JACQUES volgende week donderdag in de Haarlemse Stadsschouwburg HVS debuteert in hoofdklasse met zege op Utrechts SVV Mevrouw B. Kortekaas over de vrouwenverenigingen; Broeder Jozeph vertoont zijn kunsten „Alberdingk Thijm "in deschouwburg Winkelgalerij in Beverwijk Vrije melkslijter verliest geding Hunter-jager neergestort Ballet Zandvoortse Volks muziekschool in het leven geroepen Fabriek behoeft geen melk te leveren VOLLEYBAL WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1959 PAGINA 9 Burgerlijke Stand Haarlem Films Haarlem e.o. Muziek Diversen R.-k. E.H.B.O. Heem stede hield jaarver gadering Mr. A. Hustinx spreekt in Wereldreizigers- Serie Faillissementen Schoolconcerten in Haarlem Burgerlijke Stand Haarlemmerliede Vlieger redde zich met schietstoel MODESHOW A EN K Beurs van New V ork Beurs van Amsterdam De afdeling Haarlem van het Katho lieke Vrouwengilde heeft gisteravond onder geweldige belangstelling in café restaurant Brinkmann te Haarlem haar winterseizoen geopend met een twee ledig programma. Voor de pauze hield mevrouw Betty Kortekaas-den Haan een inleiding over „De organisatie van de vrouwenverenigingen in het alge meen en het Katholieke Vrouwengilde in het bijzonder". Spreekster legde de nadruk op de grote waarde die samenwerking van In opdracht van B. en W. VJs' van Haarlem heeft het Ne derlands Economisch Instituut in Rotterdam een rapport samenge steld over „Personeel in dienst van de Gemeente Haarlem". In dit rapport worden alerlei gegevens verstrekt over de leden van het ambtelijk ap paraat der gemeente: hun inkomens, hun burgerlijke status, de wijk waar in zij wonen, hun aanvragen om een ziektekostenvergoeding. Kortom al lerlei wetenswaardigs, dat het Col lege van B. en W. van dienst kan zijn bij het voeren van een verantwoord personeelsbeleid Een van de belangrijkste aspecten van het ambtenarenapparaat, de sa mensteling naar levensbeschouwelijke en politieke gezindte, wordt echter onbesproken gelaten. Een verant woord personeelsbeleid bij een over heidsinstantie vraagt toch een samen stelling van het ambtenarenkorps die een redelijke overeenkomst vertoont met de samenstelling der bevolking. Maar juist waar het deze belangrijke aspecten van levensbeschouwelijke en politieke overtuiging betreft, zwijgt het N.E.I.-rapport. Vergeleken met deze aspecten zijn gegevens om trent het feit of de ambtenaren ge trouwd, weduwnaar of gescheiden zijn, omtrent de wijk waarin zij wo nen en hoeveel bijdragen zij vragen als ziektekostenvergoeding van be slist geringere betekenis. Het komt ons echter voor, dat juist in het op zicht van de samensteling naar le vensbeschouwing en politieke rich ting het College wel eens de behoefte zou kunnen voelen het personeelsbe leid te verfijnen en misschien te cor rigeren. Wanneer men bedenkt, dat vrijwel geen der belangrijke openbare dien sten een katholiek tot directeur heeft en dat de katholieke levensbeschou wing ook overigens in de hogere regionen van het Haarlemse ambte narenkorps minimaal is vertegen woordigd, zou men kunnen conclu deren dat het personeelsbeleid tot nu toe enigszins eenzijdig gericht is ge weest. Ter gemeentesecretarie ligt de toestand gunstiger. Het ware niet onmogelijk geweest, dat het College er ook prijs op had gesteld te worden voorgelicht om trent dit aspect van de samenstelling van het ambtenarenkorps. Het is daarom te betreuren, dat het overi gens voortreffelijk gede tailleerde N.E.I.-rapport in dit opzicht een hinderlijk I vi u c I tekort vertoont. |NHC| BEVALLEN van een zoon: A. van Houten-Verburgt; K. Duut-Tuijn; C. van Dansik-Kroes; A. de Jong-Nieu- wind. BEVALLEN van een dochter: T. Reus-Paap; C. C. Brouwer-Ter voort; S. Koese-Nüboer; M. P. Kors-Bruin- 1™?; A. J. Thuis-Wassenberg; J. H. ehx-Dalemans; J. Hayenaar-Braak- sma; L. A. M. Vader-Umans. OVERLEDEN: m. E. Piët-Calvelage, 87 Hagestraat; M. J. Hof-Buneer 77 j., Zomerkade; j. c. Jonker, 78 j.' CanmefatenstraatJ. Zwart 78 i KonV straat; A. Winands, 70 j Bkkker'straat; H. J. van der A, 18 j„ Kamperlaan ONDERTROUWD: W. van der Hoorn en W. P. M. Devies; J. Noort en S Bergsma; M. C. Mulder en H. C. van Gulik; J. A. Boeree en A. Rossberg. GEHUWD: J. A. Saris en C. W. H. Faas; A. van der Linden en M. J. Been- ders; J. F. M. Broekhuizen en T. C. Lagerwejj; D. M. Govers en W. Claij; L José en M. Dirken; W. Kroes en G. W. Kievit; W. Dijkstra en G. A. Dries- sen. CINEMA-PALACE: Die glücklichste Frau der Welt, a. 1.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do. 7 en 9.15 uur: 08/15: 18 jaar. FRANS HALS: Al Capone, str. volw. (2e week); 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Tiger Bay, 14 jaar (2e week): 2 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Romarei, het meisje met de groene ogen, volw. T.m. vr. 2 en 8 uur. REMBRANDT: Het uagboek van Anne Frank, a. I. (3e week); 2 en 7.30 uur. ROXY: T.m. do.-midd.: Muiterij in de Zuidzee, 14 jaar. P?/"avond besloten voorstelling. 2.30, 7 en 9.15 uur. =^Dd?s: The caPtain's table, volw.; 2.15. 7 en 9.15 uur. MSpeïïartaD° 815 UUr: Das Wirthaus im Woensdag 30 september Stadsschouwburg, 8 uur: Het Nederlands Ballet o.I.v. Sonia Gaskell. Minervatheater, 8 uur: Ballet Leonard Sa- laz. Donderdag 1 oktober Stadsschouwburg: 8 uur: Charlotte Kohier met „Olivia". Donderdag 1 oktober Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door de Chr. Oratorium Ver. „Door Zang Vriend schap" o.I.v. Simon C. Jansen. M.m.v. N.Ph.O. en Rudolf Jansen, orgel. Frans Hals museum: 8 uur: Bach-concert door Henri Honegger. Woensdag 30 september Stadhuis Haarlem, 2.15 uur: Gemeente raadsvergadering. Donderdag 1 oktober Raadhuis Hoofddorp, 2.30 uur: Gemeen teraadsvergadering Haarlemmermeer. alle groeperingen onderling heeft, na tuurlijk met behoud van ieders princi piële levensbeschouwing. Door deze samenwerking is in de loop der jaren al heel veel bereikt ten goede van het gezin. Spreekster spoorde iedereen aan lid te worden van die vereniging waar toe men zich getrokken voelt. Na een korte pauze verscheen broe der Jozeph O.E.S.A., uit Culemborg, die ruim een uur onafgebroken het talrijke damespubliek met zijn goocheltrucs heeft vermaakt, ja zelfs heeft doen schateren van de lach. Broeder Jozeph, die in Culemborg administrateur van een tijdschrift is, trekt enkele malen in de maand het land in om aan vereni- gingsleden, in ziekenhuizen en sana toria en in tehuizen van ouden van dagen met zijn vaardige handen en I vlotte conversatie wat afleiding te brengen. Hij is van mening, dat het ook voor de religieus van groot belang is dat men op de hoogte is met het moderne amusement. Broeder Jozeph, die 44 jaar oud is, is pas na de oorlog zich gaan toeleggen op de kleinkunst. Overal waar hij met zijn uitvoerig programma kwam heeft hij de aan wezigen gevraagd hem zo mogelijk „Castella-kopjes" te sturen. Door deze actie werd het hem het afgelopen jaar mogelijk een reis voor twee kinderen naar Lourdes te bekostigen. De r.k. E.H.B.O. te Heemstede heeft in Nieuw Berkenrode zijn jaarvergade ring gehouden. Het jaarverslag van de secretaris gaf een gunstig beeld van het verenigingsjaar dat een vooruitgang had opgeleverd van 17 leden. Bovendien kon er melding van gemaakt worden dat diverse leden van de Heemsteedse afde ling zich in de afgelopen maanden bij de wedstrijden hadden onderscheiden, waardoor een aantal bekers in de wacht was gesleept. Bij de bestuursverkiezing werden me juffrouw E. Vader en de heer F. H. van den Berg herkozen. Mej. M. Huij- mans werd benoemd in plaats van me juffrouw C. Nieuwenhuizen, die zich niet herkiesbaar had gesteld. De voor zitter sprak zijn dank uit voor het ve le werk dat het scheidende bestuurslid al die jaren voor de vereniging had verricht en als stoffelijk blijk van waar dering werd mejuffrouw Nieuwenhuizen een geschenk aangeboden. De leden werden aangespoord cursis ten te winnen voor de op 8 oktober in Nieuw Berkenrode aan te vangen nieu we cursus. De jaarlijkse feestavond wordt gehouden op 24 oktober. Op deze avond zullen de diploma's, die het afge lopen jaar behaald zijn, uitgereikt wor den. :.-.wV v. Met zang, dans en een toneelstuk hebben de leerlingen van de 8-afdeIing van de Maria school in de Koningstraat te Haarlem afscheid genomen van hun onderwijzeres, mevrouw T. C. Preyde- Perry, die op school nog altijd bekend stond en gewaardeerd werd als „juf frouw Perry". Hoe groot die waarde ring wel was, bleek vanmorgen toen zuster Margareet als hoofd van de school het feestprogramma inleidde, waaraan alle kinderen van de school kennelijk met veel plezier hadden mee- gewerkt en juffrouw was het feestelijk middelpunt van al dat plezier. Samen met haar familie en een aantal leer krachten van de school troonde zij in de gymnastiekzaal, waar de kinderen een carré hadden gevormd. Samen zongen de kinderen en de ou deren liedjes, waarvan de teksten veel al door de leerkrachten zelf geschre ven waren. Natuurlijk nam de zang een Het Katholiek Militair Tehuis „De Burcht" te Haarlem heeft de loffelijke gewoonte om jaarlijks zijn donateurs een schouwburgavond aan te bieden. Dat bevordert het saamhorigheidsgevoel en het biedt directeur pater Th. W. M. van Schie de gelegenheid om de gulle gevers te bedanken en hen aan te spo ren hun zegenrijk werk onvermoeid voort te zetten in het belang van de jongens onder dienst. Het is de gewoon te geworden van het Militair Tehuis om voor deze schouwburg avond de r.-k. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit te nodigen. Dit jaar speelde men „Een vrouw op zicht", een kluchtig blijspel van Han van Teylingen. Voor „Alberdingk Thijm" was deze avond de opening van het seizoen. Een zomerpremière eigenlijk nog en de ei volle schouwburg heeft kennelijk uit bundig genoten van de heer Hendrik van Dalen, de verstokte vrijgezel, die belaagd wordt door een drietal dames die aan zijn vrijgezellenbestaan een einde willen maken. En dat allemaal omdat zijn nichtje wil gaan trouwen en zijn huishoudster ook al van die plan nen schijnt te hebben, zodat hij onver zorgd achter dreigt te raken. Natuur lijk loopt alles nog goed af, maar eer het zover is is de toeschouwer met zoveel dwaze situaties geconfronteerd en heeft Hendrik van Dalen zoveel malle fratsen uitgehaald, dat het publiek zich echt helemaal „uit" kan voelen. Het Militair Tehuis heeft een goede Donderdag 8 oktober komen de Frè- res Jacques in de Haarlemse stads schouwburg optreden. Vjjf jaar geleden waren ze voor het laatst in Nederland. Nu zijn ze terug voor een tournee van bijna veertien dagen. Die Nederlandse tournee is uiteraard slechts een onder deel van een veel grotere tournee van twee jaar door Europa, Noord- en Zuid Amerika, Japan en Rusland. De Frè- res Jacques worden ook hier begeleid door hun vaste accompagnateur Pierre Philippe, een voortreffelijk pianist. Pierre Philippe is dus eigenlijk de vijfde broer van de Frères Jacques, van wie er overigens maar twee werke lijke broers zijn: André en Jojo Belloc. De anderen: Paul Tourenne, Frangois Soubeyran en Pierre Philippe treden echter al sedert het ontstaan van de Frères Jacques bij het ensemble op. Al meer dan tien jaar beweegt deze wonderlijke groep zich in de hoogste regionen van de Franse amusements wereld. De Frères Jacques zijn duivelskun stenaars. Ze zingen en dansen, zijn knappe acrobaten, levendige mimen, voortreffelijke muzikanten en ieder nummer dat ze brengen is een uitge balanceerd meesterwerkje van muziek, mise en scène en choreografie. De jgra bekende kunstenaar Jean-Denis Maf clès tekent de opvallende decors, even als het kleurrijke, speelse affiche. Tij dens de voorstellingen zijn kostbare pro gramma's te krijgen. Kostbaar, omdat ze voor Nederlandse begrippen vrij veel geld kosten, maar ook omdat ze een schat van gegevens bevatten om trent de voorstelling en het ensemble. Het zijn dezelfde programma's, die ook in Frankrijk worden gebruikt, maar voor de Nederlandse tournee is een inlegvel toegevoegd, waarop in het kort de inhoud van de verschillende chansons staat afgedrukt. Er staan heel wat nieuwe nummers op het repertoire, nummers die in ons land nog weinig bekend zijn, maar het zeker zullen worden. De inhoud blijkt al uit het programma, maar wordt door de Frères Jacques wel zo aan schouwelijk voorgesteld, dat niemand er iets van hoeft temissen. Daarvoor zijn ze nu eenmaal mime-kunstenaars, die hun vak verstaan. Zjj zijn komieken van een heel bijzonder, spiritueel genre dat ook in ons land ten zeer ste wordt geappreciëerd. Karakteris tiek is hun optreden in maillots, snor en hoj*e hoed. Voor de liefhebbers van statistieken zij vermeld, dat ze jaarlijks 74 snorren, 20 maillots, 16 hoge hoeden 12 wandelstokken, 8 Mexicaanse en 6 Braziliaanse hoeden verbruiken. keuze gedaan. „Alberdingk Thijm" bracht een aantal spelers op de planken - onder de speelse en vindingrijke regie van Johan van Zwieten - die getuigden van een groot gemak om zich op het toneel te bewegen. Het geheel werd gespeeld in een bijzonder aardig decor, dat ver zorgd was door Henk Voskuilen en zijn staf van schouwburgpersoneel. Wanneer de voorstelling wat meer ingespeeld is en men aan tempo zal hebben gewon nen, zullen sommige passages een wat lichter accent krijgen. Hier en daar stokte de handeling eens, waardoor men wel eens wat te zwaar op de kluchtige hand werd. Johan van Zwieten zelf typeerde knap de centrale figuur van Hendrik van Da len, weliswaar met vele van hem be kende handgebaartjes, maar toch weer oorspronkelijk genoeg om een avond lang van te genieten. Wat zwak van ge luid, maar overigens fijnzinnig van al lure speelde Cor Camfens als zijn vriend Jaap Boneman. Miep Beyk was een wat stereotype huishoudster en Mies Nielen- Vlekke was een kostelijke pensionhoud ster, die zich echt op haar praatstoel thuisvoelde. Jeanne Kruiver-Rubeling bracht een woeste, maar amusante Hon gaarse ten tonele, terwijl Ria de Vos als de derde belaagster van Hendriks on schuld, een genoeglijke oude jongejuf frouw typeerde. Willy Kruyver speelde als Hendriks nichtje wat vlak en de de butant bij „Alberdingk Thijm", Jan Loerakker, weerde zich als haar ver loofde uitstekend. Wanneer hij de rou tine van zijn verenigingsgenoten heeft opgedaan, zal hij zeker een waardevolle aanwinst blijken. Het Militair Tehuis heeft dus weer eens goed in de roos geschoten. Geen wonder dan ook, dat velen zich tijdens de pauze als donateur hebben aange meld. De in Haarlem gelegerde militai ren varen er wel bij. De Wereldreizigers-Serie, welke sinds enkele jaren op het winterprogramma van het Minerva Theater in Heemstede prijkt, is gisteravond voor een talrijk publiek van start gegaan met een film vertoning over het gebied gelegen tus sen Indus en Ganges. Mr. A. Hustinx, die geruime tijd in Indië verbleef, lever de het commentaar bij deze door hem vervaardigde documentaire, die in kleu ren werd opgenomen. De schoonheid van Indië met zijn sprookjespaleizen, met zijn armoede en schrille tegenstel lingen, maar ook in zijn moderne ont wikkeling, biedt stof genoeg aan de filmmaker om een interessant produkt op het celluloid vast te leggen. Hoewel mr. Hustinx ongetwijfeld met de beste voornemens bezield zal zijn geweest, kunnen wij zijn filmpoging niet geslaagd noemen. Zijn levendig en on derhoudend commentaar hield de aan dacht weliswaar vast, maar door een te grote eenzijdigheid van het filmbeeld bood het geheel weinig afwisseling. Een overdaad aan paleizen, tempels en markttafereeltjes kan men moeilijk ka rakteriseren als een reëel beeld van Indië en zo bleven de mogelijkheden in dezen onbenut. Een interessant en historisch fragment leverde de optocht op, die plaats vond ter gelegenheid van een huwelijk tussen een Indische prins en prinses. Dit huwelijk was het laatste vorstenhuwelijk dat in Indië werd gesloten. Want aan de rijkdom men en het bezit van de alleenheersers heeft de nieuwe staat inmiddels een einde gemaakt, waardoor de verhalen over maharadja's met hun gouden pa leizen definitief verleden tijd werden. De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft dinsdag 29 september 1959 in staat van faillissement verklaard: W. Hoogeveen, aannemer te Haarlem. Rechter-commissaris mr. J. P. Petersen. Curator mr. J. G. Bettink te Haarlem. J. Scheper, chauffeur te Haarlem. Rech ter-commissaris mr. J. P. Petersen. Cu rator mr. H. C. R. M. van Cranenburgh te Haarlem. D. van der Tooien te Wormerveer. Rech ter-commissaris mr. J. P. Petersen. Cu rator mr. C. J. Doorenboste Wormerveer. H. van der Aa, slijper te Haarlem. Rech ter-commissaris mr. J. P. Petersen. Cu rator mr. J. Jansonius Jr. te Haarlem. K. Besselsen, wikkelaar te Aalsmeer. Rechter-commissaris mr. J. P. Petersen. Curator mr. R. K. P. Kalbfleisch te Haarlem. Foppe Stuiver te Haarlem. Rechter-com missaris mr. J. P. Petersen. Curator mr. H. Luyken te Haarlem. Pieter Schaft te Oostzaan en Willem Schaft te Oostzaan. Rechter-commissa ris mr. J. p. Petersen. Curator mr. C. J. Doorenbos te Wormerveer. JEUGDRAAD De Haarlemse Raad voor de Jeugd belegt dinsdaga vond 13 oktober een bijeenkomst in de Gravenzaal van het Haarlems stad huis. Prof. dr. N Perquin, hoogleraar in de pedagogiek aan de rijksuniversi teit van Utrecht zal spreker over ,,De plaats van de jeugd in de hedendaag se samenleving". Het Jugendorkester Zürich voert ter omlijsting enkele wer ken uit van Mozart, Haydn en Casals. Aon de Plantage te Beverwijk is een imposante winkelgalerij verre- zen.Op het ogenblik wordt de laat ste hand gelegd aan de inrichting van de winkels. De bovenwoningen zullen later bewoond worden. De burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, zal morgen de officiële opening van het com plex verrichten. Onder auspiciën van de Haarlemse commissie ter bevordering van de cul turele en esthetische vorming van de rijpere schooljeugd zal in het komende winterseizoen weer de gebruikelijke se rie van vier concerten voor scholieren worden gegeven. Deze concerten wor den verzorgd door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van de dirigent Marinus Adam. Zij vin den plaats in het gemeentelijk concert gebouw. Aan tenminste twee concerten zullen solisten hun medewerking verlenen. De bedoeling van de concerten is, de muzi kale ontwikkeling van de leerlingen te bevorderen. Het eerste concert, dat vrij dag 9 oktober zal plaatsvinden, heeft als algemene titel: de ontwikkeling van de dans in de loop der eeuwen. Het pro gramma is als volgt onderverdeeld: Branie de Bourgogne, bewerkt door Ju lius Röntgen; Bourrée en Gavotte, J. S. Bach; Hornpipe, G. F. Handel; Menuet, W. A. Mozart; Invitation a la valse, C. M. von Weber, bew. H. Berlioz; Wiener Dreivierteltakt, J. Wagenaar; Danse sacrée et danse profane, C. De bussy; Ragtime, I. Strawinsky. De wer ken worden ingeleid door de dirigent. Zoals steeds bestaat er een grote be langstelling voor de jeugdconcerten, waardoor het noodzakelijk is dat elk programma tweemaal moet worden uit gevoerd en wel te 16.15 uur en te 19.30 uur. De leerlingen kunnen door tussen komst van de school en het bureau cul turele zaken der gemeentesecretarie te gen een zeer lage prijs abonnementen bekomen. Ook kunnen zij, die niet in de gelegenheid zijn zich op de vrijdagen waarop de concerten worden gegeven, vrij te maken, zich voor elk concert af zonderlijk van een plaatsbewijs voor zien. GEBOREN: d. v. C. Molenaar en A. J?' il?n. Lieshout; z. v. J. van Reeden en R. Eising; z. v. P. Molenaar en J. M. Rens; d. v. G. Goossens en H. C. van Esveld; z. v. R. Rademaker en J. M. Lievens; z. v. C. Th. Erhardt en R. G. F. Rutten. ONDERTROUWD: F. Dijkstra en C. H. de Hooge. GETROUWD: J. P. M. Barnhoorn en M. A. van Warmerdam; M. C. van Haaster en Th. A. Stokman; L. C. Gran- neman en J. C. G. Groot; J. Jongeling en E. Dijkman; L. de Kort en A. A. C. W. Groen. OVERLEDEN: W. van der Geest 73 jr., wed. v. S. van der Peet; W M. Kerkhoven, 61 jr., wed. v. H. Osinga. RECITAL Vrijdag 2 oktober geeft de pianist Pierre van Overbeeke een recital in de tuinzaal van het gemeen- e jk concertgebouw. Het programma s^muzlelfaCh' Mozart' Grieg en Spaan- „De Zandvoortse volksmuziekschool is een feit, mèt of zonder deze demon stratie-avonddeze woorden sprak de heer Wijnbeek, voorzitter van de con tact-commissie voor culturele belangen maandagavond ter opening van de de monstratie van het volksmuzieksehool- onderwijs. De grote zaal van „Zonier- lust was tot de uiterste hoeken gevuld met ouders en leerlingen der Zand voortse lagere scholen. Ook de loco-bur gemeester, wethouder G. Tates, was aanwezig. De heer Wijnbeek releveerde de wijze waarop men in Zandvoort tot de op richting van de volksmuziekschool is gekomen en de medewerking welke daarbij van de Haarlemse volksmu ziekschool werd ondervonden. De de monstratie werd dan ook gegeven door twee klassen van de Haarlemse school onder leiding van de directeur, de heer C. S. Proper. Duidelijk bleek hoe de kin deren op een prettige wijze muzikaal begrip wordt bijgebracht, alsmede het lezen van muziekschrift en het herken nen van melodie en ritme. Zeer in de smaak viel het handzingen, waarbij de kinderen zelf mochten dirigeren. De heer Proper wist de „zaal" tenslotte zo ver te brengen, dat gezamenlijk de ca non „Broeder Jacob" uit volle borst werd meegezongen. De instrumentale vaardigheid van deze jonge kinderen bleek uit de vertolking van enkele stuk jes voor blokfluit, viool en bamboefluit. Deze avond werden reeds meer dan 30 leerlingen voor de Zandvoortse volks muziekschool aangemeld, zodat de eer ste klasse al gevormd kon worden. ,iP? 'Avr.ye," melkslijter H. Zu.vder- vliet uit Aalsmeer, die in 'n kort geding tegen de melkfabriek „Holland" N.V. hervatting van de melklevering aan hem op straffe van een dwangsom van 100 gulden per dag had geëist heeft dit geding verloren .De president van de Amsterdamse rechtbank heeft dins- „ffu Z'J" uitspraak de door de melkslijter gevraagde voorziening ge weigerd en hem veroordeeld tot de Kosten van het geding ad 150 gulden. De heer Zuydervliet had na verkoop van zqn zaak te Amstelveen zich in aÜ _gesaneerde Aalsmeer gevestigd en de N.\„Holland" had de melkleve ring aan de slijter daar gestaakt In zon vonnis overwoog de president, dat onvoldoende is komen vast te staan dat er een afspraak tussen slijter en de „Holland" over melklevering is ge weest na diens vestiging te Aalsmeer. Voorts, aldus het vonnis, is de melk fabriek in het algemeen vrn te leveren aan wie zij wil. Een Hunter mk-4 jachtvliegtuig van de vliegbasis Woensdrecht is vanmorgen twee minuten voor half twaalf op vier mijl ten zuidwesten van het eiland Grient bij Terschelling neergestort De vlieger, de 22-jarige sergeant L. ongehuwd, wist zich met zijn schietstoel m veiligheid te brengen en is inmiddels door een helikopter opge- ointJ5" «Je vliegbasis Leeuwarden gebracht. Het toestel was op een oefen- vlucht naar het schietterrein Vliehors wv mi'1. ?ege op het Utrechtse SVV is HVS gisteravond in het Krelage- huis in de volleybalhooidklasse van start gegaan. Een fraaie strijd is het zeker met geworden en maar zelden natl het vertoonde enige verwantschap met volleybal uit onze nationale top klasse. HVS en SW begonnen enthou- siast en veelbelovend. De gasten namen direct de leiding en konden door het erbarmelijk slechte serveren van de Haarlemmers tot in het midden van de set een voorsprong behouden. Johan k?rc!»s'ra bracht hier ten gunste van de HVS ers verandering in (8-8), maar het was Bob Prins die na 8-11 voor goed met simpele serves in het scorever- loop een wending brarht: 15-11. De tweede set was voor HVS een „walk over". De SVV'ers bleken niet bestand tegen de harde smashes van Clay en zijn mannen en verloren via 5-0 en 10-3 met 15-5. Een te gemoedelijke spelopvatting bij volleybal gebruikelijk na twee ge wonnen sets bracht in de derde set het inititaief aan de Utrechtenaren, die met sterker spel in de verdediging ook tot grotere daden in de aanval kwa men. HVS werd voor een grote achter stand geplaatst (94), reduceerde tot 9-9, maar verloor via 12-12 de set ten slotte met 15-12. In de vierde set werd met felheid gestreden; SW nam met 5-1 de leiding, nam na 6-5 andermaal door een krachtige aanval een ruime voorsprong (9-5), maar kon de Haarlem se drang niet weerstaan en op de stand 10-10 begon men aan een spannende eindstrijd. Drie knappe Tsjechische serves van Kooistra brachten HVS op 13-10 maar al even fraai werd de ba lans door de gasten in evenwicht ge bracht, 13-13. HVS onderbrak met een time-out en verkreeg na 13-14 wederom de serve Kwam op 14-14, waarna aan voerder Clay met doordacht spel HVS naar 15-14 leidde waarmee het pleit be slecht bleek, 16-14. P De damesploeg van HBS begon de competitie met een gedecideerde zege op een sterk gewijzigd en niet op volle kracht spelend Vesmia. HBC had een belangryk betere spelopvatting maar liet zich nu en dan meevoeren met het opportunistische spel van de oranjewit- ten Setstanden: 15-7, 15-8 en 15-9. OVRA deelden de punten met Eclecta (15-13, 15-6, 8-15 en 6-15) evenals Die Raeckse 2 en Bios, 15-8, 15-5. 7-15 en 10-15. Voor de eerste klasse heren ver scheen HBC tegen OVRA binnen de lij nen met een zeer jeugdige ploeg waar in debuteerden Draayer, v. Nieuwenho- ven, Muller en v. Kesteren. De Heem stedenaren die reeds over een behoor lijke technische vaardigheid beschikken komen aan ploegverband en inzicht nog veel te kort en hebben de rijksambte naren dan ook geen ogenblik kunnen bedreigen Setstanden: 15-13, 15-5 en k5-% Het duel tussen De Blinkert en n™- ik f» lri een Pur,tenverde- 15-13, 8-15 en 13-15. De herenploeg van DSS startte in de tweede klasse met een duidelijke zege op De Blinkert 2, 15-0, 15-11, 15-11 In 10-15. De resultaten van dinsdag luidden: Heren: De Blinkert-HVS 2: 2-2; HVS- SW 3-1; OVRA-HBC 3-0; PSVH 2-DSS 2 3-0; CIOS 4-GIOS 3 0-3; WIK 2-HVS 4 2-2; Set up-GIOS 2 2-2; Santpoort 2-HBC 2 0-3; DSS-De Blinkert 2 3-1. Dames: Die Raeckse 2-GIOS 2-2; OVRA 3-Electra 3 0-4; Eclecta 2-HBC 3 4-0- De Blinkert 4-GIOS 3 0-3; OVRA 3-DSS 0-3; GIOS 4-Spaarnestad 0-4; AVC 2 GIOS 2 3-0; DSS 2-HBC 5 3-0; De Blin kert 3-De Blinkert 5 3-1. belangrijke plaats in op het program ma, want jurouw Perry was zanglera res op do Mariaschool, terwijl zij tevens klasse-onderwijzeres was van de zesde klas. De zesde klas was dan ook ex tra uit de slof geschoten. Ze had een toneelstukje ingestudeerd, genaamd „De zanger van Onze Lieve Vrouw" en enige leerlingen vertolkten het stuk- Je op bewonderenswaardige manier Andere leerlingen van de zesde klas zorgden voor een fruitschaal met allerhande lekkernij, die door juffrouw Perry blijkens haar enthousiaste uit- stelcfn kennel^k op h°Se Priis werd ge- De eerste klas kwam met een feest- mars en de tweede zong het verhaal van mannetje Redderop. Van Annie M. G. Schmidt zong de vijfde klas het lied je van de bloemenvrouw Cathrijn en de vierde klas dat van de poedelman. De derde klas liet zien hoe Pieterjan van Muiselaar tenslotte toch nog aan een vrouw kwam en de vierde zong en danste een feestelijke melodie, juf frouw Perry ter ere. Als men bedenkt, dat de school pas weer een maand aan de gang is en men dus over een heel korte tijd van voorbereiding beschikte, verdient het programma alle lof. Dat juffrouw Perry er ook zo over dacht, blijkt wel uit het feit, dat zij voor alle kinderen voor een tractatie had gezorgd, die veiligheidshalve niet in de gymzaal, maar in de klassen werd uitgereikt. Tijdens de koffie na afloop van de afscheidsbijeenkomst in de gymzaal werd namens de overste aan juffrouw Perry de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd, terwijl zuster Margareet nog eens heel precies vertelde, hoezeer zij persoon lijk, maar ook de andere onderwijzeres sen, de samenwerking met juffrouw op prijs heeft gesteld, omdat zij zo een ongelofelijk prettige sfeer wist te scheppen op school. In het concertgebouw te Haarlem heeft A en K een drietal modeshow-s gehouden, die op een zeer goed en aan vaardbaar peil stonden. Voor de pauze werden in hoofdzaak mantels en pakjes getoond, alsmede sportieve kleding zoals lange pantalons en coats. De coats hadden veelal een met teddy gevoerde capuchon en gewat teerde voering. Zij zijn in velerlei kleu ren verkrijgbaar. Onder de coats wer den lange pantalons gedragen, gecom pleteerd met een wollen jumper of vest, eveneens in verschillende kleuren. De mantels worden momenteel graag van langharige stof gemaakt, het zogenaamde „mohair". De modekleur is paars of lila, hoewel men evengoed een mantel in rood of beige kan dra gen. Verschillende van de mantels hadden een kraag van mouton, nertz, persianer of beverlam. Deze bontkra gen geven de mantel een gedistingeerd en apart cachet. De coupe van de man tels was uitstekend. Eenvoudig van lijn met even afstaande grote kragen, een klein ceintuurtje, soms met fijne stik sels gegarneerd. Ook de mantel-costuums waren goed gesneden en aan de moderne eisen toe gepast. Men had hiervoor „mac nab tweed", „structuurweefsel" verwerkt. De zevenachtste mantel is zeer en vo- que. Naast longhair is ook bouclé en Ita liaanse ruitstof, alsmede loden stof modern. De loden stoffen met name zijn heel licht in het dragen en worden als regenkleding graag gedragen. Bij verschillende mantels werd een uit de zelfde stof vervaardigde rok getoond. Diverse ruitstoffen had men hiervoor gekozen, hetgeen een aardig effect gaf. Aan de suède jasjes was bijzondere aandacht besteed. De goede kwalitei ten worden vervaardigd van geiten- of gemsenhuiden. Een zwart zevenachtste suède jasje viel bijzonder op. Het was vervaardigd van elandenhuid, afkom stig uit Chili, en had een prachtige glans. Na de pauze kwamen de diverse ja ponnen en rokken voor het voetlicht, met als eerste de moderne „bambam- boerok". Dit is een rok voor de jeug dige afdeling, vervaardigd van tinne roy. Daar was voorts een fraaie japon uit Parijs, naar een model van Nina Ricci. Een uiterst knap gesneden mo del met vleermuismouwen, die tevens een kraag suggereerde, in een heel mooie kleur blauw. Het is weer modern om de mouwen met ruimte in te zetten. Deze ruimte wordt in twee naar elkaar gelegde plooien verwerkt en lopen verder als pofmouw uit. De modellen van de japonnen lopen sterk uiteen. Men kan zich kleden in een strakke kraagloze japon of een ja pon met wjjde rok en grote kraag. Ook de casaclijn doet het nog steeds. Mohair is ook voor japonnen dè stof, terwijl wevenit, kamgaren, jacquard en Ame rikaanse zijde in de wintergarderobe opgenomen kunnen worden. Fluweel komt er weer steeds meer in en is thans zo geperfectioneerd, dat het niet alleen pletvrij, maar ook heel goed te strijken is. Paars en lila zijn hier weer de favoriete kleuren. Er was een mannelijke mannequin geëngageerd, die enkele geslaagde de mi's toonde en herencostuums, perfect van snit. Tot slot een viertal bruiden in nijlon flock-print en Franse kant. H.H. 28/9 29/9 Anaconda Coppei 60% 60% Bethlehem Steel 56% 57 Chrysler Corp 63 64% General Electric 78% 78% General Motors 54% 56% Kennecott CoppeT 92% 92% K.LJV1 3134 32 Montgomery Ward 50% 51 Kadlo Corp 59% 58% Republic Steel 76% 76% Royal Dutch 41% 42 Shell Union Oil 74 74% Southern Pacific 71% 73% Southern Railway 54% 54* Stand Oli Ny 48% 49% Tidewater 23% 23% US Steel 103% 103% Stemming: goed prijshoudend. (Niet jfficlële 4% Ned 1958 4V4 Ned 1959 3% Ned 1953 Staffel 1947 3% Ned 1956 3% Ned 1948 3% Ned 1950 3^ Ned 1954 3% Ned 1955 O B.N G Won bouwi b Ned Handel Mij Cer Amsterdam 'tubber a.VA Senembab-Mfj A _K.U rterkei Patent Cal vé-Delft Cert Dell Mij Fokker Geidei Hoogovens Müller Co. Philips Gem .bet Unllevei BHilton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Ujn K.L.M Kon Ned stoomb v K.P.M Ned Stoom» Mtl v Ommeren Ned Scheepvaart ui. Kentespaarbrieven 57 Rentespaarbrleven 58 2% Amsterdam 56 2% Amsterdam '56 U 2% Rotterdam '57 Alb. Heij» kl. obL 4 koersen t Vorlg Slot 100 Vs 97<b 94% 92% 93% 87% 89 89% 90% 109% 233% 99% 147 215 375% 269 647 170 255 243% 577 316 V2 242 648% 323% 156.30 15934 123 158% 127% 164 246 140% 121 81% 92% 95% 128 jpening 29/9 97% 92% 98 147% 376 640% 648% 156.80 159% 157% 139%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5